08.11.19, 20:48zdj. screen Youtube

ZOBACZ, jak Czarzasty zareagował na zdjęcie USG 12-tygodniowego dziecka

Włodzimierz Czarzasty był gościem Radia Plus. Prowadzący rozmowę Jacek Prusinowski pokazał liderowi SLD zdjęcie USG, na którym widać 12-tygodniowego człowieka z wykształconymi rączkami i nóżkami.

"Kiedy zaczyna bić serce dziecka?"-zapytał dziennikarz.

"Dyskusja na temat tego, kto ma jakie poglądy w tej sprawie odbyła się milion razy. Ja Państwa informuję i Pana informuję (...) uważamy, że kobieta ma prawo do wolności..."- stwierdził polityk.

Kiedy red. Prusinowski pokazał mu zdjęcie USG zbył go, mówiąc:
Uważamy, że kobieta ma prawo do 12 tygodnia dokonać aborcji.

"I takie dziecko zabić?"-zapytał prowadzący, co Włodzimierz Czarzasty zbył.

"Są ręce, nogi, głowa. To dziecko ssie kciuk już"-kontynuował dziennikarz.

"Uważamy, że kobiety mają prawo do wolności, w ramach tej wolności jest również prawo do swojego ciała - zapytany, czy zdjęcie nie robi na nim wrażenia, odpowiedział - na mnie wszystko robi wrażenie, ale robią też wrażenie prawa wolnościowe kobiet"-uznał.

Polityk Lewicy dodał, że takie są poglądy jego ugrupowania i ci, którzy oddali na nich głos o tym wiedzieli.

"Jak ktoś ma inne poglądy, będzie głosował przeciwko temu"-zaznaczył.

 

yenn/Tysol.pl

Komentarze

retro2019.11.14 10:11
jeszcze wprowadzą EUTANAZJE ! prawo do wolnosci , do śmierci.
Anna2019.11.12 11:07
Dokonując aborcji czyli morderstwa własnego dziecka kobieta nie decyduje tylko o sobie, o swoim ciele ale przecież odbiera życie odrębnej istocie ludzkiej. Dlaczego nie decydują się urodzić i zostawić w szpitalu, dać życie dziecku i szczęście przyszłym rodzicom adopcyjnym. Dokonując aborcji wybierają wygodę i przywiązanie do tego świata... pogrążając duszę. Człowiek jest wolny i dokonuje codziennie wyboru dobra lub zła.W trudnych sytuacjach... bez wyjścia zwracać się powinniśmy do Maryi, naszej ukochanej mamy.
AB2019.11.11 16:20
Zlepki komórek bez sumienia nakazują zabijać, choć inni robić tego nie chcą. Nijaka maria błaszczyk, pseudoobrończyni kobiet, postuluje zniesienie klauzuli sumienia!! (patrz wyżej - dyskusja). Oto prawdziwe oblicze wolności i tolerancji!! Nakaz zabijania. Prawie wszystkie kobiety, które dokonały aborcji ponoszą ciężkie skutki psychiczne (o ile nie fizyczne w postaci niemożności lub trudności zajścia w ciążę) swojej decyzji. O zespole poaborcyjnym te zakłamane zwolenniczki wolności kobiet - milczą. Mam jedną radę dla zwolenniczek aborcji - wysterylizujcie się baby i dajcie spokój prawdziwym kobietom, które myślą i czują, dla których płód to człowiek we wczesnej fazie życia, przez która wszyscy przechodzimy, a .przerwanie życia płodowego to zabicie istoty ludzkiej. Niczym się nie różni od morderstwa, zupełnie niczym, bo człowiek, który ma przed sobą całe życie, zostaje unicestwiony. Przyszła matka cierpi z tego powodu do końca życia i nie przekonujcie, że jest inaczej. Komórki zabitego dziecka nosi w swoim ciele do końca życia, nie wymaże tego faktu ani z ciała, ani z psychiki, choć nieszczęsne dzieciobójczynie usiłują bez przerwy powtarzać sobie i innym, że nic się nie stało. Tym głośniej to robią, im bardziej czują się dyskomfortowo.Pozwólcie więc innym ludziom mieć sumienie, a same się wysteryilizujcie lub podwiążcie jajniki, jeśli zajście w ciążę, to dla was problem. I nie zmuszajcie przy pomocy likwidacji klauzuli sumienia, aby inni realizowali wasze zbrodnicze zachcianki. Urodzone dziecko zawsze można oddać: jeśli nie w oknie życia, to w szpitalu; dla osób pozbawionych instynktu macierzyńskiego to jest dobre zakończenie niechcianej ciąży. Aborcja jest ZAWSZE złym zakończeniem, także dla kobiety.
Piotr2019.11.9 16:58
Nowa definicja człowieczeństwa: istota, która ma ręce, nogi i ssie kciuk (nota bene płody zaczynają ssać kciuk w 18 tygodniu ciąży, a nie w 12).
AB2019.11.11 15:41
Ty też tak ssałeś, stary zlepku komórek; ta bezbronna istotka bardziej zasługuje na miano człowieka niż ty.
Antek z Czerniakowa2019.11.9 13:55
Nie rozumiem tego zdziwienia, Czarzasty to przecież zdeklarowany komuch, a - "reżimy powołujące się na ideologię komunizmu spowodowały śmierć od 65/8 do około 100 milionów ludzi", cóż więc dla niego jakiś tam pojedynczy embrion...
