Za pieniądze z przestępstwa Giertych kupił dom we Włoszech? - zdjęcie
15.10.20, 15:04Fot. screenshot - TVP Info

Za pieniądze z przestępstwa Giertych kupił dom we Włoszech?

64

Funkcjonariusze CBA zatrzymali dziś Romana Giertycha w związku ze śledztwem dot. wyprowadzenia niemal 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej. Dziennikarz Cezary Gmyz komentując sprawę na antenie TVP Info stwierdził, że za pieniądze z tego przestępstwa Roman Giertych mógł kupić posiadłość we Włoszech, do której wyprowadził się w sierpniu tego roku.

- „W dniu 15 października 2020 r. na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali grupę osób zamieszanych w sprawę wyprowadzenia kwoty niemal 92 mln złotych z giełdowej spółki deweloperskiej. Wśród zatrzymanych są m.in. biznesmen Ryszard K., adwokat Roman G. oraz byli członkowie zarządu spółki” – poinformowała dziś Prokuratura Regionalna w Poznaniu.

Zatrzymanie znanego adwokata komentował w TVP Info Cezary Gmyz:

- „Trzeba o jednej rzeczy powiedzieć, bo to jest rzecz, która nie jest znana opinii publicznej. Z tych pieniędzy, które zostały wyprowadzone z tych spółek Roman Giertych kupił posiadłość. Posiadłość, która jest ok. 70 km od Rzymu i wyprowadził się do tej posiadłości już w sierpniu tego roku. Od tego czasu rzadko bywał na terenie ojczyzny” – stwierdził dziennikarz.

- „Teraz pojawił się przez przypadek, najprawdopodobniej w związku z jutrzejszym posiedzeniem aresztowym jego klienta, czyli Leszka Cz. (…) Przy tej okazji Roman Giertych po raz pierwszy od dłuższego czasu opuścił swoją włoską posiadłość. Podkreślmy, że jest to posiadłość, która została nabyta najprawdopodobniej za pieniądze, które pochodziły z tego domniemanego przestępstwa” – dodał.

kak/TVP Info

Komentarze (64):

