TYLKO U NAS! C. Kaźmierczak: zachodnie korporacje w Polskim Ładzie nie płacą nic. To oburzające! - zdjęcie
25.08.21, 10:30fot. yt/telewizja repulika

TYLKO U NAS! C. Kaźmierczak: zachodnie korporacje w Polskim Ładzie nie płacą nic. To oburzające!

116

Mariusz Paszko, portal Fronda.pl: W mediach czytałem Pana opinię na temat Polskiego Ładu i bardzo krytyczne podejście do zaproponowanych w nim zmian podatkowych. Czy ten program pod kątem jest aż tak zły, że jedynym rozwiązanie jest wrzucenie go do niszczarki czy może są w nim jakieś pozytywne aspekty?

Cezary Kaźmierczak, Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców: W Polsce trzeba przeprowadzić gruntowną reformę systemu podatkowego, ale propozycje zawarte w Polskim Ładzie zdecydowanie tego nie robią. Są one nawet wręcz szkodliwe, głównie dla małych polskich firm oraz tych Polaków, którzy zarabiają najmniej. Obecnie w Polsce mamy jeden z najgorszych systemów podatkowych w krajach OECD i we wszystkich zestawieniach międzynarodowych jesteśmy na szarym końcu. Nie chodzi tutaj o wysokość podatków, ponieważ jest to rzecz drugorzędna, ale o sposób ich poboru i skomplikowanie rozliczeń.

Czy istotne jest, jak ten system podatkowy przekłada się na poziom życia?

W Polsce mamy około 75 procent podatków średniej europejskiej, a więc jesteśmy nieco poniżej. Niestety jednak systematycznie gonimy pozostałe kraje w tym względzie. Niższe podatki w Polsce niż w Europie, które nadal mamy to była i nadal jest jedna z naszych przewag konkurencyjnych. Dzięki temu w ciągu tych trzydziestu lat od rozpoczęcia przemian ustrojowych i gospodarczych różnica w dochodach „per capita” między Polską a Niemcami zmniejszyła się z 30 do 60 procent. To jest wielki sukces Polski. Jednym z elementów, które to umożliwiały były do tej pory także niższe podatki, niższe obciążenie pracy itd. Należy pamiętać, że my jesteśmy krajem na dorobku. W zestawieniach światowych jesteśmy krajem bogatym, natomiast z punktu widzenia europejskiego już tak nie jest i naszą ambicją jest przegonienie tej Europy. Jeśli natomiast będziemy próbowali wprowadzać takie prawa, jakie obecnie posiada Europa Zachodnia oraz wprowadzać podobne obciążenia podatkowe to nie dogonimy tych krajów nigdy. Bardzo obrazowo można to porównać do sterników – jeśli sternik drugiej łódki wykonuje takie same manewry jak sternik łódki pierwszej, to nigdy się do niej nawet nie zbliży, nie mówiąc już o wyprzedzeniu. Uważam więc, że ta polityka, która była prowadzona lepiej lub gorzej przez różne rządy, w jakiejś mierze się sprawdziła. Oczywiście wszystko można było zrobić lepiej i szybciej i ja tego nie kwestionuję, ale – jak mawiał Lord Kelvin (Wiliam Thomas) – „Jeżeli czegoś nie można zmierzyć, to nie można tego ulepszyć”. No więc liczby opisują to, jaki stan był w Polsce w roku 1990 i jak sytuacja wygląda obecnie. W tym względzie nie ma żadnych wątpliwości, że odnieśliśmy wielki sukces i należy to kontynuować.

Polski system podatkowy natomiast jest fatalny. My mieliśmy jakąś nadzieję, że przy okazji tego Polskiego Ładu rząd się pokusi o jakąś kompleksową reformę systemu podatkowego. To jednak nie nastąpiło i sprawa, której nie możemy zaakceptować i która szczególnie jest irytująca, to jest próba obciążenia za te wszystkie działania socjalne o charakterze teraz już bardziej propagandowym - żeby to sprowadzić do jednego zdania, należałoby powiedzieć, że w ramach Polskiego Ładu rząd chce obdarować po 1 groszu 90 procent społeczeństwa, a za to ma zapłacić 10 procent Polaków. Można to niestety porównać do komedii – choć nie jest mi wcale do śmiechu – pod tytułem „Bruce wszechmogący”, gdzie główny bohater zażyczył sobie, żeby wszyscy wygrali w totolotka. I rzeczywiście wszyscy wygrali, tyle że na każdego przypadło po pół centa. I w tej sytuacji dokładnie podobnie to wszystko wygląda. To mocno podcina skrzydła tym małym i średnim firmom, obcina pieniądze na inwestycje, na rozwój, wpływa na motywację osób prowadzących działalności oraz na wiele innych istotnych czynników. Jest to dodatkowo szczególnie jaskrawe na tle tego, że są w naszym kraju korporacje, które w Polsce podatków nie płacą.

Robiliście Państwo analizy dotyczące firm francuskich w Polsce.

Tak i co chcę także zaznaczyć, te zachodnie korporacje w tym projekcie Polskiego Ładu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności i to jest dla nas oburzające. Mamy tu do czynienia z gigantycznymi działaniami przemysłu podatkowego. Zderzamy się z tym dość często i ja osobiście nie mam co do tego żadnych złudzeń. Jest to przemysł wielomilionowy - doradców podatkowych, księgowych czy też prawników. Oni wszyscy bardzo „dbają o to”, żeby mieć co robić. I dlatego jakiekolwiek próby uproszczenia systemu podatkowego spotykają się z dzikim atakiem tych grup. One docierają do polityków, są bardzo sprytni – przekonują rządzących, że kraj wręcz upadnie albo nadejdzie jakaś gigantyczna katastrofa, kiedy ten system się uprości.

Finlandia ma, tak dla przykładu, bardzo prosty system podatkowy i radzi sobie znakomicie.

My niektóre podatki też mamy proste i one świetnie funkcjonują. Na podatku bardzo dobrym, jakim jest podatek rolny, żaden prawnik czy księgowy albo doradca podatkowy nie zarobili ani jednego grosza. A jest przecież kilka milionów ludzi, którzy się tym podatkiem rozliczają. Tak samo jest z ryczałtem ewidencjonowanym, na którym pracuje około 600 tysięcy polskich przedsiębiorców. Tam też te grupy lobbingujące nie mają się jak pożywić. Na innych oczywiście jak najbardziej. Dlatego właśnie moim zdaniem rządzący obawiają się rozpoczęcia tego procesu uproszczeń w korporacjach. Moim zdaniem jednak są to lęki całkowicie nieuzasadnione. Bardzo wiele korporacji płaci poniżej tego, co my skromnie proponowaliśmy, tak żeby w ogóle cokolwiek płacili.

