,,Żydzi są jak Hitler’’. Starsza Palestynka opowiada o izraelskich wysiedleniach - zdjęcie
13.05.21, 11:32Fot. screenshot - Twitter (Benjamin Netanyahu, Middle East Eye)

,,Żydzi są jak Hitler’’. Starsza Palestynka opowiada o izraelskich wysiedleniach

57

„To nie jest tylko niesprawiedliwość, to jest tyrania. Oni są tacy sami jak Hitler. Nie widzę żadnej różnicy między nimi” – mówi o działaniach Izraela wobec Palestyńczyków starsza kobieta, z którą wywiad opublikował profil Middle East Eye.

Rośnie napięcie na linii Izrael – Palestyna. Po zamieszkach pod meczetem Al-Aksa trwają regularne ataki rakietowe z obu stron. Wczoraj izraelskie lotnictwo zbombardowało kolejny wieżowiec w Strefie Gazy, niszcząc między innymi siedzibę palestyńskiej telewizji. Do eskalacji konfliktu doprowadził m.in. plan wysiedlenia kolejnych palestyńskich rodzin z jednej ze wschodnich dzielnic Jerozolimy. Izraelski sąd stwierdził, że Żydzi mają prawo do ziemi, na której od lat mieszkają Palestyńczycy. Po proteście Palestyńczyków sprawą miał zająć się Sąd Najwyższy, jednak ze względu na eskalację napięcia rozprawę odroczono.

Na profilu Middle East Eye opublikowano wywiad ze starszą kobietą, która przedstawia sprawę z punktu widzenia Palestyńczyków. Kobieta ma zostać wysiedlona z domu, który jej rodzina zbudowała własnymi rękami i w którym mieszka od 70 lat. Kobieta opowiada o przeprowadzanych przez izraelskie służby eksmisjach. Przekonuje też, że Żydzi „nie mają żadnego prawa do tych domów”.

- „To jest Palestyna, historycznie arabska ziemia”

- przekonuje kobieta.

- „Wyobraźcie sobie jak budowałam swój dom, cegła po cegle, kamień po kamieniu, wychowałam swoje dzieci, spójrzcie za mną na mojego męża i całą moją rodzinę. Żyliśmy w tym domu przez 70 lat, a teraz oni twierdzą, że dom należy do nich i chcą nas zmusić do opuszczenia go”

- mówi o swoim dramacie staruszka.

Opowiada o eksmisjach, w czasie których izraelskie służby wypędzają nad ranem z domów bosych i nieubranych ludzi.

- „To są ciemiężyciele atakujący naszych nieuzbrojonych młodych mężczyzn i kobiety”

- mówi.

- „To nie jest tylko niesprawiedliwość, to jest tyrania. Oni są tacy sami jak Hitler. Nie widzę żadnej różnicy między nimi”

- podkreśla.

- „Masz dom, który zbudowałeś własnymi rękami i oni przychodzą i go zabierają? Co z całym tym wysiłkiem, który w niego włożyłam? Co z całym życiem pracy wokół mojego domu?”

- dodaje.

kak/nczas.com

Komentarze (57):

