Zgorzelski: w sprawie TVN PiS powstrzyma tylko ,,bejsbol'' - zdjęcie
28.07.21, 08:37Fot. screenshot - YouTube (RMF24)

Zgorzelski: w sprawie TVN PiS powstrzyma tylko ,,bejsbol''

48

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL wymienił "trzy wektory", które w jego ocenie zagrażają PiS. - Pierwszym są wolne media, ale także niezawisłość i niezależność sędziów oraz NIK - stwierdził w rozmowie z Onetem.

Wczoraj na projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji (znanej także jako "lex TVN") obradowała Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu. Najważniejszy przepis nowelizacji stanowi, że w Polsce nadawać będą mogły jedynie takie media, w który udział podmiotów zagranicznych nie przekracza 49 proc., chyba, że nadawca ma siedzibę na terenie EOG.

To duży problem dla stacji TVN, której większościowym udziałowcem jest spółka amerykańska, która na dodatek planuje fuzję z innym podmiotem zza Atlantyku.

Projekt został wczoraj przyjęty, co nie oznacza jednak, że uda się znaleźć większość w parlamencie, która przegłosuje ustawę.

Zdaniem Zgorzelskiego nowelizacja pisana jest specjalnie w sprawie TVN.

- Po to, żeby z rynku medialnego wyeliminować TVN, który jest zagrożeniem dla projektu reelekcji PiS w 2023 r. - ocenił.

Ponadto zdaniem Zgorzelskiego PiS w tej sprawie powstrzyma jedynie "opcja atomowa" ze strony USA.

- Nie mam żadnej wątpliwości, że tylko opcja atomowa ze strony Stanów Zjednoczonych, po prostu bejsbol, którym przyłoży się PiS-owi jest w stanie zahamować ten proces (...) Nie chodzi o to, że kapitał amerykański jest nagle niepożądany w Polsce. Chodzi o to, że jest to przestrzeń, gdzie ujawnia się afery władzy i trzeba zamknąć usta wolnym mediom - powiedział.

Według Zgorzelskiego USA dają PiS czas na "opamiętanie się". Jego zdaniem przyjdzie jednak czas, że Stany wkroczą i "nie będzie zmiłuj się".

- Tak działa każdy normalny rząd, czyli dba o interesy gospodarcze - ocenił.

jkg/onetKomentarze (48):

