TYLKO U NAS! Ks. Tomasz Kancelarczyk: Musimy pokazać tym ludziom, że dziecko to nie ,,odpad medyczny’’ - zdjęcie
30.01.21, 16:30Fot. screenshot - YouTube (Powołany FILM)

TYLKO U NAS! Ks. Tomasz Kancelarczyk: Musimy pokazać tym ludziom, że dziecko to nie ,,odpad medyczny’’

151

Tomasz Wandas, Fronda.pl: Trybunał Konstytucyjny opublikował w środę uzasadnienie orzeczenia z 22 października 2020 roku, w którym stwierdza, że aborcja z przyczyn embriopatologicznych jest niezgodna z konstytucją. Dlaczego tak późno, dlaczego dopiero teraz?

Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek: Pytanie nie do mnie, a do tych, którzy się z tym orzeczeniem wstrzymywali. Natomiast, od strony wartości życia, takie opóźnienie jest bardzo bolesne, i nie chodzi tu o samą zwłokę czasową, a o dokonane w tym czasie aborcje… Każda aborcja to morderstwo nienarodzonego dziecka.

Z czego mogło to wynikać? 

Opieszałość w tej materii była pewnie wynikiem obawy o eskalację wydarzeń „na ulicach”. Jest to zapewne pewna kalkulacja polityczna, co do ewentualnych wydarzeń w Polsce. Dzisiejsze protesty nijak się mają do tego, co było wcześniej, być może też gigantyczna, uświadamiająca akcja, która była prowadzona w polskich miastach poprzez działaczy pro-life odniosła zamierzony skutek. 

Co ma Ksiądz na myśli?

Rozwieszone w wielu polskich miastach billboardy przedstawiające jak wygląda dziecko w piątym miesiącu ciąży oraz dziecko w łonie o kształcie serca. Niewątpliwie, te obrazy mówią o właściwej relacji jaka powinna być między nienarodzonym dzieckiem a matką. W Szczecinie były też wywieszone plakaty z dziećmi chorymi na zespół Downa, z podpisem „dziękuję za życie”. Z pewnością ta gigantyczna, co do ilości bilbordów akcja w istocie jest ciągle za mała - jest to dopiero początek tego co powinno nastąpić. 

Część społeczeństwa bardzo się cieszy z tej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, część zapowiada protesty… Natomiast Polska to katolicki kraj, w czym zatem ma jeszcze problem nasze społeczeństwo?

Myślę, że osiągnięcie tak zwanego „kompromisu aborcyjnego” w latach dziewięćdziesiątych spowodowało, że spoczęliśmy na laurach. Przyjęliśmy jako pewną zasadę, że jesteśmy krajem katolickim, krajem pro-life, i że jako taki nie musimy nic już robić. 

A musimy?

Niestety, jeżeli w tej materii nie następuje nieustanne parcie w stronę uświadamiania, edukacji, to nie stoimy w miejscu - cofamy się. Druga strona bierna nie jest. Myślę, że odzieranie wartości życia ludzkiego jest po tej stronie na porządku dziennym. 

Popełniliśmy zatem błąd po zawartym wtedy kompromisie? 

Nie był to jakiś błąd, nie była to kwestia pewnej decyzji, był to raczej wynik ospałości. 

Czyjej ospałości?

Wszystkich środowisk, które mienią się „za życiem”. Skutkiem tego jest, że jak dzisiaj patrzymy - mamy młodzież po „drugiej stronie” i nie jest to kwestia żadnego „wybryku”. 

Co zatem możemy dzisiaj zrobić, by nadrobić zaległości?

Ciągle wracajmy do słów Jana Pawła II z Evangelium Vitae - potrzebna jest powszechna mobilizacja sumień i wspólny wysiłek etyczny, aby wprowadzić w czyn wielką strategię obrony życia! Musimy ciągle odnosić się do powszechności sumień, nie instytucji!

Co czyni na przykład prowadzona przez Księdza Fundacja…

W Fundacji „Małych Stópek” nie tyle walczymy o pieniądze, które otrzymamy od instytucji, miasta, Unii Europejskiej etc., co przede wszystkim staramy się o pomoc od darczyńców, poszczególnych osób. Trzeba nam bardzo mocno przemyśleć strategię, którą należy podjąć, nie w najbliższym czasie, ale już teraz, tak, aby rzetelnie wypełniać to, o czym pisał w Evangelium Vitae papież Polak. Realizować trzeba nam to nie tylko w instytucjach - choć oczywiście bardzo chwalebne jest, że takie prawo zostało uchwalone - nade wszystko czymś znacznie piękniejszym byłoby, gdyby owe prawo zapisało się trwale w ludzkich sercach.

Wspomina ksiądz, że kiedyś (po wypracowaniu kompromisu dot. aborcji) spoczęliśmy na laurach. Teraz pracujemy czego już widać efekty, co przed nami? Czym już dzisiaj konkretnie powinniśmy się zająć by uskuteczniać prawdę o życiu?

Co powinno być dzisiaj na pierwszym miejscu? Jako osoba wierząca powiem, że modlitwa. Wobec tych zagrożeń, które są w Polsce potrzebna jest nasza narodowa, duchowa adopcja życia dziecka poczętego. Każdy katolik powinien chwycić za różaniec i modlić się w intencji nienarodzonych dzieci. To powinno być pierwsze, na samym początku. Dlatego też w tej materii Fundacja Małych Stópek, którą kieruję stara się zebrać jak najwięcej - proponujemy wielu parafiom prasę katolicką, tworzymy gazety, drukujemy je i wysyłamy do poszczególnych kościołów, na nasz koszt. Do tego jeszcze dokładamy aplikację „duchowej adopcji”, obecnie mamy około 0,5 miliona pobrań. Ta aplikacja jest pomocą, dzisiaj niemal każdy operuje smartfonem, stąd codziennie może śledzić wiek, wzrost dziecka, informacje prenatalne, słyszeć bijące serce, zobaczyć USG, przeczytać treść rozważań różańcowych itd. 

No tak, to przede wszystkim walka duchowa…

Szatan nienawidząc życia człowieka, przede wszystkim boi się Maryi, ukochanej przez Pana Boga, pięknej Królowej Pokoju. Dlatego duchowa adopcja dziecka poprzez modlitwę, szczególnie różańcową, wysuwa się zawsze na pierwszy plan. 

Co następnie?

Następnie powinno mieć miejsce przejście w wymiar edukacyjny - wyrazem tego już są bilbordy pro-life rozwieszone w wielu polskich miastach. Ponadto, trzeba zadbać o kształcenie naszej młodzieży, niestety, ale niejednokrotnie miałem okazję przekonać się na jak niskim poziomie jest ich świadomość w tym zakresie. 

Co Ksiądz proponuje?

Fundacja Małych Stópek stworzyła książeczkę „życia człowieka” zrobioną z wykorzystaniem aplikacji rozszerzonej rzeczywistości. Po ściągnięciu aplikacji pt. Genesis na telefon i przyłożeniu telefonu do książeczki, to, co jest w książeczce „ożywa” w naszym telefonie, pojawiają się obrazki graficzne, przedstawienie dziecka nienarodzonego, „dziecko” rzeczywiście zostaje wprawione „w ruch”. Jest to nowość, która z pewnością będzie atrakcyjna dla młodzieży, dostępnych będzie 100 tysięcy egzemplarzy. Staramy się kłaść mocny nacisk na to, by młodzi ludzie mieli wiedzę na temat życia prenatalnego. Na ogół ucieka się dzisiaj od właściwego nazewnictwa, kiedy ciągle powtarza się płód, płód, płód - nie mówi się o życiu człowieka, dlatego nazwa książeczki „genesis” - początek życia człowieka. 

Nauka od podstaw…

Wymiar edukacyjny powinien być na całą Polskę bardzo mocny. Następnie mocno powinniśmy przejść w wymiar społeczny zgodnie z tym co pisał św. Jan Paweł II w Evangelium Vitae.

Czyli?

Czyli wyjść na ulicę z Ewangelią Życia. Myślę, że w najbliższym możliwym czasie (teraz pandemia jest pewną przeszkodą), organizacja pięknych, dużych marszy dla życia, powinna być dla nas ważnym zadaniem w budowaniu tej strategii, obrona życia wtedy zamknięta byłaby w tych klamrach wymiaru duchowego, edukacyjnego i społecznego. Do tego jeszcze trzeba dodać pomoc kobietom w stanie błogosławionym, które są w trudnej sytuacji materialnej. Bardzo ważne jest byśmy my, jako obrońcy życia dawali świadectwo, że nie opuszczamy tych kobiet, że nie oceniając staramy się pomóc tym kobietom i ich nienarodzonym dzieciom.  

Jakich argumentów używać, jakich narzędzi, by prawda o życiu, o jego początku dotarła do Polaków i Polek, którzy argumentu modlitwy, prasy katolickiej, mediów nie uznają?

Argument miłości, dziecko w sercu! To jest to odniesienie, które powinno w każdym z nas budzić wolę obrony życia, każdy z nas był kiedyś nienarodzonym człowiekiem - a ilu nienarodzonych traktowanych jest dzisiaj jak zwykły „odpad medyczny”?

Dziękuję za rozmowę. 

