Traditionis custodes. Ks. Mateusz Szerszeń CSMA: Smutek i niezrozumienie  - zdjęcie
20.07.21, 17:28Fot. screenshot - YouTube

Traditionis custodes. Ks. Mateusz Szerszeń CSMA: Smutek i niezrozumienie

14

Absolutyzacja intencji to powszechny błąd. Kiedy podejmujemy decyzje, intencja jest ważna i wpływa na wartość czynu, ale nie jest jedynym aspektem jego wartościowania. Można chcieć dobrze i wierzyć w słuszność własnej decyzji, a i tak popełnić błąd – spowodować złe skutki. Dobra intencja to nie wszystko. Musimy poczekać na skutki.

Decyzję z „Trditionis custodes” przyjąłem ze smutkiem. Nie rozumiem jej. Zwłaszcza, że od wielu lat karmię się także duchowością czasów przedsoborowych. Doceniam jej wartość i pasuje ona dobrze do mojej „struktury ducha”. Wychowany jestem na „Ćwiczeniach Duchowych” Ignacego z Loyoli i wierzę w słuszność „Reguł trzymania z Kościołem”. Pierwsza z nich mówi: „Rezygnując z wszelkiego własnego sądu, trzeba mieć umysł gotowy i skory do okazania posłuszeństwa we wszystkim prawdziwej oblubienicy Chrystusa, Pana naszego, czyli naszej świętej Matce, Kościołowi hierarchicznemu”. Dodatkowo reguła trzynasta surowo podkreśla: „By we wszystkim utrafić w sedno, powinniśmy być zawsze gotowi wierzyć, iż białe, które widzę, jest czarne, jeżeli się tak wypowie Kościół hierarchiczny, w przekonaniu, że między Chrystusem, naszym Panem i Oblubieńcem, a Kościołem, Jego Oblubienicą, działa ten sam Duch, który nami kieruje i rządzi ku zbawieniu innych dusz. Świętą Matką naszą, Kościołem, rządzi bowiem i kieruje ten sam Duch i Pan nasz, który nam dał dziesięć przykazań”. Roma locuta causa finita.

Podsumowując, decyzji nie rozumiem i czuję względem niej wewnętrzny niepokój, a kiedy czegoś lub kogoś w Kościele nie rozumiem pozostaje mi tylko pokochać i wierzyć, że Duch Święty ma swoje drogi docierania do ludzi Kościoła.

Ks. Mateusz Szerszeń CSMA

Komentarze (14):

Anonim2021.07.23 21:40
Teraz argentyński mason Bergolio nakaże likwidację słów przeistoczenia w Nowej Mszy , bo wierni nie będą mogli uciec do MSZY Wszech Czasów, bo kazał ją zlikwidować.
Babka klozetowa2021.07.22 19:34
Anonim - największe lewackie bydlę w tej części wszechświata. Przypadek oszalały z nienawiści do wszystkiego, co dobre. Sadomasochista. Bluźnierca i ateista. Kundel i sługa szatana. Jeśli chodzi o nienawiść do Kościoła, to jest duchowym spadkobiercą zarówno faryzeuszy, jak i Lenina oraz Stalina. W nienawiści do Polski przebija samego Hitlera. Po swej śmierci powinien zostać zakonserwowany w formalinie i wystawiony na widok publiczny jako kuriozum, i jako ostrzeżenie, do czego prowadzi patologiczna nienawiść.
Maciej Piwowar2021.07.21 15:33
Jak NAJDALEJ od Biskupa Rzymu. INNOWATORA Modlitwy ,ITD.Czyli MASON ,a nie Pa----------------------------------
Torchwood2021.07.21 12:36
Typowe idiotyzmy religii - spieranie się o to, który magiczny rytuał wielbiący fikcyjnego boga jest lepszy.
Anonim2021.07.21 0:49
bronią koscioła przed skałą na której sam Jezus Chrystus go zbudował.
Anonim2021.07.21 0:46
Znowu fałuszywi obrońcy prorocy dzieci antychrysta koscioła atakuja papieża.
Stęka żydek Skrzypek na dachu2021.07.20 19:09
siedząc na nocniku ta obrzezana żydowska niedojda bo w dupsku ma żydek Skrzypek na dachu po ch uju wielkiego hemoroida.
Skrzypek na dachu2021.07.20 18:34
Pan Bog , Jezus Chrystus i Duch Swiety daje ludziom rozum aby kazdy rozpoznal falszywego uzurpatora Bergloglio , ze to bezbozny szatanista na uslugach globalistow banksterow miedzynarodowych .
Lefebryści to sekta2021.07.20 18:27
i tyle.
berejczyk2021.07.20 18:03
cyt; "...rządzi bowiem i kieruje ten sam Duch i Pan nasz, który nam dał D Z I E S I Ę Ć P R ZY K A Z AŃ” O jakich dziesięciu przykazaniach mówisz księże, o tych chyba katolickich bo na pewno nie tych danych przez samego Boga!?
Dionizy2021.07.20 17:56
Gusłą to zawsze gusła, niezależnie od rytu...
matis892021.07.20 17:47
Katolicy, parafianie czas zacząć wywierać zmasowaną presję na judaszowskich kapłanach. Dla Antychrysta i Fałszywego Proroka ośmielili się zakazać katolikom tradycyjnej Mszy Św.. Nagrywajcie ich na Mszy Św. aby wiedzieć kiedy zaczną fałszować, podmieniać słowa, zmieniać przeistoczenie. Właśnie to zapowiedzieli i jest pewnym że zaczną to robić. Albo są z nami katolikami, wiarą katolicką, albo niech idą na bruk, odejdą od nas. Te przekręty trzeba tępić w zarodku, niech każdy usłyszy gdy zaczną podmieniać słowa na Mszy Św. i przy przeistoczeniu. Czuwajcie przy tych słowach aby były prawdziwe i nie zmienione, bo zaczną fałszować i to zapowiedzieli likwidacją tradycyjnej Mszy Św..
ty głupi CH UJU!2021.07.20 19:07
Jedynie co potrafisz i to nieudolnie to piierdolić w kółko te same ch ujostwa! Jak nie szczepionki to bitcojny, to antychrysty, ty głupi CH UJU!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.20 17:38
Ks. Szerszeń? raczej ks. d u p a coś tam popyerdująca...