Abp Polak apeluje o wolne w Wigilię - zdjęcie
23.12.14, 18:04Wojciech Polak (fot. Episkopat.pl)

Abp Polak apeluje o wolne w Wigilię

5

„Proszę pracodawców o wielkoduszność. Niech dzień Wigilii, przynajmniej od południa, będzie dniem wolnym od pracy” – napisał na Twitterze abp Polak.

Wcześniej podobne stanowisko przedstawiali związkowcy z „Sierpnia 80” oraz „Solidarności”. Sam abp Polak apeluje o wolne w Wigilię już od pewnego czasu. Podczas niedawnego spotkania z księżmi seniorami powiedział, że czas przygotowań do Bożego Narodzenia „ma otworzyć nasze serca na spotkanie z Jezusem i drugim człowiekiem”. Tymczasem trudno tego dokonać w wigilijne popołudnie, jeżeli do późnych godzin trzeba poświęcać się obowiązkom zawodowym.

Swoje konto na Twitterze abp Polak otworzył zaledwie przed tygodniem. Powołał się przy tym na trzech ostatnich papieży.

„Można powiedzieć za papieżem Franciszkiem, a wcześniej Benedyktem XVI i Janem Pawłem II, że przestrzeń wirtualna to wielki ocean możliwości pracy ewangelizacyjnej. Moja obecność na Twitterze jest odpowiedzią na te papieskie zachęty, by Kościół posługiwał się nowymi środkami w dziele nowej ewangelizacji” – stwierdził arcybiskup.

bjad/natemat.pl

Komentarze (5):

anonim2014.12.23 18:26
Popieram. Maksymalnie od 14-tej.
anonim2014.12.23 19:33
Znajoma siedzi jutro w szkole do 17 - tej, tak jak normalnie świetlica pracuje... Po co dziecko ma plątać się po domu?
anonim2014.12.23 20:44
Tylko dla Katolików wolne bo ateisci maja obowiązek pracować w końcu niech sobie przynajmniej dorobią skoro nie wierzą i nie wiedzą.
anonim2014.12.23 20:57
@Majestic - oczywiście, że tak. Słowo "święta" kojarzy się z jakimś sacrum, w które ateiści nie wierzą. To niech robią.
anonim2014.12.23 23:18
A może Ksiądz Prymas zaangażowałby swój autorytet w wyjaśnienie polskim katolikom, że Święta Bożego Narodzenia są 25. i 26. grudnia? Pamiętam, że mimo ryku oburzonych wiedzących lepiej, kilka lat temu Episkopat zdobył się na odwagę jasnego stwierdzenia, że w Wigilię post nie obowiązuje. To może teraz też by się na to zdecydował i powiedział, że Wigilia to nie jest Boże Narodzenie?