Wolfgang Wodarg: Histeria wokół fałszywej pandemii nakręcana przez media i polityków i sprzeczna z nauką - zdjęcie
05.10.20, 19:14fot. yt/Stiftung Corona-Ausschuss

Wolfgang Wodarg: Histeria wokół fałszywej pandemii nakręcana przez media i polityków i sprzeczna z nauką

38

Większość ludzi na ziemi stała się ofiarą fałszywej pandemii, czyli histerii wykreowanej przez media i polityków, uzależnionych od bzdur rozpowszechnianych przez media. Ofiarami polityków ignorujących naukę i tańczących tak jak grają media stały się miliardy ludzi. Media te są finansowo zależne od korporacji, a dzięki fałszywej pandemii mających nienależne zyski i likwidujących konkurencję.

Jednym z odważnych naukowców, którzy na taki patologiczny stan rzeczy się nie zgadzają, jest „dr med. Wolfgang Wodarg, internista i pulmonolog, specjalista w zakresie higieny i medycyny środowiskowej, a także zdrowia publicznego i medycyny społecznej. Po zakończeniu pracy klinicznej w charakterze internisty przez 13 lat był m.in. lekarzem publicznym w Szlezwiku-Holsztynie, a jednocześnie wykładowcą na uniwersytetach i w szkołach wyższych oraz przewodniczącym Komitetu Ekspertów ds. powiązanej z medycyną Ochroną Środowiska przy Izbie Lekarskiej Szlezwiku-Holsztynu; w 1991 roku otrzymał stypendium na Uniwersytecie Johna Hopkinsa w Baltimore w USA (epidemiologia). Jako członek niemieckiego Bundestagu w latach 1994- 2009 był inicjatorem i rzecznikiem Komisji „Etyka i prawo współczesnej medycyny”, członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, gdzie przewodniczył Podkomisji ds. Zdrowia i wiceprzewodniczącym Komisji Kultury, Edukacji i Nauki. W 2009 r. zainicjował komisję śledczą w Strasburgu dotyczącą roli WHO w H1N1 (świńska grypa), gdzie po zakończeniu kadencji nadal pracował jako ekspert naukowy. Od 2011 r. pracuje jako niezależny wykładowca uniwersytecki, lekarz i naukowiec, a do 2020 r. był dobrowolnym członkiem zarządu i szefem Grupy ds. Zdrowia w Transparency International Germany”.

Zdaniem Wolfganga Wodarga zagrożenie ze strony Covid jest takie same, jakie było ze strony innych koronawirusów obecnych wśród nas od lat. Niemiecki naukowiec przypomniał, że co roku od 20% do 40% osób choruje na choroby dróg oddechowych wywoływanych przez różne wirusy. Europejski monitoring zgonów EuroMOMO nie wskazuje, by z powodu Covid zwiększył się odsetek zgonów w populacji Europy – wbrew temu, co twierdzą media. Pomimo Covid statystyki pokazują niższy odsetek chorych na choroby dróg oddechowych niż w latach poprzednich.

W opinii niemieckiego naukowca co roku umiera z powodu koronawirusów od 5% do 15% przypadków. Szczególnie wysoka śmiertelność wśród osób starych jest czyś normalnym – wraz z wiekiem rośnie ryzyko zgonu. Szczególnie niebezpieczny jest dla osób starszych pobyt w szpitalu. Rocznie w niemieckich szpitalach umiera od zakażeń wewnątrzszpitalnych 15.000 starszych osób – więcej niż w wypadkach samochodowych.

Niemiecki naukowiec twierdzi, że w ostrych lub sezonowych schorzeniach dróg oddechowych potocznie nazywanych grypą „umieralność wynosi 0,1%”, czyli „jedna osoba na tysiąc umiera na grypę”. Wśród wszystkich chorych, chorzy w wyniku koronowirusów stanowią do 5% do 15%.

