TYLKO U NAS! Ryszard Czarnecki: Towarzyszka Barley się skompromitowała  - zdjęcie
08.10.20, 14:42Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

TYLKO U NAS! Ryszard Czarnecki: Towarzyszka Barley się skompromitowała

28

Eryk Łażewski, Fronda.pl: Katarina Barley, Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego, mówiła niedawno o „zagłodzeniu finansowym” Węgier, a zapewne też i Polski. I pierwsze pytanie: czy da się (przy obecnym stanie prawnym) przeprowadzić to „zagłodzenie”, czyli obcięcie środków finansowych Polsce i Węgrom?

Ryszard Czarnecki, europoseł PiS: Unia Europejska w ostatniej dekadzie nieraz udowadniała, że można pewne decyzje podejmować mając „w nosie” stan prawny . Przecież polityka imigracyjna zawsze formalnie była pozostawiona kompetencjom państw członkowskich. Jakiekolwiek decyzje na poziomie unijnym musiały być uzgodniane z tymi krajami. Tymczasem Komisja Europejska w sposób haniebny bezprawnie terroryzowała w tej sprawie państwa członkowskie,zwłaszcza z naszego regionu Europy,a szczególnie Polskę, Węgry i Czechy, które zmuszała do tak zwanej „relokacji”, czyli przyjęcia wielotysięcznej liczby - głównie muzułmańskich - imigrantów spoza Europy. I jakoś brak podstaw formalnych w tym nie przeszkadzał. Teraz jest podobnie. Co z tego, że wspomniana w pytaniu sprawa budzi kontrowersje nawet w instytucjach unijnych i spory między nimi. Co z tego, że Europejski Trybunał Obrachunkowy w Luksemburgu jest zdecydowanie przeciwny takiemu rozwiązaniu. Protestuje również Rada Europejska, która reprezentuje dwadzieścia siedem państw UE, powołując się na analizy swoich sluzb prawnych.

Co z tego, że w Traktatach Europejskich nie ma nigdzie jasno zdefiniowanego pojęcia „praworządności”. Tak naprawdę decyduje „prawo silniejszego”, a tym silniejszym, póki co, jest europejski mainstream. Zwracam uwagę, że na szczycie Rady Europejskiej w Brukseli w lipcu 2020 roku polskim władzom udało się zablokować rozwiązania w tym obszarze. Po czym, zgodnie z polskim przysłowiem „jak nie kijem go, to pałką” albo „jak nie drzwiami, to oknem lub kominem”, użyto Parlamentu Europejskiego, a następnie Komisji Europejskiej, żeby osiągnąć swoje. Stało się tak na zasadzie, o której mówił kiedyś w „Samych swoich” Kargul : „Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”. Rzecz w tym, że nie chodzi tu o spór o miedzę, tylko o olbrzymie pieniądze. I to w momencie, kiedy Polska już po raz ostatni będzie korzystać z unijnego budżetu w taki sposób, że będzie na plusie przez pełne siedem lat.  Pod koniec tej dekady bowiem, Polska stanie się płatnikiem netto. I to my będziemy więcej wpłacać do kasy w Brukseli, niż stamtąd brać. W związku z tym, odebranie Polsce, Węgrom czy innym krajom pieniędzy w najbliższym czasie oznaczać będzie, że kiedy po raz ostatni możemy z nich skorzystać w tak dużym wymiarze - to się nie uda. I to zupełnie bez żadnych formalnych podstaw traktatowych.

A więc faktycznie grozi nam obcięcie środków finansowych?

Patrząc na kwestie formalno-prawne, mówię, że nie. Patrząc na decyzje polityczne, mówię, że można i trzeba się z tym liczyć.

Pani Barley twierdzi, że wspomniane zagłodzenie uderzyłoby tylko w rządy Węgier i Polski, a nie w obywateli tych państw. Czy to w ogóle jest możliwe?

Śmiechu warte! To kompromitacja towarzyszki Barley. Przecież środki unijne nie będą przeznaczone na limuzyny z pancernymi szybami dla członków rządu. One są przeznaczone na infrastrukturę: autostrady, wodociągi i inne projekty, z których mają korzystać Polacy. Zatem to, co teraz mówi Barley, jest rozpaczliwą i żałosną próbą zmniejszenia wagi jej słów. Oczywiście, to „zagłodzenie” dotknie społeczeństw, a nie rządów. Barley kłamie, nawet nie ma odwagi, żeby przyznać się do swoich zamiarów.

