Ważne oświadczenie płockich biskupów! ,,Trzeba jasno powiedzieć NIE’’  - zdjęcie
04.03.21, 14:12Fot. screenshot YouTube (Studio TV NIEDZIELA), Twitter

Ważne oświadczenie płockich biskupów! ,,Trzeba jasno powiedzieć NIE’’

200

Biskupi płoccy podkreślają, że z bólem i smutkiem przyjęli wyrok Sądu Rejonowego w Płocku, który stwierdził, że aktywistki rozlepiające wokół kościoła obrazoburcze wizerunki Matki Bożej nie obraziły uczuć religijnych katolików. Bp Mirosław Milewski zaznaczył w rozmowie z portalem Stacja7.pl, że sąd potwierdził, iż w Polsce katolików można obrażać i atakować ich największe wartości.

Kuria diecezjalna przekazała dziś mediom oświadczenie biskupów diecezji płockiej w sprawie wyroku sądu, który uniewinnił aktywistki rozlepiające w okolicy kościoła wizerunki „tęczowej” Matki Bożej.

- „Z bólem i smutkiem przyjęliśmy wyrok Sądu Rejonowego w Płocku z dnia 2 marca 2021 r., w sprawie dotyczącej profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej w naszym mieście, w kwietniu 2019 r. Zauważamy, że działania, których dotyczyło postępowanie sądowe, w sposób oczywisty naruszały ład społeczny i – w swojej istocie – są zaprzeczeniem idei tolerancji, na którą powołują się sprawcy”

- napisali we wspólnym oświadczeniu biskup płocki Piotr Libera, biskup pomocniczy Mirosław Milewski oraz biskup senior Roman Marcinkowski.

- „Nie godzimy się z wyrokiem, który przez wielu określony już został jako jawne przyzwolenie Państwa na działania wymierzone w religię katolicką, cześć Matki Bożej i przedmioty kultu z Nią związane oraz uczucia katolików. Wyrażamy głęboką nadzieję, że sąd II instancji, zgodnie z prawem, opowie się przeciw dokonanej profanacji, przywracając zachwiane poczucie sprawiedliwości”

- dodali duchowni.

Biskup Mirosław Milewski skomentował wtorkowy wyrok w rozmowie z portalem Stacja7.pl. Duchowny podkreślił, że był to smutny dzień dla polskich katolików.

- „To jest znak czasów, dzisiaj już nie ma żadnych świętości. Kolejna granica dotyczą obecności i miejsca symboli religijnych w przestrzeni publicznej została niebezpiecznie przekroczona”

- powiedział.

Wskazał, że orzeczenie sądu pokazuje, iż w Polsce można bezkarnie obrażać katolików i najświętsze dla nich wartości.

- „Słowa Jezusa o nadstawianiu policzka można by tutaj zastosować, ale też przychodzi moment, kiedy trzeba jasno powiedzieć nie

- podkreślił.

Dodał, że katolicy muszą stanowczo odpowiedzieć na tego typu zachowania, również poprzez modlitwę.

Chodzi o zdarzenie z 2019 roku, kiedy to trzy aktywistki rozlepiły w okolicy płockiego kościoła wizerunki Matki Bożej, którą przedstawiono z „tęczą” symbolizująca ruch homoseksualny zamiast aureoli. We wtorek Sąd Rejonowy w Płocku uniewinnił kobiety z zarzutu obrazy uczuć religijnych. W ocenie sądu aktywistki nie miały zamiaru obrazić niczyich uczuć, więc ich nie obraziły.

Znamienne jest, że w sprawie orzekała sędzia Agnieszka Warchoł, która prywatnie jest konkubiną działacza LGBT i radnego KO w Płocku, Mariusza Pogonowskiego. Uzasadniając wyrok uniewinniający sędzia pokusiła się nawet o wyłożenie doktryny Kościoła katolickiego i pouczenie katolików, jak mają ją rozumieć.

- „Przekaz jaki płynie z Nowego Testamentu, to miłość bliźniego, to wiara, nadzieja i miłość. To te pozytywne wartości chrześcijańskie, zakorzenione w kulturze europejskiej, są podstawą powszechnych wartości moralnych, a miłość, zrozumienie i szacunek, wzajemny szacunek są właściwą drogą. Niewątpliwie też dialog i wzajemny szacunek dla drugiego człowieka zdaje się być najlepszą drogą i jedyną, mądrą siłą, do porozumienia, znalezienia jedności w różnorodności. Pięknego różnienia się”

- mówiła sędzia.

- „Taki wizerunek Matki Boskiej nie obraża katolików, nie drwi z przedmiotu czci religijnej, a jedynie daje do myślenia, że osoby nieheteronormatywne mają prawo należeć do wspólnoty Kościoła i nie mogą być piętnowane z racji swojej orientacji”

- podkreślała.

kak/PAP, wPolityce.pl, diecezjaplocka.pl, Stacja7.pl, oko.press, Twitter

Komentarze (200):

