Premier Szydło: Na reformę wymiaru sprawiedliwości czekają Polacy!
„Dla mnie najważniejsze jest to, by odbyła się reforma wymiaru sprawiedliwości, bo na to czekają Polacy” - mówiła dziś premier Beata Szydło.
Kategoria
Sekcja: Wiadomości
„Dla mnie najważniejsze jest to, by odbyła się reforma wymiaru sprawiedliwości, bo na to czekają Polacy” - mówiła dziś premier Beata Szydło.
Prezydent Andrzej Duda w swoim oświadczeniu poinformował dziś, że nie podpisze ustawy dot. Sądu Najwyższego jeśli Sejm najpierw nie uchwali jego projektu zmian w ustawie dot. KRS. Prezydentowi zależy na tym, aby sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa Sejm wybiera większością 3/5 głosów.
Na pasku informacyjnym amerykańskiej stacji CNN pojawiła się informacja, że książę William i księżna Catherine odwiedzili „polski obóz koncentracyjny”. Interweniowały już wladze muzeum Auschwitz-Birkenau.
Z okazji 75. rocznicy śmierci Edyty Stain, współpatronki Europy, prezydium Konferencji Episkopatu Polski w swoim liście wezwało wiernych do modlitwy o nawrócenie Europy.
„Polacy nie są zadowoleni z funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i wymaga on zmian” -pisze prezydent Duda na twitterze.
Opozycja nie lubi faktów. Zwłaszcza, gdy przytaczają je posłowie PiS. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwość co do tego, czy konieczne są zmiany w polskim sądownictwie - zapraszamy do obejrzenia minutowego wystąpienia posła Dominika Tarczyńskiego.
W Toruniu dziś kilka minut po godzinie 12 na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza z Matejki doszło do strzelaniny. Świadkowie mówią o ośmiu strzałach.
Dobra data na decyzję w sprawie dekomunizacji Powązek
Krzysztof Bień Nowe Chiny rosną w Afryce Umacnia się pozycja Chin w rozwoju gospodarczym Afryki. To dziś zdecydowanie pierwszy partner w handlu, czwarty co do wielkości inwestor, lider w finansowaniu infrastruktury. Siłą chińskiej obecności są inwestycje prywatnego chińskiego biznesu. Wedle stereotypowego poglądu chińskie zaangażowanie gospodarcze w Afryce powiela wzorce znane z czasów kolonialnych: inwestor buduje kopalnię, nadającą się do transportu ciężkich ładunków linię kolejową oraz port, by móc wywieźć wydobyte na miejscu surowce.
„Politycy podzielili opinię, że inicjatywa Trójmorza ma proeuropejski charakter i przyczynia się do spójności Unii. Oboje wyrazili też satysfakcję z wizyty prezydenta Trumpa, potwierdzili wolę silnej więzi euroatlantyckiej i odnotowali, że prezydent USA w Warszawie zadeklarował gwarancje dla bezpieczeństwa w ramach NATO”
Prezydent Andrzej Duda wygłosi dziś oświadcznie, tuż przed spotkaniem z marszałkami Sejmu – Markiem Kuchcińskim oraz Senatu – Stanisławem Karczewskim.
Kiedy wydawało się, że wszyscy przyzwyczailiśmy się już do skandalicznego zachowania posła PO Sławomira Nitrasa, dziś postanowił on przebić wszystkie swoje dotychczasowe wypowiedzi. Na mównicy sejmowej mówił do marszałka Brudzińskiego: "Może pan sobie dzwonić pewną częścią ciała".
„Po czasach PRL polskie sądownictwo nie było odbudowane. Przez ostatnie lata pozwalano na patologie w wymiarze sprawiedliwości. Sędziowie na telefon służący rządom PO-PSL, dbający o swoje przywileje, stawiający się ponad prawem, łaskawi wobec przestępców, surowi wobec słabych, zajęci sobą, a nie sprawami obywateli. Polacy nie chcą takich sądów” - mówi lektor na początku nowego spotu PiS, który poświęcony jest reformie sądownictwa.