Tylko u nas. Prof. Polak: Trzeba skończyć z niemiecką eksploatacją Polski!  - zdjęcie
02.12.20, 15:26Fot. screenshot - YouTube (Radio Maryja)

Tylko u nas. Prof. Polak: Trzeba skończyć z niemiecką eksploatacją Polski!

106

Polacy są ludźmi otwartymi i życzliwymi dla innych narodów, nawet dla takich, które wyrządziły nam wiele krzywd (jak Niemcy i Rosjanie). Uczestnictwo w Unii Europejskiej czyni w sposób automatyczny innych członków tej struktury naszymi sojusznikami. Tak sposób myślenia wymaga jednak wzajemności. A tej wzajemności nie ma. Silniejsze od Polski kraje Unii, jak Niemcy czy Francja próbują traktować nas jako państwo drugiej kategorii. W ostatnich latach mieliśmy sporo przykładów takiego postępowania, teraz jednak doszliśmy do ściany. Pomysł, aby uzależnić wypłatę dotacji unijnych Polsce i Węgrom od przestrzegania tzw. zasad praworządności (ocenianych przez grupę urzędników Komisji Europejskiej) to próba uczynienia z tych krajów terytoriów zależnych wprost od Brukseli. A tak naprawdę jest to próba mocnego uzależnienia nas od Niemców, którzy coraz mocniej i bezczelniej rozpychają się w Unii Europejskiej.


      Polska i Polacy całkiem niedawno mieli do czynienia z niemieckimi rządami na naszych ziemiach. Niemcy  podczas II wojny światowej dokonali nieprawdopodobnych zbrodni wobec Polaków: wymordowali blisko sześć milionów  naszych obywateli, wywozili miliony Polaków na roboty przymusowe w głąb Rzeszy (gdzie byli zazwyczaj traktowani gorzej niż zwierzęta), terroryzowali i poniżali naszych  rodaków, więzili ich i torturowali w obozach koncentracyjnych i gestapowskich oraz policyjnych kazamatach,  zniszczyli setki polskich miast i tysiące wsi, zrabowali nasze skarby narodowe, dzieła sztuki, aktywa bankowe, zakłady przemysłowe, wywieźli do Rzeszy w celu zniemczenia 200 tysięcy polskich dzieci, celowo spalili wiele polskich zabytków, skarbów kultury, największe archiwa i biblioteki. Te zbrodnie nigdy nie zostały odpowiednio ukarane.  Tylko nieliczni zbrodniarze stanęli przed sądami Republiki Federalnej Niemiec, gdzie zapadały zazwyczaj niewielkie wyroki, egzekwowane jedynie w małej części. Mordercy wielu tysięcy ludzi wychodzili zza krat po kilku latach ze względu na stan zdrowia. Zrabowane dzieła sztuki i archiwalia pozostają nadal w zbiorach niemieckich, a polskie apele o ich zwrot kwitowane są bezczelnymi i cynicznym odpowiedziami. Polacy, którym bestialstwo niemieckich żołnierzy, policjantów i urzędników odebrało zdrowie i mienie, nie dostali żadnych odszkodowań lub uzyskali odszkodowania w wymiarze tylko symbolicznym (polscy więźniowie niemieckich obozów koncentracyjnych). Polska w praktyce nie dostała prawie żadnych rekompensat od Niemiec ani za straty materialne (głównie w wyniku rabunku na gigantyczną skalę i celowych zniszczeń), ani za straty moralne, ani za wymordowanie milionów obywateli polskich oraz za darmową przymusową pracę milionów Polaków.

     Można było mieć nadzieję, że po tym wszystkim nasi zachodni sąsiedzi zmądrzeją i zrozumieją, że z sąsiadami trzeba mieć dobre relacje. Niestety Polska jest traktowana przez Niemcy wyłącznie jaki neokolonialny rynek zbytu. Kilka naszych krajowych gałęzi przemysłu (cukrowniczy, elektroniczny, część przemysłu chemicznego) zostało celowo zniszczonych za berlińskie pieniądze, aby nie stanowiły konkurencji dla gospodarki niemieckiej. Niemcy inwestują w Polsce jedynie w nisko rozwinięte dziedziny przemysłu i starając się wywieźć znad Wisły jak najwyższe dochody bez względu na koszty społeczne i ekologiczne. Niemieckie aspiracje do stopniowego odzyskiwania Ziem Zachodnich i Północnych realizowane są poprzez lansowanie w Polsce zasad wielokulturowości i własnej wersji historii tych ziem. Podporządkowaniu politycznemu Polski służy też wybudowany (wraz z Rosją) na dnie Bałtyku gazociąg (Nord Stream), który umożliwia szantaż energetyczny naszego kraju. Elity polityczne Niemiec brutalnie ingerują w polskie sprawy wewnętrzne, wykorzystując do tego instytucje Unii Europejskiej.

