[Wideo] Absolutny SKANDAL! Tego jeszcze nie było! Wałęsa porównał polskich żołnierzy broniących granicy z Białorusią do … hitlerowców - zdjęcie
31.08.21, 19:26fot. yt/radio zet

[Wideo] Absolutny SKANDAL! Tego jeszcze nie było! Wałęsa porównał polskich żołnierzy broniących granicy z Białorusią do … hitlerowców

62

Wiele wypowiedzi byłego prezydenta Lecha Wałęsy było kontrowersyjnych, niektóre śmieszne, ale to czego się dopuścił na antenie Radia ZET, zdecydowanie przekroczyło wszelkie dopuszczalne granice. Otóż porównał żołnierzy polskich do … hitlerowców, a prowadząca program dziennikarka zwyczajnie zaniemówiła.

Kiedy na antenie TVN24 Władysław Frasyniuk nazwał polskich żołnierzy „watahą psów” i „śmieciami”, w jego obronie stanął m.in. Lech Wałęsa.

Podpisuję się pod tym co powiedział. Jeśli Frasyniuk by się tego wyparł, mogę przyjąć, że ja to powiedziałem – powiedział wtedy były prezydent w rozmowie z Wirtualną Polską.

Będąc dzisiaj gościem w Radiu ZET został także zapytany o sprawę obrony Frasyniuka.

Frasyniuk powiedział na tyle, na ile mu intelekt pozwala, na skróty, że jemu się to nie podoba. Ja bym w trochę innych słowach to ubrał, ale powiedział to, co należało powiedzieć – powiedział Wałęsa.

Redaktor Beata Lubecka prowadząca rozmowę z byłym prezydentem wskazała, że żołnierze polscy wykonują jedynie swoją pracę.

To hitlerowcy też wykonywali rozkazy, i co? – przerwał jej Wałęsa.

Kiedy Lubecka zwróciła Wałęsie uwagę, że takie porównanie jest zdecydowanie nieodpowiednie, ten brnął dalej.

– To tak samo rozkaz, więc zastanówmy się: jakie rozkazy można przyjmować – kontynuował.

Kiedy Lubecka stwierdziła, że hitlerowcy mordowali ludzi i porównanie jest nieodpowiednie, Wałęsa uderzył w zakurzone od jakiegoś czasu jego „tony prorocze” i stwierdził, że mordowania nie można także wykluczyć, jeśli chodzi o polskich żołnierzy.

Zaraz, zaraz, a czy tu nie dojdzie do morderstwa? Poczekajmy jeszcze trochę. Ja przewiduję, że dojdzie. No i co wtedy powiemy? Rozkazy wykonywaliśmy? – pienił się dalej Wałęsa.

Może zwyczajnie warto, żeby były prezydent przeszedł na polityczną, medialną i każdą inną emeryturę, a media po prostu go nie zapraszały, bo to i wstyd i kompletna kompromitacja. A swoją drogą, chyba Prokuratura powinna mieć się czym zająć.

Stare łacińskie przysłowie mówi: "Finis coronat opus", a z tej mąki chleba już nie będzie.

mp/radio zet

Komentarze (62):

