Kategoria

Polska

Sekcja: Polska

Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Polska

Były prezes NIK usłyszał zarzuty

W ramach prowadzonego od kilku lat śledztwa, Prokuratura Regionalna w Białymstoku postawiła zarzuty byłemu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli. Marian B. jest podejrzany m.in. o podżeganie innych osób do ujawnienia tajemnicy skarbowej.

Fot. screenshot - YouTube (Radio Dobrego Przekazu, zurnalistapl)

Polska

Absurdalne tezy prof. Zolla. Duda: Kolejny raz mija się z prawdą

Prof. Andrzej Zoll skrytykował decyzję prezydenta Karola Nawrockiego o odmowie nominacji sędziów, sprowadzając w swojej narracji rolę głowy państwa do roli notariusza. Na absurdalny wywód znanego z niechęci do środowiska PiS prawnika zareagował były prezydent Andrzej Duda. „Pan Zoll kolejny raz oczywiście mija się z prawdą” – zauważył.

Fot. screenshot - YouTube (Radio Maryja)

Polityka

Ujawniamy! Rząd chce zamykać prawicowe media

Gdy pod koniec września świętowaliśmy zablokowanie ustawy o „mowie nienawiści” przez Trybunał Konstytucyjny, wiedziałem, że nawet to nie kończy całej sprawy. Politycy koalicji rządzącej od początku mówili przecież, że wprowadzenie prawa, które pozwoli na karanie osób wyrażających prawicowe i konserwatywne opinie jest jednym z ich priorytetów. Nic więc dziwnego, że nieudane zaprowadzenie cenzury w Polsce szybko wróciło do Sejmu. Tym razem jako… implementacja prawa Unii Europejskiej!

Fot. screenshot - YouTube (tvn24)

Polityka

Ważna decyzja prezydenta. Szefowa KRS: Zgadzam się z tym w 100 procentach

„Zgadzam się z tym w 100 procentach. Mieliśmy szereg naruszeń konstytucji, nierespektowania orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego przez sędziów. Chociażby te najbardziej widoczne naruszenia prawa w postaci kwestionowania powołań sędziów, poprzez wyłączanie sędziów i uchylanie wyroków” – powiedziała sędzia Dagmara Pawełczyk-Woicka, komentując dzisiejsze wystąpienie prezydenta Karola Nawrockiego.