Wpis prof. Pawłowicz wywołał burzę. Sprawą zajmie się RPO - zdjęcie
08.04.21, 06:43Fot. screenshot - YouTube ( myPiS TV)

Wpis prof. Pawłowicz wywołał burzę. Sprawą zajmie się RPO

573

Sędzia Krystyna Pawłowicz opisała wczoraj w mediach społecznościowych sprawę 10. letniego ucznia, do którego nauczyciele mają zwracać się żeńskim imieniem. Wpis prawniczki wywołał ogromną burzę w mediach. Teraz sprawą ma zająć się Rzecznik Praw Obywatelskich.

Sędzia TK Krystyna Pawłowicz poinformowała na Twitterze, że dyrektor szkoły podstawowej w Podkowie Leśnej doprowadziła do podjęcia uchwały zobowiązującej nauczycieli, aby zwracali się żeńskim imieniem do 10. letniego chłopca, wbrew danym aktów stanu cywilnego.

- „Dyr. Szkoły Samorząd. im. Boh. W-wy w Podkowie Leśnej, ul. Jana Pawła II (…) doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagog. uchwały ZOBOWIĄZUJĄCEJ nauczycieli, by zwracali się do 10-letniego ucznia, CHŁOPCA per AGNIESZKA, jak chcieli rodzice. Dane aktów stanu cywil. Zlekceważono”

- napisała.

Na jej wpis zareagował burmistrz Podkowy Leśnej. Artur Tusiński stwierdził w swoim wpisie na Facebooku, że wpis sędzi jest „obrzydliwy” i godzi w dobro dziecka.

- „Ze względu na małą społeczność i dobro dziecka staraliśmy się uniknąć rozgłosu, niemniej jednak stało się, mamy już dyskusję w przestrzeni publicznej, także na lokalnych grupach”

- zaznaczył.

Dodał, że szkoła i miasto są otwarte na potrzeby każdego ucznia, a rolą dyrekcji i grona pedagogicznego jest stworzenia przyjaznego środowiska.

- „Obowiązkiem dorosłych jest ochrona dzieci, o czym zdaje się zapomina Pawłowicz i osoba, która wyniosła informację poza szkołę”

- stwierdził burmistrz.

Sprawa trafiła do Zespołu ds. Równego Traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Dyrektor tego zespołu Magdalena Kuruś podkreśla, że w świetle doniesień medialnych dyrekcja szkoły postąpiła właściwie i zadbała o poszanowanie godności i bezpieczeństwa dziecka.

kak/Interia.pl, DoRzeczy.pl

 

Komentarze (573):

