TYLKO U NAS.  Arkadiusz Mularczyk: ,,Otwarty Dialog'' kompromituje Radę Europy - pisze poprawki dla PO i lewicy i chwali się tym publicznie - zdjęcie
04.03.21, 15:47fot. yt/telewizja repulika

TYLKO U NAS. Arkadiusz Mularczyk: ,,Otwarty Dialog'' kompromituje Radę Europy - pisze poprawki dla PO i lewicy i chwali się tym publicznie

23

Można odnieść wrażenie, że część parlamentarzystów, w szczególności tych z frakcji socjalistycznych czy, szerzej, lewicowych przyjmuje każde pismo, każdy wniosek tych podmiotów, jako prawdę objawioną.” – Mówi w rozmowie z nami Arkadiusz Mularczyk, poseł Solidarnej Polski oraz przewodniczący delegacji polskiego parlamentu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.„Należałoby zbadać w Radzie Europy, którzy parlamentarzyści z jakich krajów zapraszają panią Kozłowską i inne osoby do Rady Europy oraz czynnie kooperują z tą fundacją.”

Tomasz Poller: Panie Pośle… Znów zrobiło się głośno o fundacji Otwarty Dialog, tym razem z powodu jej kontrowersyjnych działań, związanych z lobbingiem w Radzie Europy.

Arkadiusz Mularczyk: Rzeczywiście fundacja Otwarty Dialog, można powiedzieć, swobodnie porusza się po korytarzach Rady Europy i jest zapraszana przez część parlamentarzystów z różnych krajów, także przez parlamentarzystów z Polski, skupionych wokół środowisk opozycyjnych.

Fundacja działa aktywnie przeciw reformie wymiaru sprawiedliwości w Polsce, nie dziwne zresztą że z tego powodu spotkała się z poparciem środowiska typu Wyborcza, hołdujących hasłu „Ulica i zagranica”...

Należy zwrócić uwagę, że ta fundacja jest niezwykle aktywna, jeżeli chodzi o sprawy dotyczące Polski, w zakresie różnego rodzaju rezolucji, czy prac dotyczących naszego kraju. Jest aktywna oczywiście w sensie antyrządowym. Można było na to zwrócić uwagę podczas ich różnych wystąpień, to jest ich aktywność zarówno w mediach społecznościowych, jak też była widoczna na posiedzeniu komisji prawnej Rady Europy. Zwróciło to uwagę szefa frakcji w której jest Polska, pana Iana Lidell-Graingera. To jest Brytyjczyk, poseł partii konserwatywnej, który jest szefem naszej grupy w Radzie Europy. W tej sprawie zwrócił uwagę Sekretariatowi Rady Europy nie tylko na to, ze Fundacja bardzo swobodnie funkcjonuje i porusza się po Radzie Europy, ale też pisze poprawki dla parlamentarzystów Platformy i lewicy i chwali się tym publicznie na Twitterze.

W tle finansów fundacji pojawiają się dziwne powiązania z działalnością biznesową na okupowanym przez Rosjan Krymie. Pochodząca stamtąd pani Kozłowska, liderka fundacji, uznana została w przeszłości za osobę niepożądaną przez Polskę i otrzymała zakaz wjazdu do Schengen. Po czym okazało się, że została wpuszczona na teren Unii, przez Niemcy zresztą. To nie tylko skandaliczne, ale także dziwne…

To także wywołuje moje zdziwienie. Myślę, że należałoby zbadać w Radzie Europy, którzy parlamentarzyści z jakich krajów zapraszają panią Kozłowską i inne osoby do Rady Europy oraz czynnie kooperują z tą fundacją. Takie pytanie sformułował też przewodniczący konserwatystów i mam nadzieję, że ta informacja będzie udzielona. Są to okoliczności, które muszą budzić kontrowersje. Każdy parlamentarzysta zobowiązany jest bowiem do złożenia oświadczenia o braku konfliktu interesów na polu Rady Europy. Tutaj parlamentarzyści Platformy powinni to ujawnić. Czy współpracują, w jakim zakresie z ODF i jaki charakter ma ich współpraca.

Czy sprawa lobbingu ze strony fundacji Otwarty Dialog jest tutaj sprawą zupełnie odosobnioną?

Rada jest takim ciałem poddanym presji i lobbingowi różnego rodzaju NGOsów. Podmioty te korzystają tam z zielonego światła, jeśli chodzi o ich aktywność przeciw rządom w różnych krajach. Niestety dotyczy to także Polski. Tutaj niestety z wielkim zaufaniem przyjmuje się różnego rodzaju NGOsy, które atakują polski konserwatywny rząd. Można odnieść wrażenie, że część parlamentarzystów, w szczególności tych z frakcji socjalistycznych czy, szerzej, lewicowych przyjmuje każde pismo, każdy wniosek tych podmiotów, jako prawdę objawioną. Przyjmują to bezkrytycznie, traktując to trochę jako pewną formę walki politycznej z konserwatywnymi rządami w Polsce, na Węgrzech, czy w innych krajach, których rządy nie budzą sympatii meinstreamu w Radzie Europy, czy w Unii Europejskiej.

