Zakrzyczana, najbardziej ponura prawda o zagładzie wg Hannah Arendt - zdjęcie
16.02.21, 13:34Fot. Wikipedia

Zakrzyczana, najbardziej ponura prawda o zagładzie wg Hannah Arendt

97

Artur Adamski opisuje na łamach portalu solidaryzm.eu sprawę Hannah Arendt, która opisała proces Adolfa Eichmanna. Wkrótce po publikacji książki, która odsłaniała mechanizm nazistowskiej zakłady, autorka spotkała się z niespotykaną falą ataków. To dlatego, że ujawniła najczarniejszą prawdę procesu – zagłada Żydów odbywała się przy kolaboracji z nazistami samych Żydów. Zeznający w procesie Pinchas Freundiger oszacował, że gdyby Żydzi nie byli aż tak aktywni w tej współpracy, Niemcy zamordowaliby około połowę mniej Żydów.

Eichmann stał się symbolem Holokaustu i to właśnie na tym zbrodniarzu do dziś wielu chce skupić całą winę za nazistowskie zbrodnie. Tyle, że w rzeczywistości zrobiono z niego koła ofiarnego, dzięki któremu odpowiedzialności za zbrodnie mogli uniknąć inni. Bo choć bez wątpienia Eichmann był winnym Holokaustu, to nie był jedynym winnym.

- „Znamienne jest to, że spośród tych jedenastu autorów decyzji o wymordowaniu wszystkich Żydów, którzy doczekali końca wojny, tylko trzech skazano na śmierć: Josefa Buchlara po procesie w Krakowie, Eberharda Schongartha decyzją sądu brytyjskiego i Eichmanna w 1962 w Izraelu. Ludobójcy sądzeni w Niemczech czasem nie zaznawali nawet krótkiego pobytu w więzieniu. Np. Georg Leibbrandt do śmierci w 1982 pracował w RFN jako naukowiec a Gerhard Klopfer jako adwokat. Przez długie dziesięciolecia w państwowych i gospodarczych elitach Niemiec roiło się od zbrodniarzy kalibru większego od Eichmanna. Skoro więc już stanął on przed izraelskim trybunałem w interesie RFN było obciążenie jego osoby maksymalnym rozmiarem win. Głośny proces niby winnego za wszystko skutecznie budował wizerunek Niemiec jako ofiary sterroryzowanej szczupłą garstką tzw. nazistów” – pisze Adamski.

Było to również w interesie Izraela. Pokazanie Eichmanna jako głównego architekta Holokaustu pozwalało ogłosić sukces żydowskiego państwa. Wymiar tego sukcesu tracił swój blask w czasie procesu, kiedy okazało się, że oskarżony nie utrzymywał kontaktów z elitą SS, która wówczas wiodła bogate życie w Ameryce. Schwytany w Argentynie Eichmann żył skromnie, pracując jako robotnik.

W ocenie Hannah Arendt był też syjonistą, o czym wprost napisała w swojej książce, a co stało się później jedną z głównych przyczyn ataków.

- „Jako człowiek znający teorię i praktykę ruchu syjonistycznego Eichmann wśród partyjnych towarzyszy z NSDAP cieszył się opinią specjalisty od spraw żydowskich i to z tej przyczyny powierzono mu wysokie funkcje w aparacie Zagłady” – pisze autor.

Relacje z procesu Eichmanna potwierdzają, że do 1942 roku Polacy byli w nie lepszym położeniu od Żydów. Przez pierwsza dwa lata okupacji na terenach wcielonych do Rzeszy to Polacy byli grupą najbardziej prześladowaną. Po roku okupacji, jak informowały raporty wysyłane do Berlina, „przy życiu pozostało jeszcze tylko 3% członków polskiej elity – nauczycieli, oficerów, duchownych, ziemian”. Na polskich terenach miało pozostać zaledwie kilka procent ludności polskiego pochodzenia, wyłącznie z niższych warstw społecznych.

Decyzja o wymordowaniu Żydów, których wcześniej planowano przesiedlać, zapadła w 1942 roku.

- „Do współpracy w tej zbrodni szybko zgłosiły się rządy państw kolaborujących z Hitlerem. Oddawały one swoich Żydów na śmierć mimo, że Niemcy kazały sobie za to słono płacić. Najbardziej gorliwa była Francja, bez żadnego udziału Niemców wysyłająca transporty z takimi ilościami skazanych na zagładę, że budowana dopiero niemiecka machina masowego unicestwiania nie nadążała z realizacją potwornych francuskich zleceń. Być może właśnie gorliwość Francuzów sprawiła, że Niemcy wystawiali im najwyższe rachunki za zabijanie -700 marek za jednego przyjętego do zamordowani” – przypomina Adamski.

W swojej książce Hannah Arendt opisuje przybycie niemieckich prawników, którzy mieli bronić Eichmanna. W Niemczech środowisko prawnicze wciąż było zdominowane przez byłych nazistów. W trakcie procesu światło dzienne ujrzała też skala kolaboracji z Niemcami. Świadkowie mówili m.in. o Sonderkommand – żydowskich oddziałach służących do eksterminacji Żydów. Ujawniono, że to same żydowskie Rady Starszych podejmowały decyzje o kolejnych partiach rodaków wysyłanych do obozów.