A czy ta chęć karania państw, to nie jest pewien krok w stronę utworzenia jakiegoś nowego państwa, na przykład Stanów Zjednoczonych Europy?

Ta próba karania państw członkowskich, które chcą być dalej państwami narodowymi i nie chcą się podporządkować, jest czytelnym sygnałem dla pozostałych: „jak nie będziecie z nami w kolejnym kroku do federalizacji, to dostaniecie nie tyle „po łapach”, co „po twarzy” i „po kieszeni”, jak w przypadku Warszawy i Budapesztu. A więc siedźcie cicho. Róbcie to, co każe Bruksela (a de facto Berlin i w jakiejś mierze Paryż), bo inaczej spotka was „ścieżka zdrowia”. Taka, jaką przygotowano dla Polski i Węgier”. Rzeczywiście, tak naprawdę chodzi o tworzenie - przez fakty dokonane - europejskiego super-państwa, w

ktorym wiodącą rolę będą odgrywały Berlin i Paryż. W takiej właśnie kolejności.

Komentarze (28):

Pet2020.10.10 20:20
Richard, zamilcz lepiej w tym temacie, bo sam jesteś mistrzem kompromitacji.
ble2020.10.10 17:56
pan kilometrówka
Szybka Randka2020.10.10 11:29
Hello- Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: https://erooo.pl Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. ____________________________________________________________________
Ja, Szatan2020.10.9 16:16
Instrukcja dla moich wiernych pachołków: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je, i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na obrońców dzieci. 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Odstaw to, co bierzesz, dziadku”), w ostateczności przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki, Eucharystię jako „wafelek” bez znaczenia, Różaniec i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, ewidentne cuda – jako wymysły dla łatwowiernych, a wreszcie samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, to niektórzy wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” (–) Szatan
Jan2020.10.9 8:27
Jak tam towarzyszu obatelu ze zwrotem pieniędzy za delegacje?
Włodzimierz Nechamkis2020.10.9 8:00
Cud stał się na oczach naszych! Cud prawdziwy! Nasz dobroczyńca i jedyny przyjaciel, Pan Prezydent Donald Trump został cudownie uzdrowiony w ciągu trzech dni. Modliłem się żarliwie do naszego świętego Jana Pawła II i to zapewne za jego wstawiennictwem miało miejsce to cudowne wydarzenie. Teraz będę modlił się do Papieża Polaka w intencji wygrania prze niego wyborów. Prawdziwi Polacy! Wspierajcie mnie w moich modlitwach!
StaryPolak2020.10.10 16:59
Gdybyś był trochę zorientowany w temacie, to wiedziałbyś, jak na polskiej wsi od dawna, a teraz, fakt, coraz rzadziej stosuje się pradawne, sprawdzone metody leczenia początków grypy. W ciągu pierwszego dnia od pojawienia się jej objawów, trzeba to zastosować. Ale ja nie jestem "kitlowym", więc ci tego nie powiem. A może wiesz, że cov-19 jest grypopodobny?
StaryPolak2020.10.10 17:03
Europejczycy, którzy kolonizowali Zachód, znali te metody, które stawiają człowieka na nogach w ciągu trzech dni. Inaczej umieraliby i nic z tej kolonizacji by nie wyszło.
Izydor2020.10.8 21:35
Panie Ryszardzie takie pytanie: mam samochód służbowy jak najłatwiej na tym kasę kraść?
Karol2020.10.9 7:57
Ciekawe Ile Niemieckie mają wnuczki ,synowie Mundury SS czy weramchtu gdzie Polki co sprzataja opoiekują się starszymi i Polacy co maluja domy a znalezili w szafach i piwnicach szafach ==
Janusz2020.10.8 19:53
Ten Czarnecki to dopiero jest potęga rozumu i poliglota, który się wychował jako dziecko poza krajem , a w ząb nie zna obcych języków !!!!
Maria Błaszczyk2020.10.8 18:55
W sumie w kwestii kompromitacji mamy w tym wypadku do czynienia z prawdziwym autorytetem...