Anonim2021.06.4 12:28
"Żydzi są jak Hitler"? Ja bym powiedział, że są znacznie lepsi: bardziej skuteczni, bardziej bezduszni.
Joel2021.05.17 21:51
Arabowie to mordercy, dla Allacha będą mordować niewiernych z premedytacją ! To jest wpisane w ich religię ! Allach is akbar. Świat muzułmański wydał wojnę cywilizacji zachodniej i chrześcijańskiej. Tylko idioci nie widzą tego.
Jakub2021.05.15 2:07
Co ta głupia baba wygaduje. Hitler (Niemcy podczas II WW) bardzo popierali arabusów. Chcieli ich nakłonić do powstań przeciw Aliantom.
kaka2021.05.14 18:11
hitler był w jednej czwartej po przodkach żydem , a co z nowymi ,dużymi osiedlami , które żydzi wybudowali pod każdym dużym miastem Polski - w razie takiego konfliktu to do nas - a jad płynie od nich od zawsze - może by im te osiedla pozabierać jak oni Palestyńczykom .?
Jan2021.05.14 15:25
Żydowi ciągle mało. Po drugiej wojnie światowej dostali w Palestynie swoją ziemię obiecaną, ale im mało, więc z roku na rok zagarniali siłą coraz większe tereny Palestyny. Kto tu jest oprawcą i terrorystą? Smutne jest to, że świat milczy. Polski rząd milczy. Czy aby na pewno polski?
przemyśl-72021.05.14 15:15
Kiedy wypędzają cię z domu i pozbawiają ojcowizny,nigdy im tego nie zapomnisz......... sami tego doswiadczali,dlatego świat jest dziwny.
Anonim2021.05.14 21:51
przemyśl też dlaczego ich tak wypędzają? tylko nie mów że dlatego bo zabili Chrystusa.
Robert2021.05.14 2:19
Informacja i komentarze jej dot. to czyste banialuki. Przyczyną powtarzających się konfliktów między Izraelem i Arabami jest czysta nienawiść Arabów do Żydów. Arabowie chcą nowego holocaustu i nie na darmo w państwach arabskich Mein Kampf jest łatwo dostępny. Wszystkie te poczynania są finansowane przez Iran, który zachęca Palestyńczyków, aby wysyłali swoje dzieci do walki z żołnierzami izraelskimi obiecując wsparcie finansowe w przypadku ofiar śmiertelnych. Bez uznania prawa Izraela do istnienie w tym rejonie nie będzie pokoju. Lewactwo europejskie i amerykańskie ukazuje objawia swój antysemityzm krytykując Izrael i odmawiając mu prawa do obrony.
Roman2021.05.14 9:22
Czy będąc Palestyńczykiem wyrzucanym przez Żydów ze swojego domu w celu wybudowaniu osiedla dla osadników żydowskich myślałbyś podobnie ?
Wszechpolak2021.05.13 22:13
Żyd był źydem ale nie był Żydem bo był Żydem ale z drugiej strony nie był Żydem chyba że był Żydem bo na pewno jako Żydem nie był Żydem ale był Żydem bo jednak był Żydem.
Marcin2021.05.13 19:13
Patrick Lumumba był Żydem tylko ukrywał to wśród współpracowników.
Nina2021.05.13 18:02
Nic w tym dziwnego przecież Hitler też był żydem, tylko to ukrywał.
Darek2021.05.13 18:40
Akurat nie był Żydem, co ciekawsze był murzynem, a konkretnie jego przodkowie szwarzwaldcy sprzed prawie 2 tysięcy lat pochodzili z terenów obecnego Sudanu. Żydowskie pochodzenie Hitlera to pomysł Stalina. Jak widać debili nie brakuje i do dziś powtarzają stalinowskie brednie.
KRYSTYNA2021.05.13 17:45
Jak to możliwe że żydzi mordują Palestyńczyków ich kobiety i dzieci a cała banda przywódców na to daje przyzwolenie i patrzy .Tym sposobem biorą czynny udział w tych morderstwach .Jesteście za to tak samo odpowiedzialni jak żydzi na naszych oczach odbywa się ludobójstwo PALESTYŃCZYKÓW bezkarne a całe narody na to przyzwalają .
oficer LWP2021.05.13 19:31
bo ta banda to też żydzi
POgubiony2021.05.13 16:46
Czy to prawda ,że dziadkiem Hitlera był Żyd ?
Mariusz2021.05.13 16:53
