TYLKO U NAS. ,,Mieszanie się w wewnętrzne sprawy Polski weszło Niemcom w nawyk’’. Witold Gadowski zapowiada ostre oświadczenie  - zdjęcie
05.01.21, 16:21Fot. screenshot - YouTube

TYLKO U NAS. ,,Mieszanie się w wewnętrzne sprawy Polski weszło Niemcom w nawyk’’. Witold Gadowski zapowiada ostre oświadczenie

119

"Po pierwsze jest to chęć ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski". - mówi dla naszego portalu Witold Gadowski, komentując ostatnie wypowiedzi osób z Niemieckiego Stowarzyszenia Dzienikarzy. - "Po drugie, to również akcja ludzi, którzy tracą wpływy w Polsce, a które za wszelką cenę chcą utrzymać. To są obywatele Polski, którzy szczują zagraniczne media".

 

Niemieckie Stowarzyszenie Dziennikarzy, w reakcji na przejęcie przez PKN Orlen firmy Polska Press, wezwało Komisję Europejską by - w ramach "mechanizmu praworządności" - przyjrzała się rynkowi prasy w Polsce. Prezes stowarzyszenia, Frank Ueberall napisał w swym komentarzu o możliwym zagrożeniu dla wolności mediów w Polsce. O podzielenie się opinią na temat tej bulwersującej sprawy poprosiliśmy Witolda Gadowskiego.

"Jako wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich mogę powiedzieć tyle, że to stanowisko podpisane przez pana prezesa Franka Ueberalla znajdzie bardzo ostrą odpowiedź w oficjalnym stanowisku naszego stowarzyszenia, które będzie dziś wieczorem ogłoszone. Stwierdzimy w nim, że jest to niedopuszczalny akt mieszania się w wolność słowa w Polsce i niedpuszczalna uzurpacja, jaką przypisuje sobie Niemieckie Stowarzyszenie Dziennikarzy do wyrażania opinii na temat tego, co dzieje się w Polsce." - zapowiedział Gadowski.

Rozmówca portalu Fronda.pl zwrócił uwagę na niekonsekwencję przedstawicieli niemieckiego świata dziennkarskiego, gdy chodzi o formułowanie opinii na temat różych zjawisk.

"Dotychczas, gdy niemieckie koncerny medialne gwałciły zasady wolności słowa w Polsce, Niemieckie Stowarzyszenie Dziennikarzy milczało. A tych pogwałceń było bardzo wiele, m.in. proces, jaki wytoczył mi Ringiel Axel Springer, jest tego przykładem."

Jak przypomniał Gadowski, proces ten, ciągnący się do dziś, związany jest z nagłośnieniem przez niego faktów związanych z niechlubną przeszłością osób związnych z tym koncernem:

"Gdy stwierdziłem, że Koncern Axela Springera zatrudniał byłych nazistów, ludzi powiązanych z brunatną przeszłoscią, koncern poczuł się dotknięty i pod pozorem dóbr osobistych wytoczył mi proces o te słowa, który trwa do dziś, przed polskim sądem. Niemieckie Stowarzyszenie Dziennikarzy na ten temat milczało." - przypomniał Gadowski.

Publicysta, dopytywany o charakter interesów, jakie moga stać za akcją niemieckiego stowarzyszenia, stwierdził:

"To są dwe tendencje. Pierwsza to właśnie mieszanie się w wewnętrzne sprawy Polski, które Niemcom weszło w nawyk. Także niemieckim dzienikarzom. Po drugie to akcja ludzi, którzy tracą wpływy w Polsce, a które za wszelką cenę chcą utrzymać. To są obywatele Polski, którzy szczują zagraniczne media, by atakowały Polskę na każdym z możliwych pól. I te dwie tendencje się sprzęgają." - wyjaśnił nasz rozmówca podkreślając, że owo podjudzanie środowisk działających w naszym kraju pełni tutaj bardzo istotną rolę.