Według Wolfganga Wodarga nie wiadomo, czy Covid rozprzestrzeniał się szybko — bo wcześniej nikt go nie szukał, więc nie jest wykluczony, że ten koronawirus był wśród nas już od dłuższego czasu — to, że teraz jest namierzany, wynika z tego, że jest szukany. Do tej pory różne wirusy powodowały takie same objawy – warto przy tym pamiętać, że „istnieje około stu różnych typów wirusów, które wciąż się namnażają” - wśród nowych wirusów są też i koronawirusy stanowiące od 5% do 15%. Covid może nie być wcale nowym wirusem, tylko starym zmutowanym. Niemiecki naukowiec przypomina, że wirusy nieustannie mutują, by móc się namnażać, bo jak system immunologiczny naszego organizmu je zna, to z nimi walczy – co uniemożliwia im namnażanie i wywołanie choroby. Zdaniem niemieckiego naukowca do tej pory nie badaliśmy, co wywołuje choroby zwane przeziębieniem czy grypą. Działo się tak, bo takie badania większego sensu nie miały.

Wolfgang Wodarg twierdzi, że do tej pory nie było przepełnionych szpitali. Zdaniem niemieckiego lekarza władze wprowadzając lock down i uniemożliwiając dostęp do ochrony zdrowia, postępują bezzasadnie, bardziej szkodząc, niż pomagając.

W opinii niemieckiego naukowca choroby współistniejące to chorzenia, które same z siebie mogły wywołać zgon, a „pandemia znaczy: rozprzestrzeniająca się po całym świecie” co sprawia, że „biorąc pod uwagę to, że wirusy rozprzestrzeniają się po całym świecie, to właśnie mamy permanentną pandemię”.

Zdaniem Wolfganga Wodarga obecnie stosuje się testy, których nie przebadano (nie poddano walidacji, nie sprawdzono, co naprawdę wskazują) i nie wiadomo czy podawane przez nie wyniki są prawdziwe – czy wskazują jednego, czy wiele wirusów. W dyskusji o testach ważne jest to, kogo badamy. Czy całą populację, czy pacjentów w przychodniach, czy w szpitalach – zależnie od tego rośnie nam odsetek zainfekowanych w badanej populacji.

W opinii niemieckiego naukowca o tym i o innych kwestiach stanowiących kłamstwa fałszywej pandemii Covid (zbieżnej z fałszywą pandemią świńskiej i ptasiej grypy) - sprzeczne z prawdą o sytuacji — nie chcą pisać media. Niemiecki naukowiec uważa, że histerie wokół Covid nakręcają wespół: media, politycy i naukowcy chcący wyciągnąć kasę od państwa.

 

Jan Bodakowski

Komentarze (38):

