TYLKO U NAS. Rafał Ziemkiewicz: Rosja w tej chwili nie jest hegemonem i powinniśmy ten fakt wykorzystać do polskiej gry  - zdjęcie
04.04.21, 15:00fot. yt/telewizja repulika

TYLKO U NAS. Rafał Ziemkiewicz: Rosja w tej chwili nie jest hegemonem i powinniśmy ten fakt wykorzystać do polskiej gry

99

Mariusz Paszko, portal Fronda.pl: Środowiska takie jak Konfederacja i jej prominentni politycy, ale nie tylko, obecnie wręcz już otwarcie deklarują się jako środowiska pro-rosyjskie. Jakie jest Pana podejście do tej sprawy?

Rafał Ziemkiewicz, pisarz i publicysta „Do Rzeczy”: Bardzo nie lubię tego języka, który się u nas narzuca, w którym każdy kto nie jest antyrosyjski jest od razu uważany za prorosyjskiego. Jestem natomiast zwolennikiem myśli politycznej Romana Dmowskiego, który wbrew propagandzie piłsudczykowskiej nigdy nie był prorosyjski, natomiast dopuszczał to, że czasami Rosja jest mniejszym złem. Jego analiza polityczna, że w sytuacji, kiedy zaborcy stają przeciwko sobie i Rosja występuje przeciwko Niemcom w sojuszu z państwami Zachodnimi, to my musimy być w takiej sytuacji w sojuszu z państwami Zachodnimi, a w związku z tym również w sojuszu z Rosją, była analizą trafną i genialną. Tak więc histeryczne atakowanie tej myśli politycznej i utrzymywanie, że Rosjanie zrobili nam przez wiele wieków to, co jednak nam zrobili i z tego powodu nigdy w życiu nie może być współdziałania z Rosją, a my zawsze musimy być w obozie antyrosyjskim uważam za błędne. Takie właśnie podejście powoduje, że jesteśmy traktowani jako kraj trochę bezmyślny, który jest łatwo wykorzystywać. Tak więc bardzo nie lubię w tej chwili tej etykiety, że ktoś jest prorosyjski, jeśli tylko nie twierdzi, że za wszelką cenę musimy być w Unii Europejskiej – tak dla przykładu.

Otóż ja jestem za tym żeby realistycznie oceniać sprawy i Rosja w tej chwili nie jest hegemonem, który nam bardzo zagraża. Jest ona obecnie bardzo osłabiona i w związku z tym w polskiej grze politycznej powinniśmy ten fakt wykorzystywać, a więc powinniśmy starać się nie dopuścić do zbliżenia Rosji z Niemcami. Tym bardziej, że między Rosją, a nami leżą w tej chwili państwa, szczególnie Ukraina, ale Białoruś także, które trakcyjną Polaków dość podle. Powinniśmy więc prowadzić normalną politykę, a w tej polityce jest również miejsce dla Rosji. Oczywiście przy pełnej świadomości, że jak na razie jest to tzw. państwo zbójeckie, ale warto pamiętać o tym, że większość państw w polityce kieruje się takimi zasadami jak Rosja. Ona się od nich różni tylko tym, że robi to bezceremonialnie. Państwa zachodnie zaś robią rzeczy podłe w białych rękawiczkach.

W ostatnim czasie prezydent USA w wywiadzie odpowiedział twierdząco na pytanie dziennikarza, czy Putin jest zabójcą. Prezydent Rosji natomiast odnosząc się do tych słów, pozdrowił Joe Bidena jako „swojego amerykańskiego kolegę”, życzył mu dużo zdrowia i zaprosił na otwartą debatę. Jest to tyle sprytne, jak się wydaje, że cały świat polityki wie, iż Biden z uwagi na swój wiek i kondycję nie jest w stanie bez promptera cokolwiek więcej powiedzieć. Do tego jeszcze świat obiegło nagranie, na którym prezydent USA upada kilka razy na schodach wchodząc do samolotu Air Force One.

Jest oczywiste, że Putin, który rządzi Rosją już ponad 20 lat, jest politykiem dużo bardziej przebiegłym i doświadczonym od kogoś takiego jak Joe Biden. Nie wydaje mi się jednak, żeby należało do takich pohukiwań przywiązywać wielką wagę, bo z jednej strony Biden mówi, że Putin jest mordercą, ale z drugiej strony próbuje się dogadać z Niemcami, żeby zdjąć w sposób korzystny dla Ameryki sankcje z Nord Stream 2.

Podobnie jest w krajach zachodnich. Insynuacja, że ktoś tam jest putinowski jest bardzo częsta i chętnie używana. Twierdzi się, że Orban jest putinowski i Kaczyński też. Wszyscy ci, którzy rzucają te obelgi, kiedy tylko mają okazję, to jadą do Moskwy i przymilają się do Putina, jak Emmanuel Macron czy Angela Merkel i chcą na przykład, żeby Putin ich dopuścił do interesów w Arktyce, ponieważ dzięki zmniejszeniu się pokrywy lodowej, szykuje się teraz Eldorado surowcowe.

Dokładni tak samo jest z Chinami. Wszyscy oczywiście wiedzą, że Chińczycy prowadzą zbrodniczą politykę wobec Tybetu czy Ujgurów, ale wszyscy starają się z nimi robić dobre interesy. I na tym polityka polega, a my w Polsce tego chyba zupełnie nie rozumiemy, dajemy się powodować takim emocjonalnym nastawieniom, że ten jest podły, a ten jest wredny i dlatego my musimy być z fajnym. Tyle tylko, że ten fajny też jest wredny, tylko że lepiej udaje.

Tutaj może mieć chyba zastosowanie taktyka i mądrość starożytnego chińskiego generała i mędrca Sun Zi, autora traktatu „Sztuka wojny”, mówiąca o tym, że jeśli nie można wroga pokonać, to trzeba się do niego przyłączyć. 

Sun Zi w Polsce jest mało znany, a z tego co pisze Wiktor Suworow w swoich książkach, w Rosji zarówno adepci sztuki dyplomatycznej jak i wojskowej już na pierwszym roku bardzo uważnie muszą studiować i zdawać egzaminy z zakresu wskazówek starego chińskiego mędrca. Tak więc najwyraźniej są one we współczesnym świecie cały czas żywe.

Jak Pana zdaniem należy rozumieć politykę prowadzoną przez elity Unii Europejskiej, ale nie tylko, wykorzystująca ideologię gender, rychy LGBT oraz różnego rodzaju organizacje ekologiczne do walki takimi krajami jak Polska czy Węgry, które bazują na tradycyjnych konserwatywnych wartościach oraz na modelu rodziny opartym o ojca, matkę i ich naturalne potomstwo? Do tego dochodzi jeszcze niemiecka koncepcja Energiewende, za pomocą której Niemcy chcą sobie gospodarczo i energetycznie podporządkować kraje Unii Europejskiej, ale może też spoza tej wspólnoty.

Polityka na każdym poziomie, czy mówimy o krajowej walce wewnątrz partii, czy między partiami, czy też mówimy o polityce międzynarodowej i grze mocarstw, zawsze przypomina żeglarstwo, co jest często powtarzane w różnych pracach teoretycznych. Wiatr wieje, skąd wieje, a żeglarz po to jest, żeby umiał tak nastawić żagiel, aby ten wiatr maksymalnie wykorzystać. Polityka jest więc takim dostosowywaniem się do nastrojów społecznych.

W dzisiejszych czasach ta metafora jednak o tyle zawodzi, że nastroje są wywoływane. Potęga środków masowego przekazu jest tak duża, że w pełni realne jest wytworzenie jakiejś histerii, po to żeby na niej coś ugrać. Na pewno takim rodzajem histerii w światowej polityce jest w tej chwili straszenie zagładą, która ma spotkać Ziemię podobno w ciągu 9 lat i bardzo mnie ciekawi to ścisłe naznaczenie horyzontu czasowego. Ma to według tych spekulacji nastąpić, jeżeli nie zrobimy czegoś …

Pojawia się w tym momencie pytanie, co to miałoby być to „coś”? Wygląda na to, że mamy zrobić to, co jest realizacją imperialnych interesów pewnych państw i biznesowych interesów pewnych koncernów. To samo dotyczy również rozpętania fali LGBT.