gniewosz682021.04.3 16:53
Mnie tęczowa aureola nie obraża nie przeszkadza ani nie obraża.
ala2021.03.31 19:53
Nagonka na KK w Polsce trwa a nawet przybiera na sile. Co jeszcze można zrobić, aby KK zabić? Czego sobie życzy lewica POlska? Jakoś lewicy POlskiej nie przeszkadza pedofilia wśród świeckich celebrytów i innych, cisza.
edward2021.03.28 19:06
Sędzia bez mózgu.
Skrzypek na dachu2021.03.28 13:04
Spokojnie , nic sie nie stalo , to tylko spoliczkowanie , ktore pokazuje ze potrzebna jest reforma wymiaru sprawiadliwosci .
Grizzly2021.03.28 13:07
skąd się biorą takie ameby jak ty? 🤔
Skrzypek na dachu2021.03.28 18:16
Zgaduje ze jestes falszywy Grizzly .
XD2021.04.2 7:18
Reforma wymiaru sprawiedliwości tak, żeby każdy kto dopuszcza się spojrzenia na katolika krzywo szedł na szafot.
Nina2021.03.27 18:45
W Polsce w sadach są dawni komuniści i ich bachory, bo w PRL tylko dzieci sędziów mogli zostać tez sędziami, innych nawet wybitnie zdolnych ta komunistyczna kasta nie dopuszczała. To klika nadzwyczajnej komunistycznej kasty. Gruba kreska Mazowieckiego, pozwoliła tym draniom nadal pracować, a weto P. Dudy zniweczyło do dzisiaj reformę tego bagna niesprawiedliwości.
Piotr Nowak2021.03.27 14:41
To ani nie Państwo ani nie sąd ! To jakaś idiotka lewacka, której udało się jakoś zrobić studia prawniche i teraz siedzi w todze beszczeszcząc ten zawód !
Skrzypek na dachu2021.03.28 18:22
Prawniche.........powaznie............chyba prawnicze..........to smieszne ze Skrzypek na dachu to wie .
Tadeusz2021.03.26 19:47
Biskupi przyjęli bezkrytycznie to całe zło narzucone Polakom przez zażydzony rząd i zniewalanie nas Polaków do poziomu otępiałych niewolników, w mojej ocenie biskupi milcząc i nie odpowiadając w prawdzie na trudne pytania odwrócili się od katolików których nie zaraża ani komunia ani woda święcona . Z braku pasterza owce giną . Jedynie w Bogu nadzieja ,ze ziarno zostanie odwiane od plew. Nie upadajmy na duchu i nie ustawajmy w obronie naszej wiary i naszej wolnośći.
zibi2021.03.24 13:07
a może trzeba jasno powiedzieć "zamykamy kościoły z powodu możliwości zarażania covidem"? Czy najważniejsza ciągle tęcza?
Anna2021.03.23 13:05
"zaprzeczenie idei tolerancji, na którą powołują się sprawcy" - jaka piękna figura retoryczna. W wolnym tłumaczeniu: tolerancja oznacza, że wy macie tolerować kiedy my was poniżamy, obrażamy, obrzucamy oszczerstwami. Nie pozwalacie się obrażać, nie nadstawiacie policzka, nie przepraszacie, że żyjecie? Co za bezczelność! Jeszcze byście chcieli żyć w tym kraju ot tak, normalnie, czuć się bezpiecznie? Toż to atak na katolickie wartości! Panowie biskupi ani słowem nie zająknęli się na temat wybryku proboszcza, który sprowokował odpowiedź, która "obraziła religijne uczucia". Przestańcie obrażać, to i od was się odczepią, ale to nie pasuje do martyrologicznej wizji prześladowanego polskiego kościoła, którego jak na złość nikt nie zamierza prześladować. No jak pech to pech...
ala2021.03.18 19:08
Profanacje miejsc kultu w Polsce rozpoczęły się w czasie protestów tzw. strajku kobiet. Bojówkarze lgbt, lewicy oraz innych ugrupowań antykościelnych oprócz niszczenia miejsc kultu zaczęły jeszcze zakłócać odbywające się w kościołach nabożeństwa, do czego dołączyła nawet jedna z posłanek (Wielgus) ze swoim mężem, za co POwinna siedzieć! Lempart ponosi odpowiedzialność za wszelkie zniszczenia mienia oraz kosztów policji.
kasikas2021.03.17 13:54
Protest przeciwko ideologii LGBT i wynaturzeniom,,,niech sobie żyją i robią co chcą tylko niech przestaną ustawiać resztę świata do ich zboczeń i wciskanie kitu, że to normalne jest!
Hanys GórnoŚląski2021.03.11 4:52
Warto podać do wiadomości nazwiska sędziów - to zawsze wiele wyjaśnia. Regułą jest że "niezawisły sędzia" pochodzi z komunistycznej rodziny, wychowany bez jakichkolwiek wartości, honoru, patriotyzmu i często bez merytorycznej wiedzy i wykształcenia. Często "sędzia" okazuje się zwykłą świnią w todze.
toni2021.03.19 6:29
Pięknie Ujęte Sedno ,,Dna,, Kasty
Michał Kalinowski2021.03.27 15:48
Zapomniałeś w tym pochodzeniu z komunistycznej rodziny, przypomnieć że to może być dwa w jednym. Komunizm najczęściej na tak wysokich szczeblach struktury społecznej wiązał się jeszcze z pierwszorzędnymi korzeniami narodowymi. Tym spod gwiazdy 6r zawsze Kościół Powszechny zawsze przeszkadzał bardziej niż inne religie pogańskie, bo przypominał o tym co zrobili 2000 lat temu i jakie były tego skutki.
kaka2021.03.5 15:46
znam troche ksiezy to lenie i tchurze--najpierw szczekaja ze PRZYJMUJA--- a potem ze Z BOLEM-- a pozniej bedzie o tolerancji.To musi byc OSTRY PROTEST
KATARZYNA2021.03.5 10:33
NAJPIERW TĄ ŚWIĘTOŚC PODEPTALI BISKUPI ZA SREBRNIKI I PROSZĘ NIE WINIĆ INNYCH ,BO SAMI POSĘPUJECIE JABY NIE BYŁO PANA BOGA
wow2021.03.19 6:33
Błędy jakie robisz w pisowni oznacza to, że jesteś ,,cymbał brzmiący lub Trol Putinowski,,
XD2021.04.2 7:20
Jak na razie to putinowskie zapędy mają wasi pisowcy politycy. Viktor i Mateo to lubią XD
Fredro2021.03.5 6:51
Księża Biskupi powinni mówić o niby sądzie i w tej i podobnych sytuacjach o potrzebie szybkiej reformy sądów i usunięcia kasty.
PLAN2021.03.5 6:17
Matki Boskiej nie obrażą. A uczuć Katolików już dawno nie szanują. Przykład Płocka bardzo dobry.
Dam2021.03.5 5:26
Wygląda na to, że Katolicy w Polsce są najbardziej wrażliwą grupą społeczną. Coś jak lewactwo na zachodzie. Też się obrażają o wszystko. A normalny człowiek by na to po prostu nie reagował i by zniknęło, a tak tylko dajecie rozgłos (co było celem), co sprawi że takie akcje będą pojawiać się częściej.
Anonim2021.03.5 6:28
Do Dan - Katolicy po prostu nie mogą popierać czynów grzesznych i mają OBOWIĄZEK zwracania uwagi grzesznikom , że źle czynią . Tak jest i tak będzie
ateista2021.03.5 6:57
wg Twojej definicji, to wiekszosc ksiezy i biskupow, etc etc, nie jest Katolikami, skoro z premedytacja ukrywa pedofilie w kosciele,
kolega ateista z zatoki sztuki2021.03.5 7:35
A wg twojej definicji większość ateistów jest katolikami, skoro ukrywają pedofilie wśród świeckich.
Anna2021.03.23 13:12
