Tusk wyrusza w trasę, aby rozmawiać z Polakami o… Polskim Ładzie - zdjęcie
04.08.21, 06:29Fot. screenshot - YouTube (Platforma Obywatelska)

Tusk wyrusza w trasę, aby rozmawiać z Polakami o… Polskim Ładzie

64

Donald Tusk kontynuuje swoją trasę po Polsce. Dziś spotka się z samorządowcami i sympatykami w Nakle nad Notecią w woj. kujawsko-pomorskim. Co już nikogo nie dziwi, lider Platformy Obywatelskiej nie będzie mówił o programie swojej partii. Jego celem jest krytykowanie Polskiego Ładu.

Do Nakła Tuska mieli zaprosić lokalni samorządowcy.

- „Przewodniczący spotka się z tamtejszymi burmistrzami, wójtami i prezydentami miast. Rozmowa będzie dotyczyła skutków Polskiego Ładu dla samorządów”

- powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik PO Jan Grabiec.

Spotkanie z samorządowcami ma planowo rozpocząć się o 15. Dwie godziny później Tusk ma spotkać się z mieszkańcami miasta. Organizatorzy spotkania apelują do chętnych, aby wzięli ze sobą paszporty covidowe z kodem QR.

Lider Platformy Obywatelskiej jeździ po Polsce, aby rozmawiać o programie Prawa i Sprawiedliwości. Platforma ma jakiś własny program? W ostatnim wywiadzie dla tygodnika „Polityka” Donald Tusk przyznał, że to przede wszystkim odsunięcie PiS od władzy.

- „Po pierwsze – odsunięcie PiS od władzy to program pozytywny, konkretny i skomplikowany. Dotyczy fundamentów państwa demokratycznego i praworządnego. Przygotowane są już, wspólnie ze środowiskami prawniczymi, projekty odbudowy ładu konstytucyjnego i naprawy sądów. Radykalna reforma czeka media publiczne. Trzeba będzie uczciwie rozliczyć PiS z łamania prawa i z korupcji, a równocześnie zaproponować ich wyborcom polityczny pokój”.

Dodał, że chce zająć się też m.in. „przywróceniem stabilizacji finansowej”, polityką klimatyczną, cyfryzacją czy polityką międzynarodową.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami mediów, były premier zaczął już też podsycać emocje i straszyć Polaków rzekomym zagrożeniem.

- „Oczywiście, że się obawiam. Czarna propaganda mediów publicznych, nakierowana na mnie, musi wzbudzać u wielu osób agresję”

- powiedział w wywiadzie dla „Polityki”.

- „Jestem z Gdańska, byłem przyjacielem Pawła Adamowicza, więc trudno mi lekceważyć sygnały, które właściwie każdego dnia docierają do mnie, do mojej rodziny, do moich przyjaciół samorządowców”

- dodał.

Właśnie taką strategię Tuska kilka tygodni temu zapowiadał „Wprost”.

- „Po powrocie z urlopu, kontynuując objazd po Polsce, Donald zamierza napędzać poczucie zagrożenia. Sugerować, że są za nim wysyłane bojówki, które są niebezpieczne dla niego i jego rodziny. Taka retoryka będzie mu towarzyszyła”

- mówił informator tygodnika.

kak/PAP, Polityka, Wprost

Komentarze (64):