Zachód ma bardzo dobre doświadczenia w zakresie tego, jak skuteczne w polityce było hasło „praw człowieka”. Ameryka, która oparła się na idei tych praw, mimo że – kto zna historię amerykańską to wie - z tymi prawami człowieka w Ameryce było różnie i nadal jest niedobrze, ale hasło eksportu „praw człowieka” bardzo dobrze otwierało świat na działania amerykańskie. Obecnie realizowany jest pomysł eksportu praw mniejszości seksualnych, czyli skonkretyzowania praw człowieka - skoro w innych kwestiach zostały one już załatwione - na rzekomo prześladowanych obecnie mniejszościach seksualnych. Jest to moim zdaniem także wykorzystywane w sposób bardzo instrumentalny.

Co ciekawe, to się doskonale wpasowuje w nastroje zachodniej opinii publicznej, ponieważ mówimy o krajach, które rzeczywiście mają swoje historyczne kompleksy poczucia winy. Mają one winę wobec mieszkańców o innej niż biała karnacji skóry, jak Amerykanie wobec Indian. Takie powody poczucia winy mają również społeczeństwa Europy Zachodniej jeśli chodzi o homoseksualistów. Polska w tym względzie absolutnie nie ma do tego powodu, bo nasza historia była zupełnie inna i u nas się nie zdarzały żadne prześladowania z tego tytułu. My podchodziliśmy do tego inaczej niż te purytańskie społeczeństwa anglosaskie. W związku z czym oczywiście zachodzi u nas raczej proces „małpowania” wzorców zachodnich, co jest wsparte dużymi pieniędzmi, które stamtąd przychodzą.

Co więcej, organizacje LGBT w Polsce nie reprezentują homoseksualistów żyjących w Polsce tylko zachodnie organizacje LGBT. Bo jeśli dla przykładu oprzeć się na badaniach Chicago Survey, które w zakresie życia seksualnego są przez Uniwersytet w Chicago przeprowadzane regularnie rok do roku, to z tych analiz wynika, że takich „twardych” homoseksualistów może być około jednego procenta w społeczeństwie, a licząc wszystkie dziwne zachowania z pogranicza, to może to dotyczyć maksymalnie około 3% całego społeczeństwa. Gdyby więc nawet bezpośrednio te badania odnieść do Polski, choć nie wydaje mi się to w pełni miarodajne, to jako potencjalne zaplecze dla ruchu LGBT u nas możemy mieć co najwyżej kilkaset tysięcy ludzi. Ilu natomiast uczestników możemy zobaczyć na manifestacjach LGBT? To jest około 50-100 osób i co więcej cały czas tych samych. Chyba, że się robi wielką paradę równości, na którą się ściąga młodzież i pracowników wszystkich firm, którzy się muszą tam pojawić obowiązkowo, ponieważ tak wymaga od nich pracodawca.

Albo tak jak do Białegostoku ściąganie uczestników z zagranicy...

Z zagranicy, ale też udział w paradach tego typu w Polsce brali pracownicy ambasad, ponieważ byli na nie wysyłani. Wtedy udaje im się zrobić imprezę na 10-15 tysięcy ludzi. Tak naprawdę jednak, kiedy spojrzymy na wszystkie organizacje LGBT w Polsce, to one wiszą w próżni. One są dotowane dużymi grantami, a skądinąd wiadomo, że ci sami uczestnicy tego objazdowego cyrku, jakim były parady równości, jeździli po różnych miastach. Ci ludzie otrzymują jako wolontariusze organizacji pozarządowych zwrot kosztów za te wyjazdy i udział w tych paradach. Widzimy więc tutaj wyraźnie, że jest to ruch odgórny, który jest Polsce narzucany. Jest to budowanie na siłę pewnej mody i jest to czysta kampania propagandowa.

Jeśli ktoś wkłada w taką kampanię propagandową spore chyba pieniądze i tymi sponsorami tych organizacji nie są bynajmniej homoseksualiści, bo przecież znamy listy ich sponsorów, to chyba można się domyślać, że ten ktoś robi to licząc na jakieś zyski, które ta kampania ma mu przynieść.

Jeżeli chodzi o wady genetyczne, to posiada je około 1.5 procenta całej populacji na świecie. Mam na myśli takie sytuacje, kiedy człowiek rodzi się na przykład z dwiema śledzionami, czy trzema nerkami, czy też posiada zaburzenia w rozwoju drugo- albo trzeciorzędowych cech płciowych. Kiedy natomiast wziąć pod uwagę tylko te osoby, które mają problemy genetyczne lub psychiczne z zaburzeniami w sferze seksualnej, to jest to tak marginalna ilość, że aż dziw, że z tego próbuje się stworzyć jakąś ogólną normę dla reszty społeczeństwa, a nawet do wielu całkowicie różnych od sobie społeczeństw. To nawet wprost pachnie komunizmem.

Ale my żyjemy w świecie takim, w którym statystyka przestaje działać, ponieważ liczy się to, jak dana sprawa jest nagłaśniana. Obecnie mamy świetny przykład jeśli chodzi o szczepienia. Na 1.5 mln zaszczepionych osób preparatem AstraZeneca, mamy siedem przypadków zakrzepu po takim szczepieniu. Nie do końca wiadomo dlaczego, ponieważ naukowcy jeszcze tego nie rozwikłali, ale są one kojarzone z tą szczepionką. To proszę zwrócić uwagę jaki to jest procent skutków niepożądanych. To są wartości na poziomie promila. Jest to tak znikoma liczna w świetle 1.5 mln szczepień, że w świecie inaczej funkcjonującym nie zostałaby w ogóle zauważona.

Warto tu przypomnieć pewien mechanizm. Chodzi o sytuację, kiedy Ameryka przegrała wojnę w Wietnamie. USA ponosiło wtedy straty tak naprawdę znikome w porównaniu na przykład z drugą wojną światową, czy też porównując to do sytuacji z ubiegłego roku - ilu ludzi zmarło na Covid w USA w ciągu kilku miesięcy. Niemniej jeżeli podczas działań w Wietnamie dzień w dzień każdy amerykański trup był pokazywany w dziennikach telewizyjnych. Przez to właśnie cała Ameryka pod koniec lat 60. wpadła w stan niewyobrażalnej paniki, dlatego że ludziom wydawało się, iż wszyscy młodzi ludzie zostali wysłani na zagładę, a nawet, że w USA przez tą wojnę doszło do wymordowania w Wietnamie całego młodego pokolenia. Następuje więc przesuwanie przez media proporcji, które widzą zwykli ludzie.

Wracając do głównego wątku, to z kilku wypadków, kiedy ktoś ma jakieś zaburzenia, co się fizycznie zdarza, ale jest to tylko drobny promil tych ludzi, którzy mają zaburzenia tożsamości płciowej i na tych kilku wypadkach buduje się całą narrację, która powiada, że dopóki społeczeństwo nie dostosuję się do potrzeb tych kilku osób, jest społeczeństwem faszystowskim, opresyjnym i nie chcemy żyć w takim społeczeństwie.

Oczywiście, że rewolucje mają swoje prawidłowości, ale mają też swoją specyfikę. Specyfiką tej naszej rewolucji jest to, że ona jest osadzona w rzeczywistości wirtualnej i w przestrzeni medialnej. Dzisiaj mamy taką właśnie kolejność, że najpierw jest rzeczywistość wirtualna i ona zaczyna decydować o rzeczywistości realnej.