Sebastian Lorenc2019.11.9 10:12
Nie wszyscy jesteśmy katolikami, ale wszyscy jesteśmy ludźmi i powinniśmy brać odpowiedzialność za swoje czyny. Mamy XXI wiek, antykoncepcja powinna być powszechnie dostępna. Niech katoliczki jej nie stosują, jeśli to grzech, ale nie brońcie tego innym, nie zasłaniajcie się klauzulą sumienia. Pozwólcie matce, której życie albo zdrowie jest zagrożone na podjęcie smutnej decyzji o aborcji. Nie wbijajcie jej w poczucie winy, bo ona i tak je ma, po co gnębić i tak zgnębioną losem kobietę. Podajcie zgwałconej kobiecie EllaOne, żadna z nas nie może być zmuszona do rodzenia dziecka, które jest efektem gwałtu. Ale jednocześnie przestańcie mówić, że można w dowolnym momencie przerwać niechcianą ciążę, bo nam się jakoś nie chce mieć dziecka. Skrajny liberalizm aborcyjnej ustawy może spowodować to, że niektóre, może te głupsze i mniej empatyczne kobiety zaczną traktować aborcje, jak antykoncepcję, a do tego nie można dopuścić. Oczywiście dyskusja o aborcji nigdy nie będzie rozstrzygnięta, zwłaszcza tu na Frondzie. Zawsze najgłośniej będą krzyczeli panowie, którzy niczym nie ryzykują, tylko wygłaszają górnolotne frazy, o tym jacy to są szlachetni i jak odważnie poświęcą życie każdej kobiety, nawet swojej żony, dla dobra poczętego dziecka.
leszczyna2019.11.9 13:32
Czy antykoncepcja nie jest powszechnie dostępna? Czy przy kasie nie sprzedaje się prezerwatyw? Osobiście spotykam się z wciskaniem antykoncepcji, choć o to nie zabiegam. Powszechna jest raczej nieznajomość fizjologii przebiegu cyklu miesięcznego u kobiet, o mężczyznach nie wspominając.
Maria Blaszczyk2019.11.9 19:24
Nie. Antykoncepcja nie jest powszechnie dostępna. Przynajmniej w Polsce nie jest. Zapewne mieszkasz w jakimś mieście, gdzie masz w zasięgu ginekologa, albo nawet więcej niż jednego. I - być może - jesteś w stanie wydać parędziesiąt złotych na antykoncepcję. Na prowincji i dla kobiet niezamożnych, a także nastolatek, finansowo zależnych od innych, sprawa wyglada inaczej Prezerwatywy mają szansę zadziałać tylko wtedy, gdy partner zechce ich użyć i to zgodnie z instrukcją. A to bywa problem.
leszczyna2019.11.9 21:32
Jak więc należy rozwiązać taki problem wg Ciebie? A co do panów niekoniecznie chętnych do prezerwatywy, niech tacy nie rwą się do kobiet, bo niby czemu one miałyby ponosić wszystkie skutki stosunku, gdy mężczyźni się od tego uchylają? Nie należy, nie warto wiązać się z osobami nieodpowiedzialnymi, ale tu nie ma rozwiązań systemowych, ale trzeba się kierować zwyczajnie rozumem.
Maria Blaszczyk2019.11.10 1:14
Ja nie wiem, dlaczego miałyby ponosic wszystkie skutki stosunku - ale to chyba nie do mnie pytanie? To nie ja stworzyłam kulturę gwałtu. Nie ja zwalczam konwencję stambulską. Nie ja odpowiadam za to, że wciąż polskie prawo ma tradycyjną koncepcję przestępstw przeciwko wolności seksualnej, gdzie np stealthing w ogóle nie jest wymieniony. Słyszałaś, by kogoś za to w Polsce skazano? Ja nie, choć w innych krajach to jest po prostu zgwałcenie i idzie się za to do więzienia. Albo chociaż płaci wysokie odszkodowania. Nie popieram wiązania się z osobami nieodpowiedzialnymi. Tym bardziej - z gwałcicielami. Tylko że w samej Polsce tysiące kobiet rocznie padają ofiarą zgwałceń. A jak należy rozwiązać problem? Tak jak tam, gdzie się to udało. Wychowanie seksualne mówiące co jest przemocą seksualną. I jak się przed nią bronić. Darmowa antykoncepcja, przepisywana rownież przez lekarzy rodzinnych, likwidacja klauzuli sumienia, antykoncepcja postkoitalna dostępna WSZĘDZIE. Zmiana prawa poprzez rozszerzenie definicji zgwałcenia na każdą czynność, na którą druga osoba nie wyraziła świadomej zgody. Wsparcie dla ofiar przemocy domowej, rzeczywiste wprowadzenie w życie konwencji stambulskiej, edukacja równościowa i psychologiczna.
leszczyna2019.11.10 9:14
Żeby kogoś skazać za cokolwiek, najpierw trzeba mu winę udowodnić, no ale może to już prawicowy przeżytek prawny, podobnie jak "nierównościowa" definicja małżeństwa. Darmowej antykoncepcji nie ma, jest opłacana co najwyżej z budżetu, czyli w 100% refundowana. A nie jest lekiem, bo płodność nie jest chorobą. Świadoma zgoda jak ma być udokumentowana? Wobec dwóch świadków czy u notariusza, bo na gębę to każdy może gadać, co chce?
anonim2019.11.10 12:26
Serio nie wiesz na czym polega świadoma zgoda? "Jestem trzeźwa, przytomna, chcę z Tobą uprawiać seks i nie zmieniam zdania w czasie, bo jeśli zmienie zdanie, nie masz prawa mnie dotykać". Simple as that. Nie potrzeba pisma notarialnego.
leszczyna2019.11.10 17:36
Ja wiem, na czym polega zgoda. Ale czy wie to sąd, jeśli każda strona będzie twierdzić co innego?
anonim2019.11.12 0:16
Sprawa umorzona brak wystarczających dowodów.
Maria Blaszczyk2019.11.10 14:30
Ja jakoś daję sobie radę. Zgadzam się - albo nie. Nie bardzo rozumiem problem. Jak wsiadasz z kimś do samochodu, to w jaki sposób udokumentowujesz, że zrobiłaś to dobrowolnie, a nie zostałaś porwana? A jednak ludzie sobie jakoś radzą z odróżnianiem jednego od drugiego. Udowodnienie winy w polskich warunkach nic nie daje. Jedna pani np. ma nagranie, gdzie sprawca przyznaje się do zgwałcenia jej, poszła do sądu. Ito ją skazano. Bo sprawca zeznał, że łączył ją z nim romans, a ona zaprzeczyła. Słowo gwałciciela okazało się więcej warte niż ofiary i skazano ją za składanie fałszywych zeznań. https://kobieta.wp.pl/zglosilam-gwalt-i-zostalam-skazana-na-wiezienie-katarzyna-nie-moze-sie-pogodzic-z-decyzja-sadu-6424390130694273a Skąd ta antykoncepcja będzie opłacana nic mnie nie obchodzi. Chodzi o to, by była za darmo dla nastolatki czy kobiety, której na nią nie stać. Czy to będzie z budżetu czy z ubezpieczenia czy finansowane przez gminę czy złożą się dobrzy ludzie - nieważne. Chyba to, ze kobiety nie będą zachodzić w niechciane ciąże, też jest coś warte? Bo to tylko pozorna oszczędność. Aborcje nie są za darmo, ale za to nie odprowadza się od nich - w Polsce - podatku, kosztują na ogół kilka dni niższej produktywności itd.
