Trwa narada liderów Zjednoczonej Prawicy. Politycy negocjują umowę koalicyjną - zdjęcie
03.09.20, 16:09Fot. screenshot - YouTube (Prawo i Sprawiedliwość)

Trwa narada liderów Zjednoczonej Prawicy. Politycy negocjują umowę koalicyjną

6

O godz. 17 rozpoczęło się dziś spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Politycy negocjują nową umowę koalicyjną i rozmawiają o rekonstrukcji rządu.

W negocjacjach uczestniczy prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz liderzy dwóch partii koalicyjnych: Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin. Na spotkaniu obecny jest też premier Mateusz Morawiecki.

Umowa koalicyjna pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością, Porozumieniem i Solidarną Polską obowiązywała do wyborów prezydenckich. To właśnie ten dokument ustala m.in. kwestię obsady ministerstw, dlatego wynegocjowanie nowych warunków jest konieczne do przeprowadzenia planowanej na jesień rekonstrukcji rządu.

Wczoraj o rekonstrukcji rządu dyskutowali liderzy Prawa i Sprawiedliwości. Po spotkaniu kierownictwa partii wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował dziennikarzy, że rekonstrukcja rządu zostanie poprzedzona „poważną rozmową z koalicjantami”, która odbędzie się „bardzo szybko”.  Podkreślił, że to właśnie od tych rozmów zależy skala rekonstrukcji w rządzie Mateusz Morawieckiego.

kak/PAP

Komentarze (6):

verizanus2020.09.4 11:38
Po raz drugi pytam ciekawe czy będzie tam o CAŁKOWITYM zakazie aborcji
Alojzy Cedzidło2020.09.3 21:51
Nie chcę wywoływać przysłowiowego wilka z lasu , ale boję się tych "negocjacji" w tej ekipie rządzącej obecnie Polską .Bo i Ziobro i Gowin mają ciągotki do władzy. Co by nie powiedzieć o PiS -e, pod dowództwem Kaczyńskiego jest partią która najmniej kantowała i kantuje naród. Ta nikła przewaga w Sejmie pozwala rządzić samodzielnie. Co będzie jak by ta przewaga znikła . ŻNIWA u totalnych amatorów do władzy . Koniec rządów tej Koalicji , nowe wybory ( znów podczas pandemii )Nie trudno zgadnąć kto będzie przegranym . Nie PiS .... My się nie pozbieramy.No chyba jak Ziobrowi i Gowiniści , wezmą nas pod uwagę zamiast walki o stołki.
ZIEMNIACZANY ZMROL2020.09.3 20:26
TO LIDER W ROBIENIU KOCIEJ PAŁKI
Anonim2020.09.3 18:29
A to dobre, zjednoczona prawica? PiS prawica, co przed mośkiem kica? Zjednoczona międzynarodówka?
gumowa kaczka2020.09.3 16:20
w środowiskach tego typu nazywa się to DINTOJRĄ
Zdeprawowanie PiSu = zdeprawowanie PO2020.09.3 16:17
https://www.youtube.com/watch?v=s9e0fVL6VY8