Dzisiaj ta kolejność jest odwrócona. W początkach ery mediów było tak, że rzeczywistość medialna, nazwijmy ją wirtualną, odzwierciedlała w jakiś sposób rzeczywistość realną. Najpierw coś musiało się zdarzyć, a później było to opisywane w prasie. Natomiast w tej chwili jest odwrotnie. Dzisiaj najpierw informacje pojawiają się w mediach, a później dopiero to się zdarza. Młodzi ludzie którzy wychodzą na polskie ulice z jakimiś sześciokolorowymi ręcznikami plażowymi, sądząc że tęcza ma sześć kolorów, wychodzą tam nie dlatego, że w realnym życiu zaznali czegoś, co ich skłoniło do tego, żeby występować przeciwko czemuś. Oni wychodzą dlatego, że dotarła do nich informacja z Facebooka czy Instagrama albo z innych źródeł, którymi się posługują, że trzeba wyjść i coś na tej ulicy zrobić, bo tak! … Bo wszyscy wychodzą … bo taka jest potrzeba...

Trochę chyba też z nudów, ponieważ natura młodzieży nie pozwala im zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu. No i muszą jakoś rozładować emocje.

Histeria lockdownów, czy histeria covidowa także świetnym przykładem ucieczki od rzeczywistości. Jeżeli mamy chorobę, która według badań chińskich zrobionych pół roku temu... podkreślam badań, nie estymacji. W Wuhan wykonano bowiem badania określające, ilu ludzi posiada przeciwciała koronawirusa i okazało się, że osób, które zetknęły się z tym wirusem, ale przeszły zakażenie bezobjawowo jest dużo… dużo więcej, niż dotąd sądzono. W Polsce też mamy dane opracowane na Uniwersytecie Warszawskim, które pokazują, że wartości liczbowe pokrywają się z tymi z Chin. Uwzględniając więc tę ogromną liczbę przypadków bezobjawowego przechodzenia infekcji wychodzi, że 0,02, czyli dwie setne przypadków zakażenia koronawirusem kończy się śmiercią. Choroba o takiej śmiertelności jeszcze 10 lat temu w ogóle nie zostałaby zauważona na świecie. Pewnie w jakiejś rozmowie – że użyję takiego obrazowego porównania – pod sklepem jakiś człowiek powiedziałby, że „wredna grypa była w tym roku, straszna jakaś, kasłałem 3 tygodnie i nie mogłem się otrząsnąć, a u sąsiadów prababcia umarła”. Na tym to wszystko by się skończyło. Natomiast dzisiaj te dwie setne procenta przypadków odpowiednio nagłośnione wprowadziły społeczeństwa światowe w stan histerii, a człowiek w histerii podatny jest na rozmaitego rodzaju manipulacje.

Miałem okazję przeprowadzić wywiad z doktorem Błochowiakiem na temat bezzasadności noszenia maseczek, ponieważ wirusy są dużo mniejsze niż na przykład pył węglowy. Żeby to sobie uświadomić, wystarczy założyć dowolną maseczkę - nawet z tych z najnowszymi atestami - i przebywać w warunkach zapylenia przez około 15 minut. Usta i nozdrza pod maseczką będziemy mieli czarne. A wirusy są przecież 8 000 razy mniejsze od pyłu węglowego. W Szwajcarii na przykład nie ma obowiązku noszenia maseczek na zewnątrz, a jedynie w sklepach, urzędach itp. Poza tym zarażamy się głównie w pomieszczeniach zamkniętych, a nie na świeżym powietrzu, na co wskazuje coraz więcej badań.

Sensu medycznego może to nie mieć i niech się na ten temat wypowiadają fachowcy, ale ma to ogromny sens społeczny. Warto przypomnieć, że kiedy w dawnych czasach była epidemia, to przechodziły na przykład procesje biczowników i ludzie widzieli tych biczujących się i robiło im się trochę lepiej na duchu. Maseczki natomiast, ponieważ są spektakularne, bo je widać od razu na pierwszy rzut oka, to one są takim znakiem, że władza walczy z epidemią, że coś robi. Wynika to z tego, że społeczeństwa poddane zbiorowej histerii oczekują, że władza musi coś robić.

Bardzo znaczącym jest to, że mając wszelkie dane do zwycięstwa Donald Trump przegrał wybory. On sam w to nie wierzy i twierdzi, że wybory sfałszowano, ale ja osobiście jednak sądzę, że gdyby zostały sfałszowane, to amerykański mechanizm sądowy jest na tyle sprawny, że poradziłby sobie z wyłapaniem tego. Wydaje się więc, że on te wybory przegrał, ponieważ – jako człowiek starszego pokolenia - liczył na zdrowy rozsądek ludzi i starał się epidemię zbagatelizować. Tymczasem większość społeczeństwa, która jest w histerii nie chce, żeby władza to bagatelizowała, ale żeby histeryzowała. Części obywateli te restrykcje oczywiście się nie podobają, ale sondaże pokazują, że takie działania większość ludzi uspokajają psychicznie.

Dobrze to pokazuje przykład brytyjskiego premiera Borysa Johnsona, który na początku też miał takie podejście jak Trump, ale po paru tygodniach wyczuł, że to się nie opłaca i zaczął panikować razem z całym swoim społeczeństwem. To pokazuje, że społeczeństwa nie są tak do końca sterowane, to znaczy że można wywołać histerię i na fali tej histerii coś robić, ale politycy muszą podążać za histeriami społecznymi. Znowu tutaj wracamy do tej metafory żeglarskiej. Wiatr wieje taki – można powiedzieć, że w tym momencie jest to nawet burza - i po prostu nie ma co ludziom tłumaczyć rozsądnie, że prawdopodobieństwo powikłań po tej chorobie jest stosunkowo nieduże. I cóż … Trzeba się z tym pogodzić, że choroby są. Tylko ludzie po prostu nie chcą słyszeć o chorobie i chcą, żeby władza demonstrowała, że coś robi. Po to są podobno te wszystkie lockdowny. Uważam, że nie są one z powodów medycznych.

Jak Pan się odniesie do ostatniego programu pani Anity Gargas na temat zaniedbań rządu Tuska i jego samego po katastrofie smoleńskiej? A Rosja z kolei oświadczyła, że nagranie jest sfałszowane.

Nagranie niewątpliwie nie jest sfałszowane i pasuje doskonale do wszystkiego, co ludzie interesujący się tematem wiedzieli od razu, a w każdym razie szybko się domyślili. Ja osobiście nie dowiedziałem się z tej taśmy niczego, czego bym się nie spodziewał. Oczywiście wiedzieć o czymś a zobaczyć czy usłyszeć, to są zupełnie różne sprawy. W tym sensie rozumiem, że taśma jest pewną sensacją.

Co ona pokazuje i czego dowodzi? Mamy tam czarno na białym, że Donald Tusk kierował się tylko i wyłącznie jednym, to znaczy własną karierą. Dlatego właśnie nie chciał, żeby ujawniony został bezmiar zaniedbań i bałaganu w państwie, które doprowadziły do tej tragedii. Nawet przy przyjęciu hipotezy zamachu, czego ja osobiście nie uważam za prawdopodobne. Ale nawet jeśli przyjmiemy takie założenie, to warunkiem dokonania tego zamachu też był – przepraszam - burdel panujący w państwie polskim. Tak więc pierwszą podstawową rzeczą, na której Tuskowi zależało było to, żeby informacje na temat tego rozmiaru bajzlu nie doszły do opinii publicznej. Uczciwe śledztwo natomiast musiałoby to wykazać. Dlatego też nie chciał uczciwego śledztwa. Drugą zaś sprawą było to, że nie chciał się skleić z tragedią. W tej rozmowie wręcz słyszymy, że jego najbardziej interesuje, jak to wpłynie na nastroje społeczne. On bał się, że PiS na tym zyska i z tego powodu też chciał jak najszybciej sprawę zamieść, pochować cokolwiek i nawet tego nie sprawdzać. W byle katastrofie komunikacyjnej Amerykanie miesiącami sprawdzają i składają cząstki ludzkich ciał, sprawdzają DNA, żeby było wiadomo, który palec należy do których zwłok. Tutaj chodziło tylko o to, żeby jak najszybciej „wsypać” to wszystko do trumny, choćby na kupę po dwie głowy do jednej, zakopać i tych trumien już nie otwierać. Szybko zarządzić i równie szybko zakończyć żałobę, a przy tym zdyskredytować i ośmieszyć wszystkich tych, którzy żałobę podtrzymują.