Izydor2021.08.5 8:50
Ale jak będzie rozmawiał , po niemiecku?
PRAWDA2021.08.4 19:41
Ale Tusk --Wariata Gra ma 30,000 tysięcy Emerytury 70,000 tysięcy złotych zarabia miesięcznie - to jest 100,000 tysiecy złotych miesięcznie ---Prezydent Polski ma 10,000 tysięcy złotych miesięcznie == ALE JAJAJA
Filip2021.08.4 17:59
Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w środę odwiedził Nakło nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie) w ramach spotkań "Kierunek Przyszłość". Po spotkaniu z lokalnymi mediami i samorządowcami odpowiadał na pytania mieszkańców. Na spotkaniu pojawili się także przeciwnicy Donalda Tuska. Jeden z nich zapytał m.in. o afery polityczne i kwestię podniesienia wieku emerytalnego. - Ja uważam, że popełniłem błąd jako premier, proponując rozwiązanie, niezależnie od tego, czy ludzie tego chcieli, czy nie. (...) Mój błąd polegał na tym, że nie powinienem tego rozwiązania narzucać - przekazał były premier. Figura bez boczków? To pomaga "wyłączyć" uczucie głodu i wypalanie zbędnych kilogramów. Zobacz - Pan pozwolił sobie na taką definicję moich rządów, że rządziłem siedem lat, były same afery, skandale i na nic nie było pieniędzy. Uważam, że jest w tym trochę niesprawiedliwej zapiekłości. Jest w tym mniej prawdy. Jeśli mówimy o aferach i skandalach, to ja nie mam żadnego startu do tej ekipy, która teraz rządzi. To ja jestem kompletny amator - podsumował Tusk. "Na nic nie było pieniędzy"? Tusk: Niech pan nie opowiada takich głupot Polityk odniósł się też to zarzutu, że za jego rządów "na nic nie było pieniędzy". - Niech pan nie opowiada takich głupot. Ma pan oczy, ma pan możliwość przemieszczania się po Nakle, po województwie kujawsko-pomorskim, po Polsce. Myśmy w całej historii Polski nie zbudowali tylu dróg, mostów, obwodnic, budynków użyteczności publicznej. Nie wyremontowaliśmy tylu szkół. Zbudowaliśmy sieć nowoczesnych szpitali - tłumaczył. Podczas spotkania z jednym tematów był "Polski Ład" zaproponowany przez Prawo i Sprawiedliwości. Do Sejmu wkrótce mają trafić pierwsze projekty ustaw. - Program przygotowany przez premiera Morawieckiego powinien sprzyjać rozwojowi. (...) To są pieniądze ludzi. Władza nie ma swoich pieniędzy. Władza dzieli pieniądze, które najpierw zabiera. Pytanie, ile tych pieniędzy zabiera, jak je dzieli i inwestuje. Polska jest o krok od stagnacji. (...) PiS myśli, jak użyć tych pieniędzy dla własnych interesów politycznych, a nie jak przekształcić i unowocześnić gospodarkę - przekazał Donald Tusk.
czekamy ,czekamy na podkarpaciu na folks dojcza2021.08.4 14:45
przywitamy go
rychu2021.08.4 14:36
W PiSie trwa konkurs, kto bardziej opluje Tuska. Podobno Kaczyński wyznaczył nagrodę, po jednym stołku w radzie nadzorczej dla trzech członków rodziny zwycięzcy.
von2021.08.4 14:41
zmień płytę bo już się zgrała hejterze
Polak2021.08.4 14:16
Na pewno dużo prawdy się o sobie i swojej polityce dowie od Polaków. Tylko niech nikogo w twarz za prawdę nie bije tak jak to miało miejsce w Gdańsku.
Marek2021.08.4 14:14
Sądy zreformowane przez Ziobre przyznają, że kurwizja przyczyniła się do śmierci prezydenta Gdańska.
Anonim2021.08.4 15:20
piszesz bzdury palancie - w internecie nic nie ginie i wszystko można - wiadomo że tvn wyborcza onet i sami politycy koalicji robili na niego nagonkę bo wymknął się im z pod kontroli . a morderca nie oglądał TVP ,bo tam gdzie siedział nie mieli tego kanału tylko kanały TVN POLSTAT
Niech przyjeżdża,2021.08.4 12:42
właśnie dojrzały pomidory a i jajek nie brakuje. Czym chata bogata:)))