Komentarze (23):

Waldi2021.03.7 12:23
"Otwarty Dialog": B. Kramek, Ruska żona Ludmiła, sponsoring od producenta okrętów wojennych w Rosji i nie tylko, współpraca z Niemcami i totalnymi zdrajcami z totalnej targowicy w UE przeciw Polsce w sprawie, jak poza demokratycznie obalić Rząd Polski, szkoda klawiatury, jednak Polski Wywiad powinien bardzo przyglądać się temu kacapskiemu tworowi.
Anonim2021.03.6 22:59
pisbolszewicka mendo! gdzie reparacje?
cam2021.03.6 15:32
Panie Mularczyk pisowska filozofia Kalego? Jak "Odór Siuris" panoszy się w Ministerstwie Sprawiedliwości, i pisze miernotom z Trybunału Kulinarnego orzeczenia i uzasadnienie do wyroków to jest OK?
gośc2021.03.5 16:27
To straszne. Tylu zdrajców w naszej Ojczyźnie.
YORK2021.03.5 11:30
Lewactwo bylo podsterowne i dlatego musi miec sternika.
Kwi kwi gueer, querrr2021.03.5 11:28
kwiczą lewackie trolle spod tęczowej szmaty
heniek2021.03.5 10:43
anonim to trol sowiecki
Anonim2021.03.5 15:04
😁🥇
Anonim2021.03.5 9:51
Mularczyk jak pisze o kompromitacji to warto czytać, bo ten bałwan o kompromitowaniu się wie wszystko.
Foster2021.03.4 19:04
Dokąd zmierzamy ?. Unia Europejska wrogiem, Rada Europy wrogiem, Państwa współpracujące z Rosją wrogiem. Czym to się zakończy ?
Anonim2021.03.5 9:52
Budapesztem w Warszawie, a nie, sorry, miało być Bukaresztem.
Foster2021.03.6 7:24
To niedobrze
Lewaki do lamusa historii!2021.03.4 17:54
lewica wyp***dalać!
Rumcajs2021.03.4 17:58
lewica wyp***dalać! x 1000000 razy
ANTYPISda2021.03.4 16:52
NARODOWA CHOŁOTA.
Rumcajs2021.03.4 17:57
NARODOWA CHOŁOTA ALE POLSKA, a nie żydo komuszo niemiecka
alusia2021.03.4 18:10
ty ,,anty''...czego siedzisz w ,,tenkraju''-jedź tam gdzie nie ma hołoty.Kup sobie przy tej okazji słownik.
herbatnik chabrowy2021.03.4 20:01
Mówimy i piszemy Hołota a nie chołota. Wymawiamy DŹWIĘCZNIE tak samo jak np. BRZoza a nie pszosa lub HarmiDer a nie charmiter itd. Nie rozróżnianie w rodzimym języku głosek i spółgłosek świadczy o niedorozwoju umysłowym. Ćwicz dykcję a będzie ci łatwiej pisać poprawnie. Na początek powtarzaj takie zdanie: Poniemiecki niedorobek umysłowy, dla którego polskość to nienormalność jedynie co potrafi to Hasać z gałą jak kot z pęCHerzem. Powtarzaj tak długo aż usłyszysz różnicę między H i CH.
Alekz772021.03.4 16:33
Kozłowska i Kramek to są "cyngle" Putina... i co jeszcze reżim Putina musi zrobić na Ukrainie lub w innych państwach aby pogonić aby wreszcie "siewców niepokoju i wojny"???? wcześniej też nie brakował zachodnich "ekspertów" dyplomatów" zaczadzonych ZSRR którzy nie widzieli sowieckich zbrodni i byli zaprzedani komunistycznym/zbrodniczym "ideom"...
MT(**)2021.03.4 17:23
nie zabrakło też zaczadzonych komunizmem naukowców, jak choćby "piątka z Cambridge", która w najtrudniejszych dla wolnego świata latach zimnej wojny z mozołem wspierała komunistów i totalitarny reżim sowiecki. Byli to choćby Kim Philby, pseudonim Tom i Stanley, Donald Maclean, pseudonim Homer, Guy Burgess, pseudonim Tony i Yan, Anthony Blunt, pseudonim Stuart, Wise i Lyric, John Cairncross, pseudonim Moliere, oraz subagenci: fizyk jądrowy Alan Nunn May i Leo Long. A historia teraz zadziwiająco się powtarza. dawna czerwona bolszewicka i ludobójcza komuna przemalowała się na tęczowe lewactwo i też buduje nowy totalitaryzm. Wiele wskazuje, że będzie on równie ludobójczy. Już nie jest skłonny tolerować kogokolwiek kto ma inne poglądy.
Waldi2021.03.7 12:31
Tak, lewactwo czy to za Stalina, czy za Hitlera, czy obecnie te czerwono-zielono-tęczowe, nigdy nie było tolerancyjne, zawsze był terror i zbrodnie, co już pokazują "dym w kościołach", ataki fizyczne na księży i katolików i absolutne wywracanie świata do góry nogami, człowiek to zwierze ludzkie, a np. kot to zwierze poza ludzkie.
Minona2021.03.4 16:24
Europa staje się kibucem dla nieregularnych i ciapatych. Allahu Akhbar! - jej zawołanie. Nasi ciapaci już tutaj są i pod szyldem 'Nowej Lewicy' próbują oswoić się z nową sytuacją udając, że mają "problem" z Polską. Owszem, mają problem z Polską. 'Co z tą Polską' ciapaci z POKO?
Grizzly2021.03.4 15:54
Był kołchoz sowiecki teraz jest euro - pedalski!