Hiszpański nauczyciel: Chcą mnie uciszyć, mnie i innych, bo... uczymy, że są tylko dwie płcie - zdjęcie
07.07.21, 07:37fot. pixabay.com

Hiszpański nauczyciel: Chcą mnie uciszyć, mnie i innych, bo... uczymy, że są tylko dwie płcie

151

- Jesús Luis Barrón López, nauczyciel biologii i geologii w publicznym liceum ogólnokształcącym w Alcalá de Henares, położonym na obrzeżach Madrytu, został zawieszony na 6 miesięcy przez inspektor rady ds. edukacji wspólnoty Madrytu – poinformował hiszpański portal okdiario.com.

Jak się okazuje nauczyciela ukarano także obniżeniem wynagrodzenia.

Jak podaje Okdiario, wypowiedzi nauczyciela biologii na temat istnienia tylko dwóch płci zostały uznane w raporcie rady ds. edukacji za "homofobiczne, rasistowskie i patriarchalne, wykazujące pogardę dla innych grup".

Na lekcjach biologii w tematyce seksualności, na którą wyraziła zgodę dyrekcja, nauczyciel przekazał swoim uczniom, „że mężczyźni rodzą się z chromosomami XY, a kobiety z chromosomami XX i chociaż mogą poddać się operacji zmiany płci, genetycznie zawsze będą mieli chromosomy XY lub XX”.

Jak się okazało, nauczyciel już kilka dni później został ukarany naganę od dyrektorki szkoły. Mieli rzekomo w tej sprawie interweniowali rodzice uczniów, którzy byli niezadowoleni z prezentacji tych naukowych faktów.

Nauczyciel przekazał, że nie chciał nikogo takimi stwierdzeniami urazić i jest gotów przeprosić, ale – jak podkreślił - dowody naukowe wyraźnie wskazują na informacje, które przekazał swoim uczniom.

Ponadto złożył on skargę do sądu w związku z tym, że poczuł się prześladowany ideologicznie. Reprezentuje go organizacja Prawników Chrześcijańskich.

- "Chcą mnie uciszyć, mnie i tysiące innych nauczycieli biologii czy innych przedmiotów, gdyż odrzucamy jednolite myślenie po totalitarnej linii ideologicznej XXI wieku" – przekazał nauczyciel portalowi Okdiario. - "To tak, jakby mnie ukarali za stwierdzenie, że Ziemia jest okrągła" – stwierdził.

 

mp/okdiario.com

Komentarze (151):

W Imię Boże nie dajmy się pokonać!2021.07.8 1:33
Tylko pod tym Krzyżem--- tylko pod tym Znakiem --- Polska jest Polską ---- a Polak Polakiem..!
xyz2021.07.7 13:20
Program planowej, systematycznej i powszechnej seksualizacji dzieci od wieku przedszkolnego wprowadzany jest współcześnie w Europie zachodniej i przygotowywany do wprowadzenia w Polsce. Prowadzić go mają instruktorzy z placowek pozarządowych, kładący szczególny nacisk na promocję homoseksualizmu.. O tym, czy i w jakim stopniu programy te zostaną wdrożone zadecyduje wynik bieżącej walki politycznej, ale na skutki tych działań trzeba będzie poczekać wiele lat i jakie by one nie były, będą to skutki nieodwracalne. Istnieje jednak przestrzeń, w której seksualizacja dzieci jest prowadzona na ogromną skalę i przynosi ona skutki już dzisiaj widoczne i jednoznacznie negatywne, chociaż w oficjalnej propagandzie całkowicie ignorowane. Tą przestrzenią jest internet i najostrzejsza nawet pornografia dostępna dla dzieci bez jakichkolwiek ograniczeń czasowych i wiekowych przez coraz powszechniej używane telefony komórkowe (smartfony). Fragment z..............https://www.historiasztuki.com.pl/025-00-05-TEORIA-KRYTYCZNA.php
Anonim2021.07.7 13:19
PIS=złodziejstwo,obłuda,zakłamanie.Sobolewski to klasyczny przykład !!!!!!!!
Alicja2021.07.8 3:41
Won kacapie do swoich...do ruskiej ciemnoty.
Anahu Yamito2021.07.9 13:20
Ty zdrowy jestes?
Polecam2021.07.7 13:03
- o neomarksizmie i gender studies (miedzy innymi) http://www.historiasztuki.com.pl/strony/021-10-00-ANTYKULTURA-MARSZ.html https://www.historiasztuki.com.pl/025-00-04-GENDER.php https://www.historiasztuki.com.pl/025-00-05-TEORIA-KRYTYCZNA.php
Anna2021.07.7 12:30
Ciekawe co pan nauczyciel piewca "dowodów naukowych" ma do powiedzenia o zjawisku interpłciowości? Chyba wybiera sobie z nauki tylko to co mu akurat pasuje.
Anonim2021.07.7 12:32
Interpłciowość NIE ZNACZY że jest "więcej płci" niż dwie, w szczególności nie znaczy że "płeć to płynne spektrum", ani że "płeć ustala się na podstawie Oświadczenia Osoby".
Mark2021.07.7 12:34
Nie przejmuj się tym, tacy jak on to 1% hiszpanów, reszta ma mózgi.
Anonim2021.07.7 12:58
Masz rację, większość została przecwelona. Możesz uznać to za Normę.
szczery do bólu2021.07.7 12:51
Wam juz tak namotali w głowach, że rzeczywiscie widzicie 56 płci - macie tych swoich interpłciowych (intersex, intergender) transpłciowych, cis-płciowych, queerowych, transqueerowych, płciowo płynnych, płciowo neutralnych, bi-płciowych, binarnych, , niebinarnych, nieheteronormatywnych etc etc. - czy wy naprawde nie widzicie , że was ktoś totalnie ogłupił??
Anonim2021.07.7 13:03
Pierwszym etapem Indoktrynacji jest wykształcenie niechęci do Prawdy i wykształcenie przekonania o własnej wyjątkowości. Jak się to zrobi, wszystko następne jest łatwe.
heniek2021.07.7 12:23
a tobie się to nie podoba
Gdyby uczył że zgodnie z nauką nie ma boga2021.07.7 12:12
wy również próbowalibyście go uciszyć.
Mark2021.07.7 12:24
Nie wysilaj się, indoktrynacja od kołyski zrobiła im z mózgów galaretę.
Joanka2021.07.7 12:10
O tym jak ideologia lgbt (i nie mam tu na myśli tych osób, którzy pomimo bycia odmiennymi usiłują godnie przeżyć swoje życie) rypie mózgi młodych ludzi świadczy wypowiedź koleżanki mojego syna (13-letniej) - po tym jak spytał ją dlaczego mówi o sobie "zrobiłem, byłem itd" odpowiedziała, że jest... tu nastąpi hicior - transeksualnym gejem (po czym, po roku czasu oświadczyła, że idzie kupić prezent urodzinowy dla swojej dziewczyny). Wszystko na ten temat
Anis Sparks2021.07.7 12:38
Wiesz co Joanka w latach 70 ubiegłego wieku nie było ideologi lgbt, a jakoś w wieku 6 lat wiadziałam że coś poszło nie tak i mam siusiaka a moje koleżanki nie. Niestety nie mogę mieć dzieci ale jestem kobietą chyba bardziej niż ty bo kieruję się w życiu empatią i miłością.
Joanka2021.07.7 12:52
Widać nie chcesz zrozumieć tego co napisałam - nie twierdzę, że takich sytuacji nie ma i tak jak pisałam wcześniej nie mam nic do takich ludzi jak ty - skoro jesteś dobrym człowiekiem to chętnie się z tobą zaprzyjaźnię. Ale ta dziewczynka jest wyraźnie zagubiona bo namącono jej w głowie. I nie występuję przeciwko tobie (wierzę, że twoje życie nie było/nie jest łatwe), ale przeciwko ideologii, która szkodzi dzieciakom. Są już znane tragedie dzieci, które pod wpływem "mody" zmieniły płeć (w niektórych krajach zmiana płci u nastolatków jest już klepnięta od jakiegoś czasu), a okazało się to wielką pomyłką. Nie zaprzeczysz temu, że są portale na których namawia się nastolatki do brania hormonów (z powodu rzekomego niepasowania do swojej płci), rośnie liczba zaburzeń tożsamości płciowej u młodzieży - i nie są to gdybania, ale wyniki badań. I nie zgodzę się nigdy na taką indoktrynację dzieci/nastolatków. Wystarczy, żebyś chciała zrozumieć to o czym piszę - nie twierdzę, że nie ma osób, które faktycznie są "pokrzywdzone genetycznie", ale nie zgodzę się, że w związku z tym trzeba mówić młodzieży jak to wspaniale mieć inną płeć (bo osób odmiennych nie jest wcale tak dużo jak to si e przedstawia). Należy walczyć z przejawami agresji wobec osób odmiennych, a nie przekonywać resztę, że cudownie jest być lgbt.