leszczyna2019.11.10 17:51
No właśnie jak to, czy była zgoda, udowodnić przed sądem? Jedna z najbliższych mi osób została fałszywie oskarżona o porwanie na 7 minut i zagrożona pozwem o odszkodowanie przekraczające mienie rodziny. Człowiek przygnieciony procesem sądowym odebrał sobie życie. Więc jak widać, słowo fałszywej oskarżycielki też zostało uznane za wiarygodne, tym razem przez policję, a osoba niewinna nie wytrzymała presji oskarżenia. To akurat było w warunkach zagranicznych, zło w wymiarze sprawiedliwości jest nie tylko w Polsce. A mnie obchodzi, kto i skąd ma finansować antykoncepcję. I niech będzie próg dochodowy dla ubogich kobiet, które chcą seksu, ale nie chcą jego skutku w postaci ciąży. Nie ma przymusu seksu, więc każdy odpowiada za siebie. A nastolatki jako nieletnie podlegają władzy rodzicielskiej, więc żadnych specyfików dla nich bez wiedzy i zgody rodziców. Antykoncepcja hormonalna, bo o nią chyba głównie chodzi, to biznes potężny i wsparcie budżetowe będzie dla niego furą pieniędzy. Gdy wiozłam dziecko do szpitala szybciej niż by przyjechała karetka, nie miałam prawa do refundacji za paliwo, ale antykoncepcja miałaby być darmowa? Ratowanie życia koszt obywatela, a antykoncepcja na koszt państwa? NIE.
AB2019.11.11 16:06
LIkwidacja klauzuli sumienia!!!! Świetne! Zlepki komórek bez sumienia nakażą zabijać, choć inni robić tego nie chcą. Oto prawdziwe oblicze tej wolności i tolerancji!! Prawie wszystkie kobiety, które dokonały aborcji ponoszą ciężkie skutki psychiczne (o ile nie fizyczne w postaci niemożności lub trudności zajścia w ciążę) swojej decyzji. O zespole poaborcyjnym te zakłamane zwolenniczki wolności kobiet - milczą. Mam jedną radę dla zwolenniczek aborcji - wysterylizujcie się baby i dajcie spokój prawdziwym kobietom, które myślą i czują, dla których płód to człowiek we wczesnej fazie życia, przez która wszyscy przechodzimy, a .przerwanie życia płodowego to zabicie istoty ludzkiej. Niczym się nie różni od morderstwa, zupełnie niczym, bo człowiek, który ma przed sobą całe życie, zostaje unicestwiony. Przyszła matka cierpi z tego powodu do końca życia i nie przekonujcie, że jest inaczej. Komórki zabitego dziecka nosi w swoim ciele do końca życia, nie wymaże tego faktu ani z ciała, ani z psychiki, choć nieszczęsne dzieciobójczynie usiłują bez przerwy powtarzać sobie i innym, że nic się nie stało. Tym głośniej to robią, im bardziej czują się dyskomfortowo.Pozwólcie więc innym ludziom mieć sumienie, a same się wysteryilizujcie lub podwiążcie jajniki, jeśli zajście w ciążę, to dla was problem.
Urszula2019.11.9 9:41
Całkowity zakaz aborcji niczego nie zmieni. Jeśli kobieta będzie chciała usunąć ciążę to ją usunie. Kobieta powinna decydować o tym czy chce dziecko urodzić czy nie, a nie klechy czy zapyziały naród. Niech księża zaczną żyć przyzwoicie, niech nie gonią za dobrobytem, ale edukują swoje owieczki wtedy może aborcji będzie mniej. Ponoć Polska to 95% katolików to jak się ma ten katolicyzm do rosnącej liczby aborcji w Polsce? W kościele są katolikami, a poza kościołem już nie? Gdzie moralność? Ustawami chcą wymusić przestrzegania katolickich przykazań. Nie każdy jest katolikiem i nie każdy musi postępować tak jak chcą katolicy.
Zygfryd2019.11.9 8:29
Jak sie głosuje na zło to sie je ma a teraz pretensje do kogo? Tacy ludzie nie powinni wogóle zaistniec w publicznym świecie tylko życ dla siebie samych w ciasnych i małych grupkach anty wartości i cywilizacji smierci.
anonim2019.11.9 7:46
pownni go usmiercic w lonie matki,bylo by jednego drania mniej,
Senior2019.11.9 6:59
Przecież to jest morderca tak jak cała jego lewacka formacja,jego poprzednicy i wyborcy! Ile trzeba było w Polsce "zmeinić" przez 30 lat tzw. " demokratycznych przemian", aby nic swoje się nie zmeinilo, aby kanciarze i oszuści z Magdalenki, zdrajcy Narodu mogli nadal bezkarnie,bezczelnie pluć Polakom w twarz i nadal realizować !!!!
Czarzasty - morderca!2019.11.8 23:44
Każdy ma prawo do wolności, każdy ma prawo zabijać?!
Alojzy Cedzidło2019.11.8 22:55
Jestem przeciwnikiem aborcji . Ale tu odstąpię od swoich zasad . Matka tow . Czarzastego nie wyskrobała synka . A szkoda . Ile dzieci urodziło by się dla SLD , gdyby tow Czarzasty nie walczył o ich zabijanie.
anonim2019.11.8 22:53
Kobieta też ma rączki, nózki i główkę a jakoś chce jej się odebrać wolność decydowania o swoim ciele, na rzecz innych nóżek, główek i rączek...
leszczyna2019.11.8 23:21
Bo te inne rączki, nóżki i główka są właśnie inne, nie jej. Kobieta nie może decydować o życiu innej osoby, która rozwija się w jej ciele.
anonim2019.11.9 0:38
Ależ może! Skoro rozwija się z jej ciała, korzystając z jej materiałów!
zatroskany2019.11.9 18:24
Barbarzyńco
anonim2019.11.9 22:33
Dla mnie barbarzyńcami są Ci co chcą zmuszać kobiety do rodzenia ¯\_(ツ)_/¯
leszczyna2019.11.9 23:48
Dlaczego urodzenie dziecka uważasz za cos bardzo negatywnego, od czego kobieta powinna móc się uwolnić? Przecież to naturalny biologiczny proces: ciąża i poród.