 

Komentarze (151):

Anonim2021.02.1 7:53
https://memy.pl/mem/351990/Dlaczego_Polacy_nie_chca_miec_dzieci
Hanna2021.01.31 20:48
Szatan hula po tym portalu- ale do czasu! Modlę się o wasze nawrócenie albo tylko , o opamiętanie.
Natalja Siwiec2021.02.1 10:59
Oszczędnie z tymi modlitwami bo Allah nie obdarzy Cię dziewicami po śmierci.
Po 11... AAA... proud jew2021.01.31 14:08
Mały polaczku! Przyjeżdżając do mojego pięknego kraju - Izraela, załóż jarmułkę bo ci głupota i polskie chamstwo bije z pod zawszonej hitlerowskiej polskiej głowy
Anonim2021.01.31 15:38
Buhahahhaha, kleruchy, łapska z dala od dzieci.
fdf2021.01.31 13:56
Czarna zaraza trzyma Polskę w swych brudnych łapach.
Anonim2021.01.31 11:52
Czarne klesze łapska precz od dzieci.
ak2021.01.31 11:18
No tak. Ludzie w Irlandii coś o tym wiedzą.
POL2021.01.31 7:37
Po co pokazywać każdy widzi
bl.ks.J.Popieluszko2021.01.30 23:01
ZLO DOBREM ZWYCIEZAJ: Polacy! Padnijcie na twarz i lezac krzyzem proscie Pana Boga o pokute i nawrocenie. Rzad i Episkopat ma krzyzem lezac prosic Pana Boga na Jasnej Gorze o przebaczenie! POKI JESZCZE JEST CZAS!
sw. Jan2021.01.30 23:00
Trojco Przenajswietsza przyjmij wszystkich, ktorzy sa przeciw aborcji jako Twoich nowych niewolnikow poprzez Niepokalana Maryje! Ofiarowuje Ci ich dusze i ich wolne wole do Twego calkowitego rozporzadzenia na wieki!
PEWNIE TEGO NIE WIESZ, ŻE2021.01.30 20:40
Właścicielem INDEPENDENT jest Alexander Lebedev, koleś Putina, obecny-były oficer KGB to jeden z tych oligarchów, którzy rzeszą prymitywną propagandę. Oczywiście sama "gazeta" nie przynosi dochodów, czy się miliarder, KGB Alexander Lebedev zupełnie nie przejmuje. A kto czyta "INDEPENDENT"? Towarzysz.
Styki2021.01.30 20:29
„ŚMIERĆ PANA STASZAKA” - Link do źródła poniższej informacji: https://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/health-news/forgotten-for-25-years-now-the-1-000-infant-bodies-found-after-alder-hey-can-be-laid-to-rest-50417.html — Czy ktoś pamięta morderstwo Alfie Evansa? Teraz zmarł Pan Staszek w Plymouth. Niewielu ludzi wie o udziale Homoseksualistow i LGBT. Mały Alfe zmarł kiedy TRÓJKA „sędziów” zadecydowała, że: „dla jego dobra i zdrowia” należy go odłączyć od aparatury podtrzymującej życie… — Dwóch z tej kliki sędziowskiej byli i są czynnymi aktywistami LGBT i Homoseksualistami…!!! Anthony Hayden oraz Nicholas Francis, który był wcześniej znany z podobnego morderstwa na dziecku Charli Gard…!!! Szpital Alder Hey Children’s NHS w którym zamordowano Alfie jest uwikłany w nielegalny handel dziecięcymi organami…! — Bandytą rozbierającym dzieci na „części” był Holender Dr. Pathologist Dick van Velzen również homoseksualista…! Polak, Pan Sławek, który zmarł w Plymouth został skazany na śmierć z wycieńczenia właśnie przez homoseksualistę Anthony Hayden „rozbiorem na części” na które czekają z niecierpliwością „biorcy”… A tym ma się zająć Derriford Hospital w Plymouth w którym Pan Staszek zmarł…
Topek2021.01.30 19:36
A co się dzieje z dziećmi zakonnic gdy zachodzą w ciążę
zenek2021.01.30 19:42
Fronda - wytłumacz się! Otwieram dzisiaj wasz portal na komórce, czytam nagłówki - z jednej strony "Owsiak + SK" i całe te oburzenie tą sprawą - z drugiej, a jakże, reklama WOŚP! Większego kretynizmu nie widziałem...
Anonim2021.01.30 20:22
Na pewno żyją i mają się dobrze ,bo nawet jakby się tak zdarzyło ,że zakonnica była by w ciąży to odejdzie z zakonu ,tak ,że się nie musisz tym martwić .
Topek2021.01.30 21:26
Na pewno to trzeba umrzeć nic poza tym
opty2021.01.31 6:20
Znasz siostrę zakonną z dzieckiem???? To się zapytaj. Ja nie znam......
Janusz2021.01.30 19:29
I że dziecko to nie potencjalny łup seksualny obrzydliwych osobników w czarnych sukienkach, którzy zwykli pouczać ludzi w kwestiach moralnych!!!!
Topek2021.02.2 20:48
Oczywiście że nie, bo są poddawane aborcji
Topek2021.02.2 20:57
Ten wpis miał być wyżej
Maria Błaszczyk2021.01.30 19:22
No chyba że dziecko przyda się do czegoś jakiemuś księdzu. Wtedy to dziecko jest po prostu nawozem, na którym najświętszy Kościół sobie rośnie, ad maiorem dei gloriam. I żadne tam buciki dla napiętnowania gwałcenia dzieci przez wielebnych duszpasterzy nie będą szpecić parkanu świętego przybytku, ksiądz Kanclerczyk zaraz pospieszy i posprząta. Albo takie dzieci - i dorośli - LGBT+. Jak one przejdą przez miasto, to ksiądz zaraz da wyraz nienawiści bliźniego i miasto odkazi...
Anonim2021.01.30 19:27
Nawozem to ty będziesz Mario jak umrzesz to ciebie w tej twojej Holadii na nawóz przerobią ,może jakaś marchewa po tobie wyrośnie .
Maria Błaszczyk2021.01.30 19:43
Wiesz, jak umrę, to mnie nie będzie. Jest więc mi dokładnie obojętne, co się z resztkami po mnie stanie. Szczerze powiedziawszy, ta opcja z nawozem wydaje mi się bardzo fajna. Natomiast gwałcone dzieci doświadczają traumy. I to nie jest w porządku, że się je poświęca dla dobrostanu księży-zboczeńców.
"Wiesz, jak umrę, to mnie nie będzie."2021.01.30 20:45
Co za rewelacja! To JEJ nie będzie.... Stwierdzone naukowo, że przeciętny mózg kobiety jest średnio o 50 gram lżejszy o męskiego oraz mniej pofałdowany. I oto rezultaty ... "Jej nie będzie"!
Maria Błaszczyk2021.01.30 21:11
Chyba nie uważałeś na tej lekcji. Mózg kobiety jest, owszem, mniejszy - ale nie o 50 g, tylko ok. 150; i BARDZIEJ pofałdowany. Bo tyle samo neuronów musi się zmieścić w mniejszej objętości. A porównanie gwałcenia dzieci i ułatwiania tego kolegom do alternatywnych, bardziej przyjaznych środowisku metod rozwiązywania problemu zwłok nie było mojego autorstwa - tylko Anonima. Więc może jego mózgiem się zajmij, bo naprawdę robienie ludziom krzywdy i nierobienie ludziom krzywdy to dwie różne sytuacje.
"Wiesz, jak umrę, to mnie nie będzie."2021.01.30 21:22
Letka jesteś kobiecino na mózgu, nie tylko ty. Piramid nie wybudowałyście, na Księżycu żadna nie wylądowała, no i brak Mozarta, Szekspira w spódnicy ... itp. Wszystko przez te "fałdy". Nic do niczego nie porównywałem, nic nie mnie gwałty nie obchodzą, zresztą 90% to lipa. Ale jak umrzesz ...
Maria Błaszczyk2021.01.30 21:36
No proszę... Ktoś nie jest w stanie ogarnąć podstawowych faktów dotyczących anatomii mózgu oraz tego, jak kobiety przez tysiąclecia miały znacznie mniejsze możliwości realizowania się w sferze publicznej, a nawet jeśli któraś zdołała czegoś dokonać, tona ogół mężczyźni jej to kradli, ucieka się do wyjątkowo prymitywnych argumentów ad hominem... I owszem, jeśli pod użytą przeze mnie metaforę podstawiasz przykład - to jest to automatycznie porównanie. Aha, i nie o "gwałtach" pisałam, tylko o "gwałceniu". To, ze słowa mają ten sam rdzeń, nie znaczy, że to samo znaczą. I szkoda, że Cię nie obchodzą. Choć mnie to zupełnie nie dziwi.
Skomponuj 9 Symfonię to pogadamy!2021.01.30 21:43
Albo bądź jak Musk, albo Jobs! Idź wcześniej spać. Piękniejsza nie będziesz ani mądrzejsza, ale będziesz miała więcej energii do odkurzania.
Maria Błaszczyk2021.01.30 21:47
Biedaku... To jak Ty tylko z osobami, co 9 symfonii skomponowały możesz rozmawiać, to bardzo samotny musisz być...
pytajnik2021.01.31 9:30
Jak rozmawia, skoro autor nie słyszy od ok. 35 roku życia?
pytajnik2021.01.30 19:51
Czy odkażanie jest wyrazem nienawiści, czy raczej miłości?
Maria Błaszczyk2021.01.30 20:02
Traktowanie ludzi jak zarazy miałoby być wyrazem "miłości"? Ciekawe, jakbyś się czuł, gdyby z powodu jakiejś cechy, na którą nawet nie masz wpływu, w niczym nikomu nieszkodzącej, inni traktowali Cię jak zapowietrzonego. Czy rzeczywiście czułbyś się kochany i szanowany w takiej sytuacji?
pytajnik2021.01.30 20:26
Ludzi czy ideologii?
Maria Błaszczyk2021.01.30 21:26
A kto chodzi po ulicach? Ludzie czy ideologia?
pytajnik2021.01.31 9:25
Czy ci/te co chodzą zamiast się kochać w rodzinie to nie te/ci których "Kościół nie zostawia samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )? Czy więc nie należy zadbać o zdezynfekowanie ideologii braku realnej pomocy w nawiązywaniu prawidłowych relacji w podstawowych wspólnotach życia?
Maria Błaszczyk2021.01.31 20:18
A teraz poproszę o dowody na to. Bo na tej stronie jest stwierdzenie, że tak się stało. A gdzie opis samego badania, próby, metodologii. Wiesz, istnieją też w internecie strony, gdzie ktoś napisał, że Ziemia jest płaska, takie, na których twierdzi się, że szczepionki służą depopulacji, jeszcze inne, które twierdzą, wuj pana prezesa Kaczyńskiego był stalinowskim prokuratorem, który oskarżał rotmistrza Pileckiego. Nie należy we wszystko wierzyć. I, tak swoją drogą - po co to robić? Świat z gejami jest fajniejszy niż byłby bez nich.
leszczyna2021.01.30 20:46