jula2020.10.6 11:11
Naukowiec i praktyk, tylu analitycznych szczegółów nie podawał żaden z telewizyjnych ekspertów. Nie ma żadnej dyskusji zawodowców, wszyscy w TV jak z jednego miotu powtarzają mantry i grożą i straszą. Zarządzają emocjami, nawet jak sam się nie boisz to nie weźmiesz na sumienie schorowanej babci, która, jak każdy, musi umrzeć. Lepiej, że w samotności ale umrze zdrowa od Covida.
Po 11 ...2020.10.6 6:01
To zabawne, że portal od zawsze zajmujący się nakręcaniem histerii wokół fałszywej, sprzecznej z nauką opowieści o pewnym Żydzie, czepia się realnie buszującego w zbożu wirusa. To dopiero bezczelność :)
Roman2020.10.6 6:37
A co mówi nauka o "pewnym Żydzie" ? Proszę o podanie naukowych źródeł.
dz2020.10.6 7:09
To zabawne, co więc tu robisz ? Mgła była i dziecko się zagubiło ?
N2020.10.6 5:53
"Europejski monitoring zgonów EuroMOMO nie wskazuje, by z powodu Covid zwiększył się odsetek zgonów w populacji Europy" - hmm... to chyba ktoś nie potrafi czytać wykresów. Albo po prostu celowo wprowadza ludzi w błąd. https://www.euromomo.eu/ - tu można znaleźć wspomniane wykresy, na których widać jesienny wzrost zgonów w ostatnich latach, który utrzymywał się w granicach 60-70 tys. W tym roku widać ewidentny skok na 90 tys. Po co ten doktor kłamie?
Glaudiusman2020.10.6 1:37
Precz z tą ideologią pandemii. Jeśli rzeczywiście jest, to dlaczego nie posadzono winnych.
Beno2020.10.5 23:59
Od kiedy to niemiecki lekarz chce dla innych narodów dobrze? Nie wierzcie niemieckiej propagandzie. My chcemy cywilizacji życia i szacunku dla każdego, a nie cywilizacji śmierci i pogardy. Precz z niemieckim nacjonalizmem, faszyzmem i imperializmem. Chyba jednak Łukaszenka ma racje, że nie chce oddać Białorusi Niemcom i pod cywilizację śmierci.
Baśka2020.10.5 22:12
Jak wy możecie publikować takie bzdury i mieszać ludziom w głowach? Wstyd!!!!!
Polak2020.10.5 22:26
Jak Ty mozesz być tak nierozumna, zeby wierzyć w wymyslona "pandemię". Niepojęte.
Baska2020.10.6 6:16
Życzę ci ostrej choroby covid 19. Najlepiej od jutra. Może to uzdrowi twój mózg.
matis892020.10.6 7:50
Jak widać zwolennicy teorii pandemii sami wiedzą że pandemia do ściema. Życzą obcym wirusa, czyli także swoim matkom, ojcom, mężom, żonom i dzieciom. Bo ci którym życzą wirusa mogą mijać się na ulicy z członkami ich rodziny i ich niby pozarażać. Życzą wirusa innym i swojej rodzinie bo wiedzą że to ściema. Proste.
jula2020.10.6 11:13
Nie złorzecz.
BieS2020.10.5 21:52
Jest jeden Wolfgang i jeden Bodakowski, czyli dwóch oszołomów a wielu specjalistów na tym ogłupiałym forum "myśli podobnie " i konfabuluje pisząc całe elaboraty. Dziwne że w Niemczech jest tylko jeden Niemiec specjalista który nie wierzy w pandemię. A ten przemądrzały specjalista nie zająknął się gdy we Włoszech nie mogli nastarczyć trumien a przecież wszystko wg specjalisty było normalnie jak zwykle a nawet mniej niż zwykle. Psychicznych pojawia się coraz więcej w tym zwariowanym świecie. Gdy przestaje się polegać na Bogu to człowiek nie ma oparcia i zaczyna wymyślać jakiś światowy rząd, który wszystkich chce inwigilować i inne niestworzone bzdury a może to tylko Bóg upomina się o swoje dziedzictwo i przypomina kto jest Panem.
Wojtek Polak2020.10.5 22:10