     Obecne wykorzystanie przez Niemców swojego przewodnictwa w Unii do zmontowania systemu szantażowania Polski i Węgier powinno stać się momentem zwrotnym w naszych relacjach z sąsiadem zza Odry. Trzeba powoli wprowadzić szereg mechanizmów ograniczających niemiecką eksploatację naszego kraju. Wystarczy zresztą zastosować metody realizowane przez całe lata w Republice Federalnej Niemiec. Pomimo przynależności tego kraju do Unii, w praktyce niemożliwe jest wygranie w nim jakiegokolwiek przetargu przez firmę nieniemiecką. Urzędnik, który pozwoliłby na to, straciłby szybko swoje stanowisko. Oczywiście po cichu i pod jakimś pretekstem, bo Niemcy oficjalnie i głośno mówią o równości, dostępie do rynku etc. Wydaje się, że zastosowanie podobnej metody w Polsce wobec firm niemieckich przyniosłoby dobre efekty. Niech wykorzystują swoje moce przerobowe w Rosji. Może to być sprawdzian sprawności ich firm - tam to dopiero trzeba mieć umiejętności i zdrowie, żeby inwestować! Trzeba też schłodzić retorykę mówiąca o sojuszu i dobrosąsiedzkich relacjach. To są kłamstwa, które niczego Polsce nie przyniosą.

 

A tak naprawdę chodzi o podporządkowanie naszych krajów Niemcom. Nasi sąsiedzi zza Odry Polską i Polakami zwyczajnie pogardzają.

 

Wojciech Polak

 

Komentarze (106):

czekista2020.12.29 19:25
To już nie jest żadna UE tylko IV RZESZA! Niemcy, niby przegrane państwo, odbudowali najnowocześniejszy przemysł, bo im Amerykanie swoimi nalotami dywanowymi "posprzątali"; potem pod parasolem amerykańskiej osłony-zero wydatków na obronę!, i dzięki pieniądzom z planu Marshalla osiągnęli poziom, dla nas nieosiągalny! Teraz należałoby przeprowadzić kolejne naloty dywanowe i wyrównać...
Ziomal2020.12.27 12:35
Skoro Niemcy traktują Polskę jako neokolonialny rynek zbytu, to dlaczego jest większym partnerem ekonomicznym dla Niemiec niż Rosji. Od czasu kiedy jesteśmy w UE, Polska nigdy wcześniej w swojej historii nie była tak zamożnym krajem jakim jest teraz.
Robert2020.12.7 17:17
Odnośnie budowy rurociągu Nord Stream, jest rzeczą oczywistą że zarówno Niemcy jak i Rosja przyjaciółmi nie są a co do odszkodowania w przypadku Niemiec, to obecnie właśnie jest realna szansa....ale wszystko zależy od naszej polskiej determinacji.
Robert2020.12.7 17:12
Dziękuję Panie Profesorze, wielkie brawa za trafną wypowiedź. Jest sprawą honorową dla każdego Polaka uświadomienie Niemcom.../'Panom Europy";'Panom świata" za jakich się uważali/ ...że powinni oddać nam co nasze bezdyskusyjnie skoro podobno jesteśmy w sojuszu i wypłacić odszkodowanie za bestialskie mordy, łupienie kraju w II wojnie.
Świetny tekst2020.12.4 8:35
Nic dodać, tylko realizować.
Anonim2020.12.3 20:15
Pisiory zostali z ręką w nocniku.No może nas jeszcze poprze San Escobar.Banda kretynów.
Anonim2020.12.3 15:26
Niemcy z ruskimi, to najwięksi zbrodniarze, mordercy i złodzieje w dziejach świata. Symbolicznie różnią się tylko kształtem wąsów Hitlera i Stalina oraz sposobami i formą kradzieży, mordu i indoktrynacji. Nam, Polakom, żydki i inni wrogowie Polski przykleili łatkę "pijaka". I choć właściwie nie różnimy się z piciem od innych nacji, a mieszkając długo w Anglii, mogę stwierdzić że pijemy od angoli więcej tylko dlatego, że mamy mocniejsze głowy, to mimo wszystko lepiej być (najczęściej niesłusznie) posądzanym o pijaństwo, niż jak niemcy być twórcą Auschwitz, Treblinki, komór gazowych, lub jak ruscy - Gułagu i 150 milinów wymordowanych przez komunizm
Olo2020.12.3 13:36
Tak, wszyscy polscy patrioci od jutra oddają Niemcom Mercedesy, BMW, Audi, zamykają wszystkie firmy z udziałem kapitału niemieckiego (i wyrzucają na bruk setki tysięcy polskich pracowników z tych zakładów). Demontują wszystkie urządzenia firmy Siemens, oddają setki tysięcy wiertarek Bosh. Najlepiej też zburzyć historyczną zabudowę niemieckich miast np. Wrocławia. Aha, i zamykamy zachodnią granicę Polski. Ale już !!!
jle_ffm2020.12.3 14:00
Tacy z nich 'patrioci' ale tylko mocni w gębie na forum.