Człowiek nie ma wpływu na pewne swoje cechy, a na pewne wpływ ma. Natomiast ma rozum i może kierować swoim postępowaniem, więc jeśli idzie za wynaturzonym popędem i domaga się przyznaniu mu statusu prawnego, to sympatii w społeczenstwie nie budzi.
Maria Błaszczyk2021.01.30 21:14
To nie chodź za "wynaturzonym popędem" i się nie domagaj. Ale my tu nie o "wynaturzonych popędach", tylko o osobach nieheteronormatywnych i wynaturzonej nienawiści do nich. O wynaturzonych popędach to pisałam tam powyżej, w kontekście szybciutkiego posprzątania dziecięcych bucików przez wielebnego Kancelarczyka. Chyba odpowiedziałaś nie na ten post.
leszczyna2021.01.30 21:32
My tu o pojmowaniu dzieci w łonach matek jako odpadów medycznych, co jest na szczęście możliwą do naprawy cechą wielu ludzi. Droga do naprawy prowadzi przez wiedzę o prenatalnym rozwoju człowieka i to tym mówi wielebny Kancelarczyk. Odróżniam go od Ciebie.
Maria Błaszczyk2021.01.30 21:39
Ależ ja mam wiedzę o prenatalnym rozwoju człowieka. Nie, że jakąś super specjalistyczną, ale w końcu jestem magistrą nauki przyrodniczej. Z niej zupełnie nie wynika, że gwałcenie dzieci jest OK. Raczej wręcz przeciwnie. Albo że goebbelsowskie dehumanizowanie ludzi i uważanie ich za "zarazę". To również jest szkodliwe i prowadzi do przemocy.
leszczyna2021.01.30 22:24
Czyżby z Twojej wiedzy przyrodniczej wynikało, że zabijanie płodu ludzkiego jest OK, jak głosi Gazeta Wyborcza? Bardzo być może. Nawet na pewno, skoro orędujesz za prawem do tego zabijania i to ot tak, na żądanie. Jak przystanek na żądanie, usługa pozbycia się płodu z macicy ze skutkiem śmiertelnym dla tegoż. Jaka uczelnia i jacy uczeni Cię tego nauczyli?
Maria Błaszczyk2021.01.30 22:39
To akurat nie jest kwestia wiedzy. Tylko poglądu. I tak, dla przykładu, zgromadzona przez specjalistów wiedza mówi, że gwałcone dzieci nie rozwijają się prawidłowo. Ale ksiądz Kancelarczyk ma w tej kwestii taki pogląd, że nie należy robić rzeczy, które mogłyby sprawę nagłośnić, a co za tym idzie - doprowadzić do zmian mających na celu redukcję tego zjawiska. Wiedza mówi również, że do mordowania ludzi potrzeba ich dehumanizacji. Np. nazywania "zarazą". Co prowadzi do prostego wniosku, że poglądy księdza Kancelarczyka dopuszczają mordowanie ludzi nieheteronormatywnych, a także ich sojuszników. Nie, żeby sam ich mordował - ale wykształcony człowiek stosujący retorykę Geobbelsa, do tego z wykorzystaniem autorytetu stojącej za nim instytucji - musi brać pod uwagę taki skutek. A co do aborcji: tak, mój pogląd na tę kwestię jest taki, że aborcja jest ok. Co skądinąd jest zupełnie bez znaczenia. Nikt nigdy nie pytał mnie, czy przerwać ciążę. Pytano mnie, czy wiem gdzie lub za ile itd. Ale nigdy o to, czy uważam to za w porządku. Jakoś nigdy nikogo, kto potrzebował abocrcji, to nie interesowało.
leszczyna2021.01.31 8:45
Dehumanizacja do odczłowieczenie. Jeśli wobec homoseksualistów Kościół stawia wymagania moralne tak samo jak wobec innych swoich członków, to traktuje ich na równi z nimi. Zatem ich nie dehumanizuje. Ale oni chcą aprobaty dla grzechu, jakim jest homoseks. Więc tego nie będzie. Ty natomiast i szerokie koła aborcjonistów dehumanizujecie ludzki płód, nawet używałaś wyrazu "utylizacja" wobec zwłok pomordowanych płodów, które na swojej działce w liczbie ponad 2000 składował jakiś dewiacyjny fachowiec w Ameryce. Nie miałaś nic przeciw zabiciu przez niego masy małych ludzi w łonach ich matek, tylko Ci się nie podobało, że "świr" ich nie dał do utylizacji. Dla Ciebie te płody to biomasa do utylizacji, tyle w temacie.
pytajnik2021.01.31 9:16
Czy rzeczywiście „Kościół stawia wymagania moralne tak samo jak wobec innych” skoro twierdzi, że „nie stworzył ich Pan Bóg” (ks. dr M. Dziewiecki, Opoka – laboratorium wiary i kultury(!))? Dlaczego nic nie robi, aby zapewnić im prawidłowe relacje w podstawowych wspólnotach życia: rodzinie, pracy itd., tylko straszy „wadliwą socjalizacją” (dr P. Cameron, zob. Gość Niedzielny)? Dlaczego nie ma rzetelnych informacji nt. postępów w realizacji nauczania biskupów: "Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )? Jakim środkiem odkaża się tego zarazka „zostawiania samotnymi”?
Lucek Wątpień2021.01.31 9:44
Jak to nie stworzył Pan Bóg? Przecież wszystko stworzył.
leszczyna2021.01.31 13:34
Co to jest "straszenie wadliwą socjalizacją"?
pytajnik2021.01.31 14:56
Nie słyszałaś jak Paul Cameron przestrzegał w episkopacie i sejmie przed „reverse socialization” jak w USA? Czy odpowiedzią na tę „wadliwą” czy „opaczną” nie powinna być prawidłowa integracja?
leszczyna2021.01.31 21:10
Nie słyszałam, nie wiem, o czym piszesz.
Maria Błaszczyk2021.01.31 20:09
No właśnie. I dlatego nazywanie ludzi zarazą jest niebezpieczne. A wymagania Kościoła nie oznaczają, że wolno to robić. I z tym grzechem to pojechałaś. To pojęcie ma sens tylko w ramach konkretnej religii. Dla przykładu istnieje religia, dla której wciśnięcie guzika w windzie w sobotę to grzech. I jeśli teraz przedstawiciele tej religii zaczęliby wzywać do traktowania wszystkich, którzy wciskają guziki w windzie w soboty jako zarazy, czyli tak, jak traktujemy covid, próbując go wyplenić z planety, to też uznasz, że to w porzadku? Aha, i idąc tym tropem - także wyplenić tych, ktorzy w ogóle uważają, że powinno być wolno wciskać guziki w windach, nawet jesli sami tego nie robią. Bo gdy prawdziwa rodzina, chłopak i dziewczyna, poszli pozbywać się za pomocą bomb zarazy w Lublinie - to tam byli dla przykładu chociażby moi zupełnie heteroseksualni rodzice. Więc nie, oni nie chcą aprobaty dla grzechu - dla absolutnej większości to po prostu nie jest grzech, tak jak dla Ciebie nie jest nim wciśnięcie przycisku w sobotę. No a już w tym kontekście czepianie się mojego osobistego stosunku do kwestii tego, jak należy traktować odpoady... Na litość boską, chodzi Ci naprawdę o instytucję, która prowadziła instytucje z dwukrotną nadśmiertelnością podopiecznych, a zwłoki niemowląt wrzucała do szamba z powodu grzechu ich matek? Który to grzech polegał najczęściej na tym, że zostały zgwałcone??? Albo zmarłym z powodu chorób psychicznych odmawiała pochówku na swoich na ogół monopolistycznych cmentarzach? No więc o ile rzeczywiście nie mam nabożnego stosunku do problemu odpadów medycznych, to jestem pełna pokory dla cierpienia ludzi, którzy, na ogół po długiej i postępującej chorobie, tracą swoich bliskich. I nie potrafię pojąć, jakim trzeba być człowiekiem, by wtedy ich upokarzać, podczas gdy byle kościelny gwałciciel dzieci ma pogrzeb z honorami. Aha, i tu masz rację - poważnie traktuję przepisy dotyczące bezpieczeństwa epidemiologicznego. A co kobiety robią z płodami, to tylko ich decyzja. Ja tam ją szanuję, któraś chce pochować - ma moje wsparcie. Któraś nie chce - również je ma.
leszczyna2021.01.31 21:23
Twoje długie "gorzkie żale" dotyczą Kościoła Katolickiego, więc o tym, jak która religia postrzega grzech, nie ma wiele do rzeczy. Ważne, jak KK to postrzega. Praktyki homoseksualne są w KK uznawane na grzech przeciw naturze, zatem oczekiwanie homoseksualistów, że ich grzech zostanie "zrehabilitowany", jest chybione. No chyba że jacyś heretycy ich przygarną, to co innego. Kościół na dużo za uszami, zakonnice irlandzkie też, ale nie wyrzucały dzieci do szamba za grzechy ich matek, lecz z powodu słabego rozwoju tych dzieci, nierokującego nadziei na dochodową adopcję. Mało to chwalebne, ale jednak nie to, co tym zakonnicom zarzucasz. A Ty czym się różnisz od owych paskudnych zakonnic? One przynajmniej część dzieci wyprawiły w lepszy świat za ocean, a Ty masz podstawową ofertę dla kobiet w niechcianych ciążach: aborcję. Pod Twoim przewodem wszystkie dzieci skoczyłyby w szambie jako abortowane płody. Pardon, "odpady medyczne" do "utylizacji". To Twoja wykładnia praw człowieka dla kobiet.
Maria Błaszczyk2021.02.1 0:52
Między żądaniem możliwości normalnego, bezpiecznego życia kierowanego do państwa, a oczekiwaniem czegokolwiek od Kościoła powinna być przepaść nie do przebycia. Niestety. Mariaż tronu z ołtarzem sprawia, że kolejne - choć ta lawina zwolniła - gminy ogłaszają się wolnymi od LGBT, kolejne osoby są katowane na ulicach, coraz więcej młodych dorosłych w środku zimy nagle staje wobec kryzysu bezdomności itd. No a ile adopcji za ocean wynagradza jedno zamordowane dziecko? Serio uważasz, że można jakąś liczbę dzieci zabić, jeśli jakąś inną się sprzeda jak cukierki??? No więc ja uważam, że nie wolno sprzedawać dzieci. I nie wolno ich zabijać. No i chyba zupełnie Ci rozum odebrało w tej nienawiści- do cholery, ja mam dzieci, nie w szambie, tylko chciane, kochane i zaopiekowane. Z zawodu jestem psycholożką dziecięcą - po to, by próbować choć trochę polepszyć życie dzieci - często właśnie niechcianych przez matki. Może trochę powściągnij swoje fantazje na mój temat, bo naprawdę wzięłaś rozwód z faktami. Pomijając już, że z tego obłędu logika Ci kuleje - jeśli płód skończy w szambie, to nigdy nie stanie się dzieckiem... Ani dorosłym, ani seniorem.
