1 mln zł łapówki za sfałszowanie dowodów? Jest akt oskarżenia przeciwko prokuratorowi - zdjęcie
06.04.21, 11:44fot. yt/tvp info/pixabay.com

1 mln zł łapówki za sfałszowanie dowodów? Jest akt oskarżenia przeciwko prokuratorowi

7

Jak podaje dział prasowy Prokuratury Krajowej, Wydział Spraw Wewnętrznych skierował właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko prokuratorowi Andrzejowi Z., który miał „przyjąć 1 mln zł łapówki od Joanny P., znanej z programu >>Królowe życia<< w zamian za tworzenie nieprawdziwych dowodów”, w wyniku czego jej męża zwolniono z aresztu.

Jak dalej informuje PK,akt oskarżenia w sumie dotyczy trzech osób: prokuratora Andrzeja Z., który miał przyjmować korzyści majątkowe, Joanny P.-J. oraz Adama J., którzy składali korupcyjne propozycje prokuratorowi. W stan oskarżenia postawiony został także kierowca Michał T., który miał pośredniczyć w przekazywaniu łapówek.

- "Andrzej Z. został oskarżony o przekroczenie uprawnień i niedopełnianie obowiązków służbowych, przyjęcia korzyści majątkowych oraz osobistych, a także utrudniania prowadzonego przez niego postępowania karnego. Prokurator w zamian za uzyskiwane korzyści miał ukierunkowywać postępowanie na wytworzenie nieprawdziwych dowodów, mających świadczyć o niewinności jednego z głównych podejrzanych w sprawie o zabójstwo" – podała prokuratura.

Jak informuje portal niezależa.pl, Centralne Biuro Antykorupcyjne ujęło "Królową Życia" i Adama J. w czerwcu 2020 r., O tego czasu przebywają oni w aresztach. Z kolei prokuratora Z. zatrzymano „w październiku ub.r. przed budyniem Sądu Najwyższego w Warszawie, tuż po ogłoszeniu przez Izbę Dyscyplinarną SN decyzji o wyrażeniu zgody na uchylenie mu immunitetu i pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej”. Przebywa on obecnie w areszcie, podobnie jak pozostali oskarżeni.

 

mp/pap/niezalezna.pl

Komentarze (7):

gość2021.04.13 12:32
Polacy powinni mieć broń i robić codziennie samosądy na wszelkich bandytach z prokuratorami i sędziami włącznie! nie wykluczając polityków i innych złodziei. Może było by nas po dwóch latach 35 milionów ale za to państwo byłoby sprawiedliwsze!
KASTA2021.04.6 14:18
To nie było żadne sfałszowanie i łapówki branie tylko ROZTARGNIENIE !
Filip2021.04.6 14:14
Jeśli PiS przegra wybory w 2023 roku i niezależne sądownictwo wróci do sprawy Daniela Obajtka, to nie jeden prokuratur usłyszy wyrok za tuszowanie sprawy. Pragnę przypomnieć, że Zbigniew Ziobro zmienił prawo, żeby dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu.
Należy2021.04.6 12:24
zaprzestać emitowania "Królowych życia". Nie ma co propagować patologii.
widzę to tak2021.04.6 11:56
1 milion to standard więc nikła szkodliwość czynu, 2 lata w zawiasach na 3 lata , 5 tys grzywny,
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.6 11:55
czekam na podobny akt oskarżenia dla sędziego który uniewinnił obajtka w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej do której należał prezes orlenu!
Grizzly2021.04.6 11:50
Królowe szamba ...!