Ich habe absmak - Kartofeln und Wurst sehr Gut2021.08.4 10:58
Szparagi ist Gute - gute Reise
PRAWDA2021.08.4 10:23
Tusk to wyjatkowa == Beszczelna Bestia ===ale to niemiec to normalne ==
WON tusk2021.08.4 10:21
Tusk w PE w miesiąc zarabiał tyle co Polski Premier w przeciągu 10-ciu miesięcy- dzięki Merkel stał się tłustym brukselskim kotem . Teraz wrócił , aby znów działać na korzyść swoich dobroczyńców ,którzy umożliwili mu zostanie milionerem
Filip2021.08.4 9:47
Morawiecki jak zwykle bardzo ostrożnie dozuje prawdę o tym, że stworzenie KPO było warunkiem otrzymania gigantycznych unijnych środków z Funduszu Odbudowy i będzie w ogromnej części z tych unijnych środków finansowane. Na plakatach, banerach i w wystąpieniach samego premiera KPO jest darem rządu dla Polaków. Ponieważ rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy, które mógłby Polakom „podarować”, źródła jego darów mogą być tylko dwa – środki unijne i pieniądze z podatków płaconych przez każdego z nas.
RNa wirus.2021.08.4 10:12
Środki unijne to tak jakby trochę moje były bo My też wrzucamy do wspólnego wora . Szkoda tylko że z tych środków unia nie pozwala nam fabryki zbudować tylko siłownie pod każdym polskim blokowiskiem żeby robole z Polski odpowiednią tężyznę mieli do pracy w ich fabrykach .
cynik2021.08.4 12:29
Fabryki budują firmy prywatne i nikt im tego nie broni robić - zresztą zwykle to robią z udziałem unijnych funduszy. Państwo polskie jak to zwykle nasi politycy - na ogół nie potrafi nic zbudować, ale trudno o to winić Europę. Nie bardzo więc wiem komu ta zła Unia nie pozwala budować fabryk?
Kwachu mówił, że rudy łże i jest mściwy2021.08.4 9:32
będzie mówił po niemiecku jak pluć na swój kraj i jak go doprowadzić do upadku
Filip2021.08.4 12:36
Andrzej Duda w 2014 roku jako eurodeputowany w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów samorządowych, nie mając żadnych dowodów. W okresie tym Tadeusz Rydzyk i Zbigniew Ziobro w Brukseli twierdzili, że Polska nie jest demokratycznym krajem i wzywali UE do ingerencji w nasze wewnętrzne sprawy. :)
MaxFiend2021.08.4 9:27
Chyba raczej o "Pisowskim Przewale" :-D
LUKA2021.08.4 9:45
Ty hieno cmentarna . Tak ci podchodzi rudy oszust i złodziej . Wara z naszej ojczyzny i na Sybir lub do Angeli . Masz gładkie półkule mózgowe zatem nic nie rozumiesz palancie.
MaxFiend2021.08.4 13:45
Możesz sobie tylko poszczekać z bezsilności :-D
Mejer2021.08.4 9:02
zbuki czas produkować :)
Anonim2021.08.4 8:59
Tusk w trasie.Pisbolszewia sraka !!!!!
kibic2021.08.4 8:54
Wyliniały kundel w trasie. Uważajcie ludzie bo może być zarażony wścieklizną !!!
Klik2021.08.4 8:51
Uwaga, CENZURA NA FRONDZIE, obscena i chamstwo troli jest tolerowane ,a merytoryczne wpisy niezgodne z linią władzi -usuwane
cynik2021.08.4 8:40
W dzisiejszych 2 minutach nienawiści Ministerstwo Prawdy przedstawia film pt. "Goldstein wyrusza w trasę"
Olo2021.08.4 8:31
My już odpowiednio folksdojcza przywitamy!
kefas2021.08.4 8:31
trzeba ludzi uświadamiać, że polski ład to de facto ruski burdel w rękach pisowieckiego (nie)rządu.
LUKA2021.08.4 9:46
Ty sowiecka zarazo i farbowany rudy lisie. Won z naszej ojczyzny . Nie chcemy oszustów i oszołomów.
Dam2021.08.4 8:29
Tymczasem: ile straci twoje miasto na "Polskim Ładzie" https://natwojkoszt.pl/miasto-na-prawach-powiatu/ (zgadnijcie, skąd wezmą różnicę, będziecie mogli znowu na samorządowców krzyczeć, że ceny wywozu wzrosły, barany)
AAAtomek2021.08.4 8:05
Czy ktoś wie (ze Szczecina), czy słynna stępka pod prom została już wywieziona przez nieudaczników z PiS?