Ta informacja, że dziadkiem Adolfa Hitlera był Żyd jest nie prawdziwa. Całe szczęście, że dziadek Adolfa Hitlera nie był Polakiem. To byłby wstyd. Niech się wstydzą Austriacy, bo wszyscy jego przodkowie byli Austriakami.
Jakub2021.05.13 17:56
Jak pamiętam z Historii to podobno część terytorium Polski wchodziła w skład Austro-Węgier i stąd nic nie jest wykluczone i może się okazać, że mieliśmy złote jajo tylko ta agentura kacapska, brukarczyka Dmowskiego uwaliła nam ciekawe możliwości. Czasami krajanie potrafią się dogadać.
oj Wania Antonim wstyd w synagodze2021.05.13 17:22
wypierać się swego pochodzenia - przecie rabin wybaczy, przytuli i dobrze obróci
Nowy Łat2021.05.13 16:42
strefa gazy to taka dzielnica cudów,gniazdo patologi występujące w każdym mieście
Jerozolima nigdy nie zazna pokoju2021.05.13 16:06
Kto czyta Pismo Święte doskonale wie że w Jerozolimie nigdy nie będzie pokoju . Jest to kara za odwrócenie się narodu żydowskiego od Pana Boga .Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych*, 30 i mówicie: "Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie byliśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków". 31 Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków! 32 Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!* 33 Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle? 34 Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych*. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta. 35 Tak spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza*, syna Barachiasza, którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem. 36 Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie. 37 Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. 38 Oto wasz dom zostanie wam pusty. 39 Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie Mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie»*.
Chcesz poznać,2021.05.13 15:30
jaki jest naprawdę ten "cudowny" Izrael? ...... Zrób ten krok i poleć tam, ale ... Jeżeli chcesz poznać ten kraj-bękart ONZ-u pamiętaj o kilku "drobiazgach": NIGDY nie zatrzymuj się w hotelach, których właścicielami są Żydzi. Zatrzymaj się w hotelach, których właścicielami są chrześcijanie-Palestyńczycy. Chcesz poznać prawdziwy Izrael? Wynajmij przewodnika chrześcijanina-Palestyńczyka. Dowiesz się prawdy, jak np. Izrael zabiera wodę Palestyńczykom, jak rujnują ich gospodarstwa, których właścicielami są Palestyńczycy od SETEK LAT. Itp., itd. NIE WIERZ PROPAGANDZIE ŻYDOWSKIEJ!
Jakub2021.05.13 16:30
Piszesz bzdury. To Żydzi zbudowali od nowa Izrael, tam gdzie była bezwodna pustynia powstały pola uprawne, osady, miasta rozbudowane, przemysł. To mrówcza praca żydowskich osadników, którzy za jedzenie i dach nad głową zbudowali to wszystko a gdy zaczęło owocować to znaleźli się chętni do współudziału w niewytworzonych przez nich dobrach. Ciekawe były wywiady w RWE z polskimi żydami osadnikami. To nie propaganda to wolny kraj zbudowali nie niewolnicy a jego obywatele. Arabowie w większości mieszkali w namiotach i wylegiwali się ze swoimi fajkami albo rżnęli siebie i innych.
Jakub2021.05.13 15:17
To jest ziemia, którą zdobyli Arabowie podczas swoich podbojów a podobno w spornych domach mieszkali Żydzi zanim ich Jordańczycy nie usunęli po wojnie z 1948r. i od tamtego czasu mieszkają tam Arabowie, którzy nawet nie płacą czynszu. Podobno w tej sprawie toczyły się procesy i w ich wyniku miały być wysiedlenia. Jak jest naprawdę to nie wiadomo, byłoby dobrze gdyby redaktorzy tę sprawę zbadali u źródła.
Żyd to nie żołnierz.2021.05.13 15:15
