Tylko u nas! Tomasz Sakiewicz: Trójmiasto jest stolicą poważnych grup przestępczych - zdjęcie
14.08.20, 19:40fot. yt/telewizja republika

Tylko u nas! Tomasz Sakiewicz: Trójmiasto jest stolicą poważnych grup przestępczych

29

Eryk Łażewski, portal Fronda.pl: Polska Agencja Prasowa poinformowała o pojawieniu się aktu oskarżenia przeciwko europosłance PO Magdalenie Adamowicz i jej matce. Miały one zatajać dochody Magdaleny Adamowicz, co spowodowało uszczuplenie dochodów podatkowych państwa polskiego o 120 tysięcy złotych. O czym świadczy ten fakt? Jak by Pan go skomentował?

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”: To jest bardzo ciekawa sytuacja. W tym czasie przecież, już nieżyjący mąż Magdaleny Adamowicz, pełnił wysoką funkcję samorządową. I nasuwa się pytanie: czy ukryte dochody były świadectwem jakichś operacji związanych z jego możliwościami? To niezwykle istotne pytanie. O tym się nie dowiadujemy. W przypadku Adamowicz mówimy tylko o fakcie, że pojawiają się u niej dochody. I że ich nie ujawniła, czyli dokonała czegoś w rodzaju przestępstwa podatkowego. Nie jest to rzadkie zjawisko. Ale mówimy o osobie, która pełni funkcję europosła! Jeżeli tylko chodzi o wynajem mieszkań, to oczywiście będzie miała bardzo wysokie kary. Być może nie skończy się to więzieniem, ale na pewno ją kompromituje.

Natomiast byłby duży problem, jeżeli jest to przykrycie jakiejś poważniejszej operacji. Nasuwa się również pytanie, skąd Adamowiczowie mieli pieniądze na tak dużą ilość mieszkań, że mogli je wynajmować. Skąd owe mieszkania się pojawiły? I być może dlatego, że pani Adamowicz nie potrafi tego wyjaśnić, ukrywała dochody z ich najmu.

Wspomniany przeze mnie akt oskarżenia obejmuje też dwóch biznesmenów, którzy sprzedali prezydentowi Adamowiczowi i członkom jego rodziny mieszkania po zaniżonych cenach. W zamian – prawdopodobnie – dokonano korzystnej dla tych biznesmenów zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wydaje się więc, że korupcja w Gdańsku sięgnęła aż po szczyty miejscowej władzy. Czy mimo tego, da się jednak to miasto - nazywane „małą Sycylią - „oczyścić”?

Gdańsk (i w ogóle Trójmiasto) jest stolicą poważniejszych grup przestępczych: od takich, które trudnią się nierządem nawet wśród nieletnich (przykład „Zatoki Sztuki”) do takich, które robią nieprawdopodobne interesy na nieruchomościach. Ale też grup narkotykowych, które wykorzystują ten szlak do przerzutu. Bo to jest miasto portowe. I zwykle miasta portowe obarczone są większym ryzykiem przestępczości. Problem polega na tym, że ona zaszła aż tak wysoko. I bez podjęcia walki z nią, nie da się nic zrobić. I to wspólnej walki! Bo Platforma nie może zachowywać się tak, jakby były naruszane jej interesy. Trzeba po prostu wspólnej zgody na to, żeby tego typu zjawiska wypalić.

Jednak widzimy już kolejnego polityka Platformy Obywatelskiej oskarżonego o przestępstwa. W związku z tym, czy nie warto byłoby, aby odpowiednie organy przyjrzały się w ogóle PO jako możliwej organizacji przestępczej?

Ryzykowne! Dlatego, że kiedy przyglądamy się poszczególnym przypadkom, a nawet ich powiązaniom, to jest to uzasadnione. Natomiast, gdyby przedmiotem śledztwa byłaby sama partia, zawsze pojawiłby się zarzut o działanie polityczne. Więc trzeba bardzo ostrożnie z oskarżeniami. Tym bardziej, że to nie Platforma będzie skazywana, tylko jej konkretni politycy.

