Zamiast restauracji - ,,wynajem miejsca do pracy''. Tak przedsiębiorcy radzą sobie z restrykcjami - zdjęcie
27.02.21, 09:40Fot. via Pixabay - tama66

Zamiast restauracji - ,,wynajem miejsca do pracy''. Tak przedsiębiorcy radzą sobie z restrykcjami

9

Oto kolejny efekt przedłużanych wciąż restrykcji związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. Szukając ratunku, przedsiębiorcy decydują się na najróżniejsze, często wyjątkowo oryginalne sposoby na to, by przetrwać zamknięcie ich interesów. Jak się okazuje, w naszym kraju kwitnie restauracyjne podziemie.

Sprawę opisuje serwis money.pl. Restauratorzy, a więc przedstawiciele najbardziej dotkniętej obostrzeniami branży, wpadają na coraz to nowe pomysły, których cel jest oczywisty – przetrwać okres obostrzeń. Wcześniej niektórzy z nich decydowali się na otwieranie restauracji mimo ograniczeń. Inni decydują się na dość zaskakujące rozwiązania.

Dziennikarzom wspomnianego serwisu udało się wejść do jednej z włoskich restauracji we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Oficjalnie działa ona tylko na wynos, jednak teraz przed lokalem czeka kelnerka oferująca… dwustronicową umowę najmu. Zamiast posiłków wynająć tu można „przestrzeń do pracy”.

Konieczne jest wpisanie danych najemcy dla każdego gościa osobno, a także wskazanie okresu najmu i złożenie podpisu. Udostępnienie przestrzeni kosztuje 5 złotych od osoby. Jako że przy pracy można zgłodnieć – restauracja pozwala na zamówienie posiłków i napojów.

Kelnerki bardzo uważnie pilnują też przestrzegania reżimu sanitarnego u gości. Tłumaczą to spodziewaną kontrolą sanepidu. Jak opisuje portal, w lokalu zachowano bezpieczne odległości od stolików, personel bardzo skrupulatnie pilnuje przestrzegania zasad panujących w okresie pandemii, a więc trudno cokolwiek zarzucić pod tym względem właścicielom. Właścicielka restauracji powiedziała serwisowi money.pl:

Motywatorem do takiej decyzji był wywiad z wiceministrem Patkowskim. Skoro apelował o przebranżowienie, to się przebranżowiłam”.

dam/WP Finanse,money.pl

Komentarze (9):

Anonim2021.03.6 1:43
GRATULUJE DOBREGO POMYSKU
POwska piąta kolumna na Frondzie?2021.02.27 21:04
Z badania wynika, że dyscyplinę społeczną w największym stopniu - aż 81 proc. deklaracji - popierają wyborcy Zjednoczonej Prawicy. Wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej oraz Polski 2050 przeważają postawy w istocie akceptujące łamanie regulacji. https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/541067-polacy-za-stanowczym-egzekwowaniem-przepisow-pandemicznych
hhhehheh2021.02.27 13:31
Kolejny antyrządowy atak Frondy i atak na PiS. Czyżby Fronda po 20 latach przestała popierać PiS?
OLI2021.02.27 11:30
SUPER
hehehe cebulaki2021.02.27 11:23
Jak jeden z drugim zacznie się dusić to będzie zdziewko, że jak to, że przecież nie ma żadnej epidemii, że jego to nie dotyczy.
lol2021.02.27 11:41
Jesteś mądry jak prezydent Komorowski, Kiblowanie od jesieni w domu 24h, a później zapalenie płuc i do szpitala, bo jakoś wirus się do domu się dostał a odporności zero.
Stały czytelnik2021.02.27 21:12
Tak samo, jak masowo duszą się kasjerki w supermarketach. W każdych wiadomościach słychać o kasjerkach, które zasłabły podczas pracy i się udusiły.
ladychapel2021.02.27 10:47
Jeszcze lepiej jest w hotelach - połowa pokoi ma pozostawać pusta... Hotele zamykają jedynki a w salach wieloosobowych pełno obcych ludzi - tak jest w Murowańcu - 9osobowa sala zapełniona a obok pusta jedynka. PiS NIC profesjonalnie zrobić nie potrafi
Anonim2021.02.27 10:26
Błędem były jakiekolwiek obostrzenia na wiosnę. Popierałem nieliczne ale to też był błąd. Inni żałują że za mało dokręcili supeł na ludzkiej szyi. Żeby Białoruś wyprzedziła Polskę musiałoby nadmiarowo umrzeć 17 tys osób, a do lata mieli 5,5 tys. Praktycznie wszystkie rządy wychodzą na idiotów, a nawet ludobójców.