Żakowski i Gasiuk-Pihowicz 'żenią' PiS z Rosją. Wbrew zdrowemu rozsądkowi... - zdjęcie
26.03.19, 15:56Zdj. screenshot Onet

Żakowski i Gasiuk-Pihowicz 'żenią' PiS z Rosją. Wbrew zdrowemu rozsądkowi...

13

W ostatnim czasie politycy opozycji totalnej oraz sprzyjających jej mediów z uporem maniaka szukają w PiS "ruskich agentów" (zapewne nie pamiętając, że to nie PiS uzależniło nas od rosyjskiego gazu, że to nie PiS oddało Rosji śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, to nie PiS drwiło z wizyty Lecha Kaczyńskiego w Gruzji i to nie PiS zarzucało śp. prezydentowi "wymachiwanie szabelką" w stronę Rosji. Żadnego polityka PiS-u proputinowska prasa nie nazywała "naszym człowiekiem w Warszawie". 

Ci, którzy dopiero po aneksji Krymu "obudzili się" na tyle, by stwierdzić, że Władimir Władimirowicz Putin nie jest jednak demokratycznym gołąbkiem pokoju, dziś z uporem maniaka próbują przyszywać obecny rząd do Rosji. 

"Ludzie obecnej władzy od lat realizują w Polsce i w Europie interesy Kremla, a PO próbuje realizować polskie interesy w dialogu z Rosjanami. PiS zrzędzi na Rosję i robi, co ona chce, a PO, jak umie, przekonuje Rosję, by się zachowywała w sposób cywilizowany"-napisał na łamach "Gazety Wyborczej" publicysta Jacek Żakowski. 

Dziennikarz przekonywał, że PiS celowo uzależnia Polskę od węgla z Rosji i inwestuje w elektrownie kupujące go najwięcej, podczas gdy PO „próbowała inwestować w odnawialną energię, która może nas uniezależnić od Rosji”. Inna sprawa to Marek Falenta i afera podsłuchowa. Żakowski forsuje w tym miejscu teorię spiskową o tym, że za nagraniami z "Sowy i Przyjaciół" stała Rosja, której celem było obalenie rządu PO i doprowadzenie, aby władzę przejęła ekipa realizująca rosyjskie interesy. W ocenie publicysty, jest nią właśnie PiS, który do tego wszystkiego roztacza "parasol ochronny" nad Falentą. 

"Pieniądze zarobione przez Falentę na rosyjskim węglu sfinansowały podsłuchy kelnerów, które uderzyły w PO, a PiS chroni Falentę nawet po prawomocnym wyroku. Najbardziej zasłużone w publikowaniu rewelacji kelnerów putinowskie trolle dostały od PiS intratne posady, a pisowskie służby z daleka omijają ich powiązania z Rosją"-pisze dziennikarz, nie ujawniając jednak, o kim mowa. Publicysta powiela również tezę o rzekomych rosyjskich powiązaniach byłego szefa MON, Antoniego Macierewicza. Co z tego, że to za jego kadencji w MON rozpoczął się proces zakupu zestawów Patriot, który sfinalizował kolejny minister, Mariusz Błaszczak? Co z tego, że zwiększyła się liczebność wojsk USA w Polsce? 

Dalej? Ukraina. W ocenie Żakowskiego, PO wspiera ten kraj w marszu do UE, natomiast PiS podgrzewa napięcia z Kijowem i nie robi nic, aby Unia bardziej wspierała Ukrainę, w dodatku brata się z "przyjaciółmi Putina w Europie", Orbanem i Salvinim. 

"PiS jest uniofobiczny, a PO próbuje przekonać Polaków do dalszej integracji"- pisze publicysta w "GW". Jednocześnie Jacek Żakowski zastrzega, że nie sugeruje, iż Kaczyński realizuje interesy Putina. Zdaniem dziennikarza, cele obu polityków są zbieżne. 

Żakowskiemu wtórowała posłanka PO-KO, Kamila Gasiuk-Pihowicz. która to, podczas konwencji "Polacy dla Europy" w histerycznym tonie przekonywała, że mamy "ostatni moment, aby zawalczyć o demokrację"- inaczej Polska zmieni się w... "putinowską Rosję". 

Niewiarygodne, że ludzie reprezentujący środowisko, które jeszcze niedawno straszyło, że PiS wywoła wojnę z Rosją, dziś sugerują, że partia ta w istocie realizuje interesy Kremla. Niestety, najgorsze jest to, że pewna grupa ludzi, która jeszcze do niedawna nie słyszała o imperialnej polityce Władimira Putina, sądząc, że to przywódca jak każdy inny, zaczyna w to wszystko wierzyć...

 yenn/Twitter, Wyborcza.pl, Fronda.pl

Komentarze (13):