bogdanus2021.04.9 19:18
Za co ma być karana za stwierdzenie że status dziecka to chłopiec? bo jest chłopcem.
Skrzypek na dachu2021.04.9 10:34
Ludzie nie dajcie sie nabrac na zdemoralizowane ideoligie LKGBPQZ .
bogdanus2021.04.9 19:19
Ideologia LGBT to demoralizacja dzieci.
galon2021.04.9 8:08
Tak to jest typowa polska katoliczka. Typowa przedstawicielka Rydzyka i ojca narodu Kaczyńskiego. Czy takie prymitywy musza zapełniać przestrzeń publiczna? Wstyd i Hańba dla Naszego Państwa.
Skrzypek na dachu2021.04.9 10:44
Baba to baba i chlop to chlop . Wszystkie inne mozliwosci , prawdziwe czy urojone to " Monstrum per Defectum ".
cozano2021.04.9 8:06
Krycha, według ideologi i formacji politycznej, którą reprezentuje nie rozpłodowa krowa, dała znowu popis swojego wrodzonego chamstwa.Ta chamka to tzw."elita dobrej zmiany".
Pojebani rodzice, szukają rozgłosu!2021.04.9 0:48
10-cioletni gnojek wie, że NIE jest chłopcem, tylko dziewczynką...! A tylko dlatego, że ma TAK małego ptaka, że go w majtkach znaleźć nie może. - - - - Dzieciaku, NIE ty jeden! - - - Taki Lesio Keller-Krawczyk też ma podobny problem! - - -
hmm2021.04.9 6:57
ciekawe, czy to samo powtórzysz w prokuraturze
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.04.9 7:41
^^^ przekazano już policji powyższe fantazje pedofila
Ojojoj2021.04.9 8:12
gdyby tak działało prawo, to byś zboku, już dawno siedział za kratkami.
Izabela2021.04.8 20:38
Pawłowicz sprawia wrażenie osoby głęboko zaburzonej. Ona potrzebuje pomocy, której sama odmawia bliźnim bo jest zaburzona. Niech ją Ojciec Chrzestny z Żoliborza, też zaburzony, jakoś usadzi, albo niech oboje się leczą. Może niech ślub wezmą . W Tworkach?
Życzliwy Tobie2021.04.8 21:41
Droga Izabelo, gdybyś uległa wypadkowi z utratą świadomości to Ona pierwsza wyciągnęłaby do Ciebie rękę... jestem tego pewien... bo Twoi współ-poglądowcy uznaliby, że umarłaś i że nie opłaca się Ciebie leczyć... bo swoją dolegliwością naraziłabyś skarb państwa na straty :( - w imię powiedzenia pewnego pana ekonomisty: "na to nie ma i nie będzie pieniędzy".
staruszek2021.04.8 20:19
jakem pradziadek-takiego syna czy wnuka ,który wciąga szkołę w transeksualne fanaberie-wydziedziczyłbym.a mam z czego!
XD2021.04.8 21:50
Wydziedzicz.
Anonim2021.04.8 19:01
Ja tylko bezczelnie zauważę, że osoby chore psychicznie którym PODLI LUDZIE pozwolili na "zmianę płci", bardzo często popełniają SAMOBÓJSTWA. To oczywisty sposób jeśli latami wzmacnia się chorobę psychiczną, nie walczy z jej objawami a przeciwnie, wzmacnia się ja aż do rozpadu osobowości. Po rozpadzie pozostaje już tylko skoczyć z mostu wypiwszy truciznę.
Maria Błaszczyk2021.04.8 19:07
Ale osoby transpłciowe, które przeszły tranzycję - płci nie da się zmienić - popełniają je znacznie rzadziej niż osoby transpłciowe, które tranzycji nie przeszły. I w ogóle tranzycja wpływa pozytywnie na jakość ich życia, zdrowie psychiczne i samopoczucie. Tu metaanaliza: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1365-2265.2009.03625.x
Anonim2021.04.8 19:20
Wszystkie "badania" dotyczące zboczeń seksualnych są od 30 lat sprawą polityczną, i muszą dawać takie "wyniki", jakich oczekuje WŁADZA. A Władza oczekuje pałki do niszczenia ludzi, rodzin i robienia z dzieci biorobotów.
Maria Błaszczyk2021.04.8 19:52
Eeee... A co ma tożsamość płciowa do zboczeń? Zastanów się, co piszesz. Tożsamość płciowa jest już rozwinięta u trzylatka. Serio, chcesz nazywać takie malutkie dzieci "zboczeńcami"? Chyba Ci się wszystko pomieszało...
Anonim2021.04.8 19:57
Zboczenie to termin ścisły, jest zboczeniem bez względu na wiek. Jeśli występuje u trzylatka, nadal nim jest.
sx2021.04.8 20:11
U 3-latka raczej nie występuje, ale jak takie dziecko ma tego typu problemy, że nie wie czy jest chłopcem, czy dziewczynką, to jego rodziców trzeba przebadać - czy nadają się na nich
Maria Błaszczyk2021.04.8 20:31
Jaki termin??? Zastanówmy się. Słowo "ścisły" by tu zapewne znaczyło «narzucający surowe rygory i niedopuszczający wyjątków». "Termin" natomiast oznaczałby «wyraz lub wyrażenie o specjalnym znaczeniu w jakiejś dziedzinie». No więc w jakiej niby "dziedzinie"? "Ciemnota" to nie "dziedzina posługująca się ścisłymi terminami". "Nienawiść" również nie. "Katolickie przesądy" - podobnie. Napisz więc, o jaką "dziedzinę" Ci chodzi. Jakaż to "dziedzina" posługuje się tym "ścisłym terminem". Bardzom ciekawa. Aha, definicje za SJP PWN.
Anonim2021.04.8 20:39
W dziedzinie seksuologii. Konkretnie - normalnej seksuologii nie dostosowanej do potrzeb Rewolucyjnego Przekształcenia Człowieka w bydło albo inaczej: bioroboty.
Maria Błaszczyk2021.04.8 20:58
Chyba jednak nie. Miałam w życiu wykład i ćwiczenia z seksuologii. Posiadam również oba podręczniki statystyczne. Ale na to, co uprawiasz, mamy "ścisły termin". Mianowicie "konfabulacja". A i to tylko przy bardzo optymistycznym założeniu, że masz dobre intencje.
Anonim2021.04.8 21:05
Chyba jednak tak. No i nie miałaś wykładów z seksuologii, tylko z seksuologii marksistowskiej, zbudowanej na (nigdy nie odrzuconych) eksperymentach Alfreda Kinseya, sadysty, pedofila i satanisty.
Maria Błaszczyk2021.04.8 21:50
Aleś się tego Kinseya uczepił. Gostek nie żyje od ponad 60 lat, od tego czasu nauka się rozwinęła na tyle, że nie leczymy już czego popadnie lobotomią, każdy z nas ma w kieszeni urządzenie, dające dostęp do prawie całej wiedzy świata - a ponadto dające się wykorzystać jako lusterko, jak Ci się tusz do rzęs rozmaże. Wykonano tysiące badań dotyczących płci i seksualności, wiele z nich odrzucono, inne zebrano w przeglądy, a potem wykonano metaanalizy, wnioski z nich stosowano w leczeniu setek tysięcy ludzi, co następnie analizowano, badano, a te badania zbierano w przeglądy, a następnie opracowywano metaanalizy. Mniej więcej wiedza w tym zakresie ma się tak, jak współczesna biologia ewolucyjna do Darwina - umiemy sekwencjonować DNA i stworzyliśmy inżynierię genetyczną... No więc warto pamiętać o Kinseyu i warto pamiętać o Darwinie. Ale oni są historią, a współczesna nauka jest zupełnie gdzie indziej, inna jest wartość jej ustaleń i inne możliwości.
Anonim2021.04.8 22:07
Niestety nie jest gdzie indziej, ponieważ seksuologia zasadniczo nie jest nauką, tylko zakamuflowaną pałką do indoktrynowania ludzi. Badania już od dawna służą tylko i wyłącznie doskonaleniu technologii podporządkowywania ludzi Władzy. Nie ma lepszej pały do profilowania ludzi i przymuszania ich do określonych zachowań, jak kierowanie ich seksualnością. Drugą pałą jest strach, co dziś pięknie widać na przykładzie kowidopsychozy i nastrzykiwania ludzi preparatami prowadzącymi wprost do upragnionej depopulacji. Inaczej pisząc - ludzkość jest przekształcana w stado humanoidalnego bydła.
Maria Błaszczyk2021.04.8 22:36
Coś źle zrozumiałeś. Albo wszystko Ci się pomieszalo. Covid to choroba, wysoce zakaźna i dość niebezpieczna. Do tego momentu mocno zaniżone statystyki mówią, że w samej Polsce zabiła 50 tys. ludzi - czyli. powiedzmy, Białą Podlaską. Ale z danych GUS wynika, że nadumieralność od początku tej epidemii wzrosła do 100 tys. Z long covid zmaga się kolejne półtora miliona Polek i Polaków, czyli, powiedzmy, Warszawa. Szczepionki będą zapobiegać dalszym zakażeniom, czyli śmierciom. Czyli właśnie depopulacji. I tak samo jest z seksuologią. Nikt nikogo do niczego nie przymusza, wręcz przeciwnie. Dzięki jej rozwojowi dowiedzieliśmy się właśnie, jak bardzo zróżnicowana jest ludzka seksualność - a to otworzyło, razem z internetem, mnóstwo możliwości dla wielu ludzi, wcześniej zamknięte przez brak wiedzy i systemy etyczne powstałe w czasach, gdy seks był powiązany z prokreacją w sposób ścisły. Na szczęście współcześnie udało się to oddzielić, a skostniałe ramy dzięki temu się rozpadły.
Anonim2021.04.8 22:53
Bzdury. 95% zmarłych na kowida to osoby zmarłe na zawały, wylewy, cukrzycę, nowotwory a nawet wypadki samochodowe, u których nawet nie tyle że wykryto kowida, co całkowicie niewiarygodny "test" coś tam wykrył. Ten sam test co wykrył kowida w cocacoli, oleju silnikowym i papai. Sprawa jest całkowicie oczywista - międzynarodowa finansjera w celu rozwalenia naszego świata, wzięcia ludzi za mordę i zaprowadzania komunizmu opracowała wiruska i zadbała o jego rozpowszechnienie. Teraz ci sami ludzie wciskają nam "szczepionki". Oczywistym skutkiem będzie wytępienie 6,5 - 7 miliardów, co bardzo łatwo kontrolować bo oni wiedzą ile ludzi nastrzyknęli. Jak już nastrzykną te 7 miliardów, to będą wiedzieli, że za dekadę będzie po wszystkim. Tego się nie da wyciągnąć, zaszczepiony jest skazany, jeszcze nie wiemy na jakiego następnego zajzajera umrze, ale poczekamy, zobaczymy. Daję im 10, moooże 15 lat życia. To jest cwana powtórka Rewolucji Bolszewickiej, podobnie kontrolowanej przez kręgi Bankierów z USA. Oni tego nie ukrywają, mówią o tym prosto z mostu. Wystarczy słuchać i pozbyć się mentalnych blokad zamykających oczy na dźwięk słów-kluczy.
Maria Błaszczyk2021.04.8 23:17
Niesamowite. Czyli z puntu widzenia finansjery korzystne jest wykończenie sporych grup ludzi, ze znacznie większej zrobienie inwalidów, a to wszystko po to, żeby reszta zmarła za 10-15 lat. I to ma im przynieść korzyść? Do tego, w jakiś tajemniczy sposób pozyskali tysiące naukowców, a także informatyków, pracowników technicznych, i kto tam jeszcze brał w tym udział, którzy zrobili dla nich te ludobójcze szczepionki i milczą jak głazy, od Pekinu, przez Moskwę po Nowy Jork. Rządy australijski, japoński i węgierski nagle zaczęły mieć wspólny cel, a jest nim wymordowanie większości swoich populacji. Aha, a Cola powoduje rozpad jakiegokolwiek białka, bo jest kwaśna jak piorun. Chyba nie uważałeś na tej lekcji, co na niej było o kwasach.
Anonim2021.04.8 23:30
Nikt nie pozyskiwał "tysięcy naukowców". Oni to coś mieli już gotowe, przygotowane w laboratoriach broni biologicznej np. w Forcie Detrick. Masakra, ale wy jesteście ufni. Jak dzieci. Z zapałkami.
Maria Błaszczyk2021.04.9 1:28
A jednak. Te szczepionki nie zrobiły się same. Nie stworzyli ich też finansiści. Tworzyli je naukowcy. Całe tysiące naukowców. I nawet jeśli zrobili to kiedy indziej - to nie mam pojęcia, jak zdołali to ukryć. Przecież oni nie żyją w jakichś bunkrach na Saharze. Tylko normalnie, wśród ludzi. I gonią swoich rodziców i dziadków na szczepienia, odliczają dni, aż nadejdzie kolej na nich... I tak samo z rządami - każdy rząd to setki ludzi. Kilkadziesiąt państw z zaawansowanym programem szczepień, kolejne sto kilkadziesiąr, które sie doczekać nie mogą, aż będzie ich kolej. I nikt zupełnie się nie wygadał, tylko wszyscy lecą się szczepić? Po to, by za 10-15 lat wszyscy umrzeć? Niesamowite.
Anonim2021.04.8 23:51
no i nie ogarniam, jak można nie uważać większości rządów za figurantów zależnych od międzynarodowego kapitału. Przecież to sa pacynki, sory, pajace z kijem w tyłku.
Cierpliwy.2021.04.9 10:16
