,,Trzeba utrzymać twardy kurs wobec UE! Inaczej decydować będą za nas Niemcy'' - zdjęcie
14.10.20, 07:27fot. yt/telewizja republika

,,Trzeba utrzymać twardy kurs wobec UE! Inaczej decydować będą za nas Niemcy''

21

- Za naszą uległość możemy zapłacić utratą części naszych praw, a za Polaków o polskich reformach decydować będą Niemcy i Francuzi – powiedział w wywiadzie dla Gazety Polskiej Codziennie profesor Przemysław Żurawski vel Grajewski.

Dodaje też:

- Nasza ewentualna uległość wobec Unii Europejskiej oznaczałaby, że o polskich reformach decydować będą Niemcy i Francuzi; dlatego też należy utrzymać tzw. twardy kurs wobec UE

Profesor uważa, że tylko twarde stanowisko wobec krajów starej Unii Europejskiej i twarde z nimi negocjacje mogą pomóc Polsce zachować własną tożsamość oraz pozostać na drodze rozwoju gospodarczego i społęcznego. Przy uległości wobec nich, interesy Polski skazane są w konsekwencji na porażkę, gdyż wtedy w pierwszej kolejności realizowane byłyby interesy Berlina i Paryża, a „polscy wyborcy straciliby możliwość kształtowania polityki naszego państwa”.

Żurawski vel Grajewski podkreśla:

- Kiedy raz ulegniemy nasze inicjatywy będą hamowane przez UE pod hasłem kolejnych przypadków „łamania przez Polskę praworządności”

Jak zauważa też profesor, szantaż będzie powracał do następnych wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 2024 roku, ponieważ jest to taktyka stosowana przez kraje do tej pory grające pierwsze skrzypce w Unii Europejskiej.

Profesor zaznacza także, że sojusznikiem Polski nie są już tylko Węgry, ale inne kraje także przyłączają się do Polski, jak na przykład Rumunia i kraje bałtyckie.

Żurawski vel Grajewski podkreśla, że nikt z obecnie rządzących nie ma zamiary wypychać Polski ze struktur Unii Europejskiej. Stwierdza też, że „utrzymujemy milion niemieckich miejsc pracy i nasze wyjście z UE oznaczałoby olbrzymie bezrobocie u naszych zachodnich sąsiadów, czyli porażkę wyborczą każdego rządu niemieckiego”.

Profesor krytycznie odnosi się także do sprawy „wdzięczności” Polski i innych krajów przyjętych do Unii Europejskiej po 2004 roku i stwierdza, że takie działania nie miały ze strony państw starej Unii charakteru działalności charytatywnej.

Podkreśla także:

- Traktatowo dotacje to rekompensata za zniesienie barier celnych, czyli za otwarcie naszych rynków na silniejszą gospodarczo konkurencję państw rdzenia UE. To oczywiście powoduje straty nowych państw członkowskich, m.in. Polski i właśnie te straty są rekompensowane dotacjami dla nas


mp/pap

 

Komentarze (21):