szkoda, że ci sami katolicy nie czują się w obowiązku zwracania uwagi grzesznikom maltretującym swoje rodziny, zdradzającym współmałżonków, rzucającym oszczerstwa, wyzyskującym pracowników (przypominam, że niezapłacenie pracownikowi na czas jest grzechem wołającym o pomstę do nieba, a więc ma wg katolickiej logiki ten sam status co "sodomia" oraz "uciskanie ubogich, wdów oraz sierot", ale o tym jakoś nikt nie raczy pamiętać, o wiele ciekawiej zaglądać innym do łóżka)
Skrzypek na dachu2021.03.5 3:23
Trzeba potempiac zboczenskie pokusy do nienaturalnej gratyfikacji dewiantow tenczowych bo tylko wymiana genetycznego materialu pomiedzy kobita i menszczyzner w zwiazku zatwierdzonym publicznie slubem mozna zaliczyc jako czyste i sluszne zachowanie .
Sticky Notes2021.03.4 23:36
Polacy w swojej historii, naszych rodzinach, odchodzili z tego świata pod tym wizerunkiem. Zabierali go w kibitkach na zesłania, trzymali w dłoniach gdy wykonywano na nich wyroki śmierci. Teraz domalowali Ci Matko 6 pasków i chełpią się tym, że nie nikogo nie obrażają, a nam serce krwawi. Nawet kształtu promieni w aureoli, symbolu świętości nie zachowali, bo tęcza w swej naturze jest okrągła. Stawiają Cię przed szereg swych pochodów i szydzą, bo jako Matka Boga, dziewica widniejesz na tle tego samego sztandaru pod którym walczą o legalne mordowanie nienarodzonych dzieci (o epatowaniu golizną i zgorszeniem w zestawieniu z czystością szkoda pisać). Królowo – tymi słowami się do Ciebie modlimy, Okryj wszystkich swym płaszczem. Jesteś Matką, pomóż, abyśmy wszyscy chcieli zostać dziećmi twego Syna. Wszyscy.
Anonim2021.03.5 1:30
Serce wam krwawi i krwawic będzie, bo to nie jest koniec walki z waszą hipokryzją. Wasz bóg was porzucił, dlatego zostaliście pośmiewiskiem dla całego świata. Ty myślisz, że wasza ‘walka’ o nienarodzone ‘dzieci’ jest wystarczającą pokutą za grzechy pedofili, gwałtów i morderstw? Nie, bo nadal czarni Genderyści (mężczyźni w sukienkach) nie mają żadnego współczucia dla ofiar. https://kkpp.info/2014/06/18/ksieza-zabijali-i-gwalcili-rwanda-20-lat-temu/
Anonim2021.03.5 7:43
To słowa, które zawsze powtarza komuna ze wschodu i z zachodu. I od zawsze też stosuje odpowiedzialność zbiorową. Dlatego zawsze przegra z wiarą i Bogiem.
Sticky Notes2021.03.5 16:05
Nie było Was, był las. I nie będzie Was, a będzie las.
Brexit2021.03.5 7:28
Po raz kolejny typowe prawackie nadużycie. Nie "Polacy" tylko "Polacy katolicy". I dzisiaj nikomu nie przeszkadzają Polacy katolicy. przeszkadza natomiast jak się Polacy katolicy wpieprzają z butami w życie Polaków niekatolików i chcą swoje zasady religijne przekształcić w prawo obowiązujące wszystkich.
Anonim2021.03.5 7:50
To podziękuj pewnemu Donkowi, który twierdzi że: "polskość to nienormalność" i dlatego zwalcza wszystko co tradycyjne w Polsce, razem z tą całą nowomową lewacką. Ja nie widzę żeby Polacy "nie katolicy" bronili tradycji swoich przodków, a KK to sami wpychacie w objęcia PISu.
Japa2021.03.4 22:49
Jasny pieron , jak by powiedział jaki hanys .ilu tu teologów ? A może bp Nycz to jaki Guslik?
Alojzy Cedzidło2021.03.4 22:18
Nie pijcie zielonej herbaty , bo odlecicie w Kosmos .
Zimny Lech2021.03.4 22:20
cedził, ty cedził i przecedził.
Alojzy Cedzidło/ .- /-.-./2021.03.4 22:35
Widziałeś pieska jak mocz oddaje ? Tak mi się marzy zrobić to samo na Twoje wpisy . Niestety honor mi na to nie zezwala.
Jan Radziszewski2021.03.4 22:15
Klątwa Boża na Polaków, którzy popierają, uznają tak zwany strajk kobiet, te postulaty, choćby częściowo lutego 15, 2021 Klątwa została rzucona 24 XII 2020 Wigilia Bożego Narodzenia 2020 Zapisz - Cóż, Panie zapisać? - Rzucisz kolejną klątwę. - W Wigilię? - Tak, dziecko. - A na kogo? - Na Polaków, którzy popierają, uznają tak zwany strajk kobiet, te postulaty, choćby częściowo. - Tak Panie Jezu. - Za głupotę też się płaci, ale to jest zła wola wielkiej liczby Polaków, lenistwo serca i umysłu. Tym samym i to będzie klątwa na tego taksówkarza z Białki Tatrzańskiej u którego jest poplątanie z pomieszaniem, ale i zło zasiane w sercu polegające na tym, że traktuje Boże prawo wybiórczo i nie widzi tu problemu. Podobny tutaj jest i Ator- Krzysztof Woźniak, znany vloger. Robi wartościowe i potrzebne rzeczy, ale zapomina, że wszystko ma ode mnie i mąci ludziom w głowach podkreślając, że jest praktykującym katolikiem i sugerując, że jego postawa jest właściwa. Zostanie ukarany. Komu się więcej daje od tego więcej wymaga. Za nazwanie Cię kretynem zostanie ukarany Twoją ręką. Zatem rzucisz klątwę na wszystkich Polaków, którzy traktują wybiórczo prawo Boże, a zwłaszcza na tych co chodzą do kościoła i to robią. Nie chodzi tu o grzeszność i upadki lecz o pokazywanie takiej postawy, < nieczytelne słowo C.P.> jej, popieranie, przyznawanie racji wrogom Kościoła i Polaków jak „ tym biednym dziewczętom” jak to określił ten taksówkarz, biednym wedle niego bo nie będą w przyszłości mogły zabijać swoich dzieci, które hipotetycznie będą upośledzone a upośledzenie będzie w czasie ciąży. Otóż biedne dziewczęta nie zdążycie z tym. Seks jest waszym bogiem i to nawet u tych któregoście jeszcze nie zaznały. Na was klątwa już została rzucona lecz jeszcze nie na tych, którzy was w polskim społeczeństwie popierają. Zatem rzuć klątwę, dziecko - W Imię Trójcy Przenajświętszej rzucam klątwę Bożą na wszystkich Polaków, którzy ze swej głupoty, nieuformowania, lenistwa umysłu i serca, zarazem zła w sercu, popierają postulaty tak zwanego strajku kobiet, w całości lub części. Klątwa nie jest rzucona na oczywistych wrogów Kościoła, lecz na tych Polaków, którzy się nie angażują politycznie lecz prezentują postawę i Bogu świeczkę i diabłu ogarek a deklarują zwykle przywiązanie do tradycji i Kościoła a nawet doń chodzą co niedzielę i zwłaszcza na tych ostatnich rzucona jest klątwa. Przeklina was Bóg Amen
Ota2021.03.5 7:29
Jasiu, nie wiem co bierzesz, ale stuff wart każdej ceny!
Alojzy Cedzidło2021.03.4 22:10
Nie zgłębiłem materiału strony .Bo i po co ? Płock , Warszawa , Gdańsk , Kraków ... Wszędzie , zgodnie z katolickim nakazem nadstawiamy drugi policzek. A tchórze leją ile wlezie . Wiedzą ,że nic im nie grozi . Biskupi z Płocka , grzeszą . Nie chcą nadstawić drugiej strony buzi . Wszystko się może zdarzyć . I za biskupami z Płocka mogą iść "cywile " . Tak to trudno sobie wyobrazić ?Sąd rozgrzesza bandziorów z obrazy naszych świętości . To podpatrzyli w naszej wierze . Tylko pokuty nie daje . A powinien , bo może znaleść się jaki Cyba i pokutę wymierzy .Tak to trudno przewidzieć ?