cal.502021.08.4 11:26
Klep nabiał na balustradzie, zboczeńcu. Tyle ci zostało.
Polski NIEŁad2021.08.4 8:01
- posłowie, ministrowie, itp - wzrost płac o ponad 60%, - pracownicy budżetówki, albo płace zamrożone, albo wzrost o kilka procent (czasem mniej niż obecna inflacja) - wzrost podatków dla mikroprzedsiębiorców, którzy często mieli przestoje w pandemii (nie mieli przychodów), nie mają urlopów, nie mają gwarancji przychodu. Urban kiedyś powiedział: "Rząd się wyżywi" - jakież to prawdziwe za czasów PIS.
Plan Pruski2021.08.4 7:45
sehr gut
Panoczku - my czekamy na Podhalu2021.08.4 7:42
z zaostrzonymi ciupaszkami
chop polski sumiasty2021.08.4 7:41
szukam jakiegoś szwaba (może być spolszczony po powrocie) do usunięcia smrodu w chlewie
kefas2021.08.4 8:33
weź sie synku do roboty, bo smród rozlewa się na cały frendzelek. Nie czekaj na pińcet plus i ops, szanuj obywateli pieniądze.
Morawiecki Tusk nr 22021.08.4 7:40
jak kłamie Cessak ludobójca dzieci z domów dziecka! https://www.youtube.com/watch?v=RFJrXWY5fLM
jle_ffm2021.08.4 7:39
I słusznie , trzeba obnażać kłamstwa pisowców podawane w Ruskim Ładzie. Dość już tego kiwania społeczeństwa.
RNA wirus2021.08.4 7:21
Czyli Krusowiec dalej będzie płacił składkę zdrowotną w wysokości złotówki od hektara a kosmetyczka czy fryzjer jak właściciel latyfundium . POLSKI ŁAD z KRAJU RAD .
PRAWDA2021.08.4 7:10
Tusk zniszcył Toatalnie Polski Przemysł jak Stocznie gdzie mieli zamówienia na 10 Lat np Szczecińska Stocznia Warskiego 5 miiony biedaków za Cjebem uciekło z Polski za -- Chlebem == ---Teraz przy pomocy Zdrajców Polski znowu chca Nisczyć Polske
Konsomolska2021.08.4 12:32
Opowiedz nam jak to Tusk niszczył te stocznie pompując w nie środki publiczne, które zostały przejedzone i zmarnowane. A nie. To było przed 2007r. Albo opowiedz nam o sprzedaży Stoczni Gdańskiej tuż przed zmianą rządu ukraińskiemu (obecnie rosyjskiemu) konsorcjum.
WON2021.08.4 7:02
tusk został skorumpowany przez Merkel ,- gdy był premierem dostawał tylko bezwartościowe odznaczenia niemieckie za działalność na rzecz rozwoju gospodarki Niemiec . Ale gdy dzięki Merkel został królem Europy ,to za nie robienie niczego prócz szkodzenia Polsce zarobił legalnie miliony- to taka legalna korupcja
Grizzly2021.08.4 6:43
Polski ład będzie kompletny wtedy gdy to rude ..... trafi za kraty!
Anonim2021.08.4 6:55
Ani Tuska ani Kaczora czy Morawieckiego nikt nie zamknie. Owszem pyszczą i będą dalej pyszczyć od wielu lat jak to ten i tamten "będzie siedział" ale PiS PO SLD i PSL to członkowie koalicji Bandy Czworga. I na 100% żaden poważny gangus z tej szajki nie będzie "siedział". Chyba że w wygodnym fotelu ze szklaneczką czegoś mocniejszego, we własnym salonie.
Grizzly2021.08.4 7:07
Won tawariszcz kanfiedierata!
Anonim2021.08.4 7:10
A tawariszcz komsomolec widział kiedy jakiego poważnego gangusa z Bandy Czworga w pace?
Grizzly2021.08.4 7:20
Banda Czworga: Brał, Janusz, Dziamgot, Berkowitz!
Maria2021.08.4 6:42
Nie warto się spotykać dopóki nie ma własnego pomysłu..
Toni2021.08.4 7:05
Po co ci program Tuska jak ta ruda menda niemiecka i tak by tego programu nie realizowała, czy nie pamiętasz jakie gruszki na wierzbie obiecywał gdy startował za niemieckie pieniądze z CDU do rządu Polski i nic z tego nie zrealizował to oszust i wróg Polski i polskości, on ma tylko jeden cel nakreślony przez swoich mocodawców niemieckich rozwalić polski rząd PIS i zatrzymać rozwój Polski.
Toni2021.08.4 6:41