To naprawdę nie jest żadną tajemnicą, że ten człowiek chciał zamiecenia tematu pod dywan. Kolejna sprawa, której na tej taśmie nie ma, jest taka, że już wtedy – o tym też już od dawna wiadomo – Tusk nie traktował bycia premierem Polski jako szczytu swojej kariery, ale miał ambicje przeniesienia się na funkcję unijną. Miał ku temu doskonały przykład Aleksandra Kwaśniewskiego, któremu wróżono rozmaite funkcje, aż po sekretarza generalnego ONZ włącznie. Proszę jednak zwrócić uwagę, że Kwaśniewski został po prezydenturze nikim. Dlaczego tak się stało? Otóż stało się tak z powodu jego nieopatrznego działania w czasie pomarańczowej rewolucji na Ukrainie, kiedy to naraził się Rosjanom, którzy stawiali twarde weto. Oczywiście teoretycznie Rosja nie ma wpływu na obsadę stanowisk w Unii Europejskiej, ale wiadomo, że ktoś kto jest jednoznacznie nienawidzony czy uważany przez Rosję za jej wroga, na taką nominację szans nie ma. W związku z czym Tuskowi zależało, żeby przypadkiem ta katastrofa smoleńska nie skłóciła go z Rosją. No i te trzy czynniki łącznie zadecydowały, że się zachowywał tak a nie inaczej. Nie jest – tak sądzę – dla nikogo żadną tajemnicą, ale to jest tak jak z agenturalnością Wałęsy. Niektórzy po prostu nie chcą tego przyjmować do wiadomości, bo rzeczywisty fakt nie jest dla nich przekonującym dowodem.

Często można się spotkać z oskarżeniami pod Pana adresem, chociaż jak osobiście tak nie uważam, że jest Pan antysemicki. Czy uważa Pan, że w jakiś sposób powinien Pan przekonywać tych, którzy tak uważają, że to nieprawda?

Wie Pan, w dzisiejszym świecie w ogóle istnieje takie targowisko „krzywd” albo – gdyby to ująć nieco inaczej – wielka licytacja o to, kto jest najbardziej skrzywdzony i kto jest największą ofiarą. Z jakiegoś powodu słabość, czy krzywda, którą poprzednie pokolenia gardziły i uważały, że ktoś kto epatuje swoimi krzywdami to jest „loser” (z ang. ofiara losu, frajer, nieudacznik, przegrany – red.) i widocznie zwyczajnie nie odnosi sukcesów, to o tyle dzisiaj to podejście się odwróciło. Dochodzi więc do takich rzeczy jak taka rywalizacja o współczucie, która jest na przykład między czarnymi Amerykanami a Żydami. Generalnie murzyni w Stanach Zjednoczonych i działacze tych radykalnych organizacji murzyńskich nienawidzą Żydów i są bardzo antysemiccy. Ich powodem, żeby nienawidzić Żydów jest przekonanie, że Żydzi kradną im współczucie świata, ponieważ według Żydów jest tylko Holokaust i w kółko ten Holokaust. Dla murzyńskich mieszkańców Ameryki natomiast dużo większą zbrodnią było niewolnictwo, które trwało kilka wieków, niż Holokaust, który trwał kilka lat. No i w związku z tym uruchamia się taka rywalizacja między nimi. Oskarżenie o antysemityzm jest – w moim przekonaniu - skutkiem tej rywalizacji. Rywalizacji o to, jaka jest pozycja narodu żydowskiego jako męczennika wszech czasów, będącego wręcz w centrum wszelkich zbrodni dokonywanych w dziejach ludzkości. To oczywiście przekłada się na siłę polityczną i politycy żydowscy o to walczą.

Druga rzecz jest taka, że taka właśnie pozycja pozwala na realizację rozmaitych interesów. Tak więc wśród Żydów są środowiska gangsterów i nie uważam za antysemityzm stwierdzenie tego faktu, ponieważ w tym względzie nie różnią się zasadniczo od innych narodów. Dla przykładu tacy żydowscy gangsterzy każdego, kto ich krytykuje bardzo chętnie nazywają antysemitami. Taka pokusa dotyczy chociażby żydowskich publicystów, jak na przykład pani Appelbaum, która kilkakrotnie pokazała, że jeżeli ktoś polemizuje z jej tezami i wykazuje ich fałszywość, to ona nie podejmuje racjonalnej pojemniki tylko urządza krzyk, że dochodzi do antysemityzmu. Twierdzi, że pojawił się jakiś antysemita, który ją obraża, ponieważ ona jest Żydówką. Dokładnie ta sama metoda jest stosowana przez wielu innych przedstawicieli tego środowiska.

No to ewentualnie tylko na takiej zasadzie jestem antysemitą, w cudzysłowie oczywiście. Bo chcę dyskusji na argumenty. Natomiast jeżeli poważnie mówimy o tym, na czym polega uprzedzenie rasowe, którego rodzajem jest antysemityzm, to ja u siebie objawów takiego uprzedzenia zupełnie nie obserwuję.

W jednym z Pana programów, które udało mi się obejrzeć, bronił Pan Żydów.

Jedni czasami zasługują na obronę, a inni zasługują na to, żeby z nimi walczyć, ponieważ robią rzeczy podłe.

Takim przykładem podłości może tu być chyba przemysł Holokaustu, kiedy niektóre organizacje upominają się o pieniądze, które do nich nie należą i których w żaden uczciwy sposób nie zarobili. Oczerniają przy tym dobre imię Polski i próbują odwrócić role kata i ofiary i zamazać rzeczywistą prawdę historyczną.

Wie Pan, jeśli istnieje możliwość otrzymania miliardów za nic, to oczywiście każdy by je chciał oczywiście. Pamiętajmy, że to jest specyficzna sytuacja Ameryki i temat na osobne wyjaśnienia. Mało kto bowiem pamięta, że Żydzi właściwie razem czarnoskórymi uzyskali w Ameryce równouprawnienie dopiero na przełomie lat 60. i 70. Przedwojenne getta ławkowe, które tak się Polsce wyrzuca, numerus clausus – to wszystko istniało w USA jeszcze długo po wojnie, wraz z innymi rodzajami dyskryminacji. Tylko że w Polsce to było przed wojną. Nigdy też w Polsce nie było tak, że Żydów nie przyjmowano do instytucji publicznych, a w Ameryce to wszystko działało do późnych lat 60-tych, a nawet 70-tych. Pamiętam, jak opisywał to świętej pamięci Jan Karski. Kiedy rezerwował w połowie lat 70-tych pokój w hotelu Nowojorskim, to zapytano go, czy nie jest Żydem. Kiedy zapytał, a co to ma za znaczenie, to odpowiedziano mu, że jeżeli jest, to nie może w tym hotelu mieszkać, ponieważ ten hotel Żydów nie przyjmuje. Podkreślmy, że była to połowa lat 70-tych.