Jarek2020.10.8 18:46
Rysio, zwróciłeś już ukradzione kilometrówki? To jest wstyd i kompromitacja - kraść!
Olej2020.10.8 18:17
A poważnie rzecz ujmując chłop mnie najzwyczajniej w świecie nie przekonuje swoją ,,autentycznością'' i to od czasów ZChN-u, w którym z taką samą intensywnością do niedawna przekonywał mnie niejaki Niesiołowski. Ilu my Polsko ich mamy i mieliśmy, takich co to nie sieją nie orzą a zbierają. Czego się dotkną to zbierają. Aleja gwiazd na firmamencie , nie gasnących nigdy, nawet przy największym wybuchu supernowej i innych nowych. Zmieniają się konstelacje a gwiazdy świecą.
Olej2020.10.8 18:02
Mierny, bierny ale ? Wierny ! Z całego szeregu person jakie były w PiS-ie od miśka łysej pały począwszy, przez Poncyliusza, Kluzik, Kazia od Izabell, oksfordczyka z MSZ-u, i szeregu innych jadowitych ,,zwolenników'' prezesa. Rysiek się sprawdził, nie zawiódł i nie uwiądł. Trwa wciąż wzbudzony egzaltacją swego posłannictwa dziejowego. Europa go widzi, słyszy i czuje. I on tam się dobrze czuje, wiedząc przy najmniej za co się tak dobrze czuje.
A - K2020.10.8 17:58
Ten Poliszynel mówi o wolnościach OBATELSKICH!!! Ale jaja !!!!
Ważne, że Richard Henry Francis Czarnecky2020.10.8 17:45
nigdy się nie skompromitował.
jle_ffm2020.10.8 16:59
Niektórzy to jednak powinni milczeć, a już szczególnie Czarnecki, który to jak pierwszy w historii wce przew.PE został odwołany z urzędu za swoje chamstwo i brak elementarnej kultury. NO i jeszcze ta afera z wyłudzonymi kilometrówkami. Po prostu wstyd.
rebeliant2020.10.8 16:56
Co się stało z artykułem o Terlikowskim i mistyczce Robin ?
"Twitterowicze" z "wieży Babel" przy Woronicza?2020.10.8 17:49
Skasowali. Był pod tym adresem: https://www.fronda.pl/a/terlikowski-czy-mistyczka-martha-robin-byla-plagiatorka-i-oszustka,151188.html
Olej2020.10.8 16:50
Bo Ryśki to fajne chłopaki są, powiedział tow. sekretarz wentylując się na szczycie warszawskiego ,,daru Stalina'' Schody były długie, wysoko, lecz Rysiek dał radę zdążył w samą porę wjechać .........i się zatrzymać tam gdzie trzeba. Zatrzymać się i przybrać odpowiedni wyraz twarzy, wiernie oddając nastrój wyraziciela poglądów ogólnie obowiązujących każdego członka.
lipa2020.10.8 16:31
ooooo.... miłośnik zezłomowanych kabrioletów zimowa pora sie pokazał!
ooo, masoni pisowscy dobrzy , tylko2020.10.8 16:24
ci z Hiszpanii niedobrzy...che che
Suweren2020.10.8 16:20
Czarncki, nie klekoczcie, towarzyszu jak stara przekupa, tylko odpalajcie kabrio, bo czas w trasę - zima nadchodzi! Winter is comming for you...
markiz z PGRu2020.10.8 16:10
a kilometrówki rozliczone ?
WIDZIAŁ2020.10.9 8:00
Pegrowiec a le ukradłeś w PGR że Komuna === ZBANKRUTOWAŁA ===
Jerzy2020.10.8 15:29
Rysiu - ty się na jakąś lewacką szmatę nie oglądaj, kogo to interesuje? Polaków boli co innego - banda durni którzy dorwali się do rządów, dość powiedzieć, że ministrem zdrowia jest owszem doktor ale o specjalizacji zarządzanie i marketing, wespół z innym "mózgowcami" wydumali, że szmata na twarzy chroni przed tzw. covidem - staropolska nazwa przeziębienie. Chcą zarżnąć Polskę, kto im za to płaci - nie wiem, ale mocno czosnkiem zalatuje. Wiele lat głosowałem na PiS, ale widzę, że ich czas się skoczył - zdurnieli do reszty, nie obchodzą ich Polacy tylko norki, żeby tam jamki to bym im wybaczył, ale norki??? Rysiu, spróbuj - może ty im do rozsądku przemówisz, jakąś tępą szmatę której dziadek gazował w Oświęcimiu zostaw w spokoju, z Prezesem porozmawiaj - może ty go otrzeźwisz...
czerwoni i różowi złodzieje bandy 42020.10.8 14:58
https://www.youtube.com/watch?v=MHpqCCkVzbI