Pan Bóg upomina się o swoje dziedzictwo przez cały czas. a o kongresie lekarzy w ameryce słyszałeś a czemu to tłumy latają po ulicach Białorusi co tam wirus odpuścił na czas "protestów" czyli na przejęcie władzy przez tz zachód i zrobienie z Białorusią to samo co z Ukrainą rozgrabić.sami lekarze ras mówią tak a ras tak. a może ty sam jesteś lekarzem i pasuje ci nieróbstwo a pieniążki tak czy inaczej na konto lecą. a Panem Bogiem sobie buźki nie wycieraj bo jeśli media rządowe i nierządne mówią to samo to znaczy że coś jest nie tak. stare Polskie przysłowie mówi że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę a tu chodzi o ogromną kasę.
Clint2020.10.5 22:28
Ty jesteś oszołomem. Pojmij to wreszcie. Za chwile będzie za późno.
Polak2020.10.5 22:36
Nie wszystko co nie mieści się w czyimś ograniczonym rozumku, jest nieprawdą. Istnieje rząd światowy, Antychryst i masoneria, która go tworzy. Wiesz dlaczego tego nie pojmujesz? Bo nie wierzysz tak naprawdę w Boga i Bogu, nie rozumiesz Pisma Świętego i jestes letni do wyrzygania, jak reszta zesranych ze strachu covidian. I ci w pierwszej kolejnosci padną ofiarą Nowego Porządku Świata szatańskiego Rządu Światowego. Klasyczni pożyteczni idioci. Zaszczep się i bye bye...
N.2020.10.6 5:55
Takim jak ty można wmówić cokolwiek bez jakichkolwiek dowodów. Siedź sobie w wygodnym przekonaniu, że jesteś wyjątkowo bystry. To zawsze łatwiejsze, niż próbować zrozumieć świat.
....2020.10.6 5:17
kto bierze granty ten umacnia wiarę w wirusa...
Wojtek Polak2020.10.5 21:50
więcej ludzi umiera z tego powodu że został im ograniczony dostęp do lekarzy i usług medycznych. nie ufam większości lekarzom bo są na usługach firm farmaceutycznych nie ufam rządzącym bo są na usługach banksterów - ale może kiedyś będzie nam dane was rozliczyć i podziękować tak jak na to zasługujecie.
matis892020.10.5 21:03
Po co ta masońska plandemia. By szajsem zaszczepić jak najwięcej ludzi. By Rząd Światowy NWO miał większą władzę. By szybciej wprowadzać państwa bezgotówkowe do Znamienia Bestii. I by pokazać że mała grupa masonerii może robić co im się podoba, sterować, manipulować większością populacji.
Baśka2020.10.5 22:13
Ciebie już zaszczepili matis. Wirusem głupoty.
Clint2020.10.5 22:39
Basiu, pisz za siebie i ucz się od mądrzejszych, póki jeszcze chwile możesz ;)
N.2020.10.6 6:00
Każdy przy tyłku nosi komórkę 24/7 i w związku z tym każdego aktywność można śledzić. Tym bardziej, że prawie każdy akceptuje regulaminy komórek/sieci/aplikacji bez czytania i dobrowolnie ujawnia informacje o sobie, np. na facebóczku. Ale znakowania znamieniem bestii się boją. Tyle w temacie tej "mądrości".
matis892020.10.6 6:51
Z prostego powodu. Jak mówi Słowo Boga dopiero Znamię Bestii, czyli chipowanie w państwie bezgotówkowym jest oddaniem swojej duszy antychrystowi i skutkuje wiecznym potępieniem.
dr2020.10.5 20:37
myślę podobnie jak autor wywiadu... wirusy grypy były są i będą ... skoro umieralność nie wzrosła to co to za pandemia ? bez-objawowa ? drugiego loc-down rząd nie obiecuje... ale żeby się wywinąć z głupiej sytuacji to blokuje gminy... z tym że rządu się nie czepiam za bardzo bo opozycja była by jeszcze głupsza wypowiedź dr pof. med. Pana Grodzkiego "śmiercionośne koperty..." a się okazuje że jak wirus może "przeżyć" do 48 godzin na gładkiej powierzchni to na papierze ledwie 2 godziny .. Czyżby Chińczycy (wespół z masonami) zrobili "maskaradę" maseczka ? tylko obniża prędkość wydmuchu wilgotnego powietrza z płuc... nie zatrzymuje bakterii i nie obniża wilgotności pary wydychanej (a wilgotna maseczka po 10 min to jeszcze gorzej) dorosły człowiek w jednym oddechu wymienia 0,6 litra powietrza ..a w szkole (od 1 tyś do 1,5 tyś dzieci) w jednej klasie siedzi 30 dzieci przez 45 minut i zużywa (i miesza) z 10 