Wojewoda łódzki: ,,Odwołanie Kuratora Oświaty nie miało nic wspólnego z jego wypowiedziami'' - zdjęcie
24.08.20, 15:51fot. facebook/zrzut ekranu/tobasz bocheński

Wojewoda łódzki: ,,Odwołanie Kuratora Oświaty nie miało nic wspólnego z jego wypowiedziami''

20

- Chciałbym jasno zadeklarować, że odwołanie Kuratora Oświaty nie miało nic wspólnego z jego wypowiedziami. Emocje, które zostały wzbudzone w ostatnich dniach jasno dowodzą, że jesteśmy uczestnikami i świadkami wojny kulturowej - oświadczył na Twitterze wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Dymisja łódzkiego kuratora oświaty odbiła się głośnym echem w wielu mediach. Dotyczy to zarówno broniących go, jak i cieszących się z jego dymisji. Była ona i często jest z jego wypowiedzią na antenie Telewizji Trwam, w której mówił o wirusie ideologii LGBT. W tej sprawie szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro poprosił o pełne wyjaśnienie przyczyn dymisji kuratora.

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński na Facebooku przedstawił bardziej szczegółowe przyczyny odwołania kuratora Grzegorza Wierzchowskiego.

W oświadczeniu tym czytamy:

- Informacja dotycząca odwołania łódzkiego kuratora oświaty

Zapewniam, że dymisja nie miała żadnego związku z wypowiedziami dotyczącymi LGBT.

Emocje jakie zostały wzbudzone w ostatnich dniach niezbicie dowodzą, że jesteśmy uczestnikami i świadkami wojny kulturowej.

Batalia toczy się o wartości jakie mają zatryumfować w naszym społeczeństwie, definiując tym samym przyszłość Narodu.

Z jednej strony mamy ideologów lewicowych, w tym aktywistów LGBT, którzy dążą do radykalnego zniszczenia społeczeństwa w obecnej formie. Czynią tak w imię utopijnych, pseudonaukowych idei wymyślonych przez postmarksistowskich myślicieli. Chcą rozbić tradycyjną rodzinę i sprofanować święte dla wiernych symbole.

Rząd i jego przedstawiciele są obrońcami i depozytariuszami wartości na jakich zbudowana jest Cywilizacja Zachodnia: wolności (w tym wolności wyznania), równości wobec prawa, godności przyrodzonej każdemu człowiekowi, rodziny, jak i wartości chrześcijańskich, które są fundamentem Zachodu.

Nie było, nie ma i nie będzie zgody na niszczenie chronionej Konstytucją i ustawami tradycyjnej rodziny. Nie było, nie ma i nie będzie zgody na akty wandalizmu i barbarzyństwa względem symboli religijnych.

Odwołanie łódzkiego kuratora oświaty nie ma związku z tym sporem ideowym.

Złożyłem wniosek o jego odwołanie 14 sierpnia. Głośna wypowiedź kuratora jest z 20 sierpnia.

Kwestia dymisji była wielokrotnie konsultowana i analizowana przeze mnie i Ministra Edukacji Narodowej. Argumenty za odwołaniem można podzielić na kilka kategorii:

1/ Zarządzanie kuratorium i jego delegaturami (w tym liczne odejścia z pracy pracowników)

2/ Relacje z samorządami (częste zarzuty braku dialogu i współpracy; kontrowersje wokół sieci szkół)

3/ Relacje ze szkołami (zarzuty braku współpracy oraz kontrowersje związane z decyzjami dot. powoływania i odwoływania dyrekcji)

4/ Wniosek NSZZ Solidarność Sekcja Oświaty o odwołanie w związku z decyzjami merytorycznymi i kadrowymi

5/ Skargi rodziców (na bezczynność przy zarzutach w stosunku do nauczycieli, jak i błędy merytoryczne podczas konkursów przedmiotowych organizowanych przez kuratorium).

Mam nadzieję, że rozwiałem wszystkie wątpliwości opinii publicznej.

Pomimo tych wszystkich emocji medialnych dziękuję Panu Kuratorowi Grzegorzowi Wierzchowskiemu za dotychczasową pracę.

mp/twitter/facebook/fronda.pl

Komentarze (20):