Brawo. Sama prawda. Dobrze że są jeszcze ludzie myślący. Dla Lucyferanów "synów zatracenia", to jest ich ostatnia walka przed ich unicestwieniem. Będą niszczyć wszystko wg ich diabelskiego planu. Pozwolono im na to, dla naszej próby. Napisane jest:"Wszyscy ogniem będą posoleni". Kto się nie załamie będzie zbawiony.
Skrzypek na dachu2021.04.9 10:41
Baba to baba , chlop to chlop . Wszystkie inne prawdziwe albo urojone mozliwosci to " Monstrum per defectum " .
Tyś2021.04.8 19:21
jest zwykły lewacki ateistyczny tuman, siejący propagandę lgbt.
Matematyk2021.04.8 23:03
Popełniają statystycznie samobójstwa rzadziej, bo jest ich statystycznie mniej :P
***** ***2021.04.8 18:56
Duda debil, Pwałowicz debil.
Mim22021.04.8 19:17
Nie chowaj się za ośmioma gwiazdkami - debilu.
Sanacja2021.04.8 22:59
Ale on pisał o Duda i Pwałowicz. Dudów w Polsce pełno (sam znam kilkunastu), ale o Pwałowicz to nie słyszałem. Kogo masz 5-gwiazdkowcu na myśli? Bóg wie jeden... Musisz sprecyzować po nazwisku, imieniu, funkcji w państwie i po dacie urodzenia :P
Anonim2021.04.8 18:43
Nie zapominajmy, jaki jest dzisiaj Wzorzec Kobiecy pokazywany w bajkach - agresywna Atomówka rozwalająca wszystko co stoi jej na drodze. Wzorzec Męski jest tego przeciwieństwem - ciapa, klucha i poyeb. Nie powinno więc dziwić, że część kilkuletnich chłopców, naoglądawszy się Atomówek, zidentyfikuje się z nimi, a nie z pajacami w stylu TataŚwinkaPeppa. Tak oto Lewactwo pluje dzieciom w oczy trucizną i dyma, dyma, dyma je od rana do wieczora.
RA2021.04.8 18:34
Ja tylko bezczelnie zauważę, że dla męskiego mózgu wiedza jaki jest mózg żeński jest NIEOSIĄGALNA. Nikt nie ma fizycznej możliwości, aby rozpoznać, czy jego mózg jest płci przeciwnej niż ciało.
psycholog dzieciecy2021.04.8 18:32
dzieci w tym wieku nie interesuja się seksem w zadnej postaci.!!!Bez dalszych pisania bzdur należy pozbawic rodziców władzy rodzicielskiej !!!!Rada Pedagogiczna jest głupia przy takich wychowawcach dzieci są w niebezpieczenstwie.To dziecko jest na najlepszej drodze do załamania nerwowego i samobójstwa.Niestety to tak działa
Maria Błaszczyk2021.04.8 19:02
"Płeć" to nie to samo co "seks". Poważnie. Za to dzieci jak najbardziej bywają chłopcami i dziewczynkami. A to właśnie jest "płeć".
Anonim2021.04.8 19:06
Ale nigdy nie bywają "chłopcami z macicą". Bywają za to plastyczne jak plastelina. Sprawny Seksedukator, jeśli dostanie w swoje lepkie łapki dostatecznie małe dziecko, potrafi zrobić z niego właściwie wszystko, od 6-letniego geja, przez dziewczynkę z penisem, po lesbijkę z penisem lub bez niego.
Maria Błaszczyk2021.04.8 19:08
Tożsamość płciowa jest nie do zmiany w przypadku trzylatka. Kiedy ci "seksedukatorzy" mieliby tego dokonać?
Anonim2021.04.8 19:18
W przypadku trzylatka chodzi o fałszywy wzorzec z bajek albo pragnienie dopasowania się do wymagań rodziców. Czasem fałszywie odczytywanych, ale przecież trzylatek nie musi być ekspertem w odczytywaniu pragnień mamuśki. Czasem jest to pierwocina choroby psychicznej. Najczęściej jest to błąd pokręconych rodziców, którzy nakręceni lewicową propagandą uczepili się nic nie znaczących symptomów i robią dziecku z mózgu jajecznicę.
Maria Błaszczyk2021.04.8 19:39
Interpłciowość istniała wcześniej, niż jakakolwiek bajka. I niż cokolwiek, co mógłbyś nazwać lewicową propagandą.
Anonim2021.04.8 19:53
Wszelkie choroby psychiczne istnieją od zawsze. Lewicowa propaganda zaś w celach politycznych amplifikuje je na masową skalę.
Maria Błaszczyk2021.04.8 20:07
Ale co ma interpłciowość do choroby psychicznej. Weźmy taki przykład mężczyzny z macicą: https://www.pri.org/stories/2011-08-02/doctors-find-uterus-and-vaginal-tissue-indian-man-stomach-pains Żył sobie człowiek, miał dzieci nawet, a interpłciowość odkrył, bo go brzuch bolał. Niby z jaką chorobą psychiczną masz tu do czynienia?
Anonim2021.04.8 20:30
To "zwykły" mutant, obojnak. Jak widzisz, stosujesz typowy lewacki chwyt - celowo mieszasz różne sytuacje, w tym przypadku choroby somatycznej (mutacji) z chorobą psychiczną. Nie wiem dlaczego z faktu że czasem trafi się obojnak, ma wynikać prawo do wmawiania zdrowym fizycznie dzieciom, że są zboczone.
Maria Błaszczyk2021.04.8 20:35
Ale to wszystko to interpłciowość. Interpłciowość to parasolowy termin i obejmuje bardzo różne sytuacje. Dotyczy zupełnie dowolnej liczby różnic w zakresie cech dotyczących płci. Mózg to także organ wykazujący dymorfizm płciowy. I tak jak na KAŻDYM innym poziomie, na tym także może dojść do niezgodności. I to nie jest choroba - mózg "kobiecy", podobnie jak "męski" jest zupełnie prawidłowym mózgiem.
Anonim2021.04.8 20:47
Na szczęście w przypadku "chłopców z macicami" oraz "dziewczyn w penisami" o żadnej nieprawidłowej budowie mózgu mowy nie ma. Proces biologiczny prowadzący do nieprawidłowej budowy mózgu z samej swojej natury zmienia również resztę ciała. Nikt nie bada - choć jest taka możliwość - rzeczywistej budowy mózgu. Po co, jeszcze by się lewacki patent na niszczenie dzieci zepsuł. Istnieje cała masa dowodów na to, że zmiennopłciowość (psychiczna, nie chodzi o obojnaków) jest ZAWSZE wmówiona.
Maria Błaszczyk2021.04.8 21:26
No właśnie jest. I budowę mózgu się bada, skąd Ci to przyszło do głowy? Nie musimy jej badać w każdym konkretnym przypadku, tak jak nie wyciągamy trzustki każdemu cukrzykowi, by stwierdzić, że zniszczyły mu się komórki β. Starczy zrobić badanie korelacyjne, by ustalić taką zależność. I chyba nie bardzo rozumiesz, że mózg to bardzo wrażliwy organ. I tak, dla przykładu, niedotlenienie na ogół zabija go jako pierwszy. Może Ci ocaleć trzustka, serce i płuca - a mózg już zdechł. I tak samo jest z jego rozwojem prenatalnym. To działa zresztą w drugą stronę. Oddziaływanie na człowieka czynników, które powodują niezgodność płci genetycznej z innymi poziomami, np. anatomicznym czy fenotypowym, na ogół mają tożsamość zgodną bardziej z budową niż genami. Dla pzykładu osoby z zespołem Swyera na ogół identyfikują się jako kobiety. Osoby z niewrażliwością na androgeny - także. W przypadku zespołu de la Chapelle -z mężczyznami, stąd często suplementuje się tesosteron w wieku dorastania. Itd.
leszczyna2021.04.8 21:49
Skoro, jak słusznie piszesz wyżej, "mózg to także organ wykazujący dymorfizm płciowy", to znaczy, że płeć ludzka jest dymorficzna: męska lub żenska, a kto się w tym podziale nie mieści, cierpi na zaburzenie identyfikacji płciowej. Dlatego pociąg do osób tej samej płci jest patologiczny, jest pozapłciowy. Różne skomplikowane przypadki nieprawidłowości rozwojowych to przypadki medyczne, natomiast robienie z tego zjawiska ideologicznego jak w opisanej szkole to problem niebezpieczny społecznie.
Maria Błaszczyk2021.04.8 22:04
Nie. Po pierwsze, to jest spektrum. Statystycznie mózg kobiecy jest jakiśtam, a męski jakiś. A konkretny, który trzymasz w ręku - albo ktoś ma w swojej czaszce - będzie unikatowy. Może być "bardziej niż przeciętny" męski, może być mniej. Tak jak wzrost. To też jest zjawisko podlegające dymorfizmowi płciowemu. Przeciętny męzczyzna ma 178 cm wzrostu. Ale przeciętna Holenderka - a zwracam tu uwagę na ogromną mniejszość indonzyjską w tym kraju, dentystka mojej 9-letniej córki jest sporo od niej niższa, więc i tak jest to wynik zaniżony - też ma coś koło tego. To nie znaczy, że wszystkie to Holenderki mające powyżej 1,8 metra, mają zaburzenia identyfikacji płciowej. Poważnie. Po drugie - poszczególne poziomy ze sobą nie muszą się zgadzać, więc uzyskujemy obraz mozaiki. I tak, dla przykładu, bardzo kobieco wyglądająca Nikkie de Jager ma coś pod 2 metry wzrostu, ale typowo kobiecą figurę, z typowym rozmieszczeniem tłuszczu. I jest tak "kobieca", że żaden z wielu milionów jej widzów nigdy nie podważał jej kobiecości. A tymczasem "zaburzenie" to coś, co z definicji "zaburza". Identyfikacja płciowa, z tego powodu, nie jest zaburzeniem. Nikkie ma pracę, którą lubi, partnera, kochającą rodzinę, działa na rzecz innych, jest osobą twórczą i radosną. Skoro jej nie przeszkadza i nic nie zaburza - to czemu Tobie miałoby przeszkadzać? https://pl.wikipedia.org/wiki/NikkieTutorials
Anonim2021.04.8 22:11
Nieprawda. Różnica w budowie mózgu jest zasadnicza i nie ma stanów pośrednich. Nie ma mózgów półmęskich albo ćwierćkobiecych. To nie jest spektrum, tylko dwa, wykluczające się modele budowy.
Maria Błaszczyk2021.04.8 22:52
Eeeee... Są. Tak jak wzrost. Albo zawartość i rozkład tkanki tłuszczowej. Albo owłosienie. Czy cokolwiek innego. To nie jest kwestia dyskusyjna. I pod wieloma względami własnie też mózgi osób transpłciowych są takie "pośrednie". Niby dlaczego miałoby nie być możliwe
Anonim2021.04.8 23:06
A niby dlaczego miałoby to być możliwe? To nie są różnice ilościowe w żadnym razie.
Maria Błaszczyk2021.04.8 23:18
Co nie jest różnicą ilościową? Liczba neuronów? Proporcje istoty białej i szarej?
Anonim2021.04.8 23:47
Wewnętrzna budowa mózgu odpowiedzialna za całkowicie różny sposób rozumowania. Oraz niejako przy okazji za większą wrażliwość mózgów męskich na urazy.
Maria Błaszczyk2021.04.9 1:19
A skądś Ty wytrzasnął tę wrażliwość? Ona jest inna, ale nie większa. Dla przykładu, chociażby, jak się facetowi uszkodzi lewy płat skroniowy, to spowoduje to co najwyżej zaburzenie funkcji językowych. A u kobiet, jeszcze dodatkowo, wzrokowoprzestrzennych. Jak prawy - to u mężczyzny tylko funkcje wzrokowoprzestrzenne, a u kobiet - także językowe. To co jest większą podatnością? Jak dla mnie wyłączenie funkcji dwóch rodzajów jest większą podatnością niż jednego. Ale wciąż mówimy o kontinuum. To rozproszenie i skupienie ośrodków jest różne. Idąc dalej tokiem rozumowania odnośnie "urazów". Dla przykładu, schizofrenia występuje częściej u mężczyzn. Ale kobiety też ją miewają. Silnie związana właśnie z tą koncentracją ośrodków dysleksja tak samo - ale nikt przy zdrowych zmysłach nie twierdzi, że nie przytrafia się kobietom. Itd. To wszystko to jest kontinuum. Ale rozproszenie ośrodków jest tak czy siak skutkiem różnicy ilościowej - po prostu gęściej upakowana istota szara sprawia, że komunikacja pomiędzy neuronami jest szybsza i efektywniejsza, więc można sobie pozwolić na mniejszą "ośrodkowość", bez utraty funkcjonalności.
Skrzypek na dachu2021.04.9 11:06
XX i XY . Kazde inne to monstrum per defectum . Pani Maria Blaszczyk sie kompletnie ideologicznie myli od podstaw nauk o zyciu .
leszczyna2021.04.8 22:43
Po swojemu pojęłaś mój post. Ja nie twierdzę, że identyfikacja płciowa jest zaburzeniem, ale że jest zaburzeniem niemożność identyfikacji płciowej wobec faktu dymorfizmu płciowego człowieka. Nikkie Tutorials akurat ma identyfikację, więc nie jest to przykład na moje twierdzenie.
Maria Błaszczyk2021.04.8 23:05
Aha. No dobrze. Ale z faktu, że dziewczynka z Podkowy przyjęła imię jednoznacznie wskazujące na żeński gender, możemy wnioskować, że się z nim identyfikuje. Najprawdopodobniej. Czyli przypadek jest analogiczny do przypadku Nikkie. Inaczej, niż w przypadku Milo, które się nie bardzo identyfikowało. Oczywiście, to jest historia, w której mylenie czyjejś "tożsamości" z "ideologią" doprowadziło do tragedii. Ale dla przykładu, Mitch Grassi z Pentatonix ma już coś koło trzydziestki, żyje, tworzy itd. - a przy tym, zupełnie się nie licząc z Twoimi uczuciami, używa zamiennie zaimków he/him i she/her.