Anonim2021.07.7 12:56
sorry "nie pokrzywdzone genetycznie" złe określenie - poprawiam, bo zaraz się do tego przyczepicie (nie ma żadnego genu lgbt) - tylko czujące się w niezgodzie ze swoim ciałem
taka uwaga2021.07.7 13:28
Swoja drogą - przecież to dopiero 13-letnie dziecko - a już tak zauroczone seksem ('jestem transeksualnym gejem'). Z jednej strony mowi sie o tym, żeby chronic dzieci przed seksem, przed pedofilią - a z drugiej przez edukacje seksualną od przedszkola i promowanie seksu, homoseksalizmu - własnie te dzieci nie chroni sie w ogóle. Robi im sie olbrzymia krzywde. Dobrze Joanka że napisałaś o tym zdarzeniu.
Anonim2021.07.7 13:01
Najczęściej przyczyna jest skryte albo jawne - nieakceptowanie płci dziecka przez rodzica. Dziecko podświadomie pragnie dopasować się do pragnień rodziców, więc nie trzeba specjalnie wiele, trochę podatności, trochę opacznie zrozumianych słów, aby doszło do dysforii płciowej. Nie masz nic wspólnego z kobietami, sorry.
Joanna2021.07.8 3:47
Anis narażasz się facetom bo jak piszesz tylko kobiety mają empatię i wrażliwość. Współczuję ci ale nigdzie nie jest napisane, że będziemy tu na ziemi zawsze młodzi szczęśliwi i nieśmiertelni. Każdy dźwiga swój krzyż na własną miarę. Ty masz taki..I nie ma co się rzucać..
Hanys GórnoŚląski2021.07.7 11:47
Dożyliśmy czasów kiedy chorzy umysłowo każą się przepraszać za nazwanie ich chorymi umysłowo.
Darek2021.07.7 12:41
To ich tak nie nazywajmy tylko zwracajmy si do nich, tak jak oni sami siebie określają - mówmy po prostu katolicy, a nie chorzy umysłowo - znaczy to samo a brzmi dla nich lepiej. Jak maja się z tego powodu lepiej poczuć to przecież normalnemu nic nie ubędzie.
Anonim2021.07.7 13:05
Normalne jest to, co posiada zdolność do przetrwania, a lewactwo, genderyzm i elgiebetyzm są po prostu koszmarnie bezpłodne. Sorry, nie jesteście normą, jesteście nieudacznikami.
obserwator2021.07.7 11:34
To wszystko jest dość proste. W czasach kiedy my byliśmy uwięzieni w sidłach marksizmu za żelazną kurtyną, na Zachodzie rozwinęła się nowa ideologia lewicowa zwana neomarksizmem - lata70-te, 80-te (a potocznie po prostu postmodernizmem). Opiera się na tzw "teorii krytycznej" sformułowanej przez ideologów z tzw Frankfurckiej Szkoły socjologii. Uznali oni, że to nie przewaga ekonomiczna jest płaszczyzną sprawowania władzy i kontroli nad jednostką, ale jest nią przewaga kulturowa - TEN KTO KONTROLUJE NORMY KULTUROWE (np język, matryce zachowań itd), TEN MA WŁADZĘ. Odrzucili oni zatem klasyczny determinizm materialistyczny Marksa (byt określa świadomość) i wynikające z niego postulaty polityczne dotyczące relacji ekonomicznych (uspołecznienie środków produkcji itd), na rzecz determinizmu kulturowego (kultura określa świadomość) i postulatów związanych wyłącznie ze sferą szeroko pojętych norm kulturowych. Neomarksistowska "Teoria Krytyczna" sprowadza się w gruncie rzeczy do anarchizującego założenia, że wszelkiego rodzaju normy kulturowe (ten wspólny mianownik powodujący, że dana grupa nie jest jedynie sumą jednostek, ale społecznością będącą w stanie razem funkcjonować) są de facto gwałtem na niezależności jednostki i w związku z tym powinny zostać zdekonstruowane (słowo klucz wśród postmodernistów) i obalone. Z tego właśnie wynika neomarksistowska histeria na punkcie wszystkiego tego co jest gwarantem spójności społecznej oraz obsesja na punkcie "diversity" i próby oswajania społeczeństwa ze wszelkiego rodzaju dziwactwami/aberracjami/zaburzeniami. Stąd też te ciągłe próby zwalczania norm moralnych, Dekalogu, podważania tradycji, relatywizowania języka, redefiniowania wspólnoty rodzinnej - (, gender studies, ideologia LGBT, pisanie historii na nowo itd itp. Neomarksizm w ramach MARSZU PRZEZ INSTUTUCJE (marszu ktory postulował juz o wiele wczesniej marksista Gramsci) opanował juz praktycznie wiekszosc instytucji - szkoly i uniwersytety, polityke, sztukę i film, media, nawet instytucje koscielne. Pytanie - czy ktos, coś jest w stanie ten neomarksistowski marsz przez instytucje i atak na kulturę i normy moralne- powstrzymac?
Hanys GórnoŚląski2021.07.7 11:51
Sądzę że jedynym co może spowodować powrót do normalności to globalna wojna w której zostaną w pierwszej kolejności wytłuczeni neomarksiści i ich zwolennicy: "a na drzewach zamiast liści [...] neomarksiści"
Klapaucjusz2021.07.7 11:18
Ciekawe jakie chromosomy ma Pan Prezes. Widział ktoś? A chromosomy panny Profesor? Każdy może sobie zapuścić włosy, założyć sukienkę i udawać kobietę. Ja chcę zobaczyć chromosomy!
qwert2021.07.7 11:13
Co za masoneria pompuje tyle kasy w promocję tej chorej ideologii?
K.K.2021.07.7 10:50
Ten hiszpański nauczyciel powinien ogłosić, że jest czarny, to będą przed nim klękać.
abc2021.07.7 10:48
'Gender studies' - ich tzw. 'inkluzywność' wyróznia juz: Agender – „płeć bezpłciowa”, która nie uznaje się za żadną z pozostałych 55 płci (jak się zaraz okaże – wiele innych „płci” to dublowanie agender z powodów mi nieznanych) Androgyne – „płeć dwupłciowa” – połączenie cech kobiety i mężczyzny Androgynous – to samo, co androgyne – nie wiem, dlaczego jest to rozbite na dwie osobne płcie, taka sytuacja wystąpi jeszcze wielokrotnie poniżej (zwłaszcza wśród płci „cis” i „trans”) Bigender – „płeć dwupłciowa”, ale od „androgyne” różni się prawdopodobnie tym, że może to być mix dowolnych dwóch spośród 56 płci, a nie tylko kobiety i mężczyzny Cis – płeć, która jest taka sama, jak w chwili narodzin. Czyli każdy, kto jest tak zacofany, że nigdy w życiu nie zmienił płci – może nazwać się jako „cis„ Cisgender – to samo co cis Cis Female – kobieta, która urodziła się kobietą i nadal uważa, że nią jest Cis Male – mężczyzna, który urodził się mężczyzną i nadal uważa, że nim jest Female to Male – mężczyzna, który wcześniej był kobietą, ale dzięki różnym zabiegom (hormonalnym, chirurgicznym i innym) stał się mężczyzną FTM – chyba to samo, co female to male Gender Fluid – płeć „płynna”, czyli zmieniająca się często w niedługich okresach czasowych Gender Nonconforming – Gender nonconforming to prawdopodobnie to samo, co gender fluid, ale z mniejszym poczuciem satysfakcji z „transferu” w nową płeć Gender Questioning – jest to synonim płci „queer”, czyli tego „Q” w skrócie LGBTQ. Chodzi o osoby, które jeszcze nie wiedzą, jakiej są płci – ciągle są na etapie poszukiwań i odkrywania siebie. Prawdopodobnie jest to płeć „średniookresowa”, bo szybkie odkrycie i zmiany płci podpadałyby już pod gender fluid, a z drugiej strony – zbyt długie namyślanie się byłoby klasycznym agender Gender Variant – chyba to samo, co gender nonconforming Genderqueer – chyba to samo, co gender questioning, choć prawdę mówiąc – queer pasuje chyba pod każdą możliwą płeć Intersex – chyba to samo, co androgyne i bigender Male to Female – kobieta, która wcześniej była mężczyzną, ale dzięki różnym zabiegom (hormonalnym, chirurgicznym i innym) stała się kobietą MTF – (nie mylić z WTF) chyba to samo, co male to female... .. Więcej na --https://monitorpostepu.pl/spis-i-charakterystyka-wszystkich-56-plci/
Anonim2021.07.7 11:17
Totalny bełkot na potrzeby udowodnienia czegoś, co nie istnieje. Tylko dzięki współczesnej chirurgii i farmacji -obecnie można robić EKSPERYMENTY na ludziach zmieniając ich w co sobie tylko życzą.( robiąc im tak naprawę największa krzywdę w psychice, do końca ich życia, bardzo często zakończonego samobójstwem) Ale nie ma to nic wspólnego ze zwykłą genetyką - kobieta / mężczyzna
abc2021.07.7 11:28
Oczywiscie jest to bełkot - i problemem jest to, że tym genderowym bełkotem czyli praniem mózgu neomarksisci ogłupili już chyba wiekszosc młodych ludzi. Ci, ktorych jeszcze nie zwiedli niech poczytają troche skąd to sie wzieło - m. in. o zgubnych ideologiach neomarksizmu i ich ideologach (wielu tzw socjologow, psychologow ze Szkoly Frankfurckiej), o postmodernizmie, egzystencjalizmie - czy młodzi wiedza na przykład, ze Sartre usilnie staral sie o zalegalizowaanie pedofilii we Francji? Na pewno nie, w szkolach ucza tylko, ze byl wybitnym myslicielem. Ale o tym, że demoralizował- ani słowa.