Z tego co Pan pisał, to francuskie firmy nie tylko zapłaciły bardzo małe podatki, ale dodatkowo otrzymały ogromne dofinansowania od polskiego rządu.

Tak właśnie. To były wielomilionowe dotacje. Orange na przykład w ciągu ostatnich pięciu lat zapłacił około 70 milinów złotych podatku dochodowego, a otrzymał pomoc na ponad 700 milionów złotych, czyli dziesięć razy więcej. To są informacje szokujące i dlatego protestujemy przeciwko takiemu rozłożeniu nakładów.

Oczywiście można dyskutować na wieloma aspektami, ale ja co do zasady się zgadzam, że być może ta składka zdrowotna, którą płacą przedsiębiorcy na podatku liniowym jest zbyt niska i może warto ją nieco podnieść. My nawet proponowaliśmy w tym zakresie rozwiązania, ale nie w ten sposób jak to jest obecnie proponowane przez rząd w Polskim Ładzie.

Innym aspektem jest to, że Polska bardzo słabo wypada w rankingu uczelni wyższych na świecie. Pierwsze nasze uczelnie pojawiają się dopiero w czwartej setce listy szanghajskiej i są tam jedynie dwa nasze najlepsze uniwersytety.

Natomiast działalność gospodarczą, która jest formą bardzo prostą od strony reżimu prawnego, bardzo łatwo zacząć i jest ona formą bardzo tanią. Jest to najlepsza szkoła biznesu jaka jest obecnie w Europie, ponieważ każdy młody człowiek może przyjść i spróbować swoich sił i talentów i przekonać się, czy się do tego nadaje czy nie. Jest to na jego własny koszt, na jego własne ryzyko i społeczeństwo nic za to nie płaci. Jest to szkoła, która dostarcza później ludzi do administracji państwowej, do dużego biznesu itd. Nie ma lepszej szkoły biznesu niż działalność gospodarcza na podatku liniowym w Polsce. Jest prosta, tania, powszechna i każdy może tak zacząć biznes. W efekcie aż 3 miliony ludzi z takiej formy korzysta. Przedsiębiorcy to zapewne około połowa tej liczby, a druga połowa to samozatrudnieni. Co też ma w naszym kraju swoją historię.

Jednoosobowe działalności gospodarcze, jak wynika z Waszych analiz, mają być stratne, jeśli Polski Ład zostanie wdrożony w takiej formie, jak został dotychczas zaprezentowany. Z czego to wynika?

Jednoosobowe działalności gospodarcze bardzo na tym stracą i co więcej jako jedyni. To są małe firmy rozproszone i rząd najwyraźniej najmniej się ich boi. Myślę, że to może być główną przyczyną.

Ale to tej liczy dochodzą jeszcze przecież członkowie rodzin, rodziny dalsze, znajomi i przyjaciele oraz wiele innych osób. Stara zasada handlu mówi, że jeden zadowolony klient przyprowadza około 7 potencjalnych klientów, jeden niezadowolony natomiast zniechęca około 40. Także takie działania najwyraźniej mogą być pozbawione racjonalnych podstaw.

W moim przekonaniu również się to nie opłaca, ale w ministerstwie finansów jest pewna grupa neomarksistów, którzy najprawdopodobniej naczytali się Thomasa Pikettiego i myślą, że odkryli coś nowego, a te zasady od lat są niezmienne. Różne dyżurne „autorytety” powtarzają to od 100 czy nawet 200 lat i finał tego zawsze jest ten sam. Myślą, że odkryli Amerykę i mają jakieś ideologiczne zacięcie na progresję podatkową, która nie ma ani sensu ekonomicznego ani fiskalnego. Dla nich jest to jednak podłoże ideologiczne, którego widać chcą się twardo trzymać.

Kiedy premierem był Leszek Miller, to wtedy obniżono podatki i wpływy do budżetu się zwiększyły.

Dokładnie tak. Te wpływy wzrosły o 27 procent w ciągu zaledwie dwóch lat. Oczywiście powinno się obniżać podatki jedynie do pewnego poziomu. Co ciekawe, wtedy także był podatek, który obecnie również próbuje się zaordynować, a mianowicie podatek 45-procentowy, którego nikt nie płacił. Teraz będzie zupełnie podobnie.

To jest przykre i nieuzasadnione zarazem, ponieważ moralność płatnicza w Polsce przez te ostatnie lata bardzo się podniosła. W latach 90-tych można było przy niedzielnym obiedzie chwalić jak to się oszukało państwo, a teraz nawet jak ktoś to robi, to dzieje się to po cichu i nikomu się tym nie chwali, ponieważ to jest zwyczajnie passe. To jest nieakceptowalne społecznie. W moim przekonaniu obecnie jesteśmy na dość wysokim poziomie tej moralności płatniczej.

Wracając do tych neomarksistów w resorcie finansów, to warto zaznaczyć, że kiedy się z nimi rozmawia, to oni prezentują taką szczerą „konsomolską nienawiścią”, którą nienawidzą polskich przedsiębiorców. Kiedy z nimi rozmawiam, to mam wrażenie jakbym czytał „Gazetę Wyborczą” – kropka w kropkę. To jest – chcę to podkreślić – taka szczera „konsomolska nienawiść”, gdzie uważa się, że Polak to oszust, „Janusz biznesu”, krętacz. Zachodnie firmy zaś często się tam bezzasadnie gloryfikuje. To jest wręcz kuriozalne.

W tym duchu ukazał się właśnie ostatnio, zupełnie skandaliczny moim zdaniem, raport Polskiego Instytutu Ekonomicznego, czyli rządowej instytucji, która miesza z błotem dwa dwa miliony tych mikrofirm. Stawia tym mikrofirmom jakieś absurdalne kompletnie zarzuty typu, że nie mają one na przykład zdolności eksportowej. No to chciałbym zapytać wprost autora tego raportu: jaką zdolność eksportową ma mieć zakład fryzjerski?! Albo hydraulik, elektryk czy kwiaciarka? To wręcz graniczy z jakimś obłędem.

Jednoosobowe działalności służą przecież już z samej definicji utrzymaniu takiego samozatrudnionego i jego rodziny. W raporcie natomiast pojawiają się kompletne brednie o jakiejś ekspansji dla tych mikrofirm.

Neomarksizm natomiast jest oparty na myśleniu korporacyjnym, ponieważ tam to wszystko musi być wielkie i potężne.

