[Wideo] 151 ciał świętych nie uległo rozkładowi!!!  - zdjęcie
24.09.21, 14:09fot. yt/frgiovanni

[Wideo] 151 ciał świętych nie uległo rozkładowi!!!

30

THE INCORRUPTIBLES - ciała świętych w KOŚCIELE KATOLICKIM, które nie uległy rozkładowi. Niektóre ciała świętych w Kościele Katolickim nie uległy rozkładowi, anaukowcy do dziś nie znają przyczyny takiego zachowania się tych ciał.

Ciała świętych, które nie uległy rozkładowi znajdowały się w różnych środowiskach, w większości takich, gdzie ciało powinno ulec rozkładowi. Są jednak wolne od próchnicy, niezależnie od sposobu pochówku, temperatury, wilgotności i nieostrożnego obchodzenia się.

Co istotne,ciała te nie przechodziły żadnego balsamowania ani mumifikacji, które miały je zabezpieczyć przed rozkładem. Cud braku rozkładu ciała świętych często potwierdza ich świętość, na co także wskazują wydarzenia związane z nimi oraz to, co czynili za życia.

Niezwykłe zjawisko zachowania ciał świętych jest to pewny znak i świadectwo od Boga dla świata. To również znak, że Kościół Katolicki jest jedynym prawdziwym ustanowionym przez Jezusa Chrystusa miejscem spotkania z Bogiem i drogą do zbawienia. My również starajmy się w naszym codziennym życiu być bardziej podobni do Chrystusa, stale prosząc o wstawiennictwo świętych w tym stawaniu się podobnym do naszego Zbawiciela.

Pod koniec załączonego filmu przedstawiona została lista 151 przypadków świętych w Kościele Katolickim, żyjących na przestrzeni wieków chrześcijaństwa, których ciała nie uległy do dziś rozkładowi.

mp/yt/frgivanni

Komentarze (30):