Jan2021.09.27 13:28
"Frasyniuk powiedział na tyle, na ile mu intelekt pozawala" - hehehehe ,dobre sobie
BARTŁOMIEJ2021.09.27 13:19
Panie Wałęsa, nie wiem co Panem kieruje, ale myślę, że koniecznie chce Pan zostać jakimś "męczennikiem", tylko nie mogę Pana rozszyfrować w jakiej kategorii. Ja jestem z pokolenia rodzącej się Solidarności. Czy Pan tego nie jest w stanie zobaczyć, ze ludzie z którymi Pan teraz się "solidaryzuje" kiedyś Panem pogardzali, a pewnie robią to do dziś, wykorzystując Pana? Nie daj się już Pan wykorzystywać cynicznym graczom.Każdy Pana wpis to niestety porażka. Co Pan dobrego czy złego zrobił, to oceni Pana historia, jak zresztą każdego z nas. Jest Pan już starszym człowiekiem i pora odpocząć.Gdy jedni wzrastają inni muszą się umniejszać w swojej aktywności. Takie jest naturalne prawo i nic Pan na to nie poradzisz.
Hania2021.09.6 9:44
Pracuje w firmie sprzątającej i takimi szmatami codziennie wycieram podłogi. Pozdrawiam wszystkich z firmy , Czyścioch,.
Palindrom2021.09.1 11:36
Już niedługo będzie nas ten bałwan "ubogacał". Ciekawe, czy potrafi wyrecytować Credo lub choćby - nieco krótszy, różańcowy - Skład Apostolski. Bolkopodobnych łże-katolików ci u nas dostatek.
ot, "bolek"2021.09.1 11:21
cyt: „Wałęsa, to próżny, pretensjonalny, pewny siebie ignorant.“ — /Oriana Fallaci/ ----- cyt: „Kiedy pomyślisz, że na przykład taki pijak jak Jelcyn był "carem", a taki ignorant jak Wałęsa "symbolem wolności", to zapiera ci dech. Faktem jest, że w ostatnich dziesięcioleciach nasza epoka zrodziła jedynie dwóch liderów: Karola Wojtyłę i Bin Ladena.“ / Oriana Fallaci, Oriana Fallaci intervista Oriana Fallaci / – włoska dziennikarka i pisarka, autorka szeroko rozpowszechnionych wywiadów, jedna z najbardziej znanych dziennikarek XX wieku.
Maciej2021.09.1 11:18
Lech Wałęsa = T.W. "BOLEK" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wasko2021.09.1 10:05
Zdrajca zawsze będzie zdrajcą . Jeszcze kilka lat temu chciał pałować związkowców z Solidarności, teraz wspiera jawnie działania Moskwy. Facet już niema żadnych hamulców to BOLEK .
Anonim2021.09.1 9:39
Chory czlowiek z nienawisci.-cwel
;;;;;;;;;2021.09.1 9:37
zydom na wszystko się pozwala
Zramolały Bolek2021.09.1 9:10
ze zlasowanym móżdżkiem. Nie jesteś w stanie obrazić ani Polaków, ani państwa polskiego. Nadajesz się, zdrajco, do psychiatryka.
ANONIM2021.09.1 9:00
A TE KSIAZKI TO WSZYSTKO DO PRZECZYTANIA ZEBY NABRAC OGLADY KULTURY I LYKNAC TROCHE WIEDZY
Prorocze słowa JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO2021.09.1 8:52
o tym że ludzie z miskim morale nie powinni się znajdować w Polityce takiej szmacie wystarczy dostarczyc dziwki i wódę ,kilka fotek po tym tylko windowac na stanowiska aby w czasie z tego korzystać .
Służby maja od początku kompromitujące materiały2021.09.1 8:49
na temat tego czegoś /kogoś z ndziwkami alkocholem i innymi tego typy menelami
--------2021.09.1 11:16
alkoHolem - poz tym OK. pozdr.
Ernest Flizelina2021.09.1 8:35
A ja na tego zdrajcę kiedyś głosowałem .Boże przebacz !
forn2021.09.1 8:22
wałęsa jełop i wieprz UBecki
Żyd talmudysta2021.09.1 8:17
Papiery ma na Łubiance to co ma gadać ?
Prawda2021.09.1 8:00
Bolek Wałesa to prymitywny Kapuś --
popievduje, bo już nie może podskoczyć!2021.09.1 7:45
bolek popierdując wypuszcza z tego swojego kałduna śmierdzące bąki.
walęsacz śmierdzi jak jego gvna za stodołą!2021.09.1 7:39
bolek! hitlerowcy, to są twoje wnuki nożowniki, którzy napadają na ludzi i okradają ich!
Karol2021.09.1 7:34
Bolek juz ma tak zlasowany mozg, ze mu nic nie pomoze leczenie . On bedie majaczyl do konca swego zycia. Dopiero Sad Ostateczny zakwalifikuje go do odpowiedniej kategorii i wymierzy odpowiednia kare.
