Wróblewski: Lewica wciąga dzieci w swoje nihilistyczne działania - zdjęcie
02.02.21, 18:04Fot. Piotr Łysakowski, via: Wikipedia CC 4.0

Wróblewski: Lewica wciąga dzieci w swoje nihilistyczne działania

17

Poseł Bartłomiej Wróblewski komentował w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja toczący się w Polsce spór dot. aborcji. Polityk zauważył, że wśród partii opozycyjnych obserwujemy drastyczny skręt w lewą stronę, a politycy prześcigają się w wygłaszaniu postulatów zgodnych z oczekiwaniami środowisk liberalnych i uczestników manifestacji tzw. „strajku kobiet”. Wróblewski zauważył przy tym, że jakakolwiek liberalizacja prawa aborcyjnego będzie w konsekwencji prowadzić do legalizacji eutanazji, również dzieci.

- „To, co robi radykalna lewica, to są działania nihilistyczne, w które wciąga się młodzież i dzieci często nierozumiejące, czego sprawa dotyczy, i traktujące to jako pewnego rodzaju zabawę, imprezę, performance. To jest oczywiście coś, co trzeba bardzo surowo, najsurowiej ocenić” – stwierdził poseł Bartłomiej Wróblewski.

Polityk przyznał, że jest zawiedziony postawą PSL-u i Szymona Hołowni, od których można było oczekiwać sprzeciwu wobec zabijania nienarodzonych dzieci.

- „Polityka w ostatnim czasie skręciła w lewo. Oni poczuli się w obowiązku, żeby zajmować stanowisko zgodne z oczekiwaniami części liberalnych i lewicowych mediów i w duchu protestów” – zauważa gość „Aktualności dnia”.

Wróblewski podkreślił, że obecnie potrzeba propozycji poszerzających wsparcie dla matek i chorych dzieci, a nie propozycji poszerzania zakresu legalnej aborcji.

- „W parlamencie musimy dyskutować o wsparciu dla matek w trudnych ciążach, o pomocy perinatalnej, o wsparciu okołoporodowym, o pomocy dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Jest to przestrzeń do koniecznej dyskusji” – zaznaczył.

To właśnie na tych propozycjach w ocenie polityka powinien skupić się teraz Sejm. Przypomniał też, że konsekwencji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego nie można zmienić na drodze ustawy.

Bartłomiej Wróblewski zwrócił uwagę, że propozycje opozycji zmierzają w kierunku ustanowienia w Polsce prawodawstwa obowiązującego w krajach zachodnich, gdzie obecnie toczy się dyskusja dot. eutanazji osób starszych i chorych dzieci.

- „Triumf cywilizacji śmierci jest w wielu miejscach wielki, ale w żaden sposób nie powinien powodować, że my się tutaj poddajemy i mamy rezygnować z tego, co nie jest zasadą wiary, tylko elementem prawa naturalnego, wynikiem przekonania, że każdemu człowiekowi (…) przysługuje podstawowe prawo do życia” – przekonywał.

kak/radiomaryja.pl

Komentarze (17):

Ksiądz Bartold2021.02.2 20:01
I tym właśnie prawica przegrywa wśród nastolatków. Traktuje ich jak dzieci, niezdolne do wyrobienia sobie swojego zdania. Zamiast z nimi rozmawiać, tłumaczyć, próbować przekonać, to stwierdza jak Wróblewski "Te dzieci zostały zmanipulowane przez lewice..."
Czy możesz mi polecić jakiś dobry secondhand?2021.02.2 18:55
°_°
Polak Dumny nie gej2021.02.2 18:48
Lewackie dziadostwo chce mieć rację poprzez bicie młotem.
Total Mayhem2021.02.2 18:42
Zdaje się, że pan Wróblewski antynihilistycznie przyłożył rękę do obniżenia PiS-owi sufitu. Ciężko będzie wypracować poparcie powyżej poziomu tego sufitu.
Jezu to kłamstwo.2021.02.2 18:41
Zobaczcie feministki brzydkie - jesteście nieszczęśliwe przez te wszystkie ładne kobiety tych mężczyzn uchodzących często za prawicowych - Tak samo homoseksualiści. -To biseksualizm Imprezowy jest waszym największym wrogiem. Chcecie zrobić coś pożytecznego to zróbcie zbrojny napad na najbliższą imprezę gdzie tańczą te Dody i Najmany. Wyzwólcie się!! Żadnych ocalałych.
Anonim2021.02.2 18:52
Art. 255 § 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Jezu to kłamstwo.2021.02.3 6:41
Twoja matka to dziwka.
Anonim2021.02.2 18:38
Łysa pała Wróblewski, gdyby wiedział, że żona urodzi homoseksualistę to zaraz by jej kazał jechać na Słowacje na zabieg! Takie są zakłamane te katolicko-pisowskie knury!
Anonim2021.02.2 19:44
Nie mierz wszystkich swoją miarą, jak dla ciebie jedynym wyjściem z problemu jest aboracja,to nie znaczy,że inni też tak robią, normalni ludzie potrafią rozwiązywać po ludzku trudne problemy.
Ulszyfer2021.02.2 18:32
Zobaczcie np na służby - jak jest wśród np strażaków, czy policjantów kobieta brzydka, lub stara to ma naturalny - szacunek nie powoduje konfliktu, można się z nią przyjaźnić, koledzy z pracy nie skaczą sobie nawzajem do gardeł. Ale jak będzie atrakcyjna, to ci sami koledzy z pracy nawet jak będą mieli ładne partnerki, to przez tą jedną w pracy nieważne czy ona jest podległa czy przełożona - będą się nienawidzić - samo to wyjdzie. Już wiecie kto jest wrogiem pokoju i równości na świecie.? Uderzając w ładne kobiety rasy jasnej - niszcząc ich wygląd - walczy się z samym szatanem Jezusem i Jego torturującą telenowelą.
Dziennikarz TVN2021.02.2 18:16
Nasza żydówka lempart dostała zadyszki. Nie udało się też załatwić, aby siedziała w biurze i dyrygowała strajkującymi zombiami. To tak jak robi żyd owsiak z zombiami WOŚP.
Anonim2021.02.2 18:30
żydówka matka boska dyryguje polskimi zombiami katozjebkami.
Polak2021.02.2 18:39
Biblia nie podaje, że była zydówką. Była z Nazaretu, a nie z Judei.
Anonim2021.02.2 18:53
No przecież, pochodziła z Wadowic.
post zgłoszony do moderacji2021.02.2 18:38
°
Dziennikarz TVN2021.02.2 18:40
Brawo cenzura! Jak u nas w TVN i na facebooku twitterze mmmmm
hahahaha2021.02.2 18:13
I co ze strajkiem macic? Miały roznieść Polskę jak TK zatwierdzi aborcję i co? Cicho jak w kościele.