leszczyna2021.02.1 13:11
Płód nie konczy w szambie - on jest tam wrzucany przez Twoich duchowych krewniaków: różnej maści orędowników "prawa do aborcji". Nieważne, czy sami to robią własnoręcznie czy wyręczają się lekarzem czy babką: podejmują działania skutkujące śmiercią płodu. Nieważne, że wywijasz się od nazwania zabitego płodu dzieckiem. Łacina w ogóle nie ma słowa "dziecko", co nie znaczy, że Rzymianie nie mieli dzieci. Nieważne, czy ginie dziecko czy niedziecko - ważne, że w aborcji ginie człowiek. Człowiek - pojęłaś?
Maria Błaszczyk2021.02.1 20:28
Ja się nie wywijam. Tylko Ty manipulujesz. Bo jeśli tak jak ja uważasz kobietę za człowieka - to już nie ma żadnego znaczenia dla oceny aborcji. Nieudostępnianie przez jakichkolwiek ludzi swoich organów ani innym ludziom ani żadnym innym bytom jest uznawane ogólnie za dopuszczalne. Więc nie ma powodu robić wyjątku dla kobiet w ciąży. Ot, zwykły brak zgody na niewolnictwo. A czy ważne czy ginie dziecko czy zarodek albo płód? Z punktu widzenia dziecka - tak. Dziecko ma jakąś świadomość, doświadcza bólu, stresu, strachu itd. Z punktu widzenia płodu - przynajmniej w pierwszej połowie ciąży, a pewnie i dłużej - nie. Jemu jest dokładnie obojętne, co się stanie. Jak truskawce zrywanej z krzaczka. Nie ma żadnej ofiary tego "zginięcia". Nikt nie ucierpiał.
Anonim2021.01.31 15:58
Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że ksiądz Kancelarczyk rzeczywiście pomaga ludziom w potrzebie, a te buciki trafiły do realnych dzieci, których rodziców nie stać nawet na to?
Maria Błaszczyk2021.01.31 20:11
A dzieci gwałcone przez księży nie są w potrzebie? I jakby te buciki tam powisiały, dla przykładu przez kilka dni, to jego podopieczni chodziliby boso?
TYLKO U NAS!2021.01.30 19:13
Ks. Tomasz Kancelarczyk: Musimy pokazać tym ludziom, że dziecko to nie ,,odpad medyczny’’ Tomasz Wandas, Fronda.pl: Trybunał Konstytucyjny opublikował w środę uzasadnienie orzeczenia z 22 października 2020 roku, w którym stwierdza, że aborcja z przyczyn embriopatologicznych jest niezgodna z konstytucją. Dlaczego tak późno, dlaczego dopiero teraz? Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek: Pytanie nie do mnie, a do tych, którzy się z tym orzeczeniem wstrzymywali. Natomiast, od strony wartości życia, takie opóźnienie jest bardzo bolesne, i nie chodzi tu o samą zwłokę czasową, a o dokonane w tym czasie aborcje… Każda aborcja to morderstwo nienarodzonego dziecka. Z czego mogło to wynikać? Opieszałość w tej materii była pewnie wynikiem obawy o eskalację wydarzeń „na ulicach”. Jest to zapewne pewna kalkulacja polityczna, co do ewentualnych wydarzeń w Polsce. Dzisiejsze protesty nijak się mają do tego, co było wcześniej, być może też gigantyczna, uświadamiająca akcja, która była prowadzona w polskich miastach poprzez działaczy pro-life odniosła zamierzony skutek. Co ma Ksiądz na myśli? Rozwieszone w wielu polskich miastach billboardy przedstawiające jak wygląda dziecko w piątym miesiącu ciąży oraz dziecko w łonie o kształcie serca. Niewątpliwie, te obrazy mówią o właściwej relacji jaka powinna być między nienarodzonym dzieckiem a matką. W Szczecinie były też wywieszone plakaty z dziećmi chorymi na zespół Downa, z podpisem „dziękuję za życie”. Z pewnością ta gigantyczna, co do ilości bilbordów akcja w istocie jest ciągle za mała - jest to dopiero początek tego co powinno nastąpić. Część społeczeństwa bardzo się cieszy z tej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, część zapowiada protesty… Natomiast Polska to katolicki kraj, w czym zatem ma jeszcze problem nasze społeczeństwo? Myślę, że osiągnięcie tak zwanego „kompromisu aborcyjnego” w latach dziewięćdziesiątych spowodowało, że spoczęliśmy na laurach. Przyjęliśmy jako pewną zasadę, że jesteśmy krajem katolickim, krajem pro-life, i że jako taki nie musimy nic już robić.
c.d.2021.01.30 19:14
Wspomina ksiądz, że kiedyś (po wypracowaniu kompromisu dot. aborcji) spoczęliśmy na laurach. Teraz pracujemy czego już widać efekty, co przed nami? Czym już dzisiaj konkretnie powinniśmy się zająć by uskuteczniać prawdę o życiu? Co powinno być dzisiaj na pierwszym miejscu? Jako osoba wierząca powiem, że modlitwa. Wobec tych zagrożeń, które są w Polsce potrzebna jest nasza narodowa, duchowa adopcja życia dziecka poczętego. Każdy katolik powinien chwycić za różaniec i modlić się w intencji nienarodzonych dzieci. To powinno być pierwsze, na samym początku. Dlatego też w tej materii Fundacja Małych Stópek, którą kieruję stara się zebrać jak najwięcej - proponujemy wielu parafiom prasę katolicką, tworzymy gazety, drukujemy je i wysyłamy do poszczególnych kościołów, na nasz koszt. Do tego jeszcze dokładamy aplikację „duchowej adopcji”, obecnie mamy około 0,5 miliona pobrań. Ta aplikacja jest pomocą, dzisiaj niemal każdy operuje smartfonem, stąd codziennie może śledzić wiek, wzrost dziecka, informacje prenatalne, słyszeć bijące serce, zobaczyć USG, przeczytać treść rozważań różańcowych itd. No tak, to przede wszystkim walka duchowa… Szatan nienawidząc życia człowieka, przede wszystkim boi się Maryi, ukochanej przez Pana Boga, pięknej Królowej Pokoju. Dlatego duchowa adopcja dziecka poprzez modlitwę, szczególnie różańcową, wysuwa się zawsze na pierwszy plan. Co następnie? Następnie powinno mieć miejsce przejście w wymiar edukacyjny - wyrazem tego już są bilbordy pro-life rozwieszone w wielu polskich miastach. Ponadto, trzeba zadbać o kształcenie naszej młodzieży, niestety, ale niejednokrotnie miałem okazję przekonać się na jak niskim poziomie jest ich świadomość w tym zakresie.
Prawda2021.01.30 18:59
Owsiak sie zachował jak ----Typowy Ruski Bolszewik co popiera likwidacje dzieci nie Narodzonych ==
NEOS com pl2021.01.30 18:57
.. mozna komu czlowieka POkazac .. jak ma do tego oczy ... ale nie tym slepym barbazynca ... czerwone buractwo jest do wykopu ... era dr mengele minela ... jak faszysci i komunisci ... pejsata dzic ... won za don ... albo na synaj ... https://www.youtube.com/watch?v=sHJQCjOYgGQ&t=3s
Kał odpad czyński produkowany w procesie trawienia2021.01.30 18:56
Aborcja powinna być dozwolona tylko wtedy gdy dziecko pochodzi z gwałtu popełnionego przez księdza dlatego by nie zszargać dobrego imienia duchownego
Grizzly2021.01.30 18:57
Panie Prezesie nie mogę się z tym zgodzić ponieważ nie było by mnie na świecie!!!
Grizzly2021.01.30 22:54
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
NEOS com pl2021.01.30 19:04
... uwaga ... ZOMO ... przebierancy w sultannach ... atakuja ... https://www.youtube.com/watch?v=NpOFcqrqBa0
o tym nie dowiesz się z Frondy2021.01.30 18:48
The Polish Navy’s War Port in Gdynia has just initiated a procedure aimed at the removal of the batteries and instruments from the ORP “Bielik” and ORP “Sęp” Kobben-class submarines. In reality, the above refers to a broader scope of works. Only a single submarine would remain in service in the Polish Navy afterward: the ORP “Orzeł”. https://defence24.com/polish-navy-to-decommission-old-kobben-class-submarines
c.d2021.01.30 18:34
Wspomina ksiądz, że kiedyś (po wypracowaniu kompromisu dot. aborcji) spoczęliśmy na laurach. Teraz pracujemy czego już widać efekty, co przed nami? Czym już dzisiaj konkretnie powinniśmy się zająć by uskuteczniać prawdę o życiu? Co powinno być dzisiaj na pierwszym miejscu? Jako osoba wierząca powiem, że modlitwa. Wobec tych zagrożeń, które są w Polsce potrzebna jest nasza narodowa, duchowa adopcja życia dziecka poczętego. Każdy katolik powinien chwycić za różaniec i modlić się w intencji nienarodzonych dzieci. To powinno być pierwsze, na samym początku. Dlatego też w tej materii Fundacja Małych Stópek, którą kieruję stara się zebrać jak najwięcej - proponujemy wielu parafiom prasę katolicką, tworzymy gazety, drukujemy je i wysyłamy do poszczególnych kościołów, na nasz koszt. Do tego jeszcze dokładamy aplikację „duchowej adopcji”, obecnie mamy około 0,5 miliona pobrań. Ta aplikacja jest pomocą, dzisiaj niemal każdy operuje smartfonem, stąd codziennie może śledzić wiek, wzrost dziecka, informacje prenatalne, słyszeć bijące serce, zobaczyć USG, przeczytać treść rozważań różańcowych itd. No tak, to przede wszystkim walka duchowa… Szatan nienawidząc życia człowieka, przede wszystkim boi się Maryi, ukochanej przez Pana Boga, pięknej Królowej Pokoju. Dlatego duchowa adopcja dziecka poprzez modlitwę, szczególnie różańcową, wysuwa się zawsze na pierwszy plan. Co następnie? Następnie powinno mieć miejsce przejście w wymiar edukacyjny - wyrazem tego już są bilbordy pro-life rozwieszone w wielu polskich miastach. Ponadto, trzeba zadbać o kształcenie naszej młodzieży, niestety, ale niejednokrotnie miałem okazję przekonać się na jak niskim poziomie jest ich świadomość w tym zakresie.
