W sytuacjach bez wyjścia… cudowna modlitwa do Maryi! - zdjęcie
17.11.20, 14:30Wydawnictwo Esprit, materiały prasowe

W sytuacjach bez wyjścia… cudowna modlitwa do Maryi!

22

Wszyscy czasem zmagamy się z problemami, od których – mimo wielu starań – po prostu nie potrafimy się uwolnić. Przez lata nie możemy wyrwać się z lęków, nałogów czy toksycznych relacji, w końcu tracąc nadzieję na jakikolwiek ratunek.

Specjalną modlitwą dla wszystkich, którzy sądzą, że ich sytuacja stała się już nie do rozwiązania, jest Nowenna do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły. O tym, jak skutecznie modlić się tą potężną modlitwą, którą gorąco poleca papież Franciszek, przeczytasz w najnowszej książce “Nowenna do Maryi Rozwiązującej Węzły”.

Współczucie kochającej Matki

W Nowennie do Maryi Rozwiązującej Węzły pokornie pukamy do drzwi niebios, prosząc Dziewicę, aby wstawiała się u Boga w określonej szczególnej intencji. Nie jest to jakaś magiczna formuła, ale uporczywe wołanie osoby potrzebującej, skierowane z wiarą i oddaniem, do Tej, która rozwiązuje węzły naszego życia niezwykłą mocą wstawiennictwa u Syna Jezusa.

ZOBACZ WIĘCEJ W KSIĄŻCE “NOWENNA DO MARYI ROZWIĄZUJĄCEJ WĘZŁY”

Maryja, dzieląc naszą ludzką kondycję, jest w stanie współczuć wszelkiej słabości. Chociaż nie poznała grzechu, rozumie grzesznego człowieka i kocha go miłością Matki: „W potrzebach rzućcie się w ramiona Najświętszej Maryi Panny, zwróćcie się do Niej jako Miłosiernej Matki, a następnie nie martwcie się, nie traćcie ducha, ale ufajcie Jej” (św. Paweł od Krzyża).

Najstarsza modlitwa maryjna głęboko wyraża tę świadomość: „Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko. Naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać”. Któż bardziej niż Maryja – kobieta, małżonka, matka, wdowa, z sercem przebitym mieczem z powodu śmierci Syna, może pomóc nam rozwiązać problematyczne węzły, prowadząc nas do nowego życia, które otrzymaliśmy od Zmartwychwstałego?

Węzły naszego życia

Przez słowo „węzły” rozumiemy wszystkie konflikty obecne w naszym życiu, wszystkie problemy, które bardzo często trwają od lat i nie wiemy, jak je rozwiązać; wszystkie grzechy, które nas zniewalają i uniemożliwiają nam przyjęcie Boga do naszego życia i rzucenie się w Jego ramiona jak dzieci; wszystkie urazy, które utrudniają pokorną i szczerą miłość w naszych rodzinach i uniemożliwiają nam wypełnienie przykazania Jezusa: „Abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem” (por. J 13, 34).

Maryja Dziewica wychodzi naprzeciw każdemu z nas. Chce, abyśmy ofiarowali Jej wszystkie te węzły, a Ona je rozwiąże jeden po drugim. W rzeczywistości Maryja jest tą, która swoją matczyną miłością troszczy się o braci swego Syna, jeszcze pielgrzymującymi znajdującymi się pośród niebezpieczeństw i zmartwień, dopóki nie zostaną doprowadzeni do błogosławionej ojczyzny. „Wszyscy – kilkakrotnie wyjaśniał ówczesny kardynał Bergoglio – mamy w sercu węzły, braki i zmagamy się z trudnościami. Nasz dobry Ojciec, który udziela łaski wszystkim swoim dzieciom, chce, abyśmy zaufali Maryi, abyśmy powierzyli Jej węzły naszego zła, splątania naszych nędzy, które uniemożliwiają nam zjednoczenie się z Bogiem, aby to Ona je rozwiązała i przybliżyła nas do swego Syna Jezusa. To jest znaczenie obrazu Maryi Rozwiązującej Węzły”.

SPRAWDŹ W NAJNOWSZEJ KSIĄŻCE “NOWENNA DO MARYI ROZWIĄZUJĄCEJ WĘZŁY”

Jak skutecznie modlić się Nowenną?

W dzisiejszych czasach Dziewica jest wzywana w szczególny sposób przez wiele małżeństw z powodu problemów rodzinnych, trudności małżeńskich, nieporozumień między rodzicami i dziećmi, problemów zdrowotnych, napięć i problemów w sferze zawodowej, w sprawach dotyczących mieszkania czy studiów. Prosi się Ją o uleczenie uzależnienia od alkoholu, narkotyków, hazardu, pornografii i praktyk satanistycznych. Nowenna jest jednak równie skuteczna w rozwiązywaniu tych wszystkich węzłów, które uniemożliwiają nam otwarcie się na miłość wobec Boga Ojca i bliźnich, wszystkich małych i dużych trudności dnia codziennego.

Każda nowenna rozwiązuje jeden węzeł. Nowennę można odmawiać za kogoś tylko wtedy, gdy węzeł, który przeszkadza tej osobie, jest odczuwany jako cierpienie również przez osobę, która odmawia nowennę. Innymi słowy, można modlić się nowenną za siebie ze świadomością, że węzeł drugiej osoby ma swoje konsekwencje w naszym życiu.