Slavka Vajciachoŭski2021.03.4 22:05
Wszyscy zamotani i przegrani.
Po 11 ...2021.03.4 21:54
To jednak jest piękny przykład totalnego upadku moralnego kleru. Pedofilię kryli przez dziesięciolecia, a przerobiony obrazek tak im doskwiera, że będą walczyć, odwoływać się, zatrudniać prawników, zrobią wszystko żeby ukarać za przeróbkę grafiki. A w międzyczasie rozliczanie biskupów stoi, nic się nie dzieje. Nic. Ścigamy za obrazek, a zbrodnię krycia pedofilii tak sobie ignorujemy. Jak to nie jest zwykłe koooorestwo to co to jest???
Jan Radziszewski2021.03.4 22:02
+++ żydowski Parch nie ma większych pedofili niż sami żydzi ot Np. Min Bronisław Gieremek nie tylko miał zgwałcić 15 letnią Hinduskę w obecności takich samych żydowskich Diabłów w stopniu Lucyfera ale jeszcze żywą złożyć w ogniu po poderżnięciu jej gardła jako Ofiarę dla cezara żydów Lucyfera - i wy parchy mienicie się sprawiedliwymi tego świata - dla Boga jesteście Przeklętymi żyjącymi w Winie wiecznej bogobójcami -. Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! +++ "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) ++ "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) ++ "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. +++ żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.) ++ żyd może gwałcić, oszukiwać, i fałszywie przysięgać , ale to musi robić tak aby jego czyn nie wyszły na jaw , i aby Izrael z tego powodu nie ucierpiał ( Schulchan Aruch Jore Dia)
Japa2021.03.4 22:27
Drogi , a nawet bardzo drogi " P11 " . Nie mam najmniejszej ochoty zaprzeczać , że wśród duchownych brak jest pedałów czy pedofilów itp. Nie wiem , Nie moja specjalność. Ale też nie wierzę ,że pozostały świat , w tym artystyczny jest z tej choroby wyzwolony . Napisz proszę , masz odrobinę honoru . Napisz ,że tylko nasz katolicki kościół jest przepełniony pedałami . Reszta , to zgodnie z naturą uznają płeć jaki nam ludziom natura przyznała . Bez względu na wiarę . Czekam i pozdrawiam .......
Po 11 ...2021.03.4 23:00
Drogi Japo, masz rację przestępcy są wszędzie, Również ci seksualni. Tylko nie o to chodzi! Na Boga nie o to!!! Chodzi tylko i wyłącznie o to, że to jedyna instytucja, która doktrynalnie ich KRYŁA. O to chodzi. O to! Chodzi o rozliczenie biskupów, papieży, którzy nie ratowali ofiar, tylko kryli zbrodniarzy. O to chodzi. Dlatego Twoja argumentacja o tym, że w innych środowiskach są zboki jest prawdziwa, ale po prostu ie jest w temacie. Pozdrawiam.
antoni.s2021.03.5 0:09
Po 11..., daj spokój, japa doskonale wie o co chodzi, oni wszyscy wiedzą, ale będą konsekwentnie mówić że jest inaczej, dlaczego?, nie wiem, nie rozumiem tego, może jest jakimś trybikiem w tym układzie i musi to robić.
Anonim2021.03.5 7:59
antoni daj spokój, dokładnie wiesz że nie o to chodzi, bo gdyby chodziło wam naprawdę o walkę z pedofilią, to nikt nie kryłby pedofili w zatoce sztuki
Darek2021.03.5 11:39
Zatoka Sztuki lata temu zajęła się prokuratura i zapadły wyroki. Jacek Kurski organizował tam rauty TVP, Marta Kaczyńska świetnie się bawiła ze swoimi mężami i jakoś nikt im tego nie wypomina. Ale jak ktoś się tak samo bawił w klubie jak ludzie PiS ale nie jest człowiekiem PiS to od razu oznacza ze jest pedofilem? Ukrywanie i tuszowanie pedofilii w sposób systemowy i zorganizowany dotyczny Koscioła katolickiego a nie zatoki sztuki, bo tam akurat skonczylo sie wyrokami.
Figo Fago2021.03.5 14:48
Ciekawe rozumowanie . " Na Boga " ( jednak wierzy ) .Kościól ukrywa a inni ujawniają .Inni natychmiast . W przeciwieństwie do Kościoła . Rodzina po 40 latach przypomina sobie ,że ich dziadka proboszcz zgwałcił . Proboszcz nie żyje ale Parafia zapłaci . Reasumując . Ile tego pedofilstwa w kościele jest prawdziwe , a ile formą walki z klerem czy KK?
Anonim2021.03.4 23:18
"Ale też nie wierzę ,że pozostały świat…” Japa, pozostały świat nie zobowiązał się stać na straży moralności ‘grzeszników’, natomiast KK tak, i dlatego od kościoła mamy prawo wymagać więcej pod względem przestrzegania umownych wartości (moralności). Podobnie jak ludzie stojący na straży przestrzegania prawa (tacy jak: policjant, prokurator, czy sędzia) nie powinni liczyć na taryfę ulgową, gdy prawo łamać będą. Z tego względu ‘usprawiedliwianie’ duchownych przez porównywanie ich czynów do średniej krajowej jest niestosowne.
do Anonim2021.03.5 3:57
A ile w szeregach Kościoła było Konfidentów SB najpierw z VI a potem IV Wydziału (Departamentu). O tym jakoś sza. A teraz dokazują próbując skompromitować Kościół. Oczywiście jest pytanie skąd Oni się tam wzięli? A stąd , ze Kościół w czasach PRL nie miał żadnych możliwości sprawdzenia tego. Niestety to dotyczy nawet najwyższych szczebli hierarchii. Tak oni tak daleko zaszli. Te odgrzewane sprawy o pedofilie w znacznej mierze dotyczą przeszłości to znaczy czasów PRL teraz oni choć dalej zdarza się, że są w szeregach to jednak ukrywają swoje skłonności bo teraz im by tak łatwo nie poszło jak wtedy. Kościół nigdy nie przeszedł lustracji bo trudno jak ktoś był agentem to z tego powodu go wyrzucić w przypadku Kościoła , który z założenia powinien każdego nawet zbłąkanego przygarnąć. W Kościele bardzo trudno zastosować taką regułę byłeś umaczany we współpracę to wyrzucamy choć z perspektywy i w świetle tych zarzutów o pedofilię może to była jedyna słuszna droga.Tylko jaki krzyk by się podniósł zaraz, że Kościół prześladuje ludzi za przekonania i niewłaściwe skłonności na przykład sprzyjanie LGBT co teraz charakteryzuje te środowiska (lewacki Kościół).
Anonim2021.03.5 6:12
Dzięki za komentarz, ale nie do końca się z tym zgadzam. Bo wszystko wskazuje na to, że na całym świecie pedofilia w kościołach (również niekatolickich) jest problemem o podobnym stopniu nasilenia, a więc argument o współpracy z SB jest raczej nietrafiony, albo nie jedyny. I w mojej ocenie wcale nie jest najważniejsze czyjaś przeszła współpraca z SB, bo dopuszczanie się albo ukrywanie pedofili jest w ogóle zaprzeczeniem wiary w Boga. Z tego powodu, papiestwo powinno zrobić od góry do dołu lustrację, ale po to aby ustalić, kto naprawdę wierzy w Boga i wywalić na zbity pysk niewierzące duchowieństwo. Sorry, nadszedł czas by stanowczo rozmawiać o jakości, a nie tylko o ilości.
Japa2021.03.5 8:09