Anonim2021.01.30 18:31
Kleruchy, won z łapskami od dzieci!
TYLKO U NAS!2021.01.30 18:30
Ks. Tomasz Kancelarczyk: Musimy pokazać tym ludziom, że dziecko to nie ,,odpad medyczny’’ Tomasz Wandas, Fronda.pl: Trybunał Konstytucyjny opublikował w środę uzasadnienie orzeczenia z 22 października 2020 roku, w którym stwierdza, że aborcja z przyczyn embriopatologicznych jest niezgodna z konstytucją. Dlaczego tak późno, dlaczego dopiero teraz? Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek: Pytanie nie do mnie, a do tych, którzy się z tym orzeczeniem wstrzymywali. Natomiast, od strony wartości życia, takie opóźnienie jest bardzo bolesne, i nie chodzi tu o samą zwłokę czasową, a o dokonane w tym czasie aborcje… Każda aborcja to morderstwo nienarodzonego dziecka. Z czego mogło to wynikać? Opieszałość w tej materii była pewnie wynikiem obawy o eskalację wydarzeń „na ulicach”. Jest to zapewne pewna kalkulacja polityczna, co do ewentualnych wydarzeń w Polsce. Dzisiejsze protesty nijak się mają do tego, co było wcześniej, być może też gigantyczna, uświadamiająca akcja, która była prowadzona w polskich miastach poprzez działaczy pro-life odniosła zamierzony skutek. Co ma Ksiądz na myśli? Rozwieszone w wielu polskich miastach billboardy przedstawiające jak wygląda dziecko w piątym miesiącu ciąży oraz dziecko w łonie o kształcie serca. Niewątpliwie, te obrazy mówią o właściwej relacji jaka powinna być między nienarodzonym dzieckiem a matką. W Szczecinie były też wywieszone plakaty z dziećmi chorymi na zespół Downa, z podpisem „dziękuję za życie”. Z pewnością ta gigantyczna, co do ilości bilbordów akcja w istocie jest ciągle za mała - jest to dopiero początek tego co powinno nastąpić. Część społeczeństwa bardzo się cieszy z tej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, część zapowiada protesty… Natomiast Polska to katolicki kraj, w czym zatem ma jeszcze problem nasze społeczeństwo? Myślę, że osiągnięcie tak zwanego „kompromisu aborcyjnego” w latach dziewięćdziesiątych spowodowało, że spoczęliśmy na laurach. Przyjęliśmy jako pewną zasadę, że jesteśmy krajem katolickim, krajem pro-life, i że jako taki nie musimy nic już robić.
c.d.2021.01.30 18:31
A musimy? Niestety, jeżeli w tej materii nie następuje nieustanne parcie w stronę uświadamiania, edukacji, to nie stoimy w miejscu - cofamy się. Druga strona bierna nie jest. Myślę, że odzieranie wartości życia ludzkiego jest po tej stronie na porządku dziennym. Popełniliśmy zatem błąd po zawartym wtedy kompromisie? Nie był to jakiś błąd, nie była to kwestia pewnej decyzji, był to raczej wynik ospałości. Czyjej ospałości? Wszystkich środowisk, które mienią się „za życiem”. Skutkiem tego jest, że jak dzisiaj patrzymy - mamy młodzież po „drugiej stronie” i nie jest to kwestia żadnego „wybryku”. Co zatem możemy dzisiaj zrobić, by nadrobić zaległości? Ciągle wracajmy do słów Jana Pawła II z Evangelium Vitae - potrzebna jest powszechna mobilizacja sumień i wspólny wysiłek etyczny, aby wprowadzić w czyn wielką strategię obrony życia! Musimy ciągle odnosić się do powszechności sumień, nie instytucji! Co czyni na przykład prowadzona przez Księdza Fundacja… W Fundacji „Małych Stópek” nie tyle walczymy o pieniądze, które otrzymamy od instytucji, miasta, Unii Europejskiej etc., co przede wszystkim staramy się o pomoc od darczyńców, poszczególnych osób. Trzeba nam bardzo mocno przemyśleć strategię, którą należy podjąć, nie w najbliższym czasie, ale już teraz, tak, aby rzetelnie wypełniać to, o czym pisał w Evangelium Vitae papież Polak. Realizować trzeba nam to nie tylko w instytucjach - choć oczywiście bardzo chwalebne jest, że takie prawo zostało uchwalone - nade wszystko czymś znacznie piękniejszym byłoby, gdyby owe prawo zapisało się trwale w ludzkich sercach.
UwagaNaMiłośnikówPłodówPrzebranychWDługieSuknie2021.01.30 18:29
Najważniejsze to chronić dzieci przed jakimikolwiek kontaktami z kleruchami! Kleruchacze to mężczyźni przebrani w suknie, żeby wobec dzieci wyglądać bardziej na matkę, niż ojca, a więc uruchamiać pokładyp odświadomej dziecięcej akceptacji i zaufania. Kleruchacze nie prowadzą normalnego współżycia seksualnego, więc szybko i masowo popadają w dewiacje na tym tle. Dla klero-dewianta dziecko staje się łatwą ofiarą, o wiele łatwiejszą niż gosposia czy kobieta z parafii. Kleruchacze sprawiają wobec dzieci wrażenie ludzi prowadzących życie tak odległe od życia ich własnych rodziców, rodziny czy sąsiadów, że chęć odkrycia tajemnicy popycha dziecko wprost w sidła kleruchacza. Doskonale wiedzący o tym kleruchacz zaprasza wybrane jednostki na plebanię - to z kolei jest dla dzieci miejsce tabu. Porównywalne z zabytkiem, urzędem czy więzieniem, gdzie dzieciom wstęp wzbroniony. Na plebanii, samotnie pasożytujący tam kleruchacz upija małoletnie ofiary, wpycha w pornografię i skłania do różnych czynności o charakterze seksualnym. Potem zakłada umysł ofiary straszną, zniewalającą pieczęć winy i grozi zemstą pambuka i bozi. Gdyby istniał pambuk, taki podły łajdak klero-pedofil zostałby w trybie natychmiastowym obdarty ze skóry przez aniołki. Skórę znaleźliby parafianie przybitą po wewnętrznej stronie kościelnych drzwi.
c.d2021.01.30 18:27
Święta Matko, modlimy się do Twego Bolesnego i Niepokalanego Serca za wszystkie matki i wszystkie nienarodzone dzieci, aby mogły żyć tu na ziemi i, dzięki Najdrogocenniejszej Krwi przelanej przez Twego Syna, mogły dostąpić życia wiecznego z Nim w niebie. Modlimy się również do Twego Bolesnego i Niepokalanego Serca za wszystkich dokonujących aborcji i wszystkich stronników aborcji, aby nawrócili się i opowiedzieli się za Twoim Synem, Jezusem Chrystusem, jako za ich Panem i Zbawicielem. Broń wszystkie swoje dzieci w walce przeciw szatanowi i wszystkim złym duchom w tej teraźniejszej ciemności. Pragniemy aby niewinne nienarodzone dzieci, które umierają bez Chrztu, były ochrzczone i zachowane. Prosimy abyś uzyskała tę łaskę dla nich i żal, pojednanie i wybaczenie od Boga dla ich rodziców i zabójców. Niech jeszcze raz w historii świata odsłoni się nieskończona moc litościwej miłości. Niech ona położy kres złu. Niech przemieni sumienia. Niech Twoje Bolesne i Niepokalane Serce odsłoni dla wszystkich światło nadziei. Niech Chrystus Król króluje nami, naszymi rodzinami, miastami, narodami i całą ludzkością. O, łagodna, O kochająca, O słodka Dziewico Maryjo, usłysz nasze prośby i przyjmij ten płacz naszych serc! O, Matko Boża z Guadalupe, Obrończyni Nienarodzonych, Módl się za nami!
miglans2021.01.30 19:07
Amen !!!!!
Modlitwa do Matki Bożej za nienarodzonych2021.01.30 18:27
Święta Matko Boga i Kościoła, nasza Pani z Guadalupe, Zostałaś wybrana przez Ojca dla Syna w Duchu Świętym. Jesteś Niewiastą obleczoną w słońce, która troszczy się o narodziny Chrystusa Podczas gdy szatan, czerwony smok, czeka by pożreć Twe Dziecko. Podobnie czynił Herod szukający aby zniszczyć Twego Syna, Naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, dokonując podczas tego rzezi wielu niewinnych dzieci. Tak dzisiaj czyni się przez aborcję, zabijając wiele niewinnych, nienarodzonych dzieci, przy udziale wielu matek atakujących ludzkie życie i Kościół, Ciało Chrystusa. Matko Niewiniątek, chwalimy Boga w Tobie za Jego dary dane Tobie przez Twe Niepokalane Poczęcie, Twoją wolność od grzechu; Twoją pełnię łaski, Twoje Macierzyństwo Boga i Kościoła, Twoje Wieczne Dziewictwo i Twoje Wniebowzięcie z ciałem i duszą do nieba. O, Wybawienie chrześcijan, błagamy Ciebie o ochronę dla wszystkich matek nienarodzonych i dzieci w ich łonach. Wstawiamy się do Ciebie o Twą pomoc w zatrzymaniu holokaustu aborcji. Nakłoń serca aby szanowano życie!
Anonim2021.01.30 18:26
Po mordzie tego klechy widać, ze jest zwyrodniałym pedofilem, który nawet wcześniaka by wydymał.
Anonim2021.01.30 19:29
No widzisz jak ci wcześniaki w głowie zboczeńcu ,normalny człowiek to nawet o tym nie pomyśli.
jpiii2021.01.30 18:26
