W Platformie znowu gorąco. Nitras atakuje Schetynę - zdjęcie
03.09.20, 21:12Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka, RMF FM)

W Platformie znowu gorąco. Nitras atakuje Schetynę

11

Poseł Sławomir Nitras przyznał dziś na antenie TOK FM, że w Platformie Obywatelskiej od dłuższego czasu można obserwować działania frakcji Grzegorza Schetyny, która chce powrócić do władzy. Polityk stwierdził jednak, że Grzegorz Schetyna miał już swój czas, a teraz powinien zająć się wspieraniem Borysa Budki.

Najpierw nieudany start Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, później kolejne przegrane wybory i w końcu głosowanie za podwyżkami dla parlamentarzystów. To wydarzenia, które bardzo wzburzyły Platformą Obywatelską. W partii głośno mówi się o kryzysie i trwa walka o władzę.

Coraz wyraźniejsze są głosy części polityków domagających się zmiany szefa klubu parlamentarnego KO, według których Borys Budka nie może łączyć tej funkcji razem z funkcją przewodniczącego partii:

- „Wszystkie te głosy, te wszystkie kandydatury, które się tak wyrywają i próbują wymusić na Budce wybory, to myślę, że same na starcie odbierają sobie szanse chociażby na mój głos” – ocenił dziś w TOK FM Sławomir Nitras.

Poseł przyznał, że od pewnego czasu do władzy próbują w partii dojść tzw. „schetynowcy”:

- „Grzegorz Schetyna jest człowiekiem bardzo ambitnym. Ale wydaje mi się, że już swoją szansę miał i teraz jest czas na to, żeby uczciwie wspierał Borysa Budkę” – mówił.

Tymczasem w rozmowie z portalem tvp.info.pl jeden z posłów Platformy Obywatelskiej przekonuje, że mimo, iż nie wie na razie nic o chęci kandydowania na szefa klubu KO przez Sławomira Nitrasa, to właśnie on ma dwa ważne atuty, które mogłyby mu pozwolić wygrać wyścig o to stanowisko:

- „Nic o tym nie wiem, żeby Sławomir Nitras zgłaszał swoją kandydaturę, ale jego atutem jest to, że jest jednym z najbliższych współpracowników Rafała Trzaskowskiego i jednym z autorów jego dobrego wyniku w wyborach prezydenckich” – mówi anonimowy informator portalu.

kak/TOK FM, tvp.info.pl

Komentarze (11):

gracz2020.09.4 6:05
A co normalnych Polaków obchodzą zatargi między bandziorami i złodziejami?.
ja2020.09.4 0:40
Polski rząd metodami ukrytego terroru wymusza posłuszeństwo na Polakach wobec fałszywej pandemii koronawirusa.
Bystry2020.09.4 0:28
PO to partia która szkodzi Polsce, Trzaskowski to niudacznik, a tyn Schetyna jest najrosodniejszy.
Ciekawy2020.09.3 22:45
Wszyscy wiedza ze Ziobro żre się z Sk synem kaczorem a wy o doooopie Maryni
rio2020.09.3 23:42
Wszyscy wiedza ze shrek żre się z Sk synem borysławem a ty o doooopie Maryni
Polak z Polski2020.09.3 23:52
Wszyscy wiedzą, że to ustawka, ale ty masz pewnie lejek intelektualny uniemożliwiający przepływ wystarczającej ilości informacji do namiastki mózgu i do tego pewnie moczysz się nocą z powodu emocji, jakie wywołują u ciebie myśli o Kaczyńskim. Lecz się, może jeszcze nie jest..., albo nie, szkoda na to kasy z NFZ.
Japa2020.09.4 1:50
Ciekawy ten " Ciekawy ". Pewno kolega Nitrasa w Kobierzynie.
polacke2020.09.3 22:22
W komentarzu przekazujesz swoje myśli i opinie . Czasem podajesz ważne fakty , gdyż chcesz , by ogół je poznał . Za Twoim komentarzem ktoś podszywa się pod Twój nick tak ja robię w tej chwili i wypisuje fakty przeciwstawne . Tracisz wiarygodność i nikt nie bierze Twoich słów poważnie a więc niczego nie przekażesz . Przepraszam za to , że podszyłam się pod Twój nick . Fronda nie ma pod tym względem żadnych zabezpieczeń a to raj dla hejciarzy . Pragnę o tym poinformować czytelników . Była " ebz ".
Japa2020.09.4 1:57
To nie jest odkrycie Ameryki . To jest stara metoda na Frondzie. Tu nikt nie pilnuje Regulaminu , To schamiały Hyde Park.
polacke2020.09.3 22:04
Tylko kogo mogą interesować przepychanki tych miernot intelektualnych.
marek2020.09.3 21:29
POwskie łachudry skaczą sobie do oczu. Bezrozumne ćwoki, sprzedajne menele. Takie same jak cały elektorat tych POkracznych świrów.