Rząd planuje utworzenie Centralnej Bazy Rachunków
Dzięki Centralnej Bazie Rachunków fiskus ma łatwiej wykrywać oszustwa podatkowe.
Tag
Wszystkie artykuły powiązane z tagiem rząd.
Dzięki Centralnej Bazie Rachunków fiskus ma łatwiej wykrywać oszustwa podatkowe.
Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej skrytykowała polski rząd za rzekomą bierność w sprawie pomocy ludziom w Iraku i w Syrii. Czy aby słusznie?
1. Podczas prac w grudniu poprzedniego roku nad budżetem na rok 2016, zarówno prominentni politycy Platformy jak i eksperci tej partii jeden przez drugiego wieszczyli jego rozpad już w drugiej połowie roku, jeżeli Prawo i Sprawiedliwość zacznie realizować swoje zobowiązania wyborcze.
We wtorek, 20 grudnia br. Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wziął udział w podpisaniu umowy dotyczącej zakupu dla Sił Zbrojnych RP Przenośnych Przeciwlotniczych Zestawów Rakietowych (PPZR) PIORUN. Podczas wystąpienia szef resortu obrony narodowej podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do podpisania kontraktu. – Podziękowania należą się tym wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że umowa jeszcze przed końcem roku mogła być zawarta. Umowa opiewa na 932 mln złotych, w jej ramach SZ RP pozyskają 1300 sztuk rakiet oraz 420 mechanizmów startowych, to jeden z większych kontraktów, co więcej takich, które będą realizowane już począwszy od 2017 roku - powiedział minister Antoni Macierewicz
Lider Nowoczesnej na antenie Radia Zet przedstawił dwa warunki, po których spełnieniu, jak twierdzi, opozycja przestanie blokować mównicę sejmową.
1. Wczoraj na wiecu KOD pod Trybunałem Konstytucyjnym wystąpił w otoczeniu czołowych posłów Platformy i Nowoczesnej były prezydent Bronisław Komorowski i publicznie ucieszył się z lżenia i poszturchiwania wychodzących w nocy z Sejmu posłów Prawa i Sprawiedliwości.
Po pierwsze – nie dać się sprowokować! To naczelna zasada, którą kierować powinni się dzisiaj wszyscy, którzy o 16 przybędą pod Pałac Prezydencki w Warszawie, by bronić demokracji i legalnie wybranej władzy w Polsce.
Adrian Stankowski, dziennikarz „Gazety Polskie”, na antenie TVP.Info powiedział wprost: Opozycja chce obalić rząd. Opozycja oraz KOD wznoszą swoje hasła pod Sejmem, który otoczony jest przez policję. Ustawiono również scenę – przemawia na niej Kijowski z KODu oraz liderzy opozycji. Mają zamiar protestować do momentu zwołania przez marszałka Kuchcińskiego, jak mówią, legalnego, posiedzenia Sejmu.
Krystyna Pawłowicz zamieściła na swoim profilu na portalu facebook wpis, w którym czytamy, że według poseł opozycja tej nocy chciała obalić rząd. Wezwała także do zachowania spokoju:
Tomasz Lis zamieścił wczorajszej nocy na swoim Twitterze m.in. takie wpisy:
Poparcie dla rządu Prawa i Sprawiedliwości utrzymuje się na stabilnym poziomie, a wielu Polaków cieszy się, że na czele rządu stoi Beata Szydło.
Sejm uchwalił w czwartek ustawy dotyczące likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa. Zgodnie z nimi MSP zostanie zlikwidowane 1 stycznia 2017 r., co zapowiadała premier Beata Szydło. Rolę koordynatora polityki właścicielskiej będzie pełnił Prezes Rady Ministrów.
Harcerze przynieśli Betlejemskie Światło Pokoju premier Beacie Szydło oraz rządowi.
Janusz Korwin-Mikke udzielił wywiadu dla "Super Expressu", w którym przedstawił wiele kontrowersyjnych myśli. Stwierdził m.in., że obecnego rządu RP boi się bardziej niż rządu Korei Północnej oraz wyjawił, że doradzał gen. Jaruzelskiemu, aby ten działał jak Augusto Pinochet.
Rząd rozpoczął w czwartek program przywracania urzędów pocztowych w małych miejscowościach. Zdaniem premier Beaty Szydło, lokalne społeczności powinny mieć poczucie bezpieczeństwa, stabilności i tego, że potrzebne instytucje są blisko ich domów. Szefowa rządu wspólnie z ministrem infrastruktury i budownictwa Andrzejem Adamczykiem otworzyła w Urzędzie Gminy w Goździe k. Radomia placówkę pocztową. Według premier było to możliwe dzięki współpracy rządu, Poczty Polskiej i samorządu. "To jest wywiązanie się z naszych zobowiązań. Tym największym jest danie szansy, żeby lokalne społeczności, zwykli obywatele mieli poczucie bezpieczeństwa, stabilności, ażeby te instytucje, które są im potrzebne do normalnego, codziennego życia były blisko ich domów" - powiedziała szefowa rządu. Premier podkreśliła, że Polacy najbardziej oczekują tego, by "wreszcie mieć poczucie, że są współgospodarzami własnego państwa". Premier zapewniła, że rząd będzie konsekwentnie realizował swój program, który jest "ułożo