Ten pedophil nie chce zauważyć, że sam jest odpadem.
Anonim2021.01.30 19:25
Twój komentarz pokazuje jakim ty jesteś odpadem ,śmieciem ,nikim ,zerem .
­ ­ ­2021.01.30 18:26
Ile rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi wspiera ten paterek?
Anonim2021.01.30 19:34
Napisz do jego fundacji przekonasz się ilu dzieciom pomogli ,a najlepiej przyjedź i na własne oczy poznaj osoby ,które uzyskały tam pomoc ,a jest ich wielu ,nie bedziesz gadał takich bzdur i głupio ci będzie zapewniam ciebie.
Modlitwa do Matki Bożej za nienarodzonych2021.01.30 18:26
Święta Matko Boga i Kościoła, nasza Pani z Guadalupe, Zostałaś wybrana przez Ojca dla Syna w Duchu Świętym. Jesteś Niewiastą obleczoną w słońce, która troszczy się o narodziny Chrystusa Podczas gdy szatan, czerwony smok, czeka by pożreć Twe Dziecko. Podobnie czynił Herod szukający aby zniszczyć Twego Syna, Naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, dokonując podczas tego rzezi wielu niewinnych dzieci. Tak dzisiaj czyni się przez aborcję, zabijając wiele niewinnych, nienarodzonych dzieci, przy udziale wielu matek atakujących ludzkie życie i Kościół, Ciało Chrystusa. Matko Niewiniątek, chwalimy Boga w Tobie za Jego dary dane Tobie przez Twe Niepokalane Poczęcie, Twoją wolność od grzechu; Twoją pełnię łaski, Twoje Macierzyństwo Boga i Kościoła, Twoje Wieczne Dziewictwo i Twoje Wniebowzięcie z ciałem i duszą do nieba. O, Wybawienie chrześcijan, błagamy Ciebie o ochronę dla wszystkich matek nienarodzonych i dzieci w ich łonach. Wstawiamy się do Ciebie o Twą pomoc w zatrzymaniu holokaustu aborcji. Nakłoń serca aby szanowano życie!
c.d.2021.01.30 18:26
Święta Matko, modlimy się do Twego Bolesnego i Niepokalanego Serca za wszystkie matki i wszystkie nienarodzone dzieci, aby mogły żyć tu na ziemi i, dzięki Najdrogocenniejszej Krwi przelanej przez Twego Syna, mogły dostąpić życia wiecznego z Nim w niebie. Modlimy się również do Twego Bolesnego i Niepokalanego Serca za wszystkich dokonujących aborcji i wszystkich stronników aborcji, aby nawrócili się i opowiedzieli się za Twoim Synem, Jezusem Chrystusem, jako za ich Panem i Zbawicielem. Broń wszystkie swoje dzieci w walce przeciw szatanowi i wszystkim złym duchom w tej teraźniejszej ciemności. Pragniemy aby niewinne nienarodzone dzieci, które umierają bez Chrztu, były ochrzczone i zachowane. Prosimy abyś uzyskała tę łaskę dla nich i żal, pojednanie i wybaczenie od Boga dla ich rodziców i zabójców. Niech jeszcze raz w historii świata odsłoni się nieskończona moc litościwej miłości. Niech ona położy kres złu. Niech przemieni sumienia. Niech Twoje Bolesne i Niepokalane Serce odsłoni dla wszystkich światło nadziei. Niech Chrystus Król króluje nami, naszymi rodzinami, miastami, narodami i całą ludzkością. O, łagodna, O kochająca, O słodka Dziewico Maryjo, usłysz nasze prośby i przyjmij ten płacz naszych serc! O, Matko Boża z Guadalupe, Obrończyni Nienarodzonych, Módl się za nami!
­ ­ ­2021.01.30 18:17
Co to za pan W tych kulturalnych okularach Jak się stara ładnie siedzieć i wysławiać Ach co za ton co za ukłon Co za miara w każdym zdaniu I jakie mądre przekonania-ania-ania-ania-ania-ania
Po 11 ...2021.01.30 18:15
WYGRANA !!! :))) What a happy day, what a happy day :)))
Modlitwa do Matki Bożej za nienarodzonych2021.01.30 18:11
Święta Matko Boga i Kościoła, nasza Pani z Guadalupe, Zostałaś wybrana przez Ojca dla Syna w Duchu Świętym. Jesteś Niewiastą obleczoną w słońce, która troszczy się o narodziny Chrystusa Podczas gdy szatan, czerwony smok, czeka by pożreć Twe Dziecko. Podobnie czynił Herod szukający aby zniszczyć Twego Syna, Naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, dokonując podczas tego rzezi wielu niewinnych dzieci. Tak dzisiaj czyni się przez aborcję, zabijając wiele niewinnych, nienarodzonych dzieci, przy udziale wielu matek atakujących ludzkie życie i Kościół, Ciało Chrystusa. Matko Niewiniątek, chwalimy Boga w Tobie za Jego dary dane Tobie przez Twe Niepokalane Poczęcie, Twoją wolność od grzechu; Twoją pełnię łaski, Twoje Macierzyństwo Boga i Kościoła, Twoje Wieczne Dziewictwo i Twoje Wniebowzięcie z ciałem i duszą do nieba. O, Wybawienie chrześcijan, błagamy Ciebie o ochronę dla wszystkich matek nienarodzonych i dzieci w ich łonach. Wstawiamy się do Ciebie o Twą pomoc w zatrzymaniu holokaustu aborcji. Nakłoń serca aby szanowano życie!
c. d.2021.01.30 18:11
Święta Matko, modlimy się do Twego Bolesnego i Niepokalanego Serca za wszystkie matki i wszystkie nienarodzone dzieci, aby mogły żyć tu na ziemi i, dzięki Najdrogocenniejszej Krwi przelanej przez Twego Syna, mogły dostąpić życia wiecznego z Nim w niebie. Modlimy się również do Twego Bolesnego i Niepokalanego Serca za wszystkich dokonujących aborcji i wszystkich stronników aborcji, aby nawrócili się i opowiedzieli się za Twoim Synem, Jezusem Chrystusem, jako za ich Panem i Zbawicielem. Broń wszystkie swoje dzieci w walce przeciw szatanowi i wszystkim złym duchom w tej teraźniejszej ciemności. Pragniemy aby niewinne nienarodzone dzieci, które umierają bez Chrztu, były ochrzczone i zachowane. Prosimy abyś uzyskała tę łaskę dla nich i żal, pojednanie i wybaczenie od Boga dla ich rodziców i zabójców. Niech jeszcze raz w historii świata odsłoni się nieskończona moc litościwej miłości. Niech ona położy kres złu. Niech przemieni sumienia. Niech Twoje Bolesne i Niepokalane Serce odsłoni dla wszystkich światło nadziei. Niech Chrystus Król króluje nami, naszymi rodzinami, miastami, narodami i całą ludzkością. O, łagodna, O kochająca, O słodka Dziewico Maryjo, usłysz nasze prośby i przyjmij ten płacz naszych serc! O, Matko Boża z Guadalupe, Obrończyni Nienarodzonych, Módl się za nami!
Po 11 ...2021.01.30 18:07
Jak jeszcze raz "Modlitwa do Matki Bożej za nienarodzonych" wklei swoje popierdułki, to uznam, że zwycięstwo jest TOTALNE :)
Po 11 ...2021.01.30 18:06
Zobaczcie jak zwyciężamy. "Modlitwa do Matki Bożej za nienarodzonych" w swej bezradności wkleja swoje popierdułki, tylko po to aby oddalić nasze wpisy. Dziś zaoraliśmy katozboków :)) Hasta la victoria siempre!!!
antyPO 11..2021.01.30 18:32
Zobaczcie jak zwyciężamy. "Lewacko Zboko Seksulane Wynaturzenia LGBT" w swej bezradności wkleja swoje propagande, tylko po to aby oddalić nasze wpisy. Dziś zaoraliśmy LGBT-P :)) Cloaca Romanum vel LGBT!!!
Anonim2021.01.30 18:05
Kleruchy łapska won od dzieci!!!
LewusySzmaciaki2021.01.30 18:21
LGBT łapska won od dzieci!!!
Anonim2021.01.30 19:37
Swoje dzieci to możesz oddać w łapy tęczowych zboków to twoja sprawa .
KleroWyłudzaczChceWyciskaćForsęZKażdejCiąży2021.01.30 18:04
Klero-pasożyt społeczny umartwiony sprawami ciąży i płodu? Dziecko to dla tego łajdaka zwykły klient, któremu nachalnie wciska zupełnie zbędne usługi chrztu, komunii i bierzmowania. Potem dziecko już ma szansę wymknąć się z łap watykańskiego wyłudzacza.
LGBTWyłudzaczChceWyciskaćForsęZKażdejCiąży2021.01.30 18:30
LGBT-pasożyt społeczny umartwiony sprawami ciąży i płodu? Dziecko to dla tego łajdaka zwykły klient, któremu nachalnie wciska zupełnie zbędne usługi sesualne. Potem dziecko już ma szansę wymknąć się z łap lZbokówLGBT wyłudzacza.
Modlitwa do Matki Bożej za nienarodzonych2021.01.30 18:03
Święta Matko Boga i Kościoła, nasza Pani z Guadalupe, Zostałaś wybrana przez Ojca dla Syna w Duchu Świętym. Jesteś Niewiastą obleczoną w słońce, która troszczy się o narodziny Chrystusa Podczas gdy szatan, czerwony smok, czeka by pożreć Twe Dziecko. Podobnie czynił Herod szukający aby zniszczyć Twego Syna, Naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, dokonując podczas tego rzezi wielu niewinnych dzieci. Tak dzisiaj czyni się przez aborcję, zabijając wiele niewinnych, nienarodzonych dzieci, przy udziale wielu matek atakujących ludzkie życie i Kościół, Ciało Chrystusa. Matko Niewiniątek, chwalimy Boga w Tobie za Jego dary dane Tobie przez Twe Niepokalane Poczęcie, Twoją wolność od grzechu; Twoją pełnię łaski, Twoje Macierzyństwo Boga i Kościoła, Twoje Wieczne Dziewictwo i Twoje Wniebowzięcie z ciałem i duszą do nieba. O, Wybawienie chrześcijan, błagamy Ciebie o ochronę dla wszystkich matek nienarodzonych i dzieci w ich łonach. Wstawiamy się do Ciebie o Twą pomoc w zatrzymaniu holokaustu aborcji. Nakłoń serca aby szanowano życie!
c.d.2021.01.30 18:04
