TVN24 zrezygnowała z transmisji konferencji PO. Kuźmiuk: ,,Wajcha’’ została przestawiona  - zdjęcie
25.04.21, 18:00Fot. screenshot - Facebook (Platforma Obywatelska)

TVN24 zrezygnowała z transmisji konferencji PO. Kuźmiuk: ,,Wajcha’’ została przestawiona

22

1. Wczoraj odbyła się kolejna konferencja programowa Platformy dotycząca polityki zagranicznej, w której wzięli udział między inni przewodniczący Borys Budka, europoseł Radosław Sikorski i były minister obrony Tomasz Siemoniak.


Bezpośrednio obserwowało transmisję z tego wydarzenia w internecie zaledwie kilkaset osób (w szczycie około 900 obserwujących), czyli znikoma część samych członków tej partii, co dobitnie świadczy o kondycji tego ugrupowania.
Konferencji nie transmitowała żadna stacja telewizyjna, nawet „zaprzyjaźniona” TVN24, choć do tej pory każde wydarzenie z udziałem kierownictwa Platformy, było skrzętnie pokazywane w tej telewizji.

2. Spowodowało to zaskoczenie i zdziwienie wśród prominentnych polityków tej partii bo poseł Iwona Śledzińska -Katarasińska napisała na jednym z portali społecznościowych „Trudno dociec co tak naprawdę interesuje nasze media. Znakomita debata #BezpiecznaPolska pełna konkretów o wychodzeniu z dyplomatycznej izolacji i zapaści obecnych relacji międzynarodowych od UE po USA nie doczekała się transmisji ani komentarzy. Ciekawe dlaczego”.
Pod tym wpisem zaroiło się od krytycznych komentarzy w stylu, że coraz mniej osób interesuje się pomysłami tej partii na cokolwiek, „kogo interesują wasze rojenia?” albo „już nie zamydlicie Polakom oczu”.
W jednym z wpisów jego autor podkreślił, że „zapaść i dyplomatyczna izolacja” to wasz wymysł, a „Wasze” media stawiają już na innego konia, nawiązując do tego, że od jakiegoś czasu TV24, wyraźnie już wspiera ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni.

3. Rzeczywiście mimo tego, że co kilka tygodni Platforma prezentuje swoje pomysły programowe, a to na gospodarkę, a to na ochronę zdrowia, to podstawowy problem tych prezentacji to jest brak wiarygodności, tej partii w tych zapowiedziach.
Będąc w opozycji łatwo się składa deklaracje szczególnie o charakterze finansowym, ale partia, która rządziła przez 8 lat powinna przynajmniej się orientować jakie skutki finansowe dla budżetu niosą propozycje które składa.
W tych prezentacjach padło co najmniej kilkanaście propozycji związanych z koniecznością poniesienia dodatkowych wydatków albo też rezygnacji z części dochodów budżetowych ale żaden z prelegentów, nawet się nie zająknął w jaki sposób zostaną one sfinansowane.
Platforma będąc w opozycji już parokrotnie prezentowała pomysły programowe pod hasłem „jak będziemy rządzić, damy wszystko wszystkim” i nigdy nie pokusiła się o pokazanie skąd weźmie na to pieniądze, może ze względu na swoiste „przekleństwo” swojego guru od finansów, ministra Rostowskiego, który w wieczór wyborczy po przegranych przez tę partię wyborach w 2015 roku, wygłosił frazę „pieniędzy nie ma i nie będzie”.

4. A już prezentujący reformy w ochronie zdrowia europoseł Arłukowicz, który kiedy był ministrem zdrowia w rządzie PO-PSL mówił do ówczesnego marszałka województwa małopolskiego „chłopie masz tych szpitali co drugą ulicę, zamknij cztery i przyjdź po 200 mln zł, a nie po miliard”, to Himalaje hipokryzji.
Z kolei przewodniczący Budka, który zapowiedział, że kiedy Platforma wróci do władzy, przeznaczy dodatkowo na ochronę zdrowia 100 mld zł, a więc wręcz podwoi nakłady na ten cel (przewodniczący jednak nie dodał skąd pozyska tak olbrzymie środki).
Zabrakło w tej prezentacji tylko byłej posłanki Platformy Beaty Sawickiej, która już w 2007 roku, mówiła o „kręceniu lodów” i „robieniu biznesu” na majątku ochrony zdrowia i te zapowiedzi materializowały się w kolejnych latach w wielu samorządach dużych miastach, powiatach, województwach, zarządzanych przez koalicję PO-PSL.
To właśnie ten kompletny brak wiarygodności w zapowiedziach programowych Platformy, powoduje, że coraz mniej wyborców interesuje się jej pomysłami programowymi, ba nie interesują się nimi sami jej członkowie, co powoduje, że konferencje te, ogląda w internecie i to „ w porywach” zaledwie kilkaset osób.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (22):