anonim2019.11.10 0:41
Urodzenie dziecka jest neutralne. Jeśli według kobiety jest to negatywne to powinna miec dostęp do antykoncepcji. Jeśli jednak ta zawiedzie, a ta nie będzie chciała dziecka lub kobieta zostanie zgwałcona to wtedy powinna móc się "uwolnić". Proste chyba.
leszczyna2019.11.10 8:59
Ale zabije rozwijającego się, bardzo małego człowieka, który sam się na świat nie sprowadził i nie ma za co go ukarać aż śmiercią. W tym rzecz.
anonim2019.11.10 12:23
Rzecz jest w tym czy blastocyt stawia się na równi z 32letnią kobietą ;)
AB2019.11.11 15:31
Taka kobieta powinna się po prostu wysterylizowac, bo na miano matki nie zasługuje.
anonim2019.11.12 22:56
Nawet jak została zgwałcona i psychicznie nie wytrzyma porodu? Cóż za empatia. Kobiety, które dokonują aborcji, potem mogą być dobrymi matkami.
Hanna2019.11.8 22:51
Lewizna ma zawsze krew na rękach niezależnie od wieku zabijanych. Komunizm na całym świecie to jedna wielka zbrodnia. Czy ktoś to kiedyś policzy?Nazizm to przy nich zabawka- a przecież tragiczny.
Nina2019.11.8 22:51
Wolność nie polega na zabijaniu dzieci, nawet jeśli ktoś dopuści się tej zbrodni to będzie pamiętał o niej do końca życia, wiele kobiet które poddały się aborcji o tym mówiły,czyli nie czuły się wolne. Często też po usunięciu ciąży już nigdy nie mogły tedykiedy chciały miec dzieci zajśc w ciążę i przeżywały dramat.Tylko prawdziwa miłość daje radaośc, a małe dzieci kochaja swoich rodziców i są takie rozkoszne to za co je zabijac?
Wojtek Polak2019.11.8 22:47
czerfono-tęczofa zaraza nie może mordować dorosłych zdrowych ludzi to mordują i popierają mordowanie najsłabszych dzieci nienarodzone i starców. ta cała czerfono-tęczofa zaraza to nowa bolszewia i nazizm. dlatego partia sld razem ze zboczeńcami powinna być zdelegalizowana.ludzie głosujący na tą czerfono-tęczofo zarazę to jak to mówiła moja matematyczka musi być idiotą do potęgi entej albo opętany przez szatana.
Michał Jan2019.11.8 22:32
Lewusińscy nie chcą odróżnić się od zwierząt poprzez obchodzenie dni świętych, tylko zabijając swoje potomstwo jeszcze przed urodzeniem.
AB2019.11.11 15:29
Zwierzęta bardziej cenią i bronią swoje potomstwo niż komuchy. A najgorsze, ze swoje zbrodnicze obsesje chcą innym narzucać.
anonim2019.11.12 0:19
Kuoki np. porzucają swoje potomstwo na pożarcie gdy są zagrożone :3
Zatroskany2019.11.8 22:21
Ktoś ten beton komunistyczny wybrał!!
zatroskany2019.11.9 13:12
Nie podszywaj się
Antek z Czerniakowa2019.11.9 13:58
Pierwszym kogo trzeba winić za te wszystkie wejścia komuchów do polityki jest Schetyna.
Wojciech2019.11.8 22:11
Moim zdaniem SLD za takie wypowiedzi mozna Zdelegalizowac.
heh2019.11.9 13:29
Na szczęście jeszcze mamy prawo i nie delegalizuje się według osobistego zdania prostaczków ;)
rex2019.11.8 22:09
Jego matka miała jednak serce że go urodziła, ale on niestety okazał się bydlakiem propagującym morderstwa nienarodzonych, jest nie godnym życia!.
anonim2019.11.8 22:59
Czyżby posiadanie opinii sprawiało, że ktoś przestaje być godnym życia? No ciekawe poglądy :?
AB2019.11.11 15:26
Zgadzam się. Ludzi propagujący aborcję nie są godni daru życia.
anonim2019.11.12 0:17
łuhu! Strzał w potylicę! Prolife nigdy nie było takie piękne!
Mariusz Traczyk2019.11.8 22:07
"Kobiety mają (...) prawo do swojego ciała". Do SWOJEGO - tak. Tylko że człowiek w macicy kobiety ma inne DNA ! Zatem niezależnie od czyichkolwiek poglądów, to NIE JEST CIAŁO tej kobiety.
anonim2019.11.8 22:54
To skoro dzieciaczek chce być taki niezależny niech zmieni adres zamieszkania :3
leszczyna2019.11.8 23:16
Przyjdzie czas, to zmieni. Naturalne przerwanie ciąży nazywa się poród, jakby @Max Troubles nie wiedział.
anonim2019.11.9 0:37
Ale czasami kobieta woli przedterminowo wypowiedzieć umowę najmu i powinna mieć do tego święte prawo :3
Dell2019.11.9 8:02
Prawo do zabijania nie może być święte.
anonim2019.11.9 22:28
Spoko, nie musi. Wystarczy by było ;)
Cool2019.11.8 23:32
Piszesz się z oddziału zamkniętego czy z celi?
anonim2019.11.9 0:39
Co, samotność ci się znudziła? Szukasz znajomych?
Max Fiend2019.11.10 0:05
No to sobie weź tego "człowieka" z "macicy kobiety" i daj do wykarmienia komuś innemu i nie decyduj za kogoś co ma robić z własnym ciałem.
iza2019.11.8 21:54
Co jest w tym obrzydliwego???? Kobieta, która podjęła decyzję o aborcji i tak nie pokochałaby dziecka, jeżeli będzie zmuszona urodzić. I żadne usg to nie zmieni. Dla matki, która chce być w ciąży lub przynajmniej akceptuje ciążę zdjęcie usg jest najpiękniejszą pamiątką, pierwszym zdjęciem maleństwa. Jeżeli kobieta nie chce dziecka, to lepiej, aby usunęła ciążę niż udusiła noworodka.