Święta Matko, modlimy się do Twego Bolesnego i Niepokalanego Serca za wszystkie matki i wszystkie nienarodzone dzieci, aby mogły żyć tu na ziemi i, dzięki Najdrogocenniejszej Krwi przelanej przez Twego Syna, mogły dostąpić życia wiecznego z Nim w niebie. Modlimy się również do Twego Bolesnego i Niepokalanego Serca za wszystkich dokonujących aborcji i wszystkich stronników aborcji, aby nawrócili się i opowiedzieli się za Twoim Synem, Jezusem Chrystusem, jako za ich Panem i Zbawicielem. Broń wszystkie swoje dzieci w walce przeciw szatanowi i wszystkim złym duchom w tej teraźniejszej ciemności. Pragniemy aby niewinne nienarodzone dzieci, które umierają bez Chrztu, były ochrzczone i zachowane. Prosimy abyś uzyskała tę łaskę dla nich i żal, pojednanie i wybaczenie od Boga dla ich rodziców i zabójców. Niech jeszcze raz w historii świata odsłoni się nieskończona moc litościwej miłości. Niech ona położy kres złu. Niech przemieni sumienia. Niech Twoje Bolesne i Niepokalane Serce odsłoni dla wszystkich światło nadziei. Niech Chrystus Król króluje nami, naszymi rodzinami, miastami, narodami i całą ludzkością. O, łagodna, O kochająca, O słodka Dziewico Maryjo, usłysz nasze prośby i przyjmij ten płacz naszych serc! O, Matko Boża z Guadalupe, Obrończyni Nienarodzonych, Módl się za nami!
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.01.30 18:05
W Y P IE R D A LA J z tą swoją maryjną PiSdą
Anonim2021.01.30 19:39
Tylko tak piskać umiesz zboku .
Kubus Puchatek2021.01.30 18:02
A co pokażecie TAMTYM ludziom?
Po 11 ...2021.01.30 17:59
Zobaczcie jak zwyciężamy. "Modlitwa do Matki Bożej za nienarodzonych" w swej bezradności wkleja swoje popierdułki, tylko po to aby oddalić nasze wpisy. Dziś zaoraliśmy katozboków :)) Hasta la victoria siempre!!!
"Kłamcy nie odziedziczą królestwa bożego"2021.01.30 17:53
W tym pan Kancelarzyk, który nie wie jak wygląda dziesięciotygodniowy ludzki płód, a jakby tego było mało - to jeszcze próbuje wprowadzać w błąd innych: https://www.newsweek.pl/wiedza/nauka/jak-prolajferzy-manipuluja-wizerunkami-plodow/jk34j6w
Anonim2021.01.30 17:56
Kłamcami to wy jesteście twierdząc ,że dziecko poczęte to nie dziecko ,samych siebie oszukujecie ,bo wam tak wygodniej z tym żyć ,kłamstwami uspakajacie swoje sumienia.
Po pierwsze - zrób coś z tymi przecinkami2021.01.30 18:06
po drugie skąd u was to przekonanie, że jesteście w posiadaniu jakiejś "prawdy objawionej" o "cywilizacji śmierci" ? Przecież tylko wy - cebulacy - macie z tym problem, zresztą - na szczęście nie wszyscy.
Modlitwa do Matki Bożej za nienarodzonych2021.01.30 17:53
Święta Matko Boga i Kościoła, nasza Pani z Guadalupe, Zostałaś wybrana przez Ojca dla Syna w Duchu Świętym. Jesteś Niewiastą obleczoną w słońce, która troszczy się o narodziny Chrystusa Podczas gdy szatan, czerwony smok, czeka by pożreć Twe Dziecko. Podobnie czynił Herod szukający aby zniszczyć Twego Syna, Naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, dokonując podczas tego rzezi wielu niewinnych dzieci. Tak dzisiaj czyni się przez aborcję, zabijając wiele niewinnych, nienarodzonych dzieci, przy udziale wielu matek atakujących ludzkie życie i Kościół, Ciało Chrystusa. Matko Niewiniątek, chwalimy Boga w Tobie za Jego dary dane Tobie przez Twe Niepokalane Poczęcie, Twoją wolność od grzechu; Twoją pełnię łaski, Twoje Macierzyństwo Boga i Kościoła, Twoje Wieczne Dziewictwo i Twoje Wniebowzięcie z ciałem i duszą do nieba. O, Wybawienie chrześcijan, błagamy Ciebie o ochronę dla wszystkich matek nienarodzonych i dzieci w ich łonach. Wstawiamy się do Ciebie o Twą pomoc w zatrzymaniu holokaustu aborcji. Nakłoń serca aby szanowano życie!
c.d.2021.01.30 17:54
Święta Matko, modlimy się do Twego Bolesnego i Niepokalanego Serca za wszystkie matki i wszystkie nienarodzone dzieci, aby mogły żyć tu na ziemi i, dzięki Najdrogocenniejszej Krwi przelanej przez Twego Syna, mogły dostąpić życia wiecznego z Nim w niebie. Modlimy się również do Twego Bolesnego i Niepokalanego Serca za wszystkich dokonujących aborcji i wszystkich stronników aborcji, aby nawrócili się i opowiedzieli się za Twoim Synem, Jezusem Chrystusem, jako za ich Panem i Zbawicielem. Broń wszystkie swoje dzieci w walce przeciw szatanowi i wszystkim złym duchom w tej teraźniejszej ciemności. Pragniemy aby niewinne nienarodzone dzieci, które umierają bez Chrztu, były ochrzczone i zachowane. Prosimy abyś uzyskała tę łaskę dla nich i żal, pojednanie i wybaczenie od Boga dla ich rodziców i zabójców. Niech jeszcze raz w historii świata odsłoni się nieskończona moc litościwej miłości. Niech ona położy kres złu. Niech przemieni sumienia. Niech Twoje Bolesne i Niepokalane Serce odsłoni dla wszystkich światło nadziei. Niech Chrystus Król króluje nami, naszymi rodzinami, miastami, narodami i całą ludzkością. O, łagodna, O kochająca, O słodka Dziewico Maryjo, usłysz nasze prośby i przyjmij ten płacz naszych serc! O, Matko Boża z Guadalupe, Obrończyni Nienarodzonych, Módl się za nami!
Miglans2021.01.30 19:15
Amen !!!!
Po 11 ...2021.01.30 17:47
Fronda ma przeeejjebbane: "Polski rząd szykuje nowelizację ubiegłorocznej ustawy o cyberbezpieczeństwie. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie lekko niepokojące zapisy, które szykują nam polskie władze, a które pozwolą rządzącym na wyłączanie usług i serwisów internetowych bez podawania uzasadnienia."
śluzPO 11...2021.01.30 18:28
Gazeta Wyborcza ma przeeejjebbane: "Polski rząd szykuje nowelizację ubiegłorocznej ustawy o cyberbezpieczeństwie. Mowiące że żyd Zuckerberg od Facebook straci władze nad fecebook ,i cenzury i kontroli nie będzie mógł stosować.
Foster2021.01.30 17:44
Za co oni tak nie lubią kobiet ?
Po 11 ...2021.01.30 17:52
Środowisko kato/pis jest głęboko sfrustrowane seksualnie. To ludzie, którzy w życiu mieli max jednego partnera seksualnego (nie dotyczy prezesa), który, co oczywiste nie był dopasowany. Są pełni niespełnienia, frustracji i odgrywają się na innych, którzy mają szczęśliwe bzykanka. Tak, tak, te totalne zboki, narzucają nam normalnym swoją kato zboczoną patologiczną pseudo moralność.
Anonim2021.01.30 18:00
A ty tak kochasz kobiety ,że zmuszasz je do stosowania antykoncepcji ,która jest szkodliwa dla ich zdrowia ,czemu nie pomyślisz ,żeby siebie ozbawić płodności jak kochasz kobiety i uważasz ,że dzieci to najgorsze zło jakie może kobiete spotkać .
Modlitwa do Matki Bożej za nienarodzonych2021.01.30 17:38
Święta Matko Boga i Kościoła, nasza Pani z Guadalupe, Zostałaś wybrana przez Ojca dla Syna w Duchu Świętym. Jesteś Niewiastą obleczoną w słońce, która troszczy się o narodziny Chrystusa Podczas gdy szatan, czerwony smok, czeka by pożreć Twe Dziecko. Podobnie czynił Herod szukający aby zniszczyć Twego Syna, Naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, dokonując podczas tego rzezi wielu niewinnych dzieci. Tak dzisiaj czyni się przez aborcję, zabijając wiele niewinnych, nienarodzonych dzieci, przy udziale wielu matek atakujących ludzkie życie i Kościół, Ciało Chrystusa. Matko Niewiniątek, chwalimy Boga w Tobie za Jego dary dane Tobie przez Twe Niepokalane Poczęcie, Twoją wolność od grzechu; Twoją pełnię łaski, Twoje Macierzyństwo Boga i Kościoła, Twoje Wieczne Dziewictwo i Twoje Wniebowzięcie z ciałem i duszą do nieba. O, Wybawienie chrześcijan, błagamy Ciebie o ochronę dla wszystkich matek nienarodzonych i dzieci w ich łonach. Wstawiamy się do Ciebie o Twą pomoc w zatrzymaniu holokaustu aborcji. Nakłoń serca aby szanowano życie!
Ministrant2021.01.30 17:43
Świnta Młatko z Gładelupy, czemu ksiundz mi wlozł do dvpy? 😥
Po 11 ...2021.01.30 17:55
A tam dalej stoją słupy, woda sięga im do ... guadalupy.
Ziomal2021.01.30 17:37
Szkoda że nie mieliście odwagi chronić dzieci przed poedofilami w sutannach.
Anonim2021.01.30 17:44
Szkoda ,ze wy nie bronicie dzieci przed innymi zboczeńcami i was nie bulwersuje gdy własny ojciec czy dziadek ,czy nauczyciel gwałci dzieci wtedy cicho siedzicie.
Ziomal2021.01.30 17:50
Nieciekawe masz doświadczenia życiowe, ale powinieneś mieć żal do swoich rodziców, a nie do całego świata.
Anonim2021.01.30 17:49
Dziecko w świetle prawa Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka za dziecko uznaje każdą istotę ludzką od poczęcia do osiągnięcia pełnoletniości (tj. co do zasady 18 lat)[1]. W rozumieniu Konwencji o prawach dziecka, przyjętą przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 roku „dziecko” oznacza każdą istotę ludzką w wieku poniżej osiemnastu lat, chyba że zgodnie z prawem odnoszącym się do dziecka uzyska ono wcześniej pełnoletniość (art. 1)[2]; dziecko, z uwagi na swoją niedojrzałość fizyczną oraz umysłową, wymaga szczególnej opieki i troski, w tym właściwej ochrony prawnej, zarówno przed jak i po urodzeniu (wstęp).
PodłeLGBT2021.01.30 18:22
Szkoda że nie mieliście odwagi chronić dzieci przed poedofilami z Zatoki Sztuk