Anonim2020.12.3 16:01
To nie my niemcom, tylko niemcy nam mają oddać to co ukradli ich dziadkowie, a oni dziś z tego korzystają i żyją w bogactwie, choć pewnie do czasu.... Nie ma niemieckiej rodziny, która nie wzbogaciłaby się na wojnie, mówią że nie ma strychu w niemczech gdzie nie byłoby czegoś ukradzionego w Polsce. Mojemu śp. dziadkowi ukradli na ten przykład pamiątkę rodzinną dużej wartości która przypadkowo odnalazła się dopiero w 1988 r. i ledwie zwrócona bez słowa przepraszam. Na majątek tych firm, jak BMW, Siemens, mercedes, boss itp. robili nasi dziadkowie, których hitler wziął na "saxy" a wielu zmarło tam z wycieńczenia. Trzeba mieć ojkofobie, żeby pisać takie wiernopoddańcze brednie jak ty, albo być zwykłym głupcem tudzież volksdeutschem
PRAWDA2020.12.3 13:33
Niemcy powinny być bombardowanie co 50lat profilaktycznie bez podania przyczyny- WINSTON CHURCHILL
Bogo2020.12.3 13:10
Nałożyć na nich podatek od obrotu (10%) co pokryje nam straty na Unii z nawiązką
jle_ffm2020.12.3 12:44
Patrząc na tę całą dyskusję poniżej i wpisy bezrefleksyjnie popierających 'dobrą zmianę', to widać po owocach, że nie na marne poszły te 2 mld z naszych pieniędzy na zakłamaną pisowską propagandę. Kurski miał jednak rację w jednym: 'ciemny lud to kupi' (włączając w to profesora).
verizanus2020.12.3 14:10
Oczywiście, że kupi wszystko kto jak kto ale Goebels i jego pobratymcy wiedzą o tym chyba najlepiej. Kapitał zagraniczny w mediach robi swoje. Zapatrzenie w UE wciąż duże. Zresztą gdyby nie niemiecka propaganda (w tym wykupione gazety) tylko rzetelna informacja Polska nigdy by w UE nie była na takich warunkach. Zresztą każdy trzeźwy człowiek widzi jak wyglądają dopłaty dla rolników zachodnich a jak polskich, jak sytuacja mniejszości polskiej a jak niemieckiej. Propaganda goebelsowska wyjaśni że tak musi być ;)
jle_ffm2020.12.3 14:26
Próbkę tego (albo i całość) jak wygląda rzekomo polska informacja wg planów pisowców to masz w TVP i jesli uważasz że jest rzetelna i bezstronna...to gratuluję dobrego samopoczucia.
Anonim2020.12.3 21:58
Szczególnie kupią to profesory z nadania PiSowskiego !!!!!!!!!!!!!!!
Glaudiusman2020.12.3 11:49
Oczywiście należy skończyć z tą kolonialną eksploatacją Polski przez zbrodniarzy i złodziei poprzez zabory do ostatniej wojny. Muszą zapłacić setki bilionów Euro za wszystkie zbrodnie i złodziejstwa u nas.
grimm2020.12.3 11:20
"Trzeba powoli wprowadzić szereg mechanizmów ograniczających niemiecką eksploatację naszego kraju." - to jest ale kuriozalne. Taka konkluzja po 2004 roku ! Gdzie byli politycy by temu zapobiec? 16 lat ! Powoli wprowadzać mechanizmy? Niemcy maja do czynienia z ignorantami lub zdrajcami Polski dlatego tak dobrze im idzie. Nie ma co się skarżyć, trzeba mysleć i działać, albo nie bierzcie sie do rządzenia !
verizanus2020.12.3 14:13
W punkt. Rzeczpospolita płaci profesorom latami a oni teraz jakby się dopiero co obudzili ;)
Miasto Breslau na rubieży2020.12.3 11:13
Auta z Niemiec a odzież z Chin.
Anonim2020.12.3 10:55
Jak się prostacy nasłuchają takich pseudo profesorów w prawicowych mediach to nie dziwi że Polska to stracony kraj.
verizanus2020.12.3 14:15
Jasne. jakby słuchali takich prof. jak Senyszyn, Środa czy Hartmann kraj byłby kwitnący.