- „Przewodniczący łódzkiego Judenratu Chaim Rumkowski, który po wysłaniu na śmierć wszystkich mieszkańców swego getta jako ostatni sam trafił do obozu zagłady i został w nim zamordowany przez pozostałych jeszcze przy życiu, których wskazał do wywózki w poprzednim transporcie” – wskazuje Adamski.

W wysiedleniach pomagała żydowska policja. Działali w niej wcześniejsze elity. To właśnie żydowska policja organizowała obławy na uciekinierów. Żydzi znajdowali uciekinierów, których nie potrafili rozpoznać Niemcy i polscy szmalcownicy.

To właśnie fakt żydowskiej kolaboracji z nazistami Hannah Arendt uznała za najczarniejszą kartę Holocaustu.

- „Eichmann stwierdzał a potwierdzały to dokumenty i relacje świadków: bez aktywnej działalności żydowskich przywódców i żydowskich elit Zagłada nie osiągnęłaby swej potwornej skali. A były to niestety elity rzeczywiste. Nie stanowiły ich, jak w wielu okupowanych krajach, indywidua stawiane na czele marionetkowych rządów przez okupantów. Gorliwymi wykonawcami niemieckich poleceń byli najprawdziwsi, autentyczni liderzy żydowskich społeczności. Na żądanie Niemców wydali im oni np. spisy osób, które odstąpiły od judaizmu. Prowadziły je wszystkie gminy żydowskie i nie jest znany przypadek, w którym spis taki zostałby ukryty czy zniszczony. Trafiając w ręce Niemców oznaczał wyrok śmierci na dziesiątki tysięcy ludzi, często od pokoleń niemal przez nikogo nie identyfikowanych jako Żydzi. Jednym ze świadków procesu był ocalony członek Judenratu Budpesztańskiego Pinchas Freundiger, który dokonał szacunkowych obliczeń, o ile mniejsza byłaby liczba wymordowanych, gdyby współpraca żydowskich gmin z Niemcami nie była aż tak aktywna. Z rachunków Freudigera wynika, że w takiej sytuacji Niemcy nie zdołaliby zamordować około połowy swoich ofiar” – relacjonuje publicysta.

kak/solidaryzm.eu

Komentarze (97):