Z Witoldem Gadowskim rozmawiał Tomasz Poller

Komentarze (119):

ONI2021.01.7 6:49
IM nic nie wchodziło. Oni tak mają.
Japa2021.01.6 22:42
A ja tylko do tytułu . W związku z wypowiedzą pana V-ce Prezesa SDP. ."OSTRE OŚWIADCZENIE " ,pisze red . Poller . czy może mówi Pan Prezes . A do kogo panowie wyślecie to " OSTRE ..." Do tych ''polskich " dziennikarzy " obslugujących niemieckie ,polskojęzyczne środki przekaz , czy jak to się tam nazywa .? A może do Brukseli nas ręce frojland Thun. która pomaga wydatnie w opiece Niemiec nad Polską ?
Eustachy2021.01.6 19:06
Chciałbym tylko poinformować i przypomnieć,że lepiej ,kupić pół litra niż rozmieniać się na małpki.Niech pan o tym pamięta panie Witoldzie
Jazzz2021.01.6 17:34
Niemcy ingerowali, mieszają się i będa się wtrącać w polskie sprawy. BO MOGĄ. Tak skonstruowana jest Unia a na dodatek unijne państwa tolerują podwójne standardy stosowane przez Niemców. Niemcy zarządzają Unią i na razie nie da się tego zmienić. To Niemcy rozdają stanowiska w Unii, oni decydują. Polska jest słaba, nie ma mocnych sojuszników w Europie, Międzymorze nie rozwija się, bo Niemcy kontrolują ten projekt. Na razie wszystko wygląda tak jakby niemiecki pomysł na władanie Europą nie był zagrożony. Jak zreformować Unię ? Polska dyplomacja ma trudne zadanie, wiele pracy, która potrwa lata.
MAMlas2021.01.6 20:17
... od kiedy niemcy maja pejsy ... moZad s iSraEla ... bardzo zgrabnie ..... POsluguje sie trolami srebrnikowymi i roznojezycznymi ... ziomkami jarmulkowymi .... sam POzostajac w cieniu ... lemingi sie nie POkapuja .... ino masoni sa wlascicielami ... EjU ...
Alojzy Cedzidło2021.01.6 22:56
Trudno się z Panem/ą nie zgodzić . Wyważona opinia , a co najważniejsze , nie zabarwiona przynależnością partyjną . Niemcy faktycznie do dziś , mieszają się BO MOGĄ . Tym bardziej ,że mają w Polsce dość dużą gwardie pomocników .
fumfel2021.01.6 16:09
Dokładnie, jest pis więc co mamy robić to mówi nam ambasada usa ewentualnie izraela i nikt więcej !
Figo Fago2021.01.6 23:02
No . Teraz wiem kto PiS-em rządzi . A ja myślałem ,że Kaczyński . "Fumfel " zdradz tajemnice kto rządzi PO , SLD , PSL . Razem itd czyli tą totalną nie opozycją .?
Anonim2021.01.7 0:16
Pomyśl, z jakiej centrali szły wytyczne kiedy rządziła PO ? podpowiadam stolica na B. (rodzaju męskiego)
Anonim2021.01.6 15:45
Gadowski to ten dziennikarz TVN i resortowe dziecko działaczy PZPR?
olo2021.01.6 22:07
Ten sam,ten sam .Nie wiem dlaczego minusują skoro takie są fakty. Pewno Fakty bolą PiSiorów. https://pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Gadowski
Anonim2021.01.7 0:17
Jak czerpiecie informacje z wikipedii, to wiadomo dlaczego piszecie bzdety.
katolicka deratyzacja Polski2021.01.6 15:18
Mordercy niemieccy zawsze mieli zwyczaj pouczania calego swiata. Stad tez ciagle wojny,by podbic niewierna Europe und die ganze Welt.
anim2021.01.6 14:46
Polacy niedługo maso przejrzą na oczy (hehe masowe nawrócenie) , Axel Springer i inne niemieckie medialne koncerny w Polsce nieźle po kieszeni dostaną . To taka przepowiednia na ten rok .
NEOS com pl2021.01.6 20:20
... Niemcy nie maja swoich mediow ... jak i caly swiat ... wszystko nalezy do masonow pejsatych ... a Springer to brat pejsaty ... Biberschwantza
gość2021.01.6 14:44
jak już niemcom się uda wyrugować USA z Europy a wierzę że pracuj nad tym ciężko to jaki będzie los Polski wszyscy chyba się powinni domyślać. Sądzę ze Niemcy z Rosją chcą zapanować nad Europą.
Co to będzie gdy w ramach obostrzeń2021.01.6 13:04
zamkną monopolowe?
Anonim2021.01.6 15:39