Tak więc Żydzi obecnie odcinają kupony za te lata antysemityzmu i prześladowań w Ameryce. Jest także wśród Amerykanów duże poczucie winy wobec nich, które sprawia, że oni zaczęli robić w Ameryce pewny rzeczy, które nie uchodziłyby nikomu innemu. Są to rzeczy, które są po prostu aberracją. Stosowanie jakieś trybalistycznej zasady, że jest gdzieś na świecie mienie, które kiedyś należało do Żydów, a „my jesteśmy Żydzi z Ameryki” - „co prawda nie mieliśmy z tamtymi nic wspólnego i kiedy ich mordowano, to w ogóle nie chcieliśmy o tym wiedzieć, ale my chętnie to mienie teraz weźmiemy”. Napędzają przy tym organa administracji amerykańskiej, żeby im w tym gangsterstwie pomogły. To są przecież roszczenia bezczelne i absurdalne. Czy wyobrażamy sobie taką sytuację, że gdyby umarł w Chicago bezpotomnie jakiś polski milioner i zgłosiłaby się jakaś polska organizacja po jego spadek, mówiąc że jeżeli on nie ma spadkobierców, a był Polakiem, to „nam się należy jego majątek, bo my też jesteśmy Polakami”, to każdy – mówiąc żargonem – spuściłby nas na drzewo. Żydów natomiast nie można spuszczać na drzewo, bo oni natychmiast przypominają, że są ofiarami Holokaustu i kto nie spełnia ich oczekiwań może być napiętnowany jako antysemita. Tak więc każdy następny amerykański sekretarz stanu, również obecny, natychmiast składa wiernopoddańcze oświadczenie, że będzie walczył o realizowanie ustawy 447 i zaspokojenie oczekiwań tego gangu nowojorskich reketierów przez kraje, na które Ameryka ma polityczny wpływ i może je przycisnąć.

Uprzejmie dziękuję za rozmowę

Komentarze (99):