leszczyna2021.04.9 9:10
Mitch Grassi nie wie o moim istnieniu, więc z niczym moim się nie liczy, bo i jak? Co jego stan zdrowotno-życiowy ma do moich uczuć? Nic. Nie o to chodzi. Nie wiem, na co cierpiał Nikkie Tutorials, że zdecydował się na zmianę fenotypu płciowego, nie wiem, na jakim tle powstał problem chłopca ze szkoły, o której mowa we wpisie p. Pawłowicz. Problem to stan zdrowotny, prawny i społeczny, choćby wola rodziców czy dokumenty ucznia. Ideologia i tożsamość to różne zjawiska, ale mogą być powiązane, to ideologia dostarcza pojęć, wg których ktoś określa tożsamość. Dlatego jest walka o język. A co do rodziców, to słyszałam, jak dzieci w szkole mówiły, że jak para chciała chłopca, a urodziła się dziewczynka, to rodzice zabiegali o zmianę płci swego potomka. Tak że różnie bywa. Nie mówię, że tak jest z rzeczonym 10-latkiem, ale tak się może zdarzać.
Anonim2021.04.8 18:31
Biedne dziecko.
gtgt2021.04.8 17:54
PAWŁOWICZ KOMPROMITUJE PIS I KACZYNSKIEGO. TO KOBIETA TO DNO
Pojebani rodzice, szukają rozgłosu!2021.04.8 17:25
10-cioletni gnojek wie, że NIE jest chłopcem tylko dziewczynką...! A tylko dlatego, że ma TAK małego ptaka, że go w majtkach znaleźć nie może. - - - - Dzieciaku, NIE ty jeden! - - - Taki Lesio Keller-Krawczyk też ma podobny problem! - - -
Pannie Krysi2021.04.8 17:21
życzymy spełnienia najskrytszych marzeń tzn. żeby ch.j ją strzelił.
no2021.04.8 17:30
i odezwał się reprezentant wymierającego gatunku.
......2021.04.8 17:34
lewackich chamów.
Lewacką chamką2021.04.8 17:35
jest panna Krystyna.
Coś2021.04.8 17:34
dokładniej?
urodzil sie z wackiem2021.04.8 16:55
jest facetem,i zadne lewackie psychole tego nie zmienia
tssss....2021.04.8 16:58
No jak to nie? Jest 8 kwietnia 2021 godz. 18:58 i jest piękny polski poranek 27 C na dworze...
marc2021.04.8 16:54
Ten świat jest nienormalny, jak do kogoś kto ma jaja, można mówić Agnieszka, to jest dopiero poniżenia człowieka płci męskiej !
Maria Błaszczyk2021.04.8 18:00
W byciu kobietą nie ma nic poniżającego, spokojnie, imię "Agnieszka" nikogo nie obraża. Jak krucha musi być Twoja męskość, by tak to postrzegać. Ale rzecz w tym, że ta dziewczynka jest płci żeńskiej.
No i Maryska znowu2021.04.8 18:14
zabłysneła swoja kuchenną wiedzą
Anonim2021.04.8 18:30
Lecz się, jeśli chłopca od dziewczynki nie odróżniasz. To już naprawdę poważny problem. Poniżające jest nie bycie kobietą, tylko wmawianie biednemu dziecku takich bredni.
Maria Błaszczyk2021.04.8 19:00
Ale tożsamość płciowa to jest coś, co kształtuje się w czasie, gdy trudno dziecku coś wmówić, bo jest jeszcze bardzo małe i do tego na ogół uznaje się, że w dużej części, a nawet w większości, pod wpływem czynników biologicznych.
Ty2021.04.8 19:19
lepiej uważaj na te czynniki biologiczne, których nadużywasz, bo bredzisz po nich, jak ostatni tuman. "trudno dziecku coś wmówić"? A co wy, ateiści lewaccy robicie lub chcecie robić? Wmawiać dzieciom wasze bzdury lgbt-owskie od przedszkola- zboki obrzydliwe.
Maria Błaszczyk2021.04.8 19:38
Tzn. chcemy dzielić się z nimi wiedzą. Wiedza to najlepsze, co możemy dać dzieciom. Ale to tak nie działa. Uczymy też dzieci, że istnieją osoby z albinizmem - ale to zupełnie nie wpływa na ilość barwnika w skórze. Opowiadamy, na ogół w kontekście malarii, że niektórzy ludzie mają anemię sierpowatą - ale dzieci od tego wcale nie dostają anemii. Opowiadamy im też, że istnieją poligloci - ale nie czyni to z dzieci poliglotów. Chyba nie bardzo łapiesz, na czym polega bycie LGBT. Otóż edukacja - ani nauka w ogóle - nie tworzy takich osób. Ona tylko opisuje istniejące zjawisko, a następnie w plasówkach oświatowych wyjaśnia się to dzieciom.
Anonim2021.04.8 19:56
Choroby somatyczne trudno wmówić, choć można nakłonić do zachowań, które prowadza do nich. Ale zboczenia seksualne to zaburzenia psychoseksualne i/lub zaburzony rozwój. To akurat da się wywołać presją psychiczną.
Maria Błaszczyk2021.04.8 20:03
Ale co ma płeć do jakichkolwiek zboczeń? Mówić możemy co najwyżej o korelacji. Kobietom zboczenia przytrafiają się rzadziej. No ale w tym wypadku zmniejsza się ryzyko zboczenia - mamy po prostu jedną dziewczynkę na świecie więcej. Ale nawet jakby było odwrotnie, to przecież nikt nie utożsamia "bycia mężczyzną" z "byciem zboczeńcem". Bez przesady. Całe mnóstwo mężczyzn nie jest zboczeńcami.
Anonim2021.04.8 20:35
Zboczenia są ściśle związane z płcią i zachowaniami seksualnymi. Nieprawidłowo rozwinięte pragnienia, tożsamość lub praktyki seksualne to zboczenia. Nieprawidłowy rozwój = zboczenie. Zboczenie ze szlaku prawidłowego rozwoju. Tak jak turysta zbacza z perci i spada, tak zbaczający seksualnie upadają.
Maria Błaszczyk2021.04.8 21:30
Aha. A co jest "prawidłwowym rozwojem" decydujesz Ty. Nie chodzi o to, by ludzie prowadzili satysfakcjonujące życie, rozwijali się, dbali o innych, chcieli zostawić świat lepszym miejscem, niż go zastali, byli zdrowi i produktywni. Nie. Miarą prawidłowego rozwoju jest "anonim" na Frondzie. Niesamowite, jak ludzie tracą właściwe proporcje i wydaje im się, że są miarą wszechrzeczy.
Anonim2021.04.8 22:16
O tym co jest prawidłowym rozwojem decyduje biologia, a nie mętne poczucie zadowolenia. Zadowoleniem można sterować w ogromnym zakresie, nie ma przeszkód, aby nie wpoić człowiekowi zadowolenia z np. obdzierania żywcem innych ludzi. To jest postawa skrajnie wręcz antyludzka. Niwecząca człowieczeństwo, ponieważ człowieczeństwo nabywa się wbrew naturalnemu samozadowoleniu wewnętrznego zwierzęcia.
Maria Błaszczyk2021.04.8 23:24
Aha. Zaraz. Czyli ma decydować biologia. A jednocześnie chodzi o człowieczeństwo, czyli coś wręcz przeciwnego. Ale tak czy siak - gdy będziesz umierał, przy odrobinie szczęścia, będziesz myślał o biologii. Znaczenie będzie miało, czy Twoje życie było satysfakcjonujące. I tylko to się liczy. Jakby miała decydować biologia, to nażarci do wypęku, bogaci, bezpieczni, byśmy mieli po kilkadziesiąt dzieci. A tymczasem piszemy poezję, wysyłamy misję na Marsa - albo przynajmniej Teslę na orbitę i zastanawiamy się, jak uczynić życie transpłciowych dzieci lepszym.
Anonim2021.04.8 23:35
Po pierwsze - rozwój techniczny jest zależny od poskromienia "mniejszości seksualnych". Po drugie - decyduje biologia w sensie ewolucyjnym. Dobre jest to co zapewnia zdolność do przetrwania. Choroby lub zwyrodnienia jak nowotwory, cukrzyca, schizofrenia, zboczenia seksualne są złe. Człowieczeństwo oznacza wyższą zdolność przetrwania, w końcu to ludzie wybili lwy a nie lwy ludzi.
Maria Błaszczyk2021.04.9 1:22
Czyli istotą człowieczeństwa jest nasza zdolność do niszczenia wszystkiego wokół? No cóż, ja mam lepsze zdanie o ludziach. Wydaje mi się, że istotna jest zdolność tworzenia. Ale w tym ujęciu, to najbardziej ludzkie są karaluchy - podobno przeżyją nawet zagładę nuklearną, gdy ludzie już rozwiną swoje człowieczeństwo do granic i zniszczą wszystko.
Skrzypek na dachu2021.04.9 10:59
Babo masz muzg jak wiewiorka i klucisz sie po to aby tylko sie klucic .
leszczyna2021.04.9 9:45
"Znaczenie będzie miało, czy Twoje życie było satysfakcjonujące. I tylko to się liczy. " - skoro tak, to odpada choćby moralność: przecież zdrada małżenska czy dręczenie ofiary przez sadystę mogą być bardzo satysfakcjonujące, albo okradanie klientów może dostarczać środków na nowe inwestycje, też satysfakcjonujące, a wszystko w majestacie życiowej satysfakcji. A politycy o czyją satysfakcję życiową dbają? Spółki skarbu panstwa pokazują, że głównie o swoją.
Anonim2021.04.8 18:31
To nie jest żadna "dziewczynka" tylko otumaniony i zmanipulowany przez lewackie media i podobnych rodziców (którym powinno się w trybie pilnym odebrać prawa rodzicielskie, zanim doprowadzą do tragedii) CHŁOPIEC. Ja rozumiem, że lewacy wyznają kretyńską wiarę w czary, wiarę, że słowa zaklęcia zmieniają rzeczywistość. Abra kadabrra hokus pokus. PS Wszystkich nauczycieli a w szczególności dyrektora należy postawić przed Sądem i surowo ukarać (3 lata paki minimum) za narażenie dziecka na nieodwracalne szkody, łącznie z ciężkim okaleczeniem i ewentualną śmiercią.
Maria Błaszczyk2021.04.8 18:42
No więc nie. To jest kwestia nauki. A nauka działa dokładnie odwrotnie. Nauka opiesuje jakieś zjawiska, ich manifestacje, bada ich cechy, po czym wyjaśnia przyczyny, które sprawiają, że zjawiska mają takie a nie inne manifestacje i cechy. Interpłciowość istnieje chociażbyś tupał nóżkami, a nawet rzucił się na ziemię i bardzo mocno krzyczał. I nie ma to nic wspólnego z "lewakami", ponieważ te zjawiska są opisywane od tysięcy lat, w wielu kulturach. A skoro istnieją - to nauka też zbadała, jakie postępowanie jest najkorzystniejsze dla osób interpłciowych uwzględniając takie kategorie jak "zdrowie", "funkcjonowanie społeczne", "dobrostan" itp.
Anonim2021.04.8 18:55
Nauka nie zbadała interpłciowości, tylko znany od wieków fakt, że część dzieci ulega chorobom psychicznym albo presji (czasem nieświadomej) rodziców. Nie ma żadnych "dziewczynek z penisami" tylko świrujące chłopaki. Nie ma żadnych "chłopców z macicami" tylko świrujące dziewczyny. A dzisiaj LEWACTWO promuje na masową skalę wszelkie zboczenia seksualne, ponieważ jest to sprytny sposób (jeden z kilku) na zlikwidowanie RODZINY, która jak stwierdził sam Lenin, jest główna przeszkodą na drodze do Komunizmu. Sposób jest dosyć efektywny, ponieważ zboczeńcy seksualni rodzin nie zakładają. Związki zboczeńców nie są rodzinami w żadnym tego słowa znaczeniu.
Maria Błaszczyk2021.04.8 19:19
Co do zboczeńców - pełna zgoda. Zamykajmy radnych Piaseckich i innych księży Behrendtów w więzieniach, bo są groźni dla świata. Ale co to ma do interpłciowości? Niby jak chcesz zaprzeczyć faktowi, że płeć to skomplikowane zjawisko, i mężczyźni z macicami istnieją. To nie jest częste zjawisko, ale zielone oczy też są rzadkie. Również są połączeniem cech, które na ogół nie występują naraz. Chyba że się zdarzy inaczej.
Anonim2021.04.8 19:24
Nie istnieją. Za to po ulicach łazi cała masa ludzi którym przetrącono samoświadomość. Niestety ten ich stan jest "zaraźliwy", podobnie jak narkomania... jeśli natrafią na osobę podatną, osłabioną, zniszczą ją bezwzględnie. Czują się po tym lepiej, mniej samotnie w myśl "niech wszystkim będzie tak źle jak mi"
Maria Błaszczyk2021.04.8 20:20
No to popatrzmy. Facet z macicą: https://www.pri.org/stories/2011-08-02/doctors-find-uterus-and-vaginal-tissue-indian-man-stomach-pains Kobieta z jądrami - tzn. jakby jej rzeźnicy chirurdzy ich nie usunęli, bo tak mamy kobietę z niepełnosprawnością https://en.wikipedia.org/wiki/Kitty_Anderson_(activist) Sama miałam pacjentkę z zespołem Swyera - czyli kobietę, a raczej dziewczynę, bez gonad, za to z męskim kariotypem. Ale jakoś mnie nie zaraziła. Moje jajniki to przetrwały, cycki nie zniknęły i w ogóle nic mi się chyba nie stało. Nie panikuj więc, to nie jest zakaźne.