Wrócimy do bimbru.
Ein heller und ein batzen2021.01.6 12:25
śpiewają Mehmed i Abdul....
Jest jakiś postęp2021.01.6 13:06
już się nauczyłeś, że tytuł tej piosenki to nie "hajli hajlo".
Heidi, Heido.....2021.01.6 18:35
Matole...
Nie lajkuj własnych postów dziadygo2021.01.7 2:37
https://www.google.com/search?q=fronda+hajli+hajlo
PRAWDA2021.01.6 10:57
Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że Niemcy/Naziści nie porzucili nawet realizacji Generalplan Ost zapoczątkowanego jeszcze za Hitlera. Depopulacja Polski, rozbiór jej na mniejsze państewka, ogłupianie i cofanie wrozwoju intelektualnym masy narodu polskiego, zniszczenie polskiego przemysłu i neokolonizacja,to wszystko się cały czas dzieje i przybiera na sile. Ostatnio nawet agentura nazistowska czyli PO/Koalicja "Europejska" wprost zarządała rozpalcelowania Polski na niezależne landy, w zgodzie z myślą Heinricha Himmlera: "Musimy podzielić Polskę na tak wiele różnych grup etnicznych, na wiele części i podzielonych grup jak to jest tylko możliwe". Ponadto polskojęzyczne masmedia wyhodowały już tylu różnych durniów i mediotów, którzy dadzą się w to wrobić i jeszcze będą wdzięczni, jak ich zachodnie media pochwalą za tą debilną postawę.
raven2021.01.6 10:13
Niemcy są państwem, które coraz bardziej bezczelnieje na arenie międzynarodowej. Niby płaczą, że US Army opuszcza ich teren, że to strata dla gospodarki niemieckiej itp., itd., ale tak na prawdę to jest im to na rękę. A najlepiej to byłoby, gdyby US Army w ogóle wycofała się nie tylko z Niemiec ale z Europy i wtedy mogliby z Francuzami urządzać Europę po swojemu, czyli kumać się z azjatami z Rosji. Nie wolno do tego dopuścić.
Prawda2021.01.6 9:56
Żydo -komuna dała Niemcom wolną rękę na ===Likwidacje Narodu Polskiego Katolickiego ==a dzisiaj Niemcy juz ===1=1buty czyszczą ARABOM ==ale jajaja
Tadeusz2021.01.6 9:52
Dziękuję bardzo !!! Panie Witoldzie.
Lennon2021.01.6 8:09
On tak na trzeźwo?
GoldenBrown2021.01.6 20:00
On nigdy nie jest trzeźwy.
Czesław2021.01.6 5:58
Gdy Prusy stały się reprezentantami całych Niemiec, doprowadziło to do klęski Niemiec. Imperialna polityka Prus narzucona Niemcom, w rezultacie rozbiory Polski. Dokonując rozbiorów Polski Prusy zaczęły walczyć z Polakami nie tylko na polu kulturalnym ale i gospodarczym ale rezultatów nie było. Ta imperialna polityka poniosła klęskę w I-ej w.ś. i w II-ej w.ś. Niemiecka klęska to sukces Polski, tak w I-ej w.ś. z czym nie mogli się Niemcy pogodzić a jeszcze bardziej w II-ej w.ś. z czym też nie mogą się pogodzić. Warto im uświadomić żeby z Polakami nie zaczynali następnej wojny, bo w wyniku wojny Prusy, Pomorze Zachodnie , Piastowski Śląsk przypadły Polsce. Niech pomyślą co jeszcze mogą stracić po następnej wojnie, nawet jeżeli będzie to "wojna pokojowa".
Faustyna2021.01.6 3:29
Trzeba uderzyć w miękkie podbrzusze prasy niemieckiej. Niech w parlamencie UE wykażą ile tytułów w Niemczech należy do obcego kapitału !. Oczywiście ŻADEN !!!, tak Niemcy pojmują "wolność prasy".
Już jutro Kościół2021.01.6 2:32
obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy. Herod, podejmując ich, dowiaduje się o celu podróży. Podejrzewa, że narodził się rywal. Na podstawie proroctwa w księdze Micheasza (Mi 5, 1) kapłani jako miejsce narodzenia Mesjasza wymieniają Betlejem. Tam wyruszają Mędrcy. Odnajdując Dziecię Jezus, ofiarowują Mu swe dary. Otrzymawszy we śnie wskazówkę, aby nie wracali do Heroda, udają się do swoich krajów inną drogą. Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do pierwszych, które uświęcił Kościół. Na Wschodzie pierwsze jej ślady spotykamy już w III w. Tego właśnie dnia obchodził Kościół grecki święto Bożego Narodzenia, ale w treści znacznie poszerzonej: jako uroczystość Epifanii, czyli zjawienia się Boga na ziemi w tajemnicy wcielenia. Na Zachodzie uroczystość Objawienia Pańskiego datuje się od końca IV w. (oddzielnie od Bożego Narodzenia). W Trzech Magach pierwotny Kościół widzi siebie, świat pogański, całą rodzinę ludzką, wśród której zjawił się Chrystus, a która w swoich przedstawicielach przychodzi z krańców świata złożyć Mu pokłon. Uniwersalność zbawienia akcentują także: sama nazwa święta, jego wysoka ranga i wszystkie teksty liturgii dzisiejszego dnia. Ewangelista nie pisze o królach, ale o Magach. Ze słowem tym dość często spotykamy się w Starym Testamencie (Kpł 19, 21; 20, 6; 2 Krn 33, 6; Dn 1, 20; 2, 2. 10. 27; 4, 4; 5, 7. 11). Oznaczano tym wyrażeniem astrologów. Herodot, historyk grecki, przez Magów rozumie szczep irański. Ksantos, Kermodoros i Arystoteles przez Magów rozumieją uczniów Zaratustry.
c.d.2021.01.6 2:33
Św. Mateusz krainę Magów nazywa ogólnym mianem Wschód. Za czasów Chrystusa Pana przez Wschód rozumiano cały obszar na wschód od rzeki Jordanu - a więc Arabię, Babilonię, Persję. Legenda, że jeden z Magów pochodził z murzyńskiej Afryki, wywodzi się zapewne z proroctwa Psalmu 71: "Królowie Tarszisz i wysp przyniosą dary. Królowie Szeby i Saby złożą daninę. I oddadzą Mu pokłon wszyscy królowie... Przeto będzie żył i dadzą Mu złoto z Saby". Przez królestwo Szeby rozumiano Abisynię (dawna nazwa Etiopii). Na podstawie tego tekstu powstała także tradycja, że Magowie byli królami. Tak ich też powszechnie przedstawia ikonografia. Prorok Izajasz nie pisze wprost o królach, którzy mają przybyć do Mesjasza, ale przytacza dary, jakie Mu mają złożyć: "Zaleje cię mnogość wielbłądów, dromadery z Madianu i Efy. Wszyscy oni przybędą ze Saby, ofiarują złoto i kadzidło" (Iz 60, 6). Kadzidło i mirra były wówczas na wagę złota. Należały bowiem do najkosztowniejszych darów. Św. Mateusz nie podaje także liczby Magów. Malowidła w katakumbach rzymskich z wieku II i III pokazują ich dwóch, czterech lub sześciu. U Syryjczyków i Ormian występuje ich nawet dwunastu. Przeważa jednak w tradycji Kościoła stanowczo liczba trzy ze względu na opis, że złożyli trzy dary. Tę liczbę np. spotykamy we wspaniałej mozaice w bazylice św. Apolinarego w Rawennie z wieku VI. Także Orygenes podaje tę liczbę jako pierwszy wśród pisarzy chrześcijańskich. Dopiero od wieku VIII pojawiają się imiona Trzech Magów: Kacper, Melchior i Baltazar. Są one zupełnie dowolne, nie potwierdzone niczym.
KaitlinBegay2021.01.6 0:19
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię........... workreviews10.com
Anonim2021.01.5 23:42
Treść oświadczenia: „Pół litra i tik-taki poproszę”.
Beldon2021.01.5 23:11
Anonim - z tą swoją dowcipkowatą "prozą" to pewnie zostaniesz zgłoszony do nagrody Nike od GW.
Anonim2021.01.5 23:24
E tam, dla mnie najlepszą nagrodą jest beka z prawiczkowych stulejarzy.
śmieć owsiak z wpśp2021.01.5 22:52
a my żule lewackie, jak świnie cwelebryci, chcemy grać i truć
Anonim2021.01.5 23:28
Buhahhahha, szczęśliwie cała ta prawiczkowa banda pryszczatych piwniczaków może Owsiakowi skoczyć.
Polak2021.01.6 1:00
Możemy go olewać i ośmieszać i robimy to. Nigdy lewactwu nie uda się zrobić i chama świętego.
Alojzy Cedzidło2021.01.5 22:51