Foster2020.10.17 12:43
Gmyz bredzi - ten rozlatujący się domek na działce rekreacyjnej nazywa willą ?. Mam lepszą i się nie chwalę i nikt mi jej nie zazdrości.
antycham2020.10.16 16:19
cezary trza mniej ten teges to i na domek w rzymie starczy
Hanys GórnoŚląski2020.10.16 9:07
Prokuratura musi przedstawić zarzuty w 48 godzin - oto tajemnica "omdlenia" zdrowego jak koń :-) faceta, który wrzeszczał i skakał na protestach kodomitów. Teraz już tylko opłacony "profesor medycyny" wystawi zaświadczenie i nie wpuści Prokuratora :-)
Prawda2020.10.16 8:56
Gdyby nie miał nic na sumieniu to by nie mdlał. Ma szczęscie że dostał jeszcze szanse na życie
Anonim2020.10.16 8:50
III RP - folwark brutalnych postkomunistycznych mafii prawniczo-polityczno-finansowych. A wpajali ludziom w III RP, ze zielona wyspa, ze -tylko milosc, jezyk milosci, nie potrzeba zadnych organizacji do scigania przestepcow, bo wszyscy sa tacy dobrzy... A za kulisami kradli miliony, brutalnie atakowali, czeto nawet zabijali tych ktorzy mowili o nich prawde i mieli na to dowody. Teraz ciezko bedzie sie za nich wszystkich zabrac, ale trzeba probowac. Brawo CBA! A TVN ktore powstalo z kradzionych setek milionow FOZZ (Przywieczerski)- niech tych mafii tak nie broni - bo przyjdzie kara za klamstwo i kradziez...Pan Bog nierychliwy ale sprawiedliwy inne Afery Amber Gold Gdansk, zwiazane OLT z mysla zeby LOT przejeli Niemcy, hazardowa - Dolny Slask, Bury, na nieboszczyka - przejmowanie kamienic w Wa-wie etc etc.
Maciej Płatov2020.10.16 8:47
W grobie przewraca się Jędrzej Giertych jeden z Twórców przedwojennego Stronnictwa Narodowego. DZIADEK Romana.
olo2020.10.16 8:04
sami krętacze i złodzieje.Oni krzywdy sobie nie zrobią.W co inwestuje premier i minister szumowski ? tez kupują nieruchomości
Janina2020.10.16 8:01
Nie wiem co to za pijaczyna, ten gmyz, ale mam pytanie: gdzie jest raport smoleński Macierewicza? Gdzie jest wrak smoleński? Czy Szumowskiemu i Sasinowi postawiono już zarzuty malwersacji pieniędzy podatników?
bolo2020.10.17 12:44
Janina zjedz snikersa...
jula2020.10.16 8:00
Zupełnie nie rozumiem dlaczego nie ma analizy podatkowej przy rejestrowaniu zakupów tej miary, niechby tylko Kowalski kupił sobie kawalerkę za gotówkę to zaraz US pyta skąd te pieniądze? Z darowizn. Zarejestrowane te darowizny, od dziadków co walizy złota przywieźli z wojny?
Rafal2020.10.16 11:14
Nie wiem co ty pijesz ale to jest dom we włoszech to jak US może sprawdzić co Giertych ma we włoszech. Giertych na pewno togo w żadnym zeznaniu podatkowych nie uwzględnił. Albo ma dom na babcie tak jak Kwaśniewski.
Grzegorz2020.10.16 7:27
Złodziej w todze może sobie kupić dom we Włoszech, uczciwego człowieka nie stać nawet na chatynkę we Włochach.
mm2020.10.16 9:18
dom we włoszech jest duuuuużo tańszy niż chatynka we włochach...
Beno2020.10.16 3:51
A tak wielkiego katolika udawał. Niestety totalna opozycja to banda oszustów i złodziei: Nowak, Giertych, Kijowski, łapówkarz Grodzki i wielu innych.
Moly2020.10.16 2:50
Moze p. Gzyms zaczeka na dochodzenie i wyrok. Nie wiem dobrze kim jest ten Gzymz. Ani tez nie jestem ciekawa bo to jakies szumowinki. Ale z tej wypowidzi juz widze ze brakuje mu podstawowych zasad dobrego wychowania. Szambonurek
Facet2020.10.16 4:00
Ale Ty jesteś gł..pia. Ale to normalne - białogłowa ...
Janusz2020.10.15 22:16
Boże! Wszy i gmyzy nas obsiadły.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.10.15 22:11
A za ile? Tez szukam w okolicy.