Anonim2020.12.3 10:45
Ten gość jest totalnie odjechany. Czemu nie czyni wroga Rosję? czyżby tam był jego kierunek ?? Komu przeszkadza współpraca z Niemcami ???
verizanus2020.12.3 10:54
Może tym samym co z Rosją? ;). Tyle że Rosja chyba jednak nie ma pretensji terytorialnych do Polski ;)
Anonim2020.12.3 10:57
A Niemcy mają pretensje?? To my zyskaliśmy niemieckie ziemie a straciliśmy wschodnie, to Rosja zamiast dać Polsce reparacje, to jeszcze dodatkowo okradła to co dało się wywieść, ale ten pseudo profesorek nic na ten temat, czemu??
pp2020.12.3 9:53
Panie Polak zacznij od siebie. Po co kupowałeś niemiecki samochód? Przestań kupować w Lidlu. I zajmij się sobą a mnie przestań pouczać.
krępa_klempa2020.12.3 10:41
Kupił niemiecki samochód bo miał "PRAWO WYBORU" głąbie. I tak powinno zostać.
pp2020.12.3 19:42
Sam jesteś głąbem. Wracaj do szkoły idioto bo niczego nie rozumiesz tłumoku.
verizanus2020.12.3 10:57
O to przecież mu chyba też chodzi, żeby Niemiec mógł kupić polskie auto i kupować w np "Społem". W latach 90-tych jak Polacy chcieli wejść na rynki niemieckie Niemcy ZAKAZALI działalności "Społem" na ich terenie ;). Niezły dowcip co ;)
pp2020.12.4 8:10
Społem to taki gigant że nawet na rynku krajowym nie istnieje. Z pewnością Niemcy drżeli przed taką potęgą.
Juris2020.12.3 9:34
W Polsce nie będzie dobrze dopóki naród będzie się kłócił, wyzywał od zdrajców i wybierał do rządu tępaków, nieuków z lepkimi rączkami. Dopóki nie zaczniemy szanować naszych sąsiadów i dopóki nie przestaniemy z nimi wojować to zawsze będziemy nędzarzami. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Pokorne cielę dwie matki ssie. Polak szuka okazji do kłótni, żyje kłótnią. Jeśli nie znajdzie powodu do kłótni to sam ją sobie wymyśli. Polacy to najgorszy naród na świecie.
Angelo2020.12.3 21:58
Skoro masz takie zdanie o Polakach,to co robisz w Polsce i dlaczego posługujesz się naszym językiem?Może powinieneś szwargotać?!
Grizzly2020.12.3 9:18
Współpracować możemy ze wszystkimi ale próby narzucenia ideologii powinny kończyć się przed Komisją Badania Zbrodni Przeciwko Ludzkości Trybunału w Hadze!
MaxFiend2020.12.3 8:20
Zapomniał tylko pajac napisać, jakim kapitałem zamierza "napędzać" polską gospodarkę. :-D
salamandra2020.12.3 8:35
Dla ciebie cieciu Pan Profesor. Idź do lidla i kup sobie niemiecką kiełbasę pajacu i popij niemieckim szczochem piwnym.
Anonim2020.12.3 10:48
de....lu w Lidlu większość towaru wyprodukowana w Polsce. Polscy producenci zalewają niemiecki rynek, a ty bredzisz, jak ten chory pseudo profesor.
MaxFiend2020.12.3 11:13
Ta profesorska miernota nie jest dla mnie żadnym autorytetem. Jego wiedza i poziom są żenujące.
Andy Semicki Rabin2020.12.3 9:20
Jak się żydowi nie podoba, to droga wolna do Niemiec, tam żydzi przyjmowani są szczególnie ciepło, to już historycznie ugruntowana zaszłość. Tam będziesz mógł z miłością komentować Budestag, na codzień! :D
Anonim2020.12.3 11:15
Andy Semicki Rabin - zadzwoń do swojego lekarza, bo widać leki za słabe :))
pp2020.12.3 9:54
Nie zapomniał. Tylko źle by wyglądało jak by wspominał o pieniądzach ukradzionych społeczeństwu pod płaszczykiem podatków. Centralnie sterowana gospodarka im się zamarzyła.