Wie Pan, właśnie wróciłem z Włoch i tam też to doskonale widać, że te małe firmy są całkowitym fundamentem gospodarki na Zachodzie. Całe ulice tych malutkich firm, które trzymają tamą gospodarkę i dają dobrobyt krajowi i obywatelom. To widać tam gołym okiem.

Ale przecież tak powinno być w każdy kraju. Amerykę budowano przecież od przemysłu lekkiego i małych firm, przez średni biznes aż do przemysłu ciężkiego. Dlatego m.in. możemy dzisiaj mówić o potędze gospodarczej USA.

Dokładnie tak. U nas też tak zaczyna się dziać. Jeśli natomiast uległoby to zniszczeniu, to gospodarka krajowa wcześniej czy później siądzie cała.

Ten Polski Ład kieruje Polskę jednak w kierunku Ameryki Łacińskiej z takimi samymi skutkami, a więc wielkie korporacje międzynarodowe, wielkie korporacje państwowe i bardzo rachityczny rodzimy kapitał. W efekcie doprowadziłoby to dalszego bardzo silnego rozwarstwienia społeczeństwa, w którym mielibyśmy bardzo wąską grupę ludzi ogromnie bogatych, dużą ilość ludzi biednych i praktycznie pozbawieni bylibyśmy tzw. klasy średniej. Wszyscy przecież widzą, jaki jest poziom życia ludzi w tamtych krajach Ameryki Łacińskiej.

Ja mam nadzieję, że to się w Polsce nie wydarzy, ponieważ jesteśmy naprawdę na dobrej drodze i szkoda byłoby to zniszczyć i zaprzepaścić. Tyle lat przecież gonimy ten Zachód i cały czas się zbliżamy.

Wie Pan, ktoś mi podawał ostatnio jako zarzut, że mamy podatki niższe niż Europa Zachodnia. A to jest przecież bardzo dobre i tak powinno być, ponieważ to jest jedna z naszych przewag konkurencyjnych. A tych przewag my za dużo niestety nie mamy. My nie mamy kapitału – on jest na Zachodzie. My nie mamy technologii i „know how”, ponieważ to kraje zachodnie doskonaliły „know-how”, kiedy my przez 50 lat siedzieliśmy pod sowieckim reżimem. Czym więc my mamy konkurować?

Dużą zaletą naszych przedsiębiorców jest natomiast – ja to tak nazywam – „inteligencja operacyjna” i nam się chce.

W tekście, o którym już rozmawialiśmy na łamach „Dziennika Gazeta Prawna” podaje Pan też wyliczenia, ile w ramach Polskiego Ładu mieliby zyskać najmniej zarabiający, ze średnimi przychodami oraz ci zarabiający najlepiej. Zacytuję:

- Według kalkulatora udostępnionego przez MF osoba zarabiająca minimalne wynagrodzenie za pracę (2800 zł brutto) zyska na zaproponowanych rozwiązaniach 137 zł. W przypadku wynagrodzenia zbliżonego do przeciętnego (5167 zł brutto – tyle, ile wynosiła średnia płaca w 2020 r.), korzyść podatkowa kurczy się do 35 zł miesięcznie. Dla zarabiających do ok. 11 tys. zł brutto reforma ma być neutralna. To zapewne rezultat „ulgi dla klasy średniej”. Aby ją obliczyć, należy posłużyć się wzorem wymagającym przemnożenia przychodów z pracy przez 0,06684549, pomniejszenia rezultatu o kwotę dokładnie 4572 zł i podzieleniu ostatecznego wyniku działania przez 0,17. Dlaczego akurat 0,17 i czy współczynnika nie dało się zaokrąglić np. do trzeciego miejsca po przecinku? Nie wiadomo.

Patrząc na te wyliczenia, dla mnie jako laika w tych sprawach, wydaje się to co najmniej dziwne i przypomina to, o czym Pan pisze, zachwycanie się tabelkami przez tych, którzy to opracowują. Korzyści natomiast są znikome.

I dalej Pan pisze tak:

- Podatkowe założenia Polskiego Ładu oznaczają w praktyce bezprecedensowy wzrost obciążeń dla najmniejszego polskiego biznesu, drożyznę dla konsumentów i jeszcze szersze otwarcie drzwi dla optymalizacji podatkowej koncernów, które jako jedyne będą w stanie zorientować się w gąszczu ulg i zwolnień. Są to skutki, których projektodawcy wydają się nie zauważać zza ideologicznych okularów, każących im nie tyle nawet „zwiększyć progresywność systemu”, ile po prostu radykalnie zwiększyć obciążenia tych, którzy odważyli się być przedsiębiorczy.

Osobiście uważam, że żadnych korzyści politycznych z tego nie będzie, ponieważ ci obdarowani tymi 137 złotymi zapomną o tym po tygodniu. Neomarksistowskie podłoże, które w moim przekonaniu przebija przez Polski Ład - jak w przypadku każdej neomarksistowskiej myśli - może doprowadzić tylko do jednego – najbardziej stracą jak zawsze najbiedniejsi. W efekcie ceny żywności pójdą w górę, usług także. Przecież jeśli fryzjerowi podniesie się podatek z 19 do 28 procent, to jest oczywiste, że ceny jego usług również pójdą w górę.

Jachty dla tych najbogatszych zaś aż tak bardzo nie podrożeją a poza tym ich na to stać. Jeśli weźmiemy listę 100 najbogatszych Polaków to przecież 80 procent z nich nie posiada rezydencji podatkowej w Polsce. System podatkowy w naszym kraju został jakiś czas temu już tak zrobiony, że takie rzeczy są możliwe i się dzieją.