To " po drugie " w ostatniej wypowiedzi Pana Gadowskiego ., jest bardzo ważne . Moim zdaniem , człowieka nie obytego z polityką , wchodzi w zakres tego " dumania " o SKUTKACH I PRZYCZYNACH. . Przecież na Boga , panie Prezesie Stowarzyszenia Dziennikarzy POLSKICH , nie zaprzeczy Pan ,że to kablowanie na Polskę i Polaków do Brukseli , w której praktycznie rządzi . właściciel" przekaziorów" w Niemczech , jest przyczyną , a nawet upoważnieniem tamtejszych funkcjonariuszy dziennikarskich do pilnowania naszego poddaństwa w Unii. No i PO DRUGIE . Mówi to co wyżej , v-e Prezes SDP. To jak to jest . Te 90 % ( podobno ) prasy w rękach zagranicznych obsługują dziennikarze z Niemiec czy z Francji , ? A SDP jest takim sobie Stowarzyszeniem naszych pisarzy , Naszych polskich.? Czegoś tu nie rozumie , Panie Prezesie . Tą zagraniczną prasę obsługują Polacy z dojczlisty ? .
Już jutro Kościół2021.01.5 21:32
obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego. Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy. Herod, podejmując ich, dowiaduje się o celu podróży. Podejrzewa, że narodził się rywal. Na podstawie proroctwa w księdze Micheasza (Mi 5, 1) kapłani jako miejsce narodzenia Mesjasza wymieniają Betlejem. Tam wyruszają Mędrcy. Odnajdując Dziecię Jezus, ofiarowują Mu swe dary. Otrzymawszy we śnie wskazówkę, aby nie wracali do Heroda, udają się do swoich krajów inną drogą. Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do pierwszych, które uświęcił Kościół. Na Wschodzie pierwsze jej ślady spotykamy już w III w. Tego właśnie dnia obchodził Kościół grecki święto Bożego Narodzenia, ale w treści znacznie poszerzonej: jako uroczystość Epifanii, czyli zjawienia się Boga na ziemi w tajemnicy wcielenia. Na Zachodzie uroczystość Objawienia Pańskiego datuje się od końca IV w. (oddzielnie od Bożego Narodzenia). W Trzech Magach pierwotny Kościół widzi siebie, świat pogański, całą rodzinę ludzką, wśród której zjawił się Chrystus, a która w swoich przedstawicielach przychodzi z krańców świata złożyć Mu pokłon. Uniwersalność zbawienia akcentują także: sama nazwa święta, jego wysoka ranga i wszystkie teksty liturgii dzisiejszego dnia.
c.d.2021.01.5 21:33
Ewangelista nie pisze o królach, ale o Magach. Ze słowem tym dość często spotykamy się w Starym Testamencie (Kpł 19, 21; 20, 6; 2 Krn 33, 6; Dn 1, 20; 2, 2. 10. 27; 4, 4; 5, 7. 11). Oznaczano tym wyrażeniem astrologów. Herodot, historyk grecki, przez Magów rozumie szczep irański. Ksantos, Kermodoros i Arystoteles przez Magów rozumieją uczniów Zaratustry. Św. Mateusz krainę Magów nazywa ogólnym mianem Wschód. Za czasów Chrystusa Pana przez Wschód rozumiano cały obszar na wschód od rzeki Jordanu - a więc Arabię, Babilonię, Persję. Legenda, że jeden z Magów pochodził z murzyńskiej Afryki, wywodzi się zapewne z proroctwa Psalmu 71: "Królowie Tarszisz i wysp przyniosą dary. Królowie Szeby i Saby złożą daninę. I oddadzą Mu pokłon wszyscy królowie... Przeto będzie żył i dadzą Mu złoto z Saby". Przez królestwo Szeby rozumiano Abisynię (dawna nazwa Etiopii). Na podstawie tego tekstu powstała także tradycja, że Magowie byli królami. Tak ich też powszechnie przedstawia ikonografia. Prorok Izajasz nie pisze wprost o królach, którzy mają przybyć do Mesjasza, ale przytacza dary, jakie Mu mają złożyć: "Zaleje cię mnogość wielbłądów, dromadery z Madianu i Efy. Wszyscy oni przybędą ze Saby, ofiarują złoto i kadzidło" (Iz 60, 6). Kadzidło i mirra były wówczas na wagę złota. Należały bowiem do najkosztowniejszych darów. Św. Mateusz nie podaje także liczby Magów. Malowidła w katakumbach rzymskich z wieku II i III pokazują ich dwóch, czterech lub sześciu. U Syryjczyków i Ormian występuje ich nawet dwunastu. Przeważa jednak w tradycji Kościoła stanowczo liczba trzy ze względu na opis, że złożyli trzy dary. Tę liczbę np. spotykamy we wspaniałej mozaice w bazylice św. Apolinarego w Rawennie z wieku VI. Także Orygenes podaje tę liczbę jako pierwszy wśród pisarzy chrześcijańskich. Dopiero od wieku VIII pojawiają się imiona Trzech Magów: Kacper, Melchior i Baltazar. Są one zupełnie dowolne, nie potwierdzone niczym.