TOMASZ2021.09.28 12:46
Ale bzdury...wszyscy wypastowani jak figury woskowe. Co wy ludziom w XXI wieku za bzdury pokazujecie? Tylko żeby KOŚCIÓŁ przetrwał...
fcuk piss2021.09.27 15:20
moze i ladnie wyglada ale wciaz trup
Angus Cawood2021.09.27 15:55
Google is now paying $99 to $140 per hour for doing work online work from home. Last paycheck of me said that $18537 from this easy and simple job. Its amazing and earns are awesome. No boss, full time freedom and earnings are in front of you. This job is just awesome. Every person can makes income online with google easily➔➔➔➔➔➔Www.Jobstar3.Com
fcuk piss2021.09.27 15:19
a ten Lenin to jakim byl swietym ?
i ching2021.09.27 7:38
Prawdziwym cudem byłoby nie utrzymywanie nieboszczyków w stanie "prawie jak żywy" tylko (np.) zniszczenie zarodźców, pierwotniaków wywołujących malarię na którą umiera rocznie około 3 miliony ludzi, czyli mniej więcej jedna osoba co 10 sekund.
Legion2021.09.26 22:16
Woskowe kukły. Kłamliwa instytucja robiąca wodę z mózgu swoim wyznawcom.
K.K.2021.09.27 5:02
To raczej ty masz zrobioną wodę z mózgu przez swoje antykatolickie zacietrzewienie, które nie pozwala ci przyjmować faktów. A fakty są takie, że nierozłożone ciała świętych były badane przez naukowców. Przykładowo w 1922 r. żołnierze Armii Czerwonej wykradli zwłoki świętego Andrzeja Boboli. Sowieccy naukowcy próbowali zgłębić ich tajemnicę i dowiedzieć się, co sprawiło, że mimo wielu lat nie uległy rozkładowi. Żadne medyczne uzasadnienia nie pasowały jednak do tego przypadku. Dzięki działaniom papieża, ciało zostało zwrócone w 1923 r.
Leo2021.09.26 8:50
szechterowe fora zrobili płatne, czy przeszkadza im cenzura na nich że tu tyle lewaków.
Anonim2021.09.25 20:50
Kiedy ekskomunika JP2 zeby zobaczyć czy zgnił?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.09.24 19:18
Księga Ezechiela 24, 7 (...) bo prochem jesteś i w proch się obrócisz... a te szatańskie pomioty nadal jak żywe!
zdumiony bełkotem lewackiego debila2021.09.25 7:38
jak już nie raz pokazałeś - w tej dziedzinie twoja wiedza jest na poziomie lewackiego debila - to po co jeszcze otwierasz ten swój parszywy ryj i wydajesz bełkot?
niezdumiony chamstwem katola2021.09.27 6:44
Od razu po języku widać, że religijny fanatyk z frondy. Rynsztok to przy nim potok perfum.
rebeliant2021.09.24 19:15
No to są właśnie wzorce tryskające życiem dla dzieci.
Anonim2021.09.24 15:53
nie ma to jak podniecać się dobrze zachowanym trupem, go go nekrofile.
Jest Fronda? Jest piąteczek? Jest LOLcontent!2021.09.24 15:25
jw.
Benedykt XVI: Bez Jezusa nie zdziałacie niczego2021.09.24 15:10
Drodzy Bracia i Siostry! «Zarzućcie sieć (...) a znajdziecie» (J 21, 6). Usłyszeliśmy na nowo te słowa Jezusa w odczytanym przed chwilą fragmencie Ewangelii. Zawarte są one w opowiadaniu o trzecim ukazaniu się Zmartwychwstałego uczniom nad brzegiem Jeziora Tyberiadzkiego, w którym mowa jest o cudownym połowie. Po «skandalu», jakim był krzyż, powrócili oni do swej ziemi i do swej pracy rybaków, a zatem do tego, czym się zajmowali, zanim spotkali Jezusa. Powrócili do poprzedniego życia, co sugeruje, że w ich wspólnocie panowała atmosfera rozproszenia i zagubienia (por. Mk 14, 27; Mt 26, 31). Uczniom trudno było zrozumieć to, co się wydarzyło. Lecz kiedy się wydawało, że wszystko się skończyło, Jezus znów, jak w drodze do Emaus, przyszedł do swoich przyjaciół. Tym razem spotyka ich nad wodą — w miejscu, które przywodzi na myśl trudy i udręki życia; spotyka ich o świcie, po całej nocy bezowocnej, ciężkiej pracy. Ich sieć jest pusta. W pewnym sensie wydaje się, że jest to jakby podsumowanie tego, co przeżyli z Jezusem: poznali Go, przebywali z Nim, i On im wiele obiecał. Teraz jednakże ich sieć jest pusta, nie ma w niej ryb.
cd2021.09.24 15:11