Uprzejmie dziękuję za rozmowę

Komentarze (116):

kapral CBA2021.08.26 22:28
Analfabeci podatkowi i złodzieje. Komu to służy? A może nie mamy wykształconych ekonomistów?
Aldona2021.08.26 19:34
Zachodnie korporacje działające w Polsce nie płacą podatków w Polsce? To jest sprzeczne z tym o co walczył w EU pan Premier Morawiecki i co chyba jest sprzeczne z prawem ustanawianym przez TSUE. Nie wiem czy wszystkie korporacje zapłaciły TSUE czy tylko jakiś liczba wtedy może to nie dotyczyć wszystkich korporacji tylko jakiejś ich liczby. Polaska i Polacy będziemy poszkodowani. Gwałtownie protestuje już wywaliłam fotel za okno z X piętra.
Władysław2021.08.26 14:42
Niejednokrotnie pisałem, więc tylko przypomnę - Polską nie rządzi PiS. W Polsce władzę wykonawczą sprawują pospołu - sorosowa Fundacja Batorego, rabin Michael Schudrich i sierż. Jonathan Daniels. Władza ustawodawcza, to kolejno - Kneset, kongres USA i niekiedy niemiecka UE. Władza sądownicza, z punktu widzenia masonerii, ma się w Polsce świetnie. A czwarta władza, czyli media - to wystarczy włączyć dowolny przekaźnik - szczepić, szczepić, szczepić! Sprzedawać produkt i depopulować. Światem, również Polską, rządzą korporacje i ich udziałowcy. A tacy Kaczyński, Duda, Morawiecki czy tam Tusk, to nawet nie figuranci, a zwykli robole.
Anonim2021.08.26 18:10
Ty jesteś od urjeniowcó z konfederacji i leków nie brałeś dłuższy czas to by tłumaczyło wszystko. Ci co byli za aborcja a nie to odwrotnie było byli przeciw a póżniej to jak Bolek byli ich góru czyli za a nawet przeciw
krzyk świń bogatych2021.08.26 13:09
Najważniesze że ci zarabiający jka Pan kazi zapłaci więcej i każdy który zarobi powyżje 20tys. miesiecznie będzie płacił więcej i z tąd ten jazgod czy kwik nowo bogackich świń media są ich płacą to ogłupiaja ludzi
Anonim2021.08.26 8:11
Wystarczyło ,że amerykanie tupnęli i pis się zesrał.Banda durniów !!!!!
Anonim2021.08.26 13:12
prez takie sprzedajne cwe...e jak ten komentarz Polska jest tam gdzie jest i jeszcze 20 lat rządów prawicy napewno to odmieni bo jak dojada wczesnie sprzedajne kórw... do władzy to sie nigdy w Polsce nie poprawi
gracz2021.08.26 7:36
Panie Kaźmierczak, od kiedy to właściciele płacą podatki niewolnikom?.
Miro z Gleiwitz2021.08.26 5:53
Jak to u Polaków. Polnische Wirtschaft. Okładając biedaków podatkami nigdy nie dogonicie Niemców!:)
Dziadyga2021.08.26 11:11
Bo też chodzi o to, żeby króliczka GONIĆ, a nie dogonić.
brunatne komuchy2021.08.26 13:15
odwrotnie jest właśnie bogate świnie są obłożne większymi podatkai a sprzedajne kórw.. wypisują komentarze dla wtórnych anlfabetów cotylko ogladaja tvn i inne brunatne komusze media
Anonim2021.08.26 4:25
Bardzo prosimy Ministra finansów, o to by stanął na głowie, aby umożliwić u nas rozwój prawdziwie wolnego rynku, gdzie istnieje wolność i konkurencja. Być może w dzisiejszej rzeczywistości to jedyne wyzwanie jakie ma. Monopol korporacyjny, podobnie jak wcześniej monopol państwowy, to najpierw droga do zniewolenia dla wszystkich, a potem do marazmu i całkowitej utraty kontaktu z rzeczywistością monopolisty, czyli jego totalnego upadku. Człowiek mądry to taki, który wyciąga wnioski z przeszłych doświadczeń. Gospodarki komunistyczne, monopolistyczne upadły. Monopol gospodarczy się skompromitował, przypuszczaliśmy że na zawsze, ale jak widać nie!
Skrzypek na dachu2021.08.25 22:53
Brawo Pan Kazmierczak . PiS tylko podnosi podatki o 30% rocznie .
Skrzypek na dachu2021.08.25 22:47
PiS tylko udaje poboznych uczciwych patriotow ale gospodarke niszcza z czystej glupoty .
Apel2021.08.26 11:14
Myślę, że to nie jest głupota, a planowa działalność. Co to sami głupcy siedzą na Wiejskiej? Chyba nie. Polsko. Obudź się.
Za PISem, ale2021.08.25 22:30
Polski Lad - to bardzo podejrzanie brzmi. A ze obiecuja gruszki na wierzbie to inna sprawa. Te rozne "Lady" juz byly kilka razy w historii (np Hitlera).
Skrzypek na dachu2021.08.25 22:55
Lady Gaga PiS potocznie zwanym Wielkim Polskim Walem .
Konrad Józef Turzyński2021.08.25 22:01
Czyli polski łąd (jeszcze) nie istnieje.
Skrzypek na dachu2021.08.25 21:46
PiS tylko udaje poboznych uczciwych patriotow ale to zamordzisci jak Jaruzel , tyle na gospodarce sie zna jak Gomulka i Gierek razem .
ceramik2021.08.25 21:06
Każdy rząd będzie na nas jechał, dopóki nie wprowadzimy jednej zasady. Chcesz do rządu? ściągaj portki i zobaczymy czym byłeś ochrzczony. Za dużo żydostwa, a myślałem, że
Leo2021.08.25 19:57
No to raczej Gowin ma racje a PMM jak zwykle łże.
Marek2021.08.25 19:39
To ma być niespodzianka? Wiadomo, że w PiS są dyletanci. W każdej dziedzinie. Czas toto pogonić.
JANOSIK2021.08.25 18:49
Dwa tysiace lat temu byla dziesiecina i ludzie robili wojny bo ich lupili,dzisiaj dziesiecine dostaja do reki i siedza cicho bo maja ciepla wode w kranie i intenet,co za debilizm.Pozdrawiam
Anonim2021.08.25 18:30
A co mają płacić ? Głupi czy co chociaż nie Żyd ? Mądry bo zauważył co się dzieje . Wysysają nas od 30 lat przy przychylności wszystkich żydowskich rządów . Tylko badania genetyczne rządzących jeszcze mogą Polskę ocalić . Wszyscy Żydzi do wywalenia i obstawienie polityki i wojska swoimi . A później robić dalsze porządki . Ale chyba to nierealne . Chyba że ? Cyba że coś się wydarzy .
Anonim2021.08.25 18:35
Tylko małe firmy są ostoją każdej gospodarki a nie bogacące się na niewyobrażalną skalę molochy nie płacące podatków . Klasa średnia .Ja to wiem od 30 lat a ten dopiero teraz na to wpadł . A USA chyli się ku upadkowi . Lada chwila runie ten kolos zbudowany na piasku . Małe przetrwa .
Anonim2021.08.25 18:25
Czaruś, to kiedy Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wyjdzie na ulicę protestować? Nasze marne i ciężko zarobione oszczędności pożera inflacja? a wsze firmy zyskują na wartości? Zaprotestujcie przeciw inflacji?
