06.10.19, 08:20

Apostołowie prosili Pana: Dodaj nam wiary...

Czytanie z Księgi proroka Habakuka (Ha 1, 2-3; 2, 2-4)

Jak długo, Panie, mam wzywać pomocy – a Ty nie wysłuchujesz? Wołam do Ciebie: Na pomoc! – a Ty nie wysłuchujesz. Dlaczego ukazujesz mi niegodziwość i przyglądasz się nieszczęściu? Oto ucisk i przemoc przede mną, powstają spory, wybuchają waśnie.
I odpowiedział Pan tymi słowami: «Zapisz widzenie, na tablicach wyryj, by można było łatwo je odczytać. Jest to widzenie na czas oznaczony, lecz wypełnienie jego niechybnie nastąpi; a jeśli się opóźnia, ty go oczekuj, bo w krótkim czasie przyjdzie niezawodnie. Oto zginie ten, co jest ducha nieprawego, a sprawiedliwy żyć będzie dzięki swej wierności».


Czytanie z Drugiego Listu Świętego Pawła Apostoła do Tymoteusza (2 Tm 1, 6-8. 13-14)

Najdroższy:
Przypominam ci, abyś rozpalił na nowo charyzmat Boży, który jest w tobie od nałożenia moich rąk. Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości oraz trzeźwego myślenia. Nie wstydź się zatem świadectwa Pana naszego ani mnie, Jego więźnia, lecz weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii mocą Bożą!

Zdrowe zasady, które posłyszałeś ode mnie, zachowaj jako wzorzec w wierze i miłości w Chrystusie Jezusie. Dobrego depozytu strzeż z pomocą Ducha Świętego, który w nas mieszka.


Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 17, 5-10)

Apostołowie prosili Pana: «Dodaj nam wiary». Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna.

Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: „Pójdź zaraz i siądź do stołu”? Czy nie powie mu raczej: „Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił”? Czy okazuje wdzięczność słudze za to, że wykonał to, co mu polecono?

Tak i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”».

Komentarze

andrzejhahn32019.10.6 13:50
UWAGA......................wystrzegajcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.10.6 13:38
A i tak 8% z nich przeszło na stronę zdrady.
Matwiej2019.10.6 11:00
@ JE -A może Tak: Jezus Syn Człowieczy,Odkupiciel Grzechu Pierworodnego (Człowiek Zgrzeszył ,Człowiek grzech Odkupił,),Nauczyciel-Droga do Boga Wiekuistego,Władca i Król Ziemi.Maria Matka SYNA Człowieczego .TAKA JEST PRAWDA.
BOGAnieMA2019.10.6 10:37
Znów bełkot beduinów z epoki brązu?
JS2019.10.6 11:01
BÓG JEST ! Pozdr.
BOGAnieMA2019.10.6 11:15
To niech się objawi wszystkim ludziom na ziemi i powie o co mu chodzi bo każdy ma widać inne wyobrażenie na jego temat.
andrzejhahn32019.10.6 16:52
o jakim piszesz bogu...............w historii ludzkosci bylo ich tysiace i to jeszcze zanim wynaleziono taki kiczowaty idiotyzm jak katolicyzm
KKK2019.10.6 10:01
Pij tam, gdzie pije koń. Koń zepsutej wody nie będzie pił nigdy. Pościel zaścielaj tam, gdzie kładzie się kotka. Jedz owoc, który je robak. Spokojnie bierz grzyby, na które siada meszka. Sadź drzewo tam, gdzie ryje się kret. Dom stawiaj na tym miejscu, gdzie wygrzewa się żmija. Studnie kop tam, gdzie w upał gnieżdżą się ptaki. Kładź się i wstawaj z kurami, a złote "ziarno" dnia będzie Twoje. Jedz więcej zielonego, a będziesz miał mocne nogi i serce wytrwałe, jak u zwierza. Częściej pływaj, a będziesz czuł się na ziemi, jak ryba w wodzie. Częściej patrz w niebo, a nie pod nogi, i myśli Twoje będą jasne i lekkie. Więcej milcz niż gadaj, a w duszy Twojej zapanuje cisza, i duch będzie pokojowy. ~ Św. Serafin z Sarowa
JS2019.10.6 8:55
Niebywałe. Uczniom, Apostołom brakowało wiary mimo, że chodzili z Jezusem i widzieli wiele cudów ! A my, żyjący w epoce informacji, otoczeni metalowo-plastikowo-betonowo-szklano-elektronicznymi wynalazkami, skąd mamy czerpać wiarę ???? Najbardziej wiary przymnożyły mi objawienia zakwalifikowane jako prywatne. Czytanie Dzienniczków św. Faustyny to jak spotkanie z Bogiem, Który był człowiekiem. Te rozmowy Jezusa z siostrą zakonną, zaczęły mi uświadamiać, że Bóg nie jest mitem czy legendą ale Żyjącą Świadomością ponad nami i wszystkim. Jednak największy przełom w w fundamentach wiary przyszedł gdy zacząłem czytać objawienie dane bł. Emmerich. Niemal rzuciło mnie na kolana. Zmieniło wszystko w mojej hierarchii życiowej, zrozumiałem o jak wielką nagrodę toczy się walka na ziemi i kto chce ją nam odebrać. Zrozumiałem za jak zbyt wielką cenę zostaliśmy wykupieni ale jeszcze nie zbawieni. Maryja urodziła Jezusa, a właściwie Jezus przeniknął Jej łono, bezboleśnie w ekstatycznym uniesieniu. To objawienie wyjaśniło mi chyba wszystko co nurtowało mnie czytając Ewangelie. Każdemu polecam ! Króluj nam Chryste Pozdr.
medyk 2019.10.6 9:04
https://www.znanylekarz.pl/psychiatra/krakow
JS2019.10.6 10:59
Sam idź do psychiatry. Polecam Pozdr.
supermen2019.10.6 9:53
Wiara zależy od wypełniania woli Bożej, a my słudzy nieużyteczni jesteśmy.
JS2019.10.6 11:00
Mądrze napisałeś. Pozdr.