Anonim2021.04.8 20:53
To jest bardzo zakaźne, ale to raczej choroba wieku dziecięcego. Dopuszczenie do kontaktów kilkulatków z osobnikami przejawiającymi wszelkie cechy LGBT powoduje 30-krotny wzrost liczby zmiennopłciowców. Liczba homoseksualistów wzrasta podobnie, z tym że choroba ta zakaża trochę starsze dzieci. Dosyć rzadko zdarza się zakażenie w wieku dorosłym, jak u Konopnickiej.
Maria Błaszczyk2021.04.8 22:06
Ale dlaczego tak się ograniczać? 300-krotny albo 30000-krotny będzie wyglądać lepiej. Jak się wymyśla dane, to sky is the limit.
Anonim2021.04.8 23:39
Z danych wynika 30 razy.
Maria Błaszczyk2021.04.9 1:38
Ale nie ma takich "danych". Co chcesz do czego porównać niby? Dawniej mieliśmy ludzi jak pani Grodzka czy pani Hołuszko - którzy trnzycji dokonywali w wieku dojrzałym, jeśli dożyli. Obecnie, dzięki edukacji i społecznym przemianom, mamy do czynienia z sytuacją, że dowiadujemy się o tym dużo wcześniej, bo te dzieciaki same o tym mowią. Zysk z tego jest taki, że jeśli potrzebują tranzycji, to ją przechodzą na tyle wcześnie, że wszelkie jej negatywne skutki, jak rozpad małżeństwa czy... no... marny wygląd - nie występują lub są znacznie zredukowane. Nikkie de Jager wygląda fajniej od dwóch wcześniej wspomnianych pań, bo jako nastolatka dostała blokery, a tranzycję przeszła we wczesnej dorosłości, podczas gdy pani Grodzka i pani Hołuszko były koło 50-tki. Nie było żadnej żony, która nie dała rady tego udźwignąć, dzieci itd. To chyba lepiej, biorąc pod uwagę, że tranzycja znacznie redukuje ryzyko samobójstwa, zaburzeń psychicznych i poprawia jakość życia.
Ty2021.04.8 19:29
jesteś zwykły ateistyczny oszołom, lgbt-wski prowokator, z sieczką we łbie zamiast mózgu, mielący jęzorem niedorzeczności, które się nie trzymają kupy, bo są w sprzeczności z logiką.
gumowa kaczka2021.04.8 16:08
akurat ona o osobach z trudno rozpoznawalną płcią nie powinien się wypowiadać
A co2021.04.8 16:17
ty wzrok straciłeś, że nie rozpoznajesz w Krystynie kobiety? Stuprocentowa kobieta, bezkompromisowa, otwarta, panieństwo to jej wybór i prawo, ale lewactwo ma fobię na jej punkcie i słusznie, nie jest dla lewactwa spolegliwa.
gumowa kaczka2021.04.8 16:25
przyznaje ,z daleka locha agresorka ale z bliska widać jej ulotne, dyskretne piękno
hyhy2021.04.8 17:07
Krystyna-domina. Ma tu mnogo lewackich wielbicieli-fetyszystów... ubliżają jej, żeby poczuć się głupszymi. Ja nie mogę, ale ten świat jest pokręcony ...hyhy
Anonim2021.04.8 15:35
Ilez zbokow sie raptem uaktywnilo w komentarzach!!! czy juz w kraju biora przewage sodomici i gomorycci?.Rodzice tego dziecka tez sa porabani umyslowo? czy tez zboki??
Po prostu2021.04.8 15:41
walczą o swoje przetrwanie, ich potomstwo jest albo wyskrobane, albo zdegenerowane, a ta resztka ich następców chce zapanować nad Polakami, więc demoralizują nasze potomstwo i robią to na wszystkie możliwe sposoby.
Anonim2021.04.8 15:30
Gorilla (locha agresorka) wpis usunęła i dziecko przeprosiła
Pamiętamy2021.04.8 15:28
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Lewactwo, obce nam genetycznie, posiada małe zasoby potomstwa, dlatego, chcąc panować nad Polakami, próbuje zdegenerować dzieci i młodzież polską, uczynić młode pokolenie durną i bezwolną masą, używając wszelkich możliwych sposobów
ladychapel2021.04.8 15:29
A co z Konstytucją 3go Maja? Tolerancja w tej przyklasztornej wiosce nad rzeką istnieje tylko w teorii
A ty2021.04.8 15:35
Ryfka co tu u nas jeszcze robisz przy klasztorze? Tata z UB zagwarantował komfort?
goldensc2021.04.8 15:23
Gdyby to było moje dziecko to osobiście bym ją znalazł... Wyrazy wsparcia dla rodziców, nie przejmujcie się ludzkim ścierwem, dobro Waszego dziecka i Jego szczęście jest najważniejsze
ech..2021.04.8 15:33
A jeśli to nie wina dziecka, a rodziców? Kiedy miałem 10 lat nie zastanawiałem się nad swoją płcią. Miałem mnóstwo koleżanek i kolegów i nikt z nich nie zastanawiał się nad tym. Dopiero ok. 13-14 roku zaczęła się pojawiać chęć zaimponowania płci przeciwnej. Ale do tamtej pory to zarówno chłopcy jak i dziewczyny wspinaliśmy się po osiedlowych drzewach, skakaliśmy po dachach - po prostu byliśmy dziećmi.
Maria Błaszczyk2021.04.8 15:37
Jeśli się nie zastanawiałeś, to wskazuje na cispłciowość. Ale żadna to Twoja zasługa, ani Twoich rodziców, większość dzieci tak ma. Ale w przypadku transpłciowości jest inaczej. I nie ma to najmniejszego związku z "imponowaniem" komukolwiek. Dzieci całkiem małe rozpoznają już płeć i się z którąś identyfikują. Tak mniej więcej trzylatki osiągają ten poziom.
znowu2021.04.8 15:43
ta z cispłciowym mózgiem bez bruzdy między półkulami dała swój pokaz choroby.
ech...2021.04.8 15:56
W moim środowisku zawsze chłopcy chcieli zaimponować dziewczynom i odwrotnie. I to pojawiło się w wieku ok. 13-14 lat. Wcześniej nikt nie zwracał na to uwagi. Było tradycyjnie: dziewczyny lalki i plastikowe mebelki, a chłopcy samochodziki. I tu się z Tobą zgodzę, że dość wcześnie dzieci rozpoznają swoją płeć - naśladując role w rodzinie swoich rodziców - obserwując co matka w domu robi, a co ojciec. I dlatego myślę, że to Ci rodzice skrzywdzili to dziecko. Urodziłem się ponad 40 lat temu i z mojego osiedla ludzie chodzili do 4 szkół podstawowych i nie pamiętam żadnych przypadków - dziecięcych dziwaków jeśli chodzi o problemy z płcią.
Maria Błaszczyk2021.04.8 18:10
Ja też się urodziłam ponad 40 lat temu. I tak się składa, że dla oszczędności, gdy byłam w przedszkolu, na lekcje angielskiego chodziłam razem z pewną osobą, dzieckiem koleżanki mojej mamy z pracy. Oboje mieliśmy wtedy 4, może 5 lat. Naonczas znana ta osoba była jako Ania. Obecnie używa imienia Jan i jest żonaty. Już wówczas zresztą jej mama wiedziała, że coś jest na rzeczy, choć powszechna wiedza na ten temat była niewielka, i mając kilkuletnie dziecko specjalnie wybrała specjalizację z endokrynologii dziecięcej. Obecnie jest jedną z ważniejszych specjalistek w Polsce w kwestiach związanych z interpłciowością. I jaki z tego wniosek? A to, że Ty nie pamiętasz, oznacza tyle, że siedziały w szafie. Bo jakiś mały penisik nie rozumiejąc czegoś, zaraz musi nazywać osoby, które właśnie takie są "dziwakami". Dzieci nie chcą być nazywane "dziwakami". Wystarczy odrobina życzliwości i minimum wiedzy, by wszystkim żyło się lepiej.
Anonim2021.04.8 18:37
Szkoda, że nie chodziłaś z kimś, kto miał syndrom ocaleńca. Może nie miałabyś teraz tak zrytej bańki i szanowałabyś życie ludzkie od poczęcia, zamiast awanturować się o urojone problemy niedojrzałych dzieciaków.
Maria Błaszczyk2021.04.8 18:45
Ciekawe, z iloma transpłciowymi dziećmi miałeś kontakt w życiu, by z taką pogardą się o tym wypowiadać. A syndrom ocaleńca to kolejny humbug wymyślony przez fanatyków, jak "syndrom poaborcyjny"? Bo naprawdę wiem, co jest napisane w podręcznikach statystycznych, ale takiego czegoś tam nie ma.
leszczyna2021.04.8 22:21
No pewnie, że w "twoich podręcznikach statystycznych" czegoś takiego nie ma, bo tego czegoś tam nie zapisano. A osoby z syndromem ocalenca są: znam taką, której matka wyskrobała starsze rodzenstwo, a ona ciągle zadaje sobie pytanie, dlaczego przeżyła, niepewna swojego bytu i prawa do życia.
Maria Błaszczyk2021.04.8 23:37
W podręcznikach statystycznych, jak sama nazwa wskazuje, znajdują się rzeczy, które zdarzają się na tyle często, by je się dało statystycznie opisać. Z tego względu nie ma w nich "przyjaciół prawaków-gejów, którzy nienawidzą LGBT", ani "Syndromu postaborcyjnego" ani "Zapłakania kuzynki wyborcy PiS, z powodu niemożności poprawy oceny przez nauczyciela, bo ten nierób i pasożyt akurat postanowił strajkować". Więc tej Twojej znajomej też nie ma. Aha, a bliska mi osoba kilkakrotnie poroniła. Dobra wiadomość jest taka - jej dzieci mają się świetnie. Żadnych syndromów.
Anonim2021.04.8 18:39
Taki z tego wniosek, że natychmiast gdy będzie to możliwe, WSZYSTKIE osoby które "zmieniły płeć" zostaną przywrócone do ich płci rzeczywistej. Czas zakończyć to szaleństwo, i niszczenie kolejnych LUDZI którym robi się z mózgu jajecznicę. A miejsce niebezpiecznych wariatów jest w zamkniętych ośrodkach a nie na ulicach, gdzie mogą kopać w psychikę niewinne dzieci.
ech...2021.04.8 18:53
Za moich czasów były dzieci "odmienne" - ale to były dzieci na wózkach inwalidzkich, po przebytym polio (Heinego-Maedina), albo dzieci ze schizofrenią lub po innych chorobach, wypadkach, które zostawiały trwały ślad fizyczny... Poza tym dzieci najszybciej wyłapują i wyłapywały "inność" innych dzieci. Powtarzam - mieszkałem na osiedlu z którego dzieci uczęszczały do czterech różnych szkół podstawowych (wtedy - [przyrost gierkowskiego pokolenia 1971-1979] - szkoła liczyła ok. 1000 uczniów - licząc od I kl. do VIII kl. z literkami od "a" do "e" śr. po 30-35 osób w klasie). Ps. Mam wśród swoich znajomych kilku gejów, ale wiem, że swoją świadomość seksualną odkryli między ok. 20-30 rokiem życia, ponieważ wcześniej mieli dziewczyny, więc to raczej ich wybór całkowicie świadomy był.
Ta2021.04.8 19:08
to ma fantazję. Odloty nie z tej ziemi, jakieś niestworzone historie, bzdury, kraszone marzeniami, przetykane pożal się Boże "mądrościami". Człowieku, przestań nadużywać tego, co ci szkodzi na umysł, bo twoje science fiction jest żałosne.
Marycha kuchta przestań2021.04.8 18:16
...
jakr542021.04.8 15:23
Zły, podły, odrażający babsztyl. Bo nie kobieta.
Ktoś2021.04.8 15:50
Skoro sytuacja jest neutralna i nie ma w niej dla Ciebie nic gorszącego, to czemu ze względu na jej ujawnienie nazywasz drugiego człowieka obraźliwie. Pani Pawłowicz nikogo nie obrażała, a Ty w wyzywaniu jej nie widzisz problemu. Jeśli ktoś całą szkołę chce dostosować do swojej optyki postrzegania pewnych spraw, angażując w nie dyrekcję szkoły, to musi zakładać upublicznienie problemu. Dla tego dziecka i tak najważniejsze jest jego funkcjonowanie w szkole, a tam jego sprawa jest prawdopodobnie wszystkim znana.
premie-nam-sie-naleza2021.04.8 15:20
Ten spasiony bezużyteczny bezpłodny babon pasący die za nasze pieniądze miał czelność wydać sadystyczny wyrok na kobiety! Za to życzymy ci stara podła babo raka kości
Karma2021.04.8 15:37
Z życzeniami to uważaj - bo mogą wrócić z hukiem do ciebie. A jak Ci żal mocno 4 literki ściska - to won do nauki rób mgr i dr. później hab. i też będziesz się pasł za czyjeś pieniądze.
piss na kaczorka2021.04.8 15:19
Pawłowicz z ryja jest PEŁNOKRWISTYM FACETEM to przecież nawet dziecko zauważy więc KRySIEK nie pier.dol i przestań nienawidzić swoich
dziab2021.04.8 15:18