Anonim2021.07.7 10:42
Tylko osoby ideologicznie opętane mogły doprowadzić do takiej sytuacji ale dla niektórych osób tutaj na forum takie poglądy wydaja się normalne. To że nie zauważają że są chorzy dowodzi że muszą się leczyć a ideolodzy i aktywiści powinni być wyeliminowani z funkcji publicznych bo przekazując swoje urojone pomysły będą tylko niszczyć zdrowie psychiczne młodych ludzi.
Mała162021.07.7 10:23
Ja pójdę do ZUS i powiem że mam 65 lat, i niech mi dają emeryturę. Ale już.
obserwator2021.07.7 10:17
To wszystko jest dość proste. W czasach kiedy my byliśmy uwięzieni w sidłach marksizmu za żelazną kurtyną, na Zachodzie rozwinęła się nowa ideologia lewicowa zwana neomarksizmem - lata70-te, 80-te (a potocznie po prostu postmodernizmem). Opiera się na tzw "teorii krytycznej" sformułowanej przez ideologów z tzw Frankfurckiej Szkoły socjologii. Uznali oni, że to nie przewaga ekonomiczna jest płaszczyzną sprawowania władzy i kontroli nad jednostką, ale jest nią przewaga kulturowa - TEN KTO KONTROLUJE NORMY KULTUROWE (np język, matryce zachowań itd), TEN MA WŁADZĘ. Odrzucili oni zatem klasyczny determinizm materialistyczny Marksa (byt określa świadomość) i wynikające z niego postulaty polityczne dotyczące relacji ekonomicznych (uspołecznienie środków produkcji itd), na rzecz determinizmu kulturowego (kultura określa świadomość) i postulatów związanych wyłącznie ze sferą szeroko pojętych norm kulturowych. Neomarksistowska "Teoria Krytyczna" sprowadza się w gruncie rzeczy do anarchizującego założenia, że wszelkiego rodzaju normy kulturowe (ten wspólny mianownik powodujący, że dana grupa nie jest jedynie sumą jednostek, ale społecznością będącą w stanie razem funkcjonować) są de facto gwałtem na niezależności jednostki i w związku z tym powinny zostać zdekonstruowane (słowo klucz wśród postmodernistów) i obalone. Z tego właśnie wynika neomarksistowska histeria na punkcie wszystkiego tego co jest gwarantem spójności społecznej oraz obsesja na punkcie "diversity" i próby oswajania społeczeństwa ze wszelkiego rodzaju dziwactwami/aberracjami/zaburzeniami. Stąd też te ciągłe próby zwalczania norm moralnych, Dekalogu, podważania tradycji, relatywizowania języka, redefiniowania wspólnoty rodzinnej - (, gender studies, ideologia LGBT, pisanie historii na nowo itd itp. Neomarksizm w ramach MARSZU PRZEZ INSTUTUCJE (marszu ktory postulował juz o wiele wczesniej marksista Gramsci) opanował juz praktycznie wiekszosc instytucji - szkoly i uniwersytety, polityke, sztukę i film, media, nawet instytucje koscielne. Pytanie - czy ktos, coś jest w stanie ten neomarksistowski marsz przez instytucje i atak na kulturę i normy moralne- powstrzymac?
Do obserwator2021.07.7 11:18
TO PRAWDA -PRZEJRZALEM STRONE -Gender studies (Badania nad płcią) na wikipedii - I co tam mamy? Miedzy innymi Cyt. "Wpływy postmodernistyczne. - Pojawienie się teorii postmodernizmu wpłynęło na badania nad płcią[18], powodując ruch w teoriach tożsamości od koncepcji stałej lub esencjonistycznej tożsamości płciowej, do postmodernistycznej[37] płynu[38] lub wielu tożsamości. Wpływ poststrukturalizmu i jego aspektu teorii literackiej po modernizmie na studia związane z płcią był najbardziej widoczny w kwestionowaniu wielkich narracji. Poststrukturalizm utorował drogę do pojawienia się teorii queer w gender studies, co wymagało rozszerzenia jej kompetencji na seksualność. [40] " Sami potwierdzaja wiec zwiazki z postmodernizmem (strukturalizmem, poststrukturalizmem czyli dekonstrucją).
Po 11 ...2021.07.7 10:01
Nauczyciel twierdzi, że "genetycznie zawsze będą mieli chromosomy XY lub XX”". W większości przypadków tak, ale jest sobie np. taki gen zlokalizowany na krótkim ramieniu chromosomu Y, zwany SRY, decyduje (między innymi) o tym, czy u zarodka powstaną jądra. Jeśli na przykład gen ten nie jest odczytywany w wyniku mutacji, czyli pozostaje niemy, to mimo chromosomów XY jądra się nie rozwiną. Z drugiej strony, jądra mogą rosnąć u osób z chromosomem XX, jeśli gen przeskoczy na chromosom X (przypuszczalnie podczas podziału komórki) i zostanie odczytany. Bóg stworzył świat bardziej różnorodny niż się mieści w ciasnych katolickich makówkach.
leszczyna2021.07.7 10:25
Piszesz nie o tym, czego nauczał hiszpański nauczyciel. On słusznie stwierdził, że mimo "operacji zmiany płci", osoby, które się jej poddadzą, nie zmienią swojego zestawu chromosomów płciowych i genetycznie będą nadal tym, kim były przed operacją. A Ty wyjeżdżasz z "referatem antyreligioznym" o boskim pochodzeniu zaburzeń genetycznych i jeszcze dokładasz "ciasne katolickie makówki". O makówkach egbt-owskich jak byś napisał, Ty @Po 11... (nie bądź obojętny)?
Darek2021.07.7 12:34
Kłamiesz, ten pseudo-nauczyciel stwierdził, że "zawsze będą mieli chromosomy XY lub XX" a to nie jest prawdą i z tą bzdurą właśnie należy walczyć. Stwierdzenie że póki co operacja nie zmienia genomu jest prawdziwe, ale że każdy na świecie ma tylko te 2 warianty genu SRY jest już błędem, żeby nie powiedzieć kłamstwem. Swoja drogą za chwilę i ten problem zniknie, bo będzie można i gen wyedytować i zmienić płeć genetyczną już u dorosłych zwykła serią zastrzyków.
leszczyna2021.07.7 14:18
Wypaczasz treść informacji z wpisu o nauczycielu i poszerzasz jej zakres. Poza tym ewentualne zmiany genetyczne wskutek zabiegów laboratoryjnych są poza naturalnym porządkiem biologicznym, a to właśnie biologię wykładał nauczyciel, nie manipulacje biotechnologiczne.
Mila2021.07.7 14:37
A co niby wypaczył albo poszerzył? Przecież zacytował dosłownie to, co w artykule - nic mniej nic więcej. leczenie grypy też jest poza naturalnym porządkiem biologicznym, tak samo jak inkubatory czy jakiekolwiek operacje o aparaturze podtrzymującej życie czy defibrylatorze nawet nie wspominając. Tylko co to ma do nauki i tematu artykułu?
leszczyna2021.07.7 21:17
No właśnie mniej niż więcej, bo zignorował kontekst wypowiedzi, którym było objaśnienie chromosomalnego uwarunkowania płci u człowieka: są nim właściwe dla kobiet chromosomy XX, a dla mężczyzn XY. I będą takie stale bez względu na wykonanie operacji zmiany płci. @Darek natomiast poszerzył to o przypadki aberracji chromosomowych, co jest odrębnym zagadnieniem biologicznym, medycznym i prawnym. Ponadto @Darek dodał od siebie, jakoby nauczyciel twierdził, że każdy na świecie ma tylko te 2 warianty genu SRY i ocenił to jako błąd nauczyciela, ale - w relacji prasowej - nauczyciel tego nie twierdził. PS. Co rasistowskiego było w nauczaniu Hiszpana?
