Trzaskowski wygrywa? Fundacja opłacana przez stołeczny ratusz - zdjęcie
03.07.20, 12:22fot. Getty Images

Trzaskowski wygrywa? Fundacja opłacana przez stołeczny ratusz

18

Media opozycyjne nie kryły zachwytu. „Pierwszy sondaż, w którym Rafał Trzaskowski wygrywa” – pisano. Okazuje się, że Fundacja Pole Dialogu, która zleciła sondaż otrzymuje wsparcie finansowe ze stołecznego ratusza w kwocie 1,24 mln złotych. Przypadek?

Według badania przeprowadzonego przez Kantar Trzaskowski uzyskał 45%, Duda 44%, a niezdecydowani to 11%. Udział zapowiedziało aż 83% uprawnionych.

Po publikacji zadziwiających wyników internauci postanowili zbadać sprawę. Co się okazało?

Fundacja otrzymała wsparcie od ratusza. Środki były przeznaczone na „działalność wspomagającą rozwój wspólnot i społeczności lokalnych”, „naukę, szkolnictwo wyższe, edukację, oświatę i wychowanie”, „działalność na rzecz dzieci i młodzieży”. Jednorazowe przelewy to kwoty rzędu 240 tys. złotych.

Kolejne powiązania ma prezes zarządu, Mateusz Wojcieszak, nagradzany przez Fundację Batorego oraz praktykant u Adama Bodnara. „Koszta muszą się zwrócić” – napisał jeden z internautów.

ks/ TVP INFO

Komentarze (18):