Józef Bonkzdupytuska2021.09.1 6:40
Wrodzona głupkowatość plus cukrzyca powodują takie zmiany w jego mózgu że śmiało tą wypowiedź można nazwać wymóżdżeniem Lecha.
najpierw2021.09.1 5:34
zniszczył demokratycznie ustanowiony Rząd Pana Premiera Jana Olszewskiego a teraz próbuje szkalować dobre imię Żołnierzy Polskich oraz Funkcjonariuszy Służby Granicznej - Pan Bóg chyba mu już rozum odebrał w ramach karania go za POpełnione grzechy
Maria Błaszczyk2021.09.1 1:13
Zabawna sprawa. Jak się traktuje ludzi gorzej niż śmieci - bo, przypominam, Polska pod rządami PiS nad wyraz jest wyrywna do sprowadzania ton śmieci, w końcu pecunia non olet, więc wjeżdża ich co roku setki tysięcy ton- i skazuje na paskudną śmierć, to nie jest rzeczą właściwą porównanie do hitlerowców. Kiedy zatem porównanie do hitlerowców jest uprawnione? Odwołajmy się do tego, kto takie porównania stosuje i to bardzo chętnie, jednocześnie będąc dla Frondy ogromnym autorytetem moralnym, a mianowicie abp. Jędraszewskiego. No więc właściwe jest porównanie do hitlerowców, gdy ktoś uważa, że należy zwalczać przemoc seksualną wobec dzieci nie cackając się ze sprawcami. Otóż, jak mówi p.t. przedsgtawiciel rzeczonej korporacji mówiąc o zasadzie przeciwdziałania gwałceniu dzieci zawsze i w każdych okolicznościach, "Kiedy nazizm hitlerowski walczył z Żydami, stosował wobec nich „zero tolerancji”, w wyniku czego powstał Holocaust". Zrównywanie z hitlerowcami jest również, zdaniem tego pana, uzasadnione, jeśli ktoś uważa dla przykładu, że Kościół katolicki w Polsce nie powinien za bezdurno dostawać co roku gruntów wielkości średniej gminy, zwłaszcza wobec faktu, że coraz mniej ludzi się z tą instytucją utożsamia. To są przykłady prawdziwych zbrodni, a nie sytuacja, gdy pewnej grupy ludzi nie uznajemy za wartych życia i skazujemy ich na śmierć.
@"Maria Błaszczyk" hm, a w metryce jak?2021.09.1 7:32
baw się GŁUPIA! baw!
Błaszczakowa a tak poważnie to2021.09.1 7:39
o co ci chodzi ??? wiecie błaszczakowa, że w niemieckim wojsku kiedy napadli na Polskę było 150 tysięcy żydów?, że 17 września ruscy jak weszli to tam też byli sami żydzi!!!, którzy byli witani chlebem i solą a potem dawaj wydawać Polaków. Czy wy błaszczakowa myślicie, że my Polacy nie znamy historii? Błaszczakowa, chyba się czegoś nawąchałaś że spłodziłaś taki marny tekst, słaby z was żydowski psycholog. szlalom, pozdrów braci morderców, którzy pod płaszczykiem innych nacji mordowali Polaków !!!
Maria Blaszczyk2021.09.1 11:23
W sumie tak myślałam. Żeby być żałosnym chamem, to jednak trzeba mieć spore deficyty utrudniające życie. Np. nieumiejętność czytania - niby zna się literki, a na zupełnie prostym, zupełnie pospolitym nazwisku, taki biedaczek się wykłada. Nie zna taki zasad użycia sufiksów przy użyciu nazwisk żeńskich - więc nawet, gdybyś skarbeńku dał sobie radę z pisownią, to i tak by Ci nie wyszło. I taki półanalfabeta bierze się za uczenie mnie historii? No cóż, chyba Ci się nie uda, ale przyznam, że udało Ci się mnie rozbawić. Aha, a o co mi chodzi? Wynika to dość jasno z mojego postu, ale niech będzie moja strata, dodam wyjaśnienie dla półanalfabety,który nie rozumie, co czyta, jak nie ma tego wyłożonego jak krowie na rowie. Otóż o podwójne standardy mi chodzi.
Hrabia Potocki2021.09.1 0:09
Bolek tobie powinni przywiesc 50 masz duzy dom i Danuska bylaby zadowolona Niezly kawal; spotykaja sie Mazowiecki Gieremek i Walesa zeby podpisac b. wazne dokumenty panstwowe i Gieremek mowi do Walesy przed podpisaniem dokumentu zebys sie nie zapomnial i nie podpisal BOLEK