Tylko PO2021.02.17 16:35
A w POLSCE wielką PRZYJACIÓŁKĄ PRZYZWOITYCH, UCZCIWYCH, SPRAWIEDLIWYCH ŻYDÓW, szczególnie POLSKICH ŻYDÓW, jest PRAWDZIWA POLKA, mająca największą wiedzę o ŻYDACH, szczególnie mieszkających kiedyś na terenie Polski, dr EWA KUREK, nie powinna ona wychodzić ze STUDIA TELEWIZYJNEGO wyjaśniając kwestie ŻYDOWSKIE między POLAKAMI i ŻYDAMI. Nie mówiąc o tym, że w imieniu POLSKI powinna być od "SPECJALNYCH ZADAŃ" w KONTAKTACH z ŻYDAMI. Taki nijaki DANIELS, Żydowska ambasadorka, czy ten Żydowski minister, a nawet nijaki Netanjahu, powinni być pod specjalnym "NADZOREM" dr EWY KUREK, reprezentującym POLSKĘ w tych kontaktach. Kiedy POJAWI się w RZĄDZIE POLSKIM, jako EKSPERT i osoba ODPOWIEDZIALNA za kontakty z ŻYDAMI, dr EWA KUREK, to będzie znak ze nie ma żadnej z KIMŚ "USTAWKI"? OCZYWIŚCIE dr EWA KUREK musi być mocno "UMOCOWANA", najlepiej, jako WICEPREMIER, lub w ostateczności, jako MINISTER. Inaczej to jest tylko "BAJER". Inna sprawa to, że teraz jest cała masa ekspertów od ŻYDÓW z grona dziennikarzy, którzy do tej pory byli ekspertami od sportu, rolnictwa, pojazdów w ruchu drogowym, skupu opakowań zwrotnych czy obrotu owocami. Przy okazji spytam, KIEDY zostanie wyemitowany przez PiS, FILM dr EWY KUREK pt., „KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE" znany POLAKOM „PUŁKOWNIK" (od prawie 21 lat leży na półce). Właśnie w tej chwili jest OKAZJA na taką emisje tegoż FILMU. Pięknie współgrałby ze ŚWIADECTWEM POLSKIEGO ŻYDA, ocalałego z Holokaustu, uratowanego przez POLAKÓW Edwarda Mosberga.
Anonim2021.02.17 14:37
Stella Kubler zarobiła około 30 k deutsch marek na denuncjacji swoich ziomkow to byly naprawde duże pieniądze
Mirek2021.02.28 21:24
I żyła długo i szczęśliwie ...dopóki nie popełniła samobójstwa w latach 90-tych ....bodajże .
@ Izydor2021.02.17 13:46
"Żydzi współpracujący z Niemcami - źle. 2. Polaczki współpracujące z Niemcami - takie czasy były," - - - - - AKURAT Izydorze jest ODWROTNIE w tzw. "literaturze faktu" autorstwa grossów, grabowskich, etc. ODWROTNIE! To powojenna "literatura takich faktów" STWORZYŁA obraz Żyda TYLKO ofiary. Ale i jest równie bogata literatura faktu autorstwa samych Żydów i historyków żydowskich potwierdzającą FAKT nie tylko aktywnej kolaboracji, ale WRĘCZ MORDERSTW - Żyd na Żydzie.
Cezet2021.02.17 12:31
Natomiast kiedy przypomina się, że Polacy też uczestniczyli aktywnie w zagładzie Żydów, to ten fakt również jest zakrzyczany. Gdyż Polacy to mogli tylko pomagać bo to dobre Chrześcijany. Hah..
Marian2021.02.17 13:36
Żyd w czasie wojny był dla Polaka takim samym wrogiem jak Niemiec czy sowiet. To chyba normalne, że wroga w czasie wojny zwalcza się wszystkimi dostępnymi środkami.
"uczestniczyli aktywnie w zagładzie Żydów"2021.02.17 13:36
Cezecie, uczestniczenie w zagładzie (masowej zbrodni) wymagałoby masowego udziału. W tym przypadku Polski i Polaków. A takowego NIE BYŁO. Były indywidualne przypadki, ale i one nie odnosiły się wyłącznie do Żydów, bo i do Polaków. A Polacy w przeciwieństwie do Żydów likwidowali takich (i takie), Żydzi współpracowali z gestapo. Vide ŻAGIEW!
Cool2021.02.18 8:23
Jesteś kłamcą i manipulantem ... albo zwykłym ignorantem!
Cezet2021.02.24 12:10
Napisałem, że Polacy uczestniczyli aktywnie, a nie Państwo Polskie. To, że byli Polacy, którzy aktywnie uczestniczyli w zagładzie Żydów to fakt. Chyba nie chcecie napisać, że jednak w Polsce nie było "folksdojczów", nie było osób, które reprezentowały całe zawody a kolaborowały z nazistami i donosiły, wyłapywały, wydawały i zabijały Żydów. Byli Polscy sędziowie, policjanci, burmistrzowie, wójtowie, którzy współpracowali z władzą okupacyjną. Nawet jeżeli to była mniejszość, to była i trzeba to zaakceptować i żyć z tym a nie się sztucznie wybielać przed światem. My możemy być takimi samymi wilkami jakimi byli obywatele Niemiec za czasów Hitlera. https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/1441605,polacy-podczas-wojny-zabili-wiecej-zydow-niz-niemcow-prokuratura-jan-tomasz-gross-nie-zniewazyl-narodu-polskiego.html https://ciekawostkihistoryczne.pl/2012/05/18/niemcy-mordowali-zydow-a-polacy-rabowali-wszystko-co-po-nich-zostalo/ https://twojahistoria.pl/2018/05/06/polscy-kolaboranci-ilu-ich-bylo-i-co-chcieli-osiagnac-wspolpracujac-z-hitlerowcami/