Biskup pomocniczy Madrytu i Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Hiszpanii Juan Antonio Martinez Camino zaproponował modlitwę do Maryi Rozwiązującej Węzły w intencji papieża Franciszka, aby chroniła go i wspierała swoją matczyną troską w zadaniu, które zostało mu powierzone.

TEKST ZOSTAŁ OPRACOWANY NA PODSTAWIE KSIĄŻKI “NOWENNA DO MARYI ROZWIĄZUJĄCEJ WĘZŁY”, WYDAWNICTWO ESPRIT, KRAKÓW 2020

Komentarze (22):

Kiki2020.11.22 21:23
Uwaga! Nacielam sie na tym.
Clint2020.11.22 3:17
1 A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. 2 1 Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, 3 bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, 4 zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga.
ladychapel2020.11.20 9:26
Na zdjęciu Europa!
A2020.11.19 11:27
Dajcie spokój, ona dawno nie żyje. Niczego nie usłyszy i nic dla was nie jest w stanie zrobić.
aa2020.11.19 13:08
sprawdz sam
Anonim2020.11.18 20:11
Ja nie potrzebuję bzdurnych modlitw wydumanych przez byle ograniczonego klechę . Mam własny zasób słów do swojej Matki , która nigdy mnie nie zawiodła . Różaniec o symbolicznym zapachu róży do ręki i ............jechane . Nie wypuszczałam go z ręki nawet we śnie . I no modlitwa . Nigdy nie była w moim wypadku klepaczką lecz płynęła z głębi serca . I ocalałam wtedy gdy już nie widziałam znikąd ratunku . Nie wiem czy to Ona , czy Opatrzność nade mną czuwała , czy mój Anioł Stróż ochroniły mnie od niechybnej śmierci aż 5 razy a wiele razy uniknęłam innych niebezpieczeństw . Ktoś powiedziałby " mam farta " . Nie , całkowicie oddałam się Bogu , Synowi i Jego Matce . Co nie oznacza , że nie jestem grzesznikiem . Jestem nim jak wszyscy czasem bardziej , czasem mniej . Jak to w życiu i jego okolicznościach .
Anonim2020.11.18 21:35
Dopiszę : gdy byłam małym dzieckiem babcia śpiewała mi piosenki . Jedną szczególnie zapamiętałam . " Nad brzegiem morza w drewnianej chatce gdzie woda skały obmywa . tam mały chłopiec siedział przy swej matce i tak się do niej odzywa . " Ma droga mamo gdzie jest nasz ojciec , czemu on ciągle nie wraca ? Może byś była szczęśliwsza bogatsza , milsza by była twa praca ?" Mój drogi synu ty ojca nie masz , zginął on między falami . Tylko na niebie PRZENAJŚWIĘTSZA TRÓJCA czuwa , ach czuwa nad nami ". Dalsze zwrotki jak syn wyruszył w może i ostatnia : Kiedy on wrócił matki nie zastał , matka już w grobie leżała . Tylko na niebie PRZENAJŚWIĘTSZA TRÓJCA nad nim , ach nad nim czuwała . Ta pieśniczka o Trójcy już na zawsze ze mną pozostała . Rano śpiewała " kiedy ranne wstaną zorze Tobie ziemia , Tobie morze , Tobie śpiewa żywioł wszelki bądź pochwalon Boże Wielki . I ta pieśń też we mnie utkwiła na zawsze . To pieśni ludu do Boga , które KK zawłaszczył .
Anonim2020.11.19 9:27
Chvjowa ta trójka, skoro dzieciak został sierotą...
Anonim2020.11.18 15:52
Matko Najświętsza wyproś wszystkim biednym tu piszącym grzesznikom łaskę nawrócenia..
on2020.11.19 9:09
Bałwochwalstwo.
Anonim2020.11.19 19:34
Matko Boża wyproś nawrócenie dla tego człowieka .
on2020.11.20 11:12
I dla Ciebie za bałwochwalstwo.
Czy Maryja Rozwiązująca Węzły2020.11.18 15:06
nie może robić tego nieodpłatnie?
Zenon2020.11.17 20:50
Modlenie się DO kogolwiek poza Bogiem (Bogiem Ojcem, Jezusem, Duchem Św.) może być niebezpieczne. Polecam film na Youtube "Objawienia maryjne - Pomoc od Maryi, czy zwodzenie przez szatana?"
Natalja Siwiec2020.11.18 8:45
Katolicyzm obejmuje cały panteon bóstw i bóstewek. Będąc Katolikiem możesz bezpośrednio modlić się do Maryji, do aniołów, archaniołów oraz świętych. Skąd to zdziwienie?
on2020.11.19 10:41
To wynika z katechizmu i teologicznego bełkotu, biblia jako fundament wiary wysyła takich do Hadesu.
Don Rocco2020.11.17 15:15
Z tego co się orientuję nie można modlić się do Maryi. Można się modlić TYLKO do Boga Jahwe. I przykazanie się kłania....
Maciej2020.11.17 15:14
Maryjo taki temat COVID od jutra ma zniknąć. Co to dla ciebie pestka
Clint2020.11.22 3:09
Najpierw głupi Maciusiu musiałby istnieć, żeby zniknąć.
Anonim2020.11.17 14:33
Niech Maryja poprosi swego zapylacza, żeby nie był taką kurvą i nie dawał dzieciom raka!
Niebywałe...2020.11.20 13:03
schamienie ... czy to mówi człowiek? jeszcze człowiek czy już szatan?
Clint2020.11.22 3:11
Gówniarz opętany. Apage!