Więc tak naprawdę, skuteczne działania mogą być tylko wobec konkretnych polityków. Natomiast naszą rolą – dziennikarzy, publicystów – jest ocena sytuacji. A w świetle tego, co się dzieje, coraz więcej uzasadnienia znajduje stwierdzenie, że główny mechanizm działania Platformy jest charakterystyczny dla grupy przestępczej. Pisaliśmy tak. Wiedzieliśmy o tym. Ale dzisiaj mamy potwierdzenie ze strony prokuratury i służb zajmujących się walką z korupcją.

Komentarze (29):

Urszula2020.08.15 8:52
Poważne grupy przestępcze to mamy w sejmie. Żeby w dobie potężnego kryzysu i potężnego zadłużenia państwa przegłosować sobie horrendalne podwyżki to trzeba być bezczelnym złodziejem.
Jana2020.08.15 10:17
Uderz w stół nozyce się odezwą świetne stare przysłowie w twoim przypadku Urszulo.
Jan Radziszewski2020.08.15 15:02
po prostu zbierają mamonę bo wielki Krach bliski +++ "Duch św 10.08.2020 r ++ Już teraz jesteście tuż przed wydarzeniami, które były od dawna wam przepowiadane, a które niebawem będą zrealizowane. Zły duch wie, że coś wkrótce się wydarzy, dlatego szykuje on swoje siły do tego decydującego starcia. Przypominam wam o niezbędnych przygotowaniach do nadchodzących wydarzeń. Już niedługo ludzie masonerii spowodują kryzys jakiego jeszcze nie było. Z dnia na dzień pieniądze stracą swoją wartość, szybko skończą się zapasy żywności, a działania rządów zmierzać będą do oddania diabłu ludzi przez szczepienia, w których będą maleńkie nanochipy. ++ One oddadzą pełną kontrolę nad tymi, którzy się jemu poddadzą. Niebawem też Judasze Kościoła Świętego wprowadzą nowy Mszał, w którym zabraknie słów konsekracji. Od tego momentu nie będzie Najświętszej Ofiary, która będzie sprawowana jedynie w domach modlitwy przez kapłanów, którzy się temu nie poddadzą. W międzyczasie zajaśnieje Świetlisty Krzyż na Niebie, którego będą chciały zniszczyć siły zła, lecz nic z tego im nie wyjdzie. Od chwili Jego ukazania za siedem dni, Ja Osobiście oświetlę całą zamieszkałą ziemię, Światłem Bożej Sprawiedliwości. W tym czasie zatrzyma się czas na kilkanaście minut, a każdy człowiek ujrzy stan swojej własnej duszy Moimi Świętymi Oczyma. Zanim demon zacznie ponownie działać, każdy z was otrzyma kilka tygodni, na naprawę swojego życia i podjęcie niezbędnych do tej naprawy decyzji, zwłaszcza tych dotyczących waszego zbawienia. W tym czasie niektórzy ludzie będą uniesieni na obłoki Nieba, znikając z powierzchni ziemi. Syn zatracenia, Antychryst rozpocznie swoje rządy także w Kościele Świętym.
JanP2020.08.15 8:45
Sakiewicz, bez przesady. Kradną, biją, zabijają a wyroków nie ma. Plotki rozsiewaj w maglu.
T2020.08.15 8:22
Od czasów kiedy Polska zboże na zachód eksportowała, Gdańsk był siedzibą City of London Co. Czyli masonerii. Stąd nie ma się czemu dziwić, bo Masoneria to głowa wszystkich grup przestępczych. Głowa węża.
gracz2020.08.15 5:54
Ech panie Sakiewicz a Warszawą to pana zdaniem rządzą uczciwi i honorowi harcerze.O święta naiwności.
- - -2020.08.15 3:30
Sakiewicz niby dziennikarz, a zajmuje się plotkami.
Cora2020.08.15 6:29