Jan Radziszewski2020.10.15 21:37
niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P te 5 % to ponad 3 mln polek i polaków także z PISu PO ect +++ >. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
Jan Radziszewski2020.10.15 21:32
Jezus 10.05.2020r Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziękuję za wasze modlitwy i miłość, którą Mi okazujecie. Jesteście Moją radością i ukojeniem Serca Mojego. Czas trudu i zmagania jest waszym udziałem i wiedzcie, że waszym udziałem będzie Moja Chwała. . Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec.
Jan Radziszewski2020.10.15 21:31
- 2 Maja, 2020 - 18:25 Maryja: Dzieci Moje Wiele modlitw zanosicie do Mnie i Mojego Syna, lecz niewielu pości i czyni wyrzeczenia. Tak dzisiaj w dniu Mojego Święta proszę was byście bardziej się starały, bo szatan działa ze zdwojoną siłą. Wiele dusz wcale się nie modli i żyje jakby Boga nie było, wiele dusz stało się letnimi i wiele smutek przygniata. Dlatego proszę was w tym ostatnim czasie byście nie ustawały, ani w gorliwości modlitwy, ani w postach i ofiarach. Czas jest krótki, gdy Mój Syn przyjdzie jako Sędzia Sprawiedliwy. I wiele dusz wróci do Mojego Syna lecz wciąż trzeba modlitwy, by każdy grzesznik najbardziej zapragnął Wierne Moje dusze jesteście pod Moją opieką, jesteście pod opieką Królowej Polski, Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego.
Jan Radziszewski2020.10.15 21:27
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
A tak poza tym...2020.10.16 6:48
....wszyscy zdrowi? :)))
Robert2020.10.15 21:25
Ile trzeba zarabiać w zawodzie adwokata i przez ile lat, żeby się takiego majątku dorobić i do tego jeszcze to wszystko trzeba utrzymać ?
Krakus2020.10.15 19:37
A ja mam pytanie - a co sobie kupi żona Szumowskiego? :P
gumowa kaczka2020.10.15 19:22
przestępstwa muszą być ścigane,szkoda że zawsze ścigają swoich przeciwników politycznych -w zależności kto akurat rządzi
Glaudiusman2020.10.15 19:08
No to trzeba tylko naoliwić bransoletki, aby łatwo wchodził kluczyk i dobrze się kręcił.
Krakus2020.10.15 20:56
Tak. Przydadzą się dobrze naoliwione za 3 lata. Jak sie wstawi przed Trybunał Konstytucyjny całą wierchuszke PiS za ich złodziejstwo, kłamstwa i przekręty :)
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.15 18:47
może giertych dostał od bezdomnego ten dom?
MT(*)2020.10.15 18:20
To doprawdy dziwne, ale czy ktokolwiek słyszał, by Giertych, jako adwokat, wygrywał kiedyś jakieś oszałamiająco spektakularne sprawy, za które mógłby uzyskiwać aż takie przychody?
ayran2020.10.16 8:44
Tak, słyszał. Google pomoże
JANEK2020.10.15 17:51
ŻEBY TYLKO DŁUGO --- PO KONIU NIE JEZDZILI, JAK JECHAĆ KONIEM TO WIERZCHEM,,, I TAK ŻEBY KONIA NIE ZAJECHAĆ
seba2020.10.15 17:25
Anno Domini 2014 wszystko się układa https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/majatek-romana-giertycha-jak-mieszka-giertych-ile-zarabia-giertych/1d4sktf#slajd-2
1232020.10.15 17:06
Giertychowi oczywiście życzę powrotu do zdrowia. Ale, widziałem przeszukanie w jego domu i powiem tak - biedy nie widać. A jak ma taki drugi koło Rzymu, to fiskusowi powinna się zaświecić wielka czerwona lampa. Nie zdziwiłbym się gdyby stosował podobne schowki jak Sławomir N.
bieda,bieda,bieda! jak żyć? :(2020.10.15 17:34
do tych dwoch willi trzeba jeszcze dodać dom na Wilanowie, mieszkanie w Wa-wie, lokal jego kancelarii w jednej z najdroższych lokalizacji W-wy.
Roman Wytrych2020.10.16 6:50
Sie pracuje, sie ma.