Do:"Po 11 "(o,oo ) , "antoni s, "(1.09 ) , "Anonim " (0.18 ), "Do Anonim "(4.57 ), "Anonim (7,12) Jestem zachwycony reakcją na mój mało fachowy wpis (23.27 ) Nie to .że wszyscy biją mi brawo . Nie , bo nie biją .Jest kilka innych powodów Zachwyca mnie kultura dyskusji . Dalej. Nie ze wszystkim się zgadzamy . Twierdzę ,że powinniśmy równo osądzać i kościół i " cywili " A tak nie jest . Te uwagi negatywne do kościoła nie mają za zadanie wyłącznie walki z pedofilią . To jest walka LGBT z kościołem .który może i nie bez winy , ale przeszkadza m. innymi np w zrównaniu praw do uznania ,że rodzina to matka , która ma możność rodzenia , nie tylko adoptowania . Temat na książkę a ja nie pisarz .Pozostaje rozgryżć problem . Jak to się stało , że Polska uważana, słusznie, za jeden z najbardziej tolerancyjnych krajów jest , sadząc po Waszych komentarzach, piekłem dla każdej inności .
leszczyna2021.03.5 10:05
@do Anonim. Z Kościoła nikogo się nie wyrzuca, a ekskomunika to kara poprawcza. Tylko sam ktoś może odejść dokonując apostazji, a i wtedy zawsze może wrócić. Nie o to chodzi, żeby tajniaków czy pedofilów albo innych złych wyrzucać, bo nie można, ale trzeba ich odsunąć od stanowisk decyzyjnych albo funkcyjnych. Po co komu biskup-donosiciel albo katecheta-pedofil? Rzecz w tym, że oni tworzą kliki wzajemnie się kryjące. Przykre konsekwencje ponoszą demaskatorzy wynaturzen, jak ks. Węcławski w Poznaniu e(afera Paetza) albo ks. Isakowicz-Zaleski w Krakowie (domaganie się lustracji kleru). Zwyrodniałe duchowienstwo niszczy Kościół, a wrogowie Kościoła skrzętnie to wykorzystują.
Figo Fago2021.03.5 14:59
Jasne . Powinni stać na straży . To nie podlega wątpliwości Tylko czego ? Wszystkiego ? Jest taka zasada , u Was raczej nie obowiązująca , " A by mieć prawo pouczać kogoś o zachowaniu uczciwości , trzeba samemu być uczciwym ." A u was sami święci ?
Polak2021.03.4 20:51
https://www.youtube.com/watch?v=gU-MJELwvMA&feature=youtu.be&ab_channel=REVELATIONSTATION
Padre Canalio2021.03.4 19:55
w czym ta religia jest lepsza od innych?
Jan Radziszewski2021.03.4 22:06
canalio - przekonasz się o tym nie za długo - bo Sąd Boży Ducha św u proga!!!
leszczyna2021.03.4 19:39
Historia zdaje się sugerować, że dekoracja Grobu Panskiego w Płocku, zaliczająca lgbt i zboczenia do grzechów, była ściśle wewnętrzna, dobrze czytelna na miejscowym gruncie. Jak czytamy w Rzeczpospolitej z 03.03.2007 Zgorszenie w diecezji płockiej : "Płocka kuria co najmniej od sześciu lat wiedziała o przypadkach molestowania. Informowali ją między innymi proboszczowie parafii, z których pochodzą ofiary. - Było wiele rozmów w tej sprawie. O wszystkim mówiłem abp. Wielgusowi - twierdzi ksiądz z płockiej diecezji, który chce pozostać anonimowy. Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski, wikariusz parafii w Mławie, potwierdza: - Istnieje uzasadnione podejrzenie, że w diecezji płockiej są duchowni, którzy mogą nakłaniać młodych ludzi do praktyk homoseksualnych. Przez tę sytuację cierpi wielu kapłanów. Kuria lekceważyła sygnały, które dostawała od duchownych. Czy otrzymywała sygnały także od samych ofiar? Prawdopodobnie nie. Część z nich - przygotowując się do stanu kapłańskiego - wiedziała, że watykańska instrukcja z 2005 r. zabrania wyświęcania tych, którzy mają za sobą kontakty homoseksualne." Wydaje się, że akcja lgbt z gejowską flagą w miejsce złotej aureoli na wizerunku Maryi to postępujące i w cudzym wykonaniu znieważanie Maryi i jej Syna w tej diecezji.
Kaya Godeck2021.03.4 19:27
Złożym apelację.
Mejer2021.03.4 19:11
Zatem w myśli przewoniej sędziny powinno sie wypuścić wszystkich z więzienia :) Jezus ganiał z biczem tych co targ zrobili w domu Ojca, a tych co drwili z Jego nauki zostawiał w rękach diabłów :)
Michał Jan2021.03.4 19:26
Nie używaj imienia Jeszui, Boga twego, nadaremno.
Total Mayhem2021.03.4 19:09
Nie podoba się wyrok? Niech się nie podoba. Złóżcie więc apelację przed Sądem Ostatecznym.
Rumcajs2021.03.4 21:06
ty przed Sądem Ostatecznym nie staniesz odrazu zostaniesz zkazany na wieczne tortury w piekle.
Izydor2021.03.4 18:47
Szanowni biskupi takimi oświadczeniami lewactwo i lgbt to sobie tyłki podciera . Trzeba twardych skutecznych decyzji. EKSKOMUNIKOWAC wszystkich blużnierców .
Izydora2021.03.4 19:08
Wow, pewnie proboszczowie każą sobie płacić za przyjęcie aktu apostazji, bo „samochód nie jeździ na wodę”.
Polak2021.03.5 6:11
Sekta rzymskokatolicka nałożyła już trzy ekskomuniki na wszystkich Polaków, i nie tylko że nic nie dały, są ignorowane nawet przez samą sektę rzymskokatolicką.
Mirek2021.03.4 18:25
Te kobiety mieszkają w Polsce, gdzie islam to margines i mają nań kompletnie wyje­bane. W Polsce rządzą biskup z komisarzem od lat.
katolik2021.03.4 18:18
"Zdrowaś Maryjo - Łaski Pełna - Pan z Tobą - Błogosławionaś Ty - NIE TY - Między Niewiastami - i Błogosławiony - Owoc Żywota Twojego - Jezus": https://i.imgur.com/eKGXeOO.jpg
Mirek2021.03.4 18:17
Na pochyłe drzewo to i koza włazi głosi stare porzekadło . Gdyby te "aktywistki " znieważyły Allaha to muzułmanie poobcinali by im łby i byłoby po zawodach !! . Problem polega na tym ze te szmaty wiedzą że nic im nie grozi . A w sądownictwie obowiązuje DOKTRYNA NOJMANA !! .
oddać 17,322021.03.4 18:20
Jak można znieważyć Allaha? Czekam na propozycje.
helena2021.03.4 18:13
Pani sędzio,gdy weźmiemy sprawę tych wandali w "swoje ręce",czy również zostaniemy uniewinnieni ?
Po 11 ...2021.03.4 18:18
Tak, ale pod warunkiem, że wasz atak będzie też polegał na dorobieniu krzyżyków na obrazkach z kolorowymi tęczami.
może być skoro się upierasz2021.03.4 18:54
No tak, i będzie wyglądało jak cmentarz LGBT... a ty będziesz robił za zombi z takim sztandarem.
Hej, frondziarze2021.03.4 18:22
Jeżeli podpalicie tęczę, to NIE.
Lewackie załganeGałgany2021.03.4 21:20
Jeżeli podpalicie tęczę Zoczenców Z zLGBTPED, to TAK.
Wojtek Polak2021.03.4 18:13
„Ojczyznę trzeba kochać i szanować. Nie deptać flagi i nie pluć na godło”.
Po 11 ...2021.03.4 18:19
Tylko tu nie widać ani flagi ani godła. Ale masz rację, te napisy na flagach podczas pielgrzymek trzeba surowo karać.
11 w skali Beauorta2021.03.4 18:45
A jak się surowo karze napisy na flagach? Będziesz pewnie na nie krzyczał i dmuchał w przekonaniu że się odkleją. Pisałem już, serce rośnie w współczuciu jeśli takich jak ty jest więcej.