kaka2020.12.3 7:06
Niemcy nakierowuja cala unie przeciw Polsc e i wegrom, ta IV rzesza nie wyzewkla sie ognia i krwi---Przeto list biskupow ktorzy powiedzieli po wojnie przebaczamy i prosimy o przebaczenie trzeba podrzec na ich oczach i rozpoczac zacioekla obrone Polski przed szwabia -kazdy kto bedzie przeciw polsce robil protesty lub rozruchy musi byc surowo ukarany.Obowiazuje porzadek i prawo Boze
NEOS com pl2020.12.3 8:41
... a co robi POlska totalna oPOzycja ... jest sto razy gorsze ... a za wszystkom stoja ... M A S O N E R I A bo to oni rzadza ... EjU ... nikt inny ... https://www.youtube.com/watch?v=DdmsHd0tARo&t=1s
ala2020.12.3 6:39
"Podtrzymywanie protestów na ulicach może przedłużać stan, w którym zagraniczne media źle mówią o Polsce. To na pewno jest działanie takie, które próbuje obciążyć PiS, ale to też próba podtrzymania i dostarczania via media. Opinia publiczna innych krajów wie o Polsce tylko tyle, ile się dowie z mediów tamtejszych. Chodzi o to, żeby dostarczać cały czas nowe obrazy, nowe słowa, które mają budować skrajnie negatywny wizerunek Polski. działanie takie, które próbuje obciążyć PiS, ale to też próba podtrzymania i dostarczania via media. Opinia publiczna innych krajów wie o Polsce tylko tyle, ile się dowie z mediów tamtejszych. Chodzi o to, żeby dostarczać cały czas nowe obrazy, nowe słowa, które mają budować skrajnie negatywny wizerunek Polski." Wypowiedź Spurek to stek kłamstw, zmyśleń i oszczerstw bez pokrycia. Za oczernianie Polski i Polaków powinna zostać ukarana bezwzględną odsiadką.
pp2020.12.3 9:55
Przecież pis sam (słuchając watykańczyków) wywołał te strajki. Po co było ruszać trudny temat w dobie pandemii?
Anonim2020.12.3 0:49
Trzeba najpierw skończyć z polską eksploatacją Śląska . Ledwo się przyroda nieco odrodziła po rabunkowej gospodarce PRL , księżycowy krajobraz się zazielenił to znów będziecie wycinać miliony drzew by kilku Żydów mogło zarobić . Jedyne unikatowe miejsca w Europie , czyli jary pomiędzy Wodzisławiem a Jastrzębiem Zdrój , a raczej ich resztki po niszczącej działalności szybów kopalnianych przestaną istnieć . Bo kilkorgu jastrzębskim Żydom zachciało się błysnąć pomysłem i przy okazji zarobić ? A kto będzie tą koleją jeździł jeżeli polikwidują kopalnie i większość przyjezdnych się wyniesie ? Kozy ? Obecnie z Rybnika przez Wodzisław do Chałupek jeździ 5 osób na kilku wagonowy skład pociągu . Dla takich kilkorga chcenie niszczyć unikatowe tereny ? Polska gospodarność a więc czegóż można się po nich spodziewać ? A Mikołów i jego ogród botaniczny ? Cały Śląsk PROTESTUJE . Śląsk jest długo cierpliwy , ale wszystko ma swoje granice . Oby was nie zaskoczył i nie zechciał z powrotem do Niemiec należeć , który go nawet w 1/ 100 tak nie wykorzystywał i degradował jak Polska . Macie teraz na pieńku z UE , Trampa nie ma a więc sobie uważajcie .
Anonim2020.12.3 0:51
Chodzi o Koleje Szybkich Prędkości . Jeżeli ktoś nie domyśliłby się .
czyli co?2020.12.2 20:45
zamkniecie niemieckie montownie? uruchomicie stocznie, które PO zlikwidowała ? zaprzestaniecie dostarczania do Niemiec i ich fabryk podzespołów i części? jak oni nie kupią to nikt nie kupi, wykupicie ich media?
Anonim2020.12.2 22:59
z glodu zdechna bez niemieckich biznesow. i bez niemieckiego zasilku dla polskich zebrakow. zalosne machanie polskA SZABELKA. JAK W 1939.
Anonim2020.12.3 8:20
Won za Odrę i szykuj się na wypłatę reparacjii wojennych szwabie
czyli co?2020.12.3 16:08
dziękuje za taką pisowską radę, tylko mi do szczęścia brakuje pisowskich obłąkańców
NEOS com pl2020.12.3 8:45
W Europie wszystko nalezy do masoneri zydowskiej . Ale umieja sie czaic , a ludzie skacza sobie do gardla !!!! https://www.youtube.com/watch?v=UWpZoapeNEk&t=233s
Steve2020.12.3 9:10
Odezwał się kolejny płatny volsdeutsche.
Kiki2020.12.2 19:41
Juz niepamietam, czy o tym w ktoryms z moich zeszycikow pisalam. Byc moze. Polska podlegala zaborom. Polska "dala" sie zaatakowac i to dwa razy. Polska szybko sie poddaje. Polske trzeba przyprzec do muru. Polske trzeba sprawdzic, czy potrafi, czy da rady obronic suwerennosci, czy potrafi, czy potrafi obronic wlasnej wolnosci. Polska wygrala. Polske trzeba trzymac w archiwum, ciagle jej przypominac, ciegle sprawdza, ciagle wydlubywac stare, by jej pomoc sie odnalezc. No coz, zdradze i ja tajemnice: Polska jest mocna w psychosyntezie, a polscy psycholodzy uznali przed ca. 30 laty, ze nie ma lepszej i mocniejszej podstawy jak teologia. To boli innych. Na tym moga Polacy sie zawiezc. Pokaz mi ... a powiem ci, kim jestes. Przemoc innego wobec ciebie, uczyni ciebie mocnym. ...
ak2020.12.2 19:23
Trzeba skończyć z eksploatacją Polski przez pisiorów.