Na granicy Libanu z Izraelem Hezbollah wybudowało kilka prymitywnych umocnień, ale na tyle dobrych, że wymagałoby od Żydów użycie tzw. piechoty. Czyli bezpośredni "face to face" kontakt z wrogiem. I dzielni pryszczaci i wielu otyłych Żydów ... zesrrało się w gacie. Wielu dosłownie reszta odmówiła rozkazu. Wielki skandal w siłach zbrojnych Izraela. Izrael ma szczęście że ma Arabów za sąsiadów a np. Serbów.
Jakub2021.05.13 16:02
A skąd ta wiadomość? Ze źródeł arabskich czy z twojej fantazji? Poczytaj sobie na temat wojen żydowsko arabskich to zmienisz zdanie (1948, 1956, 1967, 1973 i późniejsze potyczki). Żydzi muszą walczyć jeśli chcą żyć. Nie mają wyjścia. Oni ten kraj przywrócili cywilizacji zachodniej a nie leniwi, złodziejscy i bandyccy Arabowie. Gdy Arabom mieszkającym w Izraelu proponowano przesiedlenie się na tereny podległe administracji palestyńskiej to żaden z nich nie chciał w burdelu (tu, bałaganie) mieszkać. Bardzo ciekawa jest historia powrotu Żydów na teren obecnego Izraela mająca swój początek jeszcze za czasów brytyjskiego panowania na tamtych terenach. Miała także akcent polski. ___ Podczas II WW, 3 tys. wyszkolonych w Armii Polskiej na Wschodzie Żydów z ogólnej liczby ok. 4 tys. z trudem ewakuowanych z kacapii, zdezerterowało w Palestynie wraz ze swoją bronią i zasiliło żydowskie tajne siły zbrojne. Gdy doniesiono o tym gen. Andersowi zabronił on swojej żandarmerii poszukiwań dezerterów mówiąc, że w swojej Armii nie chce mieć niewolników. Ta roztropność pozwoliła po wojnie na dobre stosunki polskiej emigracji niepodległościowej z późniejszymi władzami Izraela a gdyby nie kacapska okupacja Polski to doprowadziłaby do doskonałych stosunków dyplomatycznych a może i do bomby atomowej w polskim arsenale. Jednym z dezerterów z Polskiej Armii był bowiem kapral Begin, późniejszy premier Izraela. (wiadomość, gen. Władysław Anders "Bez ostatniego rozdziału"). Tysiąc walecznych przeszło w II Polskim Korpusie jego szlak bojowy aż do zakończenia działań zbrojnych (z wyjątkiem tych co padli w bojach).
man.of.Stagira2021.05.13 14:41
“Allah is Great, Death to America, Death to Israel, Curse on the Jews, Victory to Islam” -JOE BIDEN.
Józef Bonkzdupytuska2021.05.13 13:47
Żal Palestyńczyków czy na wadze można położyć wolność Palestyny z holocaustem ?
kaka2021.05.13 13:53
Dziwi mnie ze palestynczycy nie wrzeszcza o holokauscie i nie mowia na wszystkie strony o holokauscie palestynskim--A MOZE BY TAK OBCHODZIC COROCZNIE DZIEN HOLOKAUSTU NA PALESTYNCZYKACH ---JUZ PO HITLEROWSKIM FASZYZMIE
katolicka deratyzacja Polski2021.05.13 13:12
Zdumiewajace podobienstwa dwoch wybranych narodow Zydow i Niemcow. Oraz podobienstwo Polakow i Palestynczykow rowniez !
Olo2021.05.13 13:06
Żydzi to naród wybrany przez diabła, plemię żmijowe, diabelskie wcielenia!
kaka2021.05.13 13:48
Zydzi byli wybrani przez Boga--ale nie starali sie o ZACHOWANIE PRZYZWOITOSCI I UCZCIWOSCI--DLATEGO djabel przewrobil ich na bandytow.Polacy mieli kodeksy rycerski i honorowe a ta dzicz zdobyc spalic zabic i zapomniec----bliski wschod--blisko djabla.
Żydzi cackają się z Hamasem jak z psim g***em.2021.05.13 12:26
Wyobraźcie sobie reakcję Rosji, gdyby pisiory wystrzeliły choć jedną rakietę w stronę Obwodu Kaliningradzkiego.
T.2021.05.13 12:49
Co pisiory miałyby wystrzelić?
katolicka deratyzacja Polski2021.05.13 12:51
Psy rosyjskie by padly na kolana ,i lizaly buty Pana.
katolik2021.05.13 12:11