jan2021.02.17 11:26
ludzie ludziom zgotowali ten los, za każdą decyzją istnieje pojedynczy człowiek ze swoim sumieniem
MaxFiend2021.02.17 8:24
Prof. Jan Tomasz Gross ma dokładnie tak samo.
Gross nie jest "profesorem"2021.02.17 13:38
i rzeczywiście. Ma dokładnie takie same, KŁAMSTWA.
MaxFiend2021.02.17 13:54
"Od 2003 roku jest profesorem historii uniwersytetu w Princeton" - https://history.princeton.edu/people/jan-tomasz-gross
Jan T. Gross NIE jest profesorem2021.02.17 17:08
w Princeton tylko był zwykłym LECTURER. Tytuł "profesor" w USA NIE jest równoznaczny z tym co w Polsce. W highschool jest "mister, miss or misses" a w county college czy Yale jest "profesor". Gross NIE jest historykiem.
Elżbieta Morawiec2021.02.17 8:15
A cóż to za nowina - postawa Arendt - po pół wieku?!
kaka2021.02.17 10:44
To nie nowina ale iformacje zawarte w ks pt Aichman w jerozolimie.Poniewaz tam sa informacje mocno obciazajace zydow--TO BYLY DEKADY ZAMILCZANE JAK NASZ zofia Kossak-szczucka---ale Arendt--jest zydowka i niemozna jej antysemityzmem w oczy walic-to duzy problem--indastry holokaust---niec na them nie sarobi!
kgb2021.02.17 7:58
przypominam, że to żydzi w gettach wprowadzili biedocie żydowskiej podatek kromkowy czyli z każdej racji chleba musieli oddać 2 kromki zarządzający gettem żydowskim mafiozom, w gettcie żydzi gnębili żydów
PRAWDA2021.02.17 7:51
Zydzi na Świecie muszą p=====Przestać zwalczać Wiare Katolicką inaczej zostaną tak zwalczane jak w 2 wojnie swiatowe, Nawet Atom Izraela nie pomoze jaki maja
Izydor2021.02.17 7:39
1. Żydzi współpracujący z Niemcami - źle. 2. Polaczki współpracujące z Niemcami - takie czasy były, musieli i a do tego nieprawda. Teraz frondelki powtarzają 1,2,1,2,1,2,1,2. Czy katoprawactwa nie męczy ciągłe robienie dziwki z logik?i Może są zbyt ograniczeni żeby to zauważyć?
orero2021.02.17 7:46
takie masz dzisiaj zadanie z tvn?
Izydor2021.02.17 9:10
Za zadanie mam odkryć dlaczego każdy katoprawak to idiota. Obstawiam chów wsobny.
kaka2021.02.17 10:39
A czy czasem bierzesz pod uwage ze twoje zalozenia sa gownowarte i ze nieposiadasz dostatecznej wiedzy ,ani metod tylko walisz na oslep--chociaz nie umiesz udowodnic dlaczego katoprawaki istnieja 2000 lat a bolszewizm tylko 50 majac cale panstwa bron i terror?----Zycze wiec zdrowia psychicznego!
Izydor2021.02.17 12:24
Jest ONR-u spadkobiercą Partia. Przecież ta najciemniejsza, ksenofobiczna, sprzedajna katoprawica polaczkowata to piękni byli bolszewicy.
orero2021.02.17 13:22
ty jednak jesteś pospolity cymbał
Jawny2021.02.17 9:55
Poprawnie ma być tak: 1. żydki współpracujące z Niemcami - dobry geszeft. 2. Polacy współpracujący z Niemcami -- śladowe przypadki (nie licząc tych, które się wykociły w chorej wyobraźni "profesorka" Grossa).
Izydor2021.02.17 12:21
Dlaczego każdy polaczek to ciemny, śmierdzący antysemita?
Marian2021.02.17 12:26
Śmierdzący i zawszony to jest żyd.
Iyzydor2021.02.17 12:34
CND
kgb2021.02.17 7:32
przypominam, że to IBM dostarczał Niemcom elektryczno-mechaniczne maszyny cyfrowe do zarządzania więźniami (stąd wytatuowane numery u nich), przypominam, że USA miało udziały w niemieckim Farben gdzie produkowano Cyklon , o Oplu i innych nie będę już pisał
moryc2021.02.17 7:24
żydzi żydom zgotowali ten los
Marian2021.02.17 7:08
Jak wiadomo, Niemcy w czasie wojny cierpieli na dotkliwy brak tzw. towarów kolonialnych jak kawa czy kakao. Po zajęciu przez nich Budapesztu Eichmann w imieniu niemieckiego rządu złożył tamtejszym żydom propozycję zezwolenia na ich wyjazd do Palestyny w zamian za odpowiednią ilość tych towarów. Żydzi z USA z oburzeniem propozycję tą odrzucili.
oficer LWP2021.02.17 7:20
żydzi z USA w 1938 roku wymusili na prezydencie USA aby nie zgodził się na zejście na ląd uciekinierów żydowskich ze statku St. Louis i musieli oni wrócić do Europy i wielu z nich zginęło potem w obozach koncentracyjnych
Anonim2021.02.17 7:08
Bez perspektywy wieczności indywidualnej, wszystko stawiamy na jedną kartę, zasadą staje się brak wszelkich zasad, poza fizycznym przetrwaniem sprytniejszego, zaradnego, fizycznie odporniejszego; czy doczesnym dobrobytem, nawet kosztem innych. Wszak po śmierci indywidualnie zapadamy się w nicość.
KOL2021.02.17 6:57