Ciekawy2021.08.23 9:41
Nawet dla ludzi, dla którychTVN-y sa niewiele znaczącącymi stacyjkami lewacko liberalnymi to co te stacyjki robią to jeden wielki skandal. Nazywanie Kukiza szmatą a polskich żołnierzy psami nie mieści się w żadnych standardach.Czy żałosne występy ich "dziennikarzy" na festiwalu. Więc będą mieli za swoje jak te zmiany przejdą.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.17 14:50
Komunisci domagaja sie wolnych mediow TYLKO dla siebie !
wieslaw2021.08.17 4:48
To jest tłusty łobuz. Już dawno nam pokazał, że własne obrastanie w tłuszcz jest dla niego najważniejszym celem. Wszystko inne jest tylko kłamliwą retoryką podporządkowana temu celowi . Niezwykle cyniczny i aspołeczny typ, którego powinno się unikać, jak diabła, jak najgorsze zło
Mirek2021.08.15 17:12
Głupi jest ten Zgorzelski jak psi ch........ . Otóż na stare lata niektórym ludziom pier....oli się we łbie .
Czym była masońska Trilateral Commission?2021.08.5 10:15
wikipedia - In his 1970 piece Between Two Ages: America's Role in the Technetronic Era, Brzezinski argued that a coordinated policy among developed nations was necessary in order to counter global instability.... Out of this thesis, Brzezinski co-founded the Trilateral Commission with David Rockefeller, serving as director from 1973 to 1976.[4] The Trilateral Commission is a group of prominent political and business leaders and academics primarily from the United States, Western Europe and Japan. Its purpose was to strengthen relations among the three most industrially advanced regions of the capitalist world. In 1974, Brzezinski selected ' Georgia Governor Jimmy Carter as a member.[7][4] Rockefeller i Brzezinski - oczywiscie posługiwali sie sloganami - jest globalna niestabilnosc wiec trzeba 'globalnej ' stabilnosci ... To oni tak naprawde zainicjowali globalizm i masowa migrację, wybierali też prezydentow, oczywiscie demokratow np Cartera, Clintona, ..pozniej Obame..
Marek2021.08.5 9:00
za to gdyby wygrała PO wtedy sprywatyzyją TVP i nie bedzie niezależnych mediów . Tylko poprawne politycznie - bo tylko takie według UE są niezależne
kibic2021.07.29 7:06
Tyle rozumu ile włosów !!!
Filip2021.07.29 6:40
Jarosław Kaczyński doprowadził w czasie swoich rządów, do pogorszenie relacji z UE, Stanami Zjednoczonymi, znacznego powiększenia deficytu budżetowego i zadłużenia finansów publicznych. W wyniku łamania praworządności przez rządzących ośmieszył nasz kraj na arenie międzynarodowej. Jarosław Kaczyński obawiając się przegranych wyborów parlamentarnych w 2023 roku, chce przejąć niezależne media m. in. TVN. Daniel Obajtek jako prezes Orlenu wykupił już Polska.Press. TVN przekazuje niekorzystne dla PiS-u informacje, które zmniejszają szanse wyborcze jego partii. Żadna afera pisowska nie została ujawniona przez powołane do tego służby, które podlegają partii rządzącej, tylko przez niezależne media. Argument o konieczności "repolonizacji" mediów i ich zagrożeniu przez Rosję mogą przyjąć tylko osoby bardzo mało inteligentne. Pragnę przypomnieć, że Jarosław Kaczyński sprzedał kiedyś swój dziennik kapitałowi zagranicznemu. Prezes PiS-u w wyniku łamania praworządności spowodował interwencję TSUE, a w wyniku chęci przejęcia TVN pogorszył relacje z USA. Jeśli PiS przejmie TVN, to nasz kraj w wyniku arbitrażu międzynarodowego, będzie musiał zapłacić wysokie odszkodowanie z naszych podatków. PiS ma swoich wyznawców, którzy nie rozumieją prawdziwych intencji Jarosława Kaczyńskiego. Gra jest o wysoką stawkę, gdyż chodzi o wyniki przyszłych wyborów parlamentarnych. Jeśli PiS przegra te wybory, to wielu polityków związanych z tą partią będzie miało postępowania karne i konstytucyjne. Wiele nowych afer ujrzy światło dzienne, a notowania PiS-u jeszcze bardziej spadną.