Czy świat zareaguje ? Nie, dlaczego, bo chodzi o realizację programu globalnego niszczenia ludzi, w jakikolwiek sposób. Zresztą działają naznaczone szatanem pseudoszczepionki, więc krew nienawisci wrze.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.13 12:49
Antykatolicka Konfederacja morduje Polakow ,bo WOLI Rosje.
katolik2021.05.13 13:01
ciemny jesteś, Agenda to zaplanowana smierc ludzkosci i zamordyzm. ogłupiać to mozesz glupszych od siebie
Marta2021.05.13 11:56
,,Żydzi są jak Hitler’’ I ma rację!
Al-Hadżdż Muhammad Wielki Mufti Jerozolimy2021.05.13 11:55
czyż nie On jeździł do Adolfa H. aby 'zrobić porządek z żydami w Palestynie' -drodzy Filistyni? Kto sieje burzę ten zbiera deszcz.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.13 12:52
Jak widac,Mossad chce ,zeby Polacy umierali za Izrael.
Jakub2021.05.13 16:16
Nie, nie to kacap i jego pachoły chcieli i chcą by Polacy, szczególnie młodzi, którzy nie słyszeli o bandytyzmie i terroryzmie tzw. arabów palestyńskich, umierali za "wolną palestynę". Aby broń Boże nie walczyli o Polskę. Za czasów okupacji sowieckiej w Polsce, pompowali broń z naszych fabryk i nasze statki woziły ją do Syrii wprowadzając tym samym zamęt na całym Bliskim Wschodzie, dewastując rękoma Syryjczyków m.in. Liban, perłę Lewantu.
Ten cały Hamas to2021.05.13 11:46
po prostu banda po**bów. Wystrzelili w stronę Izraela 1500 rakiet, a potem zdziwienie, jak zacznie się kolejny Płynny Ołów, czy inne Żywe Srebro.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.13 12:54
Zydzi ,jak Niemcy,uwazaja ,ze Rasa Panow moze mordowac cale narody. A miedzy Palestynczykami i Polakami oni nie widza zadnej roznicy !
Jakub2021.05.13 16:40
Nie zapominaj, że Polaków mordowali będąc na usługach kacapskich komunistów. Ja się dziwię skąd wy tu na tym forum jesteście, chyba z Olgino a do główek wam kłamliwe satano konfiederaty targowickie 2 ponakładały nieczystości i nimi teraz parskacie.
chodzą w myckach w Tel Aviv i przechwalają się2021.05.13 11:42
ja to trafiłem w przedszkole - a ja w szkołę.
Janek2021.05.13 15:35
Ho,ho,ho nareszcie objawił się prawdziwy debil ! GRATULUJEMY
Kassandra Trojańska2021.05.13 11:41
w sumie robią z Palestyńczykami to co chcą zrobić z POLSKĄ
katolicka deratyzacja Polski2021.05.13 12:54
Ot,co !!!
a dziadzia Gitlera to był2021.05.13 11:40
jakiego pochodzenia
Anonim2021.05.13 11:41
Hitler był Australijczykiem.
Wania Antonim obcięto tiebia napletek2021.05.13 11:44
a co ma współnego Goebbels z Urbachem - chodzi o pochodzenie; czy nie z tego samego plemienia żmijowatego
eee...2021.05.13 11:48
Jak mało to zawsze jeszcze można dorzucić Reinharda Heydricha... Kto jak kto, ale na "kwestii żydowskiej" znał się znakomicie. A to nie wszystkie cymesy...
Kolejne zmyślone historyjki2021.05.13 11:39
Dopóki w strefie Gazy będzie Hamas meblowany w rakiety i wszelka broń przez Iran, to tam nigdy nie będzie spokoju. Strefa Gazy musi być zdemilitaryzowana. Jest to w interesie obydwu stron !
katolicka deratyzacja Polski2021.05.13 12:56
Mossad,jak widac ,nie spi,i nie spocznie,dopoki nie oglupi wszystkich Polakow !
To nie my mordowaliśmy Żydów! To Niemcy!2021.05.13 11:35
Wystarczy pamiętać, że nie ma żadnych bogów, wróżek, czarodziejów, pechów, przepowiedni itd. Wszystko co nas spotka, to nasza zasługa i co dobre i co złe. Warto wierzyć w siebie. Wtedy i ludzie dogadają, bo w gruncie rzeczy będą mieli to, co łączy, a nie to, co dzieli.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.13 12:58
Czy sympatia i milosc Zydow do Niemcow to tez taki dziwny przypadek ???