To Prawda, co pisze Pani Hanna. 700 marek za ŻYDA we FRANCJI
oficer LWP2021.02.17 7:21
Holandia i Belgia tak samo
PLAB2021.02.17 9:04
I Oni uważają się za wzór do naśladowania także w sprawie aborcji i eutanazji
Mt, 21, 33-432021.02.17 6:49
Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: *** „Posłuchajcie innej przypowieści. Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej tłocznie, zbudował wieżę, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał. *** Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny. Ale rolnicy chwycili jego sługi i jednego obili, drugiego zabili, trzeciego zaś ukamienowali. Wtedy posłał inne sługi, więcej niż za pierwszym razem, lecz i z nimi tak samo postąpili. W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: Uszanują mojego syna. Lecz rolnicy, zobaczywszy syna, mówili do siebie: «To jest dziedzic; chodźcie, zabijmy go, a posiądziemy jego dziedzictwo». Chwyciwszy go, wyrzucili z winnicy i zabili. Kiedy więc przybędzie właściciel winnicy, co uczyni z owymi rolnikami?”. *** Rzekli Mu: „Nędzników marnie wytraci, a winnicę odda w dzierżawę innym rolnikom, takim, którzy mu będą oddawali plon we właściwej porze”. *** Jezus im rzekł: „Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: «Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach». Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce”.
Tylko PO2021.02.16 23:38
Wielką PRZYJACIÓŁKĄ PRZYZWOITYCH, UCZCIWYCH, SPRAWIEDLIWYCH ŻYDÓW, szczególnie POLSKICH ŻYDÓW, jest PRAWDZIWA POLKA, mająca największą wiedzę o ŻYDACH, szczególnie mieszkających kiedyś na terenie Polski, dr EWA KUREK, nie powinna ona wychodzić ze STUDIA TELEWIZYJNEGO wyjaśniając kwestie ŻYDOWSKIE między POLAKAMI i ŻYDAMI. Nie mówiąc o tym, że w imieniu POLSKI powinna być od "SPECJALNYCH ZADAŃ" w KONTAKTACH z ŻYDAMI. Taki nijaki DANIELS, Żydowska ambasadorka, czy ten Żydowski minister, a nawet nijaki Netanjahu, powinni być pod specjalnym "NADZOREM" dr EWY KUREK, reprezentującym POLSKĘ w tych kontaktach. Kiedy POJAWI się w RZĄDZIE POLSKIM, jako EKSPERT i osoba ODPOWIEDZIALNA za kontakty z ŻYDAMI, dr EWA KUREK, to będzie znak ze nie ma żadnej z KIMŚ "USTAWKI"? OCZYWIŚCIE dr EWA KUREK musi być mocno "UMOCOWANA", najlepiej, jako WICEPREMIER, lub w ostateczności, jako MINISTER. Inaczej to jest tylko "BAJER". Inna sprawa to, że teraz jest cała masa ekspertów od ŻYDÓW z grona dziennikarzy, którzy do tej pory byli ekspertami od sportu, rolnictwa, pojazdów w ruchu drogowym, skupu opakowań zwrotnych czy obrotu owocami. Przy okazji spytam, KIEDY zostanie wyemitowany przez PiS, FILM dr EWY KUREK pt., „KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE" znany POLAKOM „PUŁKOWNIK" (od prawie 21 lat leży na półce). Właśnie w tej chwili jest OKAZJA na taką emisje tegoż FILMU. Pięknie współgrałby ze ŚWIADECTWEM POLSKIEGO ŻYDA, ocalałego z Holokaustu, uratowanego przez POLAKÓW Edwarda Mosberga.
czekista2021.02.16 21:55
Nie mozna przy tym pominac postawy zydow amerykanskich, ktorzy odmowili przyjecia zydowskich uciekinierow z hitlerowskiej juz wtedy Europy.
Skrzypek na dachu .2021.02.16 20:26
Brawo Pani Hannah Arendt .
Jozek2021.02.16 19:07
Prawda boli, a ta prawda jest okrutna. Zydzi scigali nazistowskich zbrodniarzy po calym swiecie, ale najgorsze bylo, kiedy w Izraelu zaczeli scigac swoich, ktorzy po wojnie wrocili do kraju, ale wczesniej pomagali skazywac na smierc rodakow. A tak przy okazji, czy Fronda moglaby przegldac tresc. Bledy sa razace: Zagłady nie zakłady, kozła nie koła, elitą nie elitom. „Działali w niej wcześniejsze elity." Ratunku, o co tu chodzi?
da da tawariszcz jewrej z leningrada2021.02.16 19:28
A u was to polskowo alfabieta NIET? Popracuj nad polskom jazykom bo wizy do Polszy nie dostaniesz.
Jozek2021.02.16 22:55
Mam polskie obywatelstwo i jeszcze jedno... ale nie ruskie :D
kgb2021.02.17 7:23
ty zawsze musisz robić za cymbała?
czekista2021.02.16 22:00
Zydzi nigdy nie scigali zydowskich zbrodniarzy. Zydowska religia uwalnia ich od winy. Mowi ona, ze dla ratowania jednego zyda, zyd moze poswiecic kazda ilosc swoich.
Jozek2021.02.16 23:20
Nazi collaborator trials https://time.com/5710303/nazi-collaborator-trials/
rebeliant2021.02.16 18:59