NEOS com pl2020.12.3 8:48
hahaha a to zydki sie ucieszo , zes ... taki goj lemingowiec ... https://www.youtube.com/watch?v=UWpZoapeNEk&t=233s
verizanus2020.12.2 19:02
Tylko jak pokonać Niemców? Są silniejsi mają oddanych folksdojczów i dobrze zorganizowaną 5 kolumnę. Zresztą jaki zdemoralizowany naród nie gardziłby takim narodem który wypłaca wysokie uposażenia (w tym emerytury) własnym kato i tym którzy im szkodzą? Czy przypadkiem naród który oddał bez walki własny przemysł, media i reputacje obcym nie zasługuje aby na pogardę??? ;)
trocki2020.12.2 20:50
zapytaj Tuska, Szczerby, Schetyny i innych dlaczego zlikwidowali polski przemysł stoczniowy? Niemcy swój wspierali dotacjami, oprócz przemysłu poszło się je...ć ok 50 tys miejsc pracy z zakładów kooperacyjnych w kraju, nikt się o to nie pyta, nikt nie ma tego PO za złe, ilu na taki syf głosuje
NEOS com pl2020.12.3 8:51
Czy niemcy nosza ...pejsy ...???? https://www.youtube.com/watch?v=VF36muua8lk
Topek2020.12.2 18:54
W głowie sie nie mieści że tacy głupi ludzie jak pseudo profesor muszą się rodzić. I jak tu nie być za aborcją
Donald2020.12.2 19:13
Spiepszaj szwabie do berlina
gracz2020.12.2 18:32
Profesor a naiwny jak dziecko.
Anonim2020.12.2 21:16
Z Torunia, to wiele wyjaśnia.
pp2020.12.3 9:59
Żyje historią. Mentalnie zatrzymał się w średniowieczu i świat współczesny go przerasta.
bogo2020.12.2 18:27
Pozwać Holendrów że łamią praworządność i okradają całą Unię jako raj podatkowy wprowadzić podatek od obrotu dla wszystkich firm z zachodu (5%), a Holenderskie firmy kontrolować raz na miesiąc aż im odechce się praworządności i kariera tego palanta skończy się za pół roku
NEOS com pl2020.12.3 8:54
hahaha ... o kascie zapomniales ... gdzie ich POzwiesz ... jak w EjU tez ta sama kasta pejsatych w togach ... media , biznesy ... wszystko ... moZad s iSraEla .... https://www.youtube.com/watch?v=VF36muua8lk
jle_ffm2020.12.2 17:16
Skoro tak pan profesor pomstuje na Niemcy i uważa że jesteśmy dla nich tylko neokolonialym rynkiem zbytu, to zapytam z ciekawości : a jakim samochodem pan profesor jeździ? Jakiego sprzętu AGD używa i czy pierze gatki w niemieckiej chemii (ooo, to źle brzmi), zakupy robi w Lidlu, itp, itd. Skoro taki z niego patriota , to może niech zzaapeluje do rządu aby przestał wozić tyłki BMW i Audi (ostatnio pisi rząd 300 nowych aut zakupił, ciekawy jestem jakich?)
verizanus2020.12.2 19:09
Dobre pytanie. Ciekawe kto i kiedy DOPROWADZIŁ DO tego, że jeden naród może tak bardzo wzbogacać się kosztem drugiego? Ciekawe kto pozbawił życia polskich profesorów w latach 40-tych? Kto wykorzystywał bezwględnie to, że Polacy byli pozbawieni własności i normalnego rozwoju aż do końca lat 80-tych i bezwzględnie korzystał z danych (może Stasi) aby zawierać niekorzystne dla Polski traktaty m.in. SKRAJNIE niekorzystnie traktujące oba wzajemne mniejszości na swoim terenie? ;)
mamoń2020.12.2 20:46
co to ma do dnia dzisiejszego?
verizanus2020.12.2 21:13
Ktoś SKUTECZNIE pilnuje wykorzystując dawne zaszłości, żeby był tak jak jest...;)
jle_ffm2020.12.2 22:21
To typowe 75 lat po wojnie a pisowcy i ich poplecznicy dalej używają zgranej karty antyniemieckiej . Zawsze lepiej zwalić na kogoś aby przykryć swoje głupotę i nieudolność.