m_szesciennych lub więcej powietrza więc w zasadzie jak szkoły "są puszczone" to : mieszalnia w szkole + mieszalnia w robocie i w domu ...to w zasadzie wszelki obostrzenia to se można "pośmiać" ktoś zrobił rząd w "bambuko" a rząd (a opozycja jeszcze bardziej) nas zrobił w "bambuko" miał być zerowy deficyt a będzie z -100 mld ale nie udało się wygrać z Dudą to jakiś plus... ktoś nieźle miesza na świecie... a dla ludzi o słabszej osobowości którym media robią "wodę z mózgu" polecam trochę zwykłego zdrowego rozsądku... na Białorusi ? temat olali i co ? i nic w Szwecji również ? i co ? i nic delikatnieunio wahnęło ledwie w domach opieki.. za mądrego się nie uważam ale statystyki mówią co mówią ... nic się nie wahnęło ale kasy "niet" i "banksterzy" jak zwykle zarobili ... a ludziom słabszym psychicznie strachu napędzili...
Clint2020.10.5 22:41
No popatrz, a większość baranów tego nie pojmuje. Paradne, co? Pozdrawiam serdecznie.
N.2020.10.6 6:07
"skoro umieralność nie wzrosła" - z tym, że wzrosła. Sprawdź sam: https://www.euromomo.eu/ - to jest to wspomniane w artykule EuroMOMO. Tylko nie wiadomo dlaczego ten lekarz (albo autor artykułu) kłamie o ustaleniach EuroMOMO. Tzn. kłamie, bo wie, że ludzie i tak tam nie zajrzą. Ludzie w necie łykną wszystko (szokujące jest dla mnie, jak mało osób weryfikuje źródła - jak ktoś literkami napisał, że tak jest, to tak jest). Więc kłamie, bo wie, że ludzie i tak tam nie zajrzą - ale jaki jest tego cel? Po co przed ludźmi ukrywać te dane i celowo wprowadzać ich w błąd? Tu byście się bardziej zastanowili kto za tym stoi. Ale po co: domorośli specjaliści, którzy w parę miesięcy pokończyli medycynę ze specjalnością wirusologia i naiwnym przekonaniem, że jak sobie posiedzą w foteliku i to wszystko "na logikę" porozkminiają z pół godzinki i tak będą przekonani, że wiedzą więcej.
roman2020.10.7 6:26
Ja cały czas, od początku to wiem, że ktoś miesza, ale główny problem w tym dlaczego to robi i co chce przez to osiągnąć.
Pierdoliłem ojca Rydzyka w dupę...2020.10.5 19:29
... że aż mu hemoroidy popękały! w sumie dobrze wyszło bo poślizg był.
Grizzly2020.10.5 20:05
Do psychiatry k. chazarska!
Figo Fago2020.10.5 21:27
Do psychiatry ale gdzie . To nieuleczalne . Tylko Tworki lub Kobierzyn. . Noo ... Ale jak to jest odbydlęca wścieklizna , to może do weterynarza . Wykastrować pieska i się uspokoi . Jest jeszcze inna możliwość , Niech wstapi w szeregi Wiosny . Wtedy odkocha się z O. Rydzyka .
Wojtek Polak2020.10.5 22:13
i tacy jak ty "walczą" o tolerancję o tuż ja was toleruję jedynie w szpitalnych oddziałach zamkniętych dla obłąkanych.
Jahu🐟2020.10.5 19:28
Szkoda, że pan pulmonolog nie uratował swoją gadką tego 1 mln. osób, którzy już zmarli.
taro2020.10.5 19:52
ludzie zmarli,bo mieli umrzec i tyle w temacie. Jak myslisz, na co do cholery umieraja ludzie schorowani, starzy - wniebowstapienie? jeszcze nie teraz,a wiec pozostaja im zawaly,udary, bakteryjne,wirusowe zapalenie pluc,wypelnienie ich plynami,skutek koncowy to utopienie w lozku domowym lub szpitalnym.Niestety niewielu ludzi widzi umierajacych,czy im towarzyszy w ostatnich dniach, godzinach,by to prawidlowo ocenic, a przydaloby im sie.
Po 11 ...2020.10.5 19:23
Czy Jan Bodakowski już poszedł bez maski pomagać przy chorych na covid? Nie? A to ciekawe.
Clint2020.10.5 22:43
Nie, czeka, aż ty dziadu pójdziesz ;-)
A w pośredniaku byłeś, Bodakowski?2020.10.5 19:18
j.w.
Wojtek Polak2020.10.5 21:53
był ale tam tylko robota dla takich nieudaczników jak ty czyli "trolling"