A czy wilczur już nakarmiony "hrabio" ?2021.03.4 18:50
j.w.
Komik z PiS-u2021.03.4 18:55
Ano. Bazgranie po flagach biało-czerwonych to profanacja. Ale nie z art. 196 KK.
Polak2021.03.4 17:47
Trochę się z tym oświadczeniem spóźnili, Polki i Polacy mówią wyraźne NIE sekcie rzymskokatolickiej już od października.
Polakzyd2021.03.4 21:08
Zydowki i żydzi mówią wyraźne NIE sekcie rzymskokatolickiej już od października.
zboczenie nie może rządzić2021.03.4 17:44
wszyscy bluźniercy otrzymają swoją zapłatę
I nie ma boga oprócz Boga2021.03.4 18:25
a Muhammad jest Jego Prorokiem!
Kaczyński przegrał2021.03.4 17:39
Kto za usunięciem art. 196 z KK RP, niech wpisze poniżej +.
××××× ×××2021.03.4 18:03
+
WyPAD2021.03.4 18:15
+++
Baranek2021.03.4 17:38
Katolickie popluczyny JP2 znalezli sobie w teczowej madonnie siekiere, przy pomocy ktorej chca prowadzic wojne kulturowa przeciwko ludziom lgbt. Reakcja koscielnego establiszmentu szybka jak kosmiczna rakieta. Szkoda ze w stosunku do przestepcow seksualnych ich dzialania slimacza sie w nieskonczonosc. Niech lepiej te zalosne zera nie stawiaja sie w roli moralnych autorytetow pouczajacych Sad o tym, jakie wyroki powinien wydawac, bo niebawem nawet konie zaczna sie z nich smiac.
Anonim2021.03.4 17:48
Nie obrażaj Polaków Katolików nazywając ich popłuczynami - a tym kim jesteś obrażając miliony Polaków - szkoda słów na dyskusję z Tobą nie ten poziom intelektualny.
Anonim2021.03.4 17:37
W Stary Testamencie Bóg wielokrotnie mówi , że BRZYDZI się pederastami i wszetecznikami, i czeka ich śmierć wieczna. To samo powtarza Jezus w Nowym Testamencie , że tacy ludzie do dostąpią Królestwa Niebieskiego, jest to grzech śmiertelny. Więc dla takich ludzi nie ma łaski . Dlaczego Katolików ZMUSZA się aby akceptowali takie odchylenia i od razy nazywa się ich homofobami - i to jest właśnie mowa nienawiści z ich strony.
Ziomal2021.03.5 13:39
Ja cie, to większość księży i biskupów ma przerąbane, nie dostaną łaski.
Helikopter2021.03.4 17:34
Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Tak i weź granaty... biskupie płocki...
skuter2021.03.4 17:45
w słowie bożym większa broń niż w granatach , aczkolwiek napisane jest módlcie się za nieprzyjaciół swoich
Minona2021.03.4 17:58
Za nieprzyjaciół. NIE za wrogów!
Pet2021.03.4 21:18
Nie odwracaj kota ogonem.
miki2021.03.4 17:28
Jak w świetle prawa można obrażać katolików,to również osoby lgbt nie mogą mieć pretensji że się ich obraża,każdy kij ma dwa końce,takie orzeczenie sankcjonuje przemoc bezprawie i sąd się do tego przyczynił.Według moich standardów nie można obrażać nikogo,jednak sąd uważa inaczej .
Anonim2021.03.4 17:42
Do Miki nikt nie obraża pederastów - niech sobie żyją , pracuja , itd, TYLKO niech nie wymagają dla siebie praw , które się im nie należną z uwagi na prawo NATURALNE - czy dwóch facetów może mieć ze sobą dziecko - wiadomo , że nie , czy takim facetom należy udzielić czegoś co Oni nazywają ślub - NIE - bo jest w realnym konflikcie z prawem naturalnym , itd, itd. Spróbuj wgłębić w ten temat , a nie mechanicznie powtarzać slogany LGBTQ
Anonim2021.03.4 18:18
Ty anonimowa ciemnoto, na pewno nie ty bedziesz decydowac o tym, jakie prawa naleza sie pederastom a jakie juz nie. Jestes za glupi i na dodatek otumaniony ideologia religijna, jaka wbito ci w leb w czasie indoktrynacji. Szersze patrzenie na rzeczywistosc stanowi dla ciebie trudnosc nie do pokonania. Nie mowiac juz o empatii i szacunku dla ludzi lgbt.
Bydlo2021.03.4 18:47
Won anonimow teczowa kapusto na szacunek to trzeba sobie zapracowac !!! napewno to wam sukcesow nie przyporzy, te wasze szatanskie bluzgi, bezprawie i robta co chceta wywoluje odruch odwrotne delkatnie mowiac.
A na to Keller-Krawczyk? JA CHCE ! JA CHCE !2021.03.4 17:23
"Japonia mówi kategoryczne „NIE” chińskim testom analnym na Covid-19"
JPIII2021.03.4 17:22
Pedophile wydali oświadczenie w który bronią 14-letniej ku..r..wy, ktora łajdaczyła się ze starym pedophilem zw. bogiem. To rzeczywiście dobre.
Darek2021.03.4 17:28
11-sto lub 12-letniej - w momencie porodu miała lat 12. Warto trzymać się prawdy.
Paszol2021.03.4 18:52
Napisalo swinskie truchlo !!
Boholt2021.03.4 17:21
Drodzy biskupi, kit to można wciskać ludziom młodym, którzy nie pamiętają najbliższej przeszłości. Granica dotyczą obecności i miejsca symboli religijnych w przestrzeni publicznej została niebezpiecznie przekroczona w momencie kiedy dwadzieścia parę lat temu katolicy zaczęli wieszać krzyże w szkołach, urzędach, szpitalach, posterunkach, zakładach pracy i gdzie tylko, nawet w Sejmie. W nocy z 19 na 20 października 1997 po zakończeniu posiedzenia klubu AWS, Tomasz Wójcik z pomocą posła Piotra Krutula samowolnie powiesili krzyż na ścianie Sali Posiedzeń Sejmu. I tak już zostało. Takie oznaczanie terenu, jak psy obsikujące teren. Od takich rzeczy zaczęła się niechęć do Kościoła.
Czy mam oskarżyć2021.03.4 17:14
Frondę o profanację, bo na Frondzie widzę obrazek tęczowej Matki Boskiej? Frondzie wolno to pokazywać, a innym nie?!
Heca2021.03.4 17:01
Pedofile wydali stanowisko, a to do dobre.
Anonim2021.03.4 17:14
Takim jak ty, zawsze smakuje to co ktoś wydali.
DupokracjaBrukselska2021.03.4 21:18
Pedofile z LGBT wydali stanowisko, a to do dobre.
cam2021.03.4 16:47
SZACH MAT - Frędzle: https://www.niedziela.pl/artykul/12989/nd/Znak-Przymierza
Minona2021.03.4 16:51
Nie ma harmonii pomiędzy symbolem LGBT i symbolem biblijnego Przymierza. Tęcza LGBT nie ma nic wspólnego z tęczą biblijnego Przymierza. Wręcz przeciwnie – pisze przedstawiciel Forum Żydów Polskich Paweł Jędrzejewski.
cam2021.03.4 17:05
https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C4%85d_Ostateczny_(obraz_Hansa_Memlinga)#/media/Plik:Das_J%C3%BCngste_Gericht_(Memling).jpg
Minona2021.03.4 17:18
Krzyż przy Auschwitz dla żydów, Madonna z LGBT dla katolików i żydów. NIE MA harmonii. (I NIE będzie!)
cam2021.03.4 17:22
Zapytam jeszcze raz. CO odróżnia tęczę na obrazie z artykułu od tęczy na plakacie z pielgrzymki JPII w 1983?
Minona2021.03.4 17:33
Co odróżnia krzyż w kościołach katolickich na całym świecie od krzyża przy Auschwitz? //
cam2021.03.4 17:13
A tu jaka jest tęcza? LGBT czy nie? https://twitter.com/sebcybulski/status/1292154419920896001/photo/1
Anonim2021.03.4 16:43
Tylko spróbujcie zaatakować symbole islamskie,tak może się skończyć ze będziecie ukruceni o głowę.