NEOS com PL2020.12.3 8:57
... goje to nie ludzie ... wg zyda ... https://www.youtube.com/watch?v=lYhb7_cvbYw&t=2s
Hania2020.12.2 17:02
jak zwykle Pan prof. Polak - strzał w dziesiątkę
kgb2020.12.2 20:53
kolejne pisowskie science fiction,
Jan2020.12.2 16:58
potomkowie największych zbrodniarzy w historii świata chcą nas pouczać o praworządności, do tej pory nie zapłacili Polsce za Potworne Zbrodnie, wywołali już 2 wojny światowe teraz robią III rzeszę, krótka pamięć, fałszowanie historii, buta, arogancja, potomkowie zbrodniarzy niemieckich nigdy wam nie zapomnimy co wasi ojcowie zbrodniarze uczynili Polsce i Polakom,
Felek2020.12.2 16:55
Unia Europejska to nie tlko Niemcy czy Francja. Oprócz Polski i Węgier jest tam jeszcze 25 państw, ale tylko nam i krypto-gejom z Fideszu przeszakdza praworządność.
Anonim2020.12.2 16:46
Gdzie jest Mularczyk i niemieckie reparacje ? przed wyborami znowu będą nas okłamywać jak walczą zezgniłym zachodem.Banda kretynów !!!!
NEOS com pl2020.12.3 9:01
to jest typowy dowod , ze niemcami nie rzadza niemcy .... a od zyda ..... (z/d)ostanies .... ino okradziony ... jak frankowicze ... Ja bym tam ..Auschwitz zydom nie odbieral ... jeszcze sie im przyda ...
Foster2020.12.2 16:32
Skąd takie typy się biorą ?. Przecież oni są zagrożeniem dla rozwoju gospodarczego i cywilizacyjnego Polski.
katolicka deratyzacja Polski2020.12.2 16:28
My jak to Polacy,teraz bedziemy gadac,a jak sprawa przejdzie,znowu zapomnimy o krzywdach i zbrodniach niemieckich. Najwyzszy czas ,zeby Polska wysunela propozycje likwidacji Panstwa niemieckiego,i Rozbiorow Niemiec miedzy wszystkich ich sasiadow.. Narod mordercow i podzegaczy wojennych nie ma prawa do swojego panstwa. Jak Kuba Bogu tak Bog Kubie.
man.of.Stagira2020.12.2 16:40
taka propozycja, to znaczy -zaorania Niemiec oraz Francji (jako sojusznika) była rozważana tuż po wojnie przez Amerykanów i Anglików. Niestety, zdaje się Stalin był przeciwny. Można się domyślać dlaczego. Ostatecznie Niemcy nigdy nie były ani kulturowo ani etnicznie ani językowo, ani historycznie jednym narodem. Tak uważali m.in. Fichte, Schelling, Hegel, Marks, Heine, Nietzsche, Hitler (uznawał jedynie mityczną wspólnotę Blut und Boden) -dla przykładu.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.2 16:49
Zgadzam się w 100%
NEOS com pl2020.12.3 9:04
Eu jest dawno masonska ... POd kazdym wzgledem .... tak trudno to zauwazyc ... https://www.youtube.com/watch?v=lYhb7_cvbYw&t=2s
Marian2020.12.2 16:19
O tym wiadomo od dawna.Niestety kolejne nasze rządy, ale też wielu Polaków godzi się na to. Ten rząd próbuje coś robić, ale przecież musi liczyć się z faktem, że większość Polaków jest z takiej sytuacji zadowolona. Najgorzej pod tym względem wygląda lewactwo, to ludzie wychowani na niewolników w swoich domach i szkołach. Jednak najwięcej jest obojętnych ale dotarcie do nich jest bardzo trudne z braku mediów. Za mało na początku transformacji było zwolenników przemian rewolucyjnych.Polałaby się wtedy krew, ale ta krew oczyściłaby kraj z tego co złe.Teraz jest już za późno. Tak jak we wrześniu '39 ze swoich nor powychodziło to co w społeczeństwie najgorsze, krzyczy toto do demokratycznie wybranego rządu wyp***dalać i niewiele można z tym zrobić. Pozostaje tylko czekać aż większości Polaków otworzą się wreszcie oczy.
NEOS com pl2020.12.3 9:06
... jakie nasze rzady .... jestes zydem ???? masonem ???? https://www.youtube.com/watch?v=UWpZoapeNEk&t=235s
Wojtek Polak2020.12.2 16:11
ma pan prof rację ja by dodał że jeszcze trzeba jak najszybciej opuścić ten "bolszewicki burdel" zwany dla niepoznaki UE. wszystkie kraje europy środkowo-wschodniej powinni jak najszybciej opuścić IV rzeszę nazi-komuchów. koniec z okradaniem i szykanowaniem Polski i Polaków!
kgb2020.12.2 20:56
już ja widzę jak POPIS i przystawki rezygnują z koryta
Anonim2020.12.2 16:10
w czasie koronanazizmu jaki w Polsce uprawia PIS, mówienie o Niemcach jest odwracaniem uwagi od prawdziwej okupacji... zniszczona gospodarka, szkolnictwo, slużba zdrowia i ogromne pożyczki nie mają nic wspólnego z dyrektywami UE...... dawno mówiono że nikt nie potrafi być tak okrutny dla Polaków za granicą jak drugi Polak
katolicka deratyzacja Polski2020.12.2 16:20
Konfederacja Rosyjska to organizacja agenturalna prowadzaca dla Rosji wojne hybrydowa.