NEOS com pl2021.01.30 19:22
.... pedofile w sultannach to zawsze ... przebrani SB-ecy ...twojego szefa ... "ziomal" ...
Modlitwa do Matki Bożej za nienarodzonych2021.01.30 17:36
Święta Matko Boga i Kościoła, nasza Pani z Guadalupe, Zostałaś wybrana przez Ojca dla Syna w Duchu Świętym. Jesteś Niewiastą obleczoną w słońce, która troszczy się o narodziny Chrystusa Podczas gdy szatan, czerwony smok, czeka by pożreć Twe Dziecko. Podobnie czynił Herod szukający aby zniszczyć Twego Syna, Naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, dokonując podczas tego rzezi wielu niewinnych dzieci. Tak dzisiaj czyni się przez aborcję, zabijając wiele niewinnych, nienarodzonych dzieci, przy udziale wielu matek atakujących ludzkie życie i Kościół, Ciało Chrystusa. Matko Niewiniątek, chwalimy Boga w Tobie za Jego dary dane Tobie przez Twe Niepokalane Poczęcie, Twoją wolność od grzechu; Twoją pełnię łaski, Twoje Macierzyństwo Boga i Kościoła, Twoje Wieczne Dziewictwo i Twoje Wniebowzięcie z ciałem i duszą do nieba. O, Wybawienie chrześcijan, błagamy Ciebie o ochronę dla wszystkich matek nienarodzonych i dzieci w ich łonach. Wstawiamy się do Ciebie o Twą pomoc w zatrzymaniu holokaustu aborcji. Nakłoń serca aby szanowano życie!
c.d.2021.01.30 17:37
Święta Matko, modlimy się do Twego Bolesnego i Niepokalanego Serca za wszystkie matki i wszystkie nienarodzone dzieci, aby mogły żyć tu na ziemi i, dzięki Najdrogocenniejszej Krwi przelanej przez Twego Syna, mogły dostąpić życia wiecznego z Nim w niebie. Modlimy się również do Twego Bolesnego i Niepokalanego Serca za wszystkich dokonujących aborcji i wszystkich stronników aborcji, aby nawrócili się i opowiedzieli się za Twoim Synem, Jezusem Chrystusem, jako za ich Panem i Zbawicielem. Broń wszystkie swoje dzieci w walce przeciw szatanowi i wszystkim złym duchom w tej teraźniejszej ciemności. Pragniemy aby niewinne nienarodzone dzieci, które umierają bez Chrztu, były ochrzczone i zachowane. Prosimy abyś uzyskała tę łaskę dla nich i żal, pojednanie i wybaczenie od Boga dla ich rodziców i zabójców. Niech jeszcze raz w historii świata odsłoni się nieskończona moc litościwej miłości. Niech ona położy kres złu. Niech przemieni sumienia. Niech Twoje Bolesne i Niepokalane Serce odsłoni dla wszystkich światło nadziei. Niech Chrystus Król króluje nami, naszymi rodzinami, miastami, narodami i całą ludzkością. O, łagodna, O kochająca, O słodka Dziewico Maryjo, usłysz nasze prośby i przyjmij ten płacz naszych serc! O, Matko Boża z Guadalupe, Obrończyni Nienarodzonych, Módl się za nami!
pytanie2021.01.30 17:28
przecież dziecko to wymarzony partner seksualny dla księdza.
Anonim2021.01.30 17:33
No popatrz jak ty znasz się na marzeniach księzy ,a pewnie to twoje marzenia.
NEOS com pl2021.01.30 19:26
... SB pedofile ... lubio sie przebierac w sultanny ... i nazywac sie ksiadz ... za to im zydokomuna placi ...
Anonim2021.01.30 17:34
Głodnemu chleb na myśli zboku sam ślinisz się na myśl o dzieciach.
pytanie2021.01.31 12:17
przecież nie jestem księdzem. nie miałem też w sobie wkładu paetza.
Anonim2021.01.30 17:26
Kleruchów trzymać jak najdalej od dzieci!!!
Anonim2021.01.30 17:41
Tak oddać innym zbokom ,oby nie kleruchy ,inni niech gwałcą ,molestują do woli ,bo to nie krzywda jak inne zboki dzieci gwałcą .
Anonim2021.01.30 18:05
jasne, dzieci powinny być dla kleruchów.
Anonim2021.01.30 18:34
jasne, dzieci powinny być dla gejów z LGBT
pytanie2021.01.31 23:14
to i tak lepiej, bo przynajmniej oszczędzą dziewczynki a nie jak bioenergoterapeuta z Tylawy.
Anonim2021.01.30 17:21
No to do DZIEŁA klechy polskie! Niechaj w plebaniach zaroi się od małych downioszków i innych upośledków! Dajcie przykład i zajmijcie się ich wychowaniem skoro to takie skarby!
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.01.30 17:21
Najpierw niech ten bałwan w koloratce zrozumie, że płód na wczesnym etapie ciąży to nie dziecko. Czego jednak oczekiwać po kimś kto studiował bajko-ideologię?
Anonim2021.01.30 17:31
A czego spodziewać się od parchatego geja?
Anonim2021.01.30 17:17
Dziecko nigdy nie było odpadem medycznym, ale zygota i płód już tak. Płód to nie dziecko i żaden katolicki szaman tego nie zmieni.
Anonim2021.01.30 17:37
To nie katolicki szaman idioto ,on nie ma nic do zmieniania to po prostu fakt ,dziecko jest dzieckiem od poczacia ,zygota ,płód to jest dziecko we wczesnej fazie rozwoju niedouku.
Total Mayhem2021.01.30 17:15
Kwitem Przyłębskiej może nacieszycie się przez trzy lata, może znacznie krócej.
moher z Krakowa2021.01.30 17:17
Jak dotychczas aborcjoniści i lochy mają małe poparcie ale oczywiście zobaczymy za 3 lata .
To jest wojna cywilizacji2021.01.30 17:14
Niestety w Polsce oprócz ludzi przyzwoitych są też dewianci , złodzieje , zdrajcy , mordercy , aborcjoniści i inni im POdobni .
Zapomniałeś dodać2021.01.30 17:18
i księża-pedofile
Anonim2021.01.30 18:04
i nauczyciele pedofile i trenerzy ,a nawet własni ojcowie ,dziadkowie ,wujkowie ,sąsiedzi pedofile
­ ­ ­2021.01.30 17:01
­ ­ ­
ZERRO2021.01.30 16:51
Księża pedofile najlepiej pokazują czym jest dla nich dziecko.
NEOS com PL2021.01.30 19:32
... pedofil w sultanie to zawsze ... SB-ek .... na sluzbie .... zydokomuny ...
Modlitwa do Matki Bożej za nienarodzonych2021.01.30 16:43
Święta Matko Boga i Kościoła, nasza Pani z Guadalupe, Zostałaś wybrana przez Ojca dla Syna w Duchu Świętym. Jesteś Niewiastą obleczoną w słońce, która troszczy się o narodziny Chrystusa Podczas gdy szatan, czerwony smok, czeka by pożreć Twe Dziecko. Podobnie czynił Herod szukający aby zniszczyć Twego Syna, Naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, dokonując podczas tego rzezi wielu niewinnych dzieci. Tak dzisiaj czyni się przez aborcję, zabijając wiele niewinnych, nienarodzonych dzieci, przy udziale wielu matek atakujących ludzkie życie i Kościół, Ciało Chrystusa. Matko Niewiniątek, chwalimy Boga w Tobie za Jego dary dane Tobie przez Twe Niepokalane Poczęcie, Twoją wolność od grzechu; Twoją pełnię łaski, Twoje Macierzyństwo Boga i Kościoła, Twoje Wieczne Dziewictwo i Twoje Wniebowzięcie z ciałem i duszą do nieba. O, Wybawienie chrześcijan, błagamy Ciebie o ochronę dla wszystkich matek nienarodzonych i dzieci w ich łonach. Wstawiamy się do Ciebie o Twą pomoc w zatrzymaniu holokaustu aborcji. Nakłoń serca aby szanowano życie!
c.d.2021.01.30 16:43
Święta Matko, modlimy się do Twego Bolesnego i Niepokalanego Serca za wszystkie matki i wszystkie nienarodzone dzieci, aby mogły żyć tu na ziemi i, dzięki Najdrogocenniejszej Krwi przelanej przez Twego Syna, mogły dostąpić życia wiecznego z Nim w niebie. Modlimy się również do Twego Bolesnego i Niepokalanego Serca za wszystkich dokonujących aborcji i wszystkich stronników aborcji, aby nawrócili się i opowiedzieli się za Twoim Synem, Jezusem Chrystusem, jako za ich Panem i Zbawicielem. Broń wszystkie swoje dzieci w walce przeciw szatanowi i wszystkim złym duchom w tej teraźniejszej ciemności. Pragniemy aby niewinne nienarodzone dzieci, które umierają bez Chrztu, były ochrzczone i zachowane. Prosimy abyś uzyskała tę łaskę dla nich i żal, pojednanie i wybaczenie od Boga dla ich rodziców i zabójców. Niech jeszcze raz w historii świata odsłoni się nieskończona moc litościwej miłości. Niech ona położy kres złu. Niech przemieni sumienia. Niech Twoje Bolesne i Niepokalane Serce odsłoni dla wszystkich światło nadziei. Niech Chrystus Król króluje nami, naszymi rodzinami, miastami, narodami i całą ludzkością. O, łagodna, O kochająca, O słodka Dziewico Maryjo, usłysz nasze prośby i przyjmij ten płacz naszych serc! O, Matko Boża z Guadalupe, Obrończyni Nienarodzonych, Módl się za nami!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.01.30 16:42
dziecko to nie ,,odpad medyczny’’ tylko zabawka seksualna dla zboczonych i zdegenerowanych klechów!
LGBT kretynizacja POLSKI2021.01.30 18:35
dziecko to nie ,,odpad medyczny’’ tylko zabawka seksualna dla zboczonych i zdegenerowanych gejów z LGBT!
Po 11 ...2021.01.30 16:36
"Billboardy przedstawiające jak wygląda dziecko w piątym miesiącu ciąży". Jak to dobrze, bo aborcja ma być dostępna do 12 tygodnia, czyli do 3 miesiąca. Jak to dobrze, że katoprawica pokazuje, że dziecko powstaje dwa miesiące później, od piątego. Brawo!
stop aborcji2021.01.30 17:15
A jak wygląda dziecko w 3 miesiącu ??
jełop Po 11...2021.01.30 18:25
"Billboardy przedstawiające jak wygląda dziecko w piątym miesiącu ciąży". Jak to dobrze, że aborcja jest całkowicie zakazana,. Jak to dobrze, że Lekarze pokazują, że dziecko powstaje w chwili poczęcia. Brawo!