Nigeria: Klerycy zostali napadnięci i porwani
Uzbrojeni napastnicy wtargnęli w poniedziałek 11 października na teren Seminarium Duchownego w nigeryjskim mieście Fayat i porwali oraz ranili kilku kleryków.
Kategoria
Sekcja: Duchowość i wiara
Uzbrojeni napastnicy wtargnęli w poniedziałek 11 października na teren Seminarium Duchownego w nigeryjskim mieście Fayat i porwali oraz ranili kilku kleryków.
Chrześcijanie pozostają najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie – wynika z najnowszego, dwunastego już raportu Pew Research Center „Global Religious Constraints”. Wyznawcy Chrystusa w co najmniej 153 krajach i terytoriach są ofiarami dyskryminacji, nadużyć lub ukierunkowanych ataków ze strony podmiotów powiązanych z państwem lub innych grup religijnych.
W środę 13 października podczas audiencji udzielonej prefektowi Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro, Franciszek podpisał specjalny dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła I. Fakt ten może niewątpliwie znacznie przyspieszyć perspektywę ogłoszenia poprzednika Jana Pawła II – błogosławionym Kościoła katolickiego.
Chcę powiedzieć teraz parę słów na temat rzeczywistości, która właściwie tak wprost nie występuje nigdzie w Piśmie świętym i nawet siostrzany Kościół chrześcijański, jakim są prawosławni, nie uznaje jej za prawdziwą. Mianowicie mam na myśli czyściec.
Jak reformować Kościół? Zacząć od siebie. Jak się okazuje, jest to najtrudniejsze zadanie świata. Ale skoro tak trudno nam się za to zabrać, oznacza to, że właśnie to jest droga zmiana świata i Kościoła na lepsze.
W 1910 r., a więc siedem lat przed objawieniami Matki Bożej w Fatimie, władzę w Portugalii przejęła masoneria. Rządzący postanowili zniszczyć Kościół katolicki w ciągu dwóch pokoleń. Nowa, walcząca z Bogiem władza ogłosiła, że katolicyzm jest największym wrogiem ludzkości, opium dla ludu, i dlatego należy go jak najszybciej unicestwić.
„Tradycyjna Msza jest silniejsza niż papież Franciszek (...) Wygra!” – powiedział biskup Athanasius Schneider w rozmowie ze Stevem Bannonem w „War Room Pandemic”. Z kolei w wywiadzie dla EWTN biskup stwierdził, że zwyczajna forma rytu rzymskiego, tzw. Novus Ordo Missae, musi „zasadniczo (...) wrócić do istoty tradycyjnego rytu wszechczasów”.
„Trudno jest stawiać jednoznaczne diagnozy. Ale trzeba mówić raczej o kryzysie powołanych, bo Pan Bóg na pewno nie przestał przemawiać do serc młodych ludzi. Jednak ci, którzy słyszą zaproszenie, mogą mieć różne opory” – powiedział ks. dr Piotr Kot, przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych.
Kontrowersyjny minister spraw wewnętrznych rządzącego obecnie Francją obozu socjalliberałów, 39-letni Gerald Darmanin powiedział po wtorkowym spotkaniu z przewodniczącym Episkopatu Francji arcybiskupem Erikiem de Moulins-Beaufortem, że księża muszą informować wymiar sprawiedliwości o wszelkich przypadkach pedofilii, pomimo obowiązującej ich tajemnicy spowiedzi.
„Wierzę, że Najświętsza Dziewica wybrała sobie miano „Matki Boskiej z Fatimy” jako obietnicę i znak nadziei dla ludów muzułmańskich i jako zapewnienie, że ci, którzy okazują jej tak wiele szacunku, pewnego dnia przyjmą również Jej Boskiego Syna”
Wacław Koźmiński urodził się 16 października 1829 r. w Białej Podlaskiej, w rodzinie inteligenckiej, jako drugi syn Stefana i Aleksandry z Kahlów. Miał także dwie młodsze siostry. Był bardzo zdolny, po ukończeniu gimnazjum w Płocku studiował na wydziale budownictwa warszawskiej Szkoły Sztuk Pięknych. Będąc w gimnazjum zaniechał praktyk religijnych, a w czasie studiów zupełnie stracił wiarę.