"Na żądanie Niemców wydali im oni np. spisy osób, które odstąpiły od judaizmu." - to jest odnotowany przykład wychwytujący prześwit prawdy przez religijne chmury co to za "Bóg" zabija niewiernych (wyprowadza za mury i kamienuje). Wiedzący jest kapłanem dla niewiedzącego, a niekiedy nawet bogiem.
sylwe2021.02.16 17:20
żydzi boją się prawdy o samych żydach
kaka2021.02.16 17:01
moderator frondy --jesli pozwalasz na przeklenstwa i ublizanie--to znaczy ze masz kogos z rodziny albo sam jestes szatanista ------bo niemozliwe abys sie tu zatrudnil i promowal to co ponizej--oraz jakiegos kosmite WOLENSKIEGO---JEZELI TO POTRWA DLUZEJ -TRZEBA ZGLOSIC DO ORGANIZACJI -TO JEST ANTYPOLONIZM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kaka, ty chuju złamany!2021.02.16 17:10
Sierpem obrzezany! Wp i e r dalaj ty c h u ju ze szmat!
kaka2021.02.16 17:26
teraz przeczytaj swoj wpis i pomysl---po co ty to piszesz?? ? nie robi to na mnie wrazenia!
Spierdalaj żydowski prowokatorze!2021.02.16 18:44
There is NO place in the cyberspace, you dumb fuck!
Mother Earth2021.02.16 16:54
Parchy pudle pejsy kozoyepskie to najgorsza nacja na tym globie !!! od tysięcy lat sa przepędzani tępieni jak szczury bo wszędzie sie na nich poznają w końcu .
chłopka2021.02.16 16:46
Cały świat o tym wie , stale pokazywane są w telewizji przez media zachodnie programy o tym jak Amerykanie stworzyli nazistowskim naukowcom azyl w USA . To filmy produkcji amerykańskiej . I po cóż się gorączkować ? To tylko polityka . Spójrzcie czasem na programy popularnonaukowe to się trochę więcej dowiecie . Fakty poparte dowodami . Dużo też piszą ciekawych i przeważnie autentycznych rzeczy komentatorzy na różnych portalach .
A ile Rosja bolszewicka? TYSIĄCE!2021.02.16 16:56
"Amerykanie stworzyli nazistowskim naukowcom azyl w USA" - - - Ty pewnie myślisz, że Łajka w kosmos to na katiuszy poleciała? Że nauczyli się o "atomach" z podręczników? Głupi silnik odrzutowy dostali od Brits, a pierwszy "ich bomobowiec" Tu-4 to reverse enginering B-29. Co ty tu p i e rdolisz Aloizy!
kaka2021.02.16 16:35
Jak czytam te glupie komentaze w obronie zydow to mi sie plakac chce--AKURAT WCZORAJ IZRAEL WYSTRZELIL WIELE RAKIET NA SYRJE---I TE MENDY NAWE T SIE SLOWEM NIE ZAJAKNA -NA TEMAT AGRESORA-oni maja w d......ie-tragedje jak sie rozegrala n przelomie 2008 i 2009 gdzie izrael wymordowal 150 palestynczykow a zdzieci palestynskich robili tarcze zywe aby tamci sie nie bronili---poczytajcie rezolucje ONZ tam od poczatku powstania jest 70% rezolucji wzywajacych izrael do zaprzestania mordowania---CZY NADL NIC TO TLUKOM NIE MOWI???????????????????a
kaka2021.02.16 16:36
oczywiscie mialo byc 1500 palestynczykow-sorry
Posłuchaj kaka, ty chuju złamany!2021.02.16 16:40
Nie pi e r dol ty tu poyebaną "polszczyzną" - ty c h u j u ze szmat - PROWOKATORZE! - - - Spi e r d alaj ty k u r w o Łukaszenki! - - - Albo zmień IP parchu sierpem obrzezany!
kaka2021.02.16 16:44
pyrgaj sie fraglesie-hej!
kaka, ty chuju złamany!2021.02.16 16:47
Sierpem obrzezany! Wp i e r dalaj ty c h u ju ze szmat!
kaka2021.02.16 16:50
wsytko ciulu ceprowy-hej!
kaka, ty chuju złamany!2021.02.16 16:58
Sierpem obrzezany! Wp i e r dalaj ty c h u ju ze szmat!
KAKA2021.02.16 17:03
Jak tam moderator -to twoj kumpel? czy tylko zaplacil za ublizanie???? od tygodni tu szaleje to pewnie macie cichy dil bo niemozliwe abys go nie blokowal.
kaka, ty chuju złamany!2021.02.16 17:11
Sierpem obrzezany! Wp i e r dalaj ty c h u ju ze szmat!
kaka2021.02.16 17:28
a ty zlamany po wyprostowaniu!
Japa2021.02.16 16:55
Nie zdziwił bym się gdyby pod tym tekstem podpisał się jaki Icek Cymeskswejk Chyba się mylę bo żyd by to kulturalniej napisał.
Jacek NH2021.02.16 16:23
"By na świecie nie było wojen, wystarczy trzymać w izolacji 50 najbogatszych Żydów" - Henry Ford
Cool2021.02.16 16:28
... i profilaktycznie bombardować Niemców co 50lat.
większej bzdury2021.02.16 18:21
nie słyszałem
Anonim2021.02.16 16:04
Jest to jedyny naród który nienawidzi wszystkich a w chwilach krytycznych nienawidzi siebie i nie ma takiego świństwa którego by nie zrobił.
kaka2021.02.16 16:11
