Zatrzymanie Giertycha. Ostra odpowiedź Żaryna na insynuacje Sikorskiego - zdjęcie
16.10.20, 06:45Screenshot Youtube - Alan Milewczyk

Zatrzymanie Giertycha. Ostra odpowiedź Żaryna na insynuacje Sikorskiego

49

Radosław Sikorski zaczyna wietrzyć spisek w związku z wczorajszym zatrzymaniem mecenasa Romana Giertycha. Jego zdaniem miało to miejsce na dzień przed rzekomą preentacją w sądzie dowodów mających pokazywać uwikłanie rządu PiS w „wielki skandal finansowy” – twierdzi były szef MSZ. Na jego insynuacje ostro odpowiedział rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Sikorski w swoim wpisie stwierdził między innymi, że służby które zatrzymały Giertycha, zdemaskowane zostały jako działające politycznie. Tu wskazał na skazanie byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Zarzucił CBA, że przeszukując dom mecenasa przejmuje akta jego klientów z opozycji. Na twitterze napisał też:

Podczas przeszukiwania domu pan Giertych stracił przytomność i został zabrany karetką do szpitala. Gdy PiS rządził w latach 2005-2007, podczas przeszukania zginęła opozycyjna polityk fałszywie oskarżony o korupcję, była minister Barbara Blida”.

W odpowiedzi na skandaliczne słowa Sikorskiego Stanisław Żaryn podkreślił, że mecenas nie został aresztowany, ale zatrzymany i jest podejrzany o udział w grupie mającej spowodować szkodę na spółce giełdowej o wartości 90 mln złotych.

Dalej przypomniał, że w Polsce wszyscy są równi wobec prawa, podobnie jak Roman G., a postępowanie ma charakter ściśle kryminalny oraz opiera się o silne dowody. Dodał:

Próbuje pan upolitycznić te dochodzenie. Używa pan swoich wpływów do szerzenia fałszywych opinii i oczerniania Polski”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (49):