I oto o świcie Jezus przychodzi do nich, ale oni nie rozpoznają Go od razu (por. w. 4). W Biblii «świt» często jest momentem nadzwyczajnych interwencji Boga. W Księdze Wyjścia, na przykład, «o świcie» Pan przychodzi «w słupie ognia i w słupie obłoku», aby ocalić swój lud podczas ucieczki z Egiptu (por. Wj 14, 24). Również o świcie Maria Magdalena i inne kobiety, które pobiegły do grobu, spotykają zmartwychwstałego Pana. Także w rozważanym przez nas fragmencie Ewangelii noc już się skończyła, i do utrudzonych uczniów, rozczarowanych, bo niczego nie złowili, Pan mówi: «Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie» (J 21, 6). Zazwyczaj ryby wpadają w sieci w nocy, gdy jest ciemno, a nie nad ranem, kiedy woda jest już przejrzysta. Uczniowie zaufali jednak Jezusowi, i w rezultacie połów był tak nadzwyczajnie obfity, że nie mogli wyciągnąć sieci z powodu wielkiej ilości złowionych ryb (por. w. 6). Wówczas Jan, oświecony miłością, zwraca się do Piotra, mówiąc: «To jest Pan!» (w. 7). Przenikliwy wzrok umiłowanego ucznia Jezusa — będącego wzorem człowieka wierzącego — rozpoznaje Mistrza, stojącego nad brzegiem jeziora. «To jest Pan!» — jego spontaniczne wyznanie wiary jest również dla nas zachętą, by głosić, że zmartwychwstały Chrystus jest Panem naszego życia. Drodzy bracia i siostry, oby tego wieczoru Kościół w Vigevano mógł z taką samą radością jak Jan powiedzieć: «To jest Pan, Jezus Chrystus!» I oby wasza wspólnota diecezjalna mogła usłyszeć Pana, który przez moje usta mówi: «Zarzuć sieć, Kościele Vigevano, a znajdziesz!» Przybyłem bowiem do was przede wszystkim po to, aby was zachęcić do składania odważnego świadectwa Chrystusowi. To właśnie pełna ufności wierność Jego słowu sprawi, że wasz duszpasterski trud będzie owocny. Kiedy praca w winnicy Pańskiej wydaje się próżna, jak nocny trud apostołów, nie należy zapominać, że Jezus potrafi zmienić wszystko w jednej chwili. Fragment Ewangelii, którego wysłuchaliśmy, z jednej strony przypomina nam, że powinniśmy angażować się w pracę duszpasterską tak, jak gdyby jej rezultat zależał w pełni od naszych wysiłków. Z drugiej strony jednak daje nam do zrozumienia, że prawdziwe powodzenie naszej misji jest całkowicie darem łaski. Bóg w tajemniczych planach swej mądrości wie, kiedy jest pora, by interweniować. A tak jak wówczas posłuszne wypełnienie słowa Pana sprawiło, że sieci uczniów napełniły się, tak w każdym czasie — również dziś — Duch Pański może uczynić skuteczną misję Kościoła w świecie.
cd2021.09.24 15:13
Drodzy bracia i siostry, bardzo się cieszę, że jestem pośród was; dziękuję wam i wszystkich serdecznie pozdrawiam. Pozdrawiam was jako przedstawicieli Ludu Bożego zgromadzonego w tym Kościele partykularnym — jego duchowym centrum jest katedra, przed którą sprawujemy tę Eucharystię. Gorąco pozdrawiam waszego biskupa Claudia Bagginiego i dziękuję mu za serdeczne słowa skierowane do mnie na początku Mszy św.; witam również metropolitę kard. Dionigiego Tettamanziego, biskupów Lombardii i pozostałych dostojników. Specjalne, gorące pozdrowienie kieruję do kapłanów i wyrażam im uznanie za wielkoduszność, z jaką pełnią swą posługę w Kościele, nie zważając na trudy i niedogodności. Obejmuję pozdrowieniem osoby konsekrowane, współpracowników duszpasterstw i wiernych świeckich, których cenny wkład jest nieodzowny dla życia różnych wspólnot. Nie może zabraknąć serdecznych słów do seminarzystów, którzy są nadzieją dla diecezji. Z szacunkiem witam władze publiczne, którym jestem wdzięczny za kurtuazyjny gest, jakim jest ich wymowna obecność. Wreszcie myślą obejmuję wiernych zgromadzonych w różnych parafiach, by obserwować to spotkanie za pośrednictwem telewizji, oraz tych, którzy uczestniczą w tym zgromadzeniu eucharystycznym na placach i ulicach w pobliżu tego pięknego placu — Piazza Ducale, dla którego tłem jest zabytkowa fasada katedry. Została ona zaprojektowana przez znamienitego biskupa Vigevano Juana Caramuela, uczonego o europejskiej sławie, którego 400-lecie urodzin obchodziliście uroczyście w ubiegłych miesiącach. Ta architektonicznie osobliwa fasada łączy w sposób harmonijny świątynię z placem oraz z zamkiem i jego wieżą, przez co stanowi symbol wspaniałej syntezy tradycji, w której spotykają się dwa istotne wymiary waszego miasta — wymiar świecki i wymiar religijny.
Anonim2021.09.24 15:05
Lenin santo subito.😁😁😁
Anonim2021.09.24 15:05
Jeden nierozłożony trupek (choć fałszywy) to tylko śmiech, ale 151 to już nekrofilia...
Po 11 ...2021.09.24 14:55
"Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą", autor - Joseph Goebbels. "Kłamstwo powtórzone 151 razy staje się RELIGIĄ", autor - Po 11 ...
Prawda2021.09.24 14:50
Kościół katolicki rozsiewa kłamstwa. Jakie jedno życie? Jakie jedno życie? "Żyje się raz?". TO KŁAMSTWO. Śmiech na sali... Reinkarnacja istnieje. Reinkarnacja to prawda. Reinkarnacja to rzecz oczywista. Spytacie o dowody? Przypadki dzieci które pamiętają swoje poprzednie życie to dowody. Ale są też inne dowody. I tych dowodów jest bardzo dużo...
Palindrom2021.09.24 21:39
Potrafisz coś innego poza kopiuj-wklej i masturbacją?
Benedykt XVI: Bez Jezusa nie zdziałacie niczego2021.09.24 14:37
Drodzy Bracia i Siostry! «Zarzućcie sieć (...) a znajdziecie» (J 21, 6). Usłyszeliśmy na nowo te słowa Jezusa w odczytanym przed chwilą fragmencie Ewangelii. Zawarte są one w opowiadaniu o trzecim ukazaniu się Zmartwychwstałego uczniom nad brzegiem Jeziora Tyberiadzkiego, w którym mowa jest o cudownym połowie. Po «skandalu», jakim był krzyż, powrócili oni do swej ziemi i do swej pracy rybaków, a zatem do tego, czym się zajmowali, zanim spotkali Jezusa. Powrócili do poprzedniego życia, co sugeruje, że w ich wspólnocie panowała atmosfera rozproszenia i zagubienia (por. Mk 14, 27; Mt 26, 31). Uczniom trudno było zrozumieć to, co się wydarzyło. Lecz kiedy się wydawało, że wszystko się skończyło, Jezus znów, jak w drodze do Emaus, przyszedł do swoich przyjaciół. Tym razem spotyka ich nad wodą — w miejscu, które przywodzi na myśl trudy i udręki życia; spotyka ich o świcie, po całej nocy bezowocnej, ciężkiej pracy. Ich sieć jest pusta. W pewnym sensie wydaje się, że jest to jakby podsumowanie tego, co przeżyli z Jezusem: poznali Go, przebywali z Nim, i On im wiele obiecał. Teraz jednakże ich sieć jest pusta, nie ma w niej ryb.
cd2021.09.24 14:37
I oto o świcie Jezus przychodzi do nich, ale oni nie rozpoznają Go od razu (por. w. 4). W Biblii «świt» często jest momentem nadzwyczajnych interwencji Boga. W Księdze Wyjścia, na przykład, «o świcie» Pan przychodzi «w słupie ognia i w słupie obłoku», aby ocalić swój lud podczas ucieczki z Egiptu (por. Wj 14, 24). Również o świcie Maria Magdalena i inne kobiety, które pobiegły do grobu, spotykają zmartwychwstałego Pana. Także w rozważanym przez nas fragmencie Ewangelii noc już się skończyła, i do utrudzonych uczniów, rozczarowanych, bo niczego nie złowili, Pan mówi: «Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie» (J 21, 6). Zazwyczaj ryby wpadają w sieci w nocy, gdy jest ciemno, a nie nad ranem, kiedy woda jest już przejrzysta. Uczniowie zaufali jednak Jezusowi, i w rezultacie połów był tak nadzwyczajnie obfity, że nie mogli wyciągnąć sieci z powodu wielkiej ilości złowionych ryb (por. w. 6). Wówczas Jan, oświecony miłością, zwraca się do Piotra, mówiąc: «To jest Pan!» (w. 7). Przenikliwy wzrok umiłowanego ucznia Jezusa — będącego wzorem człowieka wierzącego — rozpoznaje Mistrza, stojącego nad brzegiem jeziora. «To jest Pan!» — jego spontaniczne wyznanie wiary jest również dla nas zachętą, by głosić, że zmartwychwstały Chrystus jest Panem naszego życia. Drodzy bracia i siostry, oby tego wieczoru Kościół w Vigevano mógł z taką samą radością jak Jan powiedzieć: «To jest Pan, Jezus Chrystus!» I oby wasza wspólnota diecezjalna mogła usłyszeć Pana, który przez moje usta mówi: «Zarzuć sieć, Kościele Vigevano, a znajdziesz!» Przybyłem bowiem do was przede wszystkim po to, aby was zachęcić do składania odważnego świadectwa Chrystusowi. To właśnie pełna ufności wierność Jego słowu sprawi, że wasz duszpasterski trud będzie owocny. Kiedy praca w winnicy Pańskiej wydaje się próżna, jak nocny trud apostołów, nie należy zapominać, że Jezus potrafi zmienić wszystko w jednej chwili. Fragment Ewangelii, którego wysłuchaliśmy, z jednej strony przypomina nam, że powinniśmy angażować się w pracę duszpasterską tak, jak gdyby jej rezultat zależał w pełni od naszych wysiłków. Z drugiej strony jednak daje nam do zrozumienia, że prawdziwe powodzenie naszej misji jest całkowicie darem łaski. Bóg w tajemniczych planach swej mądrości wie, kiedy jest pora, by interweniować. A tak jak wówczas posłuszne wypełnienie słowa Pana sprawiło, że sieci uczniów napełniły się, tak w każdym czasie — również dziś — Duch Pański może uczynić skuteczną misję Kościoła w świecie.