Anonim2021.08.31 23:59
ty nasz noblisto ,wreszcie zdechnij , w koncu przestaniesz pier..lić jak nawiedzony agencie wojtyły ,bo to on cie na szerokie wody wystawił ,takiego szmaciarza
Tylko PO PRAWDZIWIE POLSKIE,2021.08.31 23:30
Nie wiem czy STRAŻNIK PUŚCI. Ale trzeba NAZWAĆ "Bez Owijania w Bawełnę". Taki jeden czy drugi SKUWYSZYN, oraz inne SKUWYSZYNY, WROGOWIE POLSKI i PRAWDZIWYCH POLAKÓW PATRIOTÓW , tak BEŁKOTALI, tak BEŁKOCĄ i BĘDĄ BEŁKOTAĆ. W czasie II wojny światowej, była jasna sytuacja, nie było POLSKICH więzień, a więc." W czasie okupacji jak ktoś "broniąc własnych interesów i przywilejów zdecydował się godzić w polskie interesy, szkodzić polskiej racji stanu" NIEUCHRONNIE usłyszał, "W IMIENIU POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO ZA ZDRADĘ OJCZYZNY JESTEŚ SKAZANY NA KARĘ ŚMIERCI", zdrajcy, konfidenci gestapo, szmalcownicy, donosiciele i oprawcy w czasie bolszewicko-niemieckiej okupacji nie mogli spać spokojnie. Polowali na nich egzekutorzy z Armii Krajowej. Wykonali ponad 3,5 tys. wyroków śmierci, na SKAZANYCH ZDRAJCACH i przestępcach przez PRAWDZIWE POLSKIE SĄDY.". BOLEK ma szczęście, że to nie tamte czasy. Wtedy była "CZAPA" za nazwanie POLSKICH ŻOŁNIERZY z AK, NSZ lub BCh, GESPAPOWCAMI lub SS-MANAMI.
stoisz w rozkroku?2021.09.1 7:23
ZMIEŃ nick!!!!! bo do treści jakie tu zamieszczasz, pasuje jak pięść do oka!
gorka2021.08.31 22:24
Bolkowi za jego agenturalną działalność przeciw Polsce należy odebrać obywatelstwo!
gorka2021.08.31 22:22
To agentura. Robią wszystko, aby osłabić państwo, zdestabilizować je i wystawić pod strzał. To nie są Polacy! Są zagrożeniem dla wszystkich. Takich w poważnym państwie likwiduje się. To klasyczne POLACTWO!
Asmetor2021.08.31 21:57
Eeeee tam... Zaraz skandal. Po prostu Lechu W. pseudo Bolek nie chce zaniżyć poziomu swoich wystąpień. To znaczy zawyżyć...
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2021.08.31 21:45
po co w ogóle to gowno pokazywac!!!!
asia2021.08.31 21:32
Jak śmiesz ubecka kanalio Takie Hańbiące słowa wypowiadać Ubecka mendo
Qantum2021.08.31 21:29
Klasyczny imbecyl - szkoda czasu na tego pana.
Skrzypek szkoda, że nie w Dachau2021.08.31 21:16
Dopiero się rozkręcam. Pielucha zmieniona, cewnik świeży, najedzony ... Napierdalam do rana.
Skrzypek na dachu2021.08.31 21:14
Pan Lech Walesa chyba bardzo nienawidzi Pana Jaroslawa Kaczynskiego , bo inaczej nie da sie to wytlumaczyc .
astm.2021.08.31 20:52
A cóż się spodziewać po donosicielu i współpracownika SB. Tyle krzywdy ta menda ludziom zrobiła przez donosicielstwo . Ci LUDZIE byli wykluczeni przez tego gnoja i ścigani przez SB. Zamiast naprawić krzywdy i przeprosić bo już nie wiele czasu zostało a ostrzeżenie ma - ale ten człowiek nic nie rozumie.
Ix Ypsilon2021.08.31 20:49
Danka kurze powycierała, książki poukładała i to tylko po to, aby mąż Bolek mógł się prezentować do zdjęć na tle biblioteczki - to takie modne. Bolek jednak z tej biblioteczki nic nie przeczytał, bo czuje wstręt do książek. Bolek lubi tylko cińkie wydawnictwa i czyta tylko - wyborczą.
Skrzypek szkoda, że nie w Dachau2021.08.31 20:45
Juž napierdalam ponad 12 godz. Za Putinu... Za Rodinu ...
Skrzypek na dachu2021.08.31 20:27
Az rence opadaja , az nie chce sie wierzyc , ze donosiciel Bolek zglebil nowe dno , nawet dla takiej wyjantkowej kanalii , piekielne nieprzebaczalne dziewiatego stopnia zdrady dno .
Jim2021.08.31 20:11
Człowiek, który sprzedawał kolegów, którymi później zajmowały się anioły z SB, zaprasza tym wystąpieniem każdego, kto ma ochotę, żeby rozgościł się na jego posesji i w jego domu. Jeśli granic nie ma, to rozumiem, że jego dom stoi otworem dla potrzebujących, czyli tych, którzy mają mniej od niego. Raczej nie będzie wzywał Policji, która w jego mniemaniu jest gorsz niż SS
