Zapraszamy na spotkanie z Antonim Macierewiczem w Warszawie - zdjęcie
08.10.19, 19:25

Zapraszamy na spotkanie z Antonim Macierewiczem w Warszawie

21

Premiera nowej, niezakłamanej biografii Antoniego Macierewicza! „Macierewicz – Człowiek do zadań niemożliwych.”

 

Zapraszamy na premierę niezakłamanej biografii Antoniego Macierewicza pt. „Macierewicz – Człowiek do zadań niemożliwych”. Autorem książki jest Jerzy Kłosiński, a sam tekst wzbogacony został ponad 100 dokumentalnymi fotografiami, w tym zupełnie nieznanymi zdjęciami prywatnymi.

PREMIERA odbędzie się 9 października 2019 (środa), godz. 12.00, Warszawa, w Centrum Prasowym przy ul. Foksal 3/5.

Prezentacji dokona wieloletni współpracownik bohatera książki, doświadczony polityk, minister obrony narodowej w rządzie Jana Olszewskiego, b. rektor Kolegium Jagiellońskiego – Toruńskiej Szkoły Wyższej, wybitny patriota dr Jan Parys.

Następnie wystąpienie Antoniego Macierewicza, który będzie też odpowiadał na pytania dziennikarzy oraz Czytelników. W spotkaniu weźmie udział wielu znakomitych przedstawicieli polskiego życia politycznego i kulturalnego.

W książce „Macierewicz – Człowiek do zadań niemożliwych” Jerzy Kłosiński, wieloletni redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność”, ukazuje najpierw dzieje rodu Macierewiczów, by następnie doprowadzić historię do dnia dzisiejszego. Autor obnaża manipulacje i kontruje wszystkie paszkwile, jakie ukazały się na temat Antoniego Macierewicza, polityka, który w III RP stał się, „dyżurnym” obiektem nieustannych napaści lewackich i antypolskich mediów, a którego Jan Olszewski nazwał trafnie „człowiekiem do zadań niemożliwych”.

Wielkim walorem książki jest wprawnie nakreślone bogate tło polityczne i społeczne ostatnich kilkudziesięciu lat. Tylko ktoś taki jak Kłosiński, który sam znajdował się w środku opisywanych wydarzeń, mógł głęboko wniknąć zarówno w realia PRL-u, jak i III RP. Uwikłania Antoniego Macierewicza w najważniejsze wydarzenia historyczne i polityczne ostatniego półwiecza są zdumiewające. Na łamach spotykamy wszystkie najważniejsze postaci polskiego życia politycznego ostatnich 30 lat. Kogo interesują kulisy władzy, przeczyta tę biografię jednym tchem. Znajdziemy w niej m.in. prawdziwe wyjaśnienie dymisji Macierewicza jako ministra obrony, które jest zupełnie inne niż domniemały to wszystkie media, dowiadujemy się na czym polega(ła) walka Adama Michnika z Macierewiczem oraz znajdujemy rozwikłanie wielu innych kwestii. Książka jest efektem zarówno dziesiątków rozmów (autoryzowanych) przeprowadzonych nie tylko z bohaterem tej publikacji, jak i spenetrowania setek dokumentów i pozycji bibliograficznych. Kłosiński kreśli wyrazisty portret polityka, który od pół wieku niezmiennie dowodzi, iż „niepodległość ma jeden kształt, a wiele form niewola”.

Zapraszamy na jutrzejsze spotkanie oraz do lektury. Więcej informacji na https://bialykruk.pl/wydarzenia/niezwykla-premiera-nowa-niezaklamana-biografia-antoniego-macierewicza-spotkanie-z-bohaterem-ksiazki-9-pazdziernika

 

Komentarze (21):

Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.10.9 14:33
Gdzie to spotkanie? W Tworkach?
Alojzy Cedzidło2019.10.9 16:11
To wy macie w tworkach siedzibę ? A w tej ,,partyzantce " to działacie na tyłach , czy od tyłu.?
Saki Faki2019.10.9 6:53
To wrak odzyskany? Czy to była kula, Antek Czy w parówce pękło?
Jarek2019.10.9 6:40
Jerzy Kłosiński - ależ dorobek literacki, oh może to ma być publikacja nieukowa? Jedna książka już się ukazała - zapowiadał Maciora i jego żona pozwy - gdzie te pozwy i wygrane procesy? Będzie wygrany proces jak ZZ będzie jeszcze sędzią.
JONASIK2019.10.9 5:51
Z onet: Jak wygląda kwestia smoleńska cztery lata po objęciu władzy przez PiS? W sprawie zwrotu wraku — żadnych rezultatów. Zapowiadana skarga na Rosję do międzynarodowego trybunału — nigdy nie powstała. W sprawie rzekomych przestępstw komisji Millera — nie słychać o zarzutach prokuratorskich Ślimaczy się także śledztwo w sprawie rzekomego spisku Tuska z Putinem, by zaszkodzić Lechowi Kaczyńskiemu — miała to być tzw. zdrada dyplomatyczna Lansująca alternatywne, spiskowe wersje katastrofy podkomisja Antoniego Macierewicza praktycznie nie pracuje, bo PiS się od niej dystansuje Prokuratura dokonała masowych ekshumacji i wysłała próbki za granicę w poszukiwaniu śladów materiałów wybuchowych. Wyniki badań próbek są już w Polsce. A prokuratura milczy.
Alojzy Cedzidło2019.10.9 4:39
Dlaczego , kiedy czytam komentarze pod tematem ,,Macierewicz ..." zawsze widzę azyl z pieskami różnej maści. Za płotem pokazał się rasowy kocik ( może Prezesa } W azylu raban . Prawie wszystkie kundle rzucaję sie na płot i ujadająąąąąąąąą . Kiedy kot minał , z budynku wychodzi gospodarze w czerwonym wdzianku . Rozdaje pieskom nie bardzo świeże kości.. Dlaczego mnie ten ,,obrazek" prześladuje ? Tylko błagam . Nie radzćie mi wizytę u psychiatry , bo ja muszę jeszcze mieć wizję kto to jest ten czerwony pan i dlaczego za ujadanie , pieski dostają ,,nagrodę "
Jarek2019.10.9 6:41
Alojzy - zmień miejsce zamieszkania! Mieszkać blisko azylu dla psów?!
Alojzy Cedzidło2019.10.9 16:02
Panowie ,,Jaruś " i ,,Saki Faki " Unikajcie miejsc publicznych . I na chycla . Możecie,,zamieszkać w ,,Azylu" ! ! !
Saki Faki2019.10.9 6:51
Pewnie dlatego że jesteś zoofilem.
Agnieszka2019.10.9 13:53
Widok ujadających piesków bardzo adekwatny do sytuacji. :) Ale mnie najbardziej bawi w tej scence dostojny krok kociaka, co łapka za łapką mija sobie tę sforę - bez najmniejszego zainteresowania jak bardzo im piana wściekłości cieknie z pyska i jak się sami dławią swoim ujadaniem - po czym leniwie, z zadowoleniem wybiera sobie jakiś daszek czy drzewo nad nimi, żeby w spokoju i zadowoleniu powylegiwać się na słońcu. Ten kontrast jest URZEKAJĄCY :)
Agnieszka2019.10.9 13:55
Wypisz, wymaluj Macierewicz i jego adwersarze... Uwielbiam jego reakcje na ich ujadanie :)
Alojzy Cedzidło2019.10.9 16:07
Z tym kociakiem t o Pani wyszło . Lepiej niż z moim ,,azylem " Gratuluję . Pozdro.
Formularz zawiera madrosc.2019.10.8 22:13
Witajcie trolle, ile kopiejek dzisiaj wpadło? Zadowoleni? O nie za bardzo nie ma odpowiedzi? Boli, bo ma bolec!
ZERRO2019.10.9 5:13
Na frondelku zawsze gratis z czystej przyjemosci.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.10.8 21:20
A już miałem nadzieję, że odwiedzi nas w Tworkach.
lolek kremowka2019.10.8 20:23
Wariat ze znamieniem na czole a'la Harry Potter
JONASIK2019.10.8 20:06
Boże jak się cieszę. Zamach smoleński zostanie w końcu wyjaśniony. A jeśli nie to tytuł tej książki będzie tragicznym, debilnym, idiotycznym, historycznym chichotem
JanP2019.10.8 20:05
Schowajcie go, bo siary narobi.
J.P2019.10.8 19:59
Czy zabrać jakieś pomoce naukowe? Będę akurat w Biedronce.
I'm from Londres Nova2019.10.8 19:51
W końcu dowiemy się czy był jeden wybuch czy dwa wybuchy.
kalinka2019.10.10 17:29
jeden i dwa daje trzy i tyle było wybuchów