10.08.19, 14:10

Afera reprywatyzacyjna: Jakub R. wypuszczony na wolność. Prokuratura zaskarży decyzję sądu

Decyzja sądu o niezastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec Jakuba R. jest niesłuszna” - poinformował Mirosław Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. R. jest podejrzany w aferze reprywatyzacyjnej. Zarzuca mu się, że nie dopełnił obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w postępowaniu dot. nieruchomości w Warszawie przy ul. Nowy Świat 24.

Prokuratura w tej sprawie złoży do sądu zażalenie – poinformował Chyr w rozmowie z portalem wpolityce.pl. Jak czytamy, skutkiem przestępstwa Jakuba R. było wystąpienie szkody w wysokości ponad 9 mln złotych na rzecz Miasta Stołecznego Warszawa oraz Skarbu Państwa.

Prokurator Mirosława Chyr dodała w rozmowie z portalem, że stanowisku sądu brakuje konsekwencji. Sąd bowiem przyznał, że dowody zebrane w prokuraturze potwierdzają popełnienie czynów przez podejrzanego, jednak uznał, że brakuje podstaw do tymczasowego aresztowania.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze

Foster2019.08.11 15:10
Ile lat mają go trzymać w areszcie bez wyroku ?
dumny Polak2019.08.10 19:51
Czy Jakub R. to nie synalek prominentnego kilkudniowego a może nawet kilkugodzinnego ministra zdrowia w rządzie pzpr-zsl? Skoro przez 4 lata rząd Komendanta bawi się z przestępcami, ochrania uliczne burdy i awantury uboli, pedarastów,koderastów i totalnej opozycji, mnie dziwię się, że dzicz z po czuje się w Sejmie RP jak ryba w wodzie.
XYZ2019.08.10 16:19
Znowu nie udało się kogoś zamknąć.