Observer2021.08.1 12:36
Mało inteligentny to jesteś ośle ty. Żeby nie powiedzieć żeś głupi...
Mirek2021.08.15 17:17
Filip....ja rozumiem że głupota cię nie boli ale jak tak dalej pójdzie to pójdziesz do sklepu ze sznurami i na swoje nieszczęście tenże sznur sobie sprawisz . Dlatego na wszelki wypadek składam kondolencje rodzinie .
adamk2021.07.28 17:37
a to gruba świnia, czego można sie spodziewać po spadkobiercach morderców z ZSLu?
wers2021.07.28 16:04
Panie Zgorzelski, w interesie polskiej Racji Stanu jest, żeby tej stacji nie było. Skoro zajmuje się pan polityką to zapewne pan wie, z jakiego powodu. No chyba, że rznie pan głupa z tymi wolnymi mediami wektorowymi?
Prawda2021.07.28 15:28
W Polsce nie ma === Opozycji tylko Zdrajcy i Pachołki ---Berlina i Moskwy jak w 1794 roku gdzie posłowie Zdrajcy podpisali Rozbiór Polski co miała 1 milion 150,000 tysięcy kwadratowych --
Olej2021.07.28 12:00
Uważaj bucu abyś nie sprowokował spokojnych ludzi, którzy ci pokażą drogę w jedną stronę.
TVN24 to gaz pieprzowy2021.07.28 10:58
pryskany codziennie w oczy Prezesa.
­ Lingua latina2021.07.28 10:48
Czuj tam z Kaczyński i PiS-em. TVN może nadawać w oparciu o licencję niderlandzką.
Co on robi w polityce2021.07.28 10:36
Jeżeli ten jegomość nie widzi problemów w sądownictwie , ( sędziowie nie powinny należeć do ŻADNYCH) stowarzyszeń ( politycznych lub parapolitrycznych) , brać udział w wiecach manifestacjach, to co on w ogóle widzi.
Anonim2021.07.28 10:34
TVN i Polsat to jedyne miejsca gdzie wspolrzadzaca partia Gowina jest zapraszana. TVP o wiele bardziej jest hojne dla partii Zero ale tez nie do konca. PIS to zaraza ktora pozera wszystko i wszedzie, a najbardziej przystawki. Jak beda miec zdolnosci koalicyjne to to haslami prolife i antylgbt kupia Konfederacje jak prostytutki na godzine a pozniej beda probowali ich zagluszac, iwigilowac, osmieszac, prowokowac i szantazowac by przeszli na ich strone. Tak dziala mafia. Konfederacja chciala odwolywac wszystkich ministrow poza Czarnkiem ktory wspollikwidowal szkolnictwo lockdownami - mozna ich kupic za dropsa byle bylo podpisane ze drops jest wolny od lgbt.
Japa2021.07.28 10:33
Z tym " bejsbolem " to komu by Pan panie Marszałku polskiego Sejmu ,przyłożył ? Prezydentowi Dudzie , premierowi Morawieckiemu , i Jego v-ce Kaczyńskiemu . Gowinowi nie bo on :"wasz" . Czy może każdemu Polakowi przy szczepieniu . Coś mi się widzi ,że Pan albo nie Polak, albo TVN nie słucha . A tak na wszelki wypadek , nie chodz Pan z gołą głową po tym mocno grzejącym słońcu.
abc2021.07.28 10:29
Trochę logiki "każdy kraj dba o swój interes .." to znaczy że Polska to prowincja gdzie może robić co chce obcy kapitał. Trochę logiki - jak to jest rozwiązane w USA albo w Niemczech albo w Europie ? Trochę logiki a może się sprzedaje nie logikę tylko prywatę - jakaś korzyść dla głoszących te niby racje TSUE, cudzego kapitału, niemieckich mediów ?
Jawny2021.07.28 10:28
TVN to pikuś. Tak na początek. Z Polski trzeba wreszcie wywalić żydowska polskojęzyczną Gazetę Michnika oraz równie żydowski Newsweek. Potem Polityka i NIE tej koszernej świni - Urbana. Oczywiście Anonim podniesie jazgot i będzie plótł o cenzurze, PRL, Białorusi itd. Niech sobie poczyta Der Stürmera (w bibliotece).
AAAtomek2021.07.28 10:31
Ja bym wywalił kościół czczący Żyda i Żydówkę i Żydów?
Japa2021.07.28 10:41
A co z tymi co czczą Lenina , Marksa , Engelsa ? O Putinie nie wspomnę . Bo są i tacy co potomków Hitlera popierają czule . AAAtomku pomóż rozgryżc problem.
