Chiny: Rząd płaci na wyrzeczenie się chrześcijaństwa  - zdjęcie
29.07.20, 13:15fot. pixabay license via glaborde7

Chiny: Rząd płaci na wyrzeczenie się chrześcijaństwa

7

Niektóre chińskie miasta dostały polecenia, aby usuwać symbole chrześcijańskie. Usuwa się je z prywatnych domów i mieszkań. Za usunięcie symboli chrześcijańskich lokatorzy otrzymują wsparcie socjalne.

O prześladowaniach chrześcijan w Chinach informuje portal „Bitter Winter”. Trudna sytuacja finansowa obywateli jest wykorzystywana do akcji  dechrystianizacji. Za symbole chrześcijańskie wstawiane są portrety Mao Zedonga lub Xi Jinpinga. Jeżeli służby spotykają się z odmową, to władze nie udzielają wsparcia finansowego.

Chrześcijanka z Chin , która podziękować miała za przyniesioną przez urzędników pomoc społeczną słowami „Bóg zapłać” przestała otrzymywać pomoc finansową od władz chińskich.

Część dyplomatów z Watykanu uważa, że we wrześniu tego roku może nie zostać przedłużone porozumienie na linii Chiny-Watykan. A to oznaczałoby całkowitą porażkę watykańskiej polityki „odprężenia” w relacjach z komunistycznym reżimem Chin.

Rr, pch24.pl

Komentarze (7):

Jan Radziszewski2020.08.2 17:50
za niedługo a nawet może i w tym roku Prześwietlenie sumień tj Sąd Ducha św "Niektórzy poczują tak wielkie obrzydzenie i doznają takiego wstrząsu, gdy ich grzechy zostaną im ukazane, że umrą zanim wykorzystają okazję prośby o przebaczenie. - a piekło czeka i gore! + Bowiem Każdy zobaczy stan swej duszy przed Bogiem – co dobrego i co złego uczynił w swym życiu ++ stąd pytanie +++ a gdzie mogą jedynie trafić mordercy i prześladowcy KK - tylko mogą do PIEKŁA + bowiem wieczne są tylko NIEBO i PIEKŁO (nie czyściec ) powstałe tj stworzone dla Lucyfera i jego zwolenników w tym potępionych ludzi ot i dlatego diabeł mówią wprost bo diabeł bardzo lubi Judaszy np zdradzieckich żydów czy Masonów ot podobnie - zdrajców KK Protestantów nawet im pomaga finansowo pozwalając korzystać z mamony
Ty szmondak Hertrich-Woleński!2020.07.29 14:05
Masz 80 lat, byłeś "celebryta naukowym" w PRL-u mając karierę zapewniona legitymacją PZPR-u, teraz kiedy cuchniesz trumną zupełnie straciłeś poczucie własnej godności produkując się tu. Pozostaje ci tylko osobiście przedstawić się. Ale się pękasz m.in. o kolegów redakcyjnych z "polityki". Adaś Szostkiewicz obciągnie każdego druta za free trip do duchowej ojczyzny, Izraela, a w doope weźmie za wyjazd do USA, Jasiu Hartman, podobnie jak ty wyjątkowa koorva żydowska.
Po 11 nie bądź OBOJĘTNY2020.07.29 13:59
A u nas jest dokładnie odwrotnie :))
"u nas"?2020.07.29 14:03
Tzn. gdzie towariszcz?
man.of.Stagira2020.07.29 13:55
TO tak jak w Unii zwanej "Europejską" nie wiedzieć czemu. Można zostać tzw. "Europejczykiem" i dumnym z siebie 'czymkolwiek bądź'. Brawo Unia zwana "Europejską" dla niepoznaki. xD
AAAtomek2020.07.29 13:52
Czyli coś w rodzaju programu 500+ w którym + to krzyżyk??
Jan Radziszewski2020.08.2 17:58
małpo Atomku już w jeziorze ognia i siarki wesoło płonie w jedna bardzo słynna małpa w małpim futerku +A wiesz kto ? To prorok Ewolucjonizmu * Karol Darwin* za zasługi dla PIEKŁA stąd + Bóg skazał go na wieczną pokutę w PIEKLE wyjątkowo w małpim futerku