Joanka2021.07.7 10:33
Być może to co piszesz jest prawdą, ale wtedy jest to tylko sprawa mutacji (odchylenia od normy) , a nie czegoś normalnego. Rzadko kiedy (o ile w ogóle) mutacja powoduje coś dobrego w organizmie. Są tylko dwie płcie i nic ani nikt tego nie zmieni (możesz krzyczeć, obrażać, bluzgać i skakać do woli). Słowo nie zmieni prawdy. Cała reszta (zdecydowana mniejszość, a nawet mniejszość mniejszości - bo taka jest skala lbgt, a nie taka jak nam ją przedstawiają - wystarczy poszukać informacji na ten temat) to odchylenia od normy. Nic nie mam do ludzi lgbt, którzy godnie próbują przeżyć swoje życie, nie epatując swoją seksualnością na wszystkie strony świata - obchodzi mnie człowiek, a nie to jak uprawia seks. Jednak kiedy ktoś chce robić mi wodę z mózgu wmawiając, że genetycznie nie jesteśmy ani XX ani XY to na to nie pozwolę.
Po 11 ...2021.07.7 10:39
Mutacje NIE są odchyleniem od normy. Mutacje są normą. Gdyby nie mutacje wszyscy bylibyśmy identyczni. A każdy z nas jest inny i to do tego stopnia, że bez problemu poznajemy, nawet z odległości kilku metrów, naszych znajomych. Kazdy inny! Mutacje to czyste dobro, bo tylko dzięki nim jesteśmy kim jesteśmy i ciągle jesteśmy. A LGBT to mniejszość, tak jak leworęczni, rudzi, bardzo mali, albo bardzo wysocy. No i nikt nie epatuje bardziej swoją seksualnością jak np. kobiety hetero. Malują usta, obcasy, sukienki ... dlaczego innym zabraniasz czynić tak samo?
Anonim2021.07.7 10:47
To nie mutacje, tylko naturalna zmienność genetyczna. Jpdl, co ty masz we łbie żeby nazywać to mutacjami. Lewaku, jesteś po prostu ograniczony https://pl.wikipedia.org/wiki/Mutacja
Anonim2021.07.7 10:54
Mutacje są odchyleniem od normy i w 99% działają niszcząco na organizm dlatego są traktowane jak stan chorobowy i leczone i nie są przekazywane następnemu pokoleniu. Nauka a szczególnie medycyna opiera się na cechach wspólnych a nie na wyjątkach jeżeli nic ci nie pasuje to poczytaj sobie książki do medycyny a nie zawracaj głowę swoimi wypocinami pseudonaukowymi
Darek2021.07.7 11:38
Skoro mutacje są odchyleniem od normy, to znajdź na świecie jednego człowieka który byłby przedstawicielem tej statystycznej normy czyli większości i nie posiadał mutacji. Dobra za trudne zadanie - jednego ssaka chociaż. A potem wykaż że jeszcze że jest on większością statystyczną. Podpowiem że zadanie jest podwójnie niewykonalne, ale próbuj, w końcu Twoja teza - to jej sobie broń.
Anonim2021.07.7 11:58
Nie bełkocz, statystyczna norma to nie jakiś konkretny przypadek, ale zakres. Granica jest UZNANIOWA. Mikromutacje i zmienność w granicach normy są naturalne i są normą. Lewaku, z twojego zdania należy wnioskować, że skoro to że faceci lecą na młode laski jest naturalne i okej, ma wynikać że pedofilia jest też okej. Lewaku, dobrze wiedzieć że de facto popierasz legalizację pedofilii.
Darek2021.07.7 12:21
Pedoflia to wasza lewacka pisowska bolszewicka specjalność. Sam teraz stwierdziłeś że mutacje są naturalne i są normą. Jakbyś się uczył w szkole zamiast wagarować pod monopolowym wiedziałbyś, że te naturalne makromutacje mogą być też mutacjami genowymi, gdyż zmiana pojedynczego nukleotydu czyli właśnie makromutacja może skutkować zmianami fenotypu. Norma to pojęcie statystyczne nie biologiczne - biologicznie wszystko co naturalne jest normą, a co sztuczne nią nie jest - zatem nawet choroba jest z punktu widzenia normą, z punktu widzenia statystyki także jeśli jest wystarczająco powszechną chorobą. Z medycznego punktu widzenia - a medycyna zajmuje się chorobami o tym co jest a co nie jest chorobą decyduje wpływ na dobrostan osoby danym zjawiskiem dotkniętej. Zakażenie bakteryjne może być chorobą jeśli stan, samopoczucie zakażonego w wyniku takiego zakażenia się pogarsza, jak na przykład zakażenie prątkami gruźlicy, albo normą i zjawiskiem porządnym jeśli zakażenie ma pozytywne a nawet neutralne skutki dla samopoczucia i funkcjonowania zakażonego - jak chociażby w przypadku zakażenia bakteriami lactobacillus różnych szczepów. Statystycznie normalne jest to co powszechne, zatem głupota, bieda i brak wykształcenia jest normą, a wysoka inteligencja i wiedza, dostatek są odchyleniem od normy, podobnie jak leworęczność, homoseksualizm, czy posiadanie zielonego koloru oczu lub grupy krwi AB Rh-.
Darek2021.07.7 12:29
Nie wiem czemu, ale autokorekta mi wszędzie mikro-mutacja zamieniła na mAkromutacje - jakby ktoś z kontekstu tego nie wykminił to prostuję - oczywiście odpowiadam na wpis o mikro-mutacjach i nadal w temacie mikro-mutacji się poruszam. Choć makromutacje są równie naturalne, to jednak nie do tego odnosi się mój wpis.
Anonim2021.07.7 12:38
Norma w sensie BIOLOGICZNYM to taki zakres różnorodności, który ustala się na drodze SELEKCJI EWOLUCYJNEJ, przy czym skrajne skrzydła to stan chorobowy, zaburzony i patologiczny. Ścisła granica to kwestia uznaniowa, ponieważ jest płynna. Tym niemniej można bez specjalnych problemów określić jaka zmienność i jakie mutacje są w granicach Normy, jakie są anormalne, a jakie są pomiędzy. Lewaku, dlaczego robisz fikołki aby uzasadnić brednię, jakoby Norma nie istniała? Bo tako rzecze twoja lewacka Ideologia, aby łatwiej Niszczyć, Gwałcić i zabijać Ludzi?
Joanka2021.07.7 10:58
Wróć do biologii - proponuję zaznajomić się z hasłem "mutacja". To, że jesteśmy różnorodni fizycznie to żadne mutacje. Dlaczego chcę innym zabronić? Bo nie wyobrażam obie, żeby np. wymalowany gościu w spódniczce paradował po mieście tak, że będą to oglądały moje dzieciaki. Nie mam nic do niego, ale do tego co robi. Lgbt nie jest normalne i nigdy nie było, wiele osób mówi no tak, ale zawsze było, nawet w starożytności. Ba... w starożytności to nawet i mordercy i pedofile byli - czy ich również mamy akceptować w ramach szeroko zakrojonej tolerancji? Powtarzam - nie mam nic do osób lgbt, zdaję sobie sprawę, że jest im ciężko i głęboko szanuję tych, którzy usiłują godnie przeżyć swoje życie. Natomiast nie zamierzam tolerować tych, którzy usiłują wmówić mi, że jest kilkadziesiąt płci.
Po 11...2021.07.7 11:23
Podczas kopiowania nici DNA zdarzają się częste błędy, w wyniku których zmienia się zapis genetyczny. Takie nagłe zmiany, które pozostają na stałe (utrwalają się) w materiale genetycznym komórki, nazywa się mutacjami. Najczęściej jedna trwałe zmiany w DNA nie powstają wskutek pomyłek podczas kopiowania nici, ale pod wpływem czynników zewnętrznych, zwanych mutagenami. Mogą one nie tylko wywoływać zmiany w sekwencji nukleotydów (mutacje genowe), ale też w budowie i liczbie chromosomów (mutacje chromosomowe i genomowe). Mutagenami są czynniki fizyczne, np. promieniowanie UV, czynniki chemiczne, np. niektóre związki chemiczne zawarte w spalinach (dioksyny) i dymie papierosowym, oraz czynniki biologiczne, takie jak niektóre wirusy i produkty metabolizmu grzybów pleśniowych. Mutacje, które zachodzą w pojedynczych genach, określa się mianem mutacji genowych. Polegają one na zmianach sekwencji pojedynczych nukleotydów w DNA. Mogą wystąpić w dowolnym odcinku DNA. Inny typ mutacji chromosomowych polega na zmianie struktury chromosomów, wywołanej najczęściej czynnikami mutagennymi. Wskutek działania na przykład promieniowania jonizującego chromosomy mogą pękać na fragmenty, które ponownie mogą łączyć się w innej konfiguracji.