Apel2020.08.25 9:35
Nie? Co za zbieg okoliczności.
Rdest2020.08.25 0:12
zarzuty te, poqazne, trzeba wyjasnic i najlepiej to zrobi ktos trzeci.
ianek2020.08.24 21:38
pisowskie zdradzieckie lewackie ryje wasz czas się już kończy rozliczymy was magdalenkowe zdradzieckie qrwy kiszczaka oszukaliście nas kolejny raz jesteście zwykłe komuchy magdalenkowe twór kiszczaka i jego kamaryli sznur i latarnie dla was wszystkich
KATON STARSZY2020.08.24 21:36
Nie stosujcie metod PO i Konfederacji.Można było inaczej,albo trochę odczekać.
Anonim2020.08.24 20:07
A kto dziś wierzy kłamliwemu PiS?
Piontkowski kłamco precz!2020.08.24 18:59
oto pisowscy masoni, zdrajcy Prawdy tylko z innej loży niż PO czy PSL /lewica: https://www.radiomaryja.pl/multimedia/odwolanie-lodzkiego-kuratora-oswiaty-czy-szkola-bedzie-wolna-od-ideologii-lgbt/
Pani2020.08.24 18:51
Tchórzliwy rząd, tchórzliwy minister, tchórzliwy wojewoda. Po co Polakom taki rząd? Po nic.
Kola2020.08.24 18:49
Pitu pitu. Ja wnioskuję o odwołanie wojewody łódzkiego, w związku z brakiem kompetencji i poszanowania obywateli polskich.
Łagodny2020.08.24 17:54
Premier M---- powinien ODWOŁAĆ Ministra i Wojewodę. Albo Z.Ziobro powinien postawić sprawę jasno.nowe wybory Parlamentarne na Jesień.
Skandal! Hartman daje posłuch Diabłu!2020.08.24 17:36
Wieść o tym, że Jan Hartman stosuje naturalne metody leczenia i korzysta z usług tajemniczej zielarki, obiegła media kilka dni temu. Osobą, która zdradziła ten sekret filozofa UJ-tu, był jego kuzyn, doradca zarządu B’nai B’rith – Loża Polin do spraw propagandy J.Hertrich-Woleński Nie można jeść niekoszernego mięsa, a my je jemy za co dostajemy opie*dol od naczelnego rabina Polinu. Źle się odżywiamy po prostu, nie talmudowo a potem człowiek dostaje kłopotów żołądkowych... [...] Leczymy się z Jasiem Hartmanem u zielarki i te zestawy ziół nam pomagają. Ta pani zielarka przyrządza nam te mikstury i jest jakoś lepiej po nich - mówił Jan Maria Tomaszewski w rozmowie z "Super Expressem". Z doniesień Wirtualnej Polski wynika, że Jan Hartman korzystał z niekonwencjonalnych metod leczenia dużo wcześniej niż jego kuzyn. Wice-prezesowi B’nai B’rith – Loża Polin miała w tym pomagać działaczka Porozumienia Janina Gross, która przynosiła prezesowi suszone kasztany, żeby neutralizowały negatywne promieniowanie.
ole2020.08.24 17:18
I za co wy, tchórze, bierzecie takie apanaże z naszej krwawicy ? Tchórze, kłamcy, a może po prostu - zdrajcy ?
Seks kamerki2020.08.24 17:15
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
Skandal! JK daje posłuch Diabłu!2020.08.24 17:11
Wieść o tym, że Jarosław Kaczyński stosuje naturalne metody leczenia i korzysta z usług tajemniczej zielarki, obiegła media kilka dni temu. Osobą, która zdradziła ten sekret prezesa PiS, był jego kuzyn, doradca zarządu TVP do spraw Teatru Telewizji - Jan Maria Tomaszewski. - Nie można jeść mięsa, a my je jemy, źle się odżywiamy po prostu, a potem człowiek dostaje kłopotów żołądkowych... [...] Leczymy się z Jarkiem u zielarki i te zestawy ziół nam pomagają. Ta pani zielarka przyrządza nam te mikstury i jest jakoś lepiej po nich - mówił Jan Maria Tomaszewski w rozmowie z "Super Expressem". Z doniesień Wirtualnej Polski wynika, że Jarosław Kaczyński korzystał z niekonwencjonalnych metod leczenia dużo wcześniej niż jego kuzyn. Prezesowi PiS miała w tym pomagać działaczka Porozumienia Janina Gross, która przynosiła prezesowi suszone kasztany, żeby neutralizowały negatywne promieniowanie.
Anonim2020.08.24 17:27
No nie wiem... Może byś przeklął apteki?
Piotr Nowak2020.08.24 17:01
Jeśli go odwołali, to niech sięzajmie inną robotą, bo to znaczy, że się nie nadaje na stanowisko kuratura ! Niech się stara o stanowisko kierownika marszów elgiebete. Tam zarobi jeszcze więcej !
Obok "Piotra Nowaka" to ty hamburczyku ...2020.08.24 17:10
dokończ sam
ryszard2020.08.24 16:20
"Emocje, które zostały wzbudzone w ostatnich dniach jasno dowodzą, że jesteśmy uczestnikami i świadkami wojny kulturowej ". A JP wojewoda jest uczestnikiem czy świadkiem? Po drugie o jakiej wojnie mówi - demokratyczna wymiana poglądów to dla tego człowieka jest wojna! Wychowanek Łukaszenko, czy co?
ebz2020.08.24 16:19
Mnie ten temat ani ziębi ani grzeje , ale czy ten wojewoda sądzi , że ja , cząstka tego polskiego społeczeństwa uwierzę w ten wyjaśniający zdarzenie monolog ? Czy ci na stołkach są aż tak inteligentnie i naiwnie głupi ?
ryszard2020.08.24 16:22
Dla chleba Panie ebz, dla chleba!
Nowak2020.08.24 17:02
Nie. takich głupich jak ty napewno nigdzie nie ma !