Zibi2021.08.31 20:07
to prostackie gów.o zwane bolek - guru prymitywnego lewactwa -wybełkocze wszystko byle zaistnieć
Skrzypek na dachu2021.08.31 20:40
Bolek swiadomie niszczy mozliwosc spokojnej wymiany pogladow bo jego cel jest siac zament i degrengolade .
B522021.08.31 20:05
nie po darmo mama na drugie dała BOLEK
nil2021.08.31 20:01
Gdyby przeprowadzić rozmowę na podobny temat z upolitycznionym pacjentem zakładu dla psychicznie chorych, prawdopodobieństwo zaistnienia zbliżonej wypowiedzi byłoby spore. Po co więc rozmawiać z Wałęsą?
Skrzypek na dachu2021.08.31 20:34
Chyba nilcio niesprawiedliwie ublizasz umyslowo chorych , bo tylko promile odsetki najgorszych pomylonych psychopatow cos takiego wysmaruje co ten paskudny zdrajca Bolek .
Lejba kochne :)2021.08.31 19:59
co ty pitolisz !!!
Po 11 ...2021.08.31 19:54
Nie widzę żadnej różnicy między sierpniem 2021 a sierpniem 1980. W 1980 r. walczyliśmy o wolność, niezależność prasy i godność. Dzisiaj nadal walczymy o te same rzeczy. To wszystko się powtarza - mówiła Henryka Krzywonos w rozmowie z Bartłomiejem Bublewiczem w 41 rocznicę Porozumień Sierpniowych.
mniam2021.08.31 20:00
Ty Żydzie o coś walczyłeś? Chyba o większe profity z donoszenia na UB. Brakuje tylko abyś jak Wałęsa rzucał: obalyłem komune.
Anonim2021.08.31 20:04
w 1980 i 2021 na glowe Polakom wchodzila mniejszosc. Wtedy to byli rzadzacy a teraz opozycja czy bardziej ich pozyteczni idioci. Ty kochasz religie, fanatyzm, radykalizm a ja nieznosze. Twoja religia nie jest lepsza od obecnej
"W 1980 r. walczyliśmy o wolność, ..."2021.08.31 20:23
KTO?! Ty Po 11 ... żydku walczyłeś o wolność?! Co zrobiłeś? Rzuciłeś swoją legitymacją PZPR-u do nocnego stolika! Oj giwałt!
Po 11 ... Krakus żydek z Radomia pisze CYT.:2021.08.31 19:44
" ... brak wolności kobiet..' ! - - - -- - - - - - - - - - - - Co prawda to prawda! W Polsce kobietom konstytucja zabrania m.in.; prowadzenia samochodów, robienia zakupów bez obecnego męża (nie mylić z kochankiem a tym bardziej z lesbo narzeczoną), podejmowania studiów, picia alkoholu, palenia papierosów, onanizowania się publicznie, karmienia męża piersią publicznie, zakaz wstępu na mecze, koncerty... SŁOWEM, K U R WA, NIEWOLA! żydek
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.31 19:43
nie popieram ale rozumiem!
rozumiem??? hahahahahaha2021.08.31 20:01
to raczej awykonalne w twoim wykonaniu, żydki nie myślą, ale jak żmije ujadają, swój swego pozna, się rozpoznaliście, garkotłuki, dobre! rozumiem hahahahahahaha
Jim2021.08.31 20:26
Kretyn, jeśli Ty rozumiesz, tzn. że jest to bardzo złe
Anonim2021.08.31 19:39
Agent TW Bolek nawygrywał tyle w totka, że z powodzeniem może kupic i cały blok wielopietrowy, i tam umieścic sobie tych inzynierów i doktorów, co by na chwałę, Polskę z kolan podnosili ;P
as2021.08.31 19:39
O BOLKU: Wyłazi ten prostacki, głupio bezczelny ton, bez ogłady, za to z cuchnącym odorem człowieka do reszty moralnie zgniłego.
Krakus2021.08.31 19:36
Nie ma jak wyrwać z kontekstu fragment i budować na nim swój własny, wredny, pisiorski scernariusz... Frondo, na prawdę tylko 1./3 Polaków jest głupcami i dadzą sobie ten kit wcisnać :)
Anonim2021.08.31 19:36
jakby Walesa powiedzial ze wojsko to ideologia to moze bylabys reakcja ze uzywa wulgarych slow... zwroty typu smiec, szmata, hitlerowiec nikogo nie sa w stanie obrazic.. zreszta nie da sie nikogo obrazic poza lgbt uchodzcami weganami a do nich Walesa nie nawiazywal.. nie ma przestepstwa bez ofiary