Przełom w leczeniu Ojca Świętego! „Papież wyszedł z fazy krytycznej”
„Z tego, co wiadomo, Papież wyszedł z fazy krytycznej, ale sytuacja pozostaje nadal skomplikowana, dlatego rokowanie wciąż są ostrożne” – poinformowała Stolica Apostolska.
Autor
Redakcja
Migrated legacy fallback author.
Artykułów: 229464
„Z tego, co wiadomo, Papież wyszedł z fazy krytycznej, ale sytuacja pozostaje nadal skomplikowana, dlatego rokowanie wciąż są ostrożne” – poinformowała Stolica Apostolska.
W polskich kinach dziesiątki tysięcy osób miały okazję obejrzeć film "Serce Ojca", ukazujący niezwykłe działanie św. Józefa w życiu milionów ludzi. Produkcja opowiada o nawróceniach, uzdrowieniach i łaskach, jakie wierni doznają za sprawą Opiekuna Jezusa.
Zanim jednak przejdę do sedna, krótko przedstawię sytuację AfD w Niemczech.
Ukraińska organizacja pozarządowa Myrotworeć wpisała na listę „wrogów Ukrainy” kandydata Konfederacji na prezydenta Sławomira Mentzena. To reakcja na wystąpienie polskiego posła we Lwowie, gdzie wzywał on Ukraińców do odejścia od kultu banderowców.
- Ciekawe jest to podejście prezydenta Trumpa, który wynegocjuje zgniły pokój, bo to tak wygląda, którego to pokoju w jego przekonaniu ma pilnować Europa, a on jednocześnie będzie „zabezpieczycielem” - bo to jest taka fajna nazwa. Nie „rabusiem”, tylko „zabezpieczycielem” ukraińskich metali ziem rzadkich - mówi w rozmowie z serwisem Fronda.pl, generał Roman Polko.
Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak wyraził przekonanie, że Polska prędzej czy później wróci do robienia interesów z Rosją.
Ministerstwo Obrony Narodowej wydało nowe rozporządzenie dotyczące sposobu doręczania kart poborowych w przypadku mobilizacji lub wybuchu wojny. Nowe przepisy, które wejdą w życie od 2026 roku, zmieniają dotychczasowy system przekazywania wezwań do wojska.
Węgierski premier Viktor Orban zakazał marszu środowisk LGBT w Budapeszcie powołując się na argument ochrony dzieci.
Warner Bros. Discovery (WBD), właściciel polskiej stacji telewizyjnej TVN, ogłosił zmiany w swojej polityce dotyczącej różnorodności, równości i inkluzywności (DEI). Firma zdecydowała się zrezygnować z odniesień do "różnorodności" i "równości", koncentrując się wyłącznie na "inkluzji".
Szef ukraińskiej Służby Wywiadu Zagranicznego Ołeh Iwaszczenko wyraził przekonanie, że rosyjski dyktator Władimir Putin nie chce zakończenia działań wojennych na Ukrainie, lecz jedynie ich zawieszenia, by odbudować rosyjskie zdolności.
W sieci doszło do ostrej wymiany zdań między posłem Piotrem Glińskim a prezydentem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim, dotyczącej niezrealizowanych obietnic wyborczych związanych z budową nowego stadionu dla Polonii Warszawa.
Fundacja Życie i Rodzina stworzyła petycję do prezydenta RP Andrzeja Dudy, wzywającą główę państwa do ułaskawienia matki, która została skazana przez sąd za to, że ostrzegła inną kobietę przed ginekologiem, który proponował abortowanie jej dziecka.
Jak wynika z najnowszego badania, gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to lider Konfederacji Sławomir Mentzen, a nie popierany przez PiS prezes IPN dr Karol Nawrocki zająłby drugie miejsce i znalazł się w drugiej turze z Rafałem Trzaskowskim.
Fragment książki Prof. Andrzeja Nowaka „Patriotyzm i zdrada”.
Eurodeputowany PiS Patryk Jaki powiedział, że ma „pewne żale” do prezydenta Andrzeja Duda oraz stwierdził, że zarówno prezydent Duda, jak i były premier Mateusz Morawiecki w mniejszym stopniu nadają się na ewentualnych przyszłych liderów prawicy w Polsce niż Przemysław Czarnek czy Zbigniew Ziobro.