wkrw2021.04.14 11:06
Chyba w durnia, albo w bierki.
Anonim2021.04.5 22:29
11111111111111111111111111111111111111
ldfls2021.04.5 15:18
Niestety Polska jest obecnie pod wpływem agentury rosyjskiej. Służby Putina zinflitrowały polską prawicę. Nie przez przypadek jest ona antyunijna i antyzachodnia. Przyjeła narrację Kremla. Dokładnie takie same hasła o zgniłym zachodzie, LGBT, teorie spiskowe - snuje rosyjska propaganda wobec własnych obywateli. W tej całej sprawie ciekawa jest rola pewnego Pana z Torunia.
Ziemkiewicz JUDASZ2021.04.5 15:12
https://www.donald.pl/artykuly/HHGieRAN/ziemkiewicz-zaoral-ziemkiewicza-w-sprawie-epidemii-koronawirusa Rafał Ziemkiewicz komentował wczoraj na antenie TV Republika zagrożenie związane z koronawirusem. Chwalił działania rządu w tym zakresie i krytykował Jarosława Kuźniara za jego dość swobodne podejście do pandemii. - Mamy celebrytów typu pan Kuźniarek, którzy się pieklą, że barista z Włoch z koronawirusem go obsługiwał i że on się w ogóle świetnie czuje. No to już taki koszykarz dostał nauczkę od losu, żeby tak nie kozakować - mówił Ziemkiewicz. Okazuje się, że Ziemkiewicz zmienił zdanie na temat zagrożenia. Zaledwie tydzień temu - w tym samym studio - bagatelizował sprawę.
JUDASZ za srebrniki w TVP2021.04.5 15:29
https://dorzeczy.pl/kraj/140328/zlatuje-sie-cala-zulia-z-miasta-ziemkiewicz-ostro-o-starciach-podczas-strajku-przedsiebiorcow.html
anaons2021.04.5 14:35
chlopys zapomnial, ze polska to zebrak proszacy o kase z Unii i ze ta kasa plynie glownie z Niemiec? Zapomnial tez, ze Niemcy sa najwiekszym inwestorem i daja duzo miejsc pracy polakom? Zagrozone Niemcy moga zaglodzic polakow i to zrobia, jesli poczuja, ze polacy im przeszkadzaja. Antysemicki ryk tego palanta jest na domowy wylacznie uzytek. Nie polacy maja glosne media na swiecie ich glos to jak brzeczenie much dla swiatowej opinii uszu. I nigdy nie beda ich mialy. Zalosne te pohukiwanei i szabelka zardzewiala pobrzekiwanei. p0lak nic sie nie nauczyl z historii swoich klesk?
Anonim2021.04.6 7:08
znowu jakiś troll, wielbiciel szparagów
Anonim2021.04.5 13:48
Chyba ci się coś pomyliło w szarych komórkach ( R. Ziemkiewicz ) ? Ile wziąłeś kasy za działania na rzecz Wojny Hybrydowej.
Izydor2021.04.5 10:59
Czy tą grą będzie dupniak? Obawiam się że cokolwiek innego daleko przekracza horyzonty intelektualne obecnej ekipy.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.5 9:50
Dmowski byl p[atnym agentem rosyjskim,zarty na bok.. Ziemkiewicz jest Qurwa ,ktora bierze pieniadze od wszystkich, ,lize sie nawet z Jaruzelska,i nie ma sladu moralnosci w jego zylach. Jest masonem,i z drugim masonem Orlem zalozyli masonska loze znana jako Klub Ronina. Jest ateista i wrogiem katolicyzmu,i masonskim liberalem w duchu Korwina. Endecja to radykalny wrog moralnosci katolickiej i Wolnej Polski,te swinie sa nawet wrodzy wobec Polskich Powstan Narodowych. Krotko to tak,ze Ziemkiewicz to masonsko-endecki agent rosyjski ,gorzej i bardziej lajdacko po prostu nie mozna. To ,ze proteguje go i Sakiewicz i Korwin swiadczy o rozleglosci wplywow ,na ktorych sie opiera ta ropucha. Endecja i Konfederacja to wrogowie Niepodleglosci Polski,Narodu Polskiego i Kosciola Swietego Powszechnego.
Anonim2021.04.5 13:59
widzisz, jednak jest cos nas laczy, ocena Ziemkiewicza... zycze zdrowia i polecam kudzu jako suplement..
Anonim2021.04.5 14:36
on uczen kaczynskiego pedala i klamcy genetycznego.
ostorze2021.04.5 8:50
Aby Polska była postrzegana jako silne państwo, musi prowadzić własną politykę, nie oglądać się na Wielkiego Brata. Bronić przede wszystkim swoich interesów. Wtedy coś się uda
katolicka deratyzacja Polski2021.04.5 9:52
No wlasnie ,swoich interesow,a nie rosyjskich. Tymczasem Putin na Westerplatte oglosil Doktryne,wedlug ktorej Polska jest tworem nielegalnym wedlug prawa miedzynarodowego,i powinna byc pddana Rozbiorom.
polon2021.04.5 10:34
podaj źródło twoich rewelacji,
hatolicka deratyzacja Polski2021.04.5 14:17
Jestes ruskim idiota z Konfederacji Targowickiej. Przemowienie Putina z Westerplatte jest powszechnie dostepne wraz z tlumaczeniem na youtubie,i od lat go polecam,bo bez jego znajomosci mozna miec jakies zludzenia na temat Putina. Bo jak ta swinia zdechnie ,to nie wykluczone ,ze sie otworza jakies okienka.
Mirek2021.04.5 8:42
Panie Ziemkiewicz . Zgadzam się z Panem że Rosja nie jest hegemonem i powiem jeszcze że hegemonem już nigdy nie będzie bo jej czas już minął . Natomiast Rosja jest bandziorem globalnym który miesza się na całym świecie w rozmaite konflikty . Dla Polski Rosja z bandziorem Putinem jest zagrożeniem jak najbardziej . Rosja najpierw wyrżnęła Czeczenów , następnie napadła na Gruzję aby w następnej kolejności zaatakować Ukrainę . I jak powiedział prezydent Lecz Kaczyński w następnej kolejności będą Państwa Bałtyckie.....a potem może nawet Polska . I dlatego musimy zbroić się . Te 2% PKB które wydajemy na zbrojenia i tak się tym chwalimy to jest całe gó...no !! . Polska na zbrojenia powinna wydawać co roku przynajmniej 20....25 miliardów dolarów !!! .
katolicka deratyzacja Polski2021.04.5 9:53
Rosja jest bandziorem,czyli hegemonem na terenie swoich wplywow.
Po 11 ...2021.04.5 8:29
Katolickie Święto, a co jest nr. 1 na fronda od wczoraj ... "Rosja w tej chwili nie jest hegemonem i powinniśmy ten fakt wykorzystać do polskiej gry". Katolicy yo jednak prezydenci.
Böno2021.04.5 8:18
Pan Rafał bardzo trzeźwo i realistycznie ocenia sytuacją polityczną i stosunki jakie powinny być między Polską i Rosją. Jeżeli będziemy się izolować od Rosji - ogromnego rynku zbytu, czy od Chiny, to nie jesteśmy żadnymi graczami nic nie osiągniemy. Nawet USA kupuje rtopę od Rosji i handluje gdzie się da i czym się da, tak samo kraje europejskie, nawet przyjazne nam Węgry. I to nie tylko tak, że to Rosja nie chce mieć z Polską nic wspólnego, ale też i Polska wiele razy, a szczególnie w ostatnich latach prowadzi wrogą polityką wobec Rosji. Izrael pluje nam w twarz, a my zachowujemy się, jakby deszcz padał. Ukraińcy też nie są nam życzliwi i wychwalają swojego bohatera, mordercę, Banderę, A jak wrogo zachowują się politycy niektórych państw Unii E. - też widzimy. Ufać to przede wszystkim trzeba sobie, swojej polityce zagranicznej dla dobra polskich interesów. Nie bo nie i bjotowanie wszystkiego -to głupota, a na naszej głupocie korzystają inni.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.5 9:57
Ziemkiewicz jako endek,ateista i mason nie jest Polakiem ,tylko podstawionym patriota rosyjskim,i po prostu agentem wplywu !
Anonim2021.04.5 7:37
Z Rosją nie za bardzo jest możliwość rozmowy bo Rosja nie chce rozmawiać z Nami. Dla Rosi nie jesteśmy partnerem do rozmów możemy być jedynie wasalem składającym hołd. Rozmawiać oni wola z silniejszymi Niemcami i Francuzami i zawsze tak było. Ponadto z kim tam rozmawiać z tym KGBistą Putinem to figurant , który musi wszystko uzgadniać ze swoim KGBowskim zapleczem a to się nie garnie do jakiejś współpracy z Polską jedyną rolą w jakiej oni by Nas obsadzili to rola wasala, z którego mogą czerpać korzyści. Tak zawsze było na przestrzeni historii tak jest też teraz.My musimy budować swoją silną pozycję w Europie Środkowej i zwłaszcza w tym okresie przejściowym mieć bliską współpracę z USA głownie militarną,
Böno2021.04.5 8:22
My od dawna nie chcemy rozmawiać z Rosją. A jeśli się tak zachowujemy, to czego oczekujemy i jakim to ważnym jesteśmy partnerem dla Rosji? Co im możemy sprzedać? Ja,kie surowce, technologie? A trzeba abyśmy sprzedawali i to przede wszystkim nam powinno na tym zależeć. Węgry, Czechy jakoś inaczej rozgrywają swoją politykę w stosunku do Rosji.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.5 10:01
Putin na Westerplatte podwazyl niepodleglosc Polski ,i dlatego jego agenci go popieraja..
Magna Germania2021.04.5 5:47
Akurat zdanie polski jest nie ważne na świecie i tylko słuchacie go u siebie ! tyle znaczyliście przed wojną po wojnie i teraz
jle_ffm2021.04.5 7:33