Jawny2021.07.28 11:35
AAAtomek nie pomoże - sam jest kryptoentuzjastą Marksa i Lenina. Co mu nie przeszkadza wyzywać PIS-owców od "komunistów". Albo od "faszystów". Tu nie ma logiki. Ważny jest tylko efekt.
Japa2021.07.28 12:43
Nie traktował bym panie "Jawny" tych " komentarzy "Anonimów "" poważnie. W większości tych wpisów przebija komplet brak znajomości tematu . Brak , albo celowe omijanie prawdy. I wale nie chodzi mi o hymny pochwalne PiS-u.
Goj2021.07.28 11:38
Zapewne chcesz wrobić Chrystusa w żydostwo. Ignorancja. Grubymi nićmi szyta prowokacja. Był - po Matce - Galilejczykiem, po Ojcu - Bogiem. Natomiast nie czcimy żydów. Niby kogo? Sorosa? Rockefellera? Marksa? Michnika z Urbanem?
Prawda jest taka2021.07.28 10:25
Dopóki istnieje tvn ja boję się o życie swoje, rodziny i rodaków. tvn zachowuje się jakby chciał wszystkich zamordować lub zamknąć w obozach. Boję się tvn.
śpioch dzienny2021.07.28 10:24
ToTVN jeszcze istnieje?
Jawny2021.07.28 11:39
Już niedługo.
Bzdura2021.07.28 10:22
Wolne media oceniałyby prezydenta obiektywnie. Raz źle, a eaz dobrze. W tVN jest fanatyczny atak na Dudę od rana do wieczora. Kto tak atakuje prezydenta RP jest wrogiem RP i Polaków. Czas w Polsce skończyć z fanatyzmem, tVN LIKWIDACJA!!!!!
AAAtomek2021.07.28 10:10
Zaczyna się wszystko klarować. Putin I Spółka, w skrócie PIS, rządzący w PL, skłócił nas już z wszystkimi sojusznikami. Nawet Australią i USA. Teraz widać jak na dłoni, kto jest TARGOWICĄ-2. Brawo prawacy, jesteście na pasku Kremla!
Anonim2021.07.28 10:12
zabierz swój smród na onet-popaprańcu
AAAtomek2021.07.28 10:32
Prawda boli? I ma boleć popleczniku Kremla!
wers2021.07.28 16:07
Masz człowieku obsesję, która powoduje że nienawidzisz wszystkiego co polskie. Możesz nie optować za prawicą w Polsce, ale czy ci się to podoba czy nie ona jest i będzie. tak samo będzie Kościół Katolicki, wiar rzymsko - katolicka itd. Na swojej obsesji daleko nie ujedziesz.
Anonim2021.07.28 10:06
wyautować tego arbuza z wicemarszałka
QAZ2021.07.28 10:06
Ty ZSLowska nędzo do budy.
Józef2021.07.28 10:03
Prawda zawsze boli dyktatorów, dlatego PiS woli wojnę z USA niż wolne media. Po likwidacji TVN - u nawet Banaś nie będzie groźny, nikt o tym co on mówi nie napisze.
ano2021.07.28 10:16
a tej tak zwanej telewizji publicznej usłyszysz tylko o wspaiałych stosunkach ue i usa
B522021.07.28 9:59
cała czerwona szarańcza zrobiła się agresywna po raz pierwszy od wyzwolenia grzeją ławę dla rezerwowych
Według nowych badań2021.07.28 9:57
Gumofilce uciskaja na mózg
POdPIS2021.07.28 9:55
Są ludzie którzy oglądają tylko telewizje rządową inni kościelną a jeszcze inni imperialistyczną znaczy się amerykańską . Ale czy nie za takimi czasami marzyli Polacy w PRLu . Dlaczego mamy wracać do tamtych czasów bo przecież PIS to czyni.
jle_ffm2021.07.28 9:49
Fakt, pisowski cham i złodziej nie rozumie innego języka, więc bejsbol na niego jak najbardziej.
B522021.07.28 9:57
miej litość nad postkomuną rządzili tym krajem od wyzwolenia niech odpoczną
rumcajs2021.07.28 12:55
Fakt, chamska hołota z PO nie rozumie innego języka, więc bejsbol na niego jak najbardziej.
SPASIONY GUMOFILC TĘCZOWY2021.07.28 9:34
podstępem wstawiony na v, marszałka
Jazzz2021.07.28 9:32
PANIE ZGORZELSKI, PROSZĘ WYTŁUMACZYĆ DLACZEGO ROZWIĄZANIA DZIAŁAJĄCE OD LAT W EUROPIE ZACHODNIEJ, NIE MOGĄ FUNKCJONOWAĆ W POLSCE ??? CZY DLATEGO ŻE TO ZAGRAŻA ZAGRANICZNYM INTERESOM W POLSCE. Bardzo to pana martwi ?
Mirek2021.07.28 9:25
Dać mu w rękę bejsbola a zatrzyma go każdy patrol policyjny.
Anonim2021.07.28 9:13
a to łysol mafijny