Marianna2019.11.8 22:15
Każdy sądzi według siebie. Pieprzyć się tak, jak najbardziej a a razie czego to skrobanka.
iza2019.11.8 22:24
Najwięcej skrobanek wykonują kobiety religijne, co pokazało badanie z 2013 roku. Najwięcej aborcji jest na wschodzie Polski- lekarze mający prywatne praktyki za 1200 zł sprzedają zestawy aborcyjne. Tylko w jednej klinice w Mińsku 2080 Polek przerywa rocznie ciążę. Proszę nie pisać o pieprzeniu i skrobankach. Zakonnice też mają aborcję, księża zmuszają kochanki do aborcji i płacą za to. Seks jest dla ludzi. Ciążę przerywają mężatki, kobiety samotne, kobiety po 40-tce i nastolatki, w każdej grupie wiekowej, bez względu na wiarę. Katolicyzm kończy się na niechcianej ciąży.
Cool2019.11.8 23:43
Chrzest, słowa/deklaracje, krzyżyk na szyi czy koloratka a nawet dobre uczynki ... nie zrobią cię dobrym katolikiem!
joanna2019.11.8 22:26
Szanowna Pani Izo, w sprawie ludzkiego życia nie ma takiej alternatywy: czy lepiej zabić czy urodzić dziecko i nie kochać go! Gdybyśmy się na taką pokrętną filozofię zgodzili, to równie dobrze można by zabijać 10-cio, 12-sto czy 15-letnie dzieci, których rodzice nie kochają, żle traktują, głodzą, maltretują... Przestańmy używać pojęć kamuflujących prawdę. Nie mówmy "usuwanie ciąży", "usuwanie płodu", "aborcja" .., bo tymi wygodnymi określeniami usypiamy sumienie. To jest ZABIJANIE CZŁOWIEKA i to bezbronnego, czyli zbrodnia z premedytacją. I co więcej, nie jakiegoś anonimowego człowieka, ale własnego dziecka. I o takiej zbrodni p. Czarzasty mówi, że to w imię prawa do wolności kobiety. Jeśli wolność jest możliwa dzięki zbrodni, to co to za wolność??? Kobieta, która zabija własne dziecko, popada w najgorszą z możliwych niewoli, której nie zapomni do końca życia. Porozmawiajcie z uczciwymi psychologami i psychiatrami, do których przychodzą matki-zabójczynie dzieci, które są psychicznymi i moralnymi wrakami. Mit o WOLNOŚCI dzięki ZBRODNI na własnym dziecku - to obrzydliwe kłamstwo. Te Czarne Parasole wykrzykujące na ulicach hasła o wolności dla kobiet - to alert, to dramatyczne wołanie o pomoc i próba zakrzyczenia własnego sumienia, które nie da się zakrzyczeć, które nigdy nie umilknie!!!
iza2019.11.8 22:36
Zapewniam Panią , że dla kobiety w niechcianej ciąży, to nie jest dziecko, tylko płód, którego chce się pozbyć. Ona nie nawiązuje z płodem żadnej relacji. W większości przypadków jest pewna swojej decyzji i robi z własnej woli. Los niechcianych dzieci jest straszny: są narażone na przemoc w rodzinie, molestowanie, brak miłości rodziców, mają więcej problemów psychicznych. W imię czego im fundujemy koszmar bycia niechcianymi? Głupich, religijnych przesądów????? 86% kobiet lub więcej według amerykańskich badań nie żałuje aborcji. Większą traumę wywołuje niemożność usunięcia ciąży niż aborcja.
leszczyna2019.11.8 23:12
Rzecz w tym, że stosunek kobiety do płodu nie ma żadnego znaczenia dla płodu - on jest jej potomkiem, człowiekiem poczętym w jej łonie i koniec, nic tego nie zmieni. Zabicie go w macicy czy poza macicą to tylko zmiana miejsca dokonania zabójstwa. "W imię czego fundujemy koszmar bycia niechcianym?" - pytasz. Więc odpowiedz na pytanie: W imię czego fundować rozwijającemu się człowiekowi koszmar bycia zabitym w macicy matki? Jeżeli coś - "religijny przesąd", przepis prawny, zwyczaj czy cokolwiek - działa na korzyść życia człowieka, to jest to coś pozytywnego i dobrego dla człowieka.
iza2019.11.8 23:29
Płód do 12 tygodnia nic nie czuje. Natomiast niekochane dziecko bardzo cierpi, zwłaszcza, jeżeli jest odrzucone, bite, a nawet wykorzystywane seksualnie. Ustawa z 1993 r jest kompromisem władzy z kościołem, której już wtedy sprzeciwiały się kobiety. Płód nie ma świadomości istnienia do najmniej 22 tygodnia ciąży, nie wie, że jest potomkiem. Nie jest poczęty w łonie - poczęcie następuje w jajowodzie, a potem zapłodniona komórka zagnieżdża się w macicy.
Cool2019.11.8 23:46
wystarczy więc znieczulenie/narkoza ... i można zabić każdego! ... ... Myśl człowieku bo żałosne są te twoje wypociny!
leszczyna2019.11.9 13:18
Czyli ukatrupić płód to go prewencyjnie nie-unieszczęśliwić po porodzie. Niekochany człowiek każdy cierpi, nie tylko dziecko, dorosły czy starzec też. Wszystkich pozabijać? Jest takie ludowe powiedzenie: "Każda potwora znajdzie swego amatora." Jeżeli matka dziecka nie chce i nie kocha, niech da szansę innym - może ktoś je pokocha, dla kogoś ono będzie całym światem. PS. Łono to pojęcie ogólniejsze niż wyszczególnienie narządów rozrodczych żeńskich. "Łono natury" znasz czy to język obcy?
Maria Blaszczyk2019.11.9 16:24
Właśnie w tym rzecz. Nikt nie chce zabijać cierpiących ludzi. Serio. Cierpiącym ludziom należy dać to, czego potrzebują: jedzenie, miłość, środki przeciwbólowe czy przeciwdepresyjne, psychoterapię itd. Chcemy zapobiec ich powstawaniu. No i uważamy, że kobiety to ludzie, czujący i zdolni do podejmowania decyzji. Sprowadzenie ich do roli bezdusznych inkubatorów kłóci się z lewicowym systemem wartości. Nie zgadzamy się na odbieranie ludziom podstawowych praw.
leszczyna2019.11.9 17:25
Ja też uważam, że kobiety to ludzie, czujący i zdolni do podejmowania decyzji. Sama jestem kobietą i nie odmawiam sobie człowieczeństwa. Lewicowy system wartości jest mi jednak obcy, bo - jak widać w Twoim poście - lewica dozwala na pozbawianie życia malutkiego, bezbronnego człowieka w łonie matki w imię przyszłych, przewidywanych niedogodnień życiowych, jakie mogą, ale nie muszą mu się przydarzyć. Lewica odbiera płodowi ludzkiemu podstawowe prawo - prawo do życia i jeszcze nazywa to podstawowymi prawami człowieka. Prawo do życia jest nadrzędne wobec innych praw, można o dyskutować o jego zachowaniu tylko wtedy, gdy koliduje z prawem do życia innej osoby.
leszczyna2019.11.9 19:10
W ostatnim moim zdaniu jest błąd, powinno brzmieć: "Prawo do życia jest nadrzędne wobec innych praw, można o dyskutować o jego niezachowaniu tylko wtedy, gdy koliduje z prawem do życia innej osoby."