Po 11....2021.07.7 11:28
A i jeszcze to, że Twoim zdaniem mutacje nie wpływają na różnorodność ludzi. Naprawdę? Naprawdę nie widzisz działania mutacji w tym, że Murzyn z Afryki jest trochę inny od niebieskookiego blond Szweda, albo Chińczyka? Te różnice, jak i wszystkie inne to robota mutacji wspartych mechanizmem naturalnej selekcji, czyli robota .... EWOLUCJI :)
Anonim2021.07.7 11:53
Typowy lewacki bełkot - nadymanie naturalnych mikromutacji i utożsamianie ich z mutacjami, aby zakwestionować samo pojęcie Normy poprzez sprowadzenie jej do absurdu. Lewaku, z tego że występuje różnorodność genetyczna, mikromutacje i odchylenia od normy w granicach normy, nie wynika, że od pewnego poziomu mutacji i odchylenia należy mówić o patologii, chorobie i zaburzeniu. Lewaku, z tego że mężczyźni w naturalny sposób lecą na młode laski, nie wynika akceptacja pedofilii. Jarzysz, lewaku?
leszczyna2021.07.7 14:25
Co, zapomniałeś, że zakazano wyrazu "Murzyn" i prowokujesz białych inaczej?
Jan2021.07.7 10:50
Droga Joanko. Jeżeli ktoś ma XXY albo XYY , bo tak bywa, to jest raczej mężczyzną, czy raczej kobietą? A jeśli ktoś w jednych komórkach ma XY a w innych XX, i to się zdarza, to kim on, według ciebie, jednoznacznie jest. Świat jest zdecydowanie bardziej skomplikowany, Aniż zdawało się piszącym biblię. Oni są usprawiedliwieni, nie wiedzieli. Ale my wiemy. Nauka już to stwierdziła. I rozum nakazuje zmieniać opinie wraz z rozwojem wiedzy. Pozdrawiam
Anonim2021.07.7 10:53
Z tego że świat jest skomplikowany, NIE WYNIKA, że Norma nie istnieje, jest n płci a płeć ustala się na podstawie Oświadczenia Osoby 6-letniej oraz należy zlikwidować słowa mama i Tata. A takie "wnioski" ze "skomplikowania" świata narzucają nam Lewaki.
Joanka2021.07.7 12:05
Skoro mamy kilkadziesiąt płci, proszę chociażby o podanie zestawu chromosomów dla osoby... uwaga tu będzie hicior - będącej transeksualnym gejem (13 letnia koleżanka mojego syna tak się określiła po tym jak nadeszła moda na bycie lgbt)
Anonim2021.07.7 12:26
Skoro na podstawie badania zestawu chromosomów nie da się jednoznacznie ustalić jak ktoś wygląda, z jakimi narządami płciowymi się urodził, ani jaką posiada tożsamość płciową czy orientacje seksualną, czemu oczekujesz, że będzie to działać w drugą stronę i na podstawie któregokolwiek z nich da się ustalić zestaw chromosomów?
Anonim2021.07.7 12:41
Otóż dla większości (czyli normy) da się jednoznacznie ustalić. Wg ciebie osoba z zestawem XXY to osoba zdrowa czy chora (wg wszelkich źródeł - grupa chorób spowodowanych aberracją chromosomalną, a więc zaburzenie genetyczne). Ty chcesz twierdzić inaczej - więc ja od dzisiaj zakazuję ci dyskryminacji mojego syna chorego na genetyczną chorobę zanik mięśni. Masz go uznać za zdrowego bo ja mam takie widzimisię i pozwę cię do sądu jeżeli będziesz twierdził inaczej. Od dzisiaj mój syn jest normalny, a cała reszta zdrowych ludzi nie. Żądam karania wszystkich, którzy uznają inaczej - tak właśnie postępuje ideologia lgbt.
Tomek2021.07.7 9:49
Takie szczere pytanie może trochę nie na temat. Dlaczego tak usilnie zwalczacie osoby homo, bi czy aseksualne, w czym wam realnie przeszkadzają i czym zagrażają. Pytam tak zupełnie szczerze i proszę o odpowiedzi własne a nie cytaty z mediów, najlepiej od osób które miały realny kontakt z takimi osobami.
Darek2021.07.7 9:55
Komunizm dąży do komunistycznej równości. Jeżeli ktoś się różni od innych to musi byś wyeliminowany, zniszczony - jak bogatszy to trzeba mu zabrać, jak mądrzejszy ogłupić, jak ma inny strój zakazać, jak inne poglądy - zakazać. Jak nie da się zmienić jakiejś cechy odbiegającej od większości statystycznej to takiego człowieka należy wyeliminować, zastraszyć, zakazać funkcjonowania w przestrzeni publicznej, a najlepiej zabić od razu. Komuniści tacy już są i to bez względu na to czy to komuniści pobożni czy komuniści bezbożni - eliminacja każdego kto się różni od reszty jest ich kluczowym celem programowym.
Tomek2021.07.7 10:00
To naprawdę dobra odpowiedź, nie spodziewałem się tak trafnej diagnozy ale chciałbym też usłyszeć opinie osób mniej obiektywnych :D
Anonim2021.07.7 10:04
Nieprawda. Celem komunistów nie jest eliminacja "każdego kto się różni", tylko eliminacja niezależności mentalnej i materialnej wobec Władzy Banków. Zawsze narzędziem eliminacji niezależności jest eliminacja Tożsamości, czyli hodowla Człowieka Sowieckiego. Pozbawionego tożsamości narodowej, rodzinnej, religijnej a dzisiaj nawet płciowej i seksualnej. Promocja LGBT wycelowana w Dzieci jest sposobem na zaburzenie/zniszczenie procesu kształtowania się tożsamości płciowej i rodzinnej.
Anonim2021.07.7 10:14
A te brednie to ci ksiądz gadał jak się spuszczał w twoim odbycie? Eliminacja niezależności materialnej wobec banków jako cel komunizmu? Przecież komuniści walczyli z bankierami ale nie z niezależnością obywateli wobec banków - wręcz przeciwnie - uzależniali obywateli od finansowej "opieki" rządu. Rodzina zawsze była na piedestale w każdym kraju komunistycznym - oczywiście tradycyjna - w PRL też etos Matki Polki, na wzór ZSRR. Hitler, Stalin, socjaliści brytyjscy jak i wszyscy inni marksiści zwalczali wszelkie odmienności - w tym przede wszystkim odmienne orientacje seksualne.
Anonim2021.07.7 10:39
Buachachacha!!!! Guano wiesz o komunizmie, skąd się wziął, kto go finansował i kto nasyłał terrorystów. Jak każdy mądralla, bierzesz propagandę za rzeczywiste cele. komuchów.
Anonim2021.07.7 10:45
Jpdl, ale twoja Wiedza jest MIZERNA, trzeba powiedzieć - ujemna. Pewnie jesteś młodocianym tworem 3RP XD, nieznającym realiów PRL. Sugeruję najpierw zapoznać się z "Wall Street a Rewolucja Bolszewicka", z Ideologią Trockizmu, kiedy i dlaczego Stalin odwołał - i w jakim zakresie - "rewolucję seksualną na drodze socjalistycznego przekształcenia człowieka" i skąd się wzięła na zachodzie ciżba ziebów z tzw Szkoły Frankfurckiej, których kolejne pokolenie zaprowadza dzisiaj Marksizm-Genderyzm. NIC NIE WIESZ O KOMUNIZMIE.
Anonim2021.07.7 10:59
Ta pozycja jest lekka łatwa i przyjemna : https://tezeusz.pl/bunicz-igor-poligon-szatana-tom-i-iii-545062
Anonim2021.07.7 9:58
Jak to nie przeszkadzają i nie zagrażają? A kto usiłuje od lat dobrać się do wychowywania cudzych dzieci, kto wmawia im i wpaja Wzorce Zachowań których nie chcą rodzice tych dzieci? Kto doprowadził do sytuacji, że w UK z mniej niż 80/rok zmiennopłciowców doszło do 2600? Kto usiłuje (skutecznie, bo z pomocą Rządów i Massmediów) zmieniać Ludziom język, słowa i myśli? Pranie mózgu to przemoc, więc może niech LGBT przestaną prac ludziom mózgi.
Alis2021.07.7 10:05
Do wychowywania cudzych dzieci pchają się też inne organizacje i grupy ludzi, np. kościół katolicki i to skutecznie od wieków, jakoś nie protestujesz. Co do wzrostu liczby osób "zmiennopłciowych" jak to ująłeś może to kwestia tego że mniej się boją ujawnić a nie że ktoś je zindoktrynował. Natomiast pranie mózgu to ja widzę dziś głównie od strony tvp i tv trwam.
