TYLKO U NAS! Dlaczego PiS nie chce ruszyć tematu aborcji? Mariusz Dzierżawski dla Fronda.pl - zdjęcie
01.10.20, 16:47Fot. Jan Bodakowski

TYLKO U NAS! Dlaczego PiS nie chce ruszyć tematu aborcji? Mariusz Dzierżawski dla Fronda.pl

56

W wideo wywiadzie Mariusz Dzierżawski skomentował stosunek PiS do aborcji oraz to, że Prawo i Sprawiedliwość od 6 lat nie chce chronić życia nienarodzonych dzieci, a w ciągu 2 nocy przegłosowało ustawę o ochronie życia norek.

Zdaniem działacza antyaborcyjnego PiS nie chce walczyć z aborcją, choć odwołuje się do elektoratu katolickiego. PiS najpierw w wyborach odwołuje się do katolickiej retoryki, a po wyborach stwierdza, że nie da się zablokować zarzynania nienarodzonych dzieci, bo jest opór społeczny – gdy ten rzekomy opór społeczny w innych kwestiach (np. Trybunału Konstytucyjnego) PiS jakoś nie przeszkadzał w działaniu.

Mariusz Dzierżawski przypomniał, że w 2016 roku fundacja Pro zgłosiła społeczny projekt ustawy antyaborcyjnej. Projekt ten poparło podpisami 400.000 Polaków. Przeciwko temu projektowi miały miejsce czarne protesty (uczestników owych proaborcyjnych protestów w błąd wprowadziły media antyPiS i PiS). Czarne protesty posłużyły władzom PiS do zdyscyplinowania przeciwników aborcji w PiS tak by przestali popierać obronę życia nienarodzonych. Działacz antyaborcyjny przypomniał, że Jarosław Kaczyński opowiadał się za skierowaniem do komisji projektu proaborcyjnego przewidującego liberalizację aborcji.

W wywiadzie Mariusz Dzierżawski przypomniał też o niechęci PiS do walki z tęczową rewolucją. Cały czas w sejmie leży w „zamrażarce” nie tylko antyeugeniczna inicjatywa fundacji Życie i Rodzina „Zatrzymaj aborcje” (którą od 2018 Sejm nie może się zająć — podkomisja w jej sprawie nigdy się nie zebrała), ale od 2019 jest tam też projekt „Stop pedofilii” przewidujący zakaz deprawowania dzieci w szkołach, zakaz namawiania dzieci do seksu przez dorosłych (który od ponad roku czeka na rozpatrzenie).

Niechęć PiS do ochrony nienarodzonych dzieci widać też w tym, że PiS-owski Trybunał Konstytucyjny nie chce stwierdzić sprzeczności z Konstytucją aborcji eugenicznej - 2017 stu posłów wniosło o to do TK, po wygaśnięciu kadencji wniosek ten ponownie został złożony.

Dzierżawski o stosunku PiS do aborcji

Komentując wywiad z Mariuszem Dzierżawskim, muszę ze smutkiem stwierdzić, że dla PiS życie norek jest ważniejsze od życia dzieci mordowanych podczas aborcji. Gdyby Prawo i Sprawiedliwość chciało, mogłoby zakazać mordowania nienarodzonych dzieci w naszym kraju. Niestety, na tym im widocznie nie zależy.

W mojej opinii oczywiście antyPiS jest gorszy od PiS, bo nie tylko nie chce zakazać aborcji, ale i znieść dotychczasowe ograniczenia, by można było łatwo zamordować każde nienarodzone dziecko w Polsce (w ramach tak zwanych praw reprodukcyjnych, za którymi opowiada się Unia Europejska czy ONZ).

W mojej opinii odmienność wrażliwości PiS od katolików doskonale pokazuje to, że dla PiS życie norek jest ważniejsze od życia nienarodzonych dzieci. W trakcie rządów PiS, szczególnie w czasie poprzedniej kadencji, kiedy partia Kaczyńskiego miała pełnię władzy (Sejm, Senat i prezydenta), konsekwentnie nie dopuszczała do debaty nad społecznymi projektami ustaw antyaborcyjnych popartych przez setki tysięcy katolików, których celem było ograniczenie lub zakaz aborcji.