Maria Blaszczyk2019.11.9 19:40
No ale to nieprawda. Jeśli moje życie by zależało od jednej kropli Twojej krwi - to nie wolno Ci jej utoczyć bez Twojej zgody. A, zgódźmy się, pobieranie krwi jest procedurą nieskończenie bezpieczniejszą i mniej obciążającą niż ciąża i poród. Nie mówiąc już o np. transplantacji np. szpiku. Bliska mi osoba pracowała kiedys w DKMSie i opowiadała historię, jak udało się znaleźć w bazie dawcę, który wyraził zgodę. Tylko że następnie zmienił zdanie. I nie miało żadnego znaczenia, na jakim etapie jest kondycjonowanie i czy niedoszły biorca je przeżyje. Więc moje prawo do życia nie jest nadrzędne. Prawo do decydowania o sobie innych osób stoi jednak wyżej. Serio - pobranie szpiku, choć nie najprzyjemniejsze, nie jest procedurą zagrażającą. Do tego - nie znam Twojego poglądu na tę sprawę, ale to raczej prawica gardzi ludzkim życiem. To partie prawicowe chcą dopuszczalności kary smierci. To partie prawicowe od wielu lat nie pozwalają na zmianę prawa w taki sposób, by nie wolno było rozjeżdżać ludzi na pasach. To święta matka Teresa nie pozwalała na leczenie ludiz w swoich umieralniach, przez co ludzie umierali z braku nic niewartych antybiotyków. To prawica zagłosowała przeciwko usprawnieniu wyławiania ludzi z Morza Śródziemnego, co oznacza tysiące trupów co roku. To prawica walczy z działaniami na rzecz klimatu, którego zmiany powodują milionowe migracje - a te pociągają za sobą śmierci... Sahara zmienia się w cmentarz, a jak ktoś da radę ją pokonać - wykończą go Libijczycy, którym za to płacimy, za sprawą prawicy - albo sie utopią. Itd. No więc ja widzę różnicę w wartości życia człowieka świadomego - bo ja jestem moją świadomością - i zarodka, który świadomości nie ma. Ale nawet jeśli sie jej nie widzi - to należałoby być minimalnie konsekwentnym. I chronić też życie swiadomych ludzi. A tak się nie dzieje.
leszczyna2019.11.9 21:17
Temat ochrony życia ludzkiego jest bardzo rozległy, ale tu piszemy o aborcji. Mój wniosek o nadrzędności prawa do życia płodu dotyczył jego kolizji z prawem do życia kobiety, która jest w ciąży. Ja uważam, że to prawo nie jest absolutne w obie strony, tzn. nie należy rezygnować z ratowania płodu ratując kobietę, jeśli się da tak zrobić. Bo są takie poglądy, że nie należy w ogóle działać medycznie, jeśli nie ma gwarancji, że dziecko nie odniesie szkody. Zatem dla ratowania matki można poświęcić życie płodu. Natomiast nie można zabijać płodu dlatego, bo ktoś ma za dużo dzieci albo za małe mieszkanie. Tu prawo do życia płodu jest ważniejsze niż życiowe potrzeby matki. Pozostałe przypadki, jakie wymieniłaś, nie są dla mnie całkiem jasne. Np. jeśli antybiotyki były nic nie warte, to ich podawanie chorym było zbędne w ośrodkach matki Teresy. Albo czy jakieś przepisy pozwalają rozjeżdżać pieszych na pasach? Nie znam takich. Natomiast w kwestiach politycznych mamy konkretne decyzje w dużym stopniu niezależne od teoretycznych zasad. Choćby "genetyczna lewica" z czasów Rewolucji Francuskiej była za wolnością, równością i braterstwem, ale dla kogo? Nie tylko nie dla podbitych kolonii czy Wandejczyków czy królowej Marii Antoniny, ale także nie dla samej siebie: gilotyna ścięła także rewolucjonistów, zarówno Dantona, jak Robespierre`a.
Maria Blaszczyk2019.11.10 1:04
Ale dlaczego? Jeśli kobieta nie ma ochoty być w ciąży - to nie ma. Jeśli jakiś bubek zgadza się na transplantację i zmienia zdanie, bo takie ma widzimisię - to niestety również jego prawo. Różnica jest taka, że w drugim wypadku może umrzeć jakaś osoba, która nie ma na to ochoty. Ktoś straci matkę, ktoś córkę, ktoś żonę. W pierwszym - nie ma żadnej ofiary, nikt nie ucierpi. A antybiotyki były nic nie warte w znaczeniu, że terapia takim zwykłym antybiotykiem w warunkach krajów rozwijających się kosztuje kilka dolarów. Żadne pieniądze dla fundacji obracającej milionami. Rewolucja francuska to już, zdaje się, gruba ponad dwieście lat temu. Nie uwierzysz, ale myśl lewicowa ewoluowała od tego czasu. Na terenach obecnej Polski ostatnią czarownicę spalono sporo później, choć, jak mniemam, katolicy również zmienili zdanie w kwestii możliwości latania na miotle, obcowania z inkubami, czy o co tam jeszcze czarownice podejrzewano. Co jest niejasne w przykładach, to nie wiem. Co do rosjeżdżania pieszych na pasach, większość cywilizowanych krajów uznaje pierwszeństwo pieszego na pasach. Po prostu - pieszy ma prawo tam być. Pieszy nie może na nie wtragnąć, nie może zaskoczyć kierowcy. Polskie przepisy sa inne. Pieszy niby ma pierwszeństwo, a jednak nie ma. W efekcie Polska jest absolutnym liderem rankingu pieszych rozjechanych na pasach w Europie. Wystarczy zorientować się w wyrokach - na pasy dają radę wtragnąć stuletnie staruszki z balkonikami. Obecnie lewica uznaje, że ludzkie życie należy chronić. W przeciwieństwie do prawicy, lubującej się w faszystowskiej, militarystycznej retoryce, gdzie śmierć wrogom ojczyzny, takich jak mnie to raz sierpem, raz młotem, na takich jak moja siostra czekają krematoria w Auschwitz, Europa będzie biała albo bezludna, co tam parędziesiąt tysięcy ofiar smogu w samej Polsce rocznie, no i lepiej nie wychodź na te pasy, bo jakbyś się nie rozejrzała, to palant jadący 130 na godzinę i tak Cię zabije. Ale nikt nie będzie nam kazał zwalniać w mieście.