Jarosław2021.05.4 19:35
Zostawcie Budkę w spokoju, tylko dzięki niemu PIS wygra znowu!
Anonim2021.04.26 9:44
TVN-ie nie rób tego , jesteście z tow. budka na tym samym poziomie, nie opuszczajcie nas, dostarczacie tyle śmiechu i radości z nieograniczonej głupoty , ze prawdziwi Polacy nie poradzą sobie bez was.
ile razy można puszcząć2021.04.26 6:59
rodzinę Addamsów
Anonim2021.04.26 6:42
Brońcie wódke - niech ten pajac nadal bryluje na salonach .
Dziennikarz TVN2021.04.26 6:10
padamy na pysk razem z po. tym, którzy nam wierzą śmiejemy się w pyski HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
Funio2021.04.26 6:15
Witamy kolejnego przygłupa !Tak trzymaj a daleko znajdziesz.
Hanys GórnoŚląski2021.04.26 5:52
Już nawet durna, lewacka "tvn" jako ostatnia zrozumiała, że Platforma Obciachu to trup polityczno-społeczny i nie ma co śmierdzących, rozkładających się zwłok pokazywać w telewizorni.
Anonim2021.04.26 4:54
w sztafecie PO oddaje pałeczkę Chołowni. I bieg trwa dalej...
Myszon Chamownia2021.04.26 4:29
Wiemy jak to zrobić zrobimy to
Grizzly2021.04.25 21:20
Poznam ładnego chłopaka, jestem gejem pasywnym lubię ostro w tyłek
Grizzly2021.04.26 5:54
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
Kris2021.04.25 20:46
Przeczytałem gdzieś w Internecie, że podobno Radka dopadli w Afganistanie ruscy w czasie gdy był korespondentem wojennym Brytyjczyków. Dostał do wyboru, albo będzie dla nich pracował, albo wysmarują go miodem i włożą w mrowisko. Od tej pory niegłupi, odważny, z dobrą prezencją, dobrze władający angielskim młody człowiek z opinią bezkompromisowego antykomunisty miał ułatwianą karierę na Zachodzie. Nie musiał troszczyć się o finanse, wprowadzano go w środowiska ludzi znaczących, załapał się do think-tanku w Waszyngtonie. Ponoć wpłynięto na niego, żeby rozstał się z urodziwą aktorką Olivią Williams i skojarzono go z żydowską dziennikarką o wprawdzie nienachalnej urodzie, ale za to o uznanej pozycji i możliwościach przydatnych mocodawcom. Tu pojawia się refleksja, jak wiele komuniści sowieccy zawdzięczają Żydom, których skłonność do lewicowania jest zastanawiająca (Ethel i Julius Rosenbergowie, David Greenglass, George Koval, Morton Sobell). Z tak dobrym antykomunistycznym życiorysem można już było zaproponować Radka na wysokie państwowe stanowisko, został wiceministrem obrony w rządzie Jana Olszewskiego. Napracować się nie zdążył, bo wkrótce ów rząd odwołano. Wszędzie miano go za wroga komuny, nagłośniono hasło „strefa zdekomunizowana”, jakie wywiesił przed swoją posiadłością. Przysłowie mówi, że najciemniej pod latarnią.
zabojcze koperty2021.04.25 20:09
Budke bolą plecy. Od roku kleka i pozwala PiSowi wejsc na szczyt sondazy. PiS robi setki bledow a Budka widzi najwyzej LGBT i inne bzdury
Anonim2021.04.25 19:36
jestem obleśnym pederasta , uwielbiam pedałów z poPO i od pedała szymka hołowni, ruchal...mnie zawsze i gdzie popadnie
Anonim2021.04.25 19:34
*****TVN
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2021.04.25 19:33
codziennie sie modle żeby Bóg uwolnil Polske od tych zdrajców , złodzieji, pederastów, tchórzy, NIEUDACZNIKÓW, obłakańców , adolfa von tusk i wszystkich innych hien antypolskich i antychrześcijańskich!!!
PROGRAM PO2021.04.25 18:54
Zapewne rezygnacja z 500+, zapewne pełne poparcie dla ustawy 447, zapewne lotnisko w Berlinie, zapewne zakopanie przekopu Mierzei, zapewne zasypanie tunelu na wyspę ....itd, itp
#Kaczyński ci płaci2021.04.25 19:32
za PiSanie bzdur?
poPO=kurw...i złodzieje i mordercy2021.04.25 19:34
a co POsrałes sie , wiedzac że to wasz koniec a wasza przyszłość to pogarda Polaków i więzienie!!!???
Żałosne2021.04.25 19:38
Masz trolu IQ<60 :O
żałosne2021.04.25 21:56
a ja nie mam nawet mózdżku ptasiego , tylko tyle ile powei mi TVNgówn...i pedały z poPO, ewentualnie pedzio holownia!!!
PROGRAM PO2021.04.26 5:29
POLSKA płaci