Uważam, że szokujące jest to, że kiedy z jednej strony PiS blokował możliwość zakazania mordowania nienarodzonych dzieci, to z drugiej PiS, obsesyjnie wraca do pomysłu zakazu hodowli zwierząt futerkowych (które są zabijanie bezboleśnie poprzez uduszenie dwutlenkiem węgla – a jak wszyscy wiemy czad to cichy zabójca, bezwonny, który natychmiast odbiera świadomość, o czym przekonują się nie tylko ofiary niesprawnej klimatyzacji, ale i osoby, które włamują się np. do przechowalni owoców trzymanych w pomieszczeniach, w których powietrze jest zastąpione CO2).

Jan Bodakowski

Komentarze (56):

hojj2020.10.2 21:32
Gdybyście naprawdę chcieli chronić te dzieci uszkodzone...to stworzylibyście prawo oddawania ich do zakładów leczniczych...żeby rodzice nie musieli się męczyć...ale wy nie chcecie pomagać dzieciom...tylko obciążać rodziców i marnować im całe życie...dzieci z uszkodzeniami potrafią nawet zabić...są niepoczytalne
Anonim2020.10.2 22:08
Mówisz o sobie jako o dziecku uszkodzonym,jesteś niepoczytalny?
PiS2020.10.2 10:56
Cham się uprze i mu daj. Nie ruszymy tematu aborcji! I co nam pan zrobi?
Panie Mariuszu Dzierżawski2020.10.2 10:52
Czy Pan się urodził wczoraj? Bo trudno inaczej tłumaczyć taką naiwność.
Anonim2020.10.2 9:18
Mało kto uderza w sedno sprawy - a sednem jest to, że PiS skumał się z Masonami - pomocnikami diabła na ziemi. No więc wiadomym jest jaki ma pogląd diabeł na aborcję. Jest kłamcą i mordercą przecież.
Natalja Siwiec2020.10.2 10:31
Pis jest skuteczny w swojej polityce bo wie, że skuteczna polityka polega na niedotrzymywaniu umów.
abcd2020.10.2 9:11
Ostrzegam wszystkich entuzjastów zmuszania kobiet do urodzenia chorego płodu. Jeśli można zmusić kobietę do urodzenia chorego płodu, to przecież tym bardziej powinna urodzić płód całkowicie zdrowy! Zatem zakaz aborcji eugenicznej spowoduje wprowadzenie w przyszłości zakazu przerywania ciąży, która jest wynikiem gwałtu.
Anonim2020.10.2 9:20
Żaden człowiek nie ma prawa decydować o życiu innego człowieka! Jeśli to robi występuje przeciw Stwórcy, który jako jedyny może o tym decydować. Sprzeciwiając się Bogu stajemy po stronie diabła i jeśli się nie nawrócimy, to skończymy jak on. To nie są żart panowie i panie.
abcd2020.10.2 10:34
Ale decydujemy o życiu innego człowieka! Mordercy decydują o życiu ofiary, sądy decydują o śmierci mordercy. Dotyczy to również zwykłych ludzi - kobieta i mężczyzna podejmując współżycie decydują o pojawieniu się nowego życia i decydują w ten sposób o życiu człowieka. Twój argument jest całkowicie chybiony.
Anonim2020.10.2 10:43
Uczestniczyć w stworzeniu życia możemy ale nie możemy zabijać. To takie trudne do zrozumienia? To właśnie wielka dla nas łaska i zaszczyt, że uczestniczymy w tworzeniu życia.
abcd2020.10.2 10:53
To decydujemy o życiu innego człowieka, czy nie?
Dam2020.10.2 13:50
A jak się ma ten argument do sztucznego podtrzymywania życia? Przecież normalnie nastąpiłaby naturalna śmierć, więc czy użycie takiego nie jest występowaniem przeciw Stwórcy?
Fredro2020.10.2 7:46
Panowie,źle się bawicie, dla was to igraszka ,nam idzie o życie.
trzaska2020.10.2 7:43
Panie Jarosławie,Bóg już rozliczył pańskiego Brata, za to samo przyjdzie i panu odpowiedzieć bo krew niewinnych woła do nieba.Myśli pan skąd tyle ostatnich niepowodzeń i kłód rzucanych PIS owi pod nogi. Kto zaufa Bogu ,wtedy ON sam rządzi.
Krzysztof2020.10.1 20:54
Mariusz Dzierżawski - "Jarosław Kaczyński szczerze uważa, że chore dzieci trzeba abortować"
Glaudiusman2020.10.1 20:52