GadowskiZawszeWczorajszyTrzymaSięFiliżankiZBimbrem2021.01.5 21:25
Komu ten alkoholik chce się oświadczyć? Chłodnicy bimbrowniczej?
Zazdrościsz tow. szmaciak???2021.01.5 21:50
Dla ciebie to Pan Gadowski, ty hamanie, tylko żyd bluźni na Polaków z nienawiści a ty pewnie nim jesteś ???
Anonim2021.01.5 23:21
Buhahhahhaha
Andy Semicki Rabin2021.01.6 1:20
Na 100% jest żydem!
Ja Kaszubka2021.01.6 3:19
Ile wypiłeś z red. Gadowskim, że tak piszesz ? Masz problemy alkoholowe ?
KaitlinBegay2021.01.5 21:23
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię..... smartlife3.com
Krwawa Mańka2021.01.6 1:22
Oddaj nick złodzieju.
waldeberg2021.01.5 20:44
Trzeba uświadomić Polakom, że nadszedł czas na działania w kierunku wyjścia Polski z tego niemiecko-francuskiego szwindla!
JS2021.01.5 20:22
Jak znam historię to zawsze było tak, że państwo silniejsze zagarniało państwo słabsze, albo siłą, albo dyplomacją. Silniejsze państwo stawało się coraz większe aż urastało do imperium. Słabe państwa funkcjonowały w podziemiu w tym silniejszym, dopóki ono było silne. Jeżeli naród podbity był silny wartościami i wiarą to przetrwał. Jezus Królem Polski albo wszyscy zginiemy !
juhas2021.01.5 18:48
wielki blad Amerykanow w II wojnie swiatowej: nie spuscili bomb atomowych na D!!!
dyzio752021.01.5 21:11
Powinni spuścić na nas co rozwiązałoby nasze problemy i nie byłoby komu pisac durne komentarze
Maciek2021.01.5 21:28
Wielki Boże, Ludzka głupota i prymitywizm nie zna granic.Vivat catolicos.
jerzyb2021.01.5 18:39
Powoli pomożemy Niemcom, aby im ten nawyk z głów wyparował.Oni nie uczą się na błędach, wciąż mają problem z pychą, jednym z głównych grzechów człowieka.
Urodzony w latach 702021.01.5 18:23
Radio 357 gra! Ludzie!!!!!!
Anonim2021.01.5 18:23
https://www.radio357.pl/ramowka
Anonim2021.01.5 18:16
A może Niemcy w ramach ,, przyjaźni polsko-niemieckiej " sprzedali by Polsce ze dwie mało znaczące gazety jak Die Welt, Frankfurter Allgemeine Zeitung czy Der Spiegel ? Szwabska gebelsowska ,, rasa panów ".
STEVE2021.01.5 18:57
AMEN.!!!!
Faustyna2021.01.6 3:24
Niemcy pilnują swojego rynku prasowego, tam ŻADNA gazeta niemiecka nie jest w rękach obcych.
Ela2021.01.5 18:14
Ojej, ale ważne. Oświadczenie o stężeniu alkoholu w bimbrze babci ?
Beno2021.01.5 19:28
Dla ptasiego móżdżka nic nie jest ważne. Nażreć się, wyspać się i nic nie robić.
Anonim2021.01.5 18:10
Niemcy się bardzo przejmą oświadczeniami tej zapijaczonej mordy.
Józik2021.01.5 18:22
Anonimowy cymbał!
Ed2021.01.5 18:37
Ty ruski myślisz, że u nas tak samo jak u was. Wszystkie mordy są zapijaczone. Z resztą sam jesteś zapijaczony i nikogo nie wzrusza twój bełkot.
Olo2021.01.5 21:08
Folksdojczy ci u nas się trochę ostało, szwabska gnido!
Anonim2021.01.5 23:23
Nic mnie tak nie bawi, jak plujący się prawiczkowi stulejarze :-D
Anonim2021.01.6 3:41
Patrzysz teraz w swoje lustro ?
Ty Olo..!2021.01.5 18:06
Co ty biedaku wiesz o USA? O polityce USA? Ani języka nie znasz, nigdy ciebie tam nie było i już nie będziesz... NO WIĘC OLO, CO TY TU PIERRDOLISZ TAKIE GŁODNE KAWAŁKI! Podgrzej i posil się kaszanką i zrób kupe.
Anonim2021.01.5 18:18