leszczyna2019.11.10 8:54
Jeśli kobieta nie ma ochoty być w ciąży, to niech nie współżyje z mężczyzną, bo nawet najlepsza antykoncepcja może zawieść. Jeśli się zdecydowała, to konsekwencje są wiadome, a dziecko samo jej się do brzucha nie wcisnęło. Płód w łonie matki to dla Ciebie nikt, jego śmierć to żadna strata, żadnej ofiary, nikt nie ucierpi. To lewicowe wartości? Budzą odrazę. Kościół szczęśliwie wyswobodził się z germańskiej wiary w czary, może też nie uwierzysz, ale za Karola Wielkiego śmierć groziła za oskarżenie o czary. Oczywiście, myśl lewicowa ewoluowała, już nawet w Chinach nie wyrzyna się milionów jak za Mao Tse-Tunga. A jako pierwsze państwo aborcję zalegalizował Związek Radziecki, inspiracja Zachodu pożal się, Boże. Ironia co do pieszych na pasach jest nie na miejscu. Człowiek pędzący 130 km/h na Bielanach złamał szereg przepisów drogowych, i obciążanie tym jakichś polskich prawodawców to Twój styl, byle wyszło na to, że kto nie z lewicą, to faszysta, rasista i w ogóle zbir. Wyjdź poza ideologiczne opłotki dzieląc ludzi na swoją lewicę i obcą prawicę. Warto.
Maria Blaszczyk2019.11.10 17:49
Och, ja mam też swoją prawicę. Jestem żoną i córką prawaka. Ale obaj przejawiają szacunek do zycia, uznają ludzi za równych sobie, również kobiety czy dzieci, więc nie mam problemu z zaakceptowaniem ich prawicowości. Jeżdżenie po miescie z predkością 130 km/h natomiast ma wielki związek z poglądami. Od wielu lat lewica - głównie ruchy miejskie i środowiska akademickie, ale także Zieloni czy Partia Razem - walczą o pierwszeństwo pieszych na pasach, zwężanie ulic, uspokojenie ruchu, ograniczenie go w mieście itd. A kolejne prawicowe władze, zarówno centralne, jak i lokalne, sprawę uwalają. Jakoś w lewackich krajach, tych, co to już nie istnieją - Szwecjach, Daniach, Niemczech itd. się udało takie piractwo ograniczyć. Co Chiny mają wspólnego z lewicowością, tą bogowie raczą wiedzieć. Wolność, równość, braterstwo, pisałaś? Nie, lewicowość to Skandynawia, Finlandia, Kanada, Niemcy czy Holandia. A nie Chiny. Bycie matką to wybór. Jesli kobieta nie chce nią być - nie jest. Tak jak bycie, dajmy na to, żoną to wybór, wiolonczelistką to wybór, czy biegaczką to wybór. Można nie urodzić żadnego dziecka i być matką. Można urodzić tuzin i nie być. Nie mówimy więc o zabijaniu kogokolwiek w łonie matki. No a ofiary nie ma. To jest chyba kwestia bezdyskusyjna. Nikt nie ucierpi w przypadku wczesnej aborcji.
nikt ważny2019.11.11 23:00
Pani leszczyno, a co jeżeli kobieta nie współżyje dobrowolnie? Dlaczego ma nosić bękarta po bandycie przez 9 miesięcy, potencjalnie mieć zniszczone zdrowie, być odrzucona przez męża (jeśli jest mężatką), mieć problemy w pracy, a bandyta zwany nie wiedzieć czemu "ojcem" w najgorszym wypadku pójdzie siedzieć na kilka lat, a zazwyczaj zapewne nawet nie jest oskarżony.
Michał Jan2019.11.8 22:30
Reprezentujesz jakąś mocno dechami zabitą wiochę, w której nie ma "okienka życia"?
Alojzy Cedzidło2019.11.8 23:18
Zaadresuj ,,Michale Janie " tą jakże słuszną uwagę.
Alojzy Cedzidło2019.11.8 22:46
Rozpacz . Rozpacz człowieka ogarnia kiedy słyszy jak zwolennicy aborcji stawiają znak równania pomiędzy morderstwem a wolnością . Pani ,,izo " .Pani komentarz świadczy też nie najlepiej o Pani zrozumieniu sensu słów WOLNOŚĆ I MORDERSTWO . Pisze Pani o kobietach tych co to chcą mieć dziecko i o tych co nie pragną potomstwa . Zapomina Pani o sposobie przeżycia ,,orgażmiku " z uniknięciem jego naturalnych skutków , czyli zapłodnienia .Ktoś powie , Pani pewno też : ,,a gwałt "? A owszem , gwałt istnierje np. kiedy kilku dzikich samców chwyci dziewczynę w publicznym miejscu i wbrew jej woli dokonają zbliżenia . Tyle tylko ,że duży procent ,,gwałtow " wynika z świadomego narażenia się na kłopoty. To tak jak w niezbyt kulturalnym kawale z 45 roku " Kilku ruskich sałdatow zgwałciło zakonnicę " Kiedy ja zostawili , ona do Bozi -Dziękuję ci Boziu ,że użyłam a nie zgrzeszyłam." Warto przemysleć sprawę nim sie zacznie walczyć o ,,wolność kobie na zabijanie swoich dzieci.. Po dzieciach mogą walczyć o pozbycie się uciążliwych krewnych .a może i rodziców. .
iza2019.11.8 22:52
Alojzy, czy ty jesteś głupi, czy tylko durnia udajesz? Gwałt ze świadomego narażenia się na kłopoty? Bo, k..a, co...,za krótka spódniczka i za duży dekolt???? A może zasłużyła na gwałt, bo zaprosiła kolegę z pracy na kawę, a ten ją zgwałcił? A może zasłużyła na gwałt małżeński, bo mąż był pod wpływem alkoholu?????? A może nastolatka zasłużyła na gwałt na urodzinach u koleżanki?????? Weź palnij sobie w ten głupi katolicki łeb.