Musi powstać partia katolicko-konserwatywna, która będzie bronić prawa Bożego i naturalnego przede wszystkim. A prawo stanowione tylko w niewielkim zakresie. To co robi PIS w sprawach ochrony życia jest nie do przyjęcia i bezczelne. Oczywiście, że cała rzesza anty-PIS to banici.
Natalja Siwiec2020.10.2 10:30
Przy obecnie obserwowanym spadku religijności taka partia stanowiłaby tylko śmieszny, kanapowy margines.
Jahu🐟2020.10.1 20:50
Nie da się ukryć, że PIS nie robi nic, żeby mordowanie dzieci zostało prawnie zakazane..Jeśli Pis nie zmieni swojego podejścia do tych spraw to skończy marnie..Partyjka się rozsypie i już nigdy władzy nie zdobędzie..Jeśli ktoś powołuje się na swoją wiarę i społeczną naukę kościoła a nie rusza go rzeź niewiniątek to z taką obłudą nic nie zbudują i wszystko runie niczym domek z kart.
violencja2020.10.1 20:32
Ten tekst powinien być opublikowany przed wyborami.
jle_ffm2020.10.1 20:29
Bo Pis to cyniczna pseudo-katolicka partia na pokaz. Ona gra tym co bardziej się opłaca, np. wojna ideologiczna z LGBT dają więcej punktów w sondażach. I tyle w temacie.
Anonim2020.10.1 20:50
Ale ważne że skuteczna w dążeniu do władzy i ciemny lud ich przekaz kupuje.
Beno2020.10.1 19:59
Niestety PiS w tych ważnych, istotnych sprawach nie zachowuje się tak, jak tego oczekują jego wyborcy. Te zaniechania to układanie się z szatanem. Panu Bogu na pewno to się nie podoba. Pan Bóg nie będzie błogosławił poczynaniom takim ludziom, takiej partii. Pan Bóg w pewnych sprawach jest bardzo radykalny: wszystko albo nic. Gra na zwłokę już się kończy. Oby się źle nie skończyła dla rządzących. Dziwne, że Kaczyński na miesięcznicach w pierwszej ławce w Kościele, a gdy chodzi o życie poczętego dziecka - mając ogromne możliwości, nie zrobił nic. Wygląda to na wielkie zakłamanie i wielką obłudę.
Jahu🐟2020.10.1 20:55
Dokładnie, Bóg dał im wszystko co potrzeba aby zaświadczyli o swojej wierze i kiedyś powie, SPRAWDZAM.
dr2020.10.1 21:50
trzeba zrobić referendum w tej sprawie ...i prawdopodobnie będzie przegrane ...czyli suweren nie udzielił mandatu na zakaz aborcji... a umocowanie zakazu powinno być w konstytucji a nie w zwykłej ustawie .. bo w razie zmiany druga opcja szybko to zniesie i jak pisze w artkule "poluzuje " ten problem jak PiS przegrał by wybory ...czyli autor wywiadu z jednej strony krytykuje PiS a z drugiej strony sam przyznaje że PiS nie ma mandatu społeczeństwa aby to uchwalić ...więc jak kogoś krytykować to społeczeństwo co nie dało mandatu na zmianę tej sprawy... jeszcze przed chwila nie było wiadomo czy nie dojdzie do nowych wyborów .. w której PiS już większości by niemiał ... wiec niech autor artykułu myśli "jasno" to nie wina PiS-u tylko społeczeństwa ...i jak chce się o tym przekonać niech zrobi referendum
opis2020.10.1 19:11
bo kobieta w ciąży jest człowiekiem a każdy człowiek ma prawo do obrony koniecznej w razie zagrożenia zdrowia lub życia...proste!
gumowa kaczka2020.10.1 18:48
kolejny temat zastępczy po LGBT
GS2020.10.1 21:42
Dla mnie nie jest. Szczerze mówiąc to jeden z głównych powodów, dla którego głosowałem na PiS.
Anonim2020.10.2 13:51
Więc dałeś się oszukać. Ale nie martw się, nie tylko ty.
W twoim wieku parchu yebany takie pytanie?2020.10.1 18:34
"Który Kaczyński? Ten zimny czy ten "ciepły"? ;)"
Aśka2020.10.1 17:35
"zaniechanie obrony dzieci nienarodzonych i świadome dopuszczenie ich śmierci jest pana grzechem wołającym o pomstę do Boga"- p. Kaczyński
TwojaStara2020.10.1 17:44