Anonim2021.08.25 17:54
A jaki problem, jedna ustawa i spie.....ć . Placicie podatki albo won , ale PiS trzeba odwagi, masz mnie za sobą, ale działaj, a nie klekaj.
Skrzypek na dachu2021.08.25 17:42
Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
Ojciec Po 11... przeprasza2021.08.25 20:33
戦争の煙に私たちを酔わせるために王のために十分です! 暴君との戦争! 人々への平和! ストライキ、軍の息子たち! 暴君が私たちを戦闘で彼らのために英雄的に倒すように強制するとき-殺人者、そして私たちはあなたに戦闘大砲の喉を向けます! コーラス:これは...世界の偉大な労働軍の労働者である私たちだけが土地を所有する権利を持っていますが、寄生虫は決してありません! そして、犬や死刑執行人の群れの上で大きな雷が発生した場合、-私たちにとって、太陽はまだその光線の火で輝いています。
Skrzypek na dachu2021.08.25 22:51
Asio podszywaczu , PiS to komuna , w niczym sie nie znaja na gospodarce tylko podnosza podatki o 30% rocznie .
katolicka deratyzacji Polski2021.08.25 17:41
Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
czerwonoburaczana deratyzacja Polski w polin2021.08.25 16:58
... pejsate szabrowniki 2.0 ... to nie polski rzad .. kto wykopie czerwonego burak juz w koncu do krainy wiecznych ... pejsow ..
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 16:16
Kazmierczak to jedyny z nich,ktory choc troche przypomina Europejczyka,dlatego tylko jego pokazuja.
Anonim2021.08.25 16:00
Zachodnie korporacje to monopol, państwa opierające się na monopolu upadają, obóz komunistyczny. Jak Pan Minister zamierza temu przeciwdziałać?!
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 16:02
Idiota to kretyn,ktory mysli ,ze mysli.
Anonim2021.08.25 15:57
Pracownicy pracownikami, prosimy Pana Ministra o odniesienie się do tych analiz.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 15:59
Pan minister nie ma czasu na dyskusje z pacjentami klinik psychiatrycznych.
Tanya2021.08.25 15:51
Pis to partia żydowska więc nic dziwnego.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 15:58
Konfederacja prowadzi swoja polityke,wedlug instrukcji chasydow,ktorzy konsultuja sie tylko wylacznie z Talmudem. I prosze mi wskazac chocby JEDEN temat ,w ktorym Konfederacja by nie klamala. Przy nich to nawet komuchy przypominaja cnotliwe dziewice.
Böno2021.08.25 15:45
Projekt "Polski ład" powinien zostać poddany pod publiczną dyskusję, bo na pewno, bez zaangażowania różnych specjalistów i ekspertów wyjdzie z tego zwykły bubel. Faktycznie, jeśli to prawda, że zachodnie korporacje nic nie będą płaciły, to na coś takiego nie może być zgody. Nie jesteśmy tylko dojną krową. Stop okradania Polski i Polaków.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 15:50
To prawda. Komunisci,.masoni i liberalowie juz sa przeciwko.
Anonim2021.08.25 15:52
W oryginale było "Nowy Ład", tak jak za 3ciej rzeszy na której zdrajca kaczyński się wzoruje.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 16:00
Glupota Konfederacji przekroczyla granice rekordow komunistycznych.
sisi z WSI2021.08.25 15:11
Namieszać w wodzie z płotkami to PIS stać ale za rekinów finansjery się wziąść (korporacje zachodnie ) -już nie. Gdzie tu jest prawo i sprawiedliwość ja pytam i nie oczekuje odpowiedzi bo wiem że to marność nad marnościami.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 15:53
Korwin i Michalkiewicz to masoni o najwyzszym stopniu ,48,wtajemniczenia, Bracia w szkockiej lozy Windsor,gdzie sie koleguja z Adamem Michnikiem,i smieja sie razem z idiotow.
matis892021.08.25 15:06
Nowy Porządek Świata NWO jak to oficjalnie nazwał lewak Morawiecki jest projektem globalnym masonerii. Dlatego oczywiste jest że zagraniczny kapitał, obce korporacje grają tu pierwsze skrzypce, a rodzimy biznes i kapitał ma być wypychany co w UE już trwa latami.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 16:04
Konfederacja niszczy panstwo ,ci jest zawsze wyroznikiem skrajnej lewicy.
matis892021.08.25 15:05
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 16:05
Zydzi i protestanci z Konfederacji zwalczaja Kosciol i morduja katolikow.
Anonim2021.08.25 14:54
Głosowałam od zawsze na PiS i dlatego wymagam od nich uczciwości, ale już przed laty po pierwszych decyzjach, albo po "nic nie robieniu" w istotnych sprawach dla Narodu polskiego - powiedziałam do koleżanki /działaczki PiS/, że PiS to Partia lewacka to myślałam, że mnie zje wszystko się potwierdziło. Przykro mi.
katolicka dertatyzacja Polski2021.08.25 16:06
Nigdy nie glosowales,qurwo na PIS,tylko na SLD,myslisz,kretynie ,ze ktos wierzy pijakom ???
matis892021.08.25 14:41
katolicka deratyzacja Polski 2021.08.25 9:30 Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
matis892021.08.25 15:05
DO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
katolicka deratyzacja Polski.2021.08.25 16:08
Konfederacja,jak widac tp skleroza i przezarte wodka mozgi.
matis892021.08.25 14:22
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
meru2021.08.25 14:14
Bo polski lad to nie żaden Polski lad tylko lewacka globalistyczna agenda 2030 mająca dobić kraj pis to komuchy realizujące co im rozkażą mfw i inne gady a nie żadna prawica
Skrzypek na dachu2021.08.25 13:43
katolicka deratyzacja Polski 2021.08.25 9:30 Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 13:33
Polska ma najbardziej nieprawiedliwy system podatkowy na Zachodzie,bo to jest jedyny kraj,gdzie biedni placa wyzszy procent od swoich dochodow niz bogaci. I TYLKO o to toczy sie spor,zeby biedni nie byli coraz biedniejsi w Polsce i stali sie wreszcie Narodem i klasa srednia,tak jak to jest na CALYM Zachodzie. Tymczasem Komuna i masoni,i WSZYSCY liberalowie chca jak wsciekle wilki,zeby Polska dalej zostala Trzecim Swiatem i kolonia zalezna !! Mason Kazmierczak juz na samym poczatku klamie jak pies,ze WYSOKOSC podatkow nie ma znaczenia. W tym momencie krytyczny czytelnik powinien pzestac czytac jego wywiad,i uznac,ze ten mason jest zaklamaym chucpowatym klamca.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 13:30
Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
katolicka detatyzacja Polski2021.08.25 13:37
Stalinowska swinia z Konfederacji Targowickiej wciaz falszuje moj nick,ale niedlugo mu sie znudzi,bo dostanie po nosie od swoich rosyjskich kontrolerow,bo ja bede kazdorazowo powtarzal,ze Putin i Lukaszenko ro sa dwie lesbijki. Nie wiem dlaczego,ale Rosjanie tego naprawde bardzo nie lubia,a czesto nawet sie boja.
Skrzypek na dachu2021.08.25 13:43
Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
katolicka deratyzacjka Polski2021.08.25 16:10
Putin i Lukaszenko to dwie smierdzace lesbijki
bobo2021.08.25 12:57
Różne łady w Polsce bywały. Po wojnie pierwszym był stalinowski, śpiewano o nim pieśni a ku jego chwale do dziś w środku Warszawy stoi Pałac Kultury. Potem była próba ładu nauki i ucieczki ("uczmy się choćby od diabła" - Gierek) a ku jego chwale stoi dziś w Warszawie Zamek Królewski. Niedawno wrobiono nas w ład komercjalizacji, na jego chwałę wystawiono nam palmę na trakcie królewskim. Teraz ten ład jest światowej faszystowskiej finansjery, więc już sam jako taki będzie niematerialnym pomnikiem polskich nadziei wszechczasów.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 13:24
Konfederacja to faszysci antykatoliccy na zoldzie Putina,ktorzy chca ,zeby bylo jak na Krymie.i do tego trzeba zawrocic wszystkim w glowach.,a nazwa tego rosyjska wojna hybrydowa.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 12:30
Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
katolicka deratyzacjka Polski2021.08.25 13:03
Kabotyni z Konfederacji i Komunisci laczcie sie,zeby zniszczyc Cywilizacje Europejska !
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 13:29
Вставай, проклятьем заклеймённый, Весь мир голодных и рабов! Кипит наш разум возмущённый И в смертный бой вести готов. Весь мир насилья мы разрушим До основанья, а затем Мы наш, мы новый мир построим, – Кто был ничем, тот станет всем. Припев: Это есть наш последний И решительный бой; С Интернационалом Воспрянет род людской! Никто не даст нам избавленья: Ни бог, ни царь и не герой! Добьёмся мы освобожденья Своею собственной рукой. Чтоб свергнуть гнёт рукой умелой, Отвоевать своё добро, – Вздувайте горн и куйте смело, Пока железо горячо! Припев: Это есть... Довольно кровь сосать, вампиры, Тюрьмой, налогом, нищетой! У вас – вся власть, все блага мира, А наше право – звук пустой ! Мы жизнь построим по-иному – И вот наш лозунг боевой: Вся власть народу трудовому! А дармоедов всех долой! Припев: Это есть... Презренны вы в своём богатстве, Угля и стали короли! Вы ваши троны, тунеядцы, На наших спинах возвели. Заводы, фабрики, палаты – Всё нашим создано трудом. Пора! Мы требуем возврата Того, что взято грабежом. Припев: Это есть... Довольно королям в угоду Дурманить нас в чаду войны! Война тиранам! Мир Народу! Бастуйте, армии сыны! Когда ж тираны нас заставят В бою геройски пасть за них – Убийцы, в вас тогда направим Мы жерла пушек боевых! Припев: Это есть... Лишь мы, работники всемирной Великой армии труда, Владеть землёй имеем право, Но паразиты – никогда! И если гром великий грянет Над сворой псов и палачей, – Для нас всё так же солнце станет Сиять огнём своих лучей.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 16:11
Putin i Lukasznko to dwie zydowskie lesbijki.
***** ***2021.08.25 12:19
Jak zbieranina żydów i pospolitych gnid może przygotować korzystny dla Polaków program? No przecież to niewykonalne. Się nie da po prostu.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 12:21
Mongolski jezyk wulgaryzmow zza Uralu zdradza ZAWSZE swoje pochodzenie antypolskie !
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 12:31
Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym – jutro wszystkim my! Refren: Bój to będzie ostatni[a], Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród. Nie nam wyglądać zmiłowania Z wyroków bożych, z pańskich praw. Z własnego prawa bierz nadania I z własnej woli sam się zbaw! Niech w kuźni naszej ogień bucha, Zanim ostygnie – przekuj w stal, By łańcuch spadł z wolnego ducha, A dom niewoli zniszcz i spal! Refren: Bój to... Rządzący światem samowładnie Królowie kopalń, fabryk, hut Tym mocni są, że każdy kradnie Bogactwa, które stwarza lud! W tej bandy kasie ogniotrwałej Stopiony w złoto krwawy pot Na własność do nas przejdzie cały, Jak należności słusznej zwrot! Refren: Bój to... Dziś lud roboczy wsi i miasta W jedności swojej stwarza moc, Co się po ziemi wszerz rozrasta, Jak świt, łamiący wieków noc... Precz, darmozjadów rodzie sępi! Czyż nie dość żeru z naszych ciał? Gdy lud wam krwawe szpony stępi, Dzień szczęścia będzie wiecznie trwał.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 16:12
Putin i Lukaszenko to dwie zydowskie lesbijki.
Anonim2021.08.25 12:15
opodatkujesz, to odejda! Umowy o podatkach musza byc dotrzymane przez polakow, albo z glodu zdechna im bezrobotni.
Rozmawiajmy!2021.08.25 12:03
Skoro jest tak fatalnie jak to przedstawia pan Kaźmierczak, to dlaczego nikt o to nie pyta pana premiera? Udzielił wywiadu na Polsacie i prowadzący nie nękał, było ok. Może ktoś z redakcji napisze do premiera, prześle mu powyższy wywiad i poprosi o komentarz? Skąd ten wtręt Kaźmierczaka o uczelniach?
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 12:08
Czy ty tez jestes masonem i przedsiebiorca z Klubow ROTARY.,tak jak pan Kazmierczak ??? One prowadza fundamentalna walke z Kosciolem i z moralnoscia katolicka,zeby byla nieliczna grupa bogatych NADludzi,oligarchia,i zeby narod zdychal na ulicach a dzieci POLSKIE glodowaly.
robaczek2021.08.25 12:10
ty to sie jendak lecz
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 12:12
