TYLKO U NAS! Aborcja, eutanazja, lewica. Paweł Lisicki: To było coś demonicznego... - zdjęcie
08.02.21, 13:31fot. yt/antykultura

TYLKO U NAS! Aborcja, eutanazja, lewica. Paweł Lisicki: To było coś demonicznego...

75

Mariusz Paszko, portal Fronda.pl: Szymonowi Hołowni przypomniano ostatnio jego poglądy na temat aborcji sprzed ośmiu lat, kiedy to aborcję nazywał wprost zabijaniem dzieci. Obecnie jednak pan Hołownia twierdzi, że on prywatnie jest przeciwny aborcji, ale dla dobra kraju jest w stanie ją zaakceptować. Co Pan sądzi o takiej postawie?

Paweł Lisicki, publicysta i redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”: Myślę, że mamy tu do czynienia z chęcią dostosowania się za wszelką cenę do nurtu. Z pewnością jest to odejście od jego własnych poprzednich przekonań i daleko idąca forma mimikry, dostosowania się, przyjęcia za swój liberalnego dyskursu. To jest zresztą bardzo przykra rzecz. Pan Hołownia nie jest jedynym tego typu przykładem.

Od jakiegoś czasu możemy zaobserwować, że Platforma Obywatelska też bardzo mocno skręca w lewo.

To jest takie dostosowanie do tego, co wydaje się wręcz konieczne. To jest bardzo przykra sprawa, bo jak mało której rzeczy, akurat jeśli chodzi o kwestie dopuszczalności lub niedopuszczalności aborcji w sensie etycznym, sprawa jest moim zdaniem jasna. Tu nie ma innej możliwości interpretacyjnej. Prawda mianowicie jest taka, że aborcja jest zabiciem niewinnego człowieka. I tutaj nie ma żadnych kontrargumentów. Dyskusja dotyczy jednak tego, jakie mają być warunki dopuszczalności zabijania tego niewinnego człowieka. Nie bardzo wiadomo, jak to inaczej interpretować czy próbować nadać temu pozór jakiejś moralnej dopuszczalności, co pan Hołownia próbuje robić.

W ostatnim tekście na łamach tygodnika „Do Rzeczy” pisze Pan o lewicowych środowiskach: „Dla nich nie istnieje rzeczywistość, natura, konieczność – są to tylko słowa powstałe w dyskursie, a dyskursy były narzucane przez tych, którzy mieli władzę, i żeby człowieka wyzwolić należy zmienić dyskurs. Zatem prawdziwe wyzwolenie – a prezydent Biden ma się właśnie za takiego queerowo-genderowego Mesjasza – musi dążyć do wyzwolenia wszystkich z dyskursów opartych na tym, co odziedziczone.” Pisze Pan o poczuciu wyższości nad innymi, jakie dominuje w tych środowiskach lewicowych, a środowiska te zachowują się tak, jakby ich nie obowiązywało prawo. Mnie to się kojarzy w jakiś sposób z orfizmem – starożytną religią - i co by nie mówić, choć środowiska te odcinają się od religii, to jednak ich poglądy i zachowania zdają się taką antychrześcijańską religię tworzyć.

Na pewno istnieje w tym coś takiego, jak elementy gnostyckie współczesnej lewicy, czyli przekonanie, że ma się dostęp do tej prawdy, która przed zwykłymi profanami jest zamknięta. W tym sensie orfizm czy też inne grupy misteryjno-gnostyczne tutaj się zapewne odnalazły.

W tym momencie bardzo ciekawe jest postawienie pytania, jak to się dzieje, że fałszywy pogląd zdobywa tak duże uznanie? Jest prawdą, że w sensie politycznym czy statystycznym poglądy mówiące, że aborcja jest prawem człowieka, są praktycznie bezdyskusyjne na Zachodzie i tutaj Biden jest wyrazicielem w kategoriach statystycznych czy społecznych znaczącego odłamu amerykańskiego społeczeństwa i zresztą podobnie myśli też duża część społeczeństwa zachodniego. Na tej podstawie możemy zobaczyć, do jakiego stopnia banalizacji zła współczesne społeczeństwa zachodnie dotarły.