Który Kaczyński? Ten zimny czy ten "ciepły"? ;)
Anonim2020.10.1 20:52
Daj linka do tego cytatu Kaczyńskiego. Nie ma go? Wiec po co kłamiesz jak katotalib?
Klejnot Nilu2020.10.1 17:28
O, pan Bodakowski. Bezrobotny stary kawaler chcący ludziom życie ustawiać.
matis892020.10.1 17:35
Aborcja to nie ustawianie komuś życia, tylko likwidacja życia, mordowanie dzieci.
Maria Błaszczyk2020.10.1 17:48
Tak z ciekawości - ile tych dzieci rzeczywiście traci życie podczas aborcji? Zasadniczo poddają się jej osoby dorosłe i wśród nich jest to zabieg bezpieczny. Ale chętnie poznałabym dane dotyczące bezpieczeństwa aborcji wśród dzieci. Nie, żeby to wiele zmieniało, na pewno jest bezpieczniejsza niż ciąża, poród i połóg, ale skoro ciągle o tym mordowaniu dzieci czytam, to chciałabym znać skalę zjawiska...
Anonim2020.10.1 18:00
No tak... Po prostu spadłaś z Księżyca już dorosła. A tak przy okazji: masz matkę i ojca?
Maria Błaszczyk2020.10.1 18:03
No mam. I co z tego wynika? Poza faktem mojego - i nie tylko mojego - istnienia?
Anonim2020.10.1 18:10
No twierdzisz, że w łonie matki to nie dziecko. No bo - z Twego wpisu wynika - że to coś to nie człowiek. Nie mówiąc o tym, że niedorosły... hmm... nie zdążył doróść. Normalnie się dorasta, ale wiemy płody co najwyżej nie mogą doróść. Po prostu, takie coś dorosłe, dorosło i to nie wiadomo w jaki sposób... Może przez pączkowanie albo podział? Ech Ty Grzybico albo Amebo (zachowuję semantyczne pcie)... wybierz sobie.
Maria Błaszczyk2020.10.1 18:24
Ja nic takiego nie twierdzę. To wynika z definicji dziecka. Dziecko jest, jak się urodzi. Co niekoniecznie znaczy, że niejest człowiekiem - pod wieloma względami jest. Tak jak trudno uznać, bym twierdziła, że las to jest jak jest dużo roślin ze sporym udziałem drzew na jakimś terenie i że worek żołędzi to NIE las. Po prostu słowa znaczą coś i tego się trzymajmy, jeśli chcemy się skomunikować. https://sjp.pwn.pl/sjp/dziecko;2455634.html
Cool2020.10.2 17:16
cyt: "...Co niekoniecznie znaczy, że niejest człowiekiem - pod wieloma względami jest" ... a pod jakimi względami nie jest?
Anonim2020.10.1 19:46
A dlaczego ty chcesz zabraniać żyć dzieciom ,sam żyjesz ktoś ci tą szanśę dał.
Maria Błaszczyk2020.10.1 20:29
??? Tojest tak absurdalne, że aż ciężko coś odpisywać. Większość z nas przez większość czasu odmawia "dzieciom" szansy na życie. Kobieta może rodzić co roku dziecko przez wiele lat. Mężczyzna mógłby spłodzić pewnie kilkoro miesięcznie, jakby się zawziął. A jednak tego nie robimy i wiele "dzieci" z tego powodu nie ma szansy żyć. Aborcja dzieci - zwłaszcza w związku z przesłanką embriopatologiczną, czyli taką, która oznacza w większości przypadków, że to dziecko i tak by nie żyło - ma tu naprawdę minimalne znaczenie.
Jahu🐟2020.10.1 21:11
Nie udawaj głupszej niż jesteś.. Życie dzieci o których mówimy już się zaczęło w momencie poczęcia i cały czas biegnie i aborcja to życie przerywa a to oznacza, że mordujesz ludzką istotę.Tylko takie pindy jak ty, udają idiotki, że niby nie wiedzą o co kaman.
Maria Błaszczyk2020.10.2 14:21