Ja to juz pisalem o przyczynach:1---lud bliskiego wschodu-nigdy nie byl ksztaltowany na PRAWIE RYCERSKIM I KODEKSIE HONOROWYM.2-zarowno suweren jak i szlachcic zmuszali do PRACY-chrzescijanie maja zakodowana prace-oni HANDEL A WIEC I OSZUSTWA3-talmud---czyli klamstwo i przekrety na GOIACH-czyli niezydach---OBOWIAZKOWE4-ich prawa nap KIDUSZCHA-HAIM--czyli jak nas napadna wydajemy dzieci kobiety,starcow pozniej ewentualnie walczymy.WSZYSTKO TO I INNE ZECZY POWODUJE ZE ZYCIE OBOK ZYDOW JEST MAKABRYCZNIE NIE DO WYTRZYMANIA I LUDZIE ZACZYNAJA SIE BRONIC-TO ONI NA TO ------A TO JEST ANTYSEMITYZM!!!!!!!!
kaka, ty chuju złamany!2021.02.16 16:41
Nie pi e r dol ty tu poyebaną "polszczyzną" - ty c h u j u ze szmat - PROWOKATORZE! - - - Spi e r d alaj ty k u r w o Łukaszenki! - - - Albo zmień IP parchu sierpem obrzezany!
kaka2021.02.16 16:49
casem mysle ze cepry som jesce glupse hej!
Nie oczekuj od takich NIC dobrego,2021.02.16 15:40
W ostatnim tysiącleciu Polska, będąc murem broniącym Europę przed hordami azjatyckimi, przyjęła do siebie miliony, ze wszystkich stron świata, różnego typu uchodźców (Bracia Czescy, Quakers i najwięcej na świecie, Żydów), Najjaśniejsza Rzeczpospolita była taką USA wieków średnich. Włosi się polonizowali, Niemcy się polonizowali, Szkoci się polonizowali, Czesi, z Rusi, Litwy, Skandynawii, itd. Dla odmiany Polacy się germanizowali, rusyfikowali, amerykanizowali, tzn. stawali się Francuzami, Anglikami z jakimś tam polskim pochodzeniem. Normalna kolej rzeczy. Ale z jednym wyjątkiem - Żydów. Żyd się NIE polonizował, Żyd co najwyżej i to w znikomym procencie się ASYMILOWAŁ. A to jest fundamentalna różnica. Pamiętaj, że NIE MA w polskiej historii spolonizowanego Żyda/żyda, było bardzo mało "zasymilowanych". Nie oczekuj od takich NIC dobrego, jedynie oszczerstwa.
Aldona2021.02.16 15:30
Warto spopularyzować PAMIĘTNIKI RUDOLFA HOSSA byłego komendanta Obozu Niemieckiego w Auschwitz spisane w formie zeznań przed procesem sądowym. Tam ta współpraca syjonistów z nazistami jest dokładnie opisana . Podobnie z pierwszej ręki opisuje tą współpracę Simon Wiesenthal były agent hitlerowskiego SIPO i Mossadu a także luksusowy kierownik magazynu w obozie dla dla wielce zasłużonych współpracowników nazistów a obecnie chwilowo jeńców. W obozie tym prowadził serdeczne rozmowy z innym nazistowskim oprawca katem Polaków Banderom.Obaj panowie wyszli z obozu mocno wzmocnieni finansowo. Wiesenthal miał na tyle w sobie złości na syjonistów ,że pozbawili go nagrody Nobla czym urazili jego ogromne Ego ,że w swoich wspomnieniach opisał te haniebne czyny współpracy syjonistów z nazistami , hitlerowskimi ludobójcami. Na dziisja syjoniści nie tylko przyswoili nazistowskie ludobójcze praktyki ale znacznie je w Palestynie rozwinęli do gnębienie Narodu Palestyńskiego. te wsztsrkie informacje sa nieocenioną bronią w walce z kłamliwą narracją międzuynarodowych organizacji syjonistycznych firmowanych do niedawna przez YAD VASHEM czego przejawem był sabatowy zlot syjnostycznych klamców w raz z Putinem t w styczniu 2019 w Jerusalem z okazji rocznicy wyzwolenia Auschwitz . Wiele było żydówek które obnażały syjonistyczne kłamstwa i kłamliwą ich historyczną narrację np. cytowana tu H.Arendt czy S.Sontag. Najgorsza kanalią i kłamcą okazał sie nienawidzony przez Polaków i S.Wiesenthala pan Rumun z New York Elie Wiesel złodziej nagrody należnej panu Wiesenthal.
oset2021.02.16 15:29
Dlaczego praktycznie w każdym artykule Frondy jest pełno literówek?
Jarek2021.02.16 15:27
Tak czytam, te przepełnione miłością bliźniego wpisy "katolików" Przypominam, że nasza religia wywodzi się z religii żydowskiej. Tak chętnie nazywacie Matkę Chrystusa - królową Polski, a Chrystusa - królem Polski. Przecież byli żydami. Brak logiki.
O co ci "Jarek" chodzi?2021.02.16 15:32
Czy ktoś coś tu fałszuje? Jeżeli tak TO WSKAŻ i POPRAW!
Jarek2021.02.16 15:37
Tak, katolicy fałszują historię od początku XIII wieku. Rok 1215 – O oznaczaniu żydów i muzułmanów Ogłoszone przez Innocentego III na Soborze Laterańskim IV. Żydzi i muzułmanie, mieszkający wśród chrześcijan, zobowiązani zostali do noszenia wyróżniających ich oznak (żółte naszywki i żółte czapki). Co robiono z niepokornymi? Wiadomo, płonęli na stosach. Kto pierwszy rozpoczął holokaust? Czym to się różniło od opasek z gwiazdą Dawida?
Nikt tego nie fałszuje! Gdzie, kiedy?2021.02.16 15:42
Tak było i NIKT temu nie zaprzecza! Ale tu mowa o tym jak Żydzi pomagali Niemcom w mordowaniu swoich! FAKT HISTORYCZNY!