Alojzy Cedzidło2019.11.8 23:12
Nooo . Nie chcę ale muszę . Mam głupi łeb i fajnie mi z tym . Muszę TOW, ,,Izuli : podziękować za szczerość Odkryła się jak dama w śnie . Nawet łaciną zakamuflowaną rzuciła . Opisała doskonale co prowokuje dzikich samców w zaspokojenie niestety zgodnego z naturą popędu. Krótkie spódniczki , dekolt nawet w kulturalnym ,, Adamie " budzi chęć ,,ugryzienia " jabłuszka . Zwierzęta mają okres rui . U nas ta ,,RUJA trwa cały rok . No to tyle , tow , ,izo " . w łeb sobie nie palnę , ze względow wlaśnie KATOLICKICH .Życzę udanych , gwałtow , bez zapłodnienia .
iza2019.11.8 23:33
Debil do kwadratu. GWAŁTU WINIEN JEST GWAŁCICIEL. Kobieta nie prowokuje, ma prawo ubierać się jak chce i odmówić seksu w każdym momencie. Dziki samiec, czyli prymityw, który nie panuje nad sobą, prostak, cham.Ma usprawiedliwiać gwałt? Bo on chce tu i teraz, a ona nie ma nic do powiedzenia, ma rozłożyć nogi i pozwolić się zgwałcić?????? Pomyliłeś kraje. To podejście islamistów do kobiet. No, ładne masz wzorce.
Alojzy Cedzidło2019.11.9 0:02
Tak jest tow ..izo " Dziwię się tylko ,że ,,debil do kwadratu " tak towarzyszce zakłócił spokój . Do tego stopnia ,że zeszła towarzyszka do poziomu pornografii .(rozłoży nogi) .Nie czuję się godny dalszej polemiki . Jeszcze Pani pomyśli ,że chce Panią zgwałcić . W myśli . A za to jeszcze nie karze sędzia np. ( nawet ) Tuleya .Zyczę ciekawej nocy że snami bez gwałtu . Chociaż ... Użyła a nie zgrzeszyła ............
Cool2019.11.8 23:28
Też cię nie kocham! ... mogę cię abortować z tego świata?
anonim2019.11.8 23:59
Nieprawda, u wielu kobiet gdy urodzi dziecko odzywa się instynkt macierzyński i kochają swoje dzieci,nawet są przypadki ,że z gwałtu .Mam koleżankę ,która była niechcianym dzieckiem ,mimo,że nie miała łatwo ceni swoje życie i jest wdzięczna matce ,że jej nie zabiła..Znam kobiety ,które urodziły dzieci w starszym wieku,obawiały się ,a nawet wstydziły tej późnej ciąży ,a teraz są szczęśliwe ,bo starsze dzieci usamodzielniły się ,a to jeszcze jest z nimi i jest dla nich wielką radością .Dzieci to miłość ,jak można zabić istotkę ,która będzie kochała ciebie najbardziej na świecie ,bo nikt tak nie kocha matki jak jej dzieciątko . Czym się różni mordererstwo nienarodzonego dziecka od zabójstwa noworodka to i to jest okrutną zbrodnią na niewinnym bezbronnym człowieczku.
iza2019.11.9 17:18
Niestety jest setki historii, że matka zabija noworodka. Nie ma miesiąca w Polsce historii. Jest różnica między aborcją do 12 tygodnia ciąży, a zabójstwem noworodka. Płód do 12 tygodnia nie w pełni rozwiniętego mózgu, niczego nie czuje. Noworodek czuje strach, głód, zimno i ból. Nigdy nie powiedziałam, że aborcja jest czymś dobrym. Jest najczęściej wykonywanym zabiegiem. Żaden zakaz tego nie zmieni.Czasami lepiej wykonać aborcję niż po urodzeniu nie kochać swojego dziecka i skazać go na gehennę.
leszczyna2019.11.9 17:43
Można dziecko oddać do adopcji czy w opiekę zastępczą. Zabicie w macicy jest odrażające tak samo jak zabicie noworodka.
iza2019.11.9 21:48
Można i na tym polega wybór.
leszczyna2019.11.9 23:53
Wybór powinien być między wartościami: rodzę dziecko i decyduję, czy je wychowam sama czy swoje prawa rodzicielskie zbywam na inne podmioty. Wybór nie może zawierać zła, nie można wybierać między zabiciem płodu a łaskawym darowaniem mu życia.
AB2019.11.11 15:24
Jest inny wybór niż morderstwo, czyli uduszenie noworodka lub aborcja. Urodzić i oddać do adopcji. Tysiące ludzi na to czekają. A kobieta, która spokojnie popiera aborcję, to dla mnie nie jest kobieta, ale demoniczny zlepek komórek.
Tomasz2019.11.8 21:47
Czarzasty - morderca! Jak mozna nie mieć serca! Czemu on zyje? Czemu on sie nie zabije w imie tej wolnosci?
tomasz2019.11.9 14:34
Tomasz nie dziw się jego reakcji na życie dziecka. SLD wywodzi się z PZPR a ta ma rodowód ZSRR. Ten kraj mordował taśmowo dzieci. Czarzasty to potomek Stalina i jako taki bierze przykład ze swojego guru. Mordowanie dzieci jest dla nich mottem przewodnim im więcej zabitych tym lepiej . Zasada Stalina tysiąc to tragedia milion to statystyka tym mottem kieruje się Czarzasty w stosunku do zabijania nienarodzonych dzieci. Jego partia umazana jest po łokcie krwią . Mam nadzieję że przeczytasz ty i inni . I dojdziecie do tego samego wniosku że Czarzasty to morderca dzieci .
Hila2019.11.8 21:45
Wierzyć sie nie chce że dopuszczono do władzy takie bezwzględne kreatury
Nina2019.11.8 22:52
Schetyna wskrzesił trupa politycznego komunizm.
retro2019.11.14 10:12
Schetyna ich reanimował.