NEOS com pl2020.12.2 18:45
prawie prawda nie jest prawda ... mason i zyd nawet jak mowi PO POlsku ... jest nie POlskiego narodu ... a w judaizmie jak i w islamie ... jak uwalisz .... "niewiernego" ... w raju czeka ... 17 dziewic na ciebie ... Hazar twoj ... (nie) przyjaciel ... EjU rzadza masoni ... wiec przekomazanie sie ze Francuzami, Niemcami , Wlochami ... to smiech na sali ... https://www.youtube.com/watch?v=7J92IWAnGEM&t=2s
man.of.Stagira2020.12.2 16:00
Niemiecki Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że mówienie o 'polskich obozach śmierci' to kwestia wolności słowa. Którą NIEPRAWORZĄDNOŚĆ wybierasz teraz, Polaku (?)...
Prawda2020.12.2 16:10
Niemcy czyli == Bismar ==Adaś ==terazz Merkel prowadza tą samą polityke jak Niemcy prowadzili w 1939 roku ,,,
NEOS com pl2020.12.2 18:39
... w szkole ... to 3 na szynach ... bo widzisz mrowke a nie widzisz ... slonia marki ... zyd ... https://www.youtube.com/watch?v=DdmsHd0tARo
W tym samym czasie na moim utrzymaniu2020.12.2 15:55
jest conajmniej 10 tysięcy parchów typu: "prof. doktor" Realshit-Woleński, "prof' Hartman, Passent, etc.! I chüj wie ile synagóg, güwnianych muzeów, teatrów, gazet ...
NEOS com PL2020.12.2 18:36
.... a mowili ze ...cesorz to mo klawe zycie ... a co te parchy robia ... deprawuja nasze dzieci ... a ny nusimy im za to placic ... !!!! https://www.youtube.com/watch?v=dGdbn4f0EHI&t=34s
ryszard2020.12.2 15:49
Wydajemy potworne pieniądze na rozwój infrastruktury kolejowej byłoby bardzo dobrze gdybyśmy to robili dla własnego polskiego przewoźnika (PKP Cargo), a nie dla niemieckiego (dla DB Cargo), który jest największym i najgroźniejszym naszym konkurentem. Gogle 2dni temu podały: "Według pracy przewozowej udział PKP Cargo spadł w okresie styczeń-październik 2020 roku do 40,62 proc. rynku z 44,25 proc. w analogicznym okresie 2019 r. Po wrześniu udział PKP cargo wynosił 40,49 proc." Czyli jesteśmy wypychani przez niemiecką konkurencję w tempie ok 5% rocznie. Jak tak dalej pójdzie za 8 lat całe koleje towarowe będą niemieckie. Nasze będą tylko koszty utrzymania infrastruktury i najbardziej deficytowe przewozy pasażerskie.
NEOS com pl2020.12.2 18:33
napewno jest dobrze rozwijac kolej .... ale jak i co narazie decyduje ...kibuc EjU ... zydzi ...mekel ,macaron , pinokio , bruTusek ... to tylko statysci w teatrze lalek ... https://www.youtube.com/watch?v=UWpZoapeNEk&t=57s
Anonim2020.12.2 15:45
Nie każdy Polak to debil i biomasa
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.2 15:43
Brawka
NEOS com pl2020.12.2 15:42
Pan Prof. albo sciemnia albo udaje wariata . Kto rzadzi kibucem EU ???? Niemcy .... ?Francja .... ??? A nie wladza swiatowa "starszych" i pejsatych !!!! Tylko zydzi maja w tym interes !!! https://www.youtube.com/watch?v=7J92IWAnGEM
katolicka deratyzacja Polski2020.12.2 16:22
Jestes antypolska gnida. NIC nie potrafi usprawiedliwic Niemcow ani Rosjan,a zbrodnie zydowskie nie niweluja innych.
MT (‿ˠ‿)2020.12.2 15:41
Polskę od ponad 1000 lat eksploatuje kler!
AAAtomek2020.12.2 16:01
1054
katolicka deratyzacja Polski2020.12.2 16:24
Komunisci to wrog Polski,chwala BOGU bez mozgu !
Wilczur nakarmiony?2020.12.2 15:37
O miseczce z wodą też pamiętaj.
Bob2020.12.2 15:37
Brawo Panie Profesorze Jeszcze polska inteligencja nie zginela
Anonim2020.12.2 15:34
Tak właśnie jest, niestety. Pan Profesor trafił w punkt.