Okazało się, że bez względu na wartość ludzkiego życia, co należy podkreślić życia niewinnego, już przestaje tam obowiązywać, a w to miejsce szerzy się coraz bardziej radykalny hedonizm. Tak naprawdę do tego właśnie to się sprowadza. W istocie nie ma, moim zdaniem, żadnych rozsądnych argumentów filozoficznych czy też moralnych na rzecz dopuszczalności aborcji. Jedynymi argumentami, którymi się ci ludzie posługują są argumenty czysto hedonistyczne, mówiące o tym, że człowiek unika konsekwencji własnych czynów i w związku z tym przyznaje zgodę na zabijanie niewinnego człowieka. Bo to ograniczałoby jego wolności i przyjemności. Nie ma żadnych innych sensownych argumentów. Z powodu braku tych właśnie rzeczowych argumentów widzimy narastającą agresję, wściekłość, krzykliwość. Tak się dzieje, że kiedy człowiek nie potrafi użyć rozumu, to stosuje różnego rodzaju inne wybiegi, jak na przykład szantaż emocjonalny, czy chęć narzucenia komuś innemu określonego dyskursu, czy też zakrzyczenia go albo ośmieszenia, zawstydzenia. Tak się dokładnie też dzieje w tym przypadku.

Chciałbym też, aby odniósł się Pan do dwóch wypowiedzi, które pojawiły się ostatnio w przestrzeni medialnej, a które mnie osobiście zszokowały. Pierwsza to wypowiedź pani prof. Senyszyn, która w mediach publicznych stwierdziła, że ona jest również za rozważeniem eutanazji dzieci już urodzonych i wymieniła jakieś przykładowe wady takich dzieci. A druga wypowiedź na Twitterze pani Żukowskiej, też z Lewicy, która aborcję farmakologiczną porównała do odrobaczania.

To jest właśnie to, co już powiedziałem, czyli kompletna banalizacja. To jest efekt wprowadzania w państwach zachodnich w latach 60-tych ubiegłego wieku powszechnej dostępności aborcji i wytworzenia się już pokolenia kobiet, dla których wartość macierzyństwa i samego dziecka przed urodzeniem jest gdzieś na marginesie. Wytworzyła się taka mentalność aborcyjna, w ramach której dziecko traktuje się jako obojętny zbiór komórek, coś w rodzaju wrzodu albo narośli, brodawki albo czegoś, co można po prostu usunąć. Porównuje się więc dziecko do tego moralnie obojętnego zbioru ludzkich komórek. W tym sensie jest to czymś przerażającym, ponieważ konsekwencją tego musi być dalsze deprecjonowanie życia i rozwinięcie się mentalności eutanazyjnej.

Jeśli wsłuchamy się w argumentację pani Senyszyn, to nie widzę szczególnej różnicy pomiędzy jej argumentem, a tymi, którzy w latach 30-tych byli zwolennikami programu eutanazyjnego, który pojawił się oczywiście w nazistowskich Niemczech. To jest te sam sposób i ten sam mechanizm rozumowania, gdzie człowiek uważa, że ma prawo dokonywać pozbawiania innych życia ze względu na jakieś wyższe wartości, a w tym przypadku tą wartością miałaby być rzekoma pomoc tym, którzy nie będą mogli posługiwać się swoim mózgiem. To jest przekroczenie tych granic, które zostały przez Boga i przez naturę wytyczone i kiedy się je raz przekroczy, to później nie można się zatrzymać. W następnej kolejności pojawi się pytanie, kto miałby o tym decydować i jakie są te wady, które uprawniają do życia, a jakie do niego nie uprawniają. Obecny postęp medycyny jednak sprawia, że to, co nam się wydaje niemożliwe, za kilka lat może zostać uleczone.

Porównywanie do tego robactwa, wynika z przekonania, że ludzkie życie nie ma żadnej większej wartości, niż życie innych ssaków, a to z kolei wynika z tego, że to myślenie aborcyjne jest bardzo silnie też podszyte ateizmem, agnostycyzmem oraz przekonaniem, że człowiek jest po prostu częścią otaczającej nas natury i w żadnym stopniu nie jest istotą wyższą, że nie ma własnej godności.

Takim bardzo jaskrawym przykładem pozbawienia człowieka godności było moim zdaniem to świadome uśmiercenie w Wielkiej Brytanii naszego rodaka.