gość2020.10.16 19:19
Problem Polski to nie jest problem tylko tego, że duże państwa Zachodu nigdy się nie zgodzą na to, żeby Polska była traktowana tak samo jak one, żeby Polska przegoniła tamte państwa, dlatego znajduje sobie pretekst, żeby w Polskę uderzać […]. Nasi parlamentarzyści, polscy parlamentarzyści, wybrani przez Polaków regularnie donoszą, regularnie stawiają Polskę w krzywym zwierciadle. Przedstawiają nieprawdziwe informacje. To oni wynoszą te informacje o strefach, które w Polsce nie istnieją. To jest rzeczywiście ewenement. Nie zauważyłem niczego takiego, jeżeli chodzi o posłów z innych państw, którzy znajdują się w opozycji, którzy przegrali wybory – powiedział Patryk Jaki, europoseł Solidarnej Polski
PRAWDA2020.10.17 0:00
Sikorski jest pewny siebie --Główny Rabin Nowego Yorku to -Teściu Sikorskiego
ala2020.10.16 19:15
Drodzy wyborcy opozycji, czy ktoś z was jest wstanie wskazać polityka z waszej opcji który może się równać z prezesem Kaczyńskim lub premierem Morawieckim, lub ministrem Czarnkiem. Przecież u was są same twarze tęskniące za rozumem.
Knutsen2020.10.16 16:40
Domalujcie tej zdradzieckiej szmacie wąsik......i kogo widzicie??? Adolf jak żywy:):)
infor2020.10.16 13:46
Szkoda odpowiadać na bełkot tego głupawego śmiecia zwanego sikorski
papa dance2020.10.16 11:38
Były wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego zatrzymany przez CBA. Sprawa dotyczy okresu bliskiej współpracy obu panów. Czego się boi Jarosław Kaczyński?
ala2020.10.16 19:16
Kaczyński Jarosław to najskuteczniejszy polityk od 30 lat. Może jest starym kawalerem, kurduplem, kartoflem itp. Może ma i wygląd lichy. Może niejeden piękny młody, europejski, pachnący, elokwentny, dobrze ubrany, ostrzyżony może mu "dowalić", wyśmiać, wydrwić, zhejtować. Ale? Ten facet wykreował 3 prezydentów i 4 premierów. Nie ma w tej chwili polityka z takim dorobkiem. Jest Kaczyński i długo nic. Choćby nie wiem jak gardłowali. Choćby nie wiadomo jakie garnitury i garsonki wkładali. Choćby i po 10 złotych zegarków zakładali niczym ruscy sołdaci na rękach i nogach jak Nowak, to przy nim są nikim. Ten facet odcisnął swoje piętno na ostatnim 30-leciu jak nikt inny. Reszta to tylko miernoty. Podręczniki historii za 50 lat będą pisały o Kaczyńskich. Nie będzie tam ani słowa o Tusku, Schetynie, Millerze, Pawlaku, Sikorskim, Kopacz, czy...no właśnie..nawet mam kłopoty z wymienieniem potencjalnych konkurentów. Pójdą w zapomnienie jak przedwojenni premierzy i ministrowie no chyba, że w kronikach kryminalnych i IPN. Pies z kulawą nogą o reszcie nie wspomni. Dlaczego? Bo Jarosław Kaczyński to w tej chwili chyba jedyny Mąż Stanu. To ktoś więcej niż polityk. To ktoś, kto potrafi zrealizować w praktyce swoją wizję i nie poprzestaje na gęganiu przed kamerami. Kaczyński to jedyny polityk, który nie bał się poddać obywatelskiej weryfikacji w 2007 roku podając rząd do dymisji. Będąc przez 8 lat w opozycji potrafił utrzymać swoją partię mimo ciągłego ataku i ostrzału ze wszystkich stron. A w 2015 roku potrafił wznieść się ponad podziały na prawicy, zjednoczyć ją i poprowadzić do wielkiego zwycięstwa, uzyskania większości parlamentarnej i samodzielnych rządów.
Alojzy Cedzidło2020.10.16 11:34
Ciekawa ta logika totalnych . Wmawiają nam ,że sprawa "Mecenasa i spółka " to zasłanianie problemów z pandemia i kantów PiS-u . Czyli w domyśle Mecenas i sp. są niewinni . To nie lepiej poczekać aż się PiS sam wyłoży , bez ich "pomocy" ? Wtedy zwycięstwo na wyciągnięcie ręki . Pan Sikorski to tez nie grzeszy zdolnościami do logicznego myślenia . Też nie czeka na klęskę PiS-u w udowodnieniu winy Mecenasa . Nawet w obcym języku kicha po Polsce , broniąc ewentualnych kanciarzy . A jak PiS - udowodni winy? Moim zdaniem nie mecenasa i marnego polityka, Pisowi nie będzie łatwo tej sitwy prawniczej pokonać . "Choroba " Mecenasa o tym świadczy .I totalni chyba na to liczą
Maria Błaszczyk2020.10.16 16:13