UWAGA - WYBORY PREZYDENCKIE!2020.07.9 10:40
DLA PRZYPOMNIENIA: W ENCYKLICE JANA PAWŁA II PT. " EVANGELIUM VITAE" (EWANGELIA ŻYCIA) CZYTAMY: W WYBORACH PARLAMENTARNYCH NIE WOLNO GŁOSOWAĆ NA CZŁOWIEKA, KTÓRY PUBLICZNIE WYSTĘPUJE PRZECIWKO ŻYCIU, CZYLI POPIERA ABORCJĘ. KOŚCIÓŁ GRZECH TAKI KARZE EKSKOMUNIKĄ - WYKLUCZENIEM Z KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO! ANDRZEJ DUDA WYPOWIEDZIAŁ SIĘ JASNO, ŻE ABORCJA TO MORDERSTWO! https://oko.press/prezydent-duda-podpisze-zakaz-aborcji-bo-aborcja-to-morderstwo/
Jan Radziszewski2020.07.4 2:26
Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson. Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas. Ojcze z Nieba Boże - zmiłuj się nad nami. Jezu Chryste Boże - zmiłuj się nad nami. Duchu Święty Boże - zmiłuj się nad nami. Matko, Boża Rodzicielko - zmiłuj się nad nami. Chryste Królu Polski 20 lutego 2020 roku przez Boga Ojca Intronizowany - zmiłuj się nad nami. Chryste Królu Polski, z serc narodu na Króla Polski uproszony - zmiłuj się nad nami. Chryste Królu Polski, - nad Nowym Jeruzalem Panujący - zmiłuj się nad nami. Chryste Królu Polski, Królestwo Dwóch Serc Miłości w Polsce Tworzący - zmiłuj się nad nami. Jezu Chryste Królu Polski i Matko Boża Królowo Polski - panujcie nad nami. Jezu Chryste Królu Polski – Boże porządki zaprowadzający w Polsce - zmiłuj się nad nami Polakami. Jezu Chryste Królu Polski – nad Polską czuwający - zmiłuj się nad nami. Jezu Chryste Królu Polski – Polskę oczyszczający z grzechów - zmiłuj się nad nami. Jezu Chryste Królu Polski – darzący kraj wybrany nad Wisłą wielkimi łaskami - zmiłuj się nad nami. Jezu Chryste Królu Polski – oczyszczający serca, dusze, ducha i umysły Polaków - zmiłuj się nad nami. Jezu Chryste Królu Polski – zawsze nad Polską czuwający - zmiłuj się nad nami. Panie Jezu Chryste Królu - zmiłuj się nad nami. Panie Jezu Chryste Królu, który gładzisz grzechy świata - przepuść nam Panie! Panie Jezu Chryste Królu, który gładzisz grzechy świata - wysłuchaj nas Panie! Panie Jezu Chryste Królu, który gładzisz grzechy świata - obdarz nas pokojem! 3x Chrystus Królem, Chrystus Wodzem, Chrystus Chrystus Władcą nam.
mono2020.07.3 19:54
Teraz wiadomo dlaczego nie ma pieniędzy dla przedsiębiorców . Trzeba by jeszcze jakoś zabezpieczyc czajkę i kanalizację wawy. To juz problem warszawiaków - nie prezydenta. Dziwne, że nikt zmieszkańców Płocka nie na konferencji wyborczej trzaska nie wylał mu przed nosem wiadra "czystej wody " ze studzienek stolicy.
Zatroskany2020.07.3 13:33
Boże ratuj Polskę od zepsucia, oświeć Duchem Świętym wyborców Trzaskowskiego, niech zobaczą do czego przykładają rękę, niech zobaczą jak są zwodzeni. Niech zaczną już dziś martwić się o swoje dzieci i wnuki.
wyborca2020.07.3 13:46
Ależ oni są świadomi wszystkiego i im to odpowiada . To ateiści i lewacy .
herr tszakowski2020.07.3 13:22
trzaskowski czy ty masz na za debili???!!! i myslisz ze każdy z mlekiem mamci wyssał SBckie zbydlęcenie i debilizm??? pomylisz sie BYDLAKU antypol. o czym wkrótce psie poPOwski sie dowiesz!!!
Alojzy Cedzidło2020.07.3 13:16
Sądząc po treści komentarzy , Polacy przewidują co by się stało z Polska w przypadku wygranej pana Trzaskowskiego .Rząd pisowski Sejm pisowski ,Senat pełowski , władza w większych miastach pełowska Sądy kasta pełowska ...itd itd . Każdy chce rządzić ... Tylko zapomnieli o nas , zwykłych Polakach A potem protesty na ulicach. Strzelanie gumą ,gaz, pały , woda .. Policja juz nas nie osłania w Warszawie "GOŚCIE ". Tyle tylko,że nie Ameryki .\Z Niemiec i Rosji .No i uchodzcy ...... Możliwa "Nocna zmiana II " Chociaż ... na kogo by zwalali winy .?
fekaliowy rafalek2020.07.3 12:52
DUDA TO POLSKA ….trzaskowski ..tusk…grodzki ..budka z wodoglowiem to poniemiecko ubeckie fekalia …pospolite odpady do utylizacji…fack germans
jula2020.07.3 12:48
Zaklinanie rzeczywistości.
Kolega sołtysa2020.07.3 12:48
Przecież napisane jest że te wyniki są ważne przy 85% frekwencji. Praktycznie jest to niewykonalne więc nikt nie zarzuci Kantarowi,że się pomylił.
Dario2020.07.3 12:40
Dotąd jeszcze nikt nigdy na świecie, nie był w stanie w II turze odrobić takiej straty, jaką Trzaskowski miał do PADA w I turze. I żadne szemrane sondaże, ani żadne zaklinanie rzeczywistości nic tu nie zmieni. Jeszcze Polska nie zginęła...
Ten sondarz musiał dużo kosztować2020.07.3 12:39
Z małe pieniądze tak by się nie stoczyli
Anonim2020.07.3 12:40
przepraszam - sondaż
Alojzy Cedzidło2020.07.3 13:22
Ja przeprosin nie wymagam . Każdy odrobinę myślący wie ,że tu nie piszą Miodki i Bralczyki .a pisanie w biegu zawsze ma felery,
katolicka kretynizacja polski ✡️2020.07.3 12:41
„Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,…” 🕎
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.3 12:39
PADalec stwierdził że molestowanie dziecka przez własnego ojca to "sprawa rodzinna"!!! ile trzeba mieć nayebane we łbie gownem żeby tak twierdzić!
Japa2020.07.3 12:59
Nikt cię brachu nie pobije . Gdyby ci uszy odetkali,' od " Czajki " byłbyś lepszy
katolicka kretynizacja polski 🏳️‍🌈2020.07.3 12:34
To ja "Leszek" Keller-Krawczyk polecam moje usługi: obciągam i połykam!