Anonim2021.07.7 10:15
Kościół Katolicki swój przekaz adresuje do KATOLIKÓW, którzy mają pełne prawo do wychowywania SWOICH dzieci w wierze. Aktywiści LGBT nie biorą na celownik Dzieci Ludzi LGBT, tylko Dzieci Ludzi Normalnych. Drastyczne zwiększanie się liczby zmiennopłciowców nie ma najmniejszego związku z Ujawnianiem, tylko ze Szkoleniami jakie Aktyw LGBT prowadzi w przedszkolach i szkołach podstawowych. Pranie mózgu to nie TV, tylko Massmedia Antyspołecznościowe, jak FB i YT, celowo manipulujące Oknem Overtona.
Alis2021.07.7 10:23
To akurat nie jest prawdą, KK zmusza ludzi do swojej ideologii, najpierw zostajesz zapisany to kk po urodzeniu, potem musisz chodzić do kościoła, jak osiągasz 18 lat możesz się w końcu wypisać, a czekaj nie możesz bo nawet jako apostata jesteś zapisany jako katolik bo polskie prawo nie daje możliwości wypisania się z tej organizacji.
Anonim2021.07.7 10:51
Każda Kultura "zmusza". Najpierw Rodzice - w imię kultury - zmuszają dziecko do nauki siusiania do nocniczka... potem zmuszają do nauki jedzenia nożem i widelcem, do mówienia "dzień dobry", "proszę" i "dziękuję". Potem dochodzi cała masa Obyczajów, Obowiązków Moralnych, Nakazów i Zakazów, nauka pisania alfabetem łacińskim (a nie koreańskim) itp. itd... same nakazy, sama przemoc. Lewakom się to NIE PODOBA i dla nich ideałem jest Stado Małp, konkretnie - szympansów Bonobo.
Alis2021.07.7 10:58
Matko ale ty jesteś głupi
Anonim2021.07.7 11:54
Głupi lewaku, a co tam tak cię przerasta, czego nie akceptujesz, że zaczynasz pluć venomem?
Joanka2021.07.7 10:46
Do tej pory starałam się traktować ludzi lgbt zupełnie tak jak wszystkich innych. Nie interesuje mnie kto jak uprawia seks, ale jakim jest człowiekiem. Szczególnie szanowałam te osoby, które mimo swojej odmienności próbowały godnie przeżyć swoje życie. I dopóki właśnie to było istotne (bycie prawdziwym człowiekiem) nie miałam nic do ludzi lgbt - każdy sam odpowie za swoje czyny i nie mnie to oceniać. Ale kiedy ktoś zaczyna ingerować w moje życie, zmuszając mnie i moje dzieci do zaakceptowania kłamstwa, że lgbt to normalność i że mamy dowolną ilość płci (wymysł, a nie genetyka) oraz zmusza mnie do tolerancji tego stanu rzeczy - nie mogę się na to zgodzić. Żal mi serce ściska kiedy widzę na ulicach "przerobioną" młodzież z tęczowymi torbami, ściska mi serce kiedy np. w Holandii pozwala się na zmianę płci nastolatków (w konsekwencji mamy ogromne tragedie kiedy te dzieci dorastają i uznają, że to była pomyłka), ściska mi serce kiedy w WB drastycznie wzrasta liczba dzieci z zaburzeniami tożsamości płciowej itp. I ty pytasz dlaczego mamy awersję do osób lgbt???
Sylwester2021.07.7 10:53
"Ale kiedy ktoś zaczyna ingerować w moje życie, zmuszając mnie i moje dzieci do zaakceptowania kłamstwa..." Religia to kłamstwo. KK do delegalizacji...
Anonim2021.07.7 11:03
Chwila chwila akurat w kwestii religii to twój wybór a nie przymus. Ciągnie cię ktoś za włosy do kościoła? Ciągnie ktoś twoje dzieci na religię? Połowa dzieciaków z klasy mojej córki zadeklarowała rezygnację z lekcji religii - jakoś nikt nie protestował i nie dawał im za to batów.
Alex2021.07.7 12:17
Tak debilu, chrzczą niemowlęta, a wypisać z tej mafii się nie da.
Anonim2021.07.7 13:09
Tak, chrzczą, podobnie jak uczą mówić po polsku, jeść widelcem a nie pałeczkami i ogólnie - uczą obyczajów i zasad obowiązujących tu, a nie gdzie indziej. Dla lewaka to przemoc, lewak najchętniej odseparowałby cudze dzieci od ich rodziców.
Anonim2021.07.7 13:11
Tzn , że twoi rodzice są debilami? Przecież to rodzice dają dziecko do chrztu. Jeszcze nie widziałam księdza, który, wbrew rodzicom, biegnie z kropielnicą ochrzcić dziecko.
Darek2021.07.7 12:45
Skoro religia to był twój wybór, powiedz proszę kiedy podjąłeś decyzję o wybraniu sobie akurat religii katolickiej, jakie inne opcje rozważałeś i jakie argumenty cię przekonały akurat do wybrania katolicyzmu a nie prawosławia, buddyzmu czy hinduizmu?
Anonim2021.07.7 13:31
Wychowanie do Kultury nie polega na tym, że człowiek świadomie coś sobie wybiera. To rodzice wybierają za niego. Tym niemniej może - jak dorośnie - świadomie lub nieświadomie odrzucić pewne obyczaje albo zrobić inną głupotę.
Anonim2021.07.7 14:42
katolicyzm to akurat antykultura, ale to bez znaczenia, bo piszesz nie na temat. Darek odniósł się do wypowiedzi ze religia jest twoim wyborem, a nie przymusem" i co było oczywiste tę bzdurną tezę obalił, a Ty polemizujesz z własnymi urojeniami a nie wypowiedzią którą komentujesz.
Anonim2021.07.7 21:25
Antykultura to lewactwo - ponieważ programowo "wyzwala" człowieka z ograniczeń kultury. Kultura/religia zaś jest RÓWNOCZEŚNIE wpojonym wzorcem jak i wyborem. Nie ogarniasz rozumem, że świat nie jest prosty i czarno-biały? Że nigdy wybór nie jest czystym wyborem a przymus czystym przymusem?
Guy2021.07.7 11:43
I w ogóle ci nie przeszkadza że księża będą gwałcić twoje dzieci? to jest prawdziwa cywilizacja śmierci.
Joanka2021.07.7 13:16
Pedofilia wśród księży to tylko znikomy procent tego procederu (wystarczy oprzeć się na statystykach i badaniach) - równie dobrze nie posyłajmy dzieci do szkół, na zajęcia dodatkowe itp bo pedofile są we wszystkich środowiskach. Ja należałam do trzech parafii z powodu zmian miejsca zamieszkania - nie spotkałam się z ani jednym podejrzeniem/plotką pedofilii - skoro wszyscy księża to pedofile to co stało się w tych parafiach że ich tam nie było. Poza tym to pedofile zostają księżmi (bo mają do czynienia z dziećmi), a nie ksiądz zostaje pedofilem.
Anonim2021.07.7 9:34
PIS=złodziejstwo,obłuda,zakłamanie.Sobolewski to klasyczny przykład !!!!!!!!
Anonim2021.07.7 9:19
Trzeba zrozumieć, po co Lewaki wmawiają Ludziom te brednie o LGBT i Spektrum Płci. Otóż, jest to sposób na zlikwidowanie instytucji Rodziny, co nakazał już Lenin. Jak Lewaki wmówią Dzieciom te brednie, ogromna część z nich zacznie deklarować się jako dewianci seksualni i nigdy nie stworzy rodziny. Będzie chodzić jak oczadziała do 30 i 40 lat, aż przeminie ich czas na posiadanie dzieci. Kobietom ponadto wmawia się "karierę", co już teraz spowodowało, że 2/3 najinteligentniejszych kobiet wcale nie ma dzieci. Oznacza to również, że następne pokolenie dzieci będzie znacznie głupsze, szczególnie dziewczynki. Po prostu inteligentni mężczyźni nie znajdą sobie inteligentnych żon.
bogdanus2021.07.7 9:09
Biologia jest nauką i mówi nam że są tylko dwie płcie, LGBT jest oparte o socjologię w której niema nauki a jest dywagacja. Do tej lewicowej socjologii dorobili filozofię, ideologię i wpierają nam że to jest nauka. Polecam książkę "PŁEĆ MÓZGU - O Prawdziwej różnicy między mężczyzną a kobietą". Biolodzy tłumaczą skąd się biorą nieprawidłowości seksualne, które LGBT chcą nazywać różnymi płciami. https://docer.pl/show/?q=P%C5%81E%C4%86+M%C3%93ZGU+-+O+Prawdziwej+r%C3%B3%C5%BCnicy+mi%C4%99dzy+ m%C4%99%C5%BCczyzn%C4%85+a+kobiet%C4%85
Anonim2021.07.7 8:56
Lewaki usiłują wmówić Ludziom, że z tego że raz na 100000 rodzi się Obojnak, wynika, że: a) płci jest niezliczona ilość; b) nikt nie może być pewny swojej płci; c) rzeczywistą płeć określa się na Oświadczenie Osoby; d) Oświadczenie o Płci może być dowolnie zmieniane w ciągu dnia. Lewaku, obojnaki nie są żadną "3 płcią", tylko co najwyżej brakiem płci. Czy kloc drewna ma płeć? Albo śniegowy bałwan? Nie ma. I z tego że śniegowy bałwan nie ma płci nie wynika, że lepiącym go dzieciakom należy wmówić, że są dziewczynkami z penisami albo chłopcami z cxpkami.