robaczek tp maly penis Komuny.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 12:32
Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym – jutro wszystkim my! Refren: Bój to będzie ostatni[a], Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród. Nie nam wyglądać zmiłowania Z wyroków bożych, z pańskich praw. Z własnego prawa bierz nadania I z własnej woli sam się zbaw! Niech w kuźni naszej ogień bucha, Zanim ostygnie – przekuj w stal, By łańcuch spadł z wolnego ducha, A dom niewoli zniszcz i spal! Refren: Bój to... Rządzący światem samowładnie Królowie kopalń, fabryk, hut Tym mocni są, że każdy kradnie Bogactwa, które stwarza lud! W tej bandy kasie ogniotrwałej Stopiony w złoto krwawy pot Na własność do nas przejdzie cały, Jak należności słusznej zwrot! Refren: Bój to... Dziś lud roboczy wsi i miasta W jedności swojej stwarza moc, Co się po ziemi wszerz rozrasta, Jak świt, łamiący wieków noc... Precz, darmozjadów rodzie sępi! Czyż nie dość żeru z naszych ciał? Gdy lud wam krwawe szpony stępi, Dzień szczęścia będzie wiecznie trwał.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 16:13
Putin i Lukaszenko to dwie tluste zydowskie lebijki.
matis892021.08.25 11:58
Nowy Porządek Świata NWO jak to oficjalnie nazwał lewak Morawiecki jest projektem globalnym masonerii. Dlatego oczywiste jest że zagraniczny kapitał, obce korporacje grają tu pierwsze skrzypce, a rodzimy biznes i kapitał ma być wypychany co w UE już trwa latami.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 12:03
Konfederacja to program smierci narodu i okupacji rosyjskiej. Glosuj na Korwina bedziesz mal Putina
czerwonoburaczana kretynizacja polski w polin2021.08.25 12:13
... a jaka to roznica obaj masony pejsate czeronoburactwa komuszego ... do wykonywania wyrokow ... na goja bosatego ... https://www.youtube.com/watch?v=d_cKFQY1Ayw&t=89s
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 12:17
Kabotyni z Konfederacji,jak widac,maja bardzo duzo do powiedzenia!
czerwonoburaczana deratyzacja Polski w polin2021.08.25 12:26
... POPIS Cu-nfederacji czerwonego burak i lesnego dziadka ... szczesc Boze i POPOszlo zloze jak zboze .... w knesecie na gnojnej niemy nikogo nie"obszczypanego" bez pejsa ... szalom kocia wiaro
katolicka deratyzacja Polski.2021.08.25 12:39
Podejrzewam,ze to jest dywersja z Mossadu,to w ich stylu..
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 12:49
Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym – jutro wszystkim my! Refren: Bój to będzie ostatni[a], Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród. Nie nam wyglądać zmiłowania Z wyroków bożych, z pańskich praw. Z własnego prawa bierz nadania I z własnej woli sam się zbaw! Niech w kuźni naszej ogień bucha, Zanim ostygnie – przekuj w stal, By łańcuch spadł z wolnego ducha, A dom niewoli zniszcz i spal! Refren: Bój to... Rządzący światem samowładnie Królowie kopalń, fabryk, hut Tym mocni są, że każdy kradnie Bogactwa, które stwarza lud! W tej bandy kasie ogniotrwałej Stopiony w złoto krwawy pot Na własność do nas przejdzie cały, Jak należności słusznej zwrot! Refren: Bój to... Dziś lud roboczy wsi i miasta W jedności swojej stwarza moc, Co się po ziemi wszerz rozrasta, Jak świt, łamiący wieków noc... Precz, darmozjadów rodzie sępi! Czyż nie dość żeru z naszych ciał? Gdy lud wam krwawe szpony stępi, Dzień szczęścia będzie wiecznie trwał.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 13:06
Jak rozmawiac z komunistycznymi i antypolskimi kabotynami z Konfederacji ? Powtorz za mna,Putin i Lukaszenko to dwie smierdzace lesbijki,no powtorz,to bede wiedzial ,ze jestes POLAKIEM !
NEOS com pl2021.08.25 12:21
Kibuc Eju to nie fantazja....tylko wschod jeszcze sie broni ... jak dlugo ??? A szabrownictwo 2.0 ostrzy zeby na szmal !!! ...https://www.youtube.com/watch?v=UJEDQ6RyKJY&t=2224s
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 11:53
Pan Kazmierczak nalezy do liberalno-masonskiego Klubu ROTARY.
Anonim2021.08.25 11:52
Przecież od dawna wiadomo, że zarówno Pinokio, jak i cały ten pier.dolony pis za punkt honoru postawili sobie zaoranie raczkującej klasy średniej w Polsce. Ma być jak w Rosji: Albo jesteś biedakiem, albo partyjnym oligarchą.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 12:00
Konfederacja RAZEM z Gowinem popiera masonskich przedsiebiorcow z Klubow ROTARY,i uwlaszczona nomenklature. Normalna klasa srednia moze byc tylko w bogatym kraju. Ale masoni i liberalowie w Polsce chca zyc jak bogacze w kraju biednym i zniewolonym,. Tylko PIS jest partia polska ,narodowa i katolicka,partia rozwoju i sily. Konfederacja razem z Komuna dazy do panstwa oligarchii masonakiej,pelnym nedzy i zacofania.
Anonim2021.08.25 12:03
Weź ty jakieś tabletki bo tego bełkotu nie da się słuchać.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 12:11
Konfederacja to banda rosyjskich niedouczonych kretynow posiadajacych jednak chucpe i arogancje pozyczona od Michnika i Gazety Wyborczej.
Polak2021.08.25 11:44
Skoro to takie oburzające, to dlaczego pisowska mafia zmieniła przepisy tak by dalej mogły nie płacić?
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 12:15
Typowa ksywa Komucha. Anty ~Polak,to MUSI oczywoscie nazwac sie Polakiem !
POdPIS2021.08.25 11:34
PIS miał 6 lat by zreformować podatki by były bardziej proste a zarazem sprawiedliwe .Zamiast tego wyprodukował gniota gorszego od piątki dla zwierząt nazwał go ładem chociaż wprowadza większy nieład w prawie podatkowym i liczy że emeryt nie dostrzeże że na ewentualną stówkę podwyżki już rząd zabrał mu trzy bo inflacja ruguje portfel najbardziej osobom biednym .
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 12:20
Konfederacja to wladza masonow z Klubow RATARY,uwlaszczona nomenklatura,i nedza narodu.