Już nie pamiętam, ale zdaje mi się, że kiedyś dawno, w prawdziwym Trybunale Konstytucyjnym zasiadały osoby o "nieposzlakowanej opinii". Tak się uczyłem w szkole... Szkoda, że Trybunału Konstytucyjnego już dawno nie ma a jest jedynie trybunał Przyłębskiej. A teraz na poważnie. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, gdzie pani Pawłowicz ma dobro i godność drugiego człowieka na dodatek dziecka - wywlekając taką sprawę, bardzo trudną dla wszystkich stron? Sprawę, co tu dużo mówić, kontrowersyjną i wzbudzającą emocje. Tak, właśnie tam - w czterech literach. Są sytuacje, których wręcz nie wypada, nawet największemu prostakowi i chamowi wywlekać i nagłaśniać. W imię wyższego dobra. I nie robią tego. Zwykły prostak najwyżej postukałby się w głowę, ale żal by mu było dziecka, więc przemilczałby, znam takich ludzi. Na prawdę, jak przychodzi co do czego, to zachowają się "jak należy". Pani Pawłowicz niczego i nikogo nie jest żal i nie potrafi zachować się "jak należy". Powiedzieć o niej "chamica", to nic nie powiedzieć. Więc nie mówię tego, przecież nie mogę obrazić funkcjonariusza państwowego, bo pójdę siedzieć.
Stop pisowsko-katolickiemu ekstremizmowi!!!2021.04.8 15:16
PiS wraz z kościołem katolickim dążą do rozlewu krwi poglebiajac podziały i tworzą atmosferę zachęcająca do prześladowań mniejszości seksualnych co jest niedopuszczalne i niegodne cywilizowanego kraju.
Głupi wy2021.04.8 15:13
Icki wmawiają wam, że macie słuchać swoich dzieci, co się im w niedojrzałych głowach roi i spełniać ich zachcianki, a same Icki chowają swoje bachory twardo wedle starych wzorców, by w przyszłości wasze potomstwo było durne, miałkie i bezwolnie podległe masońskiej swołoczy.
kamila2021.04.8 15:09
Ta kreatura wyniesiona na sedzie TK przez Kaczynskiego powinna kible czyscic, nie ublizac swoim byciem w przestrzeni publicznej...
rozliczymy_to_wszystko2021.04.8 15:07
Za wszystko co się dzieje w Polsce, za wszechobecną nienawiść, brak tolerancji, oszustwa i złodziejstwo, za tabuny misiewiczów, bajtków, czarnków wróblewskich, godków, elbanowskich, pawłowiczówny, za wycinkę lasów, za wyjście z Unii, odpowiada pralnia mózgów zwana kościółkiem, bo to ona pomogła dojść do władzy zorganizowanej grupie przestępczej PiS, działając w zmowie i porozumieniu. Kto popiera czarną sektę działa na szkodę Polski i Polaków.
kaczmarek2021.04.8 15:05
Nie piszcie o tej osobie "sędzia" - ta osoba uzurpuje miejsce sędzi TK i objęła je z naruszeniem prawa; jest znana z pogardy dla prawa oraz uchybia godności sędzi RP na wiele sposobów, w tym również przez podżeganie do nienawiści. Gdy Polska znów będzie praworządnym krajem należy tę osobę pociągnąć do odpowiedzialności karnej i cywilnej za jej ohydne występki.
Klapaucjusz2021.04.8 14:42
Wedle akt stanu cywilnego powinno się mówić: “stara panna Pawłowicz”, a nie jakieś widzimisię Frondy typu: “pani profesor Pawłowicz” czy “sędzia TK Pawłowicz”.
Foster2021.04.8 14:41
Pani Sędzio - dzięki pani nieprzemyślanej wypowiedzi to dziecko zostało narażone na heit i nie wiem jak sobie z tym poradzi. Na pani miejscu zakupiłbym prędziutko drogi prezent i udał się osobiście na spotkanie z tym skrzywdzonym dzieckiem. - może pani wybaczy.
Foster2021.04.8 14:43
....teraz już wiem, dlaczego pani nie powinna mieć dzieci.
grandduc2021.04.8 14:23
Gnida. Wierzysz w piekło Krysia? Będziesz się tam smażyła za wszystkie kurestwa jakie powyrabiałaś na tym świecie.
Foster2021.04.8 14:45
.....nie obrażaj baby - przecież to sędzia PIS - owskiego Trybunału Konstytucyjnego.
elf832021.04.8 14:22
Trzeba być nieźle porąbanym, żeby tak się pieklić o to, że ktoś chce być nazywany innym imieniem niż tym z dowodu. Co ich to kuźwa w ogóle obchodzi? Co ich tak w tym boli? Zazdroszczą, że ktoś zrobił coś, na co oni nie mieli odwagi, czy co?
Mim22021.04.8 14:27
Trafiłeś w punkt - 10 pkt. dla Ciebie.
Foster2021.04.8 14:49
Ta czarna zaraza niedługo nam wejdzie do łóżka - trzeba być nieźle porąbanym, żeby interesować się życiem intymnym innych.
jasne...2021.04.8 15:03
Tu grubo się mylisz. Nikt z ulicy Ci nie wejdzie do łóżka - co w nim robisz to Twoja prywatna sprawa. Ale jeśli Ty wyłazisz z tym na ulicę co wyprawiasz w łóżku - to już nie jest wtedy Twoja prywatna sprawa. Ogarnij to umysłem. Jeśli chcesz zachować prywatność, to siedź sobie ze swoimi upodobaniami seksualnymi w swoich czterech ścianach.
Anonim2021.04.8 15:13
Nic takiego nie ma miejsca to wy sobie uroiliście, że ludzie wyszli z łóżkiem na ulicę. Przerzucacie na nich swoje chore fantazje i niespełnione sny. Efekt opresyjnej ideologii kościoła.
jasne...2021.04.8 15:25
Uroiliśmy sobie? Weź mnie nie osłabiaj, a te wszystkie parady równości itp. spędy w imię "równych praw"? Ja w życiu do żadnego chłopca nie powiem Agnieszka. ps. Ja piszę za siebie, więc nie mam pojęcia dlaczego odpowiadając mi używasz formy mnogiej jak "czerwoni" za PRL-u.
tmeu2021.04.8 14:19
Pominam już fakt, że ta nienawistna, niekompetentna i skrajnie głupia polityk nie potrafi w ogóle pisać po polsku. Czas zastanowić się, jak nisko upadliśmy, że tak skrzywione i niekompetentne umysły zasiadają w instytucji będącej niegdyś jednym z filarów krajowej demokracji. Wstyd.
zetbig2021.04.8 14:15
Na szczęście stare babsko hejtuje, a dzieciaki wspierają. Martwiłbym się, gdyby było odwrotnie.
korab2021.04.8 14:12
Nie rozumiem dlaczego tego babona tytułuje się "sędzią Trybunału Konstytucyjnego"??? Przecież to tylko zwykły wyciruch TW Balbiny!!!
Pojebani rodzice, szukają rozgłosu!2021.04.8 14:09
10-cioletni gnojek wie, że NIE jest chłopcem tylko dziewczynką...! A tylko dlatego, że ma TAK małego ptaka, że go w majtkach znaleźć nie może. - - - - Dzieciaku, NIE ty jeden! - - - Taki Lesio Keller-Krawczyk też ma podobny problem! - - -
Cool2021.04.8 14:34
Jak się dowie, to już będzie za późno ... i popełni samobójstwo! jak co druga osoba po zmianie płci.
Cool2021.04.8 14:03
Biedne dziecko głupich rodziców. :-(
Olo2021.04.8 14:03
Prawdę napisała, jedna z niewielu odważnych.
pawłowicz PO GODZINACH2021.04.8 13:41
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/3c/5b/60205698e8440_p.jpg
Anonim2021.04.8 13:13
aj waj lewacki giewałt zboczków !!!, bo Pani prof.Pawłowicz poinformowała o tym co jest faktem i niezaprzeczalną prawdą i co potwierdził burmistrz (PO) Leśnej Podkowy piastujący Urząd odpowiadający za zatrudnianie dyrektorów i szkół w miejscowych szkołach.
PAN BÓG do Pawłowicz2021.04.8 12:50
https://i.pinimg.com/originals/16/83/8d/16838dc16c8f069ee33755c7ec46c018.jpg
Mim22021.04.8 12:45
Taka prosta sprawa i tyle złości i jadu się wylewa?! Po co, jeżeli rzeczywiście Rodzice tak postanowili to w czym problem ogłosić to publicznie - tak jak zrobiła to p.Pawłowicz! To Rodzice powinni się wstydzić a nie kto inny.
Wojtek Polak2021.04.8 12:38
Pani Pawłowicz to taki Stefan Niesiołowski w spódnicy. Zwykły zacofany cham i burak.
fucktheduck2021.04.8 12:31
złapać to coś za ryj i po staropolsku w gorącym kotle wyparzyć ozór!
znaczy się2021.04.8 12:38
to taki kabalistyczny sposób Icków.
hyhy2021.04.8 12:40
Po twoim nicku widzę, że uwielbiasz drób. To jakaś nowa orientacja? hyhy
klufin2021.04.8 12:26
tej babie już dawno należał się wpier....l , taka głupia , jak to powiedział doktor Strosmajer Gdyby głupota umiała latać , wzniosłaby Pani się jak gołębica.
tak2021.04.8 12:37
właśnie robił mój tate z polskimi patriotami.
Anonim2021.04.8 12:18
Już skasowała wpis xD
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.04.8 12:28
Polacy spuścili szmacie manto to się wstrętne babsko wystraszyło :)
Anonim2021.04.8 12:50
Przyznam że mocno się zdziwiłem. Po tym pisowsko-betonowym troglodycie spodziewał bym się raczej trzymania się sztywno swojej chorej wizji świata. Coś by tam napisała o odbytach jak to ma w zwyczaju, po czym uśmiechnęła się do siebie dumna że znów "zaorała lewactwo".
SX2021.04.8 13:53
Was nie trzeba orać. Sami się orzecie.
Cool2021.04.8 14:36
Co najwyżej zastraszyły ją lewackie bojówki i trolle internetowe z marginesu społecznego jak ty!
mmichal2021.04.8 12:17
kryśka Szmata pawłowicz znowu puściła bąka gębą
nadachu2021.04.8 12:16
Krystyna, dziewucha, która wyjechała ze wsi, ale z której wieś nie wyjechała nigdy. Lepiej - jak wynika ze jej zachowania, Wojcieszów, w którym się urodziła, prędzej nabył prawa miejskie, niż ona miejską ogładę :) Generalnie wstyd dla naszego społeczeństwa, że ludzie o tak niskiej kulturze osobistej oraz o poglądach, w których fundamentem nie jest nauka, lecz religia, piastują urzędy mające kluczowe znaczenie dla funkcjonowania całego polskiego społeczeństwa...
raz1dwa2trzy32021.04.8 12:14
Krycha umyj łeb i PiSdę, ogól jęzor, wydepiluj uszy, zasłoń szyję, użyj mydła.
Twoja mamusia2021.04.8 13:45
A teraz mój mały filozofie weź swój mały berecik i kup mi 15 kg kartoflów.
starszy-652021.04.8 12:12
Ta brzydka stara panna znowu najadła się zepsutego bigosu i wokół niej zaczyna śmierdzieć.
Wiedzący2021.04.8 12:09
brawa pani profesor. A lewactwo niech wyje bo to tylko potrafi
fctheduck2021.04.8 12:08
Nie pomoże prawacki kwik. Naród wydał WYROK
znaczy się2021.04.8 12:16
my, 3 Icki z forum wydajemy wyrok, jak nasze ubeckie ojce za komuny.
pedofil poznański słowiczek katoprawak2021.04.8 12:24
tzn ja tu tylko siedze od rana do wieczora robić tłum prawakom musimy udawać, że jest nas dużo i coś znaczymy
sss2021.04.8 12:37
A no wydał. Trzecia kadencja też będzie należeć do PiS. I twój kwik też nic nie pomoże.
jamarcin2021.04.8 12:06
Nic nikomu do tego kim to dziecko chce być. Nie macie bladego pojęcia zaściankowe kmioty jak musi się czuć człowiek, który nie akceptuje swojej płci i jaki to musi być dla niego dramat. To że mentalnie żyjecie w X wieku a rządza nami kościelni dewianci nie daje nikomu prawa oceniania w ten sposób drugiego człowieka, któremu w przeciwieństwie do złodziei, oszustów i zboczeńców z kk i obecnej władzy należy się szacunek.
och2021.04.8 12:13
w takim beznadziejnym przypadku, jak ty, to ani zmiana płci, ani wymiana części składowych nie pomoże. Albo wegetacja na poziomie ameby, albo zalecana przez was-lewicowców-eutanazja.
pracowniaor2021.04.8 12:06
Istnieją tylko dwa wytłumaczenia zachowania pani sędzi. Zła wola i radość jaką daje krzywdzenie bliźniego, w danej sprawie dziecka albo brak refleksji, nieprzewidzenie konsekwencji własnego postępowania, czyli pewna głośna ostatnio cecha dzielona z panem prezydentem. Trzeciej możliwości nie widzę.
antypis2021.04.8 12:04
WYWŁOKO PAWŁOWICZ JAK MASZ SUMIENIE/WĄTPLIWE/ POSTĄP TAK JAK JUDASZ PO ZDRADZIE
Roman2021.04.8 12:04
Pani Profesor ma absolutną rację. Do dziecka zgodnie z prawem należy zwracać się tak jak ma w metryce a nie jak ktoś sobie życzy.
Anonim2021.04.8 12:03
Po pierwsze - P. prof. Pawłowicz ma 1000% RACJI ! Po drugi - Dyrektora tej szkoły natychmiast odwołać - Łamie wszelkie póki co OBOWIĄZUJĄCE przepisy. Po trzecie - Przeprowadzić rozmowę z całym gronem pedagogicznym tej szkoły i wyjaśnić im , że postępują , źle , nagannie , wbrew prawu , może pod sionym czyimś wpływem. Po czwarte - RPDz musi natychmiast zadziałać w sprawie rodziców tego chłopaka. - poddać ich badaniu czy nadają się na rodziców.
Maria Błaszczyk2021.04.8 12:38