To jest tak, że albo cała kultura oparta jest na jakiejś mierze i tą miarą może być na przykład wyższość życia nad nie życiem i tego, że coś istnieje na tym, że nic nie istnieje, albo nie ma miary i uważamy, że fakt istnienia, bądź nie istnienia, że wartość życia nie jest niczym wyższym. Wtedy człowiek pozostaje tylko z jego możliwością konstruowania sobie dowolnych miar i dowolnych wartości i jeśli tak się dzieje, to się okazuje, że nie warto podtrzymywać przy życiu kogoś, kto mógłby zostać uzdrowiony albo uleczony, ponieważ to może być zbyt męczące albo zbyt drogie, albo zbyt ogranicza naszą swobodę działania. Tutaj ludzkie ja i samowola wchodzą w miejsce prawa bożego czy też prawa natury i cały świat zostaje dostosowany do ludzkiej samowoli. Wielka Brytania jest tego dobrym przykładem, ale nie tylko ona, ponieważ ten sam proces możemy obserwować też w innych państwach. Wielka Brytania jest też krajem, gdzie z roku na rok rośnie liczba tzw. wielokrotnych aborcji. I tak na przykład w roku 2019 odnotowano 718 kobiet, które dokonały po 6 aborcji każda, a wśród nich było aż 5 nastolatek. I skala tego zjawiska rośnie tam z roku na rok. To właśnie wynika z tego, że gdy się już pewien próg raz przekroczy, to później już nie ma zahamowań.

Ciekawe jest także to, że w ostatnim czasie szumnie ogłoszono, że przeprowadzono jakieś badania naukowe o rzekomo niskim wpływie aborcji na problemy psychiczne lub psychiatryczne kobiet. Problem polega jednak na tym, że przeprowadzono jedynie jakąś zgrubną analizę na niewłaściwie dobranej grupie badawczej to po pierwsze, a po drugie ankietowane kobiety były średnio 3-5 lat po zabiegach zabicia własnych dzieci. Rzetelne badania przeprowadzono w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku w USA, gdzie badano też kobiety 15 – 25 lat po aborcji. Okazuje się bowiem, że problemy psychiczne i psychiatryczne najczęściej pojawiają się po około 15 latach po dokonaniu aborcji i wśród przebadanych kobiet nawet 70-80 procent miało silne zaburzenia psychiczne i znacznie częściej kobiety takie popełniały samobójstwa. Ale też w krótkim okresie badania naukowe w Nowej Zelandii potwierdziły zaburzenia psychiatryczne u ok. 30 proc. kobiet. - Z kolei badania fińskie, przeprowadzone w latach 1987 – 1994 pokazują, że odsetek samobójstw kobiet, które dokonały aborcji był dwukrotnie wyższy (34 proc.) od od odsetka samobójstw po samoczynnym poronieniu (18 proc.) i 6-krotnie wyższy od samobójstw po udanym porodzie (5,4 proc.) - jak możemy to przeczytać na portalu poradnikzdrowie.pl. Te rzetelne badania są publikowane bardzo rzadko, a jak już ktoś się na nie powołuje, to „postępowa” lewica i inne środowiska tego typu wszczynają wielki szum.

Bo to jest ten typ wiedzy, który pokazuje, że tego typu wchodzenie w miejsce Pana Boga ma swoje oczywiste negatywne konsekwencje. Dlatego unika się publikowania takich rzetelnych badań, ponieważ cały przemysł aborcyjny stara się za wszelką cenę prawdziwe informacje ukryć i i ich nie podawać. Mnie chyba najbardziej zaszokowało w trakcie jednego z ostatnich wydarzeń, kiedy dzieci podczas strajku kobiet krzyczały: „Hej, hej. Aborcja jest ok”. To było coś demonicznego.