Z tym, że "ukruceni" piszemy inaczej.2021.03.4 18:22
i jakie "symbole islamskie" masz na myśli, czcicielu bałwanów?
Anonim2021.03.4 16:32
Ciekawe, co zakrzykną specjalistki od plakatowania w chwili zagrożenia śmiercią ? Raczej nie: "O, LGBT".
Foster2021.03.4 16:27
Już nie pierwszy raz tak mówią. Ja im nie wierzę. Poczekam jak rozliczycie tych którzy pomagali gejom uniknąć odpowiedzialności. Zwłaszcza tego ze Szczecina i z Gdańska.
Michelo2021.03.4 16:20
Jakże wielkie są dzieła twoje, Panie, Bardzo głębokie są myśli twoje! Człowiek nierozumny nie zna ich, A głupi nie pojmuje tego. / Ps. 92:6
gumowa kaczka2021.03.4 16:20
zbędna prowokacja ,lgbt tym do siebie nie przekona ,każdy powinien szanować innych ,nie tylko wymagać szacunku
Po 11 ...2021.03.4 16:19
Gdyby "Tęczowa MB" byłaby obraźliwa dla katolików, to frendzel by nie pokazywał jej przy każdej okazji, np. tak jak powyżej.
Anonim2021.03.4 17:08
To tak samo jak o twoje głupie posty też się nikt nie obraża i je pokazuje, bo zawsze lepiej mieć swojego "miejscowego głupka" niż obcego. Jest nad kim się litować, tak tradycyjnie.
Po 11 ...2021.03.4 17:22
Przeciwnie. Zobacz, jak jakikolwiek portal pisze np. o jakiejś wyjątkowo paskudnej formie pornografii, to nie zamieszcza tejże nad artykułem. Nie zamieszcza. Ewentualnie pojawia się wersja wypikselowana. A frendzel coś, co niby tak poniewiera katolików ciągle i ciągle pokazuje w pełnej krasie. Albo jest głupi, albo tak naprawdę nie obraża. Innej opcji nie ma.
Jest2021.03.4 17:44
głupi.
Tak2021.03.4 18:35
Po 11
Michelo2021.03.4 16:17
Głupi rzekł w sercu swoim: Nie ma Boga! Są znieprawieni, popełniają ohydne czyny. Nie ma nikogo, kto by dobrze czynił. Pan spogląda z niebios na ludzi, Aby zobaczyć, czy jest kto rozumny, Który szuka Boga. Wszyscy odstąpili, wespół się splugawili. Nie ma kto by dobrze czynił, nie ma ani jednego. / Ps. 14:1
x2021.03.4 16:14
Dewianci wiedzą że obrażają katolików i robią to celowo. Islamu i judaizmu nie tykają, wiadomo dlaczego.
2021.03.4 16:19
A masz ty w Polsce islam? Wszystkim u nas trzęsie K.Kat.
××××× ×××2021.03.4 16:21
A niech sobie jedzie biszkopt Jędraszewski głosić katolicyzm w Arabii Saudyjskiej.
Ot parodia2021.03.4 16:50
Nie Jedraszewski a ty ze swoimi wesolkami tam spadaj ubogacili sie i użyć Arabow teczowy tolerancji, bo poparcia w Polsce masz tyle co kot naplakal jak Biedron.
Józef2021.03.4 16:14
A czy jak Kurski brał ślub w Łagienikach po rozwodzie to była to obraza uczuć religijnych, czy czyste k.......wo. Co na to Bp Mirosław Milewski . Czekam na odpowiedź.
Foster2021.03.4 16:31
No przecież już wyjaśniali, że przy pierwszym małżeństwie Jacek był w błędzie.
Pietro2021.03.4 16:12
Jezus Chrystus żyje
Napoleon i Aleksander Wielki również2021.03.4 18:34
w przynajmniej w kilku szpitalach psychiatrycznych na świecie.
Felek2021.03.4 16:09
Przypominam tylko, że na plakacie, który promował pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski, Matka Boska również miała tęczową aureolę jako znak różnorodności i pojednania. Tą samą naukę głosił polski papież, ale polskim biskupom piana z pyska się leje na myśl, że mogą kogoś innego obdarować miłosierdziem. Polski katolicyzm w pigułce.
cam2021.03.4 17:19
Proszę, tutaj jest ten plakat: https://twitter.com/sebcybulski/status/1292154419920896001/photo/1
leszczyna2021.03.4 19:04
Gdyby aktywistkom lgbt chodziło o dialog z katolikami, to nie umieszczałyby swojej gejowskiej tęczy na aureoli Maryi i Jezusa.
Agent Kroytschek2021.03.4 16:07
Trzeba oblać ten wyrok.
emerytowany ks. kapelan szpitala2021.03.4 16:13
"Tyś powiedział" - to bardzo groźne słowa! Teraz szukaj, co to znaczy i kto do kogo to powiedział.
­ ­ ­2021.03.4 16:23
­ ­ ­
Anonim2021.03.4 15:59
a gdzie reszta biskupów z Nyczem włącznie?
tak2021.03.4 15:57
Tak to bzdurny wyrok. Jak są jakieś uznane święte obrazy i symbole w danej religii to nigdy osoby nie upoważnione przez wyznawców, osoby zajmujące pewną dystyngowaną pozycję w tej religii uznanych za autorytety nie powinny sobie samodzielnie niczego doklejać czy dodawać bo już samo to to jest to obraza uczuć religijnych osób wierzących nie mówiąc już kiedy robią to osoby, które stać na dewastację Kościołów i malowanie drzwi i elewacji a nawet ostatnio podpalenia. Tak to jest obraza uczuć religijnych jak sobie chcą coś bazgrać to bez odniesienia do przedmiotu kultu religijnego czy Świętych Wizerunków. Demokracja nie polega na znieważaniu kogoś innego czy jakiejś grupy osób w tym wypadku Wierzących.
januszek2021.03.4 15:48
A moje katolika uczucia obraża kapłan odzian w szaty cyrkowego błazna,udzielający ślubu rozwodnikowi w sanktuarium,do budowy którego się przyczyniłem..
Obudzony2021.03.4 15:44
UWAGA: Kler ukrywa prawdę o istnieniu reinkarnacji.
KZ2021.03.4 15:40
Moja kobieta złamała nogę. Ma gips do krocza.
Anonim2021.03.4 15:17
Obrazek z tęczową aureolką - łobraża, Sodoma i Gomora!!! Dymanie dzieci przez kleruchów - oj, tam, oj tam - nie obraża, przecież każdy może mieć pokusę. NA CH..J Z TAKĄ WIARĄ I JEJ UCZUCIAMI!!!!
x2021.03.4 16:06
przypominam że najwięcej pedofili wywodzi się ze środowiska tęczowego - 90%
Anonim2021.03.4 16:09
Źródło: Instytut Danych z D*py.
Felek2021.03.4 16:11
x- To są bzdury wyssane z palca. Nie ma żadnych dowodów potwierdzających tą tezę, a jedynie powielanie kłamstw przez katolickich fanatyków.
ZERRO2021.03.4 15:09
Trzeba było jasno powiedzieć NIE gdy w Seminarium Płockim kwitła Sodoma i Gomora.
Tomek2021.03.4 15:00
Trzeba jasno powiedzieć nie szczepionkom, przy powstaniu których morduje się dzieci !
Anonim2021.03.4 15:13
A mów sobie, tylko kogo to obchodzi?
abcd2021.03.4 14:58
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
Rafaelo2021.03.4 14:58
Czyli jak narysuję zrobię mema gdzie wkleje jakiegoś kolesia i pedał od roweru to też nie obraza i wszystko jasne
Anonim2021.03.4 15:27
WoW - jak na to wpadłeś??? To takie odkrywcze!
Rafaelo2021.03.4 16:10
a ty to sprzęgło czy hamulec?
Pietro2021.03.4 14:56
Ile w Polsce jest rowerów ? bo muszę policzyć ile jest pedałów w Polsce
Anonim2021.03.4 14:55
Trzeba jasno powiedzieć: DZIECIOYEBCY nie mają monopolu na wizerunek Matki Boskiej!!!
Ot parodia2021.03.4 16:02
O swoich teczowych przypadlosciach piszesz😱 ??prawde prawisz won od wizerunku Naszej Matki, do dekoracji co chcesz potwor spagetti !!