Ale tymczasem umierają ludzie. Bo zamiast koordynować, zapewniać zaopatrzenie i takie tam, rządzący zajmują się panem Giertychem. Ja doprawdy uwielbiam cywilizację życia z jej pogardą dla życia już narodzonych, ale serio wydaje sie panu nielogiczne, że należy się zajmować szkolenia pielęgniarkom, skoro brakuje tych do stanowisk IOM, a nie polować na mecenasów? No i inna, już zupełnie poboczna kwestia - doprawdy nie widzi pan problemu, gdy przeszkuje się mieszkanie adwokata? Bo że sie znów skompromitują, to wiadomo, póki co nikomu nic nie udowodnili, choć ludzi nazatrzymywali, naprzeszukiwali się, narobili prowokacji i cudów na kiju... Ale tymczasem czy nie mogliby spróbować, na miarę swoich skromniutkich sił i możliwości, zająć się epidemią, która w tej chwili ma charakter pożaru w buszu, a kompromitowaniem zająć się kiedy indziej?
Kramer2020.10.16 16:43
Aż tak się boicie?? To dobrze bo już na ścierwo nadszedł czas:):)
Maria Błaszczyk2020.10.16 18:13
Ale wiesz, że ten wirus jest dość zakaźny i nijak nie będzie oszczędzał wyznawców PiS? A jak nie jesteś prezesem Kaczyńskim albo innym ważniakiem z PiS, to łóżka dla Ciebie tak samo nie będzie jak dla najszczerszego demokraty.
Maciej Płatov2020.10.16 11:25
"Jestem Polakiem", tak jak jestem z "Katowic", tak jak jestem z "Cieszyna", ale jestem wszędzie. Jestem w "Do Rzeczy", jestem w "Dzienniku.pl", jestem kürwą żydowską-trollem. Napisz do mnie: [email protected]
jerzy2020.10.16 11:17
Panie Sikorski - jeśli ktoś jest niewinny, to nie targa się na swoje życie, jeśli ktoś jest niewinny to olewa zatrzymanie czy przeszukania i nie traci przytomności, bez powodu.
Japa2020.10.16 11:45
Panie "jerzy " , wierzy Pan w tą ewentualnie chorobę Mecenasa Konia ? Bo ja ani przez sekundę nie wierzę . Oni znają prawo lepiej od nas .. Podobno tylko 40 godzin wystarczy aby nie usłyszeć uzasadnienia aresztu . I sprawa od początku ....
The End2020.10.16 11:05
skończyły się spacerki w Chobielinie oraz we Włoszech. Nie smutałsja - będą wizyty w mamrze i te smutne tęskniące oczęta( kak ja lubju Was cziornyje głaza)
Roman2020.10.16 10:48
W PO panika , bo każdy ma za pazurami tak wiele brudu. No i nie wiadomo co Nowak gada. Czas na normalność !!
ala2020.10.16 19:19
Sytuacja Sławomira Nowaka jaskrawo pokazuje, co działo się w Polsce za rządów Tuska.
joanna2020.10.16 10:43
Panie Sikorski, to już się robi nudne... Wasza logika jest taka: jeśli ktokolwiek z prawicy, zwłaszcza z PiS-u, znajdzie się w polu zainteresowania policji czy prokuratury, jesteście w siódmym niebie i prześcigacie się w wymyślaniu najobrzydliwszych epitetów pod jego adresem. Ale, kiedy organa ścigania dobierają się w końcu do kogoś z Waszych polityków czy sympatyków (Gawłowski, Zdanowska, Neumann, Nowak, a teraz Giertych i Krauze), to powtarzacie jak mantrę, że to sprawa na tle politycznym. Wszystko, co jest przestępstwem wobec państwa, jego obywateli, instytucji, majątku czy dobrego imienia - można nazwać politycznym, ale to nie znaczy, że dozwolonym w świetle obowiązującego prawa. Szkalowanie własnej Ojczyzny - za pomocą sieciowych fejków czy bardziej wyrafinowanych kłamstw - w UE, uprawianie zawodów prawnych jako doradztwa w przestępstwach, sprzedawanie za przysłowiowa złotówkę majątku narodowego - to też są sprawy polityczne, ale jeśli ktoś się takich czynów dopuszcza, wchodzi w konflikt z prawem i powinien być z całą surowością ścigany. Na koniec - niech się Pan dziwi, że chcielibyśmy również dowiedzieć się, jakie było źródło Pana wiedzy, gdy 10 minut po katastrofie samolotu w Smoleńsku dzwonił pan do J. Kaczyńskiego z "kompetentną" informacją, że zawinili piloci. Jestem pewna, że - gdy śledczy zaczną taki wątek badać - to rozlegnie się chór PO-wskich niewiniątek, że to sprawa czysto polityczna.
Alojzy Cedzidło2020.10.16 11:53
Pani " joanno" , myślę identycznie . To wszystko jest prawda dla kogoś, kto jest uczciwy i potrafi bezstronnie na życie patrzyć Nie trzeba tu być uczonym . To jaki wniosek nam się nasuwa. Kto tu jest idiotą a kto z nas idiotów robi ?
Maria Błaszczyk2020.10.16 18:31
Ktokolwiek z prawicy??? Zaraz. Pan Sikorski był minstrem spraw zagranicznych w rządzie PiS, pan mecenas Giertych - wicepremierem i ministrem edukacji. To są ludzie z PiS. Nie lewicowcy, nie centrowcy, ten drugi to wręcz nacjonalista. A jednak nie jesteśmy w siódmym niebie. Bo po pierwsze nie igrzysk teraz trzeba, tylko zająć się epidemią. Po drugie - to nie policja czy prokuratura tu działa, tylko politycy. Nikt nie twierdzi zresztą, że np. sprawa pani Zdanowskiej była polityczna - politycznie próbowano ją wykorzystać, a to co innego. No a pan Sikorski wiedział, że zawinili piloci na podstawie informacji z baraku zwanego "wieżą kontroli lotów". I jakie 10 minut, skoro rozmowa z Centrum Operacyjnym zaczęła się 11 minut po katastrofie? potem jeszcze pan sikorski zadzwonił do premiera, marszałka Sejmu, ambasadora Bahra i CO - z niektórymi więcej niż raz. I do pana Kaczyńskiego zadzwonił o 9.28. Po co te kłamstwa? Wszystkie rozmowy stacjonarne zostały opublikowane, o tych z komórki wiemy na podstawie bilingów, naprawdę, starczy sprawdzić.
elf.2020.10.16 10:34
Na Sikorskiego wystarczy spojrzeć i od razu wiadomo kim jest, na niego tez przyjdzie czas, daleko mu do uczciwości zarówno w polityce jak i życiu społecznym, to targowiczanin, donosiciel, zdrajca RP, takie POpychadlo POlityczne działające dla obcych jak m.in. Niemcy i Rosja.
Wojtek Polak2020.10.16 10:32
„W Polsce wszyscy równi wobec prawa”. A co ze śledztwem w sprawie łapówki Kaczyńskiego?
Roman2020.10.16 10:49
Nie było łapówki i koniec. Nie czytaj ścierwa a będziesz mądrzejszy.
antoni.s2020.10.16 11:11
No przecież prezes zadecydował że wszczynanie śledztwa nie ma sensu, nie słyszałeś?
ws2020.10.16 10:20
Ten Zdradek to jakiś przygłup.
Dam2020.10.16 10:06
W Polsce wszyscy równi wobec prawa HAHAHA. Jak tam śledztwo w sprawie respiratorów od handlarza bronią? Albo w sprawie maseczek od kolegi narciarza? Nie istnieją? Tak myślałem.
lewacka tęczowa lewatywa2020.10.16 9:34
zdradek też będziesz siedział
Olo2020.10.16 9:32
Zdradek atakuje bo się żulik o własną d boi, a zegar tyka, tik tak, idą po ciebie zdradek.
KRZYSIEK2020.10.16 9:22
ICEK SIKORSKI W PANICE CORAZ BLIŻEJ CELI PLUS
poPO=kurw...i złodzieje i mordercy2020.10.16 8:56
Radzio PARSZYWY BYDLAKU po ciebie łojotoku tez idziemy!!! kwestai czasu nie ma litości dla ZŁODZIEJI!!!
Józef2020.10.16 9:15
Rozumie że chodzi o Kaczyńskiego, Morawieckiego i Sasina.
Ziomal2020.10.16 11:48
No przecież. Zdefraudowali 70mln PLN na wybory których nie było. Potem jeszcze 5mln na zniszczenie dowodów (kart do głosowania korespondencyjnego, które było nielegalne)
gość2020.10.16 19:21
70 mln zdefraudował Grodzki, dzięki któremu wybory 10 maja się nie odbyły.
Maciej Płatov2020.10.16 8:53
Radku S. w Afganistanu wróciłeś ZDROWY.A jak mówi przysłowie,,Kto Dużo KRACZE ,ten się OKOWITOM lub ośmiorniczką udławi". Radku nieszczęścia po ludziach chodzą .
KOpia Adiego!2020.10.16 8:32
zdRadek uczesanie już ma, brakuje tylko charakterystycznego wąsika!
Japa2020.10.16 13:13
Niech to gęś kopnie . Wróciłem do tytułu i zdjęcia . Faktycznie . Gdyby mi kwadratowy wąs dorobić .... A może go miał tylko zgolił dla niepoznaki w Polsce ,Przecież prosił rodaków o pomoc w zaprowadzeniu w Polsce " praworządności.
Brednia2020.10.16 8:19
Sikorski ma też dużo za uszami, lepiej niech zamknie swoją jadaczkę
x2020.10.16 8:05
Zupełnie jak Katyń - dzisiaj tak jak wtedy czerwone świnie starają się wyeliminować wykształconych Polaków, by ci im nie przeszkodzili w rządzeniu. Kaczyński coraz bardziej przypomina Stalina. Również w swojej nienawiści do Polaków.
do ciebie kretynie2020.10.16 8:18
co dzisiaj brałeś? widać mocne, że cię tak pogieło
Gosc2020.10.16 8:42
Nie ma większego antypolaka i nienawiści jaką ma PO na czele z Sikorskim. Zdrajcy!!! Mają tupet i są bezczelni do granic.
lobo2020.10.16 7:51
Sikorski niech lepiej pilnuje swojej "pelargonii"
wicek2020.10.16 7:33
Typowe dla komunistów i zdrajców: robić z bandytów męczenników.
Anonim2020.10.16 8:42
No typowe, fronda nawet w tym pomagała, pisząc teksty pochwalne o Szumowskim.
Les2020.10.16 7:22
Ten fiut powinien byc przeciagniety po glebie posiadlosci kupionej z kradzionej kasy i osiasc na nowej ,obok giertycha w celi.
Polak2020.10.16 7:14
Od kiedy przyznanie że Sikorski miał rację jest "ostrą reakcją"? Chyba że w sensie "Żaryn odcina się od kolejnych kłamliwych insynuacji pisowskiej mafii".
Swoj2020.10.16 8:45
Ty nie fałszuj bo do Polakow to ci daleko. Jesteś antypolakiem. Precz z naszej Ojczyzny!!!
Polak2020.10.16 17:22
Jak widać rzeczywistość boli płatnych pachołków :) A tymczasem ja do waszej Federacji Rosyjskiej się nie pcham, to wy zasmradzacie Polskę.
...2020.10.16 7:07
Nic dodać nic ująć Sikorski przemawia językiem Unii Wolności.
Wicio Goleń2020.10.16 7:02
Radzio ma smutne "końskie oczy" i zdrowie ma końskie - KOP w zad i siad