Tusk niemiecki kundel może tylko wciskać Polakom niemiecki ład, po to szwaby go wysłali do Polski by niszczył polskość dla niego to nienormalność jak sam mówił. Tusk od zawsze pracował z Niemcami w Niemieckiej Republice Demokratycznej był agentem STASI i razem z Merkel działał przeciw Polsce. To zaraza antypolska obrzydliwy kłamca i oszust. Polacy pogońmy tego pachołka niemieckiego gdzie się tylko pojawi tak jak na to sobie zdrajca zasłużył.
AAAtomek2021.08.4 6:39
Za Tuska chleb kosztował 3 zł, obecnie 5-6 złotych.
Grizzly2021.08.4 6:42
.... a ile zarabiałeś za Tuska jeśli w ogóle miałeś robotę bo bezrobocie było 16%! Kłamco jbn!
AAAtomek2021.08.4 6:53
Cena benzyny 95 w 2012 roku to 5,73 zł.
cal.502021.08.4 7:28
Lewaku, czy poszukałeś już sobie jakiegoś płatnego zajęcia społecznie pożytecznego, czy dalej doisz swoich rodziców na kasę? Nie wypowiadaj się w kwestiach, w których nie masz nic do powiedzenia.
AAAtomek2021.08.4 8:08
O, calineczka intelektualna dała głos. Przecież ty nie wiesz co to jest uczciwa praca?
cal.502021.08.4 11:22
Przeproś ojca i matkę swoją za notoryczne uchylanie się od płatnej, społecznie pożytecznej pracy. Dokładaj się im do życia, żeby im pomóc w prowadzeniu domu i ucz się dobrze, a przynajmniej staraj się bardzo, bo jak na razie to dobrze wychodzi ci tylko klepanie nabiału na balkonie. No ale z tego to raczej na chleb nie zarobisz, lebiego.
Toni2021.08.4 6:52
Za Tuska Polacy byli bez grosza z pracy ich zwalniano, a dzieci chodziły głodne do szkoły bez śniadania. PO proponowało im by zbierali szczaw na torach i mirabelki i by to jedli. Za Tuska po Polsce działał seryjny morderca, który w soboty mordował tych co mówili prawdę, za Tuska pieniądze z OFE ukradziono Polakom, by ratować budżet w kraju, za Tuska niszczono Polskę i pozwalano by mafie przestępcze wyprowadzały pieniądze z Polski do innych państw, za Tuska gardzono Polakami, starsze osoby wasze matki i babcie Tusk nazywał moherami, za Tuska niszczono przemysł w Polsce by Niemcy nie mieli konkurencji i sprzedawano obcym nawet strategiczne gałęzie gospodarki, a ziemię Polski sprzedawano słupom dla obcych nacji. Tusk to największa ZARAZA to RAK który z premedytacją niszczył co mógł w Polsce.
AAAtomek2021.08.4 6:55
Mam nadzieję, że wyspowiadasz się z tych swoich kłamstw o Tusku w niedzielę przed mszą? Inaczej nici z życia wiecznego, no chyba, że masz na to wywalone.
cal.502021.08.4 7:30
Mam nadzieję, że wyspowiadasz się z tego co nabredziłeś przed swoim bożkiem Marksem bo inaczej nici z życia w wiecznym socjalizmie/komunizmie/genderyzmie/itp., itd.
AAAtomek2021.08.4 8:14
Mam wywalone na twój socjalizm i twoich neomarksistów z PiS.
cal.502021.08.4 11:24
Mam wywalone na twój genderyzm, socjalizm, komunizm, putinizm itp. pierdoły, w które wierzysz. Klep sobie dalej nabiał po balkonach to na pewno zyskasz poklask i rozgłos,pajacu.
RNA wirus2021.08.4 6:37
Ten kto zna się w elementarnym zakresie na ekonomii wie że inflacja za PO była minimalna zaś obecnie galopująca .Nawet jak kiedyś emeryt uzyska w Polskim ładzie jakąś stówkę podwyżki to już dzisiaj stracił dwie przez rzeczoną inflacje .Wystarczy robić w sklepie zakupy żeby o tym wiedzieć
Toni2021.08.4 6:59
Nie byłoby w Polsce inflacji gdyby Polska wzorem WB wyszła z tego szamba unijnego. Polska jest krajem rolniczym, ma bogactwa naturalne, które UE blokuje jak tylko może by z nich nie korzystać. Polska nie musi sprowadzać żywności mało wartościowej z innych państw, tak jak musi to robić WB, bo tam nie ma rolnictwa. Polsce potrzebne jest NATO dla ochrony wojskowej, a nie lewacko-niemiecka zaraza unijna.