Rumcajs2021.03.4 21:12
Trzeba jasno powiedzieć: DZIECIOYEBCY Biedroniowy!!! NIE
Figo Fago2021.03.5 8:15
A mieszacze gliny w odbycie mają ten monopol ?
mgr teologii2021.03.4 14:55
A czy ktoś wie co się stało z kardynałami: Dziwiszem i Nyczem? Jakoś nie słychać co oni o tym wszystkim myślą
Po 11 ...2021.03.4 14:41
Jak można w ogóle wpaść na pomysł, aby kogokolwiek karać za przerobienie obrazka, do którego prawa autorskie już dawno wygasły. To skretynienie totalne.
AAAtomek2021.03.4 14:42
Proszę nie wymagaj logiki od prawiczków-katoliczków?
EEEtomekżydek2021.03.4 21:11
Prosimy nie wymagajmy używania mózgu przez lewaków-gownojadów? bo oni czym innym myślą(fiutem)
KZ2021.03.4 15:09
nie masz Pan pojęcia o czym mówisz
man.of.Stagira2021.03.4 15:16
TERMIN to "to" ma // To "to" jedynie nie potrafi go POJĄĆ. A czego nie da się pojąć -nie istnieje dla "tego".
Anonim2021.03.4 15:13
Albo udajesz kretyna albo nim jesteś. Nie chodzi o zadne prawa autorskie ale o przerobienie ikony osoby świętej w kościele posługując się symbolem grzechu. To obraża nie tylko katolików ale każdego chrześcijanina który czci Matkę Bożą. Bycie cywilizowanym polega między innymi na tym że nawet jak nie zgadzam się z buddystami czy hinduistami to nie niszcze ich świątyń, nie profanuje obrazów nie obrażam kapłanów itp. Albo tolerancja albo wojna. Lewica narazie dąży do wojny. Stają się bardziej podobni do barbarzyńców bo im PIS i demokracja przeszkadza. To jest dopiero fanatyzm i nienawiść.
Izydor2021.03.4 15:30
Ach ta tępa katoprawacka erystyka. Tęcze Maryjce domalowali = niszczenie świątyń. Dlaczego każdy katoprawak to idiota? Podobna odpowiada za to chów wsobny ale badania trwają.
AAAtomek2021.03.4 15:32
Ciekawe to co piszesz. Tolerancja? Ze strony katolików? Słowa kluczowe: ateiści, prawa, aborcja, dotowanie kościoła.
Po 11 ...2021.03.4 15:34
Problem w tym, że to KK wkroczył w brudnych buciorach do strefy świeckiej (publiczna TV, szkoły, szpitale, urzędy, wtrącanie się do świeckiego prawa, państwowe uroczystości itp), a nie odwrotnie. Zatem jeśli krzyż ma prawo wisieć w świeckiej szkole to i portret Che w kościele. Jasne?
Anonim2021.03.4 17:18
To że krzyż wisi w szkole było ustalone akurat przez lud a nie kościół zmusił do tego. Nie ma w Polsce teokracji i jeżeli są jakieś elementy religii w przestrzenii publicznej to dlatego że zwykli Polacy je chcieli, np msza w radiu była wywalczona przez solidarność a nie agentów watykanu. Nie ma czegoś takiego jak neutralność światopoglądowa wiec wartości katolickie to nie jest margines tylko to sa wartości naszych przodków i dlatego ze szanujemy ich, chcemy je wyznawać to mają prawo byc w przestrzeni publicznej. To nie zmienia Polski w państwo wyznaniowe tylko jest wynikiem naszej historii i szacunku dla tego że pod znakiem krzyża jednoczyli sie Polacy by walczyć o zachowanie polskości i niepodległości np przed nawałom komunistów w 1920 którzy nienawidzili wszystkiego co święte. Jeżeli dołączacie to tej mentalności sami sobie wystawiacie świadectwo. Widać dokładnie kto wybiera co polskie a kto tym gardzi.
Paszol2021.03.4 16:07
Gwiazde Dawida udekoruj szatanie !!to pozalujesz i wtedy.......
emeryt2021.03.4 14:40
Część sędziów jest OK. Ale są tacy, że niech nas Bóg broni. (Mnie się wtedy zawsze przypomina Auschwitz i „sędziowie” przyjeżdżający z Katowic do Bloku 11, by sądzić „heftlików”. Wyroki była wykonywane natychmiast za ścianą na placyku żwirowym.)
Art2021.03.4 14:59
Gratulacje. wyroki kojarzą ci się z Oświęcimiem, a części sędziów nie lubisz. No cóż. Na szczęście, sady działają na podstawie prawa. I co ciekawe nie jest to prawo faszystowskie. I nie są zupa pomidorowa żeby je lubić albo myśleć w kategoriach ok albo nie ok.
AAAtomek2021.03.4 14:40
W dxxxxpie mam cały kler i ich oświadczenia. Niech wypxxxxxxxxxxją z Polski!
Bydlo na pastwisku2021.03.4 16:16
Ty zabieraj swoje zjarchane du.....sko i teczowy konski leb i wyjazd stad jak najdalej najlepiej do Arabii Saudyjskiej aby cie ubogacili kulturowo, bo sie o to ubogacenie tak prosicie won tam na praktyke.
AAAtomek2021.03.4 16:35
Hola, hola, to właśnie z tamtych terenów pustynnych i półpustynnych Bliskiego Wschodu, przywędrowała twoja mitologia zwana dalej religią. Ja jestem u siebie, w Polsce. Ty i twoja religia, stamtąd?
AAAtomekKretynUrodzony2021.03.4 21:16
W dxxxxpie mam cały LGBT i ich oświadczenia. Niech wypxxxxxxxxxxją z Polski!
Izydor2021.03.4 14:37
CHWDKK
Darek2021.03.4 15:33
Dla nich to akurat mogłaby być przyjemność, lepiej ostry pal.
KleruchyDoWięzieniaPoResocjalizacjęNogąTaboretu2021.03.4 14:32
Klero-starcy w złotych peniuarach stracili jakąkolwiek "ważność" od kiedy wyszło na jaw, że chronią klero-pedofilów z własnej bandy i za nic mają cierpienia dzieci gwałconych w zakrystiach i na plebaniach.
LGBTDoWięzieniaPoResocjalizacjęNogąTaboretu2021.03.4 21:15
StOP LGBT PEDOFILII
Anonim2021.03.4 21:58
Że co że jesteś moralnie doskonalszy i masz prawo osądzać innych? Żartujesz chyba
Anonim2021.03.4 14:30
Podziękujcie bp Markowskiemu i Dusiowi ,że w Polsce tylko antysemityzm jest karalny
Glaudiusman2021.03.4 14:29
Wyrok jest absolutnie nie do przyjęcia, jest głupotą i zgorszeniem. Takich sędziów tylko w dyby i do słupa przystawić. Precz z takimi sądami. Zero szacunku dla tych oszustów.
Anonim2021.03.4 14:31
Ponieważ?
AAAtomek2021.03.4 14:42
Bo tak?
Anonim2021.03.4 14:45
No tak, argument nie do podważenia ;) Jeszcze lepszy jest "Jesteś taki mądry to przerób obrazek Mahometa" xD
Puknij się czoło2021.03.4 14:34
lamusie!
fdf2021.03.4 14:28
Czas najwyższy odrzucić i uwolnić Polskę od fundamentalistów katolickich. Idą czasy przebudzenia, nadzieja w ludziach młodych. Pogonić ciemnotę opętanych głęboko "wierzących" dla których nie ma problemu w unieważnieniu małżeństwa po 20- stu latach trwania- kazus kurskich.
Klejnot Nilu2021.03.4 14:26
Ależ mi z tego powodu strasznie wszystko jedno.
Darek2021.03.4 14:21
Podsumowując treść oświadczenia tych pedo-biskupów: "Sąd sądem, prawo prawem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie."
AAAtomek2021.03.4 14:43
No i dotacje.
Anonim2021.03.4 21:13
Podsumowując treść oświadczenia tych pedo-posłów: "Sąd sądem, prawo prawem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie."