Zachwycony Putinem senator Grubski opuścił PO - zdjęcie
10.09.18, 12:10screenshot Youtube

Zachwycony Putinem senator Grubski opuścił PO

Senator Maciej Grubski nie jest już członkiem Platformy Obywatelskiej. Polityk, który w rozmowie ze Sputnik News wychwalał Putina pod niebiosa, został wcześniej zawieszony w prawach członka partii.

Grubski stwierdzał, że „nie zgadza się na zakładanie knebla przez partię swoim parlamentarzystom”. Dziś w mediach społecznościowych poinformował, że złożył rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej i klubie senatorskim partii.

Przypomnijmy, w jaki sposób o Putinie mówił Grubski:

Mam pełen szacunek do prezydenta Rosji i jestem pod ogromnym wrażeniem tego człowieka. naprawdę to bardzo inteligentny przywódca, który genialnie rozgrywa geopolitykę. Zapewnia wpływy interesów rosyjskich w różnych obszarach świata w sposób jednoznaczny i perfekcyjny”.

Dalej zaś:

Współczesnej Rosji nie uważam za wroga Polski, wręcz przeciwnie — moglibyśmy prowadzić dzisiaj bardzo pozytywną politykę przyjaznych relacji gospodarczych i kulturalnych. Ubolewam więc nad tym, że w Polsce wytwarza się obecnie atmosferę napięcia w stosunku do Rosji, poprzez kreowanie wroga tam gdzie go nie ma”.

Więcej TUTAJ

dam/facebook,pl.sputniknews.com