A tymczasem, Journal of Adolescent Health donosi, ryzyko samobójstwa u transpłciowych dzieci zmniejsza się aż o 65%, kiedy zwraca się do nich preferowanymi imionami i zaimkami. Jeszcze raz: o SZEŚĆDZIESIĄT PIĘC PROCENT. https://www.jahonline.org/article/S1054-139X(18)30085-5/abstract
och2021.04.8 12:58
wyssał Icek z brudnego palucha garść idiotyzmów.
Prowokatorka2021.04.8 12:59
Mario tą swoją propagandą to sobie wsadź..... Tu jest Polska i jakiś Journal nas tyle obchodzi co z przed 5 laty śnieg. U nas - na szczęście ludzie myślą i nie potrzebują byle jakiego goowna czytać.
Maria Błaszczyk2021.04.8 13:05
Jasne. Jak już się dziecko narodziło, to nikt nas nie zmusi, by o nie dbać. Będziemy się nad nim znęcać, bo postępowanie zgodnie z nauką i medycyną w Polsce obchodzi zwyrodniałych sadystycznych obskurantów tyle, co śnieg sprzed 5 lat.
jaki2021.04.8 13:14
trzeba mieć tupet, albo jakim trzeba być idiotą, by wmawiać innym, że medycyna ma za zadanie okaleczać zdrowe dziecko.
Maria Błaszczyk2021.04.8 13:24
Podobnie jak rodzice i nauczyciele nie powinni tego robić, prawda?
leszczyna2021.04.8 17:21
Nikt nie powinien okaleczać dziecka. A póki co życzenie nie jest prawem. Mogę mieć życzenie płacić inne podatki niż mi panstwo każe i co, urzędy będą się stosować? Albo granica mi się nie podoba i chodzę, gdzie chcę? Był taki mądrala w Anglii, co chciał, by mu datę urodzenia zmienić, bo czuł się młodo, choć był stary. I nic nie wskórał.
Maria Błaszczyk2021.04.8 18:15
Póki co prawo nakazuje dbać o dobro dziecka. A także pracownikom ochrony zdrowia postępować zgodnie z ustaleniami medycyny opartej na dowodach. Więc się może stosujmy do prawa. Jest też kwestia zwykłej życzliwości, która by wskazywała, że lepiej być miłym i życzliwym niż sadystą dręczącym dziecko. Do tego prawo nie bardzo się zajmuje tym, jakiego kto używa imienia. Poważnie, jak facet z wpisanym w dokumenty imieniem Karol, używał imion Jan Paweł i do tego numerka, to światu nic się nie stało.
Anonim2021.04.8 19:28
Nawet jeśli to prawda, to jednocześnie polityka wspierania (wmawiania) transpłciowości zwiększa liczbę takich przypadków 30 razy. Czyli łącznia liczba samobójstw wzrasta DZIESIĘCIOKROTNIE.
Po piąte2021.04.8 16:51
Nikogo nie obchodzi twoje zdanie katolski przygłupie.
tapioka2021.04.8 12:02
To co uczyniła K. Pawłowicz , to nic innego jak nawoływanie do linczu nad tym dzieckiem i jego rodzinie .. To zbrodnia !!
Anonim2021.04.8 14:22
Obawiam się, że samo nazywanie go Agnieszką nie doda mu popularności wśród rówieśników.
***** ***2021.04.8 12:01
Stara PiSDA myśli, że jest bezkarna... Do czasu!
***** ***2021.04.8 12:42
Wymierzysz jej karę?
Anonim2021.04.8 11:59
Naród ją zgładzi
Mirek2021.04.8 11:53
Nie da się z chłopaka zrobić dziewczyny . Tylko lewackie ludzkie śmieci ubzdurały sobie że można przeflancować jednych na drugich i odwrotnie . Niech głupie lewactwo zapyta biologa czy takie zamiany są możliwe . W sejmie była pewna posłanka która najpierw była chłopem . Na forach nawet same kobiety pisały żeby temu obrzydlistwu dać spokój .
Bystry2021.04.8 11:59
Dac to sie wszystko da. Ale jakie sa tego potem skutki to mowia same statystyki.
Maria Błaszczyk2021.04.8 12:03
No ale my się własnie zgadzamy. Nie da się. W kazdym razie u ludzi się nie da. Dlatego nie ma co się znęcać nad tą dziewczynką - milion sadystek pokroju pani "profesor" Pawłowicz nie przerobi jej na chłopca. A pytanie biologa to jakiś żart, biorąc pod uwagę multum gatunków zmieniających płeć...
ASTOM2021.04.8 12:47
Pewnie wariatko nie robiłaś nigdy rzeczy typowych dla chłopców... Robiłaś? I co, przyszyłaś se fiutka?
Maria Błaszczyk2021.04.8 12:56
Ojej, cóż za kultura. Czyżby Obrońca Naszych Kobiet? Rozpoznaję styl, chamstwo aż się wylewa. A co ma "robienie rzeczy typowych dla chłopaków" do "przyszywania fiutka"? Czy Ty w ogóle masz pojęcie, czym jest "tożsamość płciowa"?
Anonim2021.04.8 14:23
XDDD
leszczyna2021.04.8 18:03
Sama napisałaś, że u ludzi nie da się zmienić płci, a teraz piszesz o "multum gatunków". Ludzki gatunek jest jeden: "homo sapiens".
Maria Błaszczyk2021.04.8 18:18
?????? No ale istnieją różne gatunki. Zajmuje się nimi biologia. Poważnie.
za wysokie progi dla POpaprańców!2021.04.8 11:52
tępe, zboczone lewactwo miota się opluwając wulgaryzmami, bo nie mogą i nigdy nie będą mogli "katolskim pisiorom" nawet butów i kuwety kota Pana Kaczyńskiego wylizać!
Cierpliwy2021.04.8 11:52
Wszyscy co z taką zapalczywością walczycie o zanegowanie dzieła Stwórcy, gdy napisane jest:"I stworzył Bóg ludzi na obraz swój i, na obraz Boga stworzył ich: mężczyznę i kobietę", nie walczycie z nami kierującymi się rozumem i wolną wolą w oglądzie otaczającego nas świata, ale z samym Bogiem. Powołano Was do istnienia jako "synów i córki zatracenia" do siania zgorszenia wśród powołanych dla ich wypróbowania. Napisane jest bowiem:"Bo wielu jest powołanych, ale mało wybranych". Jesteście jak liście na drzewie. Za "chwilę" spadną na ziemię, zgniją i na wiosną rozsypią się prochem. Bezrozumni, pełni żądzy. Narodziliście się jako ewangeliczny "kąkol" na polu zasiany przez Lucyfera dla "zgorszenia" pszenicy. To jest Wasz cel życia na tej pięknej "niebieskiej kulce". Inaczej nie umiecie pozbawieni rozumu, ale pełni pychy istnienia i namiętności. Tylko że żniwa w drzwiach. Czas próby dla nas jeszcze trwa.
Maria Błaszczyk2021.04.8 12:24
No tak. I tam tuż poniżej jest napisane, że Jahwe stworzył ludzi jako wegan: "I rzekł Bóg: «Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem". Pewna jestem, że nigdy byś w związku z tym nie zjadł szyneczki, ani jajeczka, ani mleka do kawy byś sobie nie dolał, prawda? Nie jesteś taki "kąkol", co to by zbrew woli swojego stwórcy raczył się twarożkiem.
Cierpliwy2021.04.8 12:55
Mario dobra kobieto doczytaj dalej. Ks.Rodz. 9; 3-4 "Wszystko co się porusza i żyje, ma wam służyć za pokarm, podobnie jak i rośliny zielone; wszystko to daję wam. Nie wolno wam tylko spożywać mięsa z jego życiem, to jest z jego krwią". Ale napisane jest:" Aby patrzyli, a nie widzieli, słuchali, a nie rozumieli i aby się przypadkiem nie nawrócili i nie odkryli tajemnicy". Czy to nie o "synach zatracenia" jest mowa? Czyżbyś się do nich zaliczała?
Maria Błaszczyk2021.04.8 13:00
Rozmawialiśmy o tym, jak Jahwe ludzi "stworzył", a nie o tym, co pozwolił im jeść po zniszczeniu większości życia na planecie za pomocą potopu. To było dużo później. Jak widać, zarówno weganizm jak i binarność płciowa nie wyszły w praktyce tak, jak sobie to stwórca zamierzył.
Cierpliwy2021.04.8 13:43
Piszesz o szyneczce, jajeczku czy serku i odwołujesz się do czasów pierwszych ludzi. Przecież żyjesz tu i teraz z konsekwencjami wynikającymi z potopu. Co ciekawe zaakceptowałaś już istnienie Stwórcy i jego karę za zwyrodnienie ludzi tamtego czasu ( przed potopem istniał też kanibalizm). Zbuntowani aniołowie nazywani potocznie diabłami też wierzą w Boga, bo go widzieli.Jest postęp. Tyle że napisałem:"Bezrozumni, pełni żądzy. Narodziliście się jako ewangeliczny "kąkol" na polu, zasiany przez Lucyfera dla "zgorszenia" pszenicy. To jest Wasz cel życia na tej pięknej "niebieskiej kulce". Inaczej nie umiecie pozbawieni rozumu, ale pełni pychy istnienia i namiętności. Ale napisane jest:" Aby patrzyli, a nie widzieli, słuchali, a nie rozumieli i aby się przypadkiem nie nawrócili i nie odkryli tajemnicy". I z tym masz problem. Bo mnie do głowy by nie przyszło będąc stworzeniem z prochu ziemi, krytykować swego Stwórcę, który w ten "proch tchnął dech żywota" i zarzucać Mu niedoskonałość stworzenia.Dla Boga ten świat już przeminął. My też. Pomyśl. Przecież widzisz gwiazdy, których już nie ma. Jak ułomne są, dane Ci zmysły. Pozostaje dla ciebie tylko pytanie. Po co powołano mnie do życia? Może to pytanie, nie będzie dla Ciebie retoryczne.
Maria Błaszczyk2021.04.8 13:52
Eee... No nie. Jedzenia mamy pod dostatkiem, jakoś się uporaliśmy z tym problemem. Więc nie ma potrzeby postępowania wbrew zamierzeniom stwórcy i jeść omlecika. A co do niedoskonałości stworzenia, to chyba sam bóg to skonstatował, przecież stoi napisane, że "żałował, że stworzył ludzi na ziemi". Jakby byli doskonali, to chyba by nie żałował. Przecież z tego powod urządził sobie ten potop. Zawsze mnie bawi, gdy ludzie starają się być mądrzejsi od swojego boga, jednocześnie twierdząc, że jest on wszechwiedzący.
Cool2021.04.8 14:17
Jezus Chrystus jadł mięso ... nie udawaj wiec mądrzejszej od Niego! . P.s KIedy słyszę, że uporaliśmy się jako ludzkość z problemem głodu, to mam ochotę walnąć kogoś, kto mówi takie brednie w ten jego pusty, lewacki łeb!
Anonim2021.04.8 14:27
A gdzie ona pisała o ludzkości? Jej na razie niczego nie brakuje.
Cool2021.04.8 14:48
Rozumiem ... pisała o sobie, gratuluję więc, że poradziła sobie z głodem.
Maria Błaszczyk2021.04.8 15:00
Jeśli mamy jakiś problem z głodem, to wynika on z braku chęci uporania się z nim - a dużą częścią tego problemu jest jedzenie mięsa. Tym niemniej - jesteśmy w stanie wyprodukować dość żywności dla każdego. Tylko że następnie prawie jedną trzecią marnujemy. A do tego - tyjemy na potęgę. A co do Jezusa - wiemy, że jadł ryby. Czyli dziko żyjące organizmy, pozyskiwane w tamtych czasach w ekologiczny sposób. Nic nie wskazuje na to, by jadł mięso zwierząt hodowlanych.
Cool2021.04.8 15:32
Hmm ... to poradziliśmy sobie z tym głodem, czy nie? Ja sobie myślę, że skoro na świecie ludzie umierają z głodu, to chyba nie, ale ty jako lewaczka możesz to rozumieć inaczej ... A w cytacie z Biblii, który przytoczyłaś, nie ma nic o rybach ... SZOK!!! Jezus był grzesznikiem i nie znał Biblii (???);-/
Maria Błaszczyk2021.04.8 15:40
A kiedy ostatnio głodowałeś? Tak, że zjedzenie mięsa było koniecznością dla utrzymania zdrowia i życia? No więc właśnie. Mamy problem nie z brakiem żywności, jej starczy, tylko z polityką.
Cool2021.04.8 16:13
Nie słyszałem jeszcze o polityku czy partii politycznej, która nie popierałaby walki z głodem, zanieczyszczeniem środowiska, nierównościami społecznymi itd itd. ... Problem naiwna dziecino nie jest w politykach, tylko w globalnym systemie ekonomicznym, od którego uzależnione są wszystkie, bez wyjątku rządy na świecie. P.s. Zawsze ci mówiłem, że masz zaburzone rozumienie rzeczywistości.
Cool2021.04.8 16:22
Ej ... no to jak w końcu, poradziliśmy sobie z tym głodem czy nie?
Maria Błaszczyk2021.04.8 18:26
Stworzyliśmy rozwiązania. Niekiedy, choć rzadko, ich nie stosujemy. Większość świata nie cierpi z powodu głodu. Cierpi niecałe 10%. Dawniej. okresowo, głód dotykał większości ludzi. Więc tak, zasadniczo rozwiązaliśmy.
leszczyna2021.04.8 18:10
Skąd wiesz, że Jezus jadł ryby?
Maria Błaszczyk2021.04.8 18:35
Stąd, że np. je rozmnażał. Znaczy w sensie, że już niezywe, a nie w sensie hodowli. Gdyby nie uważał ich za jadalne, pewnie by tak nie robił. Następnie uczniowie to rozdali i "jedli wszyscy do sytości". Nie ma powodu przypuszczać, że on akurat nie jadł. A nawet jeśli - to tym lepiej przecież. To tylko wzmacnia moją tezę o weganizmie jako właściwej postawie życiowej. Ale gdybym napisała, że Jezus nigdy nic odzwierzęcego nie wziął do ust, bo nigdzie to nie jest napisane, to ta historia - czy raczej dwie, bo przecież to się powtarza - dość mocno by ją podważała.