dyzio752019.03.27 9:40
Przypomnę, że Rosja, czy tez Putin jest jedynym mocarstwem, które od nas niczego nie chce. To ich błąd. No bo nasz największy przyjaciel zza oceanu chce nas wydymać na 300 miliardów dolarów i dlatego i za to go kochamy. Czyż to nie piękne i jakie romantyczne.
anonim2019.03.27 9:04
Szkoda ze nie mieli szczescia ukonczyc szkoly podstawowej Zyczliwy Aron. chyba byli w czasie w Izraelu.
mysliciel2019.03.26 23:45
Pani Blaszczyk nic nie rozumie, ale filozofuje! Unia to jeden diabelski wymysl - wiecej zabiera niz daje (nie koniecznie pienadze). I jak dojdzie do Brexitu to W. Brytania dosc szybko dogoni Szwajcarie i Norwegie (oba kraje daleko od unii).
Maria Błaszczyk2019.03.27 1:13
Poważnie??? No cóż, nic na to nie wskazuje. Póki co szacunki mówią o skurczeniu się brytyjskiej gospodarki, w zalezności od wariantu, o 0,5 do 3%. To jest 250 do ponad 1000 euro rocznie dochodu na głowę Ale bogaci są, co im tam tysiąc euro. Wszystko wskazuje na to natomiast, że oznaczałoby to zjednoczenie Irlandii i nowe referendum w Szkocji - z prawdopodobnie innym wynikiem niż to z 2014 roku. Wtedy za pozostaniem było 55% ludzi. Ale to se ne vrati....
Zak2019.03.26 23:41
Ten zakowski jest tak zalosny, ze dziwne ze jakiekolwiek media go cytuja. Jego wypowiedzi nie maja NIC wspolnego z dziennikarstwem, demagog, szarlatan....
MB2019.03.26 18:55
Pani Maria Błaszczyk próbuje zaczarować rzeczywistość. Mam wrażenie lub jest to prawie, że jest rosyjskim trollem, który dezinformuje. Mógłbym się odnieść do każdego jej wypisanego kłamstwa ale jestem pewien, że czytelnik frondy, to osoba myśląca.
Maria Błaszczyk2019.03.26 20:16
Ależ proszę się odnieść.
Anonim tel. 48 645 5662019.03.27 16:30
Na Maryśkę się podniesie. Nie ma takiej możliwości.
Maria Błaszczyk2019.03.26 18:00
Tymczasem wczoraj nasz niby-trybunał Konstytucyjny podjął decyzję o Polexicie. Trudno o działanie bardziej dla Rosji korzystne. Bo komu najbardziej zależy na rozbiciu Unii? Ano, panu prezydentowi Putinowi. Gdziekolwiek się nie popatrzy na siły grające na rozbicie Unii - czy na pana prezydenta Trumpa z jego dzieki Putinowi wygranymi wyborami, czy na powiązania Brexitowców, czy na interesy Fideszu, czy na finansowanie madame Le Pen, czy na kontakty i sympatie ludzi Wildersa - wszędzie tam siedzi pan Putin. Polska polityka w ostatnich trzech latach jest ewidentnie na rękę Putinowi. Niszczenie Unii (ja już nawet pomijam brak współpracy; nawet na poziomie medialnym niechęć do pana Timmermannsa czy Junckera jest nieporównanie większa niż do krwawego dyktatora Putina, wystarczy przejrzeć prorządową prasę i porównać liczbę publikacji). To również dzięki rosyjskim nagraniom od Sowy PiS wygrał. Wybitnie prorosyjską polityką jest rozbieranie wiatraków i stawianie na węgiel - to nasze złotówki finansują separatystów w Ukrainie czy farmy trolli do siania propagandy w internecie (jeszcze żeby był to naprawdę rosyjski węgiel, ale tego nikt nie kontroluje - to może też być w części węgiel kradziony z Donbasu). Prasa w Europie i Polsce opisywała rozliczne i udokumentowane powiązania z rosyjską agenturą ludzi pana byłego ministra Macierewicza i przedziwne jego posunięcia związane ze stosunkami z naszymi partnerami w NATO. Do tego - zaproszenie do Obrony Terytorialnej organizacji zupełenie jawnie popierającej stronę rosyjską w wojnie rosyjsko-ukraińskiej (Stowarzyszenie Jednostka Strzelecka 2039). Niesamowite i systematyczne rozbrojenie polskiej armii, pozbawienie jej dowództwa - to naprawdę może napawac niepokojem. Mamy przyjazny kurs względem ważnego militarnego partnera Rosji, Białorusi (zbliżenie firmowane przez pana byłego ministra Waszczykowskiego, poświęcenie na rzecz dobrych stosunków telewizji Bielsat), duże nasilenie antyukraińskich elementów, koncentracja na Wołyniu, zaognianie stosunków przez mówienie Ukraińców, jakich bohaterów narodowych mają czcić, zupełnie pomijając kontekst historyczny, fatalna nowelizacja ustawy o IPN, napisana pod dyktando proklemlowskich lobbystów, zdecydowne osłabienie zabiegów zarówno o stosunki dobrosąsiedzkie jak i o pomoc wobec agresji rosyjskiej. Do tego wszystko dochodzi wspieranie antyuchodźczej narracji rozpowszechnianej przez rosyjskie służby-trolle internetowe przez nasze władze, co dodatkowo sprzyja izolacji Polski od krajów zachodnich. Podobnie kopiujemy propagandę portali typu Sputnik czy RT w kwestii LGBT czy szczepionek (tych wariatów wpuszcza się nawet do Sejmu).
IRC2019.03.26 23:47
… ale tutaj ruskich trolli oraz bezmózgich zwolenników piSS - prawie same łapki w dół …
polka2019.03.26 17:57
A kto sie prowadzal z Putinem po molo? A kto sie oblapial z Putinem w Smolensku? Bo chyba nie P. Kaczynski.Ta cala POKO zglupiala do reszty.
Jozin z Bazin2019.03.26 17:07
I teraz pewnie zobaczymy jak sam nasz "wóc" JK spotka się na molo z Putinu-Putinowiczu, by pogadać o obaleniu u nas opozycji, czekamy z niecierpliwością na takowe wydarzenie, no lewaki co was tu tak mało dalej, do roboty za co moskwa wam kase płaci dumne i inferno dale nie ma czasu, chce sie posmiać trochę z waszych wpisów, no a gdzie zielona papuszka :D hihihihhi, błędy zamierzone :)
polak2019.03.26 16:59
dwie postacie którzy mają sie za ""patriotów"" --