mniam2021.08.25 11:26
Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym – jutro wszystkim my! Refren: Bój to będzie ostatni[a], Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród. Nie nam wyglądać zmiłowania Z wyroków bożych, z pańskich praw. Z własnego prawa bierz nadania I z własnej woli sam się zbaw! Niech w kuźni naszej ogień bucha, Zanim ostygnie – przekuj w stal, By łańcuch spadł z wolnego ducha, A dom niewoli zniszcz i spal! Refren: Bój to... Rządzący światem samowładnie Królowie kopalń, fabryk, hut Tym mocni są, że każdy kradnie Bogactwa, które stwarza lud! W tej bandy kasie ogniotrwałej Stopiony w złoto krwawy pot Na własność do nas przejdzie cały, Jak należności słusznej zwrot! Refren: Bój to... Dziś lud roboczy wsi i miasta W jedności swojej stwarza moc, Co się po ziemi wszerz rozrasta, Jak świt, łamiący wieków noc... Precz, darmozjadów rodzie sępi! Czyż nie dość żeru z naszych ciał? Gdy lud wam krwawe szpony stępi, Dzień szczęścia będzie wiecznie trwał.
zet2021.08.25 12:06
Pisuj do Trybuny, zabłądziłeś komuchu
Anonim2021.08.25 12:19
zacznijmy od tego że nie wiesz nawet co znaczą słowa Lud Ziemi
POdPIS2021.08.25 10:42
Proste transparentne podatki były by prawe i sprawiedliwe ale to bolszewikom się nie podoba bo oni wprowadzają solidaryzm społeczny który gratyfikuję osoby leniwe i roszczeniowe kosztem osób zaradnych i pracowitych.
aukorygik2021.08.25 12:19
Bycie "leniwym i roszczeniowym" to może po prostu zaburzenie psychiczne, problem zdrowotny, niepełnosprawność, a nie coś moralnie złego... Ktoś "leniwy i roszczeniowy" nie musi pić alkoholu, zażywać narkotyków, palić papierosów, nawet żyć rozwiąźle...
POdPIS2021.08.25 12:25
Masz racje to może być nawet KRUSowiec któremu nie przeszkadza że większą część jego składki uzupełniać musi ZUSowiec.
katolicka dertatyzacja Polski2021.08.25 12:26
Krypto-Komuna z Konfederacji Targowickiej UKRYWA,ze wlasnie solidaryzm spoleczny to podstawa i ISTOTA doktryny spolecznej Swietego Kosciola Katolickiego i 1000-letniej kultury polskiej.
sisi z WSI2021.08.25 14:29
Drzewiej Kościół stawiał na solidaryzm pokoleniowy zwany RODZINĄ ale skumał się z bolszewickim PIS i obstawia teraz solidaryzm społeczny czyli SOCJALIZM .
mniam2021.08.25 10:40
"Badanie: W pełni zaszczepieni pracownicy służby zdrowia przenoszą 251 razy ładunek wirusowy, stanowią zagrożenie dla nieszczepionych pacjentów, współpracowników" ... ... https://www-lewrockwell-com.translate.goog/2021/08/no_author/study-fully-vaccinated-healthcare-workers-carry-251-times-viral-load-pose-threat-to-unvaccinated-patients-co-workers/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=ajax,elem ... ... Oryginał: ... ... https://www.lewrockwell.com/2021/08/no_author/study-fully-vaccinated-healthcare-workers-carry-251-times-viral-load-pose-threat-to-unvaccinated-patients-co-workers/
Anonim2021.08.25 10:42
"Zaszczepione osoby wywołują skoncentrowane eksplozje wirusowe w swoich społecznościach i napędzają nowe wzrosty COVID. Zaszczepieni pracownicy służby zdrowia prawie na pewno zarażają swoich współpracowników i pacjentów, powodując straszliwe szkody uboczne." ... ... ang.: "Vaccinated individuals are blasting out concentrated viral explosions into their communities and fueling new COVID surges. Vaccinated healthcare workers are almost certainly infecting their coworkers and patients, causing horrendous collateral damage."
mniam2021.08.25 10:44
"Systemy opieki zdrowotnej powinny natychmiast zrezygnować z mandatów na szczepienia , dokonać oceny pracowników odzyskanych z COVID-19, którzy są silnie odporni na Delta i rozważyć konsekwencje ich obecnych zaszczepionych pracowników opieki zdrowotnej jako potencjalne zagrożenia dla pacjentów i współpracowników wysokiego ryzyka."
mniam2021.08.25 11:27
Wyklęty powstań, ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód. Myśl nowa blaski promiennymi Dziś wiedzie nas na bój, na trud. Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata, Przed ciosem niechaj tyran drży! Ruszymy z posad bryłę świata, Dziś niczym – jutro wszystkim my! Refren: Bój to będzie ostatni[a], Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród. Nie nam wyglądać zmiłowania Z wyroków bożych, z pańskich praw. Z własnego prawa bierz nadania I z własnej woli sam się zbaw! Niech w kuźni naszej ogień bucha, Zanim ostygnie – przekuj w stal, By łańcuch spadł z wolnego ducha, A dom niewoli zniszcz i spal! Refren: Bój to... Rządzący światem samowładnie Królowie kopalń, fabryk, hut Tym mocni są, że każdy kradnie Bogactwa, które stwarza lud! W tej bandy kasie ogniotrwałej Stopiony w złoto krwawy pot Na własność do nas przejdzie cały, Jak należności słusznej zwrot! Refren: Bój to... Dziś lud roboczy wsi i miasta W jedności swojej stwarza moc, Co się po ziemi wszerz rozrasta, Jak świt, łamiący wieków noc... Precz, darmozjadów rodzie sępi! Czyż nie dość żeru z naszych ciał? Gdy lud wam krwawe szpony stępi, Dzień szczęścia będzie wiecznie trwał.
mniam2021.08.25 15:08
Te podszyw. I tak wiadomo, żeś matoł, troll. Onanizujesz się tymi swoimi wpisami i dawaniem sobie "łapek w górę"? Wyjątkowo późno dziś zareagowałeś.
katolicka deratyzacja Polski2021.08.25 13:20
Zbrodnicze onuce z Konfederacji morduja polskich katolikow,co prawda tylko glupich !!!
ambasada Izraela ostrzega2021.08.25 10:39
podatki ma płacić polski głupi goj bo do tego został stworzony
NEOS com pl2021.08.25 11:18
kneset na gnojnej zrozumial to ... szalom
oficer LWP2021.08.25 10:37
to dopiero się poznał na Partii Interesu Syjonu (PIS)?
Anonim2021.08.25 10:36
no to super pinokio ,opier/doli/łeś maniane jak zwykle ,ze swoim starym cymbałem
szabrownictwo 2.0 - OKOPZN2021.08.25 11:21
polin moZad s iSraEla .... https://www.youtube.com/watch?v=cRWMZLN0LMQ&t=464s