Wszystko, o co prosicie w modlitwie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie - zdjęcie
28.05.21, 08:45

Wszystko, o co prosicie w modlitwie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie

6

PIERWSZE CZYTANIE

Pochwała wielkich przodków

Syr 44, 1. 9-13

Czytanie z Mądrości Syracha

Wychwalajmy mężów sławnych i ojców naszych w kolejności ich pochodzenia.

Ale są i tacy, o których nie pozostała pamięć, zginęli, jakby wcale nie istnieli, byli, ale jak gdyby ich nie było, a dzieci ich po nich.

Lecz także ci są mężami czcigodnymi, których dobre czyny nie zostały zapomniane; pozostały one wraz z ich potomstwem, dobrym dziedzictwem są ich następcy.

Potomstwo ich trzyma się przymierzy, a dzięki nim – ich dzieci. Potomstwo ich trwać będzie na wieki, a chwała ich nie będzie wymazana.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Nieurodzajny figowiec. Oczyszczenie świątyni

Mk 11, 11-25

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus przybył do Jerozolimy i wszedł do świątyni. Obejrzał wszystko, a że pora była już późna, wyszedł razem z Dwunastoma do Betanii.

Nazajutrz, gdy wyszli z Betanii, poczuł głód. A widząc z daleka figowiec, okryty liśćmi, podszedł ku niemu zobaczyć, czy nie znajdzie czegoś na nim. Lecz podszedłszy bliżej, nie znalazł nic prócz liści, gdyż nie był to czas na figi. Wtedy rzekł do drzewa: «Niechaj już nikt nigdy nie je z ciebie owocu!» A słyszeli to Jego uczniowie.

I przyszli do Jerozolimy. Wszedłszy do świątyni, zaczął wyrzucać tych, którzy sprzedawali i kupowali w świątyni, powywracał stoły tych, co zmieniali pieniądze, i ławki sprzedawców gołębi; nie pozwolił też, żeby ktoś przeniósł sprzęt jakiś przez świątynię. Potem nauczał ich, mówiąc: «Czyż nie jest napisane: Mój dom ma być domem modlitwy dla wszystkich narodów? Lecz wy uczyniliście go jaskinią zbójców».

Kiedy doszło to do arcykapłanów i uczonych w Piśmie, szukali sposobu, jak by Go zgładzić. Czuli bowiem lęk przed Nim, gdyż cały tłum był zachwycony Jego nauką.

Gdy zaś wieczór zapadł, Jezus i uczniowie wychodzili poza miasto. Przechodząc rano, ujrzeli figowiec uschły od korzeni. Wtedy Piotr przypomniał sobie i rzekł do Niego: «Rabbi, patrz, figowiec, który przekląłeś, usechł».

Jezus im odpowiedział: «Miejcie wiarę w Boga! Zaprawdę, powiadam wam: Kto powie tej górze: Podnieś się i rzuć w morze, a nie zwątpi w duszy, lecz wierzy, że spełni się to, co mówi, tak mu się stanie. Dlatego powiadam wam: Wszystko, o co prosicie w modlitwie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie. A kiedy stajecie do modlitwy, przebaczcie, jeśli macie coś przeciw komuś, aby także Ojciec wasz, który jest w niebie, przebaczył wam wykroczenia wasze».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (6):

Kiedy byłem mały2021.05.30 16:07
modliłem się do Boga o rower, ale go nie dostałem. Kiedy dorosłem, zrozumiałem, że Bóg nie działa w ten sposób, więc ukradłem rower i modliłem się o wybaczenie.
Antychryst 6602021.05.28 10:21
Słowo "wszystko' w przypadku Jezu jest dość przereklamowanym słowem. Ja chce żeby więcej nie było złych seksualnie związków żeby mężczyzna był właściwego wieku i właściwej rasy a jego żony miały pokorę że mężczyzna trochę grzeszy ale tak do wybaczenia dla boga bo ma kilka żon. Chce też zdarcia twarzy wszystkich ładnych białych kobiet co obcowały zanim to prawo wejdzie. Jestem Jezu bardzo cierpliwy i pełen nadziei.
robaczek2021.05.28 10:21
JAK JA BARDZO WIERZE W TĄ WYGRANA W LOTKA!!!!!!! .................... juz od lat kurde................. kiedy bedzie mi to dane ??? ;] ktos zna terminy realizacji modlitw???
Po 11 ...2021.05.28 9:11
"Wszystko, co obiecujemy, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie" - Jarosław I Mały.
Anonim2021.05.28 8:54
Ah tak? Dzieci błagające o życie w obozach koncentracyjnych widać za słabo się modliły...
AAAtomek2021.05.28 8:53
No dobra, Panie Boże kiedy zabierzesz do siebie tego z kotem?