Anis Sparks2021.07.7 9:01
Nie trzeba być lewakiem żeby wiedzieć że jest więcej niż 2 zestawy chromosomów u ludzi. Kurde prawo aborcyjne zmieniono bo down też człowiek ale powiedz że osoba z zestawem XXY czy XYY to człowiek to katole ukrzyżują jak żydzi Jezusa. Tak apropo to ja mam zestaw XXY i pomomo posiadania penisa (taki 1,5 cm i nie staje) nijak mężczyzną się nie czuje i wyglądam jak kobieta.
Anonim2021.07.7 9:06
No co ty, Nauka niczego takiego nie mówi: https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-genetyczne,zespol-klinefeltera--zespol-47--xxy----przyczyny--objawy--leczenie,artykul,1625074.html
Anonim2021.07.7 9:07
"więcej niż 2 zestawy chromosomów u ludzi" nie oznacza że jest więcej płci niż dwie, jak usiłują wmawiać Lewaki.
Anis Sparks2021.07.7 9:11
To prawaki usiłują ludziom wmówić że lewaki twierdzą że jest 50 płci, a prawda jest taka że płci jest 3 mężczyzna, kobieta i rodzaj nijaki. Tak może obrażą jakiegoś lewaka ale trudno dla mnie to rzeczywistość bo czuje się nijako nie mogąc mieć dzieci.
Anonim2021.07.7 9:21
Brak płci nie jest płcią, a więc obojnak nie jest 3 płcią. Nie trzeba słuchać prawaków n.t. tego co twierdzą lewaki. Wystarczy posłuchać lewaków.
Darek2021.07.7 9:47
Obojnak posiada płeć męską i żeńską jednocześnie, a nie brak płci. To wręcz przeciwieństwo braku płci.
Anonim2021.07.7 10:00
Ależ skądże. Opowiadasz brednie. Jeśli coś posiada to imitację płci, tak jak osoba urodzona bez ręki posiada kikuta, ale nie rękę.
Darek2021.07.7 10:21
Ale obojnak nie posiada żadnej imitacji tylko w pełni sprawne narządy obu płci. Czyli nie kikuta zamiast ręki tylko 4 ręce zamiast 2.
leszczyna2021.07.7 10:29
Spokojnie, @Darku. 4 ręce to ma się wtedy, gdy ktoś jest przetrwałym zroślakiem bliźniąt syjamskich, co jako żywo nie ma związku z obojnactwem płciowym. Takie obrazy widać na MR czy rtg.
Anonim2021.07.7 10:57
Obojnactwo nie oznacza "w pełni sprawnych narządów", tylko ich kikuty, ponieważ proces rozwoju jednych uniemożliwia rozwój drugich. Opowiadasz srogie brednie.
Darek2021.07.7 12:07
Do okresu dojrzewania obie pary narządów u ludzi są w pełni sprawne w takim samym stopniu jak u reszty populacji. Usunięcie jednego lub drugiego zestawu pozwala na pełen normalny rozwój drugiego zestawu. Tylko skąd chirurg ma wiedzieć który zestaw zostawić a który usunąć? Skoro nie da się właściwej płci ustalić w drodze oceny genetycznej ani morfologicznej to jest to losowanie, a tożsamość płciowa może być inna niż zostawiony zestaw narządów. Obojnactwo w przyrodzie występuje częściej niż rozróżnienie osobników na płeć męską i żeńską. U obojnaków wyróżniamy organy i męskie i żeńskie a nie brak obu - wtedy to byłby faktycznie brak płci. Postać ludzka bez płci w katolicyzmie nazywa się aniołem, a nie obojnakiem - to tak przy okazji przypominając że to portal podobno katolicki.
Anonim2021.07.7 13:53
Nie są sprawne, choćby dlatego że są niewykształcone. Nie są również płodne
leszczyna2021.07.7 14:34
Jeśli już odwołujesz się do katolicyzmu, to wiedz, że anioł to nie jest człowiek, lecz istota wyłącznie duchowa, nie jakaś "postać ludzka bez płci".
Asior2021.07.7 9:07
Płeć — zespół cech o charakterze struktur i funkcji pozwalających na sklasyfikowanie organizmów na męskie i żeńskie[1]. W odniesieniu do organizmów płci męskiej stosuje się określenia mężczyzna i samiec, a w odniesieniu do organizmów płci żeńskiej: kobieta i samica, odpowiednio dla ludzi i zwierząt.
Asior2021.07.7 9:10
U ludzi mogą występować w sposób naturalny zaburzenia na poziomie biologicznych składowych płci – interseks. Niezgodność między płcią przypisaną przy urodzeniu a identyfikacją płciową nazywamy transpłciowością[1 CZYLI ZABURZENIA - czyli choroba
Katy2021.07.7 9:15
I dlatego że ktoś jest chory ale chce być częścią społeczeństwa prawaki uważają że trzeba ich zniszczyć? Kodu genetycznego się nie wybiera więc do cholery przestańcie ziać nienawiścią do osób innych niż wy.
Anonim2021.07.7 9:23
Normalni ludzie nie chcą "niszczyć" obojnaków, tylko nie pozwalają Lewakom niszczyć normalnych dzieci przez wmawianie im dysforii płciowej. Jeśli Czlowieki LGBT nie będa atakować, demolować rozwój dzieci i zawłaszczać kultury, nikt nie będzie ich "niszczył"
leszczyna2021.07.7 9:41
LGBT jest za prawem do aborcji osób mających wykryte prenatalnie zaburzenia genetyczne i zapewne Ci to nie przeszkadza, bo się już urodziłeś. I masz konstytucyjną gwarancję równości prawnej bez względu na to, czy masz czy nie masz zaburzeń genetycznych.
Darek2021.07.7 9:50
Co to za bzdury? Co niby mają ludzie LGBT do aborcji? przecież tak jak wśród heteroseksualistów tak i wśród LGBT są osoby zwolennicy całkowitego zakazu aborcji jak i zwolennicy prawa kobiet do podejmowania decyzji czy chcą rodzić czy nie. Orientacja seksualna to nie pogląd na sprawy aborcji. Kobieto - opanuj się.
Anonim2021.07.7 10:11
Sekta LGBT to nie są "homoseksualiści", tylko Sekta LGBT, w większości osoby heteroseksualne, w 99% lewacy. I jako taka Sekta LGBT jest programowo za nieograniczonym prawem do aborcji. Prawica nie przeciwstawia się zboczeńcom, którzy nic Prawicy nie obchodzą. Prawica przeciwstawia się Sekcie LGBT. Analogicznie, Prawica nie atakowała Robotników, tylko Agitatorów "Praw Robotniczych", najczęściej wcale nie robotników. Historia się jak widać powtarza.
leszczyna2021.07.7 10:18
Posłuchaj, co mówią "nasi", tj. polscy lgbt-owcy o aborcji odnośnie protestów po orzeczeniu TK w sprawie niekonstytucyjności abortowania dzieci z wadami. Podaj znany publicznie przykład osoby lgbt, która oręduje za zakazem uśmiercania płodów, u których prenatalnie wykryto zaburzenia (rozwojowe, genetyczne czy inne). Prawo kobiet o chęci rodzenia równe jest prawu do zadawania śmierci dzieciom, które rozwijają się w ich łonach, zatem sam się opanuj.
@leszczyna2021.07.8 1:31
Zgadzam się! Nie słyszałam o żadnej publicznie znanej osobie z kręgów LGBT, która byłaby pro-life - w KAŻDYM PRZYPADKU pro-life! A przecież prawo do życia jest podstawowym prawem człowieka i żadne inne na kolanie stworzone tzw. "prawo" nie góruje nad nim.
leszczyna2021.07.7 9:31
To nie są "dwa zestawy chromosomów", ale aberracje w obrębie chromosomu płci. Dwa zestawy to by były, gdyby osobnik je posiadający miał 96 chromosomów i nie byłby to homo sapiens.
Polak2021.07.7 8:54
Sto lat temu takie osobniki płakały ponieważ nie traktowano poważnie ich wynurzeń jak szkodliwa i sprzeczna z tzw "bożym planem" jest koncepcja prawa głosu, czy nawet prawa do posiadania prywatnej własności przez kobiety. Jeszcze pięćdziesiąt lat wcześniej takie osobniki oburzały się gdy ignorowano ich wynurzenia o szkodliwości chirurgii czy silnika parowego. Jeszcze wcześniej oburzali się na nowomodne wymysły takie jak choćby trójpolówka. I za każdym razem okazywało się jak korzystne jest ignorowanie takiego sekciarskiego skamlenia.