No szczególnie jak się ma tak beznadziejną dyplomację i żadnych autorytetów w tej dziedzinie. U nas cała polityka, również ta międzynarodowa jest skierowana na osiągnięcie efektu wewnętrznego 'pod suwerena', niestety ze szkodą dla stosunków międzynarodowych. No ale jeśli o polityce międzynarodowej decyduje jeden człowiek, który nigdy za granicą nie był i jej nie rozumie (już nie mówiąc o znajomości jakiegokolwiek języka nowożytnego, poza polskim ) no to nie ma ci się dziwić.
Józef Bonkzdupytuska2021.04.5 7:53
Podaj jakieś argumenty na to co nabazgrałeś. Bo to takie TVN owskie szukanie urodzin Hitlera. Banialuki po prosu. Proszę konkretnie.
jle_ffm2021.04.5 8:33
Można by o tym referat napisać. Ale kilka z brzegu: polityka 'wstawania z kolan' a de facto osłabianie naszej pozycji w EU poprzez głupie decyzje i skłócanie nas z głównymi graczami w EU (np, Trójkąt Weimarski już praktycznie nie istnieje). W polityce wschodniej w Ukrainą i Rosją to już prawie wcale się nie liczymy. Zamiast być silnym ale i asertywnym partnerem, to jesteśmy naburmuszonymi krzykaczami- a z takimi to nikt specjalnie się nie liczy ani nie chce z nimi trzymać czy rozmawiać. A z drugiej strony mieliśmy wręcz poddańczą politykę wobec USA i trzymanie tylko z jednym obozem Trumpa zamiast mieć szeroki front współpracy, również z Demokratami.
NordRaven2021.04.5 5:34
Spoko żydy z usa i anglii szukają gojów na poświecenie i znaleźli frajerkow ukraińcow czyli zbuntowaną dzielnice Polski i trochę ruskó itatarów a jak sie ich podpuści to zaczną wojnę i zaczną się zabijać a raczej w dupę dostana i na bugu będziemy graniczyć z ruskimi po tygodniu , na tej wojence parchy nie zarobią 2 wietnamu nie będzie
Roman2021.04.5 8:13
Ukraina nigdy nie była dzielnicą Polski. Była częścią Rzeczpospolitej.
Anonim2021.04.4 22:30
Nikt tak bardzo nie zdradzil ludzi rok temu jak wlasnie osoby pokroju liberala Ziemkiewicza i PO ktora jeszcze niedawno kazala sie cieszyc wiosna. PO robila co robila bo to sa zwykle antypolskie gnoje ktore zwietrzyly polityczny interes na destrukcji kraju a Ziemkiewicz mowil co mowil chwalac zakaz wyjscia z domu bo to JUDASZ oplacany za pisowskie srebrniki w tvp. Judasz wypchal swoj portfel za oddanie Polakow w niewole
katolicka deratyzacja Polski2021.04.5 10:05
Dokladnie !
Prawda2021.04.4 22:27
Car Rosji już robi polowanie na Bidena ---Ukraina bedzie walczyć nawet jak zginie 1 Milion Ukraińców , z Ruskimi i marza aby wejć do Moskwy ,,
Żuk Gnojarz2021.04.4 21:41
Rafałek , zagraj jeszcze kawałek .
Żuk Gnojarz2021.04.4 21:39
Pici - Polo , na Małym Boisku
Anonim2021.04.4 21:02
Póki co, musimy wybić się na podmiotowość, osiągniemy to poprzez kooperację z tymi, którzy mają podobne ambicje, nie z tymi, którzy marzą o dominacji.
NaziBarbi2021.04.4 20:42
rosja już nie ma armii, ma złom. Chiny staja się armią.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.5 10:07
Nazi Barbi to Konfederacja,i prowokator rosyjski taki sam jak Ziemkiewicz,
mocz na lewactwie2021.04.4 20:41
Ma rację
gość2021.04.4 20:34
Rosja ma armię silniejszą niż cała Europa razem a reszta się nie liczy, cała gospodarka, produkcja samochodów, na co to komu?? my jesteśmy wyrobnikami a mamy się za potęgę.
Obiektywnie2021.04.5 5:30
usa rosja chiny indie tak wygląda czołówka światowa jeśli chodzi o armie nie mówiąc o atomie bo nuklearnie to rosj ai ameryka jest po za zasięgiem całego świata a i wiem ze u ruskich broń biologiczna i chemiczna jest wysoko rozwinięta więc wojna usa rosja skończyła by się wymarciem nawet szczura na tej planecie
Skrzypek na dachu2021.04.4 20:12
Brawo Konfederacja , bo to racja ze Plandemia to sciema , zadnej grypy nie ma .
Józef K.2021.04.4 20:08
Rosja to nie normalny kraj, z którym raz Polska robi deal , a raz się kłoci. Nie ma węgierskiego, czy włoskiego odpowiednia rosyjskiego powiedzenia: " Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica " . Tak więc Orban, Salvini czy Le Pen mogą z Putinem wchodzić w różne układy, ale w przypadku Polski gra Rosji ma zawsze drugie dno - powrót do przeszłości .A w odróżnieniu od nas Rosjanie są mistrzami w takich gierkach, co wielokrotnie udowodnili w historii .
Anonim2021.04.4 19:58
Budujemy Trójmorze i zajmujemy się swoim kawałkiem podłogi i tyle.
Ateista2021.04.4 19:46
Spokojnie w zadłużonym po uszy hammeryce demokraci doszli do władzy a to oznacza znów wojny głód nieszczęście na swiecie teraz napuszczą Słowian na siebie ukraińcow na rosjan rosjan na ukraińcow a najlepiej dodać tam jeszcze białorusinów i polaków ,żydowskie koncerny zaczną sprzedawać broń tu i tam i banki ich zaczną zarabiać a Słowianie bedą wzajemnie się mordować i tak jak w 20 wieku dziesiątki Słowian ginęło przez żydobolszewie i wojny tak teraz dalej będa ginąc jeśli nie pójdą po rozum do głowy .
1232021.04.5 5:31
dokładnie
Rosja nie jest hegemonem2021.04.4 19:38
Ta, za to Polska jest hegemonem. Głupi Ziemkiewicz, powinien zostać szefem grupy doradców szalonego Antka
Słoneczko2021.04.4 19:40
No właśnioe usa rosja chiny to 3 najpotężniejsze państwa świata a oni twierdzą jakieś kocopoły jak jakaś żydowka na rynku fusow
witold2021.04.4 21:25
Gdzie ,prostaku,przeczytales ze Polska jest hegemone.
Patriota2021.04.4 19:35
Alleluja..Hosanna..! Ziemkiewicz zmartwychwstał..! Na dodatek trzeźwy..Raduj się ludu mój..
Skrzypek na dachu2021.04.4 19:01
Polska moze byc wzorem dla innych narodow gdy Rzad PiS skonczy z falszywa Plandemia i Lockdownowym szalenstwem 9ego Kwietnia bo juz dosc zamordyzmu i niszczenia gospodarki , robienia z biednych ludzi zebrakow . Maseczki do kosza bo to glupota szkodliwa dla zdrowia i tak zaslaniac twarz powoduje niedotlenienie i bakterijne zapalenie pluc i grzybice aspergillosa . Przestancie narzucac zdrowym i ndoroslym ludziom co moga robic i przestancie podatki nakladac na co sie da bo to tez do niczego .
gość2021.04.4 20:37
ja widzę że Polska zmierza do przepaści po równi pochyłej i tylko interwencja Boga by coś mogła zmienić. Niestety nie wiem czy możemy na to liczyć, sądzę że nie.
Rosyjska deratyzacja Polski2021.04.5 10:13
Ziemkiewicz i Konfederacja Targowicka morduja Polakow za szekle i ruble.
Skrzypek na dachu2021.04.4 18:38
Polska powinna prowadzic polityke przyjazna wobec sasiadow Czechow Litwinow i Slowakow ale co do Bialorusi i Ukrainy to najlepsza polityka wschodnia to ta od 1989 Panow Giedroyca i Mieroszewskiego niezmiennie nadal aktualna .
Grizzly2021.04.4 18:07
Gdy Jelcyn był u władzy w Polsce brakło polityków u władzy, którzy mogliby doprowadzić do np. odzyskania Królewca i obwodu a było to możliwe!
Skrzypek na dachu2021.04.4 19:07
Trzeba bylo kupic jak USA Alaske . Wtedy na sto najbogatszych oligarchow to 99 zgodziloby sie .
Po 11 ...2021.04.4 17:44
Typowo faszystowski, komunistyczny sposób myślenia --- jak ktoś jest słaby, trzeba to wykorzystać, najlepiej najechać. Przypominam, że katolik widząc słabość pomaga, a nie ją wykorzystuje.
Skrzypek na dachu2021.04.4 17:43
Brawo Konfederacja .
Anonim2021.04.4 17:28
Polska gra, to niestety tylko gra w cympergaja, na tyle nas stać !!!!!!!
Padre Canalio2021.04.4 17:26
" TYLKO U NAS!!! " bo tylko u Was głupol ma swoje 5 minut :D
Normalne..2021.04.4 17:14
Znów żydki pieprzą propagandę i kłamią jak zawsze .
Skrzypek na dachu2021.04.4 18:17
Wybory co cztery lata ale Sejm to same Zydzi .
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.04.4 16:43
https://i.imgur.com/cdXe6Jb.jpg
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.04.4 16:43
Czekamy na chętnych biskupów, acrybiskupów oraz kardynałów. Który się skusi? Szeregowi klerycy i księża nie pisać.
Kruk2021.04.4 17:11
a rabini ?
oficer LWP2021.04.4 17:00
na zdjęciu ty z kolegą?
witold2021.04.4 17:13
Z czego Ty dumny?
AdamZ2021.04.4 16:34
"analiza polityczna, że w sytuacji, kiedy zaborcy stają przeciwko sobie i Rosja występuje przeciwko Niemcom w sojuszu z państwami Zachodnimi, to my musimy być w takiej sytuacji w sojuszu z państwami Zachodnimi, a w związku z tym również w sojuszu z Rosją, była analizą trafną i genialną." - Doskonałą ilustracją tego "geniuszu" była sytuacja pod koniec II wojny światowej, kiedy to "państwa Zachodnie" wypięły się na nas i oddały Stalinowi, mimo, że byliśmy po stronie "aliantów"!