Foster2020.10.15 16:47
Z tego Gmyza to kawał mendy - jeszcze Giertych żyje a on już go pomawia (oczernia).Nie potrafiłbym tak się zachować.
Foster2020.10.15 16:26
Boże - co oni mu zrobili ?
GoldenBrown2020.10.15 16:21
Gdybyś Gmyz tyle nie chlał, to byś już dwie takie wille kupił.
Aleksander2020.10.15 17:36
Skąd o tym wiesz gamoniu?
Może...2020.10.16 6:52
...z nim pił?
Pola2020.10.15 16:12
Ten "wesoly Romek" mia rzeczywiscie" na przedmiesciu (Rzymu)domek".Niesamowite!!!
hm2020.10.15 16:00
To by wyjaśniało niebywałe zaangażowanie mec. Giertycha w walce o tzw. "demokrację", nie jest głupi i wiedział że Ziobro jak będzie u władzy to wcześniej czy później do tyłka się mu dobierze.
Art2020.10.15 16:08
To niczego nie wyjasnia. To tylko Twoja spiskowa teoria dziejow siedzaca w Twojej glowie.
hop hop hop2020.10.15 16:53
Roman G. opowiadał się za likwidacją CBA, na ich widok w swoim domu zemdlał, wrażliwy jak na konia
Mama2020.10.16 2:26
Wyjaśnia dużo ludziom inteligentnym. Jego dziwne zaangażowanie po stronie złodziejstwa jest tutaj wymowne. Wystarczy zresztą przypomnieć rozmowę z Czarneckim gdzie uspokajał swojego klienta że będzie przedłużał sprawy w nieskończoność i klientka nigdy nie odzyska swoich pieniędzy...
Aleksander2020.10.15 17:35
Zgadzam się z tą opinią.
Józef2020.10.15 15:38
A jak się okaże że jest niewinny to za co kupił dom.
Art2020.10.15 16:07
Kpisz czy o droge pytasz? To jest jeden z najdrozszych i najbardziej wzietych prawnikow w kraju. Chyba nie jestesmy na tyle naiwni, zeby sobie wyobrazac, ze on pracuje za srednia krajowa? Ja sie dziwie, ze on nie ma paru takich domow.
Mama2020.10.16 2:37
Po tej akcji CBA to jego "wziętość" spadnie prawdopodobnie do zera. Bo Kto by brał na swojego adwokata takiego oszusta?
Art2020.10.16 9:13
Ale to wlasnie o to chodzi? Walimy jak w beben w tych, z ktorymi nam nie po drodze? Ok. Tylko to sa zagrywki widziane w republikach bananowych i krajach b. ZSRR. Ja wiem, ze PiS wzoruje sie na komunistach sowieckich, ale to nie oznacza, ze juz wszystcy chca zyc w partyjnym kraju neobolszewikow.
klawisz2020.10.15 16:15
z oszczędności ;)
Krakus2020.10.15 20:59
Bezdomny mu dał. A potem umar. :D :D :D
Krukas2020.10.16 6:54
Ten bezdomny został bezdomnym w chwili gdy mu dał ową willę. Sekundę wcześniej nie był bezdomny, bo miał willę.
takijakitakialeniebylejaki2020.10.15 15:36
Chcemy żyć w wolnym kraju!!! Precz z PiSem!!! Chcemy wolności by móc spokojnie kraść!!!
Po 11 ...2020.10.15 15:20
Na dom to on zarobił jak był ministrem w rządzie PiS.
kapral2020.10.15 19:38
Żuj jaja się PO-wska-bolszewicka dziwko. 🤣
Art2020.10.15 15:15
Wow. Nawet nie wiadomo jeszcze czy w ogole doszlo do przestepstwa, a dziennikarz-trotyl juz wie na co poszly pieniadze. Moralnosc tego czlowieka to jedno wielkie szambo.
jle_ffm2020.10.15 15:43
Wiarygodność Gmyza = Wiarygodność TVPis. I tyle w temacie.
Aleksander2020.10.15 17:39
Jesteś d...em.
Mama2020.10.16 2:32
To w takim razie Jak rządziło PO to była TVPO! A ci sędziowie w trybunale konstytucyjnym i sądzie najwyższym to z PiSu tak? To znaczy że wcześniej byli z PO! Ot mentalność POspólstwa....
kapral CBA2020.10.15 19:39
Żuj jaja się PO-wska-bolszewicka dziwko. 🤣
Krakus2020.10.15 21:00
kapralu, już pisałem - naucz się choć troszkę pisać po polskiemu a nie tylko Ctrl C i Ctrl V :P
kapral z Klęczkowskiej2020.10.15 22:15
Ty idioto z WSI krakowskiej, nie pisz więcej, Żuj jaja jak się da 🤣. Twoj konie bliski! PO-wska-bolszewicka dziwko. 🤣