TYLKO U NAS! T. Poller: Wyborcza jojczy o stanie nadzwyczajnym, czyli wiosenne i jesienne poglądy na Czerskiej  - zdjęcie
13.10.20, 18:49Fot. Adrian Grycuk, via: Wikipedia CC 3.0/ screenshot: wyborcza.pl

TYLKO U NAS! T. Poller: Wyborcza jojczy o stanie nadzwyczajnym, czyli wiosenne i jesienne poglądy na Czerskiej

10

Stan nadzwyczajny z powodu koronawirusa należy wprowadzić! Przyniósłby przecież same dobrodziejstwa. Tak na Czerskiej pisali wiosną. Ale przyszła jesień. I piszą co innego.

"Czy rząd wprowadzi stan klęski żywiołowej, bo epidemia wymyka się spod kontroli? To pozwoliłoby władzy mocno ingerować w swobody i prawa obywatelskie." - wybija dziś na na pierwszej stronie Wyborcza. Jest zatem w pisowskim reżimie źle, ale może być straszniej...

Zaraz, zaraz... Czy to nie to samo medium, które pół roku temu, wraz z opozycją totalną wręcz parło do stanu nadzwyczajnego?

Czytam więc z niedowierzaniem, pod wpływem lektury z takim samym zresztą niedowierzaniem na pustą butelkę obok kosza w kącie spoglądam (to naprawdę było tylko piwo i to wypite wczoraj). I do Internetów zaglądam...

"Rząd nie chce wprowadzić stanu klęski żywiołowej", "Dlaczego więc rząd PiS nie wprowadzi stanu nadzwyczajnego?" - takie oto rewelacje wyczytać można było przecież w owym medium w marcu i kwietniu. Niektóre tytuły Wyborczej brzmiały wręcz jak skierowany do rządu rozkaz: Wprowadźcie stan nadzwyczajny!

Siła rozkazu poparta była nieraz zresztą mądrością i autorytetem eksperta. A i perspektywą korzyści finansowych dla firm:

"Ekspert: rząd musi wprowadzić stan nadzwyczajny i płacić firmom odszkodowania za straty" - to jeden z tytułów.

Rząd nie chce. Dlaczego rząd nie chce? Ale rząd musi! Takie to jojczenie i takie tupanie nóżką serwowała przez parę tygodni redakcja z Czerskiej. Na początku maja ta sama Wyborcza z entuzjazmem donosiła także o uchwale podjętej przez, zdominowany przez opozycję, Senat.

"Senat wezwał rząd do natychmiastowego wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Uchwała przegłosowana." - obwieszczała gazeta, a informacja o przegłosowaniu uchwały brzmiała niemal jak zaklinanie rzeczywistości. Wprowadzić i już! Wyborcza, cytując uchwałę Senatu, rozpływała się wręcz nad dobrodziejstwami stanu nadzwyczajnego. Według jednego z argumentów samo unikanie wprowadzenia stanu nadzwyczajnego "może mieć także bardzo niekorzystny wpływ na finanse państwa".

Tak więc, ewentualne wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, według Wyborczej miało przynosić same dobrodziejstwa. Tak było wiosną. O takich dobrodziejstwach na jesieni nie słychać. Ale Czerska jojczy dalej.

Tomasz Poller

(przypomnijmy, że według Konstytucji RP z 1997 r. istnieją trzy rodzaje stanu nadzwyczajnego, a więc stan wojenny, stan wyjątkowy oraz stan klęski żywiołowej, o którym tutaj mowa.)

Komentarze (10):

Ja, Szatan2020.10.13 21:20
INSTRUKCJA DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, czcicieli trupa Lenina, wyznawców masonów i brukselskich neomarksistów, którzy w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki ***** 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ***** 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”, „Wkrótce jego nieuchronny koniec!”. ***** 3. Nieliczne (a często naciągane lub wręcz zmyślone) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na troskliwych obrońców dzieci. ***** 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”, „Kto dziś jeszcze wierzy w te bajki?!”, „Ciemnogród”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku rzeczowych argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć…). ***** 5. Ostro punktujcie każdy, nawet najmniejszy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach?”, „Te ołtarze kapiące od złota?”, „A nowy samochód proboszcza?”). Wiadomo, że forsa niezawodnie działa na wielu. ***** 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki starożytnych pasterzy, Eucharystię – jako „wafelek” przenoszący wirusy, Różaniec (o, jak ja nienawidzę Różańca!…) i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych – jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda, szczególne eucharystyczne – jako wymysły dla łatwowiernych. A wreszcie, i to jest najważniejsze, samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania sobie naiwnych prostaków. ***** 7. Szczególnie mocno próbujcie podważać autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ********** Gdy już to wszystko zrealizujecie, wówczas niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
Filosemita2020.10.13 21:20
Typowe żydowskie krętactwo. "Za a nawet przeciw". Słuszne jest to, co IM przyniesie korzyść.
Anonim2020.10.13 20:55
Woda przy kapliczce św. Huberta w Uhryniu skażona. Jak wykazały badania, znajduje się w niej aż 2420 bakterii kałowych oraz 201 paciorkowców kałowych. Skala problemu jest ogromna, ponieważ codziennie wiele osób zabiera stamtąd wodę w butelkach, a nawet w kontenerach - pisze "Gazeta Krakowska".
T.2020.10.13 20:44
O nie, w jednej z Gazet są redaktorzy o różnych poglądach na wprowadzenie stanu wyjątkowego. Dobrze, że geniusze z Frondy rozgryźli tę intrygę rodem z Sherlocka Holmesa! A poważnie - i wtedy, i dziś są przeciwnicy i zwolennicy wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. Raz wydrukują tych, raz tamtych, normalna rzecz. Fronda tez raz mówi, że koronawirus to tragedia, a innym razem "koronapanika".
Pis nie sprosta kryzysowi2020.10.13 20:02
Jest źle, a będzie coraz gorzej.
Po 11 ...2020.10.13 19:53
Jojczy? Ups ... to rusycyzm. Znowu się okazało, że frądel z Moskwy nadaje.
PRAWDA2020.10.13 19:58
Bolszewicka Żydo Komuny znowu walczy z Polskim Narodem Katolickim ===
Suweren2020.10.13 20:20
Kolejny wrogi byt z pogrnicza bajlandii...
Po 11 ...2020.10.13 19:59
Tak jeszcze dodam, że to gwara Lwowska, potem trochę przeniesiona do Warszawy. Są dwie formy: "jojkać" i "jojczyć" – narzekać (ros.)
o tym nie dowiesz się z Frondy2020.10.13 19:43
Likwidacja stoczni w Świnoujściu zbliża się do szczęśliwego finału: https://gs24.pl/chca-sprzedac-stocznie-ale-nie-na-stocznie-boja-sie-konkurencji/ar/c1-15232232