Andrzej Duda objął zwierzchnictwo nad polskimi siłami zbrojnymi - zdjęcie
06.08.20, 16:32Fot. via: Twitter (Ministerstwo Obrony Narodowej)

Andrzej Duda objął zwierzchnictwo nad polskimi siłami zbrojnymi

7

Prezydent Andrzej Duda w czasie uroczystości na Placu Piłsudskiego w Warszawie symbolicznie objął dziś zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej na kolejne pięć lat swojej kadencji. Wcześniej prezydent złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym.

W czasie swojego wystąpienia na Placu Piłsudskiego prezydent Andrzej Duda podziękował polskim żołnierzom za minione pięć lat.

- „Polski żołnierz swoją służbą nawiązuje do najlepszych tradycji polskiej wojskowości i bohaterów, którzy walczyli w wielkich bitwach. Dziękuję za nieustanną gotowość, za to, że służycie” – mówił, podkreślając, że przez kolejne pięć lat będzie wspierał Wojsko Polskie.

Andrzej Duda nawiązał do dzisiejszej 106. rocznicy wyruszenia z ulicy Oleandry w Krakowie Pierwszej Kompani Kadrowej, na sześć lat przed zatwierdzeniem przez Marszałka Piłsudskiego planów dot. Bitwy Warszawskiej. Prezydent podkreślił, że daty te są bardzo ważne dla polskich żołnierzy.

Przy okazji nawiązania do tych historycznych wydarzeń nowo zaprzysiężony dziś prezydent zaapelował do polityków opozycji, aby potrafili się zjednoczyć w najważniejszych dla Polski sprawach, tak, jak potrafili uczynić to Polacy przed stu laty:

- „Apeluję z tego miejsca do polityków, aby -tak jak kiedyś Rząd Obrony Narodowej Wincentego Witosa- składał się z polityków wszystkich ówczesnych stronnictw parlamentarnych, po to, by ratować przed wydawało się nieuchronną klęską przed bolszewikami- tak jak oni, potrafili współpracować. Apeluję, abyśmy razem byli w polskich sprawach. Wśród nich jest sprawa wojska polskiego i jego rozwoju” – apelował Andrzej Duda.

Andrzej Duda złożył też kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (7):

Natalja Siwiec2020.08.7 8:42
Niech pan Duda nie udaje, zwierzchnikiem sił zbrojnych jest Jarosław Kaczyński realizujący to zadanie przy pomocy tępego narzędzia zwanego Błaszczakiem.
Szybka Randka2020.08.6 20:34
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Nie jestem "jonasz' tylko Hertrich-Woleński2020.08.6 17:08
i jestem dumny z mojej parchatej rodziny, że mnie na skürwysyna wychowali, moją siostre na kürwe. Na szczęście moja kürwa żydowsko-UB-cka matka i żyd-skürwysyn NKWD-wiec ojciec pozdychali. Kolej na mnie.
Mirek2020.08.6 22:14
Ja na twoim miejscu nie byłbym dumny że pochodzę z tak żydowsko -qrewsko UBeckiej rodziny . Moja rodzina nie zbeszcześciła się takimi koligacjami . Ja w swojej rodzinie nie mam ubeków ani Żydów zdrajców .
Jonasz Koran-Mekka2020.08.6 16:54
Jedną z najbardziej marionetkowych plenipotencji prezydenta jest własnie zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi, zgodnie z konstytucją ogranicza się praktycznie do bycia notariuszem premiera/rządu/MONu, polecam fragment książki St. Michalkiewicza "Choroba czerwonych oczu" opisujący fenomen bycia zwierzchnikiem naszej niezwyciężonej armii
Portofino2020.08.6 16:53
Podobno Komorowski dostał propozycje objęcia dowództwa Armii Budionnego.
Lewak2020.08.6 16:51
Panie Prezydencie POlszewików goń! goń! goń!