Ustawa o ochronie zwierząt. ,,Parlament jest gotów ją przegłosować'' - zdjęcie
15.09.20, 10:10Fot. Kancelaria Sejmu/Aleksander Zieliński via Flickr, CC BY 2.0

Ustawa o ochronie zwierząt. ,,Parlament jest gotów ją przegłosować''

10

Polski Sejm jest już gotów, aby przegłosować ustawę dotyczącą ochrony zwierząt – przekonuje rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska.

Projekt dotyczący ochrony zwierząt złożony został w Sejmie w piątek. Wśród jego założeń znajduje się zakaz hodowli zwierząt futerkowych czy wykorzystywania ich w celach rozrywkowych, a także wzmocnienie społecznej kontroli warunków, w jakich te są przetrzymywane. Zakazane miałoby zostać także stałe trzymanie zwierząt na uwięzi oraz określone minimalne wymiary kojców czy ograniczone możliwości uboju rytualnego.

Mówiąc o projekcie ustawy w rozmowie na antenie Polskiego Radia 24 Czerwińska podkreśliła:

To nie jest ustawa, która dotyczy tylko zwierząt futerkowych. Ona ma na celu poprawić los zwierząt i wszystkie te pola, gdzie mogłoby dochodzić do nadużyć, do krzywdzenia, do okrucieństwa wobec zwierząt. Chodzi o to, żeby je wyeliminować”.

Czerwińska przyznała, że jest przekonana co do tego, że ustawa zostanie poparta przez wszystkie kluby parlamentarne.

dam/PAP,Polskie Radio 24

Komentarze (10):

Jeremiasz2020.09.15 13:59
PIS pokazał tutaj swoją lewacko-liberalną gębę.
czekista2020.09.15 11:42
A może najpierw ekspresowy zakaz głosowania na głupich (p)osłów? Dlaczego Kurski, na smyczy prezesa, nie pokaże w tzw. TVP uczciwie jak ta sytuacja wygląda, tylko zdaje się na "prawdę" ONETU- sprawdzonego "przyjaciela" Polski? To ile na tym zarobią Niemcy?..Prezesowi "something paj...bałoś"..
Alojzy Cedzidło2020.09.15 11:27
No i mamy sprawę , problem, praktycznie nie do rozwiązania w sposób zadowalający wszystkich . Rolnicy nie bardzo zadowoleni . To ta hodowla " futer" to też rolnictwo ? A te inne hodowle tuczników , ptactwa , to też . Mówią też ,że " produkcja " mleka to znęcanie się nad krowami .To w skrócie o pomyśle ( ,podono ,) pana Kaczyńskiego walki o dobro zwierząt . No właśnie zwierząt .... A co z ludżmi ? Nie ciemny lud , ale świat wybitnie inteligentny , dogadać się nie może czy aborcja to zabójstwo a eutanazja to morderstwo , czy może dobrodziejstwo. Co ciekawsze to ci co niby chwalą PiS - za tą opiekę nad zwierzętami walczą jak lwy o prawa do aborcji kobiet.O wojnach nie wspomnę . Brak mi tylko zestawienia tej naszej miłości czy litości do zwierząt z prawami natury . A warto i to , moim zdaniem przemyśleć . Bo jak tak dalej pójdzie to trzeba badzie stanąć np w obronie trawy , która ginie jedzona przez krowy i inne trawożerne.
Łagodny2020.09.15 11:08
Rzeczniczko KIEDY ZAKAZ CHOWU TRZODY ,KUR ,KRÓW. A ZWOLENNICY PIS jak BARANY będą się paść na łące? Pis=ZDRADA ROLNIKÓW--ZDRADA WSI POLSKIEJ.
JANOSIK2020.09.15 10:35
A kiedy zajmiecie sie ubojem rytualnum, zydostwo he.Milego dnia
Klejnot Nilu2020.09.15 10:46
Przecież w tej ustawie jest mowa o uboju rytualnym - konkretnie zakaz tegoż z wyjątkiem wspólnot wyznaniowych zdaje mi się.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.15 10:27
cała ta ustawa to kolejna PiSia wrzutka typu wypowiedzenie konwencji stambulskiej, by zająć czymś pismaków i ludzi i odwrócić uwagę od nieudolności rządu w sprawie służby zdrowia, szkolnictwa itd.
Gość2020.09.15 10:30
Jak już mają odwracać uwagę, to niech czasem zrobią coś pożytecznego, jak w tym przypadku.
Figo Fago2020.09.15 11:36
To pisanie tej "katolickiej itd " to takie wołanie o dopuszczenie do władzy " Dajcie nam władzę , a my wam pokarzemy .... " No właśnie co ? Wyburzanie kościołów ? No i na demonstracjach pod 6-cio kolorową szmatą intymne do tej pory części swojego ciała.?
Klejnot Nilu2020.09.15 10:18
I bardzo dobrze, w końcu jakaś dobra ustawa, która może poprawić los najbardziej bezbronnych. Nawet lewica potrafi poprzeć dobry projekt, w odróżnieniu od szurów z konfederacji, oraz tzw. "konserwatystów".