Anonim2021.07.7 8:59
Gdy normalni ludzie zajmowali się silnikiem parowym, chirurgią, czy uprawą ziemi, to lewacy jeszcze siedzieli na drzewach - potem zeszli i zaczęli szerzyć ciemnotę nazywając to dla zmylenia "gender studies"
Polak2021.07.7 11:48
Tak, tak, skaml i kłam, nic innego nie potrafisz. Gender studies to efekt działania tych samych ludzi którzy nie przejmując się sekciarskimi kłamstwami wymyślili silnik parowy, chirurgię czy inne wynalazki o których rzekomej szkodliwości tak płakali okultyści.
Anonim2021.07.7 9:28
Z przyznania Prawa Głosu kobietom wynika, że najprawdopodobniej Europa nie przetrzyma tego eksperymentu. Bo wiesz, mężczyźni Prawo Głosu otrzymali za to że mogą masowo ginąc na froncie. I ginęli milionami na frontach wojen światowych. Kobiety dostały je za darmo, i już widać, do czego ta darmocha doprowadziła.
Polak2021.07.7 11:46
Z czyjej okrężnicy wyciągnąłeś te brednie?
ostorze2021.07.7 8:32
Ten świat idzie na psy, czy jest jeszcze czas na zawrócenie z piekielnej drogi?
Wielki Programista2021.07.7 8:29
Nadchodzi reset programu operacyjnego bo został zawirusowany i zmodyfikowany .Dane pierwotne beda przywrócone.
wiara w LGBT2021.07.7 8:27
LGBT chce wprowadzic religie gdzie glupia i zdemoralizowana ludnosc we wszystko uwierzy co im guru LGBT powie. Po co nauka mamy religie LGBT. Ewolucja ?nigdy nie bylo pedaly stworzyly swiat przez ich cudowne rozmnazanie sie .Faceci w Niemczech zaczeli miesiaczkowac teraz w niemieckich kiblach meskich staja kosze na podpaski
Prawda W Oczy2021.07.7 8:17
PEDERASTIA to obrzydliwe ZBOCZENIE. Podobnie jak inne "orientacje seksualne LGBT+" - pedofilia, zoofilia, koprofilia
Anonim2021.07.7 8:21
Dobra, dobra, proboszczu, to nic nie pomoże, i tak wszystko wiemy. 😁😁😁
pedaly sa glupie2021.07.7 8:31
co wiesz ? gdzie bimber na meline i tanie chlopczyki do seksu sprzedaja
AAAtomek2021.07.7 8:35
U proboszcza?
Anonim2021.07.7 8:59
U promotora zboczeń szambelana Trzaskowskiego?
bogdanus2021.07.7 8:12
I co lewacy gdzie wasza demokracja, to samo robicie w Polsce.
Anonim2021.07.7 8:07
Powinni zawiesić archeologów bo oni zawsze znajdują szczątki tylko dwóch płci.
Anonim2021.07.7 8:03
Lewaki chcą z zrobić ludziom wodę z mózgu( ( to dotyczy tyczy tylko tych , co jeszcze mają mózg) i wprowadzić 125 płci, zrównać glistę ludzką z homo sapiens, zezwolić na to, aby tzw. facet kopulował z kozą ( najlepiej przed szkołą podstawowa lub na runku, nie mówiąc i innych jeszcze dewiacjach psychicznych , o których jeszcze Normalnym ludziom nawet do głowy nie przyjdą, a z kolei Ci, którzy już mają już wodę zamiast mózgu to są zachwyceni tzw. "nowoczesnością" serwowana przez lewaków.
Anonim2021.07.7 8:02
Ten debil twierdzi, że "mężczyźni rodzą się z chromosomami XY, a kobiety z chromosomami XX i chociaż mogą poddać się operacji zmiany płci, genetycznie zawsze będą mieli chromosomy XY lub XX”. A jak ktoś nie ma chromosomu XY, ani XX tylko ma na przykład XXY to skoro nie jest mężczyzną, ani kobietą (podane przez niego kryterium chromosomalne to całkowicie wyklucza), a innej opcji nie ma, bo nie ma innych płci, to kim jest? A jak ktoś ma chromosom XY a mimo to rodzi się jako kobieta i ani lekarze, ani rodzice ani nawet on sam i nikt kto go zna do śmierci nie wie że jest genetycznie mężczyzną, to jest mężczyzną z macicą czy kobietą bez penisa?
A co jeśli2021.07.7 8:09
Gdyby babka miała wąsy to by była dziadkiem.
Darek2021.07.7 8:44
Twierdzisz zatem dokładnie odwrotnie niż ten niedouczony pseudo-nauczyciel.
Anonim2021.07.7 9:03
Nauczyciel nie jest od robienia Dzieciom qówna w głowach, czyli wmawiania im, że jest "spektrum płci" albo że "płeć określamy na Oświadczenie Osoby". Są dwie płcie, a obojnaki nie są kolejna płcią.
glupoty pedalska2021.07.7 8:35
pedal takigo czegos nie ma gdyby 2 i 2 jest 4 a ty jestes bledem genetycznym
komandor2021.07.7 8:39
Chłopie?Pomieszanie z poplataniem.Wsadź swój głupi łeb do sedesu i spóźdż wodę.
Anonim2021.07.7 8:47
Zgrane kłamstwo. Nie wiem dlaczego z faktu, że 1 na 100000 jest mutantem-obojnakiem, ma wynikać to, że płeć określamy na podstawie Oświadczenia, albo że płci jest więcej niż 2. Lewaku, tylko meduzy mają coś na kształt 3 płci. Ludzie nie są meduzami. PS. Osoba XXY jest jak najbardziej mężczyzną.
Darek2021.07.7 8:54
Ale ten nauczyciel twierdzi że to niemożliwe, bo uważa mężczyzna nie ma XXY tylko XY. A mutantem to sam jesteś - z resztą jak każdy.
Anonim2021.07.7 9:01
W biologii nauczamy o NORMIE BIOLOGICZNEJ a nie o możliwych schorzeniach, mutacjach i zaburzeniach rozwoju jako sposobie na wmówienie Ludziom że Norma nie istnieje. WY, lewaki wcale nie mówicie że "zboczeńcy i mutanci istnieją", tylko że "Normalni nie istnieją".
Darek2021.07.7 8:51
Ale tu jest portal dla idiotów, traktuj to humorystycznie a nie tak na serio. PiSowski elektorat nie ogarnia czegoś takiego jak chromosom XXY czy niewrażliwość na androgeny - oni nawet nie chcą słyszeć że tacy ludzie istnieją - bo fakty godzą w ich wąski ciemny światopogląd, a Ty tu wyjeżdżasz z wiedzą i nauką - komu to potrzebne. Dla nich świat jest prosty, komunistyczny - wszyscy mają mieć równo gówno, wierzyć w to samo, wyglądać taka samo, kochać tak samo i zdychać tak samo - ein Volk, ein Kaczyński itd. A jak ktoś się wyróżnia to za1e3ać go szpadlem. Ich świat jest bardzo prosty, monochromatyczny.
leszczyna2021.07.7 9:38
Nie odróżniasz normy od zaburzeń i tolerancji czy leczenia zaburzeń od narzucania społeczeństwu uznawania zaburzeń za normę. Zarzucasz PIS-owcom tępotę i nienawiść, a sam co wobec nich tu prezentujesz?
astm.2021.07.7 7:57
Wszystkich zboczeńców oznakować, tak by każdy wiedział z kim ma do czynienia nie zależnie od funkcji pełnionej. Zapewne zboczeńcom było by łatwiej nawiązywać kontakty nie tylko seksualne a normalnym osobom ostrzeżenie.
AAAtomek2021.07.7 8:06
Najlepiej oznakować koloratkami?!
Darek2021.07.7 8:55
Przecież już noszą koloratki. Można co najwyżej zakazać im pokazywania się publicznie bez tych oznakowań ostrzegawczych, ale oznakowani generalnie już są.
Anonim2021.07.7 9:09
Jakie koloratki? Podobnoż zboczeńcy rozpoznają się po głupawych kolorach na włosach.
Anonim2021.07.7 7:49
W programie "1 z 10" wyjaśnił to prowadzący: -- "Płeć to jest zespół cech pozwalających podzielić osobniki gatunku na dwie grupy – męską i żeńska"
Anonim2021.07.7 7:47
Trzecia płeć to KLER!
Portofino2021.07.7 7:47
Wszystkim zboczeńcom nadać płeć numer 666, to ich patron.
ala ma kota2021.07.7 7:40
Tą trzecią płeć to ma Yeti.