Cierpliwy2021.04.8 21:11
15:52 "żałował, że stworzył ludzi na ziemi. Jakby byli doskonali, to chyba by nie żałował". Czy aby ta niedoskonałość nie jest przypadkiem spowodowana przekroczeniem zakazu Stwórcy(zjedzenie jabłka z zakazanego drzewa)? Poddani próbie posłuszeństwa (podobnie jak wcześniej Aniołowie) nie sprawdzili się zarzucając Bogu kłamstwo. Dlatego oni i ich potomstwo poddani zostali śmierci(zmiana genetyczna uniemożliwiająca nieśmiertelność). Dlatego nie łudź się, że jadanie roślinek przedłuży Ci życie. Bo po przywoływanym przez Ciebie potopie, była kolejna zmiana genetyczna ograniczająca nasz wiek do 120 lat. Tylko że Twoje dalsze komentarze nie odnoszą się do meritum jakim jest istnienie "synów i córek zatracenia" przeznaczonych do siania zgorszenia wśród powołanych dla ich wypróbowania (niektóre komentarze na tym forum, są tego dowodem). Przecież Twoje pokrętne, dotyczące drugorzędowych spraw komentarze mogą kwalifikować Cię do tych co to :" Aby patrzyli, a nie widzieli, słuchali, a nie rozumieli i aby się przypadkiem nie nawrócili i nie odkryli tajemnicy". Siewcy zgorszenia przeznaczeni na unicestwienie. Pytałem po co powołano Cię do życia? A tu bez zastanowienia się, reakcja grochu o ścianę.
aj waj2021.04.8 11:50
my Icki chcemy mieć legion polskich, gojowskich rafalali.
kilkujadek2021.04.8 11:45
Wywłoka,Szmata,Ściera piSSowska a nie sędzia
Mirek2021.04.8 12:00
Rodzice tego dzieciaka muszą być kompletnymi idiotami bo to oni robią mu największą szkodę i wystawiają na pośmiewisko . Zapytaj durniu biologa czy możliwe jest zrobienie z dziewczyny chłopaka i odwrotnie . Można zrobić jedynie karykaturę człowieka taką jak niedawno widzieliśmy w Sejmie . Po prostu obrzydlistwo .
Maria Błaszczyk2021.04.8 12:08
"Stosowanie się do zaleceń lekarzy"="bycie idiotą"? Przestań mieszać biologów, bo widać, że pojęcia nie masz, czym jest płeć. A co do chamskich uwag na temat pani Grodzkiej - no cóż, nie da się ukryć, nie jest ona ładną kobietą. Ale to dlatego, że korekty płci dokonywała jako osoba w średnim wieku. Dzięki bogom, teraz już postępowanie jest inne. Dla przykładu - w przypadku Nikkie de Jager nikt jej kobiecości nigdy nie podważał, mimo że, jak się potem okazało, cały proces tranzycji przeszła na oczach milionów widzów.
Wronka2021.04.8 12:26
Ale jesteście śmieszni!!!! Banda umysłowych ameb, potłuczonych psychicznie. Są tylko 2 płcie, a reszta to problemy psychiczne. A ja proponuję nazywać go Śmigłowiec Szturmowy :-)
Maria Błaszczyk2021.04.8 12:32
Są dwie. Nikt nie twierdzi inaczej. Tylko że jest to zjawisko bardzo, bardzo złożone i wielopoziomowe. I bywa, że dochodzi do niezgodności pomiędzy jakimiś poziomami albo że na którymś z nich w ogóle nie wystąpił dymorfizm. Śmieszne to co najwyżej jest zaprzeczanie faktom, chociaż nie wtedy, gdy z tego powodu cierpią niewinni ludzie, jak w tym wypadku.
Lewak2021.04.8 13:07
Maryśka nie pier.... Jak dochodzi do niezgodności na różnych poziomach, brak harmonii, to znaczy że taki człowiek jest chory i powinien się leczyć.
Maria Błaszczyk2021.04.8 13:11
Aha. A jeśli np. ma brak harmonii w rozwoju poznawczym i jest lepszy z przedmiotów humanistycznych niż ścisłych albo odwrotnie, to też będziesz go "leczyć"? Czy może uznamy, że ludzie są różni i nie jest ich zadaniem spełnianie oczekiwań jakichś chamów z internetowych forów i ich dyskomfort, że coś jest inne niż do tego przywykli, nie stanowi "problemu" w rozumieniu medycyny?
no i znowu2021.04.8 13:21
się odezwał ten zlepek teorii chaosu, nie znający podstaw logicznego rozumowania. Weź parę lekcji logiki, bo masz kompletnie zlasowany i rozregulowany system myślenia.
Maria Błaszczyk2021.04.8 13:25
No i gdzież jest ten błąd logiczny w moim rozumowaniu?
najpierw2021.04.8 13:47
lekcje logiki, inaczej nie da się pomóc.
Maria Błaszczyk2021.04.8 14:16
Ja miałam lekcje logiki. Wykaż błąd. Tymczasem ten rachunek, jeśli weźmiemy najprostszą logikę pod uwagę, wygląda tak: p: leczy się choroby ∧ q: chorobę od zdrowia odróznia się, we współczesnej medycynie, opisując dwa czynniki: prawidłowe funkcjonowanie na poziomie biologicznym, tkankowym i narządowym oraz funkcjonalnie, poprzez to, jak jednostka funkcjonuje na poziomie osobistym i społecznym r:płeć występuje w pewnych wariantach lub w spektrum ∧ s: te warianty mogą tworzyć mozaikę ∧ s:jest to zjawisko normalne i powszechne ∧ t:istnieje tyle wariantów ile ludzi na świecie t:posiadanie narządów żeńskich i/lub męskich nie mówi nic ani o ich poprawnym działaniu ani nie przekłada się na funkcjonowanie jednostki na poziomie psychicznym lub społecznym → z:jakikolwiek chimeryzm w tym zakresie, interpłciowość itd. nie wymagają leczenia.
czemu2021.04.8 14:35
wklejasz różne bzdury z sieci i udajesz mędrca?
Maria Błaszczyk2021.04.8 15:02
Z sieci wkleiłam? Do tego ustosunkowując się do Twoich konkretnych uwag? To proszę, znajdź źródło. Inaczej wyjdzie na jaw, że mamy do czynienia z Prawdziwym Polakiem-katolikiem - takim, który ma zasadę niemówienia fałszywego świadectwa za nic.
no no2021.04.8 12:33
Icek, co zażywasz, że tak bredzisz i jakich to bogów tranzacji widzisz po tych swoich eksperymentach na mózgu?
Ciekawy2021.04.8 13:08
"Dzięki bogom, teraz już postępowanie jest inne". Podaj ich imiona Marysiu. Takim ciekawy ich mocy i ich siedziby.
Maria Błaszczyk2021.04.8 13:23
Czyje imiona? Tych bogów? Myślę, że jest to Hermafrodyta, zam. na Rodos, Śiwa, pod postacią, naturalnie, Ardhanariśwary, zam. na górze Kailash oraz Anoya, bogini rzeczy blokujących szuflady, zam. na Cori Celsti...
ha ha ha2021.04.8 13:50
Od początku było wiadomo, że Maria Błaszczyk pisze po spożyciu.
Maria Błaszczyk2021.04.8 15:03
??? A co jest nie tak z tymi bogami?
Anonim2021.04.8 14:30
Dzięki bogom? A zdradzisz, w których to bogów tak gorliwie wierzysz?
Maria Błaszczyk2021.04.8 15:05
W żadnych. Ja jestem ateistką. Ale nie da się ukryć, że religie miały wpływ na rozwój społeczeństw i doprowadziły nas tu, gdzie jesteśmy dziś.
Cool2021.04.8 16:17
w Marxa i engelsa ... no i w Lenina w porywach :)
Maria Błaszczyk2021.04.8 18:47
A Ty nie wierzysz w Marxa i Engelsa? I w Lenina? Podobno nawet można zwłoki tego ostatniego sobie obejrzeć w Moskwie... Sądzę, że byli oni całkiem prawdziwi. Mnie tam dowody na nich przekonują.
jottsp2021.04.8 11:44
tez "zlekceważę" dane z akt stanu cywilnego pisząc ze sędzia Krystyn Pawłowicz wykazał sie brakiem mózgu
Anonim2021.04.8 11:41
Zaatakowałaś bezbronne dziecko tego ci pisia kvrwo nie darujemy!
ASTOM2021.04.8 11:45
Frajerski komsomolski czubku to właśni rodzice tego chłopaczka są jego największymi wrogami
Bystry2021.04.8 11:55
Szaleni rodzice, ktorzy chca cos na tym ugrac nie patrzac na dobro dziecka. A i szalonej dyrektorce nic nie brakuje. Pora przerwac koszmar tego dziecka i powolac kuratora, ktory zbada te sprawe i psychiatrow dla rodzicow.
Anonim2021.04.8 11:54
zatakowales zdrowy rozsadek. Zdrowy rozsadek ci tego nie daruje. I cie opusci na zawsze
widz2021.04.8 12:18
Przecież to rodzice dziecka zrobili rewolucje w szkole aby chłopca nazywać dziewczynką!!!Jeżeli chciał sie "przerobić", to powinien poczekać az dorosnie .Rodzice nie nadają się na rodziców .O dyrekcji szkoły szkoda gadać , takich "pedagogów" jest teraz "na pęczki."
Maria Błaszczyk2021.04.8 12:41
Jeśliby ta dziewczyna dożyła. Bo transpłciowość znacznie zmniejsza szanse na to, jeśli ludzie nie szanują tożsamości osoby transpłciowej. Mnie próba utrzymania dziecka przy życiu do tej dorosłości wydaje się rozsądnym postępowaniem. https://www.jahonline.org/article/S1054-139X(18)30085-5/abstract
znowu2021.04.8 13:43
nadaje ten trans-mózgowiec. Prawdopodobna przyczyna tego bełkotu, to brak przegrody w mózgu i zlewanie się funkcji obu półkul.
Anonim2021.04.8 14:37
Były czasy, kiedy ojcowski pas utrzymywał takie dziecko przy życiu i przywracał zdrowy rozsądek. I dziecko nie tylko nie popełniało samobójstwa, ale wyrastało z dziecinnych głupotek i normalnie funkcjonowało w społeczeństwie. A wiesz dlaczego? Bo nikt nie wpierał w nie, że jest nietypowe, skomplikowane i pogubione w tożsamości, tylko po prostu sprowadzał na ziemię. Nikt się z nim nie pieścił, tylko stawiał zadania.
Maria Błaszczyk2021.04.8 15:12
No tak. Widać cesarza Heliogabala tatuś nie bił wystarczająco. Pewnie jacyś lewacy już 1800 lat temu mu głupot nagadali... A tak poważnie - Ty chyba nie wiesz, czym jest dysforia. Gdyby tak było, jak piszesz, to nie istniałyby np. śmiertelne ofiary anoreksji. Tam rodziny naprawdę sięgają po wszelkie sposoby, bywa że i przemoc.
aj waj2021.04.8 11:40
Icki posuną się z pewnością dalej. Jak się jakiemu dziecku zachce być koziołkiem matołkiem, to będą walczyć, by temu małemu gojowi podkuli buty, wszczepili ogon i zainstalowali rogi...będą mieli z głupich gojów ubaw po pachy.
ha ha ha2021.04.8 11:46
a potem przyślą tvn pod szkołę i będą dokumentować, jak mały koziołek szcza na trawnik, zgodnie z jego nową fizjologią.
fctheduck2021.04.8 11:40
Myślę, że Pawłowicz to w zasadzie 'to'. Takie bezpłciowe coś, kwintesencja sk_syństwa w jednym nieestetycznym worku.
ASTOM2021.04.8 11:43
A kogo interesuje twoje czerwone chamstwo?
XD2021.04.8 13:49
Jego kaczki interesują - nawet nie mężczyźni i nie kobiety, a właśnie kaczki. Nową orientację tworzy.
bmarten2021.04.8 11:35
Znowu ta spasiona, pisuarowa, cuchnąca ropucha. Zayebać ją śmiechem.
hamer0072021.04.8 11:33
Krycha przekracza wszelkie granice zdrowego rozsadku. Zamiast wspierac z racji swojej pozycji przyczynia sie do atakow na takie osoby. Kiedy Pis i jego koltunskie zwyczaje oddejda w nie byt? Polska zamiast byc Panstwem otwartym, postepowym, nowoczesnym, tolerancyjnym jak zwykle w ogonie Europy.
ASTOM2021.04.8 11:42
Polska będzie takim państwem jakim uczynią je Polacy a nie banda komunistycznych rewolucjonistów. A sie nie podoba to wynocha do pos-tępaków.
Anonim2021.04.8 11:57
Odniosla sie do lekcewazenia przez "gogow" dokumentow prawnych na temat tego dziecka. Tak wlasnie robi prawnik. A ty tu ze sloganami.
***** ***2021.04.8 11:31
ruskie prawactwo wyje z bólu patrząc na przebudzenie Polaków
hyhy2021.04.8 11:45
Kolejny z omamami słuchowymi. Jednemu poniżej coś piszczy, temu znów we łbie coś wyje. Idźcie się leczyć, bo komuś krzywdę zrobicie jak dostaniecie omamów wzrokowych... hyhy
tych2021.04.8 11:29
wyjących tu Icków talmudyczno- kabalistyczno- masońskiej szarży jest max 3-ch, bo tyle sobie klikają plusów. A sio, parchy, do syjonistycznej nory.
Dla dobra dzieci2021.04.8 11:28
Co ta Pawłowicz wypisuje? Przecież jej wpis może wywołać falę hejtu wobec 10-letniego dziecka. Czy to Pawłowicz obchodzi? Niewiadomo... Ale jednego jestem pewien, na pewno przyjmuje ona komunię regularnie, dzięki czemu jest lepszą katoliczką. Brawo Krystyna! Polacy są z ciebie dumni!