On zajmuje się małoletnimi dziewczynkami.
Jan Radziszewski2020.08.15 0:48
nie ma co się dziwić tej patalogii w Gdańsku ot Gdańsk jest najważniejszym centrum Masonerii nie tylko dla Polski ale całej Europy wschodniej w nim zbiegają się nitki łóż wszystkich rodzajów obdjęncji Masonerii
FRONDO!2020.08.14 22:17
Zróbcie możliwość komentowania z telefonów/tabletów z Androida. Szmateria pisała, że 80% komentarzy jest z komórek. U Was można tylko z komputerów.
Anonim2020.08.14 22:27
włącz w przeglądarce w telefonie nie wersje mobilną tylko na komputer, będziesz mógł pisać normalnie
katolik2020.08.14 21:41
więc będzie można ocenic skuteczność polskiego prawa
Szybka Randka2020.08.14 21:22
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! http://lexlale.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
abcdg2020.08.15 1:45
Apropos LGBTQQ - na yt: "FORMACJA CHATELET - Buba - Urząd pracy"
Darek2020.08.14 21:19
Czas ich rozliczyć
Mirek2020.08.14 21:09
Uważam że w Gdańsku należy wprowadzić zarząd komisaryczny aby wypalić złodziejstwo razem z bolkiem .
katolik2020.08.14 21:44
pomysł jest adekwatny , ale kto postawi sprawę ostro, oczywiście -przecież mamy prawo polskie, któremu Gdansk podlega, bo Gdansk jest przeciez w Polsce(, to jakby ludki gdańska nie wiedzialy za ktorą miedzą siedzą)
BANDA CZWORGA2020.08.14 20:46
Tylko 33 posłów było przeciw przyjęciu nowelizacji obejmującej podwyżki dla parlamentarzystów, w tym wszyscy z Konfederacji oraz nikt z Prawa i Sprawiedliwości.
Mirek2020.08.14 21:12
Jeżeli była prezes SN Gersdorfowa ma 20 tysięcy emerytury prawie za darmola to prezydent Polski powinien mieć 100 tysięcy miesięcznie !!! .
katolik2020.08.14 21:48
Polsce tylu posłów nie jest potrzebnych, a coś jak senat, to w ogole
Anonim2020.08.14 20:42
Coś w tym jest... Najgorsze klesze kanalie takie jak Głódź , Jankowski czy Wesołowski też pochodzą z gdańska!
Józia2020.08.14 20:41
A Pan, do której należy?
bez propagandy2020.08.14 20:11
Pomroczność jasna to domena Gdańska.
STANISLAW2020.08.14 20:10
Cała Polska od dawna szepcze, a niekiedy krzyczy o tej trójmiastowej przestępczości! Tylko tamtejsi politycy nie chcą słyszeć, bo dotyczy to ich przyjaciół!
cisza2020.08.14 20:19
Braun swego czasu był ich wrogiem ale już nie jest.
NarodowiecNS2020.08.14 20:10
A na wp/interii i onecie na pierwszej stronie sport. Od czasu istnienia narodowo-katolickiej Frondy nie czytam gniotów bo szkoda czasu.
AntySzwab2020.08.14 20:09
Polexit to kwestia czasu...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.14 19:50
uszczuplenie państwa polskiego o 16 mln. przez sasina który kazał wydrukować makulaturę jakoś sakiewicza nie bolało! wtedy nie darł swojej sprzedajnej spasionej PiSdy!
Robert2020.08.15 1:23
" kretynizacjo..." LECHU K... ŹLE PATRZYSZ...! Widzisz drzazgę u kogoś w oku?... A może zobacz kłodę u siebie, w swoim myśleniu!...Dziwne że nie widzisz drugiej strony... !?DLACZEGO NIE WIDZISZ PONAD 860 MLD zł. AFER ZA RZĄDÓW POPSL?? Zobaczyłeś Sasina? A czyja to wina, jak nie Grodzkiego z Senatu??? Przecież zrobił to celowo!!!!