I TAK NIEMCY2020.10.22 18:07
O WSZYSTKIM DECYDUJA TY POLSKI WSIOKU. JE,BANY POLACZEK CEBULACZEK I FAN PISOWSKIEJ PROPAGANDY UWIERZYL ZE JEST WIELKI I BEDZIE NIEMCOM ROZKAZYWAU
Foster2020.10.14 17:51
Nie bądź śmieszny. To już jest megalomania.
Anonim2020.10.14 10:30
Niemcy od zawsze chciał rządzić CAŁĄ EUROPĄ. Przegrały I -szą wojnę światową i nie wyciągnęły żadnych wniosków, rozpętały II-gą wojnę światową bo dalej chciały rządzić całą Europą i znów przegrały i wtedy wyciągnęły wnioski takie: po co Nam ( Niemcom ) toczyć kolejne przegrane wojny w Europie - stworzymy organizm (* pijawkowy ) pod nazwą Wspólnota Europejska , a potem będziemy Ją przekształcali w Unię Europejska ( wspólna waluta , etc, itd.)potem w jeden wielki OBSZAR EUROPEJSKI pod przywódstwem Niemców. i co ??? Spełnią się ich marzenia o Nowym Cesarstwie Niemieckim . Daltego trzeba koniecznie te zapędy Niemców ZABLOKOWAĆ - aby Polska była Polską !!!
jle_ffm2020.10.14 9:39
Kolejny 'mądry inaczej' i 'lepiej wiedzący' wąsaty pseudo-profesor (swoją drogą to ciekawa maniera nazywania dr hab profesorami używana przez pisowcow dla podkreślenia ich 'mądrości' ).
genus2020.10.14 10:07
jle,,,ffm - aby ciebie zrozumieć trzeba wcześniej stać się idiotą
jle_ffm2020.10.14 12:39
No to jest głęboka myśl, na miarę pisowca...
Maciej Płatov2020.10.14 9:08
Całkowicie się ZGADZAM z przedmówca. rząd NIE Może LICZYĆ na EURO-POSŁÓW z PO-KO. Bo Oni się zaprzedali Lewactwu z UE.Dla nich CEL to Polska WASAL UE ,Polska która WYPRZE się swej Historii i Wiary przodków ,Wiary Katolickiej.Jest to bój o Unie Narodową ,a Nie SOCJALISTYCZNY KOŁCHOZ.Jest to Bój o Polskę Samostanowiącą o Sobie ,o Polskę opartą o prawo POLSKIEJ KONSTYTUCJI.
Ja, Szatan2020.10.14 8:51
ANEKS DO INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, czcicieli trupa Lenina, wyznawców masonów i brukselskich neomarksistów, którzy w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki ***** Doceniam waszą aktywność, poświęcony (stracony?) czas, wasze nędzne wypociny, pretendujące do śmiesznych a w istocie głupkowate komentarze na forum Frondy. Niestety, nie zauważyłem, by ktokolwiek się tym przejmował. Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło stoi otworem. Do zobaczenia! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!
verizanus2020.10.14 7:59
A to się pan Zurawski vel... obudził.... Ciekawe jakie było jego zdanie o UE 2003, 2004 r. albo jak traktat lizboński powstawał.. ;). Takich mamy dalekowzrocznych polityków ;)
Polak2020.10.14 7:56
Niemcy to nasz największy sojusznik i najlepsi partnerzy gospodarczy, dzięki Niemcom Polska w ostatnich 30 latach się tak mocno rozwinęła gospodarczo bo wiadomo że każda słabsza gospodarka jest uzależniona od silniejszej, dzięki której w przyszłości może jej dorównać i jest to zjawisko dobre i normalne bo gdyby nie Niemcy bylibyśmy teraz na poziomie Białorusi albo Ukrainy, a widać że wrogowie Polski jakimi są wyznawcy pisu do tego dążą, dlatego głownie Kaczyński powinien być postawiony przed sądem osądzony za zdradę i działanie na korzyść Rosji skazany na najwyższy wyrok jaki jest możliwy
verizanus2020.10.14 8:09
A może gdyby nie Niemcy (ich aktywność, ich agentura) bylinyśmy na poziomie CONAJMNIEJ im równym? Zdania w tym temacie są różne. No ale jak ktoś wierzy w dobrych Niemców...to cóż... są tacy których historia czegoś uczy a są tacy....którzy mądrymi inaczej pozostaną aż do śmierci..;)
Polak2020.10.14 18:30
A może gdyby ci matka przy porodzie na głowę nie usiadła to byłbyś mądrzejszy
Andy Semicki Rabin2020.10.14 19:35
Ty pewnie już głupszy być nie możesz...
Po 11 ...2020.10.14 7:49
Walka, twardość, upieranie się to zła, dziecinna droga. Niemcy, ale i inne zdegenerowane państwa Europy, powinniśmy podporządkować sobie na drodze moralnego i intelektualnego "podboju". Jest rzeczą oczywistą, że nasze wartości, wiara, moralność, pracowitość, inteligencja, kultura, sztuka, innowacyjność są na zdecydowanie wyższym poziomie niż u nich. Wystarczy to wykorzystać, a ... będą nam się kłaniały narody świata.
Po 11...2020.10.14 9:20
Ponieważ są jakieś zielone łapki, to muszę chyba napisać, że mój wpis to czysty sarkazm. Nie jestem idiotą, który myśli, że nasza wiara albo moralność jest lepsza.
JM2020.10.14 7:40
100% racji. Unia to kolejna okupacja (o tym pisałem na innym portalu) tylko ta jest szczególna bo na własne życzenie. Sami sobie, w duchu naiwności, zgotowaliśmy ten los. Teraz do tego eurokołchozu i bagna chcemy wepchnąć Ukrainę! Historia powinna być nauczycielką życia. Jak się okazuje i polscy politycy o tym nie wiedzą!
Anonim2020.10.14 7:42
Dziś jest już chyba powszechnie wiadomym, że Niemcy mieli plan alternatywny na wypadek przegranej wojny. Jeśli podbój świata militarny nie wypalił to przystąpili do podboju gospodarczo-ekonomicznego. Wystarczy zainteresować się ile w Polsce jest firm niemieckich a będzie to jasne jak słońce.
JM2020.10.14 9:51
100% racji.
verizanus2020.10.14 8:11
A może nasi politycy o tym wiedzą tylko mają z tego jakieś korzyści OSOBISTE?...;)
Marian2020.10.14 7:37
Uległość wobec Niemiec to tak naprawdę koniec Polski. Bardzo wielu już zapomniało że nadal jest wróg.
Stańmy w prawdzie2020.10.14 7:33
A prawda jest taka, że dopóki w Polsce mamy bank centralny pod kontrolą Rotschildów, a dokładniej banku rozrachunków międzynarodowych w Bazylei - czyli prywatnego banku poza jakąkolwiek kontrolą kogokolwiek, tajnym w swym działaniu - to mówienie o naszej suwerenności może tylko rozśmieszać tych, co wiedzą nieco więcej niż to co usłyszą od polityków. Stańmy w prawdzie - od wieków Rotschildowie mieli tu swoich Judaszy u władzy i od wieków nie mamy suwerenności. Ale jest tak dlatego, bo nie chcemy mieć Miłosiernego Pana Jezusa za Pana tylko polityków. Na własne życzenie jesteśmy niewolnikami.