Anonim2021.02.16 15:49
No wskażesz czy bedziesz dalej manipulował?
kaka2021.02.16 16:21
Jezeli takie tluki nieuki sa jak jarek to rece opadaja -dlatego pozniej tluki ratuja zydow od zaglady a zydzi im mowia -jak GEREMEK------ja tak nienawidze polski ze niemoge tego wyrazic slowami--wywiad z hanna kral--A geremek byl uratowany przez polaka zydowski parch tak sie odwdzieczyl=-PO TO BYL PLAN AB W ZAKOPANEM GDZIE HITLEROWCY Z RUSKIMI ZOBOWIAZALI SIE WYMORDOWAC INTELIGENCJE POLSKI DO JEDNEJ NOGI- ABY POZNIEJ TLUKI NIE BYLI PRZEZ NIKOGO PROWADZENI I POPELNIALI TE SAME MAKABRYCZNE BLEDY---ZASTANOW SIE TLUKU JAK MASZ DWIE SZARE KOMURKI WE LBIE----dlaczego zofia Kossak szczucka ktora zalozyla (sama) ZEGOTE -czyli organizacje do pomocy iratowania zydow ---pisala POMAGAJAC ZYDOM W ICH TRAGICZNEM POLOZENIU NADAL NIE PRZESTAJEMY ICH UWAZAC ZA POLITYCZNYCH,MORALNYCH I EKONOMICZNYCH WROGOW POLSKI---ROZUMIESZ TO TLUKU???????????????????????
Posłuchaj kaka, ty chuju złamany!2021.02.16 16:39
Nie pi e r dol ty tu poyebaną "polszczyzną" - ty c h u j u ze szmat - PROWOKATORZE! - - - Spi e r d alaj ty k u r w o Łukaszenki! - - - Albo zmień IP parchu sierpem obrzezany!
kaka2021.02.16 16:51
mos cas ? pocaluj grula w zyc-hej!
BieS2021.02.16 15:56
Brak logiki jest najbardziej widoczny u ciebie ze względu na zaplanowaną tendencyjność i jest jasne skąd ona pochodzi.
Michał Jan2021.02.16 16:24
Jeżeli nie potrafisz rozróżnić Żyda od żyda, to wróć do gry w kapsle.
Niemcy zaplanowali zbrodnie, ale2021.02.16 14:54
to wykonania mieli wielu. To Żydzi upychali Żydów do pociągów tłukąc ich, mordując. To policja żydowska biegła jak wściekle psy po domach i wyłapywali swoich. Do policji żydowskiej w przeciwieństwie do Policji Granatowej, Żydzi szli na ochotnika i "po znajomości", w Policji Granatowej był przymus. Przedwojenny policjant musiał służyć, w przeciwnym razie szedł pod ścianę wraz rodziną.
Żydzi Żydom zgotowali2021.02.16 14:53
w części ten los
Anonim2021.02.16 14:47
Inna kultura, inna mentalność. Istnieją tam dwa prawa, jedno iż dla ratowania własnego życia można poświęcić życie każdego innego, drugie, że można poświęcić część plemienia, dla przetrwania innej części.
Cool2021.02.16 15:42
Inna kultura inna mentalność .... nigdy nie pasowali do europejskiej cywilizacji i mentalności.
Włodek2021.02.16 14:45
Przeczytajcie poemat Icchaka Kacenelsona "Pieśń o umarłym narodzie żydowskim" - naocznego świadka tego, co opisuje ta autorka.
Mirek2021.02.16 14:32
Logika diabła i żydowska prawda to jedno i to samo . Cała ta żydowska prawda o Jedwabnem to jeden wielki ŻYDOWSKI WAŁ ......czyli łgarstwo . Żydzi szukają frajera żeby go wydoić z pieniędzy a w tym przypadku chodzi o nas Polaków . Tak naprawdę to Żydzi powinni nam Polakom zapłacić za wszystkie zdrady . Żydzi to byli zdrajcy .....V kolumna .
GDZIE SIĘ PODZIAŁY DYŻURNE PARCHY!2021.02.16 14:26
Gdzie jest "prof. dr." Hertrich-Woleński? Gdzie jest jego pachole? Gdzie jesteście PATO-HEJTERZY wszystkiego co polskie? Jakaś cisza o polskich szmalcownikach, o jedwabnych bajerach? - - - Co K U R W A, wy parchy? - - - - WSTYD? - - - - Ależ skąd! - - - - Parch i wstyd! - - - - PARCH TO HEJT do Polakow, Polski!
Jarek2021.02.16 14:17
To nie hitlerowcy wymyślili holokaust 1215 – O oznaczaniu żydów i muzułmanów Ogłoszone przez Innocentego III na Soborze Laterańskim IV. Żydzi i muzułmanie, mieszkający wśród chrześcijan, zobowiązani zostali do noszenia wyróżniających ich oznak (żółte naszywki i żółte czapki). Co robiono z niepokornymi? Wiadomo, płonęli na stosach.
Jarek2021.02.16 15:24
Oj, prawda w oczy kole, co "katolicy przepełnienie miłością bliźniego"? Widać, to po ilości łapek w dół. Nie da się zetrzeć niewygodnej prawdy, trzeba z niej wyciągnąć właściwe wnioski, i nie powtarzać błędów.
Michał Jan2021.02.16 16:23
Po tym Soborze Żydzi nie płonęli na stosach. Pomieszałeś prześladowania marranów w renesansowej Hiszpanii. Ponadto zapoznaj się z losem chrześcijan podbitych przez muzułmanów (dżizja). I odrabiaj lekcje na jutro, a nie zajmuj się programem z historii, który dopiero w następnej klasie.
Polak2021.02.16 14:05
KOD, SK i reszta padliny będzie protestować za żydami. Polacy będą to mieć gdzieś!