Nie dzieci. Tak jak nie dorosłych ani nie staruszków. I co z tego, że się zaczęło? Im to nie przeszkadza, że zostanie przerwane, bo nie mają świadomości ani własnego istnienia ani w ogóle niczego, bo ich mózg jeszcze nie działa. Ich bliskim również nic to nie zrobi, bo nie mają bliskich. Przerwanie ich życia ma dokładnie takie samo znaczenie jak przerwanie życia komórki jajowej czy plemnika. Czyli żadne. Wiesz, jeśli chciałbyś mnie zabić, to ja będę miała coś przeciwko. Moi rodzice też. Moje dzieci zostaną sierotami. Ich ojciec - wdowcem. Moje rodzeństwo straci siostrę, przyjaciele - przyjaciółkę, bratankowie - ciotkę. Jedni z nich będą w głębokiej żałobie, która może zmienić ich życie na zawsze, innym będzie po prostu smutno. Moje życiowe projekty zostaną przerwane. W przypadku zarodka, komórki jajowej czy plemnika - nikt na przerwaniu ich życia nie ucierpi. Nie ma żadnego podmiotu, który będzie stratny. A tu jeszcze mówimy o przesłance embriopatologicznej, czyli jeszcze z pewnym prawdopodobieństwem będzie ofiara. Mała niewinna istota umierająca w męce z gnijącym mózgiem na wierchu i okiem dyndającym na szypułce nerwu i naczyń. Maleństwa duszącego się w potwornym cierpieniu z powodu jakiejś niewydolności. Śmierci na raty przy niewydolności nerek. I jezcze jest kobieta - sprowadzona do roli bezdusznego inkubatora na trupka. Uważam, że Twoje decydowanie o tym, jak bardzo mają cierpieć inne istoty jest przypisywaniem sobie kompetencji, których jednak nie masz.
katolik2020.10.2 10:33
Stary kawaler Bodakowski, czyli przedstawiciel chorej ideologii singli.
matis892020.10.1 17:28
PIS jest partią lewacką i promasońśką. Lewacki PIS popiera satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego do Znamienia Bestii. Największymi wrogami są Judasze, wilki w owczej skórze. Dlatego lewacki PIS jest bardziej niebezpieczny od PO, bo PO już dawno zrzuciła maski katolicyzmu i jest jawnie lewacką partią. PIS jest bardziej lewacki od PO, ale nosi maskę Judasza i udaje katolickość.
Jan Maria Rokitnik2020.10.1 17:23
Dlaczego PiS nie rusza tematu? Po polscy katolicy dokonują masowo aborcji! Proste.
matis892020.10.1 17:30
Aborcyjne mordowanie dzieci wspiera lewactwo i to ich ideologię i interes wspiera lewacki PIS.
Matis902020.10.1 17:33
Katolicy skrobią na potęgę i żadna strona polityczna nie ma tutaj znaczenia! Czempioni hipokryzji, naprawdę.
Anonim2020.10.1 18:06
No popatrz, a Ty nie zostałeś wyskrobany... Szczęście "ślepej kury" czy lewak czystej krwi? No bo jak wiadomo lewactwo skrobanek nie robi - dzielnie staje na przeciwko hord katoli masowo robiących skrobanki.
czytaj ze zrozumieniem2020.10.1 19:21
Nigdzie nie napisałem, że lewactwo się nie skrobie. Odpowiadam po prostu na pytanie - dlaczego PiS nic nie robi z aborcją? Bo setki tysięcy ich zwolenników zabija nienarodzone dzieci. A jakże to tak działać wbrew swoim wyborcom?
Anonim2020.10.1 19:50
Tak idą po mszy skrobać ziemniaki na obiad.
andrzej2020.10.1 17:18
P. Kaczyński obroną ustawy o zwierzętach pokazał pan , iż jest w stanie poświęcić wszystko dla osiągnięcia celu . Zatem zaniechanie obrony dzieci nienarodzonych i świadome dopuszczenie ich śmierci jest pana grzechem wołającym o pomstę do Boga. Niech pan pamięta ,że Bóg dosyć często odbiera rozum. Mam nadzieję , że jakimś cudem przeczyta pan ten wpis, póki jest czas na rozumne pojmowanie istoty spraw.
Anonim2020.10.1 17:12
Atak na Kaczyńskiego i na PiS? Na Frondzie? Nie wierzę własnym oczom! Zapisuję ten dzień w kalendarzu !
Krzysztof2020.10.1 17:10
Mariusz Dzierżawski - "Jarosław Kaczyński szczerze uważa, że chore dzieci trzeba abortować" https://www.pch24.pl/mariusz-dzierzawski--jaroslaw-kaczynski-szczerze-uwaza--ze-chore-dzieci-trzeba-abortowac,46476,i.html
jou2020.10.1 16:58
Uwaga techniczna: CO2 to dwutlenek węgla, a CO to tlenek węgla blokujący hemoglobinę i to ten jest czadem czyli cichym zabójcą, inaczej wydychając CO2 sami siebie zabijalibyśmy...