szparagów to niema kto zbierać
STEVE2021.01.5 19:05
Jak to uma Merkelka tyle milionów Afrykanów sprowadziła, i co nie ma komu zbierać.Szwaby przestawcie się na barabole od kacapów.
kustosz Polski2021.01.6 1:24
Jak śmiesz STEVE to są inżynierowie i lekarze!
Ed2021.01.5 18:21
To co napisałeś to tylko bełkot. Może podasz jakieś konkrety?
Olo2021.01.5 21:14
Mieszkałem w hmerykance 18 latek, starz i studia plus mnóstwo znajomych w całym przekroju społeczeństwa, ty pewnie znasz kogoś kto był w Ameryce i ci to i owo powiedział.
Olo2021.01.5 17:31
Szwaby budują IV rzesze, już nawet tego nie ukrywają, wypchnęli GB z UE która im przeszkadzała, małymi krokami wypychają USA z Europy, ciekawy list wystosowali do kongresu po wygranej Bidena, podpisali umowę handlową z Chinami, wiedzą że tą częścią świata będą musieli się podzielić z ciągle rosnącą potęgą Chin, a w USA Biden obiecuje że wróci do tego co było, czyli się cofnie, bo "żeby było tak jak było" tylko pogłębi kryzys w USA, na co liczą i szwaby i Chinole.
Anonim2021.01.5 17:36
Tak jak to zaplanowali jeszcze przed upadkiem III Rzeszy. Nie udało się militarnie więc przystąpili do ekspansji gospodarczej i ta udała się w 100%. Jesteśmy podwykonawcami.
"USA Biden obiecuje że wróci do tego co"2021.01.5 17:47
Co ty Olo pierrdolisz, biedaku, co ty pierrdolisz!
Olo2021.01.5 17:50
Chcesz zobaczyć bidę intelektualną, spójrz w lustro!
Olo2021.01.5 17:48
My to zostaniemy z ręką w nocniku, jak to mi kiedyś jeden szwab zwrócił uwagę że zamiast angielskiego powinienem się tak dobrze nauczyć niemieckiego, powiedziałem że nie lubię tego języka, jak i większość moich rodaków, uśmiechną się szyderczo i powiedział że się będziemy uczyć i basta. Najbardziej to się dziwie kacapom że nie widzą iż znowu zostaną wyrolowano tak jak w czasie II WŚ, Chiny już realizują wzdłuż granic z ruskimi opcje Krym i tak samo chętnie dają paszporty skośnookim ruskim jak szwaby tym ze śląska swoje.
Wacio2021.01.5 21:36
Cóż za dogłębna analiza polityki światowej ostatnich lat!Genialne w swojej prostocie.Nasz Klub Idiotów i Kretynów w Kraśniku zaprasza i oferuje stanowisko głównego lektora od wszystkiego.
Olo2021.01.5 23:16
Spluń w lustro to ci ulży gnido.
Do Wacio2021.01.6 1:27
Moje drogie trolle mrówki i kokony, gnidy trolowskie🖐🏻🌈 to ja? Żujcie jaja powskie-bolszewickie dziwki. Jesteście idealnymi reprezentantami tych swoich przyjebów. 🤣🤣
Topek2021.01.5 17:23
"Pogwałceń wolności słowa było wiele" np. proces jaki prywatnie wytoczył mu Axel Springer, czy to nie żałosne co on napisał? Chyba że pisiory nie są w stanie tego zrozumieć?
Styki2021.01.5 17:42
Czego Topus nie kumasz? To , ze w Axel Springer pracowali nazisci to fakt, ktory wolnosciowcy z Axel springer chcieli ukryc.Czy tak ma funkcjonowac wolnosc slowa?
A2021.01.5 17:03
Witold Gadowski zapowiada ostre oświadczenie. Już się zesrałem ze strachu.
JN2021.01.5 17:13
Głąb kapuściany! Czyżby szwab?
Anonim2021.01.6 3:21
Na 100 % zadaniowy Volksdeutsch.
"A"2021.01.5 17:16
"A" co, jesteś niemcem?
Anonim2021.01.5 17:00
Ruszyla akcja - KSZTALC SWE DZIECKO - DZIEKI TEMU WYKSZTALCONYCH BEDZIE WIECEJ - a ci wsiokowego PiSu nie wybiora
Srajta Na Lewaki2021.01.5 17:11
Co lewaczki będziecie się klonować, i tak was nikt miejskie szczyny nie wybiorą . A bez wsi ,miasta zdechną z głodu . co będzieci żreć tynk ze ścian. co miastowe ojszczane elity gruby tłusty cymbałów szpryca i wóda, to jest wasze życiowe motto.
Ed2021.01.5 18:27
U nas na takich kształconych gamoni mówi się "pise cyto a gamoń". Zdarzają się też wykształceni i inteligentni ludzie i taki to sam decyzje kogo popierać.