tak było2021.04.4 16:57
państwa zachodnie stanęły przed dylematem, czy w wojnie przeciwko Japonii ma zginąć jeszcze kilkadziesiąt tysięcy ich żołnierzy czy lepiej namówić do tej wojny Stalina? oczywiście namówili do tego Stalina i zdawali sobie sprawę, że będą musieli mu za to coś dać i pierwsze rozmowy o tym, że Polska będzie pod buten Stalina nastąpiły w 1943 w Teheranie a postawienie kropki nad "i" w 1945 w Jałcie, każde państwo, które walczyło w II w. ś. robiło wszystko aby ich żołnierzy zginęło jak najmniej (nie dotyczyło to ZSRR) i ty uważasz, że Polska była warta śmierci zachodnich żołnierzy? w listopadzie 1981 roku zdrajca Kukliński uciekł do USA i zdradził wszystkie szczegóły wprowadzenia stanu wojennego i co zrobili amerykanie aby zapobiec jego wprowadzeniu? liczyliśmy się tylko jako mięso armatnie, potem afro-amerykanin polski zrobił swoje, afro-amerykanin polski może odejść, przykładem jak zachód poukładał sobie sprawy ze Stalinem jest Austria, gdzie ustalono kiedy ZSRR wycofa się z Austrii i zrobił to w 1955 roku, wycofania się z ZSRR z Polski nigdy nie negocjowano
ech ludzie2021.04.4 16:30
" A wirusy są przecież 8 000 razy mniejsze " no właśnie , i dlatego ,że są takie małe to nie mają skrzydełek i nie latają jak motylki . tylko "siedzą" w kropelkach płynów ustrojowych w tym konkretnym przypadku śliny , jak zarażony ma maseczkę to emituje mniej kropli w których są wirusy
Taka prawda2021.04.4 16:15
WOLE ROSJE BEZ LGBT I ZGNIŁEGO SYSTEMU LICHWY KTÓRY NAM ZAPODANO W UNI NIZ TEN KOŁCHOZ NA SILĘ ZJEDNOCZONY , JEDEN KOŁCHOZ SIĘ ROZPAD ZSRR TERAZ MUSI DRUGI KOŁCHOZ EU !
Kruk2021.04.4 17:13
Zdrowy człowiek też tak myśli i to jest normalne ale zboel tranzole pedofile chomosie nie
Olej2021.04.4 16:12
''Pluć na sowiety'' ??? Nie od nich należy sp..........ć jak najdalej i jak najszybciej się da !!!!! Polityka wykorzystywania sytuacji z sowietami - to taka polityka jaką zrobił gen. Sikorski i jego wyznawcy. Z sowietami nie ma polityki gdyż jest się albo martwym albo uwiązanym na smyczy. I tę maksymę powinien sobie przyswoić pan nadredaktor Rafał. Żeby nie być gołosłownym można przywołać historię, w której nie było momentu aby Polska cokolwiek i kiedykolwiek ,,ugrała'' z sowietami. To jest iluzja taka sama jak zbliżenie polsko - sowieckie w Smoleńsku. I tylko dureń twierdzi że jest inaczej. Co do Dmowskiego jego rozumowanie sprowadzało się do brania sowietów za Rosję, i co było tragicznym jego nieporozumieniem. Sowiety były i pozostaną dla Polski śmiertelnym zagrożeniem. Z wyborem bycia niewolnikiem lub martwym. Dopóki Polska nie doprowadzi do posiadania potężnej armii wyposażonej w broń atomową, dopóty tylko taka alternatywa jej pozostanie.
moryc2021.04.4 16:31
ju widzę jak ci twój żydowski pan z ameryki pozwoli na posiadanie broni atomowej, jedyne co możecie mieć niezależnie od nich to widły do gnoju, sprzedali wam F16 ale bez kodów, sprzedali wam rakiety Jassm ale bez kodów a bez tego bez ich zgody to to nawet nie wystartuje , powinien PIS swoją młodzieżówkę przenieś na inne tematy bo tu tylko kompromitacja
katolicka deratyzacja Polski2021.04.5 10:15
Nazisci z Konfederacji sprzedali Polske za 30 szekli.
Olej2021.04.4 16:43
Nam nikt nie będzie dyktował ani pozwalał. Tym bardziej bazgrał w naszej przestrzeni sowieckiej propagandy kundlenia się. Sami sobie weźmiemy co nam potrzebne aby zbudować broń i armię gwarantującą nam wolność bez całowania kacapskiego tyłka.
moryc2021.04.4 17:07
ty wierzysz w to co piszesz? to dlaczego na rozkaz z USA w poskokach zmienialiście ustawę o IPN i mówiliście, że nikt was nie zmusi do jej zmiany a zmieniliście ją w 3 miesiące? dlaczego na wyraźny rozkaz z USA w ciągu miesiąca zerwaliście wszystkie kontrakty z Iranem i zlikwidowaliście swoje przedstawicielstwo w Iranie? jesteś oficerem propagandy PIS-u? bo tylko takich stać na wypisywanie bredni, możesz się jeszcze bardziej ośmieszyć?
katolicka deratyzacja Polski2021.04.5 10:16
Antyamerykanizm to prowokacje zudowskie i ruble Putina.
Anonim2021.04.4 15:58
w Holandii jest 14 mln doroslych ludzi i 12 tys homomalzenstw. Ani jeden gej wsrod aktualnych zawodowych pilkarzy i ktos dopatrzyl sie 1 wsrod emerytowanych. Piszac to wybuchlem smiechem i dlatego nic wiecej nie dodam
oficer LWP2021.04.4 15:26
zaczyna się kajanie i wazeliniarstwo do pis-u, trzeba się teraz na nowo w ich łaski wkraść a najlepiej można to zrobić pluć na Rosję , trzeba się uczyć od najlepszych czyli Frondy chociaż wiadomo, że to łajno, brakuje kasy z propagandowej tvpis , z której za nieposłuszeństwo wobec wielkiego Jarosława za skutkowało wyrzuceniem na zbity pysk, pisowska kasa potrafi nawrócić każdego
witold2021.04.4 17:10
Pisz na temat,prymitywie.
oficer LWP2021.04.4 20:49
pisowski oficer propagandy i wielbienia Jarosława Wspaniałego ciągle na posterunku, ciągła służba w imię Partii Interesu Syjonu (PIS)
katolicka deratyzacja Polski2021.04.5 10:21
Wladza Putina to wladza zydowskich oligarchow i sojusz z Satanyachu,
matis892021.04.4 15:09
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie to zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku. Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Anonim2021.04.4 15:12
Matis, Ty pewnie jeszcze młody chłop a brzmisz jak niedoruchana dewota. Więcej sexu misiu!
katolicka deratyzacja Polski2021.04.5 10:24
Konfederacja Targowicka niszczy i likwiduje panstwo polskie,a przeciez robia to zawsze wylacznie skrajni lewicowcy. Wiadomo,ze w polityce nalezy patrzyc tylko na to,co kto robi,bo to co kto mowi,nie ma ZADNEGO znaczenia. Konfederacja zatem to skrajnie lewicowa partia ANARCHISTOW.
Anonim2021.04.4 15:03
Obszczymur Ziemkiewicz ukazuje swoje prawdziwe kolory!
oficer LWP2021.04.4 15:28
nie może się pogodzić, że go Kurski z pisowskiej kurwizji wyrzucił, tyle kasy poszło w 3,14zdu, jest o co walczyć
PWL recifo2021.04.4 15:46
Komunistyczny bucu, leki zażyłeś?
oficer LWP2021.04.4 16:27
tak, te pisowskie, im więcej ich zażywam tym bardzie widzę pisowskie łajno i krążących obok PIS padlinożerców, którzy tylko czekają aby swoje ryje w padlinie zanurzyć, on już raz miał gębę w tej padlinie i kasę z tego brał a potem zgłupiał i raczył powiedzieć coś negatywnego o nieskazitelnym PIS i go Kurski z pisowskiej kurwizji wyrzucił, najlepszym sposobem aby znowu być przy padlinie to opluć Rosję, ty jak on też krążysz obok padliny licząc, że też w niej gębę zamoczysz, reagujesz jak dobrze wyszkolony pies, bronić swego pana do dni ostatnich, wcześniej z kurwizji wyrzucono Warzechę, Michalkiewicza czy Gadomskiego oczywiście za niewłaściwie wychwalanie Jarosława
PWL recifo2021.04.4 16:55
Komunistyczny bucu, krążysz wokół wszelkiego lewactwa bo ci się wydaje, że coś ugrasz dla siebie.
oficer LWP2021.04.4 17:09
krążę wokół pisu ale nie wiedziałem, że to jest lewactwo
PWL recifo2021.04.4 17:38
Tępaku, PiS to nie lewactwo. Masz o czymkolwiek pojęcie. Leki zażyj i wódką nie zapijaj.
oficer LWP2021.04.5 6:43
masz rację, to czysty niczym nie skażony bolszewizm
katolicka deratyzacja Polski2021.04.5 10:28
Komuna Konfederacja Jedna Ruska Antypolska Racja.
minona2021.04.4 15:45
Podaj swoje imię i nazwisko, ale to prawdziwe i pod nim judź, cwaniaku.
oficer LWP2021.04.4 16:27
pisowski przygłupie obowiązuje RODO a Fronda nie zgłosiła się do mnie , że będzie administrować moimi danymi, czy w PIS swoją nazwę "Prawo i ..." traktujecie w kategorii bajek dla pisowskiej gawiedzi i się na obowiązującym prawie nie znacie mimo, że to wy PIS je wprowadzaliście
minona2021.04.4 17:40
Lewacki przygłupie, taki odważny jesteś pod anonimowym nickiem. Jak każdy tępo zaciosany kołek lewacki.
katolicka deratyzacja Polski2021.04.5 10:30
oficer LWP udawadnia ,ze nie ma ZADNEJ roznicy miedzy Komuna a Konfederacja Targowicka.