Dziękuję uprzejmie za rozmowę

Komentarze (75):

pytanie2021.02.10 20:45
ja jestem za pedofilią. więcej księży pedofilów
ala2021.02.10 20:30
strajk kobiet, tj. lewacka organizacja szerząca nienawiść i nawołująca do mordowania nienarodzonych dzieci! Lempart, Suchanow, Scheuring-Wielgus czy Pichowicz dawno POwinny siedzieć! Najwyższy czas przestać udawać i zamiast używać eufemistycznego określenia "aborcja" nazywać morderstwo morderstwem.
Anonim2021.02.10 4:20
To nasza wina, Panie Redaktorze, oddaliśmy deprawatorom wszystkie istotne aspekty życia, teraz zbieramy owoce. Albo się obudzimy do powagi życia i odpowiedzialności, albo wszyscy zginiemy.
Anonim2021.02.10 4:08
Takich mamy rodziców, jakie młodzieży wychowywanie, biedne maluchy.
Prawda2021.02.9 14:15
Aborcja czyli autanazja --po niej Kobiety kobiety maja zniszczoną psychike w 95 procentach a niektóre popełniaja samobujstwa ===
zorro2021.02.11 12:34
jakiś przykład?
NEOS com pl2021.02.9 8:35
rabbi Lysycky... a zaczemu to gezeta "Do Rzeszy" cenzuruje i niepuszcza komentarzy ???? JudenRat w POlin ????? https://www.youtube.com/user/MJarosiewicz
NEOS com pl2021.02.9 10:34
Ja, chazarski kozi pastuch, mam wszelkie prawa zastrzeżone. Bo będę wrzeszczał, że Lisicki, to antysemita, na razie mieszam go z łajnem, które sam reprezentuję.
NEOS com pl2021.02.9 21:30
... dzieki za reklame POd moim nikiem ... zydzie ...
Anna2021.02.10 10:35
Oj... biedaku czy ty aby rozumiesz co napisałeś?
Anonim2021.02.9 6:54
Jeśli prawakom przeszkadza skrobanie, to trzeba to uszanować, i na klinikach wywiesić napisy informujące, że skrobanie odbyta się tylko dla lewo-skrętnych.
toWarzysz Piwo ????2021.02.9 8:23
... obywatelu ... samoSkrobanie nie jest zabronione ... POd warunkiem niezagrazania zyciu ... "POstronnym" .... latryny stoja otworem ... terapia Szwejka tez dozwolona ... a szczoty butelkowe w przystempnych cenach ... szalom ...
Joanna2021.02.10 10:38
Towarzyszu ...trudno zrozumieć ten wasz język. Pomieszanie z poplątaniem. Jakieś naleciałości ruskie? Analfabetyzm? A może po prostu zbyt dużo alkoholu...
Skrzypek na dachu2021.02.8 21:32
PiS to debile a Lockdown to bezsens .
NEOS com pl2021.02.9 8:28
... czy kot prezesa to PIStolero .... moze ino PO grochowej ... ???? Szczepienia w kapelusz sa najskuteczniejsze !!!! https://www.youtube.com/user/MJarosiewicz
Henry2021.02.10 10:41
Polecam pracę jako wolontariusz w szpitalu gdzie leżą chorzy pod respiratorami, wtedy przekonasz się jaka to choroba. Odwagi bohaterze..
Jestem za życiem...2021.02.8 20:23
Tatusiowie, mamusie uczcie szczególnie synalków wstrzemięźliwości i mądrego rozładowania napięcia seksualnego. Nie bądźcie pruderyjni rozmawiajcie z dziećmi o seksualności człowieka, bo później kończy się, że bezrozumny popęd bierze górę, a to przekłada się na bezmyślną chuć . Płodzenie dzieci wyniku bezrefleksyjnego seksu jest zbrodnią na tych dzieciach. Później często niekochanych, niechcianych i zaniedbanych emocjonalnie.
Roman2021.02.8 22:50
Twoje poczęcie też jest prawdopodobnie skutkiem chuci. Ludzie nie współżyją z sobą w celu realizacji założeń polityki demograficznej, lecz z powodu pożądania. .
Też jestem za życiem2021.02.8 23:48
Zapewne pożadanie, popęd seksualny, mają wpływ na życie seksualne ludzi. Ale ludzie maja również mózg, który używany zgodnie z przeznaczeniem, najczęściej podpowiada nam dobre i sensowne rozwiązania. Takie, które nie zmuszają nas do podejmowania drastycznych, tragicznych w skutkach decyzji. Bo dramatyczne decyzje ZAWSZE mają wpływ na nasze życie. Na całe życie. Seks to nie jest tylko zabawa, feministki kłamią. I ten wpis powyżej zwraca uwagę rodzicom żeby uczyli dzieci używania mózgu, bo używać peniasa nauczy nas chuć.
Anonim2021.02.8 23:56
Tam gdzie zamiast głową myśli się siurkiem rodzą się demony. Seks nie jest bezrefleksyjną chucią jest darem, ale dla małżonków, którzy potrafią rozporządzać swoimi popędami.
Anonim2021.02.8 19:57
Choć o tym, że ksiądz Andrzej Dymer wykorzystywał seksualnie dzieci, szczecińscy biskupi wiedzą od 1995 roku, a ostatniego gwałtu, o którym wiadomo dopuścił się w 2000 roku, do dziś włos mu z głowy nie spadł a kolejni gospodarze szczecińskiej kurii bronili go przed świeckim i kościelnym wymiarem sprawiedliwości, bo „nie zarzyna się kury znoszącej złote jajka”. Sprawę opisuje portal OKOpress. W 2007 roku jego kariera zdawała się chylić ku upadkowi. Wtedy to ksiądz Andrzej Dymer był o krok od zakończenia swojej kościelnej kariery, gdy został oskarżony o seksualne wykorzystywanie nieletnich znajdujących się w schronisku młodzieżowym, które prowadził w latach 90-tych i trafił do domu księdza-emeryta. Sąd biskupi potwierdził jego winę a prokuratura wszczęła śledztwo. Proces księdza-pedofila toczył się aż do 2015 roku, ale arcybiskup Dzięga nie czekał na wyrok.
Olbracht2021.02.8 21:11
co ma piernik do wiatraka ?
Jazzz2021.02.9 0:41
Wiadomo że nic piernikowi do wiatraka. Ale napisać o księdzu pedofilu, to co wszyscy już dawno wiedzą, nie zaszkodzi. To w społeczeństwie utrwala stereotyp, ksiądz - to na pewno pedofil. W niektórych szkołach księża już nie uczą religii, chociaż byli bardzo dobrymi wychowawcami młodzieży. Bo słuchanie ciągłych fałszywych oskarżeń, obelg typu - ty pedofilu - jest na pewno trudne do wytrzymania. To taka lewicowa metoda niszczenia ludzi, znana od dawna. To zaplanowana i z żelazna konsekwencją realizowana akcja osłabiania Kościoła katolickiego. Sprawdzona. Na żołnierzy wyklętych przez dekady mówiono - bandyci z lasu. Bo tak kłamliwie uczono dzieci w szkołach, tak pisano w podręcznikach. Pedofilia to wcale nie jest domena księży, wszystkie badania wskazują na to że nie jest ich więcej niż w innych zawodach. Jest w Polsce niewielu dziennikarzy, którzy o pedofilii piszą, a może po prostu niewielu sie przebija. Pedofilia kwitnie a nikt nie chce o niej mówić. Latkowski niedawno przypomniał Zatokę Sztuki, raj pedofili, dlatego że lata mijają, i nic. Gdyby nie zdesperowana matka gwałconego dziecka, które popełniło samobójstwo, sprawa juz dawno by była zamieciona. Mariusz Zielke od lat pisze o seryjnym pedofilu działającym w branży muzycznej, i pracującym dla kilku telewizji. Przed laty osoba bardzo znana w Polsce. Kto wie o kogo chodzi ??? Nie wiecie bo media nie chcą o nim pisać i mówić. A sąd na razie zrobił tyle, że zakazał Mariuszowi Zielke pisać o pedofilu. A dziennikarz ma juz 40 relacji kobiet, które były molestowane lub gwałcone w dzieciństwie przez K. Sadowskiego, biorąc udział w programach telewizyjnych Polsatu i TVP. Zielke napisał o tym ksiązkę, pisze na swojej stronie " W interesie społecznym". Czytajcie, bo to jedna z wielu spraw, przez dziesięciolecia zamiatanych pod dywan, nie nagłaśnianych przez media, nie podejmowanych przez organa ścigania, policję, prokuratury, sądy. DLACZEGO ??? Może pedofile są wszędzie, wśród, dziennikarzy, sędziów, prokuratorów, polityków ??? I to dużo więcej niż sie nam wydaje. Inaczej nie potrafię sobie wytłumaczyć powszechnego milczenia. Tylko o księżach można codziennie mówić, pisać, kręcic filmy.
Just wanker2021.02.8 19:51
j.w.
Czy wilczur już nakarmiony "hrabio" ?2021.02.8 19:47
j.w.
Szukasz przykładów jak Putin działa.2021.02.8 19:29
𝐓𝐔 𝐉𝐄𝐒𝐓 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐘 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐊𝐋𝐀𝐃. 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐨 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐂𝐇 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐤𝐫𝐞𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 "𝐛𝐨𝐡𝐚𝐭𝐞𝐫𝐨𝐰" 𝐳𝐞 𝐙𝐁𝐑𝐎𝐃𝐍𝐈𝐀𝐑𝐙𝐘 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐄𝐑𝐈𝐂 𝐑𝐔𝐃𝐎𝐋𝐏𝐇 𝐢 𝐭𝐞𝐫𝐫𝐨𝐫𝐲𝐬𝐭𝐤𝐚 𝐒𝐇𝐄𝐋𝐋𝐄𝐘 𝐒𝐇𝐀𝐍𝐍𝐎𝐍. - - - 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓.
Szukasz przykładów jak Putin działa.2021.02.8 19:41
Ale najpierw to szukaj, jak działają globalne mafie masońskie , bankstersko- żydowskie i ich opłacone psy polskojęzyczne w polityce i mediach. Putin zły? Pewnie tak, ale to Brytyjczycy zamordowali chorego Polaka i nie ma na to prawa, by do podobnych bestialstw nie doszło w tej "nowoczesnej" jewropie.
Spierdalaj kurwo białoruska!2021.02.8 19:53
Co? Urwał wam się DoRzeczy, wy mendy Pieskowa.
Spierdalaj kurwo białoruska!2021.02.9 10:30
Stepowy chazarski synu szatana.
Pozyteczni idioci2021.02.8 19:23
najgorsze ze sa ludzi ktory im pomagaja za darmo nawet, nie wiedza co czynia , ze kreca bata na samych siebie i ciezko im zrozumiec jak jest naprwde
Radziszewski-Walter-matis chuj nie "katolik"2021.02.8 19:22
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące zycie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Te K U R W Y ŁUKASZENKI z "Gorzowa", pierrdolą o USA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną" to powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Katolicyzm/chrzecijanie2021.02.8 19:20
Katolicyzm/chrzecijanie to ostatni bastion ktory przeszkadza miliarderom do przejecia tego swiata i wprowadzenie ludzi w ponowna "egipska niewole", oni chca byc jak kiedys wladcami a z nas wszystkich zrobic niewolnikow, nie mozna do tego dopuscic
Pp2021.02.9 8:09
KK w niczym nie przeszkadza miliarderom tylko walczy o wpływy. Popatrz na takiego Rydzyka i jego imperium. Ilu równie bogatych masz w Polsce? Własna TV, radio, uczelnia, geotermia. Teraz Pan Deweloper.
Pp2021.02.9 10:58
Nam, masońskim psom od brudnej roboty, to lotto, ale naszym panom to ten Rydzyk dał popalić, rozwalił wieloletnią krecią robotę nad rozwalaniem kościoła, dlatego go nienawidzą.
depopulacja to cel2021.02.8 19:14
trzeba zdac sobie sprawe ze miliarderom, uwazajacych sie za wladcow swiata ,przeszkadzaja ludzie ktorych uwazaja oni za smieci, oni uwazaja ze planeta nalezy do nich i do ich rodzin, dlatego depopulacja to ich cel
ludobojstwo prawie legalne2021.02.8 19:11
eutanazja, aborcja, niedlugo legalny handel organami, miliarderzy potrzebuja organow do przedluzania zycia, to wlasnie lewacy chca nam zaserwowac. to wszystko moze doprowadzic do tego ze za kilkanscie/kilkadziesiat lat nie bedzie sie szlo na emeryture tylko na eutanoture czyli przymusowa smierc albo praca do konca zycia.
Po11... AAA...Dam... proud jew2021.02.8 18:25
ZA POLSKIE OBOZY TO POLACY RAZEM Z NIEMCAMI KTÓRZY ZA ZGODĄ POLAKÓW JE ZBUDOWALI POWINNI ZAPŁACIĆ REPARACJE IZRAELOWI
Po11... AAA...Dam... proud jew2021.02.8 18:34
W talmudzie tak napisane, że każdy śmierdzący żyd musi kombinować, oszukiwać, kraść, deprawować i drzeć ryja z całych sił, że mu się dzieje źle...to co się dziwicie?
Dlaczego we Włoszech czy Francji2021.02.8 17:49
kobiety mogą sobie robić aborcję "na pstryk" a w tymkraju już nie? Jakim prawem?!?!
Dlaczego we Włoszech czy Francji2021.02.8 18:10
Już wiem, już wiem...tam wyeliminowaliśmy wiarę, nadziej, miłość i wprowadziliśmy kult Baala.
stop eutanazj2021.02.8 19:17
to wyjedz do wloch i badz szczesliwy, roznorodnosc jest fajna wiec poco unifikowac wszystkie kraje , niech beda roznorodne , w niektorych niech nie bedzie eutanazji/aborcji
"Pis skłócił nas..."2021.02.8 16:24
Przyleciał wnuka rabina o nazwisku Kleinerschwanz do stolicy Polina Varshe w poszukiwaniu pierzyny oraz komody dziadka rabina o nazwisku Kleinerschwanz pozostawione w getto Varshe w Polinie. Poszedł wnuk rabina o nazwisku Kleinerschwanz do lokalnej ADL w stolicy Polina Varshe ze skargą. Dyżurujący inny wnuk innego rabina nazwiskiem Großerfurzen przyjął skargę, wycenił wartość plus oczywiście odsetki. Dołączył do ogólnego r-ku ileś tam miliard miliardów za pierzyny, komody i porcelanowe nocniki pozostawione w getto Varshe w Polinie
AAAtomek2021.02.8 16:44
A co z pierzynami, stołami i całymi domami Żydów w Jedwabnem i okolicach???
NEOS com pl2021.02.8 17:02
... to by trza ... judenPOlizei ... anfragen ... aber zertlich ... herr biberschwantz ...
AAAtomek2021.02.8 18:04
Chciałem napisać, co z tymi budami, ale przypomniałem sobie, że szkopy spaliły je razem ze stołami, pierzynami, pchłami i wszami, co w nich bytowały.
wasko2021.02.8 20:45
Spytaj Niemców...
kaka2021.02.8 16:22
Redaktor zawsze na poziomie .Niestety obawiam sie ze sytuacja wymknie sie z pod kontroli-gdyz ludzie sa zniecierpliwieni i oczekuja jednoznacznych reakcji.Np koscioly sa profanowane i ani wladza ani episkopat nie reaguja wlasciwie.TO SIE MUSI SKONCZYC. Po oczyszczeni JAK KTOS WSPOMNI O ABORCJI-TO LUDZIE BEDA UCIEKAC JAK OD ZARAZONEGO WARJATA. Ale wpierw musi ta dzic wkurzyc ludzi do spodu!
Grizzly2021.02.8 16:18
Może coś ma do powiedzenia powracająca z turnusu leczniczego sędzia Pawłowicz?
Grizzly2021.02.8 20:50
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Sławomir Obuchowicz2021.02.8 16:15
PIS jest jedyną partią w Polsce o jawnych i znanych poglądach. Dlatego głosowałem na PIS. Totalna Opozycja to konglomerat niespójnych poglądów , połączony jedynie chęcią dojścia do władzy , pieniędzy, stanowisk. :-))
Grizzly2021.02.8 16:23
A był w tej bajce smok?
tak,tak2021.02.8 18:17
Bezmózgi Grizzly.
Grizzly2021.02.8 20:50
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Anonim2021.02.8 15:04
Panie Lisicki, za późno na lament. Pis skłócił nas z Niemcami, z Ruskimi i pozostał nam tylko Józiu Biden. A on pobłogosławił LBGT i aborcjonistki. Podobno też mają Polaków kastrować, także trzymaj pan jajka w garści.
"Pis skłócił nas..."2021.02.8 15:11
Czy to znaczy, że hetman Jan K. Chodkiewicz był jednym z pierwszych "pisowców"? A może król Jagiełło po wielkim wpi e r dol pod Grunwaldem? Więc jak to jest "Anonimie"?
Anonim2021.02.8 15:26
Dziadek z babcią na koniec wspólnego życia robią sobie rachunek sumienia. I dziadek do babci mówi: wiesz, co Helga? Nigdy nie wybaczę ci tego, że nie byłaś cnotliwa.
Anonim2021.02.8 15:18
Ja, jak każdy zbok, to jaj nie mam...od tego nieposzanowania - zanikły...miewam tylko od kury- w lodówce.
Annabell2021.02.8 14:31
O jakim skręcaniu na lewo jest mowa gdy od samego POczątku POd nową nazwą PO schronili się wszyscy lewacy, w tym postkomuniści, radykalni komuniści, socjaliści SB-cy i temu POdobni. Żadnego skręcania na lewo nigdy tam nie było. W PO jest jak w mauzoleum Lenina zmumifikowana lewica ratująca swoje dochody czerpane z zajmowanych stanowisk i POzycji społecznych.
AAAtomek2021.02.8 14:51
TW Wolfgang, Piotrowicz, Kryże, Kujda etc etc są z PO??????? :/
Po11...AAA...proud jew2021.02.8 14:56
BYDŁO-WŁADZA .... nie należy się cackać, albo poprawa w obozie na Syberii, albo ... w łeb. JUŻ LEPIEJ ŻEBY JAREK ZDECHŁ
AAAtomek2021.02.8 15:03
Już ci pisałem antysemicki prawaku, żeby wypxxxxał, niekoniecznie w podskokach.
Po11...AAA...ty kurwo żydowska2021.02.8 15:13
Naszpapież Ratzinger von Hitlerjugend ... Sram na Jana Pawła 2 ....
kaka2021.02.8 16:17
fascynacja zlem nic ci nie daje---to tylko cie pograza jak czlowiek spada w przepasc to na chwile moze pomyslec -NARAZIE MI DOBRZE I LATWO IDZIE!
Dam2021.02.8 15:12
Dla każdego człowieka znającego realia polityczne PO to centroprawica. Dla wyznawców PISu PO to lewactwo, bo prezes tak powiedział.
jula2021.02.8 14:29
Piąte: Nie zabijaj.
Anonim2021.02.8 14:34
Miej to w pamięci, gdy będzie cie rusek gwałcił...
anonim2021.02.8 14:42
A pamiętali o tym podczas wypraw krzyżowych? Pamiętali konkwistadorzy w Ameryce z Bogiem na ustach mordujący "pogan" ? Pamiętała o tym inkwizycja mordująca pod pretekstem "czarów" ?
Po11...AAA...proud jew2021.02.8 14:28
BYDŁO-WŁADZA .... nie należy się cackać, albo poprawa w obozie na Syberii, albo ... w łeb. JUŻ LEPIEJ ŻEBY JAREK ZDECHŁ
Tylko u was w Europie -2021.02.8 14:20
- zakaz aborcji.
AAAtomek2021.02.8 14:20
Lubię Lisickiego, dzięki takim jak on, upada katolicyzm z Polsce! :D Dziękuję towarzyszu Lisicki (tak się zwracacie w swoich prawicowych partiach?)!
pp2021.02.8 14:41
Niestety przez niego także spadła słuchalność Trójki.
AAAtomek2021.02.8 14:53
Widocznie ma to we krwi, psucie?
zimowy oracz2021.02.8 13:56
.... sprzedam Kalkstein na Pudy .... a kibuce czerwonego buractwa z uprawa dzikiego walenia ... oddam w jasyr .... darmo palestynczykowi ...
Anonim2021.02.8 13:42
Lisicki - od twojego przyjścia do Trójki rozpoczęło się psucie tej stacji. Jesteś debilem!
matis892021.02.8 13:40
Panie Lisicki coś demonicznego ? W sobotę szatanistyczny PIS, Kurski i PISTVP w programie Rządu Światowego NWO Voice Senior zwycięzcą ogłosił gejowski hymn LZPKNTB+ ,,I Will Survive''. Oczywiście u szatanistycznego PISu wygrała drużyna pedzia LZPKNTB+ Piaska. Natomiast we wcześniejszej edycji Voice of Poland szatanistyczny PIS w PISTVP zwycięzcą ogłosił masoński hymn ,,Lubię kiedy nad nami panuje ciemność''. I oczywiście wtedy też wygrała drużyna pedzia LZPKNTB+ Michała Szpaka. Także brawo szatanistyczny, lewacki PIS za promowanie pełną parą masońskich projektów i LZPKNTB+ w Polsce.