cd2021.09.24 14:38
Drodzy bracia i siostry, bardzo się cieszę, że jestem pośród was; dziękuję wam i wszystkich serdecznie pozdrawiam. Pozdrawiam was jako przedstawicieli Ludu Bożego zgromadzonego w tym Kościele partykularnym — jego duchowym centrum jest katedra, przed którą sprawujemy tę Eucharystię. Gorąco pozdrawiam waszego biskupa Claudia Bagginiego i dziękuję mu za serdeczne słowa skierowane do mnie na początku Mszy św.; witam również metropolitę kard. Dionigiego Tettamanziego, biskupów Lombardii i pozostałych dostojników. Specjalne, gorące pozdrowienie kieruję do kapłanów i wyrażam im uznanie za wielkoduszność, z jaką pełnią swą posługę w Kościele, nie zważając na trudy i niedogodności. Obejmuję pozdrowieniem osoby konsekrowane, współpracowników duszpasterstw i wiernych świeckich, których cenny wkład jest nieodzowny dla życia różnych wspólnot. Nie może zabraknąć serdecznych słów do seminarzystów, którzy są nadzieją dla diecezji. Z szacunkiem witam władze publiczne, którym jestem wdzięczny za kurtuazyjny gest, jakim jest ich wymowna obecność. Wreszcie myślą obejmuję wiernych zgromadzonych w różnych parafiach, by obserwować to spotkanie za pośrednictwem telewizji, oraz tych, którzy uczestniczą w tym zgromadzeniu eucharystycznym na placach i ulicach w pobliżu tego pięknego placu — Piazza Ducale, dla którego tłem jest zabytkowa fasada katedry. Została ona zaprojektowana przez znamienitego biskupa Vigevano Juana Caramuela, uczonego o europejskiej sławie, którego 400-lecie urodzin obchodziliście uroczyście w ubiegłych miesiącach. Ta architektonicznie osobliwa fasada łączy w sposób harmonijny świątynię z placem oraz z zamkiem i jego wieżą, przez co stanowi symbol wspaniałej syntezy tradycji, w której spotykają się dwa istotne wymiary waszego miasta — wymiar świecki i wymiar religijny.
Adeptus2021.09.24 14:31
Jak Wam nie wstyd wypisywać ordynarne kłamstwa? Woskowe figury, wewnętrz których umieszczono kości (bo ciała ULEGŁY rozkładowi) pokazujecie jako cudowne, nienaruszone zwłoki. Mumie, które nigdy nie były badane przez naukowców, bo nie byli do nich dopuszczenie, prezentujecie jako dowód, że "naukowcy są bezradni i nie mogą znaleźć wyjaśnień". Wystarczy odrobina researchu, żeby na szybko obalić część pdoanych przykładów: ++++++ Wincenty a Paulo - ciało ekshumowano w 1712 roku, 53 lata po jego śmierci. Pisemna relacja naocznego świadka stwierdza, że "same oczy i nos wykazywały pewną próchnicę". Jednak podczas ponownej ekshumacji podczas kanonizacji w 1737 r. stwierdzono, że uległ rozkładowi w wyniku podziemnej powodzi. Jego kości zostały umieszczone w woskowej figurze, która jest wystawiona w szklanym relikwiarzu w kaplicy głównej siedziby ojców Misjonarzy w Paryżu, kaplica św. Wincentego a Paulo , rue de Sèvres. ++++++ Bernadeta Soubirous - Doktor Thérèse Valot opierając się na raporcie dwóch lekarzy, którzy badali jej ciało i trumnę, stwierdziła że Bernadetę mumifikowano: „[…] Mumifikację ciała Bernadetty wspomagały środki chemiczne - węgiel drzewny i sole”[5][6]. Ale wy dalej będziecie się upierać, że „naukowcy nie znają przyczyny”. ++++++ Jan Bosko – owszem, po otwarciu grobowca stwierdzono, że ciało jest nienaruszone. Po jakimś czasie zaczęło jednak ciemnieć, próby jego rozjaśnienia środkami chemicznymi doprowadziły do zniszczenia ciała, w związku z czym aby uroczystości beatyfikacyjne mogły się odbyć, zachowane szczątki umieszczono w wykonanej z wosku replice ciała Jana Bosko, a następnie wystawiono do publicznej czci. +++++ Ojciec Pio – oficjalny kościelny raport z ekshumacji stwierdza, że ciało było w dobrym stanie, owszem… ale głowa była w „stanie szkieletowym” – ta buźka to silikonowa maska nałożona na czaszkę! adeptusrpg.wordpress.com
Anonim2021.09.24 14:17
Czy Tusk robiący znak krzyża nad chlebem wiedział o tym?
Anonim2021.09.24 14:24
czy to był krzyż celtycki?
Anonim2021.09.24 14:17
dać paru grzybkom do roboty i śladu nie bedzie,swinty czy nie swinty