york2021.01.5 16:57
szwaby WON do nory.
Anonim2021.01.5 16:52
Witold Gadowski zapowiada ostre oświadczenie. Wszyscy zainteresowani oświadczają, że mają to w d*pie.
Jn2021.01.5 17:15
Konsultowałeś debilu?
Faustyna2021.01.6 3:33
Jacy "wszyscy" , bardzo dobra deklaracja red. Gadowskiego, a co trzeba ogon podkulić bo odezwał się germaniec ? Wystarczy, że Tusk łasi i skamle się jak wyliniały pies.
Anonim2021.01.5 16:39
„Niemcy powinno się bombardować co 50 lat, profilaktycznie, bez podania przyczyny” Winston Churchill w 1919 roku
Anonim2021.01.5 16:50
"Nie wierz w każdy cytat znaleziony w Internecie". W. Szekspir, 123 p.n.e
Anonim2021.01.5 16:58
A co tu ma wiara do rzeczy. To fakt i to się sprawdza na przestrzeni wieków. Niemcy to genetyczni popaprańcy, którzy przez swoją pychę ciągle chcą panować nad innymi. Proste.
Anonim2021.01.5 17:03
Bo cytujesz coś, czego Churchill nigdy nie powiedział, przynajmniej nie ma na to żadnego dowodu i historycy co do tego są zgodni. A to trochę słabe jak cała Twoja wypowiedź to stek wymysłów. A jeżeli tak po prostu uwazasz, to nie posługuj się Churchillem.
Anonim2021.01.5 17:05
Jeden gwint - bombardować profilaktycznie nie zaszkodzi.
Anonim2021.01.5 17:09
Co nie zmienia faktu ze próbowałeś użyć autorytetu znanego polityka do potwierdzenia swojej tezy. A to sprawia, ze twoja wiarygodność spada z zera do poziomu ujemnego, skoro umyślnie powielasz nieprawdziwe informacje.
Anonim2021.01.5 17:12
A co to za różnica. Przyjmij więc do wiadomości, że użyłem autorytetu miszki miki i kaczora donalda.
Anonim2021.01.5 17:16
Nie no spoko, ale jakbym napisał że JP2 w jednej z homilii wspomniał, że Polaków należałoby przerobić na kompost, to byś protestował.
Ala2021.01.5 18:33
Nie pieprz już bez sensu, nikogo to nie interesuje. Istotne jest, że tak należy postępować z Niemcami, a może nawet częściej.
Anonim2021.01.6 3:40
Masz rację ALA, dla własnego dobra Niemców inaczej pycha i buta rozsadzi ich.
Olo2021.01.5 17:37
Nie kłam, powiedział to kilka razy, świadkiem był między innymi lord Halifax który to opisał w książce.
Grizzly2021.01.5 16:58
Ciekawe ile jeszcze konserw będzie się pałować pod ten fejkowy cytat xD my jesteśmy ci mądrzy, ale łykamy wszystko jak pelikany xD
Anonim2021.01.5 16:59
Co ty Grizzli możesz wiedzieć? Tyś sądząc po postach jesteś płatnym najemnikiem. Klepiesz co ci każę i stulasz uszy po sobie.
Grizzly2021.01.5 19:42
Bydlaku, oddaj nick.
Grizzly2021.01.5 22:22
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Grizzly2021.01.5 22:23
Ty z 19.42 również odp... się ode mnie!
Grizzly2021.01.6 14:02
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Gonić to bydło z tego portalu!
waldek2021.01.5 16:36
Ten o Niemcach a PIS szczepi ludzi jak bydło i nic.
od 17 min:2021.01.5 16:50
https://www.youtube.com/watch?v=pb3XQ-OKkrQ&t=1107s
Anonim2021.01.6 3:35
Nie widzisz, że "najświatlejsze bydło" szczepi się samo ? tak s.a w gacie !
Anonim2021.01.5 16:27
Pan Gadowski to ma ostre... zapalenie wątroby! Na zdrowie Wicia! 🍸
Szybki Lopez2021.01.5 19:43
🖐🏻🌈 to ja? Ktoś wyżej wymienił cudze usługi w sam punkt. Żujcie jaja powskie-bolszewickie dziwki. Jesteście idealnymi reprezentantami tych swoich przyjebów. 🤣🤣
Beldon2021.01.5 23:13
Anonim - z tą swoją dowcipkowatą "prozą" to pewnie zostaniesz zgłoszony do nagrody Nike od GW.
Anonim2021.01.6 3:44
Anonim sam pije do lustra więc tak sądzi wszystkich. Niech zrobi i napisze tyle książek co